Népsport, 1964. április (20. évfolyam, 65-85. szám)

1964-04-20 / 78. szám

2 Hétfő, 1964. április 20. Bp. Honvéd-Szeged 2:1 (1:1) Szeged, 12000 néző. V: Erna­­berger (Balla Gy., Magyar L-). Bp. Honvéd: Takács — Maro­si, Sípos, Mihalecz — Nógrádi, Vági — Nagy Gy., Balogh, Ko­ntera, Tichy, Katona. Edző: Kis­­péter Mihály. Szeged: Korányi ■— Szabó, Kürtösi dr., Sándor — Dezsőfi, Kővári — Nemes, Reményik, Ha­jós, Gilicz, Boros dr. Edző: Moór Ede. Góllövő: Tichy, Reményik, Ka­tona. Szögletarány: 6:6 (5:2) a Szeged javára. Az első percekben többet kez­deményezett a Szeged. A 14. percben Komora lövését hárítot­ta Kővári. A 16. percben Nóg­rádi a 16-os tájáról keresztlab­dát küldött a jobb oldalon álló Tichyhez, aki nagy nyugalom­mal, laposan a kapu jobb olda­lába lőtt. 1:0. Két perc múlva Dezsőfi —Boros adogatás végén a balszélső a jobb kapufát ta­lálta el. Mindjárt utána Nógrádi kezét érintette a labda a 16-oson belül, de Emsberger nem látott szándékosságot. Komora lövését Korányi kiejtette, de nem volt ott Honvéd-csatár. A 30. percben Hajós fejesét Takács röviden ütötte ki, Nemes azonban hibá­­zot. A 33. percben Komora feje­se suhant el a jobb kapufa mel­lett. A 38. percben szabadrúgást ívettek be a jobb oldalról a Hon­véd-kapu elé, Mihalecz feje emelkedett ki a bolyból. A labda a teljesen fedezetlenül álló Ro­­mányikhez került, s A mintegy 16 méterről a jobb alsó sarokba vágta­­t­t. A 42. percben Tichy jó labdát adott Baloghnak, az összekötő elfutott, de az ötösről mellé lőtt. SZÜNET UTÁN ez eteti Jó támadóét Hajóé és Boros dr. vezette, de Takács ré­sem volt. Komora elfutott Kür­tösi dr. mellett, de mellé lőtt. Az 56. percben Marosi húsz mé­teres szabadrúgását szögletre ütötte Korányi. A 64. percben Gilicz nagy helyzetet hagyott ki: Nemes labdáját a kapu tor­kából belsővel akarta belőni, de végül felszabadítottak. A 72. percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt a vendég­csapat. Nógrádi Labdájával Ba­logh futott el, ügyesen vissza­felé gurította­­ a labdát, és a berohanó Katona­ mintegy 8 mé­terről a hálóba lőtt. 2:1. A 76. percben Sípos mellett Gilicz el­futott, és megint hibázott. A 82. percben Komora lövését hárí­totta a szegedi kapus. A 83. percben megint nagy helyzet ma­radt kihasználatlanul: Boros Lab­dáját Takács kiütötte pontosan Gilicz elé, ő azonban mellélőtt. A mérkőzés utolsó helyzetét Ne­mes hagyta ki a 85. percben, amikor mintegy 6 méterről gyengén fejelt kapura. Az I. félidőben sok volt a pontatlan átadás , főleg a kapu előterében. A II. félidő közepétől változott a játék képe, erősen feljavult a Hon­véd fedezetpárja, különösen Nógrádi. Szinte minden táma­dás a jobbfedezettől indult ki. A szegediek hibát követtek el, amikor nem ügyeltek eléggé a Labdákat összeszedő és állan­dóan előretörő Nógrádira. Ki­hagyott nagy helyzetek jelle­mezték a nem túlságosan nagy­iramú, közepes színvonalú mér­kőzést. A Bp. Honvéd azzal nyert, hogy helyzeteit jobban kihasználta. Csatárai szemfüle­sebbek voltak. A Szeged csatár­sora sokszor került a kapu közelébe, de ott hibát hibára halmoztak — főként Gilicz. Még egy tényezőt kell megem­lítenünk, ami befolyásolta a játékot: szokatlanul meleg idő­ben, keménytalajú pályán folyt a küzdelem, és ez főleg az első 45 percben káros hatással volt a teljesítményekre. A Bp. Honvéd védelmében Marositól láttuk a legjobb teljesítményt. Kitűnően szerelt. Nem lehet különösebb panasz Takácsra és Mihaleczre sem. Nógrádi volt a Honvéd legjobbja, nagy területen ját­szott. kár, hogy — főleg az I. félidőben­ —, többször szabály­talankodott. Elöl Tichyt nagyon fogták, Komora és Katona tűnt ki, ok­ igen sokat voltak játék­ban. A Szeged védelme mindkét gólnál hibát követett el, mert a hátvédek késlekedtek a közbeavatkozás­sal. Viszonylag Korányi volt köz­tük a legjobb Szabó és Kürtösi íre többször megingott. Kővári a játékidő nagyobb részében jól semlegesítette Tichyt, a harma­dik fedezetet játszó Reményik ezúttal mérsékelt teljesítményt nyújtott. A csatársor legjobbja Hajós volt, Gilicz sok helyzetet kihagyott. Emsberger játékvezető több hibát vétett az első félidőben. Szünet után már jól bíráskodott. Varga Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Bp. Honvéd—Szegedi EAC 5:4 (5:1), Szeged 3000 néző. V: Pus­kás. Bp. Honvéd: Fónyad — Quimiez (Bokréta), Pecch Dudás — Nagy H, Kanyó — Relf, Sima, Nagy A., Bakk, Dersbak. Szegedi EAC: Tóth — Pataki, Portőrő, Stumpf (Balló) — Györkó. Szlovák — Ko­szt­, Csömör, Kökény, Popov, Arató. Az első félidőben nyúj­tott kulturáltabb játékával meg­­­érdemelten győzött a fővárosi csapat. G: Derebaik (2), Kanyó. Sima, Nagy A.. 111.: Koszó (2), Arató. Csömör. Jő: Kanyó, Sima,­ Derstaak, ill. Szlo­vák, Koszó, Csömör. Dorog-Debrecen 2:1 (0:1} Dorog, 6000 néző. Vezette: Btresák (Biróczkci, Nagy E.J. Dorog: Jucu — Tóth, Lakat, Fellegi — Szűcs, Makrai — Ka­rába, Szurom­, Monostori, Ker­tes, Csőri. Edző: Bunadezky Jenő. Debrecen: Jakeb — Magyar, Kovács I, Varsányi I — Nagyiva­­posi, Cseke — Juhász, Bódéi, A taxai, Somodi, Májyik. Edző: Dömén Gyula. Góllövő: Alexai, Struk­omi, Ker­tes. Szögletarány: 7:6 (5:4) Deb­recen javára. Az élénk szél a debrecenieket segítette. Az első támadást a hazaiak vezették, ennek végén Szűcs lövése alig kerülte el a kaput. Az 5. percben Jakab egy beadást kiejtett, utána meleg­­ helyzet adódott a kapu előtt, ide-oda pattogott a Labda, majd Szűcs hatalmas Lövései a védők -­­ ről vágódó­! 51. “Ezután Kertes­­ késett le a kapu torkában egy beadásról. Cseke távoli, lapos lövését tiku szögletre ütötte. A debreceniek bátran támadtak, ** a szél segítségét se igyekez­tek kihasználni, gyakran lőttek kapura. A 10. percben a kiugró Szurom­ lövése a kifutó Jakabé­ról pattant szögletre. A 19. percben Juhász egy rossz lépés után megsérült, 2 percig ápolták és utána erő­sen sántákéivá játszott tovább. A 20. percben Cseri lövése a kifutó Jakabról vágódott vissza. A 23. percben Bodai beadása Lakatról pattant szögletre. A 31. percben M­ajzik az alapvonal közelében ,,felcsípett” egy lab­dát, beadását az üresen hagyott Alexái nagy helyzetben kapu mellé fejelte. Egy perc múlva azonban javított a középcsatár. A dorogi térfél közepéről Nagy­­kaposi átadásából néhány lépés után, futtából, a 16-os sarkáról a kimozduló aiku felett hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sar­kába, 1:0 a Debrecen javára. A dorogiak nagyon idegesen ját­szottak, főként a csatárok hibáz­tak el sok átadást. A debrece­niek ügyesen kihasználták a szél segítségét és a félidő végéig enyhe mezőny­fölényben voltak, e kapura azonban nem jelentet­tek több veszélyt. A II. FÉLIDŐT lendületes dorogi támadások vezették be. A 48. percben Mo­nostor­ hosszú átadással ug­ratta ki Szuromit. Az összekötő elfutott Kovács mellett és 12 m-ről a kifutó Jakab mellett a kapu közepébe lőtte a labdát. 1:1 A gól után a debreceni ka­pus két esetben is bravúrosan védte Karába, ill. Csórd lövését. A dorogiak támadása állandó­sult. Az 58. percben Karába laposan középre vágta a labdát, Kertes nagyszerűen rajtolt rá, s mintegy 18 m-ről hatalmas lö­vést küldött kapura. A labda a vetődő Jakab kezét érintve vágódott a kapu jobb sarkába, 2:1. A 60. percben Szuromi már csak Jakabbal állt szemben, de a kifutó kapusba lőtte a labdát. A 65. percben ismét Szur­omi hibázott el nagy gólhelyzetet, a kifutó Jakab mellett el­gurította a labdát, de az a baloldali ka­pufa tövétől, e gólvonalon végig­gurulva, elhagyta a játékteret. Egy perc múlva Kertes nagy helyzetben a kifutó debreceni kapusira vágta a labdát. A deb­receniek teljesen beszorultak. .A 73. percben Szűcs megsérült. 4 perces ápolás mnitt tért vissza. A 74. percben Szuromit Varsá­nyi felvágta a 16-oson belül. A játékvezető azonban nem látott okot a büntető megadására. A 75. percben Cseri teljesen tisz­tán kapta a labdát, de 8 m-ről mellé lőtt, majd közvetlenül utána Kertes hagyott ki nagy helyzetet A 82. percben Somodo a 16-osról kapu mellé 1­őst. A debreceniek nem adták fel a küzdelmet, a 85. percben Alaxan­ nagy helyzetben mellé fejelt. Az utolsó percekben a hazaiak igyekezték tartani a Labdát. A szél nagy szerepet játszott a mérkőzésen. Mindkét fél­időben az a csapat játszott fö­lényben és jobban is, amelyet a szél támogatott. A debrece­niek az I. félidőben a mezőny­ben ügyesen építették táma­dásaikat és megérdemelten szereztek vezetést. Szünet után a hazaiak játéka javult fel, állandó rohamaik megzavar­ták a debrecenieket és fölé­nyük nemcsak két gólban, ha­nem négy hatalmas helyzet­ben is megnyilvánult. A II. fél­idei játék alapján a hazaiak sokkal nagyobb arányú győ­zelme sert lett vorrk­ .Meglepe­tés. A Dorog kapujában Ilku nem vétett hi­bát. A gólt nem védhette. A védelem legjobbja Lakat volt, biztos ura volt a kapu előteré­nek, de jól játszott Tóth és Fel­legi is. Szűcs és Makrai játéká­ban a jó és a rossz mozzanatok váltogatták egymást, elsősorban a támadásindításban. A csatár­sorban elsősorban Monostori irányító készségét és Szurorti lendületét, kitűnő cseleit kell megdicsérni. A balszárny a II. félidőben erősen feljavult. Debrecen kapujában Jakab sokszor bra­vúrosan hárított, a második gól­nál viszont hibázott. A védelem legjobbja Kovács I volt, tisztán szerelt és jól is indított. Hátvéd­társai szünet után többször meg­inogtak. Nagykaposi volt a job­bik fedezet, a csatársorban So­­modit nagy munkabírásáért. Ala­­xait a veszélyes helyzetek meg­teremtéséért, valamint nagyon szép góljáért kell megdicsérni. Juhász csak statisztált, Bodainak volt néhány ügyes megmozdu­lása. Bircsík játékvezető megenged­te a kemény játékot, általában jól vezette a mérkőzést. Göb Sándor , NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Dorog —Debrecen 3:0 (2:0). Do­rog, 3000 néző. V: Beleznai. Do­rog: Janák — Takács, Simon, Lévai — Pálmai, Prohászka — Rátvai, Juhász, Horváth (Kovács), Virágh, Bartalos. Debrecen: Kar­­sey d­r. — Temesvár I, Sándor, Só­vágó — Keresztúri, Zilahi II (Gócé) — Bóné, Gazsó, Kéki dr., Csekő, Kovács III. A dorogiak végig fölényben játszottak, és számos gólhelyzetet hagytak ki. G: Lévai, Juhász, Sándor (öngól). Jó: Janák, Lévai, Rátvai, Virágh, Hl. Temesvári, Zilahi II, Gazsó. i­ttarcoktól A FORDULÓRÓL ! Akik elszalasztották az alkalmat A 18. percben Szegeden Boros dr. már magasra ug­rott örömében és feltartotta a kezét. De azután dermed­ten látta, hogy fejese, ame­lyet ő már a kapuban látott, a belső lécről a mezőnybe vágódott vissza. Pedig ezzel a góllal kiegyenlíthetett vol­na a Szeged. A mérkőzés után Boros dr. szomorúan mondta: — Még meg is néztem a sarkot, hogy hová fejeljek, hiszen olyan közel voltam, sajnos balszerencsém volt. Gilicz, aki ott ült mellette az öltözőben, nem szólt sem­mit, csak lehorgasztotta fe­jét. Három biztosnak látszó helyzetben hibázott gyors egymásutánban. Lényegében kettőjükön múlott, hogy a hazai csapat vesztesként hagyta el a pályát. Bemondás Egy papírcsákós néző az M-szektorból: — Micsoda jó mérkőzés! Ennek a Fradinak mindig 0:2-ről kellene kezdenie. Biz­tosan nem unatkoznánk eny­nyit... Jó ember... Bödör és — a helyzetek írják a tudósítást. ... Bödör elmegy a kapus mellett, de közelről mellé gurít — nagy helyzet volt! ... Bödör kiugrik, Lung vert helyzetből kifut eléje, a középcsatár mégis őt találja el — óriási helyzet volt!! ... Bödör kicselezi a ka­pust is, a jobb kapufáról visszapattan eléje a labda, lekezeli, másodszor is meg­célozza az üres kaput, s most a felső lécet találja el... Megáll az ember kezében a ceruza. Lehet, hogy az év­század mérkőzése után elér­keztünk az évszázad kiha­gyott helyzetéhez is?!... Ki volt? Győr, 57. perc. Hazai tá­madás. Palotai vezeti a lab­dát, ott jár már a tatabányai 16-osnál az alapvonal köze­lében, amikor Szekeres oda­rohan és fellöki. Schopp sí­pol, szabadrúgást ítél. Sze­keres csodálkozva néz rá, felháborodottan mutogat. Mellére bök, s szinte így kérdi: — Én?... Egy szurkoló a lelátóról bekiabál: — Igazad van!... Nem te voltál!... Én!... Micsoda gólok! Komlón a kis Rónai kezét szorongatták legtöbben a mérkőzés után. A fürge csa­tár ugyanis eddig adós volt a gólokkal és a mérkőzés előtt talán maga sem gon­dolta, hogy éppen a váloga­tott védők ellen szerzi meg idei első góljait, amelyek egyúttal a győzelmet is je­lentették csapatának. És micsoda gólokat! Az első alkalommal „nagyok­nak” is beillő cselekkel ke­rült a kapu elé és csapta be a válogatott­ kapuvédőt, Szentmihályit. És a máso­dik esetben? No, ez elsősor­ban Mészöly lelkén szárad, de az a határozottság, amely­­lyel az aprótermetű csatár héjaként lecsapott a várat­lan labdára és amilyen magabiztosan belőtte azt a hálóba... Szóval, remek csatártelje­­sítmény volt mindkettő! 'k.-v.x\xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxw.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^xxxxxxxxxxxxvxxvxxxxxxxxxxv.xxxxxxxxxxxxxxxxxx\xxxxxxxxNxxxxxxxxxxxxNV<xxx Ferencváros-Pécs 3:2 (1:2} Népstadion, 75 000 néző. Ve­zette:­­ Petri (Aranyosi, Fehér­vári). FTC: Géczi — Nováik, Mát­rai, Havasi — Perecsi, Orosz — Fenyvesi II, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Edző: Mé­száros József. Pécs: Banka — Hernádi, Kocsis, Rendes — Vin­­cze, Gyupáik — Vári, Dunai II, Pápai-Palkovics, Dunai I, Kincses. Edző: Orczifalvi Ist­ván. Góllövő: Vári, Dunai II, Albert, Albert, Albert. Szöglet­­arány: 4:1 (1:1) a Ferencváros javára. Már a 2. percben Rákosi kel­lemetlen lövését fogta bizto­san Danka. Utána azonban veszélyes pécsi ellentámadá­sok következtek. A 10. perc­ben Pápai átadásával Vári indult el a jobb szélen, becsap­ta a ráfutó Havasit, s mintegy 7 méterről, Géczi alatt, a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1:0 a Pécs javára. A 'gól után a Ferencváros próbálkozott. Fenyvesi dr. lö­­l Vétre Arkmkiárdni­­kipattant,­ Ko­­s Cö is a­­ vonal közeléből mentett. Havasi megsérült, és a bal szélre állt. Fenyvesi dr. hú­zódott be balösszekötőnek. Orosz lett a balhátvéd. Néhány perc múlva Havasi elhagyta a pá­lyát,, a 16. percben Mátrai egy hátra perdült labda mellé rú­gott, a szemfüles ,Dunai II a balösszekötő helyén kiugrott és az ötös sarkáról a bal sarokba helyezte a labdát. 2:0. A gól felrázta a zöld-fehére­ket. A 20. percben Nováik sza­­badrúgáját Danka a jebb sarok­ba vetődve elcsípte. A 23. perc­ben Albert mintegy 8 méterről óriási helyzetben a kapu fölé lőtt. Most már állandósult a Fe­rencváros fölénye. A 28. percben Havasi visszatért, de továbbra is sántikálva játszott a hátszé­len. A 34. percben Albert egy pompás csellel kiugrott és mint­egy 8 méterről a kapu bal ol­dalába helyezte a labdát. 2:1. A félidő végéig ferencvárosi támadások jegyében teltek a percek. A II. FÉLIDŐ is erőteljes ferencvárosi roha­mokkal kezdődött. A 49. perc­ben Varga óriási lövése Danka kezéről a felső kapufának pat­tant és onnan került vissza a mezőnybe a Labda. A következő percben Rákosi nagyerejű lövé­sét mentette a kapufa. Az 51. percben Dunai II három-négy csel után a ferencvárosi kapu előtt termett, de nehéz­szögből küldött lövését Géczi biztosan fogta. Az 53. percben Varga ta­lálta el a kapufát. A szurkolósereg biztatása köz­ben állandóan szorongatott a Ferencváros. A lövések is egy­mást érték. A 70. percben Her­nádi zavarában rosszul adott haza, a labda kipattant Daniká­ról és a berobbanó Albert 3 lé­pésről a hálóba vágta. 2:2. Most már a vendégcsapat is feladta eddig slinte kizárólagos védőjátékát, ő néhány veszélyes ellentámadást is vezetett. A 76. percben Fenyvesi dr. üreséhez játszott, aki a középen kiugró Albertet szöktet­te. Kocsis meg­próbálta kézzel visszarántani a középcsatárt, de nem sikerült, Albert nagy lendülettel tört kapura és 14 méterről, futtából, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 3:2 a Ferencváros javára. A Ferencváros igen lagyma­tagon kezdett és úgy tűnt, mintha félvállról venné a mér­kőzést. Ezt azután az igen nagy lelkesedéssel játszó pécsi együttes ki is használta és ke­vés húzásból álló, gyors táma­dásai közül kettőt sikerült is góllá értékesítenie. Ebben azonban a megingó ferencvá­rosi védelemnek is nagy része volt. A pécsiek kétgólos veze­tése után teljesen kicserélő­dött a ferencvárosiak eddigi játékfelfogása. Nagy akarással és óriási lendülettel vetették magukat a küzdelembe. A pécsi együttes a mérkőzés nagy részében védekezésre szorult. Bárhogyan is küzdöt­tek körömszakadtáig a pécsi játékosok, nem tudták meg­akadályozni a Ferencváros megérdemelt győzelmét. A Ferencvárosban Géczinek alig akadt dolga. A hátvédhármasban Novák meg­bízhatóan látta el feladatát. Mát­rai az első negyedórában több­ször hibázott, és a második pé­csi gólban „benne volt”. Havasi hamar kidőlt, a helyére húzó­dott Orosz a várakozáson felül állta meg a helyét. Perecsi hul­lámzó teljesítményt nyújtott. A támadósorban Rákosi óriási munkát végzett. Sok lövéssel próbálkozott. Albert igen nagy kedvvel játszott, és három gól­ján kívül is több igen szép tá­madásvezetést láttunk tőle. Feny­vesi dr.­és Varga hasznosan épí­tett. Fenyvesi II igyekezete is dicsérhető. A pécsi együttesben Danka nem tehet a gólokról. Több sikeres beavatkozása volt. A hátvédhármasra szinte végig nagy nyomás nehezedett, mégis derekasan küzdöttek. A fedeze­tek is inkább a védelmet segí­tették, különösen Csupák. A tá­madósorban a két Dunai játszott végig átlagon felül. A többiek csak az I. félidőben nyújtottak elfogadhatót. Petri játékvezetőnek akadt né­hány téves ítélete a­­ dancsok megítélésében, ezekkel azonban mindkét csapatot egyformán sújtotta. Tari István NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Ferencváros—Pécs 5:0 (2:0). Üllői út. 4000 néző. V.: Rácz L. FTC: Aczél — Horváth, Pán­­csics, Dalnoki — Ludvács, Me­csek — Kökény, Szántai, Né­meth, Rátkai, Friedmansz­ky. Pécs: Zengő­ — Légrádi, Udva­­rácz, Szűcs — Németh, Csőre — Borovácz, Freppán, Tüske, Kon­­rád, Török. G.: Németh (2), Szántai, Rátkai, Friedmanszky. Jó: Rátkai, Páncsics, Dal­neki, Németh, Hl.: Légrádi, Udvarácz, Zengői. Komló-Vasas 2:1 (1:0) Komló, 0000 né a:5. Vezette: Balla B. (Wottawa, Radó). Komló: Balogh — Komlós, Jó­­zsa, Csordás — Kozmis, Sós — Garai, Rónai, Nagy B., Lutz, Faragó I. Edző: Szűcs Gyula. Vasas: Szentmihályi — Ihász, Mészöly, Sáros­ — Bakos, Be­rén­yi — Bozó, Machos, Kékesi, Farkas, Szimceák. Edző: Nosz­­kai Gyula. Góllövő: Rónai, Bakos, Rónai. Szögletarány: 5:3 (0:1) a Va­sas javára. Az I. félidőben a szó­ a ha­zaiakat támogatta. Garai két veszélyes lövése adott az első percekben munkát Szentmihályi­­nak, a kapus mindkétszer re­mekül védett. Általában többet folyt a játék a Vasas térfelén. A vendégek először a 14. percben vállalkoztak lövésre, de Machos labdája mellé ment, majd Bakos lövését kaparintot­ta meg másodszorra Balogh. A 15. percben nagy lehetőség kí­nálkozott a Vasas csatárok előtt. Bozó beadását előbb Kékesi a felső lécre lőtte, majd a visz­­szapattanó labdával Farkas pró­bálkozott, de a fekvő kapus magához kaparintotta a labdát. Egy perc múlva Rónai a jobb­­szélről visszakapott labdával jó ütemben lépett ki a védők kö­zül, majd amikor cselére Szent­mihályi balra mozdult, nyolc méterről élesen a jobb sarokba lőtt. 1:0 a Komló javára. * Ezután is a Komló volt vala­mivel élénkebb, csatárai ügye­sen adogattak. A Vasas jóval ritkábban támadott, de csak a 28. percben veszélyeztetett újra. Ekkor Kékesi nagy lövése a fel­ső lécről vágódott le és a lab­dát a középcsatár jó helyzetből fölé fejelte. A félidő végén kissé feljöttek a vendégek, de a bányászok védelme remekül zárt, így Balogh kapuját a Va­sas nem tudta veszélyeztetni. A II. FÉLIDŐ harmadik percében egy Szim­­csák—Farkas helycserés táma­dás után Farkas húzott el ügye­sen a bal szélen, majd középre ívelt jó labdáját az előrehúzó­dott Bakos fejelte kapura. A labda már Balogh kezében volt, de kicsúszott, és a jobb sarokba gurult. 1:1. Az 55. percben a komlói jobb­szárny vezetett támadást. Mé­szöly lyukat rúgott, Rónai — felismerve a lehetőséget — vil­lámgyorsan kiugrott, és tíz mé­terről a vetődő Szentmihályi mellett, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt. 2:1. Ezután egy ideig hevesen tá­madott a hazai együttes. Az 59. percben egy összecsapás során Szimcsák megsérült a sípcsont­­ján, de rövid ápolás után to­vább játszott. Váltakozó, igen jó küzdelem folyt, és inkább a Va­sasnak adódott egy-k­ét helyzete. A 70. percben például Kékesi ugrott ki sokat ígérően, éles, ve­szélyes lövése Balogh kezét ér­ve pattant szögletre. Az utolsó negyedórában a Vasas játszott határozott fölényben. Heves, ke­mény volt a küzdelem. Egy perc­cel a lefújás előtt egy három méterről megítélt közvetett sza­badrúgás okozott izgalmat, de a bányász játékosokról végül is szögletre vágódott a labda. Heves, nagyiramú, végig izgalmas mérkőzést láthatott a közönség­ Az 1. félidőben a hazai együttes elég gyorsan­ levetkőzte elfogódottságát és nemcsak dicséretes igyekezet­tel, hanem igen átgondoltan is vezette támadásait. Ekkor nemcsak a komlói támadók mozogtak sokat, hanem a vé­dők is igen magabiztosan szeg­ték szárnyát a Vasas jóval rit­kább támadásainak. Fordulás után egy ideig úgy látszott, hogy a váratlan egyenlítő gól erősen felhozta a Vasast, de a Mészöly hibájából elért máso­dik gól után a komlói együt­tes újítani tudott és bár az utolsó negyedórában igen nagy iramot diktált és hevesen tá­madott a Vasas, mégis egyen­letesebb, jobb teljesítményével megérdemelten szerezte meg győzelmét a bányászcsapat. „ A Komló kapujában Balogh sokszor jól időzített kifutásokkal tisztázott, de a gólnál hibát követett el. A hátvédhármas legbiztosabb pontja a remekül szerelő Józsa vak de, Csordás is több táma­dást akasztott meg, főleg ügyes helyezkedéseivel. A két fedezet inkább a védekezésben szerzett érdemeket. A csatársor legjobbja az ügyes helyzetfelismerés ré­vén két gólt szerzett u­gyans Rónai volt. Nagy B. rengeteget dolgozott és épített a mezőny­ben. AZ I. félidőben Lutz is ügyesen vett részt az összjáték­­ban. A Vasas kapujában Szentmihályi a gólo­kért neki hibáztatható, az elején voltak ügyes védései. A hátvéd­sorban aránylag Ihász követte el a legkevesebb hibát, igaz, hogy neki volt a legkönnyebb dolga. Mészöly nem volt a tőle megszo­kott magabiztos hátvéd, a döntő gólnál durva hibát vétett. Mind­két fedezet sokat dolgozott, Be­­rendi szürkén, de hasznosan a védelemben. Bakos elég színesen, sokszor a támadók vonalában. A csatárok közül Farkast lehet di­csérni, mert nagy területen, lel­kesen küzdött. Machostól csak időnként láttunk ügyes megol­dásokat, nem volt gólveszélyes. Kékesi is a támadások szervezé­sében vett inkább részt. Balla B. játékvezető főleg szü­net után nem volt ura a helyzet­nek. Többször tévesen ítélte meg a mezőnyben vétett szabálytalan­ságokat. Tóth Zoltán NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Vasas-Komló 5:2 (2:2). Kom­ló, 1500 néző. V: Bors. Vasas: Varga — Nagy K., Rozsnyó, So­­mogyvári — Nell, Liebhuber — Ősi, Kalocsai, Bundzsák, Fieter, Pál II (Herendi). Komló: Szent­irmai — Fenyvesi, Palotás, Je­­rabek — Takács, Lelövi­ek — Bartalov, Perényi, Szőcs (Vörös), Göncz, Nagy L. Jóiramú mérkő­zés. A II. félidőben kitűnően játszott a Vasas. G: Kalocsai (2), és J. Herendi, Fieter. 111. Bartu­­lov, Nagy L. Jó: Rozsnyó, Nell, Kalocsai, Bundzsák, Fister, 111. Bartulov, Szőcs, Nagy L. Tatabánya—Győr 1:0 (0:0) (Folytatás az 1. oldalról) A hazaiak lényegesen többet támadtak, mint ellenfelük, mezőnyfölényük azonban telje­sen meddő volt, a csatárok még gólhelyzetet is alig-alig tudtak teremteni, mert vala­mennyien lassúak, körülmé­nyesek voltak, késlekedtek az átadásokkal, gyakran feleslege­sen felemelték a labdát és a tömörülő tatabányai védelem áttörésére nem alkalmazták a távoli átlövéseket. A győri csapat ezen a találkozón tu­dása alatt játszott. A vendé­geknek elsősorban nagyszerű küzdőképessége dicsérhető. Jobbára a védekezésre össz­pontosították erejüket, a szo­kott 4—2—4-es felállást alkal­mazták, azzal a különbséggel, hogy ezúttal Szepesi is hátul tartózkodott, s védő feladatot látott el. Ebből a formációból próbálkoztak a vendégek nem­egyszer gyors ellentámadással, s egy ilyen ellentámadás dön­tötte el végül is a mérkőzés sorsát az ő javukra. A döntet­len eredmény hűbb kifejezője lett volna a játék képének. A Tatabányai Bányászban Gélei higgadtságával és biztos­ságával nagy erőssége volt csa­patának. A hátvédsorban Törő­dik nemcsak ügyesen szerelt, hanem támadásokat is indított. Juhos is nehéz helyzetekben tisztázott s biztosan állt a lábán Hetényi és Laczkó is. Sze­pesi és Szekeres a hátsó sorokat támogatta. Elöl Cser­­nai sokszor igen jó csel­sorozatokat alkalmazott, góljá­val nagy érdemeket szerzett. Rajta kívül elsősorban Menczel játéka dicsérhető. A Győri Vasas ETO-ban Tóth jól védett. A hátvédeknek aránylag ritkán kellett beavat­kozniuk. Orbánnak volt a leg­több dolga, néhányszor határo­zottan szerelt. Mátét Csernai őr­zésével bízták meg. A fedezet sokszor szerelt de néha meg­oldhatatlan feladat elé állította őt Csernai. Palotai játéka nem­ emelkedett a közepes fölé. Az ötösfogat valamennyi tagja ki­ábrándítóan játszott, legalábbis a kapu előtt. Schopp játékvezető nyugod­tan, nagyon, jól bíráskodott. Németh Gyula NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Tatabánya—Győr 1:0 (0:0). Győr, 3000 néző. V: Bartha. Ta­tabánya: Rapp (Lelik) — Lacz­kovics, Szabó Léber — Müller, Meregya — Rácz, Kazinczy (Murger), Teveli, Dombai, Pász­tor. Győr: Barna — Koce Pá­­vel, Izsáki — Kiss, Szabó — Szaló (Túri), Scheidl, Halász (So­mogyi), Orosz, Takács. Különö­sen szünet után játszott nagy fölényben a hazai csapat, táma­­dósora azonban gólképtelennek bizonyult. G: Teveli. Jó: Müller Laczkovics, Pásztor, ill. Koós, Izsáki, Kiss.