Nemzeti Sport, 1935. április (27. évfolyam, 65-85. szám)

1935-04-01 / 65. szám

4 Kemény ügyesen megkerüli Le­­hotzkyt, Móréhoz passzol, aki előbb Sziklaiba viszi a labdát, Barna kiugrik a kapuból, a labda azonban újra Móré elé pattan, aki , most már bevágja az üres kapuba. 2:01 A 41. percben ferencvárosi kor­­ner, majd egy perc múlva várat­lan gól. Sárosi mintegy 35 méter­rel a kapu előtt kapja a labdát, egy kicsit balfele tólja, aztán 30 méterről ballábbal irtóza­tos erejű rúgással küldi a jobb felső sarokba. 3:0! Az utolsó percben Szegő kor­­nere a felső kapufáról ugrik visz­­sza a pályába,­­de az egyébként bizonytalankodó Polgár most biz­tos lábbal ment SZÜNET A Ferencváros öltözőjében egé­szen barátságosan csöndes a han­gulat. Most már látogatók is ér­keznek: Székely Mihály, az opera­énekes és Nádasdy gróf, Kisst biztatják, hogy ne csak kapufát lőj­jön. Az Attila szobájában már „me­leg” fogadtatásban van része a lá­togatónak. Opata Farkast leckézt­­eti kissé: — Megmondtam, hogy minden labdát azonnal vágj a szélre, Máriássy higgadtságot paran­csol. Barna kapus fejcsóválva mondja: — Ma sem dicsekedhetek va­lami különös szerencsével. AZ ATTILA BECSÜ­LETTEL KÜZD, DE A GÓLOK MENTHE­TETLENEK Alghogy kezdenek, hajszál híj­ján gól ül a miskolci kapuban. Mikes lefut beadását Lázár a kapu torkában kapja, de a labda vala­hogy lecsúszik a lábáról. Holtbiz- FUTBALL Andrássy-út Io­ tos gólhelyzet maradt ki. Most faultok miatt szabadrúgás sorozat van műsoron, majd Sárosi ereszt meg óriási lövést de ezúttal a kornerzászló irányában. Remek Sárosi—Kiss—Móré ak­ciót a center Mikesnek irányított jó kiadással folytat, de a szélsőt Seregi szereli. Polgár a félpályáról küld előre magas labdát Móré fej­jel Kisst ugratja ki, Barna, merész előrevetődése is kevés volna azon­ban a háló megmentésére, ha Kisst a miskolci védők el nem sodornák. (10. perc.) A 12. percben Lázár ideálisan hosszú labdával szökteti a lyukra helyezkedő Mórét A center pompásan veszi át a labdát, átemeli Kővágón, máris három lépésre áll a miskolci kapusssal szemben. Egy pár pillanatig farkas­szemet néz vele, aztán bal­­lábbal a jobb sarokba teszi a Fradi negyedik gólját. 4:0. Kiss élénk és ügyes játéka kelt többször egymásután feltűnést a most soronlevő ferencvárosi táma­dások alatt. A 15. percben Mikes Korért verekszik ki, Barna szépen öklöz, majd Lázár lövését is bravú­ros ugrással üti szögletre. Kemény l­erúgását megint csak ököllel védi a miskolci kapus. Az Attilának a kiszökő Szegő szerez sarokrúgást. Az Attilában Molnár egy összecsapásban megsé­rül a derekán, s a jobbszélen ját­szik tovább. Szegő az összekötőbe megy. Az első negyedóra nagy fe­rencvárosi fölénye után az Attila is feljön, Farkas lő is,­­ hogy Háda meg ne fagyjon. Nem sokkal utána Farkas újra szerepel, bírói figyelmeztetésben részesül. A 25. percben Sárosié a labda. Félpályáról Lázárhoz pasz­­szol Lázár kapásból Mórét ugrat­ja ki, aki nagy helyzetből Barna kezébe lő, a miskolci kapus kiejti a labdát, de Buzássy tisztázza a helyzetet. A 27. percben Sároei remek hosszú labdát tálal a régóta nem foglalkoztatott Kemény elé. Ke­mény már a 16-os magasságából centerez előre a kapu felé s a 6-oson álló Kissnek csak a fejét kell odatenni és a gól menthetet­­len. 5:0! A Ferencváros továbbra is klasszisfölényben játszik. Máré fordulásból kétszer is fölé, illető­leg mellé lő. A Ferencváros állan­dóan és szépen támad, az Attila­­csatárait cserélgeti. (Pillanatnyi­lag Szegő és Opata a két belső, Molnár és Dóczé a két szélső, Farkas pedig második centerhalf.) A 38. percben Laki bombalövé­sét Barna szögletre üti. Mikes kornere után heves bombázás kö­vetkezik, míg végre Sárosi fölé lő. A 41. percben Kemény kornerét Barna kiüti. Remek kapu előtti je­lenetek követik egymást s a 42. percben Kemény centeréből Kiss les­gólt lő. Állandó ferencvárosi támadások közepette ér véget a mérkőzés. BEVÁLT A ZÖLD­­FEHÉREK ÚJ ÖSSZE­ÁLLÍTÁSA A Ferencváros ezen a mérkőzé­sen a kellemes tapasztalatok egész sorával gazdagodhatott. Kiderült, hogy Sárosi ma is a világ egyik leg­első centerhall­ja (ezt azonban töb­ben már régebben is tudták...) De kiderült az is, hogy Bán is a he­lyére talált a balfedezet posztján. A csatársor meglepetése Kiss élet­tel teljes, ötletes, fürge csatárjá­téka volt, amellyel valószínűleg hosszú időre megoldotta a ferenc­városi csatársor jobbösszekötő-prob­­lémáját. A Ferencvárosnak ezen a mérkő­zésen az Attila is segítségére sie­tett, hogy új összeállítását nyugod­tan kipróbálhassa. A miskolci csa­patban egyedül a védelem mutatott elfogadható játékot. A ferencvárosi védelemnek ezen a mérkőzésen szinte semmi dolga sem volt. A fedezetsornak, általá­ban az egész mezőnynek Sárosi volt az ura. Csaknem mindegyik ferenc­városi gól az ő kezdeményezéséből eredt. A halfsor viszonylag leg­gyengébb tagja még Laki volt A csatársor ebben a formájában még nem tekinthető véglegesnek. Móré ugyan elég jól betöltötte a „W” élén álló center szerepét, de gyor­sabb védelem ellen még kell javul­nia. A két szélső egyformán jó be­nyomást keltett, de Keményt a második félidőben meglehetősen el­hanyagolták. Lázár tipikus „W”­­összekötőt játszott. Pasasai sok­szor célt tévesztettek, néha-néha feküdt csak bele igazán a játékba s akkor persze szép dolgokat csi­nált. A csatársor meglepetése, mint már említettük, a „kis” Kiss volt. (Csak meg ne szól­ja a hosszú labdavezetgetést, amit a mérkőzés vége felé elég gyakran láttunk tőle.) Az Attila kapujában Barna ügyes, jószemű, bátor. A két bekk egyformán hatalmas munkát vég­zett. Ebből a védekező munkából Buzássy és Seregi is nagy szívós­sággal kivette a maga részét. A csatársor alig vezetett érdemleges támadást, úgyhogy újat ennek a sornak a tagjairól ezután a mérkő­zés után sem mondhatunk. Iváncsics jól bíráskodott. A Ferencváros öltözőjében sok a gratuláló. Végre megtört a pech­­széria, most már csak egyenesen előre ezen az úton. A mérkőzésről az alábbi NYILATKOZATOKAT gyűjtöttük össze: László Vilmos: A csatársornak még javulni kell. Mórénak ma nem ment úgy a lövés, mint a Taxi ellen. Nádasdy Ferenc gróf: Ahhoz képest, hogy olyan régen nem ját­szott Kiss, egész jól mozgott. A tribünről távozó Hunyadi Fe­renc gróf örömmel mondja: — Végre megtalálták Bán igazi posztját, csak most már el ne ve­gyék önnön. Úgy látszik, a cél­­futball-akció a Fradinak is jót tesz! Az Attila öltözőben a bírót okol­ják, hogy túlságosan védte a Fradi játékosokat. Máriássy dr. csendet teremt: — Szokjatok hozz­á — mondja. —, hogy idegenben másként ítél a bíró, mint odahaza Miskolcon. Majd hozzánk fordulva, így nyi­latkozik : — A baj a kihagyott egyheti edzés volt. Látszott minden labdá­ért­ való rajtnál. Opata: Szépen játszott a Ferenc­város. A mi csapatunk bizony na­gyon szétesett. Pollák,­ai Attila főtitkára: Re­méljük, fog ez jobban is menni. Férfiöltöny vagy felöltő mérték után 38 pengőért rendelhető a legújabb tavaszi divatszöveteink­ből, remek szabással, elegáns és ízléses kivi­telben, két próbával. E csodálatos olcsósággá! célunk vállalatunk országos propagandája. Vezére­lünk: mindent a vevőért. Ruhakereskedelmi Vállalat, Ferenc­ körút 39,1. m. &**”***, mHétfő, 1935 április 1. Újpest csak a hajrá­ban vált fölényessé Újpest—HL kér. FC 5:1 (1:1) Inkább harc volt, mint játék Góllövő: Avar, Fenyvesi, Avar, Kocsis, Vincze, Avar Megyeri­ út, 2000 néző. Bíró: Klein Újpest: Hári — Futó, Stern­berg — Seres, Szűcs, Szalay — Pusztai, Vincze, Avar, Balog, Ko­csis. III. ker. FC: Angyal — Győry, Tompa — Steiner, Lutz, Vig II — Fenyvesi, Beretvás, Sárvári, Vig VI— Hirzer. Újpest csapata változatlan, örülnek az amatőrök győzelmének. Máskülönben teljes a nyugalom Jánosy ad még utasítást a játéko­soknak. A kerület öltözőjében kiderül hogy Beretvás játszik jobbössze- Futballcípű sötétvörös krómbórból P !&■>■ Taracspfi __rW-svájci szélszeggel _ _ P 22. -FUi0CipO 80 (finn fazon)_________P 1 la Sirkazd cipó kézi varrott, krepp gumi M talppal___________P 1*#1­* 90XC3P0 kézzel varrott, krómtalp 50 ttepokpareipo * 19 50 elairásos torma____P Viuficipö fehér bőrből, kézzel var- 4M 50 rótt______________P ■ fotoros háferlicipö gojzerer varrott______P 19.­Bilgail motorcsilm&K olcsó áronl JÜRJtN sparfcipiszel ís, Podmaniczky­ u. 49, TeL 223-53 kötet, a többi rész változatlan. Annak örülnek, hogy Lucz harcra kész. Komor Ödön jön be s figyel­mezteti a játékosokat, hogy a bíró az első protestálás után azonnal kiállítással büntet mindenkit. A III. ker. lép a pályára első­nek s a középkörre állva kézfel­emeléssel köszönti a közönséget. VÁRATLAN VEZETŐ­GÓL, MEGLEPŐ EGYENLÍTÉS A Kerület választ. Természete­sen a széllel hátban levő oldalt s Újpest kezd szél ellen. Az első öt percben langyos iramban folyik a játék s semmi érdemleges nem történik. A 7. percben a szélre sodródott Avar beadása teremti az első jó újpesti helyzetet, Kocsis oldalról élesen lő, Angyal kiejti a labdát Vincze elé, aki azonban közvetlen közelről a fekvő kapuéba lő. Pusz­tai nagy önbizalommal támad, lő is, de nem tudja megismételni múlt heti bravúrját, lövése félre­megy. Avar szabadrúgása rossz, de Herzeré sem jobb. Az eddig lan­gyos iram a 14. percben kezd ja­vulni. Sternberg szabadrúgását Avar fejeli kapura, Vincze meg­próbálja belakni a labdát fogó Angyalt, de sikertelenül Többen megjegyzik: — Ez nem Szabó Tóni. Balog jóképű lövést ereszt meg húsz méterről, de kissé magasra célozza. Újpest támad folyton, a kerület csak elvétve kerül előre. Az iram még mindig nem túl erős s elég váratlanul esik Újpest gólja. A 21. percben Seres hosszú, ívelt labdát küld a kapu elé, amelyért a két bekk és Avar ugrik. Angyal teljesen fölöslegesen szintén kijön a kapuból, de a beavatkozással el­késik s Avar gyertyában szálló fe­jese nyugodtan pottyan be a kapuba, nincs, aki útját állja. 1:0. Az újpesti támadásokat egy óbudai szabadrúgás szakítja meg. Ebből nem lesz semmi, viszont a 27. percben váratlanul mégis ki­egyenlít a III. ker. FC, éppen olyan váratlan módon érve el gólt, mint előbb az Újpest. Lucz Sárvárinak küldi előre a lab­dát, aki a 16-oson jobbra játszik, Sternberg testtel akarja feltartani a labdára futó Fenyvesit, de ké­nyelmeskedésére ráfizet, mert Fenyvesi fürgén megkerüli, hiába nyúl bele már a labdába a hátvéd, Fenyvesi ballábas lövése a közben kifutó Hóri mellett a hálóba vágódik. 1:1. Pusztai jó lövését fogja Angyal vetődve. A játék most érdekesebb s erősebb iramú. A kerület valami­vel élénkebb. Az újpesti rohamokat pedig a III. kerületi védelem, élén Győry­vel kitűnően állja. A 35. percben csúnya jelenet: Lucz be­ llEflE¥!f IIS ÜL kar. Ff (Heringes Gyula) SPOR­T FUTBALL szaküzlate Vm, József-körút 31 A Tolafor O m a i A m a 1 S3S-S letalpal Vincze bal térdébe, akit két percig a pálya szélén ápolnak Vincze visszatérése után is sánti­­kál. A 44. percben Szalay egymás után két komért hibáz, de egyik sem veszélyes az újpesti védelem most már jobban vigyáz. VINCZE SÉRÜLÉSE — KÉTFÉLE MEGVILÁ­GÍTÁSBAN Az újpesti öközőben érthetően nyomott a hangulat. Vince felé for­dul az érdeklődés, aki fájdalmak­ról panaszkodik. — Nagyon csúnya volt Lucz be­lépése — mondja Arányi. Vinczén kívül még Avar és Szá­la­­y panaszkodik a kerület erős já­­­tékmodorára. Nagy az öröm a III. ker. öltö­­zőjében, de még nem mernek en­nek hangosan kifejezést adni. Ko­mor igazgató ad mindenkinek taná­csokat, majd Lucz hangosan panasz­kodik : — Nem tudom mit akar a közön­ség, amikor a labdát rúgtam el, akkor futott lábamba Vincze a tér­dével. GÓLLAL KEZDŐDIK, ELDŐLT A MECCS A második félidő sokkal élénkeb­ben indult, mint az első. Újpest he­vesen támad. Már a 4. percben megvan a vezető gól. Steinbergtől Balog kapja a labdát, ő Avarnak ad, a center a 16-osról egyedül vi­szi a labdát, a szerelni akaró Stei­­nert Kocsis zavarja , az erélyes Avar a hatosról védhetetlenül be tudja ra­gasztani a labdát. 2:1. A III. ker.-nek óriási alkalma nyílik az egyenlítésre, mert Sárvári a 11-es pont táján Steinberget kicselezi és teljesen tisztán áll, de addig tétovázik, amíg megzavar­ják és gyenge lövését könnyen védi Hóri. Szalay kímélni akarja magát és átadja helyét Balognak, maga a bal­szélre megy előre és Kocsis húzódik összekötőbe. EGY-EGY TIZEN­EGYEST RONTANAK, AZTÁN DÖNT AZ ÚJPESTI HAJRÁ Avar pompás kondícióban roha­moz, alig bírják útját állni. Majd­nem beviszi a labdát a kapuba. Egyébként azonban csak messziről lövöldöznek az újpesti csatárok. ‘FUTBELL CIKKEK LEGJOBBAN LEGOL''SÓKBAN ZUBEK sportházban BUDAPEST MÚZEUM-KÖRÚT2S Telefon: 85-7­07 Árjegyzék ingyen ! Győry a fejét fogja Avarral való összecsapása után, majd a 19. perc­ben kapu előtti kavarodás után a kifutó Hóri helyett Seres ment az újpesti kapu vonalán. Szalay csak statisztál a balszélen és általában nem megy az újpesti csatársornak, viszont a 20. percben Fenyvesit, miután kicselezte Balogot és Stern­­berget, utóbbi elgáncsolja és a bíró 11-est ítél. Itt az egyenlítési alkalom, de Hirzer a büntetőt egyenesen Horiba rúgja s a kapusról visszapattanó labdát Futó kornerra rúgja. A III. ker. sorsa rövidesen be­teljesedik. A 26. percben Győryt megrúgja Kocsis, mire a földön fekvő bekk belerúg Kocsisba. A bíró 11-est ad, de ebből sem lesz gól, mert Kocsis toronymagasan lövi a kapu fölé. Óbuda azonban nem sokáig örül­het, mert két perc múlva Stern­berg szabadrúgását Avar Kocsis elé fejeli és Kocsis lesízű helyzetből közelről gólt fejel. 3:1. Vig II. is megsérül s helyet cse­rél Beretvással. A kerület erejéből csak kornerre telik, de az Újpest válasza újból gól. A 32. percben, Tompa faultos, Vincze 18 méteres bomba­szabadrúgása akadálytalanul vágódik a túlsó sarokba. 4:1. Kocsisnak van nagy helyzete, de ügyetlenkedik, majd Avartól pártol el reme­k helyzetben a szerencse. Meg is sérül és egy percnyi ápo­lásra szorul. A 41. percben Vig II. húsz méterről hatalmas lövést ereszt meg, a bal felső sarokba igyekvő labdát Hári alig tudja ka­pufára tolni, a visszapattanó labdát Sternberg az utolsó pillanatban. Fenyvesi elől taccsra vágja, de köz­ben Hóri összecsap Fenyvesivel .