Népsport, 1970. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-01 / 230. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚ­ Pécsi Dózsa-Universitatea Craiova 3:0 (3:0) Pécs, 12 000 néző. Vezette: Fercher (Artner, Höckl), mind­három osztrák. Pécsi Dózsa: Rapp — Hernádi, Manner, Konrád I, Kincses II — Kocsis, Tóth — Bérczési, Tüske, Máté, Dunai dr. Craiova: Pilca — Niculescu, Minca, Deselnicu, Bitlan — Strimbeanu, Iván — Martino­­vics, Balán, Oblemenco, Tara­­lunga. Csere: Oblemenco helyett Nita a 72. percben. Góllövő: Kocsis (18. perc), Máté (25. perc), Kocsis (30. perc). Szögletarány: 8:6 (5:3) a Pécsi Dózsa javára. )• Az EVK visszavágó előtt a pécsi újságírók meg­kérdezték a román együt­tes edzőjét, mit vár a mérkőzéstől. Azt felelte, hogy a hazaiaktól semmit, a saját csapatától pedig győzelmet. A későbbiek azonban azt bizonyí­tották, hogy több volt az önbi­zalom ebben a nyilatkozatban, mint a realitás. A tizenkétezer pécsi néző már az első per­cekben jó hazai támadásoknak tapsolhatott, a pécsi védelem pedig biztosan tartotta sakkban a két előretolt román éket. A 8. percben Bérczési beadását Máté öt méterről kapásból alig lőtte fölé. A 18. percben Tüske ívelt be kitűnő, félmagas szög­letet, Kocsis berobbant és tíz méterről védhetetlenül vágta a labdát a kapu bal oldalába, 1:0 A hazaiak fellelkesedtek, s az ellenfél csak akkor jutott szóhoz, ha a pécsiek eladták a labdát, vagy ha védelmük ki­hagyott. Erre ugyanis volt né­hány példa a félidő első felé­ben. Később azonban magukra találtak a védők is. A 25. perc­ben például Hernádi remek lab­dával ugratta ki Mátét, aki há­rom védőt kicselezett és tíz méterről bombázta a labdát a jobb felső sarokba. 2:0 Alig telt el öt perc, máris újabb gólnak tapsolhattak a szurkolók. Dunai adta a lab­dát az előre húzódó Kocsisnak, aki előbb elfektette Pil­át, majd felette az ötösről félma­­gasan lőtt a hálóba. 3:0 A románok csak elvétve pró­bálkoztak, de nem jutottak el a kapuig. Ugyanakkor Dunai dr. lövése a kapus lábáról pat­tant szögletre, a 35., majd a 40. percben pedig Hernádi, illetve Máté lőhetett volna könnyen újabb gólt. A 3. FÉLIDŐBEN a románok kezdtek jobban. Ob­lemenco kitört, 12 méte­res lapos veszélyes lövését Rapp bravúrosan védte. Ez volt az első román lövés, amely kapu­ra ment. A pécsiek mintha megelégelték volna a 3:0-ás ve­zetést, átengedték a középpá­lyát az ellenfélnek és az ki is használta a lehetőséget. Több támadást vezetett, a 60. perc­ben Rapp csak kifutással tu­dott menteni Taralunga elől, majd pedig Bálán közelről mel­lé lőtt. A 72. percben a romá­nok cseréltek, de ez sem sokat lendített a játékukon. Továbbra is támadtak ugyan, a pécsi vé­delem azonban kitűnően állt a lábán és a hazai ellentámadá­sok továbbra is veszélyesek voltak. A 75. percben Máté alig fejelt fölé. Három perc múlva viszont Bálán 20 méteres sza­badrúgása kerülte el a kaput. Hernádi vezette az ellentáma­dást, veszélyes lövését fogta a kapus. A 86. percben Maurer tiszta helyzetben lőtt kapura, a kapus szögletre öklözte a lab­dát, a beívelt szögletet Bidlan a 16-oson belül kézzel ütötte az alapvonalon túlra, de a bíró ismét csak a szögletet adta meg. A közönség mindkét csapatot lelkesen megtapsolta a mérkő­zés végén. A pécsiek tehát visz­­szavágtak az 1:2-es craiovai ve­reségért, és az EVK-ban 4:2-es összesített gólaránnyal kerültek tovább. A Pécsi Dózsában Rappnak nem sok dolga volt, ami akadt, kitűnően ellátta. A védelemben Hernádi és Maurer játszott jól, Hernádi nagyon sok­szor tűnt fel az ellenfél 16-osa táján is. Konrád továbbra is jó formában játszott. A középpá­lyán Tóth is megállta helyét, Kocsisnak külön dicséretére vá­lik, hogy két nagyszerű gólt is szerzett. Elöl Bérezési minden elfutása veszélyes volt és ki­emelkedő formában játszott Máté is. A Craiova együttesében Pil­a a gólokról nem tehet. A védők sokat bi­zonytalankodtak, Minca nem tudta tartani a kitűnő Mátét. Strimbeanu és Iván próbálta in­dítani a csatárokat, de ez csak a második félidőben sikerült. Elöl Balán és Oblemenco nyúj­tott jó teljesítményt, de lövései­ket nem­ kísérte szerencse. Szombathy István Az első percek tapogatózó játéka után a Pécsi Dózsa átvette az irányítást • Sokkal több helyzetet dolgoztak ki a hazaiak és értékesíteni is tudták azokat • A román csatárok az első félidőben szinte nem is lőttek kapura • A Pécsi Dózsa, noha a második félidőben kiengedett, ilyen arányban is megérdemelten győzött és jutott tovább az EVK- ban Crvena Zvezda-Újpesti Dózsa 4:0 (3:0) A nagyszerű játékot nyújtó jugoszláv bajnokcsapat lehengerelte a lila-fehéreket • A magyar együttes csak árnyéka volt önmagának, fáradt, széteső játé­kot mutatott • Szomorú búcsú a BEK-tól Belgrád, Marakina-stadion 50 000 néző. Vezette: Kosakov (Bocsarov Jarms), mindhárom szovjet. Crvena Zvezda: Dujkovics — Dzsorics, Dojcsinovszki, Novko­­vics, Krivokucsa — Bogicsevics, Antonijevics — Filipovics, Osz­­tojics, Acsimovics, Dzsajics. Újpesti Dózsa: Borbély — Káposzta, Solymosi, Noskó, Ju­hász — Dunai III, Zámbó — Fazekas, Bepe, Dunai II, Nagy L. Csere: Borbély helyett Szent­­mihályi és Zámbó helyett Tóth, mindketten a szünetben. Góllövő: Filipovics (7. perc), Dzsajics (24. perc), Osztojics (44. perc), Filipovics (58. perc). Váratlanul nagy népvándorlás Indult meg szerdán Belgrádban a kora délutáni órákban, a belgrádi Marakani-stadion felé. Pedig a hazaiak kedvenc csa­pata kétgólos hátránnyal indult a BEK-visszavágón, a magyar bajnokcsapatnak pedig félelme­tes a híre Belgrádban. De hát, úgy látszik, a szurkolók meg­sejtettek valamit a szerda dél­utáni futballbemutatóból...­­ Már a mérkőzés előtt a hazai szurkolók kórusa „megalapozta” a viadal hangulatát. Óriási hangerővel éltették kedvencei­ket, akik az első pillanattól nagy lendülettel vetették magu­kat a játékba. Az újpestiek jó­formán még fel sem ocsúdtak, amikor már Borbély kapujában táncolt a labda. A 7. percben Dzsajics pompás átadással játszotta meg Filipovi­­csot, a Crvena Zvezda 17 esz­tendős üdvöskéjét. A lila-fehér védők megtorpantak, s ez elég volt a fiatal csatárnak ahhoz, hogy 10 méterről megszerezze a vezetést. 1:0 Az Újpesti Dózsa a gól után sem tudta rendezni sorait, s így továbbra is az óriási igye­kezettel játszó belgrádiak ma­radtak fölényben. Szinte egy­­kapura folyt a játék, s a 24. percben újabb jugoszláv gól született. D­zsajecsot ismét őrizetlenül hagyták a bal szélen a Dózsa­­védők. A szélső megindult a kapu felé, három védőn is át­cselezte magát, s 6 méterről lőtt a hálóba. 2:0 A Crvena Zvezda tehát ki­egyenlítette hátrányát, s ettől a magyar játékosok még inkább m­egza­varod­tak. Alig-alig ju­tottak át a felezővonalon, s egy Bene-lövés révén mindössze egy szögletet tudtak kiharcol­ni. A sorozatos hazai támadá­sok a 44. percben újabb góllá értek. Solymosi hibázott nagyot a kapu közelében, s Osztojics, egészen közelről, újabb gólt ért el. 3:0 SZÜNET UTÁN a cserék által felfrissített ma­gyar együttes valamivel job­ban játszott, de akkor már nem lehetett ellenállni a lendületbe jött hazai csapatnak. Az 58. percben ismét Dzsajics volt ellenállhatatlan. Pazarul száguldott el a bal szélen. Be­adott. Labdája átszállt Szent­­mihályi felett, s Filipovics hig­gadtan helyezett a kapuba. 4:0 És még mindig a jugoszlávok támadtak! A 63. percben Ká­poszta csak szögletre tudott menteni Dzsajics elől, majd nem sokkal később Krivo­kucsa lövése pattant vissza Solymosiról. A 66. percben vég­re a Dózsa is veszélyeztetett. Tóth 22 méterről lőtt kapu fölé. Ezután Dzsajics—Osztojics be­mutató következett. Nyugodtan, könnyedén, szellemesen játsza­dozott a jugoszláv bajnokcsapat. Szinte macska-egér harc folyt a pályán. A szórványos magyar ellentámadások jóformán semmi veszélyt sem jelentettek. A 71. percben ismét Tóth lőtt kapu fölé. A 76. percben Krivokucsa ívelt be szabadrúgást a tizen­hatos sarkától, s a menteni aka­ró Juhász csaknem öngólt fe­jelt. A 82. percben Bene 35 méteres szabadrúgása pattant vissza a védőkről. Aztán ismét támadások következtek. A Megyeri úton szerzett kétgólos előnnyel , 2:0-lal utazott Belgrádba a Dózsa. És a reménnyel: azzal, hogy kiharcolja a továbbjutást a BEK-ben. Sajnos, ez a re­mény hamar szertefoszlott. Nemcsak azért, mert vi­szonylag hamar — már a 7. percben — szépített a Crvena Zvezda, hanem azért is, mert már a mérkőzés elején szembetűnt: a hazaiak szinte erejükön felüli játék­ra képesek ezen a napon, vi­szont az Újpesti Dózsa csak árnyéka önmagának. A Crvena Zvezda korszerű, kemény, sokmozgásos labdarúgást játszott ezen a ta­lálkozón. Ha kellett, 8—9 ember­rel védekeztek, de a következő másodpercekben már 7—8 em­berrel támadtak. Sőt, erővel is végigbírták a saját maguk által diktált hatalmas iramot. Vissza­vágtak hát az újpesti 0:2-ért, és 4:2-es gólaránnyal jutottak tovább a BEK-ben. Az Újpesti Dózsa nagy-nagy csalódást okozott. Bá­tortalanul, puhány módon, szét­­esőn játszott a magyar bajnok­csapat. Védelme igen könnyen zavarba jött, kapkodott, támadói pedig szinte képtelenek voltak egyetlen épkézláb támadás ve­zetésére is. Egyénileg csupán a második félidőben beállt Tóth játékát dicsérhetjük. A Ferencváros becsületes küzdelemben vérzett el Amikor nyilvánosságra került az EVK első fordulójának pá­rosítása, s megtudtuk, hogy a Ferencváros az egyik legjobb angol csapattal, az FC Liver­poollal mérkőzik, nemcsak at­tól tartottunk, hogy a magyar együttes mindjárt elbúcsúzik a kupától, hanem méginkább at­tól: alárendelt szerepet játszik majd. Aggodalmunk indoklása­ként joggal hajtogattuk, hogy az angolok többet tudnak, s a Ferencváros ráadásul most bel­ső bajokkal küzd. Nos, mire a két csapat a pályán farkastere­­met nézett egymással, a belső ellentétek már csillapodóban voltak. És ez már egymagában véve is sokat jelentett. A régiekre épült új Ferencváros — Rákosi és Horváth után Ka­tona, s a mérkőzés folyamán Novák is visszakerült a csapat­ba — mindent elkövetett, hogy győzzön. — Nem teszünk fel mindent egy lapra, nem törünk ajtóstól a házba, de mindent elköve­tünk annak érdekében, hogy kezdeményezzünk, támadjunk, s védekezésre kényszerítsük a liverpooliakat — mondta a mér­kőzés előtt Csanádi Ferenc ed­­­ző. — Mi a jövőben elsősorban egészségesebb támadójátékra törekszünk, mert úgy véljük, vannak ehhez megfelelő játéko­saink. A támadójáték fejleszté­se feltétlenül szükséges és se­gíthet bennünket abban a tö­rekvésünkben is, hogy vissza­nyerjük a közönség szeretetét. A jobb csatárjáték egyik felté­tele az, hogy támadásnál ne le­gyünk emberhátrányban. E cél elérése érdekében megpróbá­lunk egy az egyben játszani, fő­leg bajnoki mérkőzéseken, de a Liverpool ellen is. Persze, Páncsics az angolok ellen első­sorban területet véd, a többiek felmennek. És a Ferencváros valóban tá­madójátékra törekedett. Sokat rohamozott, mégpedig az első negyed órában, s szünet után egy fél órán át tetszetősen, erő­vel, lendületesen. Szőke, Ráko­si, Albert és Novák a második félidőben két-három olyan remek támadást vezetett, mint már nagyon régen. Albert igazán akart, friss, eleven és mozgékony volt, időnként már felvillant a régi Albert. Itt is az ideje már annak, hogy ez a nagyszerű adottságokkal ren­delkező csatár az eddiginél sok­kal többet tegyen csapatáért, s önmaga formába lendüléséért. Állítjuk: Albert nagyobb aka­rattal, küzdőkedvvel, szívvel, igyekezettel még a régi lehet Formába lendülését segítheti a Ferencváros játékstílusa, a tá­madásra való törekvés. Gondol­junk csak arra, hogy némely­kor bizony az angol játékosok is kapkodták a levegőt, mert olyan nagy volt a Fradi nyo­mása. Ha a magyar csapat a nemzetközi porondon képes egészséges támadójátékra, ak­kor még inkább képes lesz a bajnoki mérkőzéseken, hiszen Páncsics személyében van egy olyan középhátvédje, aki nagy gyorsasága, tudása révén sakk­ban tarthatja az ellenfél kö­zépcsatárát, nem szükséges őt beállóssal biztosítani, támogat­ni. De ez már a jövő... Maradjunk a kupamérkőzés­nél. 1:0 után miért maradt el végül is a Ferencváros győzel­me? Az öltözőben megoszlottak a vélemények. Csanádi Ferenc dohogva mondta: Ez az a nagy Liverpool? ... Szerencséjüknek köszönhetik az 1:1-et... Persze, jobban vigyázhattunk volna .. A hatalmas termetű Horváth Árpád fején turbán díszelgett. Rábökött: „Nem ez fáj, hanem az, hogy emiatt nem maradhat­tam tovább a pályán ...” Géczi kesergett: „Hughes nagyon el­találta a jobb sarkot... Rajta voltam a labdán, érintettem is, egy centi hiányzott ahhoz, hogy kiüssem ...” Rákosi: „Hát nem, borzasztó? ... Mi támadunk­, vezetünk, levegőben lóg az újabb gól... egy kósza lövés beakad, s végünk .. A csatárok nem tettek szem­rehányást a védőknek, s azok sem a támadóknak. És ez így helyes! Azért lett ugyanis végül 1:1, mert egy-két nagy helyzet ki­használatlanul maradt, s az egyenlítő gól is megelőzhető lett volna ... Hughes már a gól előtti percekben is megcsinálta azt, hogy több mint harminc métert vezette a labdát, míg végre valaki megtámadta! A gól is megelőzhető lett volna, ha a védőfalból kilép valaki, s meg­zavarja Hughest. Ehelyett min­denki hátrált. A Liverpool a várakozásnak megfelelően kiverte a kupából a Ferencvárost, de az a félel­münk, hogy a magyar csapat alárendelt szerepet játszik, — mint egyszer már a Népsta­dionban a Leeds ellen — alap­talannak bizonyult. A Ferenc­város becsületes küzdelemben vérzett el, s játékával megcsil­lantotta azt a reményt, hogy képes végleg kilábolni a bajból. Németh Gyula Bor­ófii: „Nem fiat­alok rá magyarázattal.. Két perccel hét óra előtt lan­dolt a Ferihegyi repülőtéren az Újpesti Dózsát hozó repülőgép. Megtört, fásult emberek szálltak ki belőle. És az érkezés után egy órá­val — a mérkőzés után csaknem öt órával —, Baróti Lajos, az új­pestiek mesteredzője szomorúan, megtörten nyilatkozott: — Egyszerűen nem értem, mi történt?! Nem találok rá magya­rázatot. Nem érteim az egé­szet! ..­. 25 éve vagyok edző, de így és ilyen súlyos vereséget még sohasem szenvedett a csa­patom __ Kedvetlenség jelle­mezte teljesítményünket... Ha egyáltalán mégis akadna vala­mi mentség, úgy az Göröcs ki­válása lenne. Elvégre őrá épül játékunk... De hát ez sovány­ka magyarázat. Mindent nem le­het azzal indokolni, hogy a ma­gyar bajnokcsapatból egy ember hiányzott. — Valóban annyira egyoldalú volt a játék? — Sajnos, igen. Az első két gólt ugyan némi szerencsével ér­ték el a jugoszlávok. Lepattanó labdákból. És amikor már 2:0 volt javukra az eredmény (ösz­­szesítésben 2:2), a mieink egy­szerűen megadták magukat. Fel­­adták a mérkőzést... Az is igaz viszont, hogy nekünk is akadt összesen két gólhelyzetünk... De hát a Crvena, Zvezdának hét akadt, s abból négyet érté­kesített! ... Mit mondhatok még? Értetlenül állok a té­nyekkel szemben: tizenegy, sőt, összesen tizenhárom játéko­som közül egy sem nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. Erre sem volt még példa! — És a Crvena Zvezda? — Róluk csak a legnagyobb el­ismeréssel beszélhetek. Min­denben felülmúltak bennünket. Játékban, frisseségben, taktiká­ban, technikában, harcosságban, akarásban, erőben... Ez is ért­hetetlen. A Crvena Zvezda ed­dig nagyon mérsékelten játszott. A bajnoki mérkőzéseken is, elle­nünk is a Megyeri úton. Különö­sen csatáraik voltak gyengék ... És most négy gólt rúgtak ne­künk! ... — Ez minden? — Még egyszer megszeretném ismételni: belgrádi teljesítmé­nyünkre nem találok magyará­zatot. Úgy látszik, hogy 3—4 he­te hullámvölgyben van a csapat. De hát majd csak kilábalunk be­lőle ... Az NB I B-ből jelentjük Az Egyetértés erényei A győri Kovács esete ♦ Öngól a Kőér utcában Fenyvesi mesterhármasa ♦ Az oroszlányi 2:0-ról Az Egyetértés a Szőnyi úton is bebizonyította, hogy nem véletlenül áll a táblázat élén, immáron négypontos előnnyel! A soroksári együttes egyre job­ban összekovácsolódik. Az igye­kezetben, a szorgalomban, aka­ratban az idősebbek versenge­nek a fiatalokkal, s ez meg­látszik a formájukon is. A vé­delem nagyszerű. Varga L. biz­tos kezű kapus. Galambos hét­ről hétre remekel­t jobbhát­védként. Nem fut versenyt a szélsőjével, mert tudja, hogy nem tartozik a leggyorsabb hát­védek közé —, inkább megelőző szereléseket alkalmaz, ügyesen helyezkedik, elég kemény is, nem fél az ütközésektől, jól cselez — igaz, némelykor a kel­leténél többször —­s támadás­ban érvényesíti korábbi fedezet­erényeit, s ott van még az erő­teljes Józsa, az irányítókészség­gel rendelkező Varga Gy. közé­pen pedig a ravasz Halápi, aki ért az előkészítéshez, de a gól­lövéshez is. Nos, ez az Egyetértés idegenben is könnyen lelépte a BVSC-t. Marosvári Béla, a vasutasok edzője a negyedik gól után na­gyon bosszús volt a kispadon. Ezt tükrözte az a mozdulat is, ahogyan földhöz vágta, s elta­posta a cigarettáját. A keserű­ség persze érthető, mert a ve­reség mindig fáj, de hát a jó formában levő soroksáriaktól a Szőnyi úton sem szégyen ki­kapni. A mérkőzés margójára még csak annyit: Az Egyetértés szinte ugyanazzal a csapattal, amellyel kiesett az NB I-ből, remekül szerepel az NB I B- ben. Ez dicséri az együttest, de bizonyítja is annak a régebbi megállapításunknak az igazát, hogy az élvonal és az NB I B között nagy a tudásbeli kü­lönbség. A MÁV DAC Győrött nem­csak veretlen, hanem még gólt sem kapott! A csapat erőssége a védelem. És ennek a nagysze­rű védelemnek az oszlopa, a középhátvéd Kovács Endre a múlt héten egyszerűen eltűnt a Rába menti városból. A vasuta­sok háza táján nagy volt a riadalom, mert Kovács kedden, szerdán és csütörtökön is hiány­zott az edzésről. Pénteken az­tán megjelent a pályán, s mintha mi sem történt volna, edzéshez készülődött. Kovács Imre ugyan nem tartozik a ki­váncsi edzők közé, de most természetesen megkérdezte: — Hol töltötted a hetet? Kovács Endre felelt: — Tapolcán a szüleimnek se­gítettem szüretelni __ A játékos ezt olyan természe­tes dolognak tartotta, hogy úgy vélte: engedélyt sem kell kér­nie. Cselekedetéért persze fe­lelősségre vonták, s meg is büntették. Nem csodálkoztunk volna azon sem, ha Kovács ki­marad az SZMTE elleni csapat­ból. Sőt, ez lett volna a helyes! De hát a fegyelmezés módja az egyesületek belső ügye. A Bp. Spartacus a Kőér ut­cában megszerezte első győzel­mét az Ózd ellen. De hogyan? öngóllal! A 44. percben Nagy István átvágta keresztbe a lab­dát bal oldalra. Rési, az ózdiak jobbhátvédje kezezett. A kapu­tól 30 méternyire Ádám futott neki a szabadrúgásnak. A nagy erejű lövés után a labda elő­ször Zöldi lábát érintette, majd Abuczki próbált menteni, de olyan szerencsétlenül tette bele a lábát a labda útjába, hogy az irányt változtatva a kimozduló Csank felett­­ hálóba perdült. Egy ilyen sz­rencsés mozzanat a derekasan küzdő ózdiak ve­reségét jelentette. Nem csoda, hogy Hidegkúti Nándor öröme nem volt teljes. Érdekesen alakult a Ganz- MÁVAG—Székesfehérvári MÁV Előre mérkőzés eredménye is. A fővárosiak hosszú időn át 1:0-ra vezettek, s győzelmüket csak az utolsó percekben tud­ták bebiztosítani, mégpedig 3:0 arányban. A győzelmet elsősor­ban Fenyvesinek köszönhetik, akit az utóbbi hónapokban több­ször félreállítottak. De a kis csatár azóta, s most szombaton is bebizonyította: nem, lehet még róla lemondani. Gyors, mozgékony volt és nagyon szemfüles. Mindig ott tűnt fel, ahol erre a legnagyobb szükség volt. És mind a három gólt ő szerezte! Gratulálunk! Oroszlányban tartottak a BKV Előrétől, mert a közlekedésiek az NB 1 B-ben mindig nagy ellenállást tanúsítottak a bá­nyászvárosban. Kétszer 2:1-re győzött a hazai csapat, egyszer pedig 2:2 volt az eredmény. Most 2:0! Azért, mert az orosz­lányiak összjátéka, csapatjátéka­, de főleg támadójátéka sokkal veszélyesebb volt. Fekete egyál­talán nem kapott lövést, Egyed viszont 18 méterről a hálóba talált, s szünet után is volt helyzete a bányászcsapatnak. Mégis lehetett volna 1:1 is, ha Kalmár 6 m-ről ordító helyzet­ben hálóba talált volna. És jött egy ellentámadás, a fellazult védelem fegyelmezetlenségét Aradi kihasználta, s 2:0 lett. Megérdemelten. A hét 11-e: Csank (Ózdi Ko­hász) — Galambos (Egyetértés), Lantos (Kecskeméti Dózsa), Li­­pők (DVSC), Máté (Oroszlányi Bányász) — Lengyel (Békéscsa­bai Előre), Strenitzer (Bp. Spar­tacus) — Egyed (Oroszlányi Bá­nyász), Lakics (Várpalotai Bá­nyász), Halápi (Egyetértés),■ Fenyvesi (Ganz-MÁVAG).