Népsport, 1966. március (22. évfolyam, 42-63. szám)

1966-03-28 / 61. szám

Bp. Honvéd-Ózd 2:0 (1:0) Kispest, 6000 néző. Vezette: Fáth (Hegyes, Szabó S.). Bp. Honvéd: Erdő©­ — Du­dás, Tájt., Mihalecz — Tóth Gy., Sípos — Nagy Gy., Tus­­einger, Nagy A., Komora, Ka­tona. Edző: Bozsik József. Ózd: Borbély — Kovács, Nagykaposi, Murányi, Budai — Varanyai, Lutz — N­. ,Halápi, Szendrei, Zalai. Edző: Kárpáti Béla. Góllövő: Komora (16. p), Nagy A. (48. p). Szögl­etarány: 6:1 (3:0) a Bp. Honvéd javára. Már a 6. percben n­agy hely­zetet hagyott ki a Honvéd. Nagy A. 10 méterről, tisztán állva Borbélyba lőtte a labdát. A 9. percben Nagy A. lőtt ka­pura 16 méterről, a lesen álló Komora beletette a lábát, s a labda a bal alsó sarokban kötött ki, a játékvezető azonban, he­lyesen, nem ítélt gólt. A ven­dégek jobbára a védekezésre kényszerültek és 1—1 veszélyes ellentámadással kísérleteztek. A 16. percben villámgyors Komora Tuss­in­ger— Komora támad­ás befejezéseként Komora a jobb­­összekötő helyén kiugrott és 10 méterről a vetődő Borbély alatt a kapu közepébe lőtt. 1:0. Egy perc múlva Murányi a kitörő Katonát valamivel a 16-oson be­lül felvágta. A játékvezető azonban a 16-osról ítélt s­zabad­­rúgást. A 22. percben Budait felírta a játékvezető szabályta­lanság miatt. Alábbhagyott a Honvéd lendülete, néhány táma­dást vezetett az ózd, ennek együkéből a 33. percben Borbás gólt érhetett volna el, de üre­sen állva, 8 méterről a kapu mellé lőtt. Az utolsó negyedóra körülményes játékkal telt el. SZÜNET UTÁN a 48. percben megismétlődött az I. félidei gól előtti jelenet, csak most más szereposztásban, Nagy A.—Komora—Nagy A. volt a labda útja, a középcsatár a 16-oson kiugrott, pár métert tett a labdával, majd nagy nyu­galommal a bal alsó sarokba helyezte. 2:0. Az 53. percben Komora lőtt gólt, de előtte ke­zezett, és a gól érvénytelen volt. A 63. percben nagy kavar­kodás támadt az ózdi kapu előtt, de sem Komora, sem Nagy A. nem talált a kapuba. Egy perc múlva, ellentámadás után, Borbás lőtt fölé. 20 perc után el­kényelmesedett a Hon­véd játéka. A 75. percben adó­dott a második ózdi kapura­­lövés, ezt Erdősi szögletre ütötte.. Ezután ismét Erdősi volt munkában, Halápi lövését tisz­tázta. A 83. percben még Nagy Antalnak volt egy óriási hely­zete, de 7 méterről, tiszta hely­zetben a kifutó Borbély mellett a bal kapufa mellé lőtt. A 85. percben Tóth megsérült, egy­­perces ápo­l­ásra szorult. Az első húsz percben gyors, sok mozgásos volt a Honvéd csapatjátéka, egyre-másra ve­zették támadásaikat a hazaiak. Ekkor a vendégek beszorultak, 7 — 8 emberrel is védekeztek. 20 perc után lelassult a piros­fehérek játéka. A csatárok egyénieskedtek, és ezen sok tá­madásuk elakadt. Szünet után 20 percig ismét lendületes, gyors volt a Honvéd, ekkor több veszélyes helyzetet is te­remtett. Az utolsó 20 percben az ózdiak nagyobb teret kaptak a kibontakozásra. Ekkor akadt 1 — 1 helyzetük. A vendégek csatársora csak a mérkőzés utolsó szakaszában kísérlete­zett kapura lövéssel. A Honvéd, ha helyzeteit kihasználja, na­gyobb arányban is győzhetett volna. A Bp. Honvédban Erd ősinek alig akadt védeni­­valója. A hátvédhá­rm­asban el­sősorban Tajti és Mihalecz játé­ka dicsérhető. Igen ügyesen és tetsziett Cisien játszott a jobbfede­­z­et Tóth Gy. Fontos labdákat adott, jól sízserel­t, ső­t még a tá­madásokban is rész­t vett. Elöl a gyors Nagy A. és a nagy te­rületen játszó Komora jelentette a legtöbb veszélyt. Katonának is volt néhány jó elfutása. Az Ózd kapujában Borbélynak akadt néhány ügyes védése. A hátvé­dek sokat voltak munkában, Ko­vács és Budai is átlagon felülit nyújtott, s feljavult a szünet után Nagykaposi is. Dicséretet érdemel még a fedezet Lutz és elöl- Borbás s Zalai egy-egy meg­mozdulása. Fáth játékvezető jól követte a játékot, határozott volt, csupán Katonia buktatásánál elnézett egy métert. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Bp. Honvéd — Ózd 6:0 (1:0). Kispest, 5000 néző. V: Szentpéteri. Bp. Honvéd: Bicskei (Takács) — Sima, Marosi, Vági — Nóg­rádi, Kanyó — Szölnök (Vörös), Dorogi, Tichy, Tóth K., Fritsch. Ózd: Balogh (Katona) — Temes­vári, Szurdoki I. Gál — Frenkó, Ferdinánd — Angyal (­Szabó), D­­ones, Széles, Vasvári. Be­kő. Nagy fölényben játszott és biz­tosan győzött a Honvéd. G: Tichy (4), Tóth K., Nógrádi. Jó: Vági, Kanyó, Tichy, Dorogi, ill. Szur­doki I, Frenkó, Széles. MTK-Diósgyőr 1:0 (0:0) Diósgyőr, 7000 néző. V: Petri (Szegedi, Kelemen). MTK: Lanczkor — Jenei, Csetényi, Varga — Oborzil, Dunai — Takács, Török, Lakinger, Laczkó, Nagy B. Edző: Lakat Károly. Diósgyőr: Tamás — Pécsik, Salamon, Kiss — Gál, Szu­­csányi — Kovács II. Papp, Oláh, Hajas, Vas. Edző: Prei­­ner Kálmán. Góllövő: Takács (79. perc­ben). Szögletarány: 5:2 (2:1) a Diósgyőr javára. Az átszervezett diósgyőri csa­pat nagyszerű játékkal kezdett. A 2. percben Oláh 20 m-ről küldött hatalmas lövése sz BrC az MTK kapujára, Lanczkor jól helyezkedett rá. Aztán Hajas elól mentett a kapu torkában ■lene­. Élénk volt az Iram, hoez­­ezú időn át kiegyenlített a já­ték. Az első negyedóra után ál­landósult a diósgyőriek me­­zőnyfölénye. A 25. percben Je­nei beletalpalt Vasba. A 28. percben egy jobb oldali MTK- támadás után Takács hatalmas bombáját Tamás másodszorra tudta hárítani. A 25. perc­ben Haja® tört kapura, de a 16-oson felvágták az MTK védői. A 42. percben Lanczkor csapott össze a kapura törő Vassal, a diósgyőri játékos megsérült, levitték a pályáról. Gál csapott össze Lak In­gerrel, a játékvezető felírta a diósgyőri játékost. A II. FÉLIDŐBEN az MTK kezdeményezett. Az 56. percben Takács a 16-osról lőtt kapura. Az 58 percben Kovács II középre cselezte magát. 20 m-re­ küldött bombáját Lanozr­kor bravúros vetődéssel nyomta ki. MTK-ellentámadásnál a 61. percben Kiss a labda mellé rú­gott. Laikinger szerezte meg, s 15 m-ről kecsegtető helyzetben gyatrán a kapu mellé lőtte a labdát. Az I. félidő nagy irama után láthatóan elfáradtak a diósgyőri játékosok. Esett az iram, ki­egyenlítettebbé vált a küzdelem. A 73. percben Lakinger be­adását Takács 8 m-ről, kapásból lőtte kapu fölé. Gyors diósgyőri ellentámadás végén a 76. perc­ben Kovács 14 m-ről küldött hatalmas lövése a léc fölött szállt el. A 79. percben született meg az MTK győzelmet jelentő gólja. A jobb oldalra kihúzódó Török jól ívelte a labdát középre, Ta­más kiindult kapujából. Takács a diósgyőri kapus mellett fejelt a léc alá, a 1 Lesről, 1:0. A, 86. percben .Tőlük ,­­ez­erez­­hetett volna újabb gólt, de­ a­ 11-es pontjáról küldött lapos lövését Tamás, visszavet­ődés­se­l kaparintotta meg. A játék küzdő jellege dombo­rodott ki ezen a mérkőzésen. A diósgyőri fiatalok igen lelke­sen játszottak, nagy lendülettel támadtak az I. félidőben és mezőnyfölényt is harcoltak ki, de az MTK jól megszervezett védelmét nem tudták áttörni. Az MTK az első percektől lát­hatóan védekezésre összponto­sított, elöl mindössze három csatára tartózkodott, a többiek a védelmet erősítették. A diós­győriek a II. félidőben vissza­estek. Az utolsó negyedórában az MTK kezdeményezett, és gyors támadásai egyikét győ­zelmet jelentő gól fejezte be. A diósgyőri csapat döntetlent érdemelt volna. Az MTK-ban Lanczkor biztos kézzel védte kapuját. A hátvédhármasban Jenei emelkedett ki, nagysze­rűen rombolt, de Varga i® jó teljesítményt nyújtott. A két fe­dezet közül Oborzil védőmun­kája érdemel dicséretet. A tá­­madósorban Török sokmozgásos játéka volt igen eredményes, nagy része volt a gól előkészí­tésében. Rajta kívül Takács és Lakinger nyújtott a közepes­nél jobb teljesítményt. A diósgyőrieknél Tamás a gólnál kissé benn­ragadt. A fiatal Salamon jól mutatkozott be. Pócsi­k a II. fél­időre feljavult. Szucsányi igen sokast vállalt magára. A zá­­rztadósorban -­­Hajas építő mun­kája volt igen hasznos, Papp inkább védő feladatot látott el, igen jól. Oláh mozgékonyságá­val tűnt ki. Petri játékvezetőnek volt né­hány téves ítélete. Nemes Péter NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK —DVTK 3:1 (0:0). Diósgyőr, 3000 néző. V: Rácz. MTK: Ková­nk — Keszei, Solymosi dr., Kar­dos — Szűcs A., Somogyi — Hé­­ger, Karsai, Papp, Bak, Szűcs I. DVTK: Bódi — Radácsi, Bakos, Szitka — Csányi (Homrádi), Deák — Szam­ek, Kovács I. Szurgent, Vári, Balázs. Élénk iramú játék, a korszerű felfogásban játszó MTK megérdemelten győzött. G: Karsai, Bak, Szűcs I., illetve Ko­­vács. Jó: Kova.Hk. Sólymos­ dr., Bak, illetve Szitka, Csányi, Ko­vács, Szam­ek. Salgótarján-Pécs 0:1) Salgótarján, 5000 néző. V: Vadas J. (Soós I, Igaz). Salgótarján: Virágh — Ha­vasi, Ferencz, Oláh — Szalai, Toldi — Básti, Kocsis, Bán­kúti, Taliga, Szűcs. Edző: Mé­száros József. Pécs: Rapp — Hernádi, Mó­ricz, Kincses — Csupak, Rádi — Györkő dr., Lutz, Dunai dr., Daka, Török. Edző: Teleki Gyula. Szögletarány: 5:3 (3:0) a Salgótarján javára. Az első percek hazai fölényét két szöglet, s rosszul irányított távol­­lövések jellemezték. A 16. percben egy ártatlan eletre­­­ vert labdára Virágh és Ferencz egyszerre futott rá. Ferencz érte el a labdát, Györkő dr. elé fejelte. A szélső az üres kapu helyett a hét méterre kint álló Virágh kezébe fejelt. Sok volt a téves leadás, s a tornászok mindkét oldalon távoli lövések­kel kísérleteztek. A 25. percben a bizonytalankodó Oláh rosszul szabadított fel, a labda Györkő dr. elé került, a szélső hét, mé­terről újból Virághot találta el. A 28. percben két gyors pécsi támadás veszélyeztette a sajigó­­tarján­ kaput. Daka, majd Lutz lövését védte Virágh biztonság­gal. Az utolsó percekben sem változott a játék képe. A MÁSODIK FÉLIDŐ pécsi rohamokkal kezdődött. Da­ka és Csupák távoli lövése elke­rülte a salgótarjáni kaput. Kin­cse® elfutásai veszélyeztették Vi­­ráfih kapuját. A 65. percben Básti szögletét Ferencz Kocsis elé fejelte, az összekötő 15 mé­terről a felső kapufát találta el. A kipattanó labdát Szűcs a jobb rezeő sarok felé lőtte. Rapp nagy bravúrral tisztázott. A góllal kecsegtetős h­azai percek után újból a pécsiek percei következe­tek. Kincse© előreívelt labdáját Lut­z közelről fölé fejelte. A 83. percben Koc©i®í csak nehezen szerették a pécsi védők szög­letre. A jól beívelt labdát Fe­rencz a jobb alsó sarok felé fe­jelte Rapp és vetődéssel védett. A 83. percben ismét Rapp reme­kelt, Szűcs tízméteres bombáját a jobb felső sarokból öklözte ki. A mérkőzés nagy részében alacsony színvonalon folyt a játék. A tarjáryiak kapkodva, önbizalom nélkül, igen nagy hibaszázalé­­kal játszottak. A fedezetpár, s a hátravont középcsatárt játszó Bánkuti nem tudták irányító szerepü­ket bes­ölteni Az önbizalom hiánya különösen a támadókor helyzetkihasználásainál mu­tatkozott. A pécsiek tervsze­rűbben adogattak, s a mérkő­zés nagy részében mezőnyfö­lényben játszottak. Fő felada­tuk a védekezés volt. A fede­zeteik, s a két csatár jól oldot­ták meg taktikai feladatukat , a tarjáni támadások lelas­sítását. Bár a veszélyes hely­zetek, lövések alapján a tarjá­­niak álltak közelebb a győze­lemhez, a döntetlen valós. Az SBTC-ben Virágh egyenletes" jó teljesít­ményt nyújtott. A védelemben csak Ferencz erőteljes játé­ka dicsérhető- Jól akasztott és biz­tosan fejelt. A fedezetpár a szó- s­kottnál halványabbat­ játszott. A támadásaiban még az átlagos teljesítményt is alig érték el a játékosok. Egyedül az újonc Szűcs lendületes játéka dicsér­hető. A pécsi kapuban Rappnak az első 45 percben nem volt dolga. A másodikban több alkalommal gólveszél­yes helyzetekben igazolta jó formá­ját, a védelmi kól legjobbja Kincses volt. Gyorsasága,­­ elfu­­­­tásai tették értékessé játékát. A fedezet pár kitűnően játszott, Rádi jól sem­lég­esí­tet­te Kocsist. A támadósorban, a kapura Daka volt igazán veszélyes. Társai me­zőnyjátékukkal tűntek ki. Vadas játék­vezető az első fél­időben jól tartotta kéz­ben a mérkőzést, a második­ban akad­tak kisebb hibái. Mátyus László NB I. TARTALÉKBAJNOKSÁG Salgótarján —Pécs 0:0. Salgó­tarján, 2000 néző. V: Szabó Z. Salgótarján: Cserháti — Vetrtig, Gecse, Sándor dr. — Szojka, Boskó — Kriskó (Vere©), Répás, Krajcsi (Völgyi), László, Jeck. Pécs: Vlaszák — Köve©, Kosár, Csőre — Udvarácz, Halasi — Bellegi, Baranyai, Tüske, Frep­­pán, Borovácz. Az első félidő­ben­ alacsony színvonalú, unal­mas volt a játék. Szünet után a hazaiak támadtak, de kapura allig lőttek. A 70. percben Sán­dort (SBTC) kiállították. Jó: Vertig, Gec­se, Boskó, László, illetve Udvarácz, Halasi, Tüske, Freppán. NB IFJÚSÁGI CSOPORT BVSC —Tatabánya 0:0. Szőnyi út. MTK —Csepel 2:0 (1:0). Hun­gária út. Dorogi Bányász—BVTK 1:1 (1:1). Dorog. III. ker. TTVE — Ferencváros 0:0. Hévízi út, edzőpálya. Újpesti Dózsa —Vasas Izzó 1:0 (0:0). Megyeri út. Bp. Honvéd — Egyetértés 7:0 (2:0). Kispest-pálya. Vasas —Budafok 2:0 (1:0). Fáy utca. Hétfő, 1966. március 28. 2 Vasas-Csep® 1 2:0 (0:0) Fáy u­., 12 000 néző, V: Müncz (Losonczi, Neuber dr.). Vasas: Varga — Bakos, Mé­szöly, Berendi, Ihász Ma­­thesz, Fister — Molnár, Pus­kás, Farkas, Korsós. Edző: Csordás Lajos. Csepel: Török — Vellai, Molnár, Pető — Faludi, Klej­­bán — Sebes, Németh, Kal­már, Major, Sebestyén. Edző: Keszthelyi Mihály. Góllövő: Far­ka­s (69. p), Puskás (70. p). Szögletarány: 8:2 (4:1) a Vasas javára. Vasas-t­ámad­ásokkal indult a mérkőzés, a 4. percben Puskás tört ki Farkas labdájával, Pető kézzel visszarántotta. A csatár­nál maradt a labda, de aztán hibázott. A 8. percben a kitörő Farkast Pető felvágta a 16-oson. A 11. percben szögletrúgás után Farkas lövését védte nehe­zen Török. E Dión támad­ás során Sebestyén labdáját szögletre ütötte Varga. A 19. percben Molnár ment el a jobbszélen, éles beadását Puskás alig fe­jelte mellé. A 28. percben Mathesz kapáslövését védte Tö­rök. A 32. percben Korsós lab­dáját Török kiejtette, Puskás ott termett, Pető ellökte Pus­kást, a játékvezető azonban to­­vábbot intett. (Szerintünk 11-es volt.) A 30. percben Németh labdája szállt kapu mellé. A szünet utolsó perceiben is a Va­sas támadott. SZÜNET UTÁN a Vasas fokozta az iramot. A 63. percben Farkas átadását Puskás mellé lőtte. Két perc múlva Far­kas fejesét hárította bravúrral Török. A 69. percben egy átíve­lést Molnár elvétett, a labda átpattant rajta. Farkas elé, Mol­nár megpróbálta kézzel vissza­rántani a csatárt, de Farkas le­rázta magáról és a 11-es pont tájáról, bal oldalról a bal felső sarokba vágta a labdát, 1:0. Még 30 másodperc sem telt el és ismét a Csepel kapujában volt a labda. Farkas jó labdát adott Puskásnak. Puskás össze­csapott a rátámadó Molnárral, a labda nála maradt, Puskás ki­ugrott és 13 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 2:0. Percekre megzavarodott a Csepel. Több szabálytalanság csúszott a játékukba. Vellai megrúgta Korsóst. Török miatt, a kaputól 14 méterre közvetett szabad­rúgáshoz jutott a Vasas, Puskás lövése kipattant a sor­falról. 79. percben korszerű Vasas-támad­ás futott a pályán. Farkas keresztlabdáj­­át Puskás egyből nagy erővel kapura küldte, a labda átszállt Törökön­ és a féltső lécről vágódott a kapu fölé. A 88. percben Mol­nár ezólózott. Kitűnő beadását Puskás centiméterekkel fejelte mellé. A Csepel alaposan megerő­sítette védelmét. Molnár söp­­rögetett, előtte 4 hátvéd ját­szott, elöl pedig általában hárman tartózkodtak. Ez a hadrend­ a félpályáig jól be­vált, utána a Vasas-védők el­vették a labdát a csepeli tá­madóktól és egymás után küldték támadásba a csatáro­kat. A csepeli védők önfel­­áldozóan küzdöttek, mindösz­­sze két alkalommal ingott meg a védelem, elsősorban Molnár és ez el is döntötte a találkozó sorsát. A Vasas-csatárok abban hi­báztak, hogy nem húzták szét a mezőnyt, sok támadást közé­pen erőltettek. Ha gyakrab­ban játszottak volna a szélsők­re,­ akkor a szilárd csepeli vé­delmet fellazíthatták volna. Ennek ellenére is több helyze­tet teremtettek, s akár na­gyobb arányú is lehetett volna a bajnokcsapat győzelme. A Vasas védelmét szinte alig-alig tetteik próbára a csepeli csatárok. Mé­szöly és Bakos jól játszott. Helytállt Berendi is. Fisteren és Matheszon l­átszott, hogy még kevés mérkőzést játszottak az idén. Elöl Molnár rendkívül mozgékony volt, sok támadást vezetett. Farkas is igen moz­gékonyan küzdött, időnként ugyanez mondható el Puskás­ról is. A Csepel kapuját Török jól védte. A meg­erősített védelem sokszor szinte önfeláldozóan próbálta útját állni a Vasas-támad­ásoknak. Eb­ben különösen Vellai, Molnár és Kies bán jeleskedett. A fedezetek jól segítették a védelmet. A csa­társor tagjainak ezúttal nem ment a játék, időnként Kalmár vétette magát észre. Müncz játékvezető sokat hibá­zott. Varga Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Vasas—Csepel 4:1 (1:1). Fáy utca, 300 néző. V: Dana. Vasas: Ken deres©­ — V­aradi, Lázár, Rozsnyó — Sárosi, Kékesi — Gé­­ber, Ihász, Vidács, Pál, Somogy­­vári. Csepel: Faltér — Glotaa, Hu­nyadi, Bötvös — Gaalmbos, Kan­di — Káló, Matulai, Losonczi, Rottenbiller, Gondár. Második fél­idei gólratörőbb játékával meg­érdemelten győzött a Vasas G: Vidács (4), illetve Káló. Jó­: Vi­­dács, Sárosi, Ihász, ill. Galambos. Káló: Rotten­bi­ler. ­Kaissaújváros-Öcs­ög 2:1 (1:0) Dunaújváros, 6000 néző. V: Gere (Stadler, Teuschler). Dunaújvárosi Kohász: Aczél — Andriska, Ligeti, Formag­­gini, Gsepecz — Magasházi, Borsányi — Jagodics, Mártha, Czigler, Nagy F. Edző: Ma­rosvári Béla. Dorogi Bányász: Ilku — Lévai, Lakat, Tóth, Simon — Makrai, Szántai — Lakics, Túrai, Monostori, Bartalos. Edző: Orczifalvi István. Góllövő: Czigler (35. p.), Monostori (47. p.), Mártha (78. p.). Szögletarány: 5:3 (1:1) a Dunaújváros javára. Kiállítva: Makrai (Dorog, 89. p). Széllel és nappal szemben a dunaújvárosiak kezdték a játé­kot. Dorogi ellentámadás után , szabadrúgáshoz jutott . Dorog és­ I.afcát 30 méteres-sza­fidirfi-í­rását Aczél léc felé ütötte. Mártha elöl tisztázott nehezen a dorogi védelem. A 22. perc­ben veszélyes dunaújvárosi tá­madás után Nagy beadásét And­riska centiméterekkel fejelte léc fölé. A 35. percben Borsá­nyi a jobbösszekötő helyén há­rom védő között is elvitte a lab­dát, a kapu előtt laposan ke­resztbevágta és a befutó Czig­ler a hálóba sodorta a labdát. 1:0. Továbbra is a hazai csapat maradt támadásban, előbb Bor­sányi, majd Megasházi lövése pattant le a dorogi védőkről. A 44. percben Czigler második gólját megszerezhette volna, hét méterről azonban az üres ka­puba sem tudott betalálni. A II. FÉLIDŐ heves dorogi támadásokkal foly­tatódott. A 46. percben ball olda­li dorogi támadás után Monosto­ri az ötösön nem találta el a labdát. Egy perc múlva egyenlí­tett a Dorog. Lakics a bal oldal­ról szépen ívelt középre és Mo­nostori a megtorpanó dunaújvá­rosi védők között a hálóba fe­jelt. 1:1. Az egyenlítő gólra heves tá­madásokkal válaszolt a hazai csapat. Nagy lövését Lévai ön­­fel­áldozó belevetődéssel mentet­te. A 60. percben a keményen védekező dorogiak sportszerűt­lenségre is vetemedtek. Lévai a partvonalnál leterítette Nagy Fe­rencet. Gere játékvezető figyel­­meztette a dorogi jobbhátvédet. A 78. percben a jól játszó Ma­gasházi átjátszotta az egész do­rogi védelmet, majd Márthához adta a labdát, aki nagy gólt lőtt. 2:1. A gól után, Nagy F. hátub­ahú­­zódott a védelem segítésére, Ja­­godsics pedig a balszélre áll. He­ves dorogi támadások következ­tek, a Dunaújváros ebben az időszakban nyolc emberrel vé­dekezett. A 89. percben Makrai megrúgta Nagy F.-et. Gere já­tékvezető leküldte a pályáról Makrait. A dunaújvárosi csapat ezen a találkozón sokkal jobb telje­sítményt nyújtott, mint a Fe­rencváros ellen. Támadóbb szel­lemben küzdött a hazai együt­tes. Igen ügyesen kombináltak a csatárok, és ez meg is hozta az eredményt. A Dorog a mér­kőzés nagy részében szerve­zetten védekezett. Elöl általá­ban három csatár tartózkodott. A számbeli fölényben levő du­naújvárosi védelemmel szem­ben általában alulmaradtak Mo­nostoriék. 2:1 után, bizonyos fokig megváltozott a mérkőzés képe. A hazaiak erőteljesen vé­dekeztek, s ez majdnem meg­bosszulta magát. A Dunaújváros kapuját Aczél kitűnően őrizte. A hátvédhármasból kimagaslott Ligeti körültekintő, higgadt já­­té­ka. Rajta kívül Magasházi nyújtott átlagon felülit. A fede­zetek sok jó támadást indítot­tak. A csatársor legjobbja az igen szemfüles, kitűnően cse­lező és kapura is veszélyes Czigler volt. Rajta kívül Borsá­nyi dicsérhető. A Dorog közvetlen védelmére a mérkő­zés jó részében nagy nyomás hárult. Ilku mindent megtett, hogy megmentse kapuját a gó­loktól, ez nem sikerült. A véde­lem legjobbja Lakat volt. Lévai és Simon gyakran szabálytalan­kodott. Szántainak még néhány támadásindításra is tellett ere­jéből. A csatársorból egyedül Monostori vétette magát észre. Gere jól bíráskodott. Rózsa András NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Dorogi Bányász — Dunaújvárosi Kohász 2:1 (1:1). Dunaújváros, 1000 néző. V: Pilika. Dorogi Bá­nyász: S. Dóczi — Molnár, Sá­ros, Cseri — Nagy, Takács — Debre, Várszegi, Czéh, Németh, Virág. Dunaújvárosi Kohász: Sághy — Für II, Tamási I, Tallósi II, Lehoczki — An­tal, Korona — Für I, Tö­rök, Mihály, Takács. G: Németh, Várszegi, 111. Mihály (11-esből). Alacsony színvonalú mérkőzésen csapkodó játék után, a valami­vel tervszerűbben játszó doro­giak biztosan szerezték meg a győzelmet. Győr-Ferencváros 2:0 (0:0) (Folytatás az­­ oldalról.) SZÜNET UTÁN az 56. percben Varsányit Pán­­csics az oldal- és alapvonaltól mintegy 6 m-­re buktatta. A sza­badrúgást Palotai remekül lőtte be középre, a védők és a csa­tárok gyűrűjéből Varsányi ki­emelkedett, remekül lefejelte a labdát, amely kapuvonalról fél­­magasan a bal sarokba vágó­dott, 1:0. Ezután egyre több hiba csú­szott a játékba. Kiegyenlített játék folyt. Győrfi elől mentett Szűcs, Varsányi, illetve Feny­vesi dr. lövése zúgott el a léc mellett. A 79. percben a labdát vezető Nelit buktatták. A sza­badrúgást mintegy 22 m-ről, a bal oldalról Keglevich ívelte a kapu elé, Géczi a kapuban ra­gadt és a szemfüles Győrfi 4 m-ről, fejmagasságban a kapu bal oldalába fejelt, 2:0. Az utolsó 10 percben parázs küzdelem folyt a pályán, Nell lövését hárította Géczi, majd a 88. percbe­n Varsányi lövésébe dobta bele magát Mátrai. Ez alkalommal nagyszerűen felnőttek feladatukhoz a győ­riek. Az első perctől kezdve hatalmas erőbedobással, aka­rattal vetették magukat a küzdelembe. A 4 — 3 — 3 fel­állási hadrendjük is sikeres­nek bizonyult. Az I. félidőben végig irányították a játékot és több meleg helyzetet hoz­tak össze Géczi kapuja előtt. Szünet után a győri fedezetek közül Nell erősen visszaesett, de a hazai csapat ekkor is jobbnak bizonyult ellenfelénél. A Ferencvárost meglepte a hazaiak lendülete. Ha egyéni­leg több nagyszerű dolgot is bemutattak csapatjátékban, de­­ elsősorban lelkesedésben és akaratban alulmaradtak. Vég­eredményben a végig jó iramú, heves küzdelemben a győri csapat megérdemelten győ­zött. A Győr csapatának védelmében Orbán és Tamás emelkedett ki. Keményen, bizto­san romboltak. Kiss néhányszor zavarba jött. Máténak több hi­bás leadása volt, s néhányszor csak szabálytalansággal tudta Vargát feltartani. Palotai végig óriási területen, kitűnően ját­szott. Meglepő, jó teljesítményt nyújtott a fiatal Somogyi. Nell­­nek ez alkalommal nem ment a játék. A támadósorban Győrfi bizonyult a legjobbnak. Varsá­nyit néhány lendületes elfutása és gólja dicséri. A Ferencváros kapujában Géczi a második gól­nál bennragadt. A hátvéd­négyesből Mátrai tűnt ki kitűnő helyezkedésével. Novák és Pán­­csics egyenletes tel­jesítményt nyújtott. Juhásztól láttunk né­hány kitűnő előretörést, Szűcsöt védőjátéka dicséri, kár, hogy sokat szabálytalankodott. A tá­madósorban a nagyszerű labda­kezelésű és technikai készségű Varga egyénileg csillogott, a többieknek cs­ak fellángolásaik voltak. Radó játékvezetőtől több téves ítéletet láttunk és tévedéseivel elsősorban a győrieket sújtotta. Havasréti Béla RENDELJEN ragasztott " ! (formatartó) galléros­­­t ! SPORTINGET a gyönyörű színekben. Az I. fordulóban 21, a II-ban 12 és most, a III-ban mindössze 11 gól született, így a három forduló egy-egy mérkőzésére át­lagban csak két gól jut. 4 gólos: Monostori (Dorog). 3 gólos: Bene (Ujp. Dózsa). 2 gólos: Albert (FTC), Farkas (Vasas), Fazekas (Újp. Dózsa), Ko­mora és Nagy A. (Honvéd), Sólymos­­i (Újp. Dózsa­), Takács (MTK), Tussin­ger (Bp. Honvéd), Varsányi (Győr). 1 gólos: Csernai (Tatabánya), Cziegler (Dunaújv.), Daka (Pécs), Fenyvesi dr. (FTC), Göröcs (Újp. Dózsa), Győrfi (Győr), Györkő (Pécs), Kalmár (Csepel), Karába (FTC), Mártha (Dunaújv.), Mol­nár (Vasas), Nagy I. (MTK), Pál (Vasas), Povázsai (Győr), Pus­kás (Vasas), Rákosi (FTC), Se­bestyén (Csepel), Szabó (Tatab.), Szuromi (Tatab.). A totó 13. heti eredménye 1. Vasas—Csepel 1 2:0 2. Győr—FTC 1 2:0 3. DVTK—MTK 2 0:1 4. SBTC—Pécs 2 0:0 5. Dunaújváros—Dorog 1 2:1 6. DVSC—SZEAC 2 1:3 7. Eger—Székesfv. X 2:1 8. K. Honvéd—Budafok 1 1:0 9. Egyetértés—Szombati t. 1 3:2 10. Oroszlány—Szállítók x 0:0 11. PVSK—Pécsi Bányász 1 1:0 12. Székest. MÁV—Várp. 2 0:4 13. B.­csaba—Bp. Spart. 2 0:1 + 1 14. Varese—Milán x 0:0