Népsport, 1977. november (33. évfolyam, 260-284. szám)

1977-11-21 / 277. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Győztek az éllovasok Az NB II állása Szolnoki ESTE—Fűzfő 4-0 (3-0) Szolnok, 2000 néző. V: M31­. SZITE: Szemd­rei — Kántor, Se­bők, Kolláth (Kupecziki a 73. pereiben), Zich­bauer — Porban­da, Lódi, Baran — Szatmári, Sza­­­­kács, Melis. Edző: Friedmanszky Zoltán. Fűzfő: Takács — Gál B. Balatoni, Kovács, Mater — Gerts­­már (Szmulai a szünetben), Csurgó, Szegedi — Diósi, Gál I., F­arkas (Szentesi a 13. percben). Edző: Szőke Miklós. 9. perc: Zielbauer bal oldali beadását Szatmári 3 méterről a kapu közepébe fejelte. 1-0. 12. perc: Banan bombáját Ta­kács szögletre ütötte. 18. perc: Lódi szögletéből Ba­nán a földre fejelte a labdát, ami a felső kapufa fölött hagyta el a játéktereit. 25. perc: Szakács üres kapuba tartó labdáját Balatoni szögletre rúgta. 29. perc: Kolláth 35 méterről lőtt, a labda Balatoni lábán ma­gasba perdült, s Takács fölött a a jobb felső sarokba esett. 2-0 (öngól!). 45. perc: Sebők szabadrúgása után a sorfalról Szakácshoz pat­tant a labda, s a csatár laposan a hálóba lőtte. 3-0. 58. perc: Szatmári közeli, erős lövése Takácsról ki­vágódott, s a védők szögletre mentettek. 71. perc: Sebők 13 méterről a bal felső sarokba emelt, 4-0. Az SZMTE erőteljes támadá­saival hamar megtörte a fűzfőie­k ellenállását, s a továbbiakban már csak a győzelem különbsé­ge volt kétséges. Végig nyomasz­tó fölényben játszott a hazai csa­pat, s a védekezésre berendezke­dett Fűzfő ellen időnként techni­kai bemutatót tartott. A példásan sportszerű mérkőzésen a 21:2-es szögletarány is mutatja az SZMTE fölényét. Jó: Kántor, Se­bők, Porhanda, Lódi, Szakács, ill. Balatoni. Pataki István Várpalota—Budafok 2-1 (0-0) Várpalota, 1500 néző. V: Balázs. Várpalota: Nagy — Harmat, Szu­­na, Kisber, Albu — Kun, Kratoch­­will (Draskóczi a 85. percben), Borbély — Szöllősi, Ladányi, Hor­váth. Edző: Dósai István. Buda­fok: Lengyel — Horváth, Kapi­tány, Noskó (Gergely a szünet­ben), Vízi — Mészöly, Paizs, Ha­rangi — Zöldi, Radics (Szabó a 46. percben), Tátrai. Edző: Do­besch Gyula. 30. perc: veszélyben volt a bu­dafoki kapu, lábról lábra pattant a labda, végül Borbély lövése alig kerülte el a felső sarkot. 41. perc: Ladányi csak Lengyel­lel állt szemben, de lövése nyo­mán a kivetődő kapus mellett a kapu mellé vánszorgott a labda. 55. perc: Kun jobb oldalról be­ívelt labdájára Lengyel kifutott, Ladányi átemelte felette a labdát, amely az üres kapuba hullott, 1-0. 60. perc: Ladányi a kifutó ka­pusba lőtt, a visszapattanó labdát Szöllősi lőtte az üres kapura, de a befutó Horváth a gólvonalról kivágta. 77. perc: Szuna lábáról felper­dült a labda, és Mészöly maga­san felugorva a kapuba fejelte, 1-1. 79. perc: Borbély beadását Szöl­lősi közvetlen közelről a hálóba fejelte, 2-1. Az első félidőben a hazai csapat nyomasztó fölényben játszott, va­lósággal kapujához szögezte a vendégeket. A Budafok csak szór­ványosan támadott, s a védeke­zésre helyezte a fő súlyt. Vég­eredményben a hazai győzelem teljesen megérdemelt, az eredmény a vendégek számára hízelgő. Jó: Klsber, Kratochwill, Borbély, Szöllősi, ill. Vizi, Kapitány, Ha­rangi. Csiky Iván taváth a 77. percben), Piapp. Edző: Vasas Mihály. 5. perc: A vendégvédőkről le­pattanó Labdát Bernariik a felső kapufára lőtte. 6. perc: Varga nagyszerűen ment el a jobb oldalon, beadását a jókor érkező Tóth 5 méterről a jobb sarokba lőtte. 1-0. 8. perc: Fekete ugrott ki a jobb oldalon, kitűnő beadását Na­gy 6 méterről fölé vágta. 12. perc: Papp 22 méterről küldött, hatalmas lövését Hegedűs bravúrral tornázta a léc fölé. 22. perc: a lesre játszó hazai védők között Nagy ugrott ki, már csak Hegedűssel állt szem­ben, de a váci kapus bravúrral mentett. 28. perc: Krómer 25 méterről küldött hatalmas lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 1-1. 48. perc: Pálinkást buktatták 22 méterre a kaputól. A szabad­rúgást a középpályás na­gy erő­vel lőtte a jobb alsó sarokba. 2-1. 59. perc: Balogh ragyogó cse­lekkel ment el a jobb oldalon, majd a kifutó k­apus mellett a kapu közepébe lőtt, 3-1. 68. perc: Papp nagyszerűen ugrott ki a védők közül és a jobb sarokba lőtt, 3-2. 87. perc: Szigeti tört ki a védőik közül, 5 méterről lőtt — Hegedűs védett. Jól kezdett a váci csapat, a hamar elért gól azonban nem nyugtatta meg a hazaiakat, egyik erősségük, Varga ugyanis a 7. percben súlyosan megsérült. A szerkezeti változás kihatott a csapat játékára. Kiegyenlített el­ső félidő után a második játék­részt hazai rohamok és gólok vezették be. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, mert a BVSC már csak szépíteni tudott. A játék képe alapján egyébként a döntetlen reálisabb lett volna. Jó: Pálin­kás, Bánfalvi dr., Balogh, Bodor, ill. Papp, Krómer, Bodnár, Szi­geti. Simák Attila Komló—Volán 0-0 Komló, 1500 néző. V: Béna. Komló: Bien — Gyurina, Kovács, Steib, Bartha — Sadó (Tresch, a 44. percben), Gallai, Róth — Gáli, Kolesánszky, Gruborovics. Edző: Csaba Gábor. volán: Benes — Durgonics, Sebők, Hatvanger, Hu­szár — Ebedli, Kiss, Urbán — Földes (Andrus a 88. percben), Stefán (Deák a 65. percben), Bar­tosik. Edző: Preiner Kálmán. 8. perc: Urbán közeli lövése a védőkről szögletre pattant. 14. perc: Gruborovics szabadrú­gását Benes vetődve kiütötte, Ko­lesánszky visszagurított, Lahó kö­zeli perdítését a Volán kapusa szögletre tolta. 20. perc: Bartosik labdáját Ste­fán közvetlen közelről a felső léc­re fejelte. 39. perc: Kolesánszky középen kiugrott, a 16-osról küldött lövé­sét Benes reflexszerű mozdulattal hárította. 45. perc: Kiss fejese már túl­jutott a komlói kapuson, Gyurina azonban a gólvonalon mentett. 50. perc: Földes remekül lépett ki a védők gyűrűjéből, Bien azon­ban nagyszerű érzékkel mentett. A másik oldalon Kolesánszky ha­gyott ki „meccslabdát”, Benes szinte vert helyzetből védte lövé­sét. 88. perc: Kolesánszky és Benes ütközött a volán ötösén. A játék­vezető szabadrúgást ítélt a fővá­rosi csapat javára. Benes Baná­­hoz rohant, és sportszerűtlenül reklamált, s ezért a játékvezető ki­állította a Volán kapusát.­­ A mérkőzés első harmadában a Komló játszott mezőnyfölény­ben, ám a fővárosiak támadásai veszélyesebbek voltak. A hajrában a hazaiak erősítettek, de a parázs hangulatú utolsó tíz perc­ben sem tudták kicsikarni a győ­zelmet. Jó: Gyurina, Kovács, Tresch, ill. Hatvanger, Huszár, Bartosik, Vízhányó Imre Dorog—Nagykanizsa 1-0 (1-0) Nagykanizsa, 4000 néző. V: Eőry Dorog: Schnitzer — Kapi­tány,­ Sándor, Gabala, péntek — Peszeki I., Goschler, Peszeki I­. — Kékesi, Brúder, Kiss (Hont­ a 73. percben). Edző: Ivanics Tibor. Olajbányász: Vlaszák — Kovács­hegyi, Doszpod (Savanyó a 46. percben), Simon, Müller — Ke­szei, Söjtör (Balogh a 65. perc­ben) Simonetz __ Pávlicz, Bogáts, Kelemen. Edző: Kerekes Imre. 6. perc: egy előreívelt labdát Pávlicz ügyesen engedett maga elé, elhúzott a kitámadó Sándor mellett is, de 6 m-ről gyengén találta el a labdát és a kapus men­teni tudott. 25. perc: Müller labdáját Bo­gát­ kapta, de senkitől sem za­vartatva a kapus kezébe emelt. 30. perc: Brúder tisztán hú­zott kapura, lövése a kivetődő Vlaszák zsákmánya lett. 37. perc: Doszpod nagy hibájá­ból Brúder szerezte meg a lab­dát, nagy vágta után a± kifutó Vla­szák mellett a bal felső sarokba lőtt. 1-0. A hátralevő időben nem történt jelentős esemény. A napsütéses, de hűvös idő­ben két ellentétes félidőt lát­hatott a szép számú néző­sereg. Az igen jó iramú, változa­tos és fordulatokban gazdag első játékrészben a vendégek ered­ménnyel használták ki a kanizsai védők megingását. A második fél­időben már jóformán alig tör­tént valami... Az Olajbányász tá­madott — eredménytelenül! Jó: Brúder, Sándor, Peszeki I., Gaba­la, ill. Vlaszák, Kovácshegyi. Balogh Antal Vasas Izzó—Debrecen 2-0 (2-0) Újpest, Tábor u. 2500 méző. V: Pádár. Vasas Izzó: Fekete — Ré­vész, Szántó, Kovács, Schuszt­er — Antal, Szűcs — Vágvölgyi, Va­­luch, Varga, Sipőcz. Edző: Ko­vács József. Debrecen: Szabó — Kiss J., Potyók, Hál­la, Lápok — Czikora (Menyhárt a szünetben), Kiss L, Belényesi — Tímár, Tóth, Fodor. Edző: Makray Balázs. 10. perc: Antal lőtt be szögletet és a felugró Valuch a háló bal ol­dalába fejelt. 1-0. 13. perc: Tóth nagy erejű sza­badrúgása alig csúszott el a bal oldali léc mellett 31. perc: Tóth éles lövése Szán­tón irányt változtatott, de Fekete résen volt és elcsípte a labdát 41. perc: Belényesi kitűnő hely­zetben lyukat rúgott... 44. perc: Szűcs iramodott meg a vendégek térfelének közepén, pompásan kiugratta Vargát, aki a kifutó kapus mellett a háló köze­pébe lőtt 2-0. 57. perc: Tímár fordulásból lőtt labdája a bal oldali kapufán csat­tant.­­ 80. perc: Schuszter a 16-os vo­nalán belül szerelte Tímárt. A já­tékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Tóth büntetőjét Fekete el­vetődve kiütötte, Fodor lövése pe­dig a kapufa belső éléről Fekete kezébe hullott A korán elért hazai gól után a DVSC került nagy mezőnyfölény­be, helyzeteit azonban elhibázta, s közvetlenül a félidő befejezése előtt ismét az Izzó szerzett gólt. Fordulás után aktívabb lett a ven­dégek játéka, az utolsó 20 perc­ben mezőnyfölényt harcoltak ki, de az Izzó — előnye birtokában — magabiztosan hárította, a deb­receniek próbálkozásait. Jó: Schuszter, Szűcs, Varga, Hl. Po­tyók, Lipők, Kiss I. Kun István BKV Előre-aMÁV DAC 4-1 (2-1) Knopp Imre u. 1000 néző. V: Bártfai. BKV Előre: Gőgös — Vári, Sinkó, Havasi, Légrádi (Csukás a 25. percben) — Var­ga, Gubán (Kapcsos a 73. perc­ben), Gulácsi — Udvarev, Füst, Stockbauer. Edző: Borbély And­rás. MÁV DAC: Tóth — Kiss, Pálos, Ka­lmár, Kovács — Hor­váth, Gyömöroi, Molnár — Csol­­lány, Csiszár (Bnanidisz a 73. percben), Varga (Cs. Kovács az 58. percben). Edző: Bundzsák De­zső. 2. perc: Gyömörei remekül ug­ratta ki a jobbösszekötő helyén Csollányt, aki lefutotta őrzőjét, s a kifutó Gőgös mellett a 16-os­ról a hálóba gurított, 0-1. 16. perc: Egy elhamarkodott győri szabadrúgást Udvarev el­csípett, s mivel Tóth előzőleg ha­zaadásra számítva messze kifutott, néhány lépés után zavartalanul emelhetett az üres kapuba, 1-1. 34. perc: Udvarev átadásába Kalmár a 16-oso­n belül bele­ütött. 11-es! A bütetőt Udvarev értékesítette, 2-1. 53. perc: Udvarev bal oldali szögletét Havasi felhőfejessel küldte a jobb felső sarokba, 3-1. 74. perc: Stockbauer lefutotta Csollányt, s amikor átlépte a 11­6-os oldalvonalát a győri játé­kos kezénél fogva visszarántotta. Udvarev ismét büntetőt rúghatott, s megint nem hibázott, 4-1. 84. perc: Gyömöres 18 méteres lövése a jobb kapufa tövét érint­ve csúszott a kapu mellé. A gyorsan szerzett vezetés szemmel láthatólag „megártott” a győrieknek, túl korán próbáltak az eredmény tartására törekedni, de védelmük figyelmetlenségéből, könnyelműségeiből, büntetőterüle­ten belüli felesleges szabálytalan­ságaiból sorra kapták a gólokat. Az Előre támadójátékban és lel­kesedésben messze felülmúlta el­lenfelét. Jó: Vári, Havasi, Varga, Ud­varev, ill. Gyömöres, Csollány, Janák László Kazincbarsikai Vegyész—Eger 1-0 (1-0) Kazincbarcika, 5500 néző. V: Somlai. Kazincbarcika: Bencze dr. __ Modhlár, Tóth, Fekete, Sza­nyó — Tamás, Kálmán, Kendi — Koleszárik (Kiss a 73. percben), Feledi, Mikula. Edző: Szentmar­­jay Tibor. Eger: Kakas — Antal, Zsidai, Patvaros, Csathó — Csu­ha­y, Garamtai, Zágonyi (Molnár a 71. percben) — Bartha, Dudás, Méh­esi. Edző: Bánkúti László. 4. perc: Feledi jobb oldali szögletét Kendi alig fejelte a bal felső sarok mellé. 36. perc: Kálmán lépett ki a védők gyűrűjéből, de nagy hely­zetből a bal kapufára gurított. A kipattanó labdára Koleszárik raj­tolt, az ötös vonalán azonban le­rántották. A megítélt I1-est Ta­más lőtte a kapu jobb oldalába, 1-0. 56. perc: Az előretörő Patvaros beadását Bartha lőtte nagy hely­zetben mellé. 57. perc: Feledi nagyszerű lab­dáját Kálmán lőtte a felső sarok felé, de Kakas óriási bravúrral a felső lécre mentett. A lepattanó labdát Kendi óriási helyzetből a kapu fölé emelte. 68. perc: Kendi fejesét a gól­vonalról mentették az egri vé­dők. 76. perc: Bartha na­gy lövését védte Bencze dr. Nagy számú nézőközönség előtt, kitűnő játékvezetés mellett végig izgalmas, nagy iramú, feszültség­gel teli mérkőzést vívott a két szomszédvár. Igazi rangadó han­gulatban az első félidőben in­kább a küzdelem dominált. A második félidőben aztán már a játék sem hagyott sok kívánni­valót maga után. A két csapat egyformán vette ki részét a tá­madások vezetéséből, végül a több nagy helyzetet teremtő Ve­gyész — ha minimális különb­séggel is — megérdemelten győ­zött. Jó: Tóth, Mochlár, Tamás, Kálmán, ill. Kakas, Csathó, Zsi­dai, Bartha, Tompos László KKFSE—Szekszárdi 6-1 (4-0) Szentendre, 800 néző. V: Csányi. KKFSE: Páyer — Deákvári, Sze­gő, Ambrus, Hámori — Geiger, Pethő, Horváth — Szabó, Magos, Fürtös. Edző: Budai László. Szek­szárdi Lipovszky (Pólyák a szü­netben) — Szlovák, Komer, Vágó, Adorján — Glavátity, Szöllősi, So­­modi — Pölösiked (Zrínyi a szü­netben), Orosz, Szőcs. Edző: Jera­­bek Jenő.­­ 10. perc: Lipovszky rossz ütem­ben indult ki kapujából és Gei­ger 16 méterről az üres kapu kö­zepébe emelt. 1-0. 35. perc: Pethő egy csellel át­játszotta Végét, amikor a hátvéd elhúzta a lábát a 16-oson­ belül, lll­es! A büntetőt Geiger a jobbra vetődő kapus mellett a bal sarok­ba gurította. 2-0. 39. perc: Szegő 18 méteres sza­badrúgása lepattant a szekszárdi sorfalról, Magos rácsapott és a ka­pujában ragadt Lipovszky lába között lőtt a hálóba. 3-0. 43. perc: Szabó lefutotta őrzőit és tíz méterről, jobbal a kapust is elfektetve lőtt a hálóba. 4-0. 47. perc: Horváth beadását Ma­gos 5 méterről kapásból vágta a léc alá. 5-0. 65. perc: Horváth lövése a felső kapufán csattant. 70. perc: Pethő a jobb szélről ívelt Fürtös elé, s a balszélső 8 méterről kapásból bombázott a hálóba. 6-0. 83. perc: Zrínyi átadásából­­Szőcs a kifutó Páyer mellett a jobb sarokba talált. 6-1. A minden csapatrészükben jobb főiskolások az első félidőben egy­szerűen ,,kiütötték” a védekezés­re berendezkedett szekszárdiakat. Szünet után csak Pólyák bravúr­jai mentették meg a Szekszárdot a még nagyobb különbségű vereség­től. Jó: Magos (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Horváth, Geiger, ill. Komer, Vágó, Siárosi István 1. Izzó 16 10 2 4 28-10 22 2. Vác 16 10 2 4 24-15 22 3. S.­tarján 16 9 3 4 28-15 21 4. K.-Karc. 16 8 4 4 27-17 20 5. Komló 16 8 4 4 25-20 20 6. SZMTE 16­­7 5 4 20-15 19 7. Volán 16 6 7 3 23-17 19 8. Dorog 16 8 3 5 18-14 19 9. Eger 16 6 6 4 26-21 18 10. Kanizsa 16 6 5 5 23-17 17 11. B. TASK 16 5 6 5 16-19 16 12. PVSC 16 7 2 7 13-16 16 13. Budafok 16 5 5 6 24-22 15 14. KEF SE 16 4 7 5 26-31 15 15. Fűzfő 16 7 1 8 25-34 15 16. BKV E. 16 4 4 8 18-24 12 17. Várpalota 16 4 3 9 20-33 11 18. MÁV D. 16 4 2 10 20-34 10 19. BVSC 16 1 6 9 14-26 8 20. Szekszárd 16 2 1 13 14-38 5 Váci Híradás—BVSC 3-2 (1-1) . Vác, 4000 néző. V: Müncz. Vác: Hegedűs — Szunyogh, Var­ga (Halászi a 8. percben), Bán­falvi dr., Gere — Pálinkás, Bed­­narik, Bodor — Balogh, Tóth, Manói (Kiss a 46. percben). Ed­ző: Jeszenszky István. BVSC: Pá­linkás — Bodnár, Szigeti, B. Nagy, Gara — Gellért, Aranyosi, Króm­er — Fekete, Nagy­­Gyu­ SBTC-BTASK 3-0 0-0) Salgótarján, 4000 néző. V: Ko­ró­di. SBTC: Szűcs — B. Kovács, Horváth III, Ádám — Cséki (Föl­di a 73. percben), Varga, Répás — Szoó, Bíró, Kajdi, Tóth. Edző: dr. Lakat Károly. Békéscsaba: Ko­vács — Hajdú, Dobó, Nemes, Lu­kovi­czk­i — Szász, Zahorán, Soós — Rózsa, Lipták, Kuti (Vozár a 68. percben). Edző: Ondrik Ist­ván. 4. perc: Bíró dől Hajdú az utolsó pillanatban mentett saját kapuja fölé. 5. perc: Tóth szögletét, Varga lekezelte, majd laposan a hálóba lőtte. 1-0. 6. perc: Bíró látványos egyéni szóló után a már fekvő kapusba lőtt. 32. perc: Bíró a kapu torkából fölé vágta a labdát. 47. perc: Kajdi élesen kapura lőtt, labdája a vetődő Kovácsról a kapufára, majd onnan a mezőnybe pattant. 57. perc: Bíró öt méterről lőtt, a léc fölé. 60. perc: Hajdú a félpályáról indult a 16-os oldalvonaláról a jobb felső sarkot célozta, Szűcs bravúrral másodszorra megkapa­rintotta az erős lövést. 79. perc: Szoc a jobb oldalról a jobb sarok felé lőtt, a kapufáról kipattanó labdát Tóth újra beadta, Bíró pedig közelről betalpalta. 2-0. 85. perc: Bíró lövése Szászról Tóth elé pattant, s a szélső közel­ről a hálóba lőtt. 3-0. A lendületesen, sz­éleken futta­tott támadásokkal kezdő hazai együttes az első negyedórában helyzetei alapján nagy különbségű vezetést szerezhetett volna. Utána 60 percig nyílt volt a küzdelem , — több kihagyott helyzettel. Eb­ben a játékrészben a csabaik raj­taütésszerű ellentámadásokkal ve­szélyeztettek. Az utolsó negyed­órában az újból ötletes és gyors hazai rohamokat az addig kitű­nően helytálló csabai védelem már nem tudta visszaverni. Jó: Hor­váth­­, Varga, Répás, ill. Kovács, Dobó, Nemes, Rózsa. Mátyus László XXXIII. 277. ♦ 1977. november 21. NB II, NB III Gyula—Ózd 2-2, Sellye— Oroszlány 2-0, PVSK—Siófok 0-2, Bakony Vegyész-Ajka 2-1 Edeti csoport Honvéd Papp József SE—Szolno­ki MÁV 1-1 (1-1). Miskolc, 1000 néző. V.: Drahos. Papp J. SE: Fekete — Szűcs H., Derzsényi, Szűcs L, Sípos, Móricz, Ligeti, Molnár (Dulibán), Pólyák, Ozs­­váth, Utassy (Szép). Edző: Vágó György. Sz. MÁV: Pelyva — Ábel, Árvai, Tóth Gy., Debreceni, Var­ga, Szabó Z., Papp L., N. Szabó, Rózsavölgyi (Kántor), Nász. Edző: Sztancsek János. Alacsony színvo­nalú mérkőzés, igazságos döntet­len. G.: Ligeti, ill. Nász. Jó: Szűcs H., Szűcs I., Ligeti, ill. Ár­vai, Tóth Gy., N. Szabó. Gyulai SE—Ózdi Kohász 2-2 (1-1). Gyula, 1600 néző. V: Tóth L. Gyula: Szabó — Novák, Csőke, Sass, Ozott, Dávid, Hirka, Cserháti (Turcsek), Tóth I, Kuti, Ottlakán. Edző: Szilágyi János. Ózd: Szabó — Pribék, Szilágyi, Murányi, Bíró, Füke I, Bácskai I, Bácskai II, Csu­­kány, Konyha, Tóth. Edző: Fren­­kó László. Kitűnő mérkőzést vívott a két jó formában lévő csapat. A két félidő első 15 percét kivéve a gyulaiak irányították a játékot, bár másodszor csak a 86. percben egyenlítettek. G: Tóth I, Kuti, ill. Bácskai I, Konyha. Jó: Hirka, Dá­vid, Tóth I, Ottlakán, ill. Szabó, Szilágyi, Füke I, Bácskai I. Debreceni MTE—Borsodi Bá­nyász 3-2 (2-0). Debrecen, 1500 né­ző, v.: Szávó. DtMTE: Magyar G. — Horváth (Kiss dr.), Csíki, Ma­gyar Á., Gergely, Pistár, Szabol­csi, Bódi (Gajdán), Szabó, Tőzsér, Vékony. Edző: Puskás Lajos dr. Borsod: Kasza — Krémer, Rutt­kai dr., Szimcsák, Csipke, Pin­­csák, Kovács I. (Hédermarszky), Kovács Il (Kvaszta), Mayer, Ko­­pa, Fazekas. Edző: szepesi Gusz­táv. G.: Tőzsér (2), Bódi, ill. Fa­zekas, Kvaszta. Jó: Csíki, Magyar A., Kiss dr., il. Krémer, Fazekas. Szegedi VSE—Nyíregyházi Va­sutas Spartacus 0-0, Szeged, 800 néző. V: Nyári. SZVSE: Gilicze — Hajdú, Vass dr., Tihanyi B., Ko­vács M., Róth, Nagy, Protity (Sza­bó), Kovács L., Takó, Kovács Z. Edző: Möszmer Jenő. Nyíregyhá­za: Pilcsuk — Neumann, Gáspár, Ambrusz, Juhász, Kléninger, Szek­rényes, Moldván, Major (Kanyári), Farkas, Kubik. Edző: Gerliczki Já­nos. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a kapuk ritkán forogtak ve­szélyben. Jó: Gilicze, Vass dr., Ko­vács M., ill. Neumann, Gáspár, Kléninger, Moldván. Hajdúszoboszlói Bocskai—Sátor­aljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV 2-2 (1-1). Hajdúszoboszló, 1000 néző. V: Demeter L. H. Bocs­kai, Barát — Szigeti, Csathó, Je­nei (Siket), Kántor, Ács, Mezei II, Mezei I, Bodonyi, Szolga (Kálmán) Orenstein. Edző: Sóvágó Lajos.­ S.­újhely: Vakles — Almágyi, Li­­sovszki, Kiss, Vajda, Sütő, Sztan­­kó (Gáspár), Dutkievicz, Suller, Telenkó, Szűcs. Edző: Cserépy László. Változatos jó játék, a szo­­boszlóiak közelebb álltak a győ­zelemhez. G: Bodonyi (2), ill. Szűcs, Suller. Jó: Szigeti, Csathó, Bodonyi, ill. Suller (a mezőny leg­jobbja), Szűcs. Leninvárosi MTK—Kisvárdai SE 3-0 (2-0). Kisvárda, 1800 né­ző. V: Makó. SMTK: Dohány — Vancza, Toperczer, Orosz, Lázár, Farkas, Palkovics (Répási), Vágási, Győri, Kiss, Petró. Edző: Nagy György. Kisvárda: Vincze — Weigl, Kovács, Gólyán, Tóth B. (Lakatos), Komáromi, Gyüre, Sze­­regnyi, Molnár (Nagy G), Dajka, Szilágyi. Edző: Baksa Gyula. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérdemelten győ­zött. A KSE ezúttal indiszponáltan játszott. G: Kiss (2), ill Komáro­mi (öngól). Jó: Dohány, Lázár, Kiss, Petró. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Szarvasi Főiskola Spartacus — Recski Ércbányász 2-1 (1-1). Recsk, 1000 néző. V: Lázin. Szarvas: Szép­laki — Kerekes, Gajdos, Filyó, Molnár, Plástyik, Jakab, Rozsán II, Brakszatórisz, Rozsán I, Oro­­vecz. Edző: Pallagi Róbert. Recsk: Koncsik — Bálák, Megyesi, Maksó, Bódi I, Gáspár, Percze, Nagy (Racs­­kó), Pócs, Bódi­n, Szabó. Edző: Péczely Szabolcs. Jó iramú mér­kőzésen győzött a rutinosabb csa­pat. Megyesi, a 81. percben, után­­rúgásért kiállítva. G: Jakab, Brakszatórisz (11-esből), ill. Pócs. Jó: Széplaki, Gajdos, Rozsán 1,111. Maksó, Gáspár, Pócs. Szegedi Dózsa —HÓDGÉP Metri­­pond SE 2-1 (0-0). Hódmezővá­sárhely, 3500 néző. V: Füzessy Gy. Szeged: Tóth — Földi, Bíró, Nagy, Pócsik, Kakuszi, Magyar, Csömör, Mohácsi (Veres), Szeghal­mi, Kanász. Edző: Reményik László dr. HÖDGÉP: Kelemen — Nagy F., Lancsa, Káplár, Sisa, Hecskó, Kovács, Patócs, Bunda (Megyeri), Antal, Nagy L. Edző: Mészáros Imre. G: Csömör (2), ill. Lancsa (11-esből). Jó: Tóth, Magyar, Csömör, Szeghalmi, H. Nagy F., Kovács. Miskolci VSC — Lehel SC 3-1 (0-1). Jászberény, 1000 néző. V: Simon J. Miskolc: Serfőző — Szabó (Körö­si), Kovács, István, Leiszt, Czer­­va, Horváth (Lipták), Egri, Galló, Varga, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Lehel: Vasas — Karkusz, Hajdú, Lakatos, Bérczési, Szívós, Postás, Lukácsi, Sánta, Kelemen, Bacher. Edző: Bukhár László. A Lehel SC többet támadott, de az utolsó húsz percben nyújtott já­tékával az MVSC biztosan nyert. G: Egri (2), Czerva, ill. Postás. Jó: Kovács, Galló, Egri, Török, il. Lukácsi, Postás, Kelemen. Honvéd Szabó L. SE­-Salgótarjá­ni Síküveggyár 3-0 (1-0). Mezőtúr, 900­ néző. V: Endes. Szabó L. SE: Hegedűs — Molnár, Takács, Dávid, Tisza, Spacsek (Batári), Papp, Kupcsok, Gulyás, László, Bernáth. Edző: Bencsik Gyula. S. Síküveg­gyár: Smida — Váradi, Kaszanyi, Fehérvári, Radics, Szabó (Kasibás), Tábori, Czene, Borsos, Cseri, Czék­­mány. Edző: Kökény József. A min­den részében jobb honvédcsapat, helyzetei alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G: Gu­lyás (2), Bernáth. Jó: Hegedűs, Takács, Tisza, Kupcsok, Papp L­­ili, Kaszanyi, Borsos. Kiyugott csoport Siófoki Bányász—Pécsi VSK 0-1 (0-0). Pécs, 300 néző. V: Soós F. Siófok: Zsuponyó — Tillinger, Bö­­zsöny, Kiss, Babán, Takács, Hor­váth, J., Csépán, Bihari, Horváth L. (Fábián), Bocsev (Bakó). Ed­ző: Mathesz Imre. PVSK: Kovács — Huber, Tallósi, Grünwald, Né­meth, Kaszás (Szabó), Tóth H, Kresz (Sulyok), Nagy, Szájer, Szi­lágyi. Edző: Rónai István. Az egy­ségesebb Siófok győzelme megér­demelt. A 60. percben Kovács ka­pus megütötte Tillingert, ezért a játékvezető kiállította. Helyére a cserekapus Sulyok állt be és Kresz ment le. A 21. percben Grünwald 11-est hibázott. G: Csépán (11-es­ből), Bihari. Jó: Zsuponyó, Babán, Horváth J. Bihari, ill. Tallósi, Tóth H. Latex Kőszegi SE—Sabaria SE 1- 0 (0-0). Kőszeg, 400 néző. V: Ta­polczai. Kőszeg: Csiszár — Hári, Vámos, Raposa, Gőcze, Horváth, Földes (Kiss (II), Fábián, Nova­­lovits, Szűcs, Kozmor I. Edző: Jenkei Ede. Sabaria: Pálinkás — Sümeghy, Horváth, Bencsics, GaáL Varga, Schweitzer, Derdák (Tóth), Szenye (Jankó), Németh, Jáger. Edző: Virágh Géza. Az első fél­idő kiegyenlített játéka után a második játékrészben többet táma­dó kőszegi gárda megérdemelte a győzelmet. G: Kozmor I. Jó: Csiszár, Göcze, Fábián, Kozmor I, ill. Gaál, Varga, Szönye. Sellye­ SK —Oroszlányi Bányász 2- 0 (1-0). Sellye, 800 néző. V: Csönge. Sellye: Jankovi­cs — Orlo­­vics, Vass, Rácz, Elmayer, Marko­­vics, Amigya, Berki, Lőrinci (Krém), Szabó (Pandúr), Gólyák. Edző: Meggyes Lajos. Oroszlány: Papp — Vizkeleti, Ferling, Galam­bos, Kovács J., Móricz (Komáro­mi), Kovács L., Koródi, Horváth— Kavalák, Sallói. Edző: Sólymos Tibor. A hazai együttes végig irá­nyítva a játékot, idei legjobb tel­jesítményével biztosan nyert. G: Gólyák, Berki (11-esből). Jó: Jan­­kovics, Orlovics, Markovics, Sza­bó, ill. Galambos, Kovács L. Bauxitbányász SE—Pétő MTE 1-0 (1-0). Tapolca, 1000 néző. V.: Körös. Bauxitbányász: Petrovics — Ughy, Lovász, Kutasi (Magyar), Kovács, Für, Ormai, Szalai, Né­meth L., Gőcze, Marton. Megbízott edző: Tulok Ernő. Pét: Daróczi (Csizsek), Stieger, Herceg, Szabó, Mészáros, Orbán, Heiczinger (Szi­li), Jánó, Balogh, Segovits, Kustos. Edző: Kalocsay Aba­dr. Für az 54. percben 11-est hibázott. G.: Ormai. Jó: Ormai, Lovász, Ma­gyar, ill. Herczeg, Orbán. Bakony Vegyész—Ajkai Alumí­nium 2-1 (1-0). Veszprém, 1800 néző. V: Ágoston. B. Vegyész: Ma­­tek — Puskás I (Nagy), Soss, Hor­váth, Puskás B., Mátyás, Jugo­­vics (Vánik), Csernyánszky, Gás­pár, Ollé, Csősz. Edző: Bartalfi Károly. Ajka: Bujtor — Heréd!* Varró, Csikhon, Törő, Okolenszky (Czibik), Cserna, Hollenczer, Nagy (Zigó), Haraszti, Túri. Edző: Ma­gyar György. Végig nagy iramar küzdelmes, izgalmas mérkőzés. A győztes gól a 88. percben esett. Gáspár a 80. percben kiállítva. G: Csősz, Vánik, ill. Haraszti (11-es­ből). Jó: Matek, Kiss, Mátyás, Csősz, ill. Bujtor, Varró, Hollen­­czer. KOMÉP SC—MÁV Nagykani­zsai TE 2-1 (1-1). Tatabánya, 500 (Folytatás a 4. oldalon) 1. Szarvas 16 10 2 4 33-19 22 2. Ózd 16 8 5 3 30-12 21 3. MVSC 16 10­­ 6 42-24 20 4. Papp SE 16 8 4 4 30-18 20 5. DMTE 16 9 2 5 24-18 20 6. Sz. Dózsa 16 7 5 4 28-20 19 7. Nyíregyh. 16 6 7 3 10- 6 19 8. Leninv. 16 7 4 5 28-20 18 9. Szabó SE 16 8 2 6 30-23 18 10. Lehel SC 16 8 1 7 27-31 17 11. Kisvárda 16 6 4 6 24-26 16 12. Gyula 16 6 4 6 19-21 16 13. S­zo. MÁV 16 5 4 7 28-38 14 14. HMSE 16­ 4 5 7 26-31 13 15. Recsk 16 4 5 7 19-24 13 16. S.­újhely 16 4 5 7 18-27 13 17. Bors. B. 16 4 5 7 21-35 13 18. SZVSE 16 2 7 7 12-21 11 19. H.-szob. 16 2 6 8 19-32 10 20. Salg. Loc. 16 2 3 11 16-38 7 1. Répcelak 16 10 3 3 24-13 23 2. PVSK 16 10 1 5 32-13 21 3. Bauxitb. 16 9 3 4 30-19 21 4. Bakony 16 8 5 3 23-16 21 5. Oroszlány 16 8 3 5 22-20 19 6. Sp. Text. 16 7 3 6 32-26 17 7. Bábolna 16 6 5 5 21-16 17 8. Ajka 16 6 5 5 23-21 17 9. KOMÉP 16 7 3 6 24-24 17 10. Pét 16 7 3 6 17-18 17 11. NTE 16 5 6 5 18-25 16 12. Rákóczi 16 6 3 7 16-12 15 13. Sellye 16 6 3 7 19-21 15 14. Sabaria 16 6 3 7 12-16 15 15. Véménd 16 5 4 7 16-20 14 16. Kőszeg 16 4 4 8 17-28 12 17. Keszthely 16 3 6 7 22-35 12 18. Kiss J. SE 16 5 2 9 17-30 12 19. Siófok 16 4 2 10 18-23 10 20. So. KSE 16 2 5 9 19-26 9