Népsport, 1976. december (32. évfolyam, 288-313. szám)

1976-12-12 / 298. szám

XXXII. 298. ♦ 1976. december 12 LABDARÚGÁS Biztosan nyert az FTC és az Újpesti Dózsa AZ MNK-BAN A LEGJOBB 18 KÖZÖTT ÖT MÉRKŐZÉST JÁTSZOTTAK A CSAPATOK • MEGLEPETÉS EZÚTTAL IS AKADT: A DOROG PONTOT SZERZETT ZALAEGERSZEGEN, A BÉKÉSCSABA DÖNTET­LENT ÉRT EL TATABÁNYÁN. SZÜNET UTÁN a 48. percben Arany került jó helyzetbe, s a kivetődő kapus mellett, 8 méterről a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1—1 A 63. percben Nagy ívelt kapu elé, Halász közelről kapu fölé fejelt. Arany közeli lövése után a labda a kapus lábán akadt el, majd Jakab közeli, erős lövé­sét hárította. A 75. percben Nagy átadása után Sallói futott el, középre adott. Jakab gólhelyzet­ben 10 méterről kapu fölé vág­ta a labdát. A 80. percben gyors ellentámadás végén Csepregi ke­rült helyzetbe, 14 méterről la­posan lőtt, a bal sarokba tartó labdát Kiss bravúrral szögletre hárította. A kellemetlen, csípős, hi­deg szélben nagy becsvág­­gyal játszott mindkét együt­tes. A vendégek gyorsan el­ért gólja után a hazaiak irá­nyították a játékot. Gól­helyzeteket is teremtettek, de azokat rendre elhibázták. A békéscsabai védők kemé­nyen, jól romboltak. A gól­helyzetek alapján a Tata­bánya közelebb állt a győ­zelemhez. Jó: Z­ielbauer, Németh, Ma­gyar, Csepregi, ill. Szabó, Ju­hász, Arany, Nagy. J. L. III. csoport 1. I. Dózsa 2 2-------4-1 4 2. SZEOL 2 1—1­ 3-42 3. Tatabánya 1 — 1 — 1-1 1 4. Békéscsaba 2 — 11 2-3 1 5. Dunaújváros 1-------1 0-1 — I. csoport FTC-SETC 3-0 (1-0) Salgótarján, 3000 néző. Vezette: Nagy B. FTC: Kollár — Martos, Bálint, Hab, Megyesi — Hámori, On­­hausz, Ebedli — Pusztai, Vad, Nérey. SETC: Szűcs — Cséki, Kmetty, Kovács II, Tóth — Varga, Hor­váth F., Básti — Kovács III, Mohácsi, Loci. Csere: Hámori helyett Mészöly a szünetben, Básti helyett An­gyal, Horváth F. helyett Orosházi, mindkettő a 67. percben, Pusz­tai helyett Giron a 75. percben. Kiállítva: Cséki a 40. percben. Góllövő: Pusztai a 22. percben, Pusztai a 60. percben, Mészöly a 80. percben. Szögletarány: 4:4 (2:2). Az első percekben a ferenc­városi kapu előterében folyt a játék. Kovács III két ízben is jó helyzetbe került, de Kollár tisztázott előle. A 13. percben szabadrúgáshoz jutott a Ferenc­város. Ebedli 30 méteres, éles lö­vése a kapufáról pattant ki. A 16. percben Kovács III az alap­vonalról visszagurított, Mohácsi 3 méterről mellé lőtt. A 22. percben szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros. Ebedli a m­ozgó labdát a lesen helyezkedő Pusz­tai elé ívelte, a szélső a leálló védelem mellett 8 méterről lapo­san a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0 A félidő hátralevő részében is a tarjániak játszottak mezőnyfö­­lényben. Mohácsi, majd Kovács III lőtt kapu fölé. SZÜNET UTÁN az első negyedórában még nyílt volt a küzdelem. Helyze­tek egyik kapu előtt sem adód­tak. A 60. percben Ebedli szög­letet ívelt középre, labdája a gólvonal közelében esett le, és a beugró Pusztai a hálóba so­dorta. 2-0 A 62. percben Vad ugrott ki a védők között, 14 méterről ha­talmas erejű lövést zúdított ka­pura, Szűcs nagy bravúrral men­tett. A 72. percben Loci az ötös vonaláról Kollárba lőtt. A 76. percben az előrehúzódó Tóth a kapufát találta el. A 80. perc­ben Szűcs és Kovács II között pattogott a labda, a szemfüles Mészöly elcsípte előlük és kö­zelről az üres kapuba lőtt. 3-0 Az SBTC jó talajú, sala­kos edzőpályáján 60 percig nyílt volt a küzdelem. A mezőnyfölényben játszó ha­zaiak dolgoztak ki több helyzetet. A Ferencváros játéka ekkor nem volt meggyőző. Lényegében a második gólt döntött, utána az FTC játéka sokat javult. Határozottabbak voltak, a hazaiak viszont elügyetlen­­kedték a kínálkozó lehetősé­geket. Jó: Bálint, Megyesi, Ebedli, Nérey, ill. Kovács II, Kovács III. M. L. I. csoport 1. FTC 11-------3-0 2 2. Pécsi MSC 1-1—2-21 3. Salgótarján 2 — 11 2-5 1 4. MTK-VM — --------------------­ III. csoport Újpesti Dózsa-SZEOL 3-1 (2-0) Megyeri út, 1000 néző. Vezette: Szávó. V. Dózsa: Kovács — Viczkó, Sarlós, Tóth J. — Dunai III, Kell­­ner, Tóth A. — Stemler, Törőcsik, Fekete, Gyöngyösi. Edző: Várhidi Pál. SZEOL: Nagy — Szalai, Egervári, Hojszák, V. Tóth — Hanga­, Hágelmann, Zámbori — Kádár, Hegedűs, Wenner. Edző: Himer István. Csere: Wenner helyett Csillag a szünetben, Stemler helyett Bene az 57. percben, Hangai helyett Gyovai a 65. percben. Góllövő: Dunai III a 34. percben, Sarlós a 45. percben, Fekete a 47. percben, Hegedűs a 49. percben. Szögletarány: 6:3 (6:2) az Ü. Dózsa javára. A szélről támogatott Dózsa ve­zette az első támadásokat, de a kapura nem sok veszélyt je­lentettek akciói. Negyedóra után feljavult a Szeged is. A 17. percben Hegedűs vezette a lab­dát, 20 m-ről váratlanul lőtt, a jobb sarokra tartó labdát Ko­vács csak másodszorra tudta megkaparintani. A 34. percben bal oldali part­­dobás után Hojszák lyukat rú­gott, Dunai III 17 m-ről a kapu jobb sarkába lőtt. 1—0 A 45. percben Tóth A. ívelt szögletet a kapu elé. Nagy ka­pus a labda alá szaladt, és Sar­lós 5 m-ről a jobb sarokba fe­jelt.2—0. SZÜNET UTÁN a 47. percben Törőcsik gurított középre. A szegedi védők egy­másra vártak, a jobb oldali ka­pufától Stemler visszagurított, és Fekete 5 m-ről a hálóba lőtt. 3—0 A 49. percben Hegedűs 30 m- ről váratlanul lőtt és a labda a bal kapufáról a hálóba pattant. 3—1 A 81. percben Gyöngyösi jól adott középre, Törőcsik átlépte a labdát, majd Bene is, de Kellner futtából Nagy kapusba rúgta a labdát. A 83. percben a lesre játszó Dózsa-védők kö­zött Szalai kiugrott, de beadás helyett Kovács kezébe emelt. A kellemetlen, hűvös idő­ben jobb játékot várt a kö­zönség, főleg az U. Dózsá­tól. A hazai középpályások nem sok használható labdát adtak a csatároknak. Las­súk, körülményesek voltak. A Szeged a mezőnyben pon­tosabban játszott, de csatárai a kapu előtt gyámoltalanok voltak. A vendégek veresé­gét a kapushibik és a vé­dők kapu előtti bizonytalan­kodása okozta. Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Jó: Sarlós, Viczkó, Gyöngyösi, ill. Hágelmartn, Hegedűs, N. M. Békéscsaba-T­atabánya 1-1 (1-0) Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Körös. Békéscsaba: Tóth — Zsömbörgi, Kerekes, Vágási, Zielbauer — Németh, Pogács — Ravasz, Magyar, Csepregi, Mártai. Megbízott edző: Mészöly Kálmán. Tatabánya: Kiss — Szabó, Juhász, Bánfi, Knapik — Halász, Arany, Müller — Hegyi, Jakab, Nagy. Edző: Moór Ede. Csere: Müller helyett Sallói a 32. percben, Ravasz helyett Vo­­zár a 57. percben, Pogács helyett Hegyesi a 70. percben. Góllövő: Magyar a 12. Dér'-1'''- - '­ percben. Szögletarány: 5:4 (2:3) a Tatabánya javára. A jól előkészített edzőpályán nagy lendülettel kezdtek a csa­patok. A 8. percben Jakab I0 méteres lövése után Tóth a bal kapufára ütötte a labdát. A 12. percben Pogács adott labdát a jobb oldalra, Ravasz laposan kapu elé gurított, Magyar jó­kor érkezett és 5 méterről a kapu közepén helyezte hálóba a labdát. 1—0 A gól után a Tatabánya len­dült előre. Halász 8 méteres fe­jesét védte Tóth, majd ismét Halász veszélyeztetett, de Vá­gási mentett. Élénk iramú volt a játék, fölénybe kerültek a ha­zaiak. A 37. percben Knapik tört előre, Jakabhoz továbbított, aki Arany elé tálalt, de a középpá­lyás elől Kerekes az utolsó pil­lanatban mentett. A 43. percben ismét gólhely­zetben hibáztak a bányászok. Le­gurított jobb oldali szöglet után. Juhász ívelt kapu elé, a labda átszállt a védők felett, de Arany 4 méterről, senkitől sem za­vartatva, kapu fölé fejelt. IV. csoport Csepel-Bp. Honvéd 3-2 (1-0) Csepel, 500 néző. Vezette: Marton. Csepel: Lévay dr. — Rácz, Dalia, Aszalai, Godán — Varga, So­mogyi, Gulyás — Ozsváth, Branikovits, Tóth B. Edző: Kóczián An­tal. Bp. Honvéd: Rabcsák — Kelemen, Kocsis I., Szűcs, Varga I — Pál, Horváth, Pintér — Kozma, Weimper, Fodor. Megbízott edző: Tichy Lajos. Csere: Fodor helyett Póczik a 38. percben. Góllövő: Somogyi a 35. percben, Ozsváth az 55. percben. Pin­tér a 62. percben, Kozma a 67. percben, Gulyás (11-esből) a 76. percben. Szögletarány: 7:2 (4:1) a Bp. Honvéd javára. Már a 2. percben gólt érhet­tek volna el a vendégek, de Fo­dor gólba tartó labdája Kozmá­ról kivágódott. Válaszként Bra­nikovits veszélyeztetett két íz­ben is, de lövésénél az irányzék­­kal volt baj, fejese után pedig szerencsével hárított a Honvéd­védelem. A 35. percben Tóth B. a jobb oldalon, a Honvéd 16- osának magasságából végzett el partdobást. Varga visszagurított hozzá, a balszélső jól indította Somogyit, akinek 14 m-es, éles szögből leadott lövése a jobb kapufa tövéről a hálóba pat­tant. 1­0 SZÜNET UTÁN az 55. percben Kocsis I. fel­szabadító fejese után Kelemen érthetetlenül saját kapuja irá­nyába, visszafejelte a labdát. A kifelé induló védelmi fal mö­gött ragadt Ozsváth senkitől sem zavartatva, 5 m-ről a jobb al­só sarokba helyezett. 2—0 A gólt követő támadás végén Varga M. a felső lécet találta el. Két váratlan ellentámadásból öt perc alatt­ egyenlített a Honvéd. A 62. percben Weimper meg­szerezte a labdát, majd látványo­san Pintér elé sarkalt, és a kö­zéppályás 12 m-es, lapos lövése utat talált a jobb alsó sarokba. 2—1 A 67. percben Pintérrel szem­ben elkövetett szabálytalanság miatt a csepeli 16-os bal sarkáról Kozma végezhetett el szabadrú­gást. Csavart labdája a későn mozduló Lévay dr. kezéről a jobb sarokba perdült. 2—2 Néhány téves játékvezetői íté­let alaposan elszabadította az indulatokat. Branikovitsot leterí­tették a büntetőterületen be­lül, Marton nem adott 11-est, majd Kocsis 1. az ötösön kilökte a labda alól Ozsváthot, a játék­vezető ezúttal is továbbot in­tett. A 76. percben a Honvéd 16-osán belül Szűcs és Gulyás szabályos körülmények között, testtel küzdött a labdáért. Ez­úttal nem történt szabálytalan­ság, Marton mégis a 11-es pont­ra mutatott. A büntetőt Gulyás a jobbra mozduló Rabcsák mel­lett félmagasan a kapu közepé­be helyezte. 3—2 Végig heves iramú, test test elleni párharcokban és szabálytalanságokban bővel­kedő játékot hozott a talál­kozó. A Honvédot fűtötte a visszavágás vágya, de a gör­csös erőlködésből csak a két gólt jelentő fellángolás­ra futotta. Akkor is inkább a támadásban levő, fellazuló Csepel védelmi megingásait használták ki a piros-fehé­rek. A vasgyáriak egyes időszakokban élvezetes, k­ombinatív játékot nyújtot­tak. Megérdemelten győz­tek, bár a harmadik gólt durva játékvezetői hiba előz­te meg. Jó: Aszalai, Varga, Somogyi, Ozsváth, ill. Kocsis I., Horváth, Szűcs, Pintér, T. P. Zalaegerszegi TE—Dorogi AC 0-0 Zalaegerszeg, 1000 néző. Vezette: Somlai. ZTE: Bolemányi — Fodor, Antoni, Mihalecz, Molnár — Csep­regi, Pusztai, Tóth — Bogáti, Szentes, Péter. Edző: Szőcs János. Dorog: Schnitzer — Farszki, Varga, Csapó, Kapitány — Ga­­bala, Szabó, Szilasi — Kiss, Rozgonyi, Ecker. Edző: Ivanics Tibor. Csere: Szentes helyett Kelemen a 31. percben, Tóth helyett Rácz a szünetben, Gabala helyett Goldschmidt az 59. percben. Szögletarány: 14:2 (5:2) a ZTE javára. Napsütéses időben, jól előké­szített, salakos pályán játszot­ták a mérkőzést. Az 5. percben egy dorogi szöglet után Szabó emelt kapura, a labda már túl­jutott Bolemányin, de a gólvo­nalról Mihalecz kivágta. A 10. percben a Dorog kapuja előtt kavarodás keletkezett, Szentes öt méterről lőhetett, de Schnit­­zer kiütötte a labdát. Fokozatosan átvette a játék irányítását a ZTE, de csatárai a jól és néha túl erélyesen játszó dorogi védőkkel nem boldogul­tak. A 25. percben egy össze­csapásnál Szentes megsérült, nem is tudta folytatni a játékot. A 43. percben Bogáti elfutott Ka­pitány mellett, túljutott a kifutó Schnitzeren is, de lövését a kapufa mentette. SZÜNET UTÁN negyedóráig kiegyenlített játék folyt. A 60. percben Kiss saját térfeléről indulva, egyedül ve­zette a labdát a 16-osig, tiszta helyzetből leadott lövését azon­ban Bolemányi lábbal védte. Ez­után ismét rákapcsolt a ZTE és nyomasztó fölénybe került. Pusztai 25 méteres éles, lapos lövése a kapufát találta el, az­után sorozatban maradtak ki szinte minden ZTE-csatár előtt a legjobb helyzeteit is. A 85. percben Péter megszerezte a labdát ellenfelétől, Kelemenhez játszott, de a csatár öt méter­ről sem talált a kapuba. A be­fejezés előtt közvetlenül Rácz már csak Schnitzerrel állt szemben, de lövését a dorogi kapus kiütötte. Az első félidő élénk ira­mú, de nem túl magas szín­vonalú játékot hozott és helyzet is kevés akadt. Szü­net után átmenetileg kissé lanyhult az iram, később döntő fölénybe került a za­laegerszegi csapat. Számolat­­lanul maradtak ki a jobbnál jobb helyzetek. Igaz, a Do­rog ekkor már csak a vé­dekezéssel törődött, de ezt nagyon jól csinálta. A hely­zetek alapján a ZTE-nek több góllal kellett volna nyernie. Jó: Antoni, Pusztai, Péter, 111. Csapó, Varga, Szabó. G. B. IV. csoport 1. Csepel 2 2-------5-3 4 2. ZTE 2 11—2-03 3. Dorog 2-110-21 4. Bp. Honvéd 2-------2 3-5 — NÉPSPORT 3 MNK, NB II ­SÍPSZÓ ELŐTT Vasárnap befejeződik a labdarúgó NB II őszi idénye, megszületik majd a végeredmény, ismertté válik az őszi első, s a helyezések is véglegesen kialakulnak. Az élet azonban a 19. forduló után sem áll meg, hiszen — a tava­lyi gyakorlatot követve — az utolsó forduló után még kö­vetkezik majd a „rájátszás”, azaz az előrehozott első ta­vaszi forduló lebonyolítása. Kétszer kilencven perc vár te­hát még a csapatokra ebben az esztendőben, s ez a két forduló bizony nincsen híján az érdekes mérkőzéseknek. Vasárnap például a Tábor utca felé fordul majd a leg­nagyobb figyelem, a remekül szereplő Vasas Izzó a Buda­fokot fogadja. Minden jel arra mutat, hogy rangadó lesz ez a javából, hiszen az Izzó számára soha közelebb nem volt még a dobogós helyezés, mint ezúttal, míg a BMTE minden bizonnyal feledtetni akarja majd a PMSC-től el­szenvedett vereséget. Ha az időjárás is kegyeibe fogadja a rangadót, akkor minden bizonnyal szép számú közönség várja a csapatokat. A két együttes a jelek szerint a lehe­tő legjobb összeállításban veszi fel a küzdelmet. Az Izzó edzőjének, Kovács II Józsefnek van ugyan gondja, hi­szen egyik legjobb játékosa, Varga a pénteki edzésen még nem tudta megmondani, hogy vállalhatja-e a játékot. Ha nem játszhat, akkor Schuszter kerül a csapatba , minden bizonnyal alapos taktikai megfontolások miatt. Hogy mi dönthet a rangadón? Eddigi tapasztalataink szerint az, hogy miként birkózik majd meg az Izzó rend­kívül szervezett, kemény védelme a gólerős budafoki csa­társorral, illetve­ sikerül-e az egyik oldalon Esterházyt, a másik oldalon pedig Hanzelt és Vargát kikapcsolni a já­tékból. A Budafok idegenben is képes jó játékra, győze­lemre, s ezért az Izzó — annak ellenére, hogy nagyszerű formában van — nem mehet ellene biztosra. Az ne­ki állása Szilágyi S. János Vasas Izzó—Budafok x Ganz-M—Szol. MÁV 1 KKFSE—Fűzfő 1 SZMTE—Szekszárd 1 Olajbányász—BVSC 1 MÁV DAC—Volán X PMSC—Eger 1 Várpalota—MÁV Előre 2 Ózd—Debrecen 2 Oroszlány—Komló 1 Így kezdenek VASAS IZZÓ-BUDAFOK Tábor utca, 13.00. Vasas Izzó: Horváth - Révész, Szántó, Kovács, Által - Antal, Rozsnyó — Vágvölgyi, Hanzel, Varga vagy Schuszter, Szekeres. Budafok: Lengyel — Spacsek, Horváth, Gergely, Vízi — Tátrai, Tóth K., Harangi — Zöldi, Esterházy, Tóth­­. GANZ-MÁVAG-SZOLNOKI MÁV Kőbányai út, 13.00. Ganz-MÁVAG: Kovács - Stammler, Vida, Vaskor, Nagy Z. — Geiger, Serenka, Simon I. - Nagy M., Végh, Simon II. Szolnoki MÁV: Farkas I. - Rácz, Csontos, Árvai, Tóth Gy. - Repka, Szabó, N. Szabó - Molnár, Sugár, Papp. KOSSUTH KFSE-FŰZFŐ Szentendre, 13.00. KKFSE: Menyhárt — Csider, Bodoki, Török, Gálhidi — Bartha, Újvári, Lazsányi — Pogány, Magos, Göncző. Fűzfő: Takács — Gál B., Kovács L., Gál I., Szentesi - Tóth, Gerts­­már, Kovács E. — Poczmann, Durgonits, Gellei. SZOLNOKI MTK-SZEKSZÁRDI DÓZSA Szolnok, 13.00. SZINTE: Szendrei — Kántor, Simon, Kolláth, Kábák — Porhanda, Sebők, Lódi — Garics, Szakács, Budavári. Szek­szárd: Pólyák — Glavatity, Korner, Vágó, Lubastyik — Tóth, Somodi,­­Varga — Meszlényi, Orosz, Szőcs. NAGYKANIZSAI OLAJBÁNYÁSZ-BVSC Nagykanizsa, Vasutas-pálya, 13.00. Olajbányász: Megyimorecz - Savanyó, Kovácshegyi, Simon vagy Nagy, Müller - Keszei, Pávu­cz, Horváth — Bo­gáti, Derdák, Füle­dr. BVSC: Pálinkás - Bodnár, Varga, Dani, Gara - Turtóczki, Krommer, Aranyosi - Bazsánt, Bar­­tos, Kaszás. MÁV DAC-VOLÁN SC Győr, 13.00. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Pálos, Kalmár, Kovács L. - Hanisch, Csizmazia, Molnár — Csollány, Gyomoroi, Varga. Volán SC: Andrus - Vigh, Kű, Ebedli, Márkus T. — Hajdú, Urbán, Márkus F. — Stefán, Németh, Bartosik. PÉCSI MSC-EGRI DÓZSA Pécs, 13.00. PMSC: Katzirz — Iványi, Torna, Schulteisz, Kincses — Kiss, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Dohány, Jónás. Eger: Flak — Birincsik, Zsidói, Patvaros, Csató vagy Fodor — Csu­hás, Galántai, Lengyel — Bartha, Vigh, Dudás vagy Ho­­monnai. VÁRPALOTAI BANYASZ-SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV ELŐRE Várpalota, 13.00. Várpalota: Palotai - Albu, Kisber, Csapó, Harmath - Kozma, Ladányi, Szöllősi — Bertalan, Horváth, László. MÁV Előre: Paulusz - Mester, Szabó, Meggyes, Tóth — Hartyáni, Lechner, Burka — Bús, Fülöp, UI. ÓZDI KOHÁSZ-DEBRECENI VSC Ózd, 13.00. Ózdi Kohász: Szögedi — Márton I, Szilágyi, Fükő I, Mu­rányi - Ligeti, Biró, Vidáts - Fükő II, Csukány, Stane. Deb­recen: Szabó vagy Kun - Kiss J., Potyák, Puskás, Lipők - Herczeg, Szabó I., Waczlavik — Rácz, Maczkó, Gottdiener. OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ-KOMLÓI BÁNYÁSZ , Oroszlány, 13.00. Oroszlány: Papp L. — Rimbacher, Kiss, Vizkeleti, Koródi - Kavalák, Galambos, Papp — Horváth, Dukai, Babai. Komló: Erdősi - Tresch, Kovács, Steib, Kelemen — Bányász, Tóth, Pál — Gulyás, Farkas, Radics. (20. forduló műsora: MÁV DAC—Ganz-MÁVAG, Várpalo­ta—Szó. MÁV, Olajbányász— MÁV Előre, Oroszlány—BVSC, KEFSE—Komló, PMSC—Fűzfő, Izzó—Eger, Ózd—Budafok, Szó. MTE—DVSC, Volán—Szekszárd). 1. PMSC 18 9 7 2 33-15 25 2. Szív. MÁV 18 9 7 2 33-21 25 3. V. Izzó 18 9 4 5 35-25 22 4. Eger 18 9 4 5 37-29 22 5. SZMTE 18 10 1 7 35-27 21 6. BVSC 18 6 9 3 33-25 21 7. Szekszárd 18 8 5 5 22-23 21 8. Budafok 18 9 2 7 50-37 20 9. Debrecen 18 8 3 7 26-22 19 10. Volán 18 6 6 6 28-23 18 11. MÁV DAC 18 8 2 8 29-31 18 12. KEF SE 18 7 3 8 30-29 17 13. Komló 18 6 5 7 18-21 17 14. Fűzfő 18 6 5 7 22-27 17 15. Ganz­ M. 18 6 5 7 25-31 17 16. Kanizsa 18 5 6 7 23-29 16 17. Várpalota 18 4 5 9 19-26 13 18. Ózd 18 4 4 10 22-33 12 19. Sze. MÁV 18 3 5 10 13-26 11 20. Oroszlány 18 1 6 11 14-47 8