Népsport, 1964. augusztus (20. évfolyam, 152-172. szám)

1964-08-24 / 167. szám

8 mérkőzésen csak 12 gól esett az NBI B-ben Három mérkőzés 1:0-ra végződött, három pedig 1: 1 arányú döntetlent hozott Ganz-MÁVAG—Ózdi Kohász 1:1 (1:1) Ózd, 3500 néző. V: Botrzebsi. Ganz-MÁVAG: Száger — Manos­­tari, Palásti, Szedláik — Sep­­rűs dr., Halasi — Molnár II, Balogh, Dunapulasz, Molnár I, Novák. Edző: Vadász Károly. Ózd: Katona — Budai, Fzentkő, Kombiin­yi — Zalai, Ferdinánd — Borbás II, Szilasi, Szurdok I­I, Szendnei, Fezkő. Edző: Ke­mény Tibor. 33. perc: Dinopulosz kitört a védők között és az ötös sar­kára sodródva, a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1:0. 45. perc: Soik húzásból álló Kohász-támadás végén Borbás II Szilasihoz játszott és az összekötő a bal felső sarokba bombázott. 1:1. Az 1. félidőt 90, tervszerűt­len átadás és csapkodó játék jellemezte. A II. félidőben az ózdiak nagy fölényben játszot­tak, de a vendégek megerősí­tett, kemény védelmét nem tudták áttörni, jóllehet a ha­zaiak kétszer is a hálóba ta­láltak. Egy ízben Frenikó 50 méterről. A mérkőzés papri­kás hangulatban ért véget és ebben nagy szerepe volt a já­tékvezetőnek. Jó: Palásti, Seprős dr., Dinopulosz, ill. Katona, Frenikó, Fükő, Andriska, Jagodics, Gsepecz, Mihály, Nagy. Edző: Borbély Tibor. 10. perc: Harcsa —Kovacsics —Széles támadás végén utóbbi 30 méterről erős lövést kül­dött kapura, amely a felső Lé­cet érintve kötött ki a háló­ban. 1:0. 14. perc: Ligeti szabálytala­nul szerelt© Harcsát, a kapu­tól mintegy 26 méterre. A szabadrúgást Széles lőtte, amely a felső kapufáról pat­tant ki. 50. perc: Harcsa már csak a kapussal állt szemben, azon­ban kivárt és a berohanó Kup­­pert szerelni tudott. 88. perc: Aranyi Szélest ug­ratta ki, az összekötő elesett, a labda Csürke elé került, akinek lövéssét Zugéber szög­letre hárította. Az I. félidőben a hazai csapat szélről támogatva, erős fö­lényben játszott, és több helyzetet hagyott kihasználat­lanul. A vendégcsapat jól vé­dekezett, de néha támadásokra is futott az erejéből. Szünet után, a Dunaújváros került fölénybe, helyzeteit azonban nem tudta kihasználni. A ha­zaiak labdat­art­ásra rendezked­tek be, az utolsó 10 percben azonban ismét ők támadtak. Jó: Pili­suk, Csürke, Széles, Aranyi, ill. Zugéber, Ruppert, Suk­a, Jagodics. Borsodi Bányász—BVSC 2:1 (0:0) Bízőnyi út, 800 néző. V: Balla B. Borsodi B., Tormási — Gser­­falvi, Kovács, Négyesi — Benkő, Tátrai — G. Szabó, Pál, Vécsei, Sző­cs,­ Séna. Edző: Holsányi Béla. BVSC: Hostyánszki — Ubranko­­vics, Kepes, Koza — Farkas, Mar­cz­el — Both, Juhász, Földi, Verebes, Iglói. Edző: Csörgei József. 49. perc: a labda Ubrankovics karját érte e 16-os vonalánál, a játékvezető 11-est ítélt. Benkő jobb sarokra tartó lövését Hos­­­tyánsz­ki kivédte. 51. perc: Benkő egyből szök­tette a kaputól 30 méterre álló Pált. Az összekötő fordulásból azonnal lőtt és a jól eltalált labda véd­hetetlenül vágódott a léc alá. 1:0. 63. perc: Vécsei­ Pál volt a labda útja. Pál ismét távoli lö­vésre szánta el magát. A nem tük­k­ös ívelt labdája a meglepett kapué felett hullt a hálór­a. 2:0. 82. perc: Kepes szabadrúgása Földi elé pattant, a köz­épcsatár az el­bámészkodó védők mellett zavartalanul lőtt a jobb felső sarokba. 2:1. A BVSC első csapata nem ér­kezett meg szovjetunió­beli por­tyájáról, így az előző napon bajnoki mérkőzést játszó tarta­lékc­sa­patra nehéz feladat há­rult. Úgy látszott, hogy Földi hátra­várásával megerősített vé­delem füiikeresen állja a bányász­­rohamaikat, sőt a három előre­tolt BVSC-csatár néhány kecseg­tető helyzetet is tudott terem­teni. Verebesnek két gólhelyzete is akadt. Szünet után kiütközött a fáradtság a vasutas csaptat játékosain, feljött a Borsodi Bá­nyász. Jó: Kovács, Négyesi, Ben­kiő, Pál, Vécsei, ill. Hostyán­­szki, Kepes, Farkas, Both. Oroszlány. 600 néző. V: Schopp. MÁV DAC: Takács — Borbély, Kovács, Delci — Ott, Németh — Sulyok, Tóth, Nagy, Éles. Fáj­lalsz. Edző: Kovács Imre. Orosz­lány: Fekete —­­Mészáros, Gubr­­sz­ky, Meire­svö­gyi — Imre. Mol­nár — Oláh. Németih, Horváth, Máté, Szűcs. Edző: Tátrai Sán­dor. 55. perc: Jobboldali támadás végén Sulyok élesen kapura lőtt. Fekete a labdáit kiütötte, majd Tóth nyolc méterről már nem hibázott, 1:0. Salgótarján, 3000 néző. V: Müncz. SBTC: Cserháti —­­ Sán­dor Sza­­ka, Oláh — Havasi, Toldi — Szabó, Horváth, Sári, Taliga, László. Edző: Gr­csecs Gyula­ Egyetértés: Landi — Thomann, Csákó, Fi­czere — Pető, Székely — Szítig, Oborzu­, Sátori, Sashegyi, Fülöp. Edző: Pyber István. 62. perc: szögile­trú­gá­s után az Egyetértés kapuja előtt pattogott a labda. A védők rövidre sike­rült felszabadításából Havasi ka­pásból, 12 méterről ballal a bal sarokba lőtt, 1:0. A nehéz, csúszós talajon az SBTC csak nagy küzdelem után tudta kétvál­­­na fektetni 60 per­cen át 10 emberrel játszó ellen­Az első félidőben széltől támo­gatott Oroszlány támadott töb­bet és veszélyesebben, de játé­kukba sok hiba csúszott. A MÁV DAC a mezőnyben jól adogatott és szórványos támadásai nem sok veszélyt jelen­tettek a kar­­ára. Szünet után tovább roha­mozott a hazai csapat. Az első percekben Horváth csak a ka­pussal állt szemben, de nagy helyzetből Takácsba lőtt. A Győri MÁV DAC játékosai tak­tikai fegyelemből jelesre vizs­gáztak. Jó: Kovács, Ott, Sulyok, Nagy, ill. Gurszky, Imre, felét. A 30. percben Szabó ugyanis dancsolta Ficzerét, Fi­­czere a fütty után Szabó arcába fejelt, ezért a játékvezető Fi­­czerét kiállította. Sok szabály­talansággal tarkított, kemény mérkőzés volt. A hazaiak­­irá­nyították jobbára e játékot. Toldi és Tál­­iga sok veszélyes helyzetet teremtett, de a csatá­rok lekéstek a jó helyzetekről, vagy hibás lövésekkel fejezték be azokat. Az Egyetértés első­sorban védekezésre rendezke­dett be, csak a gól u­tán helyez­tek súlyt a támadásra is. Ekkor gyors elfutásokkal és távoli lö­vésekkel veszélyeztették Cser­háti kapuját. Jó: Sza­jka, Oláh, Toldi, Taliga, 1­ 11. Thomann, Csá­kó, Pető, Sátori. Győri MÁV DAC—Oroszlányi Bányász 1:0 (0:0) Salgótarjáni Bányász—VM Egyetértés 1:0 (0:0) Budafoki MTE Kinizsi- Székesfehérvári Vasas 0:0 Budafok, 1200 néző. V: Ara­nyosi. BMTE: Németh I — Szán­tó, Bánkúti, Dobos — Gombkötő, Sárdi — Pataki, Zsidákovics, Németh II, Haraszti, Jeck. Edző: Bánáti Rezső. Székesfehérvár: Varga — Szőke, Kerecsényi, Horváth II — Burka, Horváth III — Szigeti, Czigler, Szűcs, Nehéz, Ispaics. Edző: Albert Jó­zsef. 27. perc: Jeck lefutotta a fehérvári védelmet, de nagy­szerű beadását Zsidákovics két lépésről a kapus kezébe emelte. 30. perc: Nagy ostrom után a budafokiak kapuja előteré­ben. Czigler, majd Szigeti lö­vését a­­kapu torkából Németh I, ill. Gombkötő vágta ki. 34. perc: Haraszti szöktette Németh II-t, akinek futtából lőtt labdája a jobb felső lécről pattant ki. 83. perc: Jeck lefutott, ki­cselezte Vargát is, de az üres kapu fölé lőtt. Az első félidőben a széllel hátban játszó Fehérvár többet kezdeményezett, de a csatárok a kapu előtt nem boldogultak a jól tömörülő budafoki véde­lemmel. Mindkét oldalon sok volt e hibás leadás. Szünet utáni erős iramú, változatos, kiegyensúlyozott volt a játék. Jó: Németh I, Bánkuti, Sárdi, Jeck, Mr. Varga, Burka, Horváth III, Szűcs. Nyíregyházi Spartacus—Dunaújvárosi Kohász 1:0 (1:0) Nyíregyháza, 2000. néző. V: Soós |*|P. Nyíregyháza: Pilisük — Csikiéte, Divinyi, Kaskötő — Siska, Papp — Harcsa, Széles, Kovacsics, Papp, Aranyi. Edző: Bakos Béla. Dunaújváros: Zügé­­ber —­ Bőröndi, Ligeti, Rup­­pert — Magassházi, Sul­a — 4Hétfő, 1964. augusztus 24. Nyugati csoport 1. Pécsi B. 23 14 6 3 45:23 34 2. Pécsi VSK 23 13 6 4 43:20 32 3. m. Icer. 23 14 3 6 33:30 31 4. Kap. Honv. 23 9 11 3 28:20 29 5. Győri Dózsa 23 11 6 6 37:24 28 6. Pécsi BTC 23 11 5 7 28:25 27 7. Budai Sport. 23 11 4 8 34:27 26 8. Veszprém 23 11 2 10 39:33 24 9. Pápa 23 11 2 10 28:30 24 10. Zalaeg. TE 23 9 5 9 39:41 23 11. Esztergom 23 7 5 11 35:39 19 12. Szf. MÁV 23 7 5 11 21:32 19 13. Zalaeg. T. 23 5 8 10 26:36 18 14. BVTK 23 7 4 12 20:31 18 15. Autóbusz 23 6 6 11 19:43 18 16. Traktorgyár 23 7 2 14 36:44 16 17. Mosonm. TE 23 5 6 12 33:46 16 18. K. Lombik 23 4 4 16 18:37 12 III. ker. TTVE — VCS Traktor­gyár 3:1 (2:1). Traktorgyári pá­lya, 300 néző. V: Czirják. III. ker. TTVE: Dóczi — Ka­j­ári, Vörös, Pajor — Orosz, Dunai — Bartaffi, Rékási, Kocsis, Sebestyén, Si­mon II. Edző: Koródi Rezső. Traktorgyár: Bukó — Berecz, Vö­rös, Beliczki — Czmór, Zimonyi — Nyári, Schul­a, Bodzsár, Odri, Kuszenda. Edző: Cserjés István. A mezőnyben egyenrangú ellen­fél volt a Traktorgyár, de a III. ker. gólhelyzeteit jól kihasználta. G: Simon II (3), Kocsis, ill. Ku­szenda. Jó: Dóczi, Vörös, Simon II, ill. Vörös, Beliczki, Kuszenda. Veszprémi Haladás Petőfi —Esz­tergomi Vasas 3:1 (1:1). Veszp­rém, 1500 néző. V: Kovács B. Veszprém: Bicskei — Rákos, Mol­nár, Heil — Gallai, He­gyi — Haisz, Mészöly, Fekete dr., Egy­házi, Fájd. Edző: Lyka Antal. Esztergom: Trasszer — Zöld, György, Takács — Zink, Szeneti — Mészáros, Winkler, Oszwald, Hegedűs, Novák. Edző: Kiss Gyula. A mezőnyben mindkét csapat jól adogatott. A hazai csapat a második félidő alapján biztosan nyerte a közepes iramú, nem magas színvonalú mérkő­zést. G: Fájd, Fekete dr., Hegyi, ill. Hegedűs. Jó: Gallai, Fájd, Haisz, ill. Zink, Mészáros. Fővárosi Autóbusz —Győri Dó­zsa 2:2 (1:1). Kispest, Lehel u., 306 néző. V: Szkokán. Autóbusz: Rothermel , Pólik, Reiter, Or­bán — Kovács I. Novák — Ko­vács II. Takács, Borbély, Fábián, Bechtold. Edző: Turai István. Győri Dózsa: Szekér — Füzi, Tullner, Németh — Szabó, Szarka — Nyári, Gábor, Csupor, Neller, Vigh. Edző: Fehérvári Alfréd. Nagyiramú, kemény mér­kőzés. Az Autóbusz közelebb állt a győzelemhez. G: Fábián, Borbély, ill. Gábor, Vigh. Jó: Reiter, Kovács II, Borbély, Bech­­told, ill. Németh, Szabó, Gábor, Vigh. Erzsébeti VTK—Pécsi BTC 3:0 (1:0). Ady Endre utca, 500 néző. V: Pásztor. BVTK: Pomázi — Lip­csei, Tocsik, Bagyilla — Balázs I., Bodonczi — Ducza, Basa, Klemen­­csics, Ugróczky, Tuboly. Edző: Gulácsi Sándor. PETC: Gergely — Magyar, Vámosi, Torok — Konti, Kővári — Görgényi, Harsányi, Kincses, Horváth N­., Gál. Edző: Dara János. A mérkőzés nagyobb részében az EVTK támadott többet és helyzeteinek többségét ki is használta. G: Klemencsics (2), Tu­boly. Jó: Lipcsei, Tocsik, Bagyil­la, Klemencsics, Tuboly, ill. Vá­mosi, Görgényi. Budai Spartacus—Székesfehér­vári­­MÁV Előre 4:1 (2:1). Szé­kesfehérvár, 1000 néző. V: Baj­na. B. Spartacus: Virágh — Bá­nyai, Rixer, Koffmann — Fodor, Jur­man­m — Stohl, Gru­bicska, Törőceik, Helinger, Varga. Edző: Szigeti Ferenc. MÁV Előre: Vá­sárhelyi — Pál, Homolya, Pajor — Bognár, Neubauer — Ruzics, Lukács, Kerék, Bőke, Horváth. Edző: Trenyovlzki Zoltán. A ha­zaiak többet támadtak, de erőt­len akcióik megakadtak az el­lenfél jól záró védelmén. A Spartacus ritkább ellentámadá­sai mindig gólveszélyt jelenhet­tek. Q: Helinger (2), Törőcsik, Varga, ill. Ruzics. Jó: Helinger, Rixer, Fodor, Tör­őcsik, ill. Neu­­bauer. Kőbányai Lombik—Pápai Texti­les 0:0. Kőér utca, 200 néző. V: Kiss J. K. Lombik: Búcsúházi — Scharle, Koch, Nagy — Aranyosi, Szerovai — Barsi, Fizi, Szabó, Várdai, Horváth. Edző: Huber Ferenc. Pápa: Présing I — Áldo­zó, Szabó, Németh — Vámos, Pré­sing I — Palkovics, Szűcs, Wolf, Báli, Gárdai. Edző: Kósa Károly. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak többet és veszélyeseb­ben támadtak. Jó: Koch, Aranyo­si, Horváth, ill. Áldozó, Szabó, Vá­mos. Pécsi Bányász—Kaposvári Hon­véd 3:0 (1:0). Pécsújhegy, 1500 né­ző. V: Bíróczki. P. Bányász: Bo­­gyai __ Bárány, Farkas I., Ta­más — Kohlmann, Kása _ Györ­kő II., Molnár I., Bencsics, Hu­ny­evácz, Opova I. Edző: Molnár László. K. Honvéd: Erdősi _ Taiti, Schrab­l­ Bobori — Muzslai, Földi __ Szöllősi, Daka, Müller, Szabó, Fehér. Edző: Tóth József. Közepes színvonalú mérkőzésen a K. Honvéd a mezőnyben egyen­rangú ellenfél volt, de a kapura egyáltalán nem volt veszélyes. A pécsi együttes sok helyzetet ki­használatlanul hagyott. G: Opova I., Bencsics, Molnár I. Jó: Far­kas I., Tamás, Györkő n., ill. Földi, Fehér. Pécsi Y£K— Mosonmagyaróvá­ri TE 3:0 (1:0). Pécs, 500 néző. V.: Tófalvi. PVSK: Markó — Kö­ves I., Mohácsi, Hámori II. — Márton, Kutas — Bérczési, Ga­rami, Opova II., Gáspár, Búza. Edző: Czibu­lka Mihály dr. MTK: Király — Horváth IV., Tóth, Sza­bó — Mészáros I., Fülöp — Vá­ri, Takács, Salamon, Schlitt, Hé­rics. Edző: Ács Ferenc. A győ­zelem ellenére sem játszott ki­elégítően a hazai együttes. A mérkőzés egyes szakaszaiban a vendégcsapat egyenrangú ellen­fél volt, a kapu előtt azonban határozottabb volt a pécsi csa­társor. G: Garami (2), Gáspár. Jó: Köves I., Mohácsi, Garami, Gáspár, ill. Tóth, Mészáros I., Hérics. Zalaegerszegi Dózsa —Zala­egerszegi TE 4:2 (3:1). Zalaeger­szeg, 2500 néző. V: Soós G. Z. Dózsa: Hamp — Szántó, Varga, Keidl — Keul, Klötzl — Farkas, Koltai, Szekeres, Miller,­Dervalits. Edző: Marancsics Imre. ZTE: No­vák — Budimácz, Czotter, Ma­dár I — Kovács, Madár II — Baksa, Andris, Tóth, Prokisch, Rita. Edző: Göncz István. Erős iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Dózsa megér­demelten nyerte a helyi rang­adót. G: Farkas (3), Miller, ill. Kovács, Baksa. Jó: Hamp, Keidl, Farkas, ill. Kovács, Madár II, Tóth. Keleti csoport Szolnoki MTE —Bp. Előre 1:0 (1:0). Szolnok, 800 néző. V: Pencz. SZITE: Donka — Papp II, Vil­lányi, Papp I — Csontos, Kol­láth — Csabai dr., Honti, Vi­­dács, Nagy, Karakas. Edző: Tit­kos Pál. Bp. Előre: Szilágyi — Bereczki, Egervári, Csider — Bata, Hechtl — Belovai, Bagdi, Marton, Halmai, Burányi. Edző: Fenyvesi László. A nagyon gyen­ge, erélytelen játékvezetés miatt durvaságokkal tarkított mérkő­zésen a gólratörőbb és szeren­csésebb hazai csapat győzött. G: Vidács, Jó, Donka, Papp I, Csa­bai, Nagy, ill. Szilágyi, Egervári, Hecht­, Bata. Vasas Izzó — Szegedi VSE 0:0. Tábor u., 200 néző. V: Szabó L. V. Izzó: Lohner — Gerényi, Ma­gyar, Győrvári — Tauzin, An­gyal — Mézes, Varga, Marin, Ko­vács, Legimusz. Edző: Kármán József. SZVSE: Gilicze — Réti, Halász, Meszmer —­ Karsai, Sza­lai — Tóth II, Zöldi, Kocsis, Szé­­csi, Kalmár. Edző: Veszelovszki László dr. A csúszós, vizes pá­lya erősen próbára tette a játé­kosokat. Jó: Magyar, Győrvári, Tauzin, ill. Réti, Halász, Szécsi. Bp. Spartacus —Baglyasalja 2:0 (0:0). Kőér u., 500 néző. V: Pusz­tai J.­ Spartacus: Jakab — Szim­­csák II, Solti, Kovács II — Nagy, Strasszer — Dalnoki, Traut­­m­ann, Kovács III, Molnár, Ko­vács I. Edző: Bukovi Márton. Baglyasalja: Nagy — Miskolczi, Patkó, Schmelkó — Angyal, Kő­házi — Piffkó, Pepsinszki, Hor­váth, Farkas, Kozik. Edző: Csu­­berda Ferenc. Az első félidő ki­egyenlített játékkal telt el. A Bp. Spartacus technikai tudását Bag­lyasalja erélyes játéka és Nagy kitűnő védése ellensúlyozta. Szünet után a pestiek nagyobb tudása meghozta az eredményt. G: Trautmann, Molnár (11-esből). Jó: Strasszer, Trautmann, Nagy, ill. Nagy, Patkó. Kisterenyei Bányász—Nyíregy­házi MSE 3:0 (0:0). Kisterenye, 700 néző. V: Teuschler. Kisterenye: Csernák — Király, Dobrócsi, Ber­ta — Túri, Bibók — Honti, Tarló­ci, Szeberényi II, Bozó, Kaszás. Edző: Szabó László. Nyíregyháza: Rácz — Papp, Fodor, Varga — — Gajdos, Szász — Pál, Mitzi, Eszenyi, Gelics, Héri. Edző: Pok­­rovenszki Pál. A mezőnyben szé­pen adogató vendégcsapattal szem­ben a gólratörőbben támadó kis­­terenyeiek megérdemelten győz­tek. G: Szeberényi H (2), Bozó. Jó: Csernák, Dobrocsi, Szeberényi II, Kaszás, ill. Varga, Szász, Esze­­nyi. Kecskeméti Dózsa — Szolnoki MÁV 4:0 1:0). Kecskemét, 2600 néző. V.: Bacsó. Kecskemét: Gór — Cserkó, Berán, Winkler — Morvai, Szőczei — Ézei, Tanács, Szappanos, Rozgonyi, Lieber. Edző: Dragoslovich Gyula Sz MÁV: Zérczi — Józsa, Abony I. Kolláth — Karkecz, B. Nagy — Tóth II., Tóth I., Pintér, Csábi, Dobos. Edző: Kolláth Ferenc. Az I. félidőben lanyha volt a játék. Szünet után a hazai csapat ha­talmas iramot diktált és bizto­san szerezte meg nagygólarányú győzelmét. G.: Rozgonyi (2), Szappanos. Tanács. Jó: Berán, Szőczei, Rozgonyi, Lieber, ill. Abonyi, Karkecz, Dobos, Egri Dózsa — Jászberényi Lehel 3:1 (3:0). Eger, 7000 néző. V: Radó. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I, Révész — Váraljai, Harus — Kovács, Üsztöke, Nagy K., Varga, Csizmadia. Edző: Juhász Attila. Jászberény: Horváth — Turgonyi, Páncsics, Nagy I — Józsa, Bud­ár — Sánta, Fekete II, Nagy II, Szántai, Tóth. Edző: Szépföldi József. Az első félórá­ban remekül játszott az egri csapat. Gyors t­ám­adósorát a jászberényi védők egyszerűen nem tudták tartani, már a 26. percben 3:0 volt az eredmény. Szünet után kiegyensúlyozott, nagyiramú küzdelem folyt. Mind­két kapu előtt bőven akadt hely­zet, a csatárok azonban rendre hibáztak. G: Varga (2), Csizma­dia, ill. Nagy II. Jó: Kovács, Varga, Haris, Révész, ill. Nagy II, Bud­ár, Sánta. Debreceni Dózsa—Nagybátonyi Bányász 2:1 (1:1). Debrecen, 800 né­ző. V: Beleznay. D. Dózsa: Németh — Molnár I, Korodi, Peller — Far­kas, Juhász — Lázár, Szűcs dr., Némethy, Pál, Hegedűs. Edző: Kertész Tamás. Nagybátony: Bu­lyovsztó — Stuhl, Kovács I, Szalai — Kupcsulik, Tari — Huszár Ko­vács II, Szarvas, Nagy, Pintér. Ed­ző: Laczkó Sándor. Élénk iramú mérkőzésen jobban használta ki helyzeteit a hazai csapat. G: Far­kas, Lázár, ill. Pintér. Jó: Né­meth, Kóródi, Peller, Farkas, ill. Szalai, Kovács II, Szarvas. Békéscsabai Előre-Gyulai ME­DOSZ 2:1 (2:1). Gyula, 4000 néző. V: Kaposi. Békéscsaba: Krátki — Szikora, Simon, Gajdács — Láza, Rakonczás — Miklya, Ko­vács, Frankó, Rieger, Kerekes. Edző: Dulay András. Gyula: Zsi­­linszky — Stefanik, Szilágyi, Sas — Himer I, Kuti — Rajki, Lovász, Boruzs, Himer II, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Változatos, időn­ként nagy iramú mérkőzés. Szü­net után a hazai csapat nagy fö­lényben játszott, de a vendégek Krátki kapussal az élükön min­dent hárítani tudtak. G.­ Rieger (11-esből), Frankó, ill. Himer I (11-esből). Jó: Krátki, Láza, Ra­konczás, Rieger, ill. Zsilinszki, Sás, Rajki. KISTEXT—Miskolci Bányász 1:1 (1:0). Pereces, 600 néző. V: Koncz. KISTEXT: Körmendi — Szejtl, Ra­­bos, Sárosi — Molnár, Tóth — Fe­kete, Kalmár, Hús, Vándori, Sáto­ri. Edző: Horváth János. M. Bá­nyász: Boros — Csorba, Szabó, Vá­­radi — Pál, Varga — Dobrik, Deák, Domonkos,­ Matisz, Maklári. Edző: Pribelszky Gyula. Alacsony szín­vonalú mérkőzés. A hazai csapat csak az utolsó 15 percben látszott elfogadhatóan. G.: Fekete. Ül. Do­monkos. Jó: Sárosi, Tóth, Vándor, ill. Szabó, Varga, Váradi. Az Eger vette át a vezetést az NB II Keleti csoportjában 1. Egri Dózsa 2. Jászberény 3. Bp. Spartacus 4. Kecskemét 5. Szóm­. MTE 6. Bp. Előre 7. Békéscsaba 8. Szóm­. MÁV 9. Gyula 10. Szegedi VSE 11. Vasas Izzó 12. Kisterenye 13. Nagybátony 14. Nyíregyháza 15. Debr. Dózsa 16. Baglyasalja 17. KISTEXT 18. Miskolci B. 23 13 5 5 41:23 31 23 13 5 5 31:19 31 23 11 6 6 40:22 28 23 11 5 7 33:20 27 23 11 4 8 38:30 26 23 9­­ 6 24:19 26 23 9 7 7 36:45 25 23 10 4 9 36:31 24 23 8 7 8 37:26 23 23 8 7 8 45:36 23 23 9 3 11 29:33 21 23 6 8 9 29:42 20 23 6 7 10 19:21 19 23 7 5 11 29:41 19 23 4 11 8 21:33 19 23 6 7 10 16:35 19 23 5 8 10 29:38 18 23 5 5 13 24:44 15 Láng SK-Miskolci VSC 1:1 (1:1) Miskolc, 20 DK) néző: V. Gere. Láng: Gulyás — Veres, Mészáros, Varga — Simon, Tolonics — Goór, Végh, Tímár, Sztója, Balogh. Ed­ző: Óno­di Andor. MVSC: Miskolczi — Ho­­movics, Buna, Vertig — Zeller, Króm,Lásztó — Marosi, Fekete, Te­lerakó, Tóth, Kallus. Edző: Tiba Sándor. 8. perc: a szögletvonal közelében az oldalvonalon hagyta el a labda a pályáit, Balogh azonban bedobás helyett szögletet rúgott. Sztójához gurította a labdát, aki élesen kö­zépre adott és Tímár mintegy tíz méterről a bal sarokba fejelt. 1:0. 37. perc: Baloldali támadás után Telenko­ összecsapott Veressel, Te­len­k­ónál maradt a labda, ő kiug­ratta Marosit, akit a 16-oson belül Mészáros felvágott. A büntetőt Vertig laposan a jobb sarokba he­lyezte. 1:1. A mérkőzés alacsony színvona­lon mozgott, a játék csapkodó volt. Az utolsó helyen tanyázó Láng a mérkőzés egyes szakaszai­ban ügyesen, laposan adogatott, és többször zavarba hozta az MVSC védőit. Az MVSC kapkodott, ide­gesen játszott. Jó: Gulyás, Mé­száros, Tolonics, ill. Miskolczi, Ho­­movics. JKk JVF MW-ban: A Délkeleti csopat­an az Újszeged, az Északiban pedig az Ikarus került az élre ÉSZAKKÖZÉP Magyar Acél__Ceglédi VSE 2:1 (0:1). 20­0 néző. Elektromos-Sió­foki Bányász 0:0. 200 néző. Ercsi Kinizsi__Kőbányai Tűzálló 3:1 (3:0). 900 néző. Annavölgyi Bá­nyász-Vasas Dinamó 1:1 (0:0). 500 néző. Pénzügyőrök—Sárisápi Bá­nyász 5:0 (3:0). 400 néző. Goldber­ger—Csepel Autó 1:3 (0:0). 200 né­ző. Nyergesújfalusi Viscosa—To­­kodi Bányász 0:1 (0:0). 300 néző. A 70. percben Hack (Nyergesúj­falu) és Mosolygó (Tokod) kiállít­va. ÉSZAK néző. Máza-Szászvári Bányász- Szekszárdi Petőfi 1:2 (0:0). 400 néző. Taszári Honvéd—Dombóvári VSE 1:2 (0:0). 200 néző. Nagykani­zsai Dózsa—Pécsi EAC 2:1 (1:1). 500 néző. Szekszárdi Dózsa—Pécs­­szabolcsi Bányász 1:3 (0:2). 300 né­ző. Kaposvári Kinizsi—Nagykani­zsai VTE 5:0 (2:0). 2000 néző. Kalo­csai Honvéd—Nagymányoki Brikett SE 4:0 (1:0). 600 néző.­­ Ujszegedi TC—Törökszentmik­lósi Vasas 2:0 (1:0). 500 néző. Orosházi Kinizsi—Martfűi MSE 5:2 (1:1). 600 néző. Szegedi Építők —Kecskeméti TE 4:0 (0:0). 200 né­ző. Békéscsabai VTSK—Csongrádi Petőfi 2:1 (2:0). 400 néző. Jászbe­rényi Vasas—Nagykőrösi Kinizsi 3:0 (2:0). 300 néző. Mezőtúri Hon­véd—Mezőhegyesi MEDOSZ 3:0 (1:0). 500 néző. Hódmezővásárhe­lyi MEDOSZ—Kiskunhalasi ME­DOSZ 7:0 (4:0). 2000 néző. Ajkai Bányász—Soproni VSE 3:4 (2:1). 300 néző. Komáromi Tex­tiles—Székesfehérvári Honvéd 5:0 (2:0). 500 néző. A 86. percben Jan­­dó (Székesfehérvár) kiállítva. Mo­soni Vasas—Almásfüzitői Tim­föld 5:1 (3:0). 800 néző. Szombat­­helyi Vasas—Szombath­elyi Pa­mutipar 1:1 (1:1). 700 néző. Balin­­kai Bányász—Kőszegi Textiles 1:1 (0:0). 300 néző. Soproni Textiles- Győri MÁV DAC II 1:0 (D-C). 300 néző. Veszprémi Vasas—Keszthe­lyi Haladás 3:1 (1:0). 600 néző. A 83. percben Király (Keszthely) és Tapolczay (Veszprém) kiállítva. 1. Ercsi 17 11 4 2 47:17 26 2. Siófok 17 10 4 3 28:12 24 3. Pénzügyőrök 17 10 3 4 42:16 23 4. Sárisáp 17 10 2 5 31:19 22 5. K. Tűzálló 17 10 2 5 23:22 22 6. Cegléd 17 9 3 5 31:20 21 7. M. Acél 17 7 5 5 22:23 19 8. Pilisi B. 17 6 4 7 21:25 16 9. Annavölgy 17 5 6 6 22:30 16 10. Goldberger 17 4 6 7 25:29 14 11. Ny. Viscosa 17 5 4 8 15:21 14 12. Elektromos 17 2 8 7 19:30 12 13. Tokod 17 3 6 8 13:33 12 14. V. Dinamó 17 2 7 8 17:27 11 15. Újlaki FC 17 3 4 10 20:32 10 16. Cs. Autó 17 3 4 10 17:37 10 1. Ika­rus 17 10 5 2 32:15 25 2. Gyöngy. Sp. 17 10 4 3 27:16 24 3. B.­gyarmat 17 8 4 5 26:22 20 4. Rákoscsaba 17 7 6 4 23:20 20 5. Petőfibánya 17 7 5 5 24:25 19 6. Salgótarján 17 7 4 6 21:16 18 7. Hajógyár 17 7 4 6 23:26 18 8. Z.­pálfalva 17 6 5 6 20:24 17 9. Sashalom 16 5 5 6 18:17 15 10. Tűzoltó D. 17 6 3 8 26:29 15 11. Statisztika 17 5 5 7 13:29 15 12. Kartal 17 3 8 6 26:23 14 13. BEAC 15 4 4 7 15:18 12 14. Autótaxi 16 5 2 9 23:29 12 15. Vác 17 5 2 10 21:27 12 16. Chinoin 17 5 2 10 15:22 32 Petőfibánya­ Bányász—■ Autótaxi 1:1 (0:0). 400 néző. Rákoscsabai TE —Váci Vasas 1:0 (1:0). 600 néző. Ikarus—Zagyvapálfalvai Építők 3:1 (2:1). 400 néző. Kartali ME­­DOSZ—Salgótarjáni Kohász 1:2 (0:0). 300 néző. Balassagyarmati Dózsa—Chinoin 2:0 (0:0). 600 néző. DÉLNYUGAT 1. Kaposvár 17 14 1 2 51:13 29 2. Baja 17 9 4 4 23:15 22 3. Mohács 17 9 2 6 21:14 20 4. Kalocsai K. 17 9 2 6 31:31 20 5. Pécsi EAC 17 9 1 7 25:20 19 6. Dombóvár 17 9 1 7 32:31 19 7. Szekszárdi D. 17 7 4 6 27:21 18 8. Nagyk. B. 17 7 3 7 22:19 17 9. Nagyk. UTE 17 7 1 9 20:23 15 10. Nagymányok 17 4 7 6 17:20 15 11. Nagyk. D. 17 7 1 9 18:27 15 12. Kalocsai H. 17 6 2 9 30:36 14 13. Pécsszabolcs 17 5 3 9 22:32 13 14. Máza Sz.-vár 17 5 3 9 20:32 13 15. Szekszárdi P. 17 4 5 8 19:33 13 16. Taszár 17 4 2 11 24:35 10 Mohácsi TE—Kalocsai Kinizsi 2:1 (1:0). 800 néző. A 32. percben Vattai (Kalocsai kiállítva. Bajai MTE— Nagykanizsai Bányász 3:1 (1:1). 600 DÉLKELET 1. Újszeged 18 11 3 4 38:18 25 2. Martfű 19 9 7 3 31:23 25 3. Hódmezővh. 19 9 6 4 28:15 24 4. BCS. Honvéd 19 10 3 6 29:29 23 5. Bcs. VTSK 18 8 5 5 34:25 21 6. Csongrád 19 7 5 7 25:20 19 7. Szegedi Ép. 19 6 7 6 20:19 19 8. Orosháza 19 6 7 6 29:36 19 9. Kiskunhalas 19 6 6 7 27:35 18 10. Törökszentm. 19 6 6 7 23:32 18 11. Jászberény 19 6 5 8 26:21 17 12. Kecskemét 19 5 6 8 22:22 16 13. Nagykőrös 19 5 5 9 22:22 15 14. Mezőtúr 17 4 6 7 17:25 14 15. Makó 19 4 6 9 24:37 14 16. Mezőhegyes 19 5 3 11 25:41 13 Az elmaradt Békéscsabai VTSK— Mezőtúri Honvéd mérkőzés leját­­­­szását rendelte el az MTI. ÉSZAKNYUGAT 1. Várpalota 18 13 2 3 47:16 28 2. Ajka 18 10 2 6 35:21 22 3. Almásfüzitő 18 9 3 6 27:20 21 4. Soproni T. 17 8 4 5 34:18 20 5. Moson 17 9 2 6 30:17 20 6­ 7. Soproni VSE 18 7 4 7 21:21 18 6­ 7. Veszprém 18 9 2 9 33:33 18 8. Szomb. Cipő 18 7 3 8 29:37 17 9. Kőszeg 18 7 3 8 21:31 17 10. Szomb. Pamut 18 5 6/7 25:29 16 11. Keszthely 18 7 2 9 24:29 16 12. Szomb. Vasas 17 7 2 8 22:27 16 13. Komárom 18 7 1 10 19:27 15 14. Balinka 17 4 3 10 19:31 11 15. Szfv. Honvéd 18 5 1 12 10:39 11 MÁV DAC­­ 19 5 3 11 30:40 13 Kazincbarcikai MTK—Miskolci EMTE 1:2 (1:2). 200 néző. Egri Hon­véd—Debreceni Gördülőcsapágy 4:1 (3:0). 400 néző. Gyöngyösi Hon­véd—Hajdúszoboszlói Spartacus 3:1 (1:1). 400 néző. Nagykállói ME­DOSZ—Nyíregyházi VSC 2:0 (0:0). 600 néző. Kisvárdai Vasas—Edelé­­nyi Bányász 0:0. 500 néző. Rudabá­­nyai Bányász—Egercsehi Bányász 3:1 (2:0). 500 néző. Szuhavölgyi Bá­nyász—Somsályi Bányász 3:0 (0:0). 1200 néző. Északkelet 1. Nagykáló 17 11 3 3 35:13 25 2. Kazincbarc. 17 10 3 4 25:14 23 3. Debr. Honv. 16 10 2 4 27:14 22 4. Gyöngy. H. 17 5 10 2 21:13 20 5. Rudabánya 17 8 3 6 22:15 19 6. Kisvárda 17 7 4 6 29:25 18 7. Somsály 17 6 6 5 24:21 18 8. Debr. Gcs. 17 7 3 7 34:31 17 9. E­del­é­n­y 17 6 5 6 19:22 17 10. Debr. EAC 15 5 6 4 19:14 16 11. Misk. EMTE 17 7 2 8 27:29 16 12. Egereseni 17 6 3 8 20:30 15 13. Eger 17 4 4 9 27:39 12 14. Nyíregyháza 17 4 3 10 19:30 11 15. Szuhavölgy 17 4 2 11 17:42 10 16. firidász Sp. 16 4 1 11 22:35 9 A múlt heti Rudabánya—Debre­ceni Honvéd mérkőzés eredménye nem 3:2, hanem 2:1 volt. A televízió sportközvetítései A televízió a következő három héten egész sor nemzetközi sporteseményről ad helyszíni közvetítést. Augusztus­­26-án, szerdán a Népstadionban sorra kerülő Bp. Honvéd —Ferencváros mérkőzés­ről ad közvetítést. Augusztus 27. Magyarország-Bulgária ké­zilabda-mérkőzés a Duna Ku­páért. Kisstadion, 18.05 óra. Augusztus 28: Jugoszlávia — Románia és Magyarország — Csehszlovákia kézilabda mérkő­zés a Kisstadionban, 19.05 órá­tól. Augusztus 30: bajnoki labda­rúgó-mérkőzés közvetítése a Népstadionból. (A csapatok ne­vét később közük.) Szeptember 2: Közvetítés Lipcséből L­ehe­tnie Leipzig—Győri Vasas Euró­pa Kupa mérkőzésről Szeptemb­­­ber 4: A Magyarország Bulgá­ria röplabda mérkőzés közvetí­­tése a Sportcsarnokból 19 óra. Szeptember 6: Bajnok­ labda­rúgó-mérkőzés közvetítése a Népstadionból 15.50 órakor (a csapatok nevét később közük). Szeptember 12 —13 Magyar­ország Franciaország úszóvia­dal Budapesten. Az ese rélyről több alkalommal készít majd beszámolót s helyszíni közvetí­tést a tv. A tervek között szerepel még hogy szeptember 6-án a női ko­sárlabda Európa bajnokság so­rán közvetítést adnak a Magyar­­ország Jugoszlávia mérkőzés­ről majd szeptember 9-én a Győri Vasas Cr­m­e Leipz­e lab­­darúgó Eb-visszavágóról. (MTI)