Nemzeti Sport, 1942. december (34. évfolyam, 234-253. szám)

1942-12-01 / 234. szám

Kedd, 1942 .december 1. .Dusántól! csoport OsTK—Pécsi VSK 5:0 (2:0) Ostáktornya. Vezette: Titéz, Adorján. CSTK:­­vitéz Magyar -? Vámpirn. Orosz •— Yugonetz Bencze, Gr­ábár ~ - Benkő II, Stressauer, Bee­kő I. Takács, Vrabanecz. PVS­K: Jáger .... Turmiana, Balassa* — Mozsgai, Simonffy, Szabó — Szörényi dr, Soós, Bérezés, Poldi, Bárány­i, Eros, küzdelmei? mérkőzést. A pécsi csapat csaknem egyenlő vollt. A gól­­különbség túlzott­ Gól­lövő: Vr&b&ncCz (2), Benkő I, Benkő II és Breslauer. Jő: vitéz Magyar, Orosz, Benkő I, Benkő II és Vugrinetz, illetve Mozsgai és Baranyi PETC—Nagykanizsai VSE 6:2 (3:2) Pécs Vezette: Páldi. PETC: Gulyás — Rimányik, Vidoa — Holló, Horváth III, Lugosi I — Pécsi, Horváth II, Sárvári,­­Lrgosi II, Karácso-M­TE:­ Lettkovics — Kósa, Horváth I — Fischer, Németh T. Facskó.-- Juhász, Friss, Németh II, Horváth II, Bajnovics. A PETC ilyen arányú győzelme is meg­érdemelt a gyengén játszó M­­SE ellen. Sárvárit a játékvezető szünet után után­­rúgásért kiállította. Góllövő: Pécsi (2), Holló, Sárvári, Karácsonyi, Horváth III, illetve Németh I, Horváth II. Jó: Horváth III, Karácsonyi,­ illetve Németh­ I, Hor­váth II. ,Simon­tornyai BTC—­MPSE 4:2 (2:1) Csepel MOVE-pálya, Vezette: Czigány. MBTC: Csillag — Miski II, Baum II — Miski I, Petres, Szabó— ünnep, Molnár, Bí­­ri I, Eigner, Csapó. MPSE: Borzo — Balogh, Riegler — Ta­más, Bene, Gál — Dánffy, Szabó, Liebner,­­ Max, Szalai. A vendégcsapat csatárai a kapu előtt sokkal határozottabbak­ voltak. Góllövő: Baum I (2) és Molnár (2), ill. Szalai és Mas.. Jó: Molnár, Csapó és Petrcs, ill. Bősze és Max. FSC—VoSE 2:0 (3:0) Fehérvári­ út. Vezette: Varga. FSC: Galambos — Balla, Boros — Ar­­r­iai, Turán, Benkő — Darázs, Sehuszter, Molnár, Kádas, Gudra. WoSE: Paul­ov — Bankó, Tóth — Pol­gár, Pólyák, Miseje — Somogyi, Balogh, Oláh, Nagy P., Vass. Változatos élénk küzdelemben erősítette meg az FSC vezető helyét. A WoSE tel­jesen egyenlő ellenfél volt. Góllövő: Ká­das és Benkő. Jó: Bella, Benkő és Ká­das, ill. Pólyák, Miséje é­­s Vass. A WoSE egy büntetőt nem értékesített. . DVSE—BTK 1:0 (1:0) Dombóvár. Vezette: Boros.. DVSE: Bessenyei — Korpádi, Kiss — Szabó, Vincze, B­orecz — Piszkálok, Ga­lambos, Nagy, László, Tóth. BTK: Steták — Béres, Zvircsik — Sár­vári, Muza­mel, Jelinek — Szegedi, Jeckli, Pac­zolai, Mező, Dénárt. Végig izgalmas mérkőzésen szerencsével nyert a hazai csapat. Góllövő: Galambos. Jó: Be­s­enyei és Berecz, illetve Béres és Mező. K. Turul—Kerámia SC 6:0 (4:0) Kaposvár. Vezette: Hernádi. Kl­ SE: Boldog — György, Lieber —­­V­ürde, Havasi, Sünön — Kovács, Kiss­,­­orottár,­­ Gere­i, H­orváth. Kerámia: Fór — Schermann,, Horabek­i~-­ Léhesek, Kotzák, C­itler — Gieber, , Zonize, Tevély, Kiss, Bregovits. KTSE végig nagy fölényben játszott. Győzelme még ebben a­z arányban is megérdemelt. Góllövő: Horváth (3), Simon,­ Gerei és 3.rottár (11-esből). Jó: György, Havasi, Horváth és Gerei, illetve Th­­­völy és­ Horabek. Lehosekot a második féli dobén­­kiállította a játékvezető. A Kerámia együ 11-est kihagyott. Az mm II. állása Zrinyi-csop­ort 1. SzVSE 11 8 3 3 34 :15 19 2. K. Rákóczi 11 7 2 2 32 :16 16 3.KVSC 11 6 1 4 33:22 13 4. Topolya 11 6 1 4 24:27 13 7.­Zentei AK­ 11 6 1 5 29:31 12 6.GSE 11 5 1 5 33:23 11 7. 6. Bocskai 12 5 1 6 22:25 11 8. UCSE 11 4 2 5 29:31 10 9. HTVE 11 2­­6 3 18:23 10 10. SzVAK 10 3 2 5 22:29 8 9.DVSC 10 3 2 5 21:28 8 12. Makói VSE 11 3 1 7 22:27 7 13. Szegedi TK 11 2 1 9 14:37 4 Wesselény­i-csoport 1. BSzKRT 12 12 -------- 53:6 24 2. ZDSE 1­2 10 1 1 40:14 21 3. Gázgyár 12 7 2 3 36:26 16 4. SzAC 12 6 3 3 39:23 15 5. VSC 12 6 2 4 26:23 14 6. GTE 12 6 1 5 22:26 13 7. D. Magyar I. 12 4 3 5 19:19 11 8. Hungária 12 5­ 1 6 20:30 11 9. KTK 12­­4 2 6 14:17 10 10. Cs.MOVE 12 4 2­ 6 26:30 10 11. Pénzügy 12 2 4 6 13:33 8 12. BLK 12 3 1 8 17:26 7 13. Postás 12 3 — 9 19:46 6 11. ÁMOTE 12 — 1 2 10 14 :39 2 Széchenyi-csoport: 1. ETO 11 8 1 2 52:19 17 2. Pápai PSG 11 6 3 2 35:19 15 3. CSE­­ 11 7 1 3 23:19 15 4. Szomb. FC 11 6 2 3 30:18 14 5. Sopr.VSE 11 *6 1 4 23:25 13 6. M. Pamut 11 6 1 5 33:26 12 7. Tokod 11 4 3 4 35:29 11 S. Hangya 11 3 2 6­­21:42 S­­t. Sopr.FAC 11 3 1 2 23:32 7 10. ARAK. 11 3 1 7 21:30 7 11. Testvériség 11 3 1­­7 18:41 7 12. Tatabánya 11 2 2 7 20:34 6 Rákóczi-csoport 1. Kas. RAG 11 7 1 4 17:22 14 2. BVSC 11 5 2 4 19:16 12 3. (y/A 10 5 1 4 22:16 12 1. MÁVAG­ 11 4 3 4 25:21 11 5. Pereces 11 4 3 4 25:24 11 6. Aasf. 11 4 3 4 18:18 11 7. Lampart 11 4 3 4 21:23 11 8. Másk. VSc 11 5 -- 6 25:21 10 9. Szabolcs 10 5 -5 22:19 10 10. Unigv. AC 11 4 2 5 28:26 10 11. KVSC 11 3 4 4 25:32 10 12.LaFC 11 4 1 6 22:31 9 Ver két akármilyen csapatot ebből a mezőnyből és jósold meg a győztest !... (Vasárnapi megjegyzések) Úgy áll a dolog a jelenlegi me­zőnnyel, mintha valaki a bajnoki táblázatot a kezébe vette volna és a két végén fogva összenyomta volna egy kicsit. Veszedelmes közelségben var­nak egymáshoz a csapatok. A következő­­forduló eredménye alap­ján bármelyik, két csapat helyet cse­rélhet egymással,­ kivéve az Újpes­tet és a Törekvést. Ez a két csapat három­pontnyi­ távolságban áll egy­mástól. Addig kívántuk, addig óhajtottuk a tömör vög­önyt,­ amíg végre való­ban elérkeztünk idáig. Sokat írtunk már erről a­ témáról, megírtuk, hogy mind a bajnokság, mind a kiesés körül­ óriási küzdelmek lesznek s ma még teljesen lehetetlen megjósolni, hogy ki lesz a bajnok és ki esik ki. Nehéz feladat lenne, ha valakinek ezt mondanánk: végy akármilyen két csapatot ebből a­ mezőnyből és jósold meg a győztest. Mert ma nincs halálbiztos mérkőzés, a kapa­nyelek olyan gyakran sülnek el, hogy­­ nincsenek is ma már kapa­nyelek. _• Az erőnlét megtartása körül még sok tennivaló vár az edzőkre. Ez a legnehezebb feladat. Könnyebb egy csapatot formába hozni, mint for­mában tartani. Valóban nehéz el­találni azt a pillanatot, amikor már könnyíteni kell az iramon, nem az edzések számát kell csökkenteni, hanem a végzett munkának kell könnyebbnek lennie. Nehéz eltalálni a frissítés fontos időpontját is. A bajnoki idény hosszú ideje alatt sok formaingadozás történt. Vannak csapatok, amelyek gyengén rajtol­tak, most már azonban belejöttek. Ilyen például a Csepel, továbbá a Törekvés. A legfeltűnőbb a Vasas vissza­esése, ez azonban nem csoda. Az volt a csoda, amikor sorra verte a nagyokat. Ekkor, mint azt Callo­­wich, a békeutcaiak jeles edzője mondta, bűvészinas módjára fölidéz­ték a bajnokság szellemét. Most, hogy elérkezett a visszaesés ideje, a közben nagyigényeivé vált szurkolók elkeseredettek és bűnbakot keres­nek... Holott általában véve egy olyan csapat, amelyik el akarja kerülni a kiesést, akkor cselekszik helyesen, amikor az elején igyekszik össze­szedni a megfelelő számú pontokat s nem az idegtépő hajrában. Persze, a szurkoló elfelejti a jó és hasznos rajtot s irigykedve nézi a másik csapatot, amely ugyan az elején még gyenge formában volt, a hajrája azonban valami nagyszerű.M , örvendetes, hogy ezen a héten ál­talában a vezetők győztek. A múst vasárnap a sereghajtóké volt. Most végre egy napon győzött a KAC, a Ferencváros és az Újpest. A válto­zatosság okáért ez sem árt...­­ Nem, örvendetes azonban, hogy a bajnoki táblázaton eléggé gyengén áll a legnagyobb két vidéki város csapata. Az utolsó két helyet a Ko­lozsvár és a Szeged foglalja el. Ve­gyük ehhez még hozzá, hogy Debre­cen csapata egyelőre csak az NB II-ben játszik, jövőre azonban talán elsőosztályú lesz. Szabadka csapata azonban aligha... Pedig jó lenne, hot ezek a nagy vidéki központok jelen­­tőségükhöz mérten lennének képvi­selve a magyar bajnokság legfelső osztályában. A Kolozsvár es után a vasárnap után csak dicséretet érde­m­el, mert ő, lehető leg­­ostohább kö­rülmények között, tudott döntetlent kiharcolni a Latorca-utcában. A Sze­ged csapata, azonban ú­jra, vissza­esett.­ Igen hamar feladta a harcot, a Bihari-utcában. igaz, javult a. Tö­rekvés, de annyira , nem, hogy a Vasas-verő Szegednek.. . féltwchfot rúgjon, sőt rúghatott volna még töb­bet­­ is. Mark­ovics Szilárdnak, minden erényére szükség van ahhoz, hogy a csapat elkerülje a kiesést. Ami nem lehetetlenség, hiszen a t1-ik helye­zettől mindössze három, pont vá­lasztja el. A gólaránya azonban a lehető legrosszabb. A Szeged lőtte a legkevesebb gólt és a legtöbbet kapta.• Nem volna igazságos a Kispest szolnoki vereségére azt mondani ko­molyan, hogy a­zi­fák nem nőnek az égig. A Kispest Szolnokon is megmutatta­, h­ogy kitűnő formában van. Elvégre egy­ góllal kikapni Szolnokon a Szolnoktól nem­ meg­vetendő teljesítmény. A Csepelnek nem lesz könnyű dolga Kispesten. Pedig a Csepel most nagyon jó. A sokat csepült bajnokcsapat, igenis bajnoki formában hengerelte le az idei bajnoki idény egyik lebravú­­rosabb csapatát, a SaJBTC-t. Végén csattan az ostor: az utolsó forduló valóban bombaforduló lesz! Nem mindennapi elvégre, hogy az utolsó fordulóban dől el három csa­pat között az elsőség kérdése. Váj­jon tavasszal is így lesz?... J­­oktán elidbe­lt U pest - Vernis 6:4! Bukarest, 1íz 37 június 13. Vernis­— Újpest, KK-mérkőzés. Az Újpestnek Jánosy Béla, a Venusnak Fiatkó Ferenc volt akkor az edzője. Az Újpest így állt fel: Havas — Futó, Joós — Seres, Szűcs I, Szalay — Kocsis, Pusztai, Kállai, Zsengellér Tóth HJ. A mérkőzést Frützner vezettee. Vasár­nap délben a magyar csapat a bukaresti magyar-szász étterem­bein ebédelt. Ide tért be Pfiitzner is, de először nem vette észre az újpestieket. Amikor azután fel­pillantott az étlapból s hirtelen meglátta az újpestieket, úgy felugrott, mintha puskából lőtték volna ki. Eltűnt. Nagyon félt, hogy összefüggésbe hozzák vala­melyik csapattal. Hatalmas küzdelem volt a mérkőzésen. A Vénás csapatában Bőd óta játszott jobbösszekötőt. Tóth III szerezte meg a vezetést, majd Hamis egyenlített. Kállai újra meg­szerezte a vezetést s az Újpest 2:1-es vezetéssel tért az öltözőbe. És jött a II. félidő. Ploesteanu egyenlített, majd Futó öngóljával már 3:2-re­­ vezet a Venus. Azután Zsenges­­ér egyenlített, de Kun­. is újra a Venusnak szerezte meg a vezetést. 4:3-ra vezetett a Venus a II. félidő 26. percében s mi a lelátón azt hittük, hogy vereséggel térünk haza. Nem ügy az Új­pest. Egy perccel később Kocsis 4:4-re egyenlített. M­­ég a II. félidő 40. percében is 4:4-re állt a játék. S most­ jött az Új­pest fergeteges hajrája. Zsengellér amúgy igazán játékba lendült. A 40. percben megszerzi a vezetést. 5:4. Síri csend a nézőtápon s egy perccel később Zsengellér újabb gólt vág be a Venus hálójába. 6:41 Az Újpest a hajrában meg tudta fordí­tani a vesztésre álló mérkőzést. Az ilyen mérkőzésekből de sokat tanul­hatnak ** az Újpest* mai fiataljai! Jánosy Béla: A szerencsésebben csúszkáló csapat győzött Hétfőn Jánosy Bélával, a Gamma FC sportigazgatójával beszéltünk. — Nem­ akarok kifogásokat ke­resni a NAC-tól elszenvedett veresé­günkre — , mondta Jánosy Béla. — Tény, hogy a talaj igen csúszós volt és ez volt a mi balszerencsénk. A védőink a három gól előtt elcsúsz­tak és a NAC­ csatárai így érték , el a gólokat. Egyik gól sem volt kivéd­hetetlen támadás következménye. Nyugodtan mondhatom azt,­ hogy­ a szerencsésebben csúszkáló csapat győzött. A NACról elmondhatom még, hogy láttam őket már sokkal jobban is játszani. A Gammával sem vagyok elégedett, még mindig sok a hiba a csapatban. A játékve­zető ellenben kitűnően vezette a já­tékot. ása A NB II e heti legjobb tizenegye Tartalékcsapat: Rúzsa BSK •—­­ Mecseki DVSC, Biczó BSzKRT —­­ Kovács 11 (Szentlörinci AC), Kosa­ras (Hungária), Novák Co. MOVE J — Kosa GSE, Ordódi 11 PTSC, Bor­bély , (Zentai • AK), Deák (Szent­­lőrinci AC), Gönczöl (Árpád MOTE). Barak BSzKRT Rákosi Özvegy PTSC Szegedi VSE Fogarasi Balogh Fekecs U­nIMOVK BSzKRT ZDSE Avar Kalmár ,Jakab Simon Zultán Kaposvári RÁC Soproni VSE BSzKRT GTE BLK Körrtor­EREDMÉNYEK Horvátország A Concordia nyerte a zágrábi rangadót Bajnoki m­ér­közink: Concordia—Gran­javski 2:1, HASK—Zse­­­jeznicsar (Vasutas) 4:8. A bajnokság élén most ez a helyzet: 1. Concordia 4 4-------14:2­3 2. Vradjanski a 4 — 1 25:4­8 Olaszország Pontot vesztett a Uvonio! A 9-ik forduló eredményei: Venezia— Torino 6:3, Milano—Liguria 0:0, Vicenze— Atalantia 2:3, Fiorentinai—Lazio 1:1, Ase' Roma—Bologna 1:1, Genova­—Bari 3:2, J­u­venio­S—A­mb­rosi­ana 4:2, Triestina— Livorno 1:1. A bajnokság élén most ez a helyzet: 1. Livorn­o ' 9 7 2 — IS­ S­K 2. Torino 9 6 — 3 22: 7 12 3. Genova 9 5 1 3 36:1811, 4-6. Lazio 9 1 2 3 *22:19 16 4­ 5. Juventu­s 9, 4 2 3 32:19 16 6. Fibrerttina 9 4 2 3 17:15 10 Németország Berlin-Bécs 1:1­­1:1) Berlin. 60 000 néző. Vezette: Kreybourg,. Bers, Husti —■ Kaller,* Bortol­­ — Kubicka, Gernhardt Fuchff — Riegler, Decker, Fischer, Schm­ttch, Kerbach. Berlin: Jahn (Th­iere) — Fodratz, Krause — Zimker, Luchs. Godo — Eck­­noff. (Meyer), Garske (Eckh­off), Graf, Balogh, Franké. ^ A­ játék első negyedórájában a bécsi csapat támadott, de csak néhány szög­letet tudott elérni.. A berliniek támadásai során Garske a 15. percben az üres kapu m­llé lőtte a labdát. A 20. percben Deckers-­Schmifd­ich összjátékból a labdát Kerbach kapta, aki mintegy 16 méterről a hálóba lőtte, a bécsiek ve­­zető gólját 1:0. A 41 percben Musil hibdah­ordozásáért a játékvezető közvetett szabadrbítást­­ítélt és ebből Garsko ki­egyenlített­. 1:1. • Szünet után esett az iram, a csatárok sokat tologattak. A 44 percben Mu­sil nehezen tisztázta Franké távoli lövését. A bécsi csatársor belső hármasa, el­tekintve az első félórától, csalódást kel­tett. Leclis könnyen tette bi­talma Hanná Dec kerék próbálkozásait. A berlini táimadósornak csak szünet után ment a játék, de az eredményessé­ggel ekkor is bajok voltak. ^ I­ntef4^l?szitka 45 gól esett vasárnap az NB I-mérkőzésein, de a góllövőlista éllovasai­­nem igen rúg­tak gólt. .Laboré­ Jenő­fi nem is rúghatott, mert nem játszott. Mert ez a helyzet: 17 gólos: Laboré (Szolnok). 11: Jenőfi (Vasas). 12: Kovács II (NAC). 11: Bodola (NAC), Csuborda (SalRTC), Kolláth (Szolnok), Mé­zes (Újvidék), Pintér (SalBTC), Szusza, Zsengellér (Újpest). 10: Vincze (SalBTC),— 9: Ma­rosvári (Csepel), Sárvári (NAC), Welker. (Újvidék­).— Füs­tös (Ferencv.),, Szabadkai (Csepel), Váradi (Gamma), ~ 7: , Kalmár (Szeged), Kincsess (Gamma), Kií­m­ek (DÍMAVAG), Laczkó (Sal­BTC), Mészáros (Kispest), Olajkár. H (Csepel), Tóth L. I (Gamma), Tóth H. (NAC). -- 8: Dobos (Elek­tromos),­­Lukács (FerenC T),­­Németh (Vasas), Pénderi (DÍMAVAG), Sár­i­ OK­­III (Ferencv.), Tőrös (Elektro-’ mos), Váczi (Kolozsvár).. * A. forduló gólkirálya: Kristóf (Tö­rekvés). Négy gólt rúgott, összesen 25.100 néző volt­­ a nyolc mérkőzésen. KOLOZSVÁROTT Muili­on dr­ímet keltett, a csapat döntőj­­éppen "olyan levestsestét okozott ■Pali kettős­ vállpercctörése. A sérült fáté­­ly­o­­i pályaudvaron mentőautó várta. Kolozsvárott bizntak abban, ho­gy a kiál­lított Radnait és S­ani­-rz’ót feln­entik. A csa­pat teljesítményével mindenki él­e­­lett, h­iszen hősiesen küzdve, nyolc em­berrel harcolta ki a KAC a sokat jelentő egyik pontot. .8 Vághy Kálmán, a labdarúgók szövetségi kapitánya Domonkos János edző véleménye a Kolozsvár csapatáról „Nyolc és fél ember" remek­lése Az Elektromos—Kolozsvár mérkőzés pontosztozkodással végződött. Amíg azon­ban a Kolozsvár teljes csapattal­­ tudott küzdeni, nem úgy festett, a­ dolog, hogy a Kolozsvár pontot fog leadni. Az első félidő 27. percéig határozottan jobb volt a kolozsvári csapat és az Elektromos*­­szurkolók bizony felszabadultan kezdtek lélegzeni, amikor Pál, a Kolozsvár fede­zete sérülten elhagyta a pályát. A játékos vállcsonttörést szenvedett, de szünetben aztán annyira lerögzítették a törött részét,­hogy vis­szamin­ta: a pályára a jobb­­szélsőnek. Szünet után aztán két kolozs­vári­­ játékos került a kiállítás sorsára. Alaposan megcsökkent létszámmal biztos verésnek nez lett elébe a KAC. Az Elektro­mos hatalmas erővel támadott, ám a kolozsvári játékosok lelkesedése nem ismert határt. A törött karra­ hősiesen harcoló Pál ’a többiekkel együtt olyan lelkesedéssel játszott, hogy sokszor véde­kezésre szorult az Elektromos. Végül pedig a „nyolc és fél*4 ..emberrel játszó KA­C ki tudott egyetí­teni a komplett Elektromos ellen.­­• Micsoda szív van ezekben a kolozs­vári játékosokban — mondta őszinte csodálkozással Eisenh­offeer József, a volt sokszoros válogatott játékos, aki a mérkő­zést végignézte Még az Elektromos-közönség is elíg­­ráérte a mérkőzés végén azt, hogy­­ a kolozsváriak­ lelkesedése bámulatos volt. A mérkőzés u­tán Domonkos Jánossal, a Kolozsvár edzőjével beszéltünk. Az edző nem szólt egs­ szót sem a játékvezető ellen azért, mert két játékosát kiállí­totta, nem heveskedett, hanem csendesen beszélni kezdett. —­ Nincs szerencsénk, ami pedig a labdarúgásban fontos tényező — mondta Domonkos János. — Hát nem baj szerencse az, hogy egyik legjobb, játékosunk. Pál megsérült? H Ha ez nem történik, akkor simán legyőztük volna saját otthonában az Elektromost, így aztán az ideges han­gulatban két olyan emberünket állított ki a játékvezető, akik még sohasem voltak kiállítva, soha semmi baj sem volt velük. Megemlítettük az edzőnek hogy néhány tehetséges játékos szerepel a csapatban. Felcsillant az edző szeme és élénken ke­­­dett újra­ beszélni. — Néhány olyan tehetséges játékosnak van, hogy hamarosan a válogatottban számításba lehetne őket venni — mondtt az edző. — Bármennyire furcsának tű­nik* szerintem az a baj, hogy sok a fiatal a csapatban. A­ekisen a fiúkban rengeteg lelkesedés van, de a tapasztalatlanságuk miatt h­amar elvesztite a fejüket Ha mindegyik csapa­trészben , legalább egy­­egy idősebb játékosunk lenne, akkor hamarosan jobban állnánk a bajnoki táb­lázaton. —›♦‹--------------­— Kiszely véleménye a HSzKRT ZDSE mérkőzésről Kiszely, a Ferencváros pih­e­nősorban is lévő csatára is kint volt a ^ BSzKRtV-­­ ZDSE mérkőzésen. Röviden így­ foglalta Ö'Süzö a véleményét a mérkőzésről: — Az­­első félidőben egyenrangú ellen­fele volt a ZDSE a BSzKRT-nak, sőt, ha a szünet után azt a­ helyzetet berúgják, még könnyen baj' is érhette volna' a BSzKRTrot A gyors ktet dugó lelohasz-­­totta a­­- zuglóiak harcikedvét.--t-V- akkor már a BSzKRT volt az úr a pályán.... k- Miért nem a Fradi ráérkezésére ment ki? •— •Nem jár­ok az Üllői Útra. Itt a ZDSU- ben játsz­ik city-ket 'barát­om és őket jöt­tem megnézni. A­mig a Fradival folyik'az. ..ügyem”, addig nem megyek félt­jük. . Szent László Kupa mérkőzések Érsekújvárt ker.—Efizi­rgotui érsek tVAn/n 5:8 (1:8) Érsekújvár*, an rUtto: Vexelles Vörös. Az érsekujváriak nagyszerű játéknál­*! már r,,, é s\»ö félidőben bebiztosították győ­­zelmüket. Góllövő: Xsiffárdi 14) c.: F'ÜP­P. Jó, Pintér, Madara és Anbali,' illetve Török, Tunai­­és Villányi. Soproni kft.-Györ­­tképző 1:1 (1:8) Sopron. Vezette: Eder. Sopron: Vörös — Havas,. Freiler — Kám­án,­­ Gosztoni, Szigeti -- Bendee, Budai, Kövesházi, Kutapa, Siklós. Győr: Cseh — Borán, SCapp -- Németh I, Lupták, Veszprémi — Holló, Fillap, I, oniciu­s, Pazler, Böttonthi. Nagy küzdelem. A Wpronn­ák nagy fö­­lényben játszottak. Góllövő: Budai, ill- Németh II. Jó: Feftner, Havasi, Bndsi és .Rendes sietve Cseh, Iv.'?pri. .&$ F'iilöp.'