Népsport, 1978. október (34. évfolyam, 238-263. szám)

1978-10-02 / 239. szám

4 A FORDULÓ MEGLEPETÉSE: A SABARIA Nyíregyházi Vasutas Spartacus—Gyulai SE 5-1 (3-1) Gyula, 2500 n.ő. V: Füzessy. Nyíregyháza: Buus — Neumann, Szek­rényes, Ambrusz, Cséke (Far­kas II a 63. percben) — Bozsik, Moldván (Kozma a 78. percben), Klóninger — Farkas III, Kiss, Czeezel. Edző: Temesvári Miklós. Gyula: Szabó — Novák, Nagy II, Molnár, Csorba — Nagy I, Rácz, Kuti (Cseh a 68. percben) — Tóth II, Horka, Rétlaki (Turcsek a 68. percben). Edző: Bányai Nándor. 8. perc: Rétlaki futott el a bal oldalon, egy csel után középre lőtt, és Tóth a 6 m-ről a jobb sarokba bombázott. 0-1. 15. perc: Farkas Ill­át szabadon hagyták középen és a 11 -es pont tájékáról küldött — nem külö­nösebben erős —i lövése Szabót érintve jutott a hálóba. 1-1. 37. perc: Moldván ívelt be szög­letet a bal oldalról, és Ambrusz 8 m-es lepattanó fejesét a védők már csak a gólvonalon túl érték el. 2-1. 40. perc: Kiss ugrott ki közé­pen, a védők közös erővel szerel­ték, de a labda Szabó kapus lá­báról Bozsik elé gurult és a kö­zéppályás 8 m-ről biztosan talált a kapuba. 3-1. 78. perc: Kiss szólözött a bal oldalon, egésze­n a kapu közelébe verekedte magát, lövése Szabóról kipattant, és Farkas 11 laposan a hálóba továbbított. 4-1. 81. perc: Farkas IX beadását Kléninger külsővel, mintegy 10 m­­ről, továbbította a hálóba. 5-1. Szép számú nyíregyházi szurko­ló bíztatása mellett a hazaiak kezdtek jobban, és a mérkőzés egyik legszebb góljával vezetést is szereztek . A korszerű futballt ját­szó nyíregyháziak azonban foko­zatosan belelendültek és ügyesen kihasználták a hazai védők meg­ingásait. Szünet után a nyíregy­háziak — kétgólos vezetésük bir­tokában — némiképp lefékeztek, ez azonban nem tartott sokáig, a hajrára összeroppanó hazaiak el­lenében már csak a gólkülönbség volt vitás. Jó: Szekrényes, Bozsik, Mold­ván, Kiss, 10, Hirka. Fábián István Leninváros—Szarvasi Főiskola Spartacus 1-0 (1-0) Leninváros, 1000 néző. V: Ko­roknál. Leninváros: Dohány — Orosz, Bodolai, Kovács, Szabol­csi — Lázár, Schuller, Kapus (Győri a 70. percben) — Farkas, Kiss (Kocsis a 70. percben), Ré­pási. Edző: Kontha Károly. Szarvas: Mocsai — Kerekes, Sző­ke, Filyó, Petneházy — Plastyik, Molnár, Ivanov (Szűcs az 57. perc­ben), Brakszatórisz — Rúzsnál (Kajtár az 57. percben), Orovecz. Edző: Pallagi Róbert. 43. perc: Kapus jól ívelte be a szögletet, Schuller kiemelkedett a védők közül és nagy gólt fejelt a bal alsó sarokba. 1-0. Közepes színvonalú mérkőzésen a mély talajon inkább küzdelem, mint jó játék alakult ki. A Lenin­­városiak gólhelyzetek­­ sorozatát hagyták kihasználatlanul. A ven­dégcsapat lelkesen, szívósan véde­kezett, ellentámadásaik mindig ve­szélyesek voltak a kitűnően védő Dohány kapujára, akinek ezen a napon nem lehetett gólt lőni. Jó: Dohány, Kiss, Schuller, 111. Pacsai, Szőke, Fülyő. Famek Mihály Debreceni MTE— Honvéd Papp J. SE­­ (1-0) Debrecen, 3500 néző. V: Kávai. DMTE: Magyar G. — Dinya, Csíki, Bőzsöny, Vékony — Bódi, Tőzsér (Magyar A. a 65. percben), La­katos — Tatár (Szabó az 57. perc­ben), Bodonyi, Jankovics. Edző: Dr. Puskás Lajos. Honvéd Papp József SE: Szeged­ — Szűcs II, Farkas, Szűcs I., Bakos — Gregor (Kemenczei a 85. percben), Ma­rica, Petrovics, — Ligeti, Mohácsi, Oláh (Osváth a 79. percben). Ed­ző: Vágó György. 28 perc: Bal oldali szögletet Jankovics keresztbe rúgott, a lab­da túlszállt a védőkön, és az őri­zetlenül hagyott Bodonyi ívelt fe­jessel a kapu középén a léc alá kiüldte a a labdát. 1-0. 90. perc: A vendégek szabad­rúgáshoz jutottak jobbról az alap­vonal közeléből. A kapu elé ívelt labdát a legmagasabbra ugró Ozs­­váth lefejelte a jobb alsó sarok­ba. 1-1. A mérkőzést szemerkélő esőben játszották, de a csúszós pályán mégis jó játék alakult ki. A talál­kozó első­ felében változatos volt a játék, ebben az időszakban a debreceniek valamivel többet tá­madtak, a vezetést is megszerez­ték és a Honvéd Papp J. csak kapuralövéssel válaszolt. Fordulás után kiegyenlítetté vált a harc, a hajrában pedig már nyomasztó fölénybe kerültek a vendégek, a levegőben lógott az egyenlítés. A tetszetősen és jól adogató Honvéd­együttes rászolgált az egyik pont­ra, a körülményesükedő hazai csa­pattal szemben. Jó­.Magyar G., Dinya, Bodonyi, Il. Szűcs I., Móricz, Mohácsi. Fülep Kornél HÓDGÉP—Ózdi Kohász 4-3 (2-0) Hódmezővásárhely, 7200 néző. V: Bondár. HMSE: Kelemen — Nagy F., Lancsa, Magyar* Ziel­­bauer — Antal, Bálint dr. (Olasz a 89. percben), Bunda — Ko­vács, Török, Nagy L. Edző: Mé­száros Imre. Ózd: Fekete — Pri­bék, Bíró, Füke H, Túrás — Fe­jér (Konyha a szünetben), Murá­nyi, Stanev *— Gulyás, Bácskai I, Tóth. Edző: Frenkó László. 5. perc: Törököt a védők a 16- oson belül buktatták. A megítélt büntetőt Lancsa rosszul helyez­te, Fekete kiütötte a labdát. 30. perc: Magyar a 16-oson be­lül fejjel a befutó Nagy L. elé továbbította a labdát, aki azt véd­­hetetlenül lőtte a hosszú sarok­ba. 1-0. 40. perc: Nagy L. a bal oldal­ról, az alapvonal közeléből adott be és Bunda 18 m-ről küldte a labdát a kapu bal sarkába. 2-0. 52. perc: a védőkről vissza­pattanó labdát a szemfüles Bá­lint dr. közelről nagy nyugalom­mal lőtte a kapuba. 3-0. 53. perc: Bácskai I 20 m-ről erős lövést küldött kapura, a ka­pus csak Stanev elé tudta ütni, aki már nem hibázott. 3-1. 60. perc: Fükő II szép cselek­kel verekedte át magát a védő­kön, s biztosan lőtt a hálóba. 3-2. 84. perc: az ózdi Tóthot a já­tékvezető reklamálásért kiállította. 85. perc: Bálint dr. az alapvo­nalról visszacselezte magát, be­adott, és Bunda erős lövését a kapus csak érinteni tudta, a lab­da kezéről a hálóba pattant. 4-2. 91. perc: Bácskai I az alapvo­nalról visszaj­átszott Konyhának, aki közelről állította be a vég­eredményt. 4-3. Az első félidőben a hazaiak még határozott fölényben játszottak, s megérdemelten szereztek kétgólos előnyt. Szünet után az Ózd azon­nal támadólag lépett fel, s ki­használta a HMSE soraiban tá­madt rövidzárlatot. Az ózdiak több veszélyes támadást vezettek, s az utolsó pillanatig szorossá tud­ták tenni a mérkőzést.­­ Jó: Magyar, Bunda, Török, ül. Füke H, Bíró. Dr. Halmai László játszott, aki közelről az üres ka­puba helyezte a labdát. 3-0. 85. perc: Rózsa a bal szélről jól adta középre a labdát és Ne­mes előrevetődve 6 m-ről fejjel továbbította a hálóba. 3-1. 88. perc: Fister indította a bal­összekötő helyén Kisst, a közép­pályás kicselezte a kapust, közben kisodródott, de így is a hálóba talált. 4-1. Küzdelmes, változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a miskolciak, szü­net után a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de az MVSC akciói ekkor is veszélyesebbek voltak. A színvonalas találkozón az ötletesen kombináló és hely­zeteit nagyszerűen kihasználó ha­zai együttes tíz emberrel is rá­szolgált a biztos győzelemre Jó: Kiss (a mezőny legjobbja), Locher, Leiszt, Egri, ill Gulyás, Jegyinák, Soós, Doros László Debreceni VSC— Borsodi Bányász 2-1 (1-0) Edelény, 3500 néző. V: Hart­majrán. DVSC: Lukács — Kiss, Szigeti, Halla, Lápok — Tóth E., Szíjgyártó — Tímár, Menyhárt, Maczkó, Nérey. Edző: Teleki Gyula. B. Bányász: Soltész — Dálnoki, Matiscsák (Fazekas a 65. percben), Makróczi, Farkas — Pincsák, Kovács I (Csányi a 62. percben), Kapa — Kvaszta, Hé­­dermarszki, Pál. Edző: Deák Ist­ván. 20. perc: a 16-os vonalánál pat­togott a labda, Timár majdnem az alapvonalról óriási gólt lőtt a sa­rokba. 1-0. 50. perc: az elalvó Bámyátsz­­védelem mellett Maczkó belőtte a második gólt. 2-0. 65. perc: Fazekas kicselezte a védelmet, majd a kimozduló kapus mellett belőtte a szépítő gólt. 2-1. Debreceni támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, csak az első félidő végére talált magára a Bá­nyász. A második félidőben a ka­zai együttes átvette az irányítást, de az egyenlítés nem sikerült. A két jó erőben levő csapat közül a technikailag képzettebb vendég­csapat két pont birtokában utaz­hatott haza. Jó: Lipők, Timár, Szijgyártó, ül. Soltész, Makróczi, Pincsák. Tóth László Szolnoki MÁV— Gyöngyösi Spartacus 4-0 (1-0) Szolnok, 2000 néző. V: Deme­ter. Szolnoki MÁV: Farkas — Ágh, Csontos, Debreczeni, Juhász — Szántai, Takács (Kántor a 69. percben) — Petró (Szabó a szü­netben) , Menyhárt, László, Nász. Edző: Himer István. Gyöngyösi Spartacus: Kovács — Adonyi (Ju­hász a 72. percben), Mező, Ács, Kelemen — Ullmann, Gábor, Hor­váth­­ (Vágó a 67. percben) — Ferencz, Bányai, Király. Edző: Czimmermann Gyula. 15. perc: Nász a felezővonal­nál egy előrevágott labdával tel­jesen egyedül tört kapura, el­húzott a kifutó Kovács mellett, s a hálóba lőtt. 1-0. 57. perc: Szántai kapu elé ívelt labdáját Kovács kiejtette, és a résen levő Nász a hálóba gurí­totta. 2-0. 60. perc: Menyhárt—Szabó összjáték után a jobbszélső tisz­tán húzott kapura, elfektette Ko­o­vácsot, és a kapuba lőtt. 3-0. 86. perc: Ezúttal Kántor adott jó labdát Szabónak, aki a ki­futó kapus mellett a jobb sarok­ba talált. 4-0. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, de a Szolnoki MÁV- nak már ekkor is több helyzete volt. Szünet után a széleken ve­zetett támadások és a hazai csa­tárok szemfülessége döntött. A gyöngyösiek erejéből csak egy kapufára tellett! Jó: Farkas, Ágh, Debreczeni, Nász, Ül. Ács, Ullmann, Pataki István Eger—Kazincbarcika M (1-0) Eger, 6000 néző. V: Tompa. Eger: Kakas — Veigl, Zsidai, Patvaros, Csathó — Csuhay, Bar­­ta, Ambrus (Fegyvernek! a 62. percben), Zágonyi — Stark (Már­ta a 62. percben), Dudás. Edző: Bánkuti László. Kazincbarcika: Fülöp — Mochlár, Tamás, Sza­­nyó, Helgert — Fekete, Kálmán, Kendi — Koleszárik, Feledi, Sim­­kó. Edző: Szentmarjay Tibor. 24. perc: Barta jobb oldali sza­badrúgását Dudás a kapu bal sar­kába fejelte. 1-0. 57. perc: kavarodás végén Csu­hay kézzel ért a labdához a 16- oson belül. A­ld­ est Tamás érté­kesítette, 1-1. Nagyon jó iramú, élvezetes ta­lálkozón remek játékot láthattak a nézők. Az első félidőben a ha­zaiak, szünet után a vendégek birtokolták többet a labdát. A döntetlen eredmény igazságosnak mondható. Jó: Csuhay, Zágonyi, Ambrus, Dudás, ill. Tamás, Feledi, Ken­di, Kálmán. Fazekas István Lehel SC— Szolnoki MTE 2-1 (2-1) Jászberény, 3000 néző. V: Pá­dár. Lehel SC: László — Kar­­kusz (Fejes az 55. percben), Haj­dú, Kirschner, Kátai — Postás, Lukácsi (Kelemen a 61. percben), Lakatos — Szívós, Orsós, Bacher. Edző: Czigány István. SZITE: Szendrei — Kántor, Porhanda, Si­mon, Kábák — Sebők, Baran (Zakar a 64. percben), Lódi (Ku­­peczky a 64. percben) — Szat­mári, Dukay, Varga. Edző: Kó­­czián Antal. 6. perc: Lakatos keresztbe­­vett labdáját Porhanda rosszul találta el, Orsós rárajtolt, és a kifutó Szendrei mellett a hálóba lőtt. 1-0. 17. perc: Kátai hosszú labdával indította Bachert, aki jobb oldalt lefutotta védőjét, nehéz szögből lőtt, és a kimozduló Szendrei már csak beljebb tudta segíteni a lab­dát a kapuba. 2-0. 30. perc: Lódi középre ívelését Simon a hálóba fejelte. 2-1. Színvonalas, nagy iramú mér­kőzésen az SZMTE többet birto­kolta a labdát, és némi mezőny­fölényben is játszott. Főleg az utolsó 15 percben, de ekkor a szervezetten, jól játszó Lehel-véde­lem mindent tisztázott. A szórvá­nyos hazai támadások viszont mindig veszélyt jelentettek a fel­lazult szolnoki védelem mellett. Végül is a megyei rangadón ma­gabiztos hazai győzelem született. Jő: Kirschner, Orsós, Bacher, 11, Lódi, Bányai János KOMÉP-Dorog M (1-0) Dorog, 1500 néző. V: Farkas L. KOMÉP: Szabó (Beibelbeck a 76. percben) — Takács, Hollós­, Cza­kó, Viczián — Nyitrai (Izing a 80. percben), Horváth III, Sfluger — Horváth I, Rámfi, Péntek. Ed­ző: Galgóczy Ottó. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Csapó, Hon­ti, Kovács — Varga, Peszeki I (Guzsik az 55. percben), Izsó — Balogh, Laczkó, Kiss L. Edző: Galbács Pál. 20. perc: Péntek éles lövését Schnitzer elvetődve védte a jobb alsó sarok elől, a labda azonban kipattant a kapusról, Horváth I ott termett, és — Csapótól szo­rongatva — közelről a hálóba lőtt. 1-0. 59. perc: Kiss L. az alapvonal közeléből belőtte a labdát, és a berobbanó Varga szép fejessel a bal sarokba juttatta. 1-1. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy a KOMÉP bátor támadójátékkal meglepte a dorogiakat! A sok-sok vendégtámadás­ aztán góllá is érett, és az első félidő nagy ré­szében a görcsösen, körülménye­sen játszó dorogiak ellenében megérdemelte­n fordultak vezetés­sel. Szünet után erősítettek a ha­zaiak, rövid idő után sikerült is az egyenlítés, de a mindvégig sok hibával játszó Dorog végül is szerencsésen tartotta otthon az egyik pontot. Jó: Czakó, Pfluger, Nyitrai. A Dorogból senki sem nyújtott di­cséretes teljesítményt. Gőb Sándor Bauxitbányász SE— Oroszlányi Bányász 3-0 (NO) Tapolca, 1800 néző. V: Simon J. Bauxitbányász: Petrovics — Bakos, Lovász, Magyar, Horváth — Ormai, Tendli, Utassi — Né­meth L., Morvai, Szabó P. Edző: Csabai Lajos. Oroszlány: Balázs — Bánfi, Vízkeleti, Galambos, Kláris — Hermann, Kozári, Kó­­ródi (Rimnbacher a 71. percben) — Kovács (Hucker az 59. perc­ben), Sallói, Kovács. Edző: Sóly­mos Tibor. 23. perc: Morvai a bal oldalon ragyogóan szöktette Ormait, aki fordulásból, éles szögből, 14 mé­terről a hosszú sarokba bombá­zott. 1 -0. 50. perc: a jól játszó Morvai összejátszott Ormaival, ♦aki ka­pura fordult, de Morvai mögüle érkezve jobb helyzetből a hálóba lőtt. 2-0. 57. perc: Németh egy hosszan előrevágott labdával az egész vé­delmet lefutva egyedül tört ka­pura és a kifutó kapus mellett nem hibázott. 3-0. 70. perc: Ikezezés miatt a já­tékvezető 11-es ítélt az oroszlá­nyiak javára, amit Sallói maga­san a kapu fölé rúgott. Jó iramú, magas színvonalú já­tékban a Bauxitbányász még na­ MM . L J|[. . • Ijjv IgpS' J rj gyobb különbséggel is győzhetett volna a mezőnyben egyébként jól adogató vendégek ellen. Jó, az egész Bauxitbányász, Uli Sallói, Balázs, Kiss Tibor Kaposvári Rákóczi— Fűzfői AK 2-0 (1-0) Kaposvár, 4000 néző. V: Szent­kúti. Kaposvár: Horváth — Deák­vári, Agfalvi, Zentai, Csorba — Kanyar (Duschák a 65. percben), Gulyás, Marosok — Czabula, (Rózsavölgyi a 65. percben), Bódis, Murai. Edző:­ Németh La­jos. Fűzfő: Takács — Gál, Bala­toni, Glöckl, Palanek — Gerts­­már, Weisz, Csurgó (Szegedi a 61. percben) — Diósi (Szoboszlai a 66. percben), Molnár, Farkas. Edző: Szőke Miklós. 38. perc: Balatoni az ötös vo­nalánál buktatta Murait. A meg­ítélt büntetőt Gulyás a balra moz­duló Takács melett élesen lőtte a kapu jobb oldalába. 1-0. 89. perc: Murai a jobb oldalról ívelt az ötösre, Marcsok kibújt a védők között, védhetelenül fejelt a hálóba. 2-0. Végig mezőnyfölényben játszott a kaposvári csapat. Ennek ellené­re elég nehezen született meg a Rákóczi győzelme a jól védekező Fűzfő ellenében. Jó: Agfalvi, Marcsok, Bódis, ill. Balatoni, Palanek, Gertsmár. Kovács Sándor Komlói Bányász- Honvéd Rákóczi SE 1-0 (0-0) Komló, 1000 néző. V: Zsalakó. Komló: Bien — Kelemen, Kovács, Mács, Bartha — Bányász, Tresch, Róth (Kolesánszky a 64 percben) — Iván, Martinkovics, Tóth. Ed­ző: Meggyes Lajos. Honvéd Rákó­czi SE: Szilágyi — Kiss, Se­bestyén, Molnár, Sebők — Dobos, Havasi, Goldschmidt, Hernádi — Méhesi, Szalai. Edző: Gunyhó Fe­renc. 90. perc: az óriási komlói nyo­más gólt eredményezett, a szinte teljes csapattal védekezésre össz­pontosító vendégek védelmét Iván 25 méterről lőtte át, a labda a bal sarokban kötött ki. 1-0. Jól kezdett a Komló, de húsz perc után alábbhagyott a lendü­letük. A második félidőben fo­kozódott a küzdelem, a vendégek szervezett védekezésből több raj­taütésszerű támadást vezettek és végig pontszerzésre álltak. Jó: Kelemen, Kovács, Bányász, Tresch, ill. Szilágyi, Molnár, Mé­hesi. Vízhányó Imre Bábolna—Répcelaki Bányász 3-0 (2-0) Répcelak, 1200 néző. V: Ta­­polczai. Bábolna: Kóczián — Sí­pos, Hlagyvik, Süle, Nyers — Deák, Hegedűs, Háklár — Kocsis, Gönczöl, Fedor. Edző: Háry László. Répcelak: Németh III — Pungor, Németh I, Csorba, Szén­hegyi — Jáger, Gáspár, Horváth Gy. — Soós, Győrvári (Kovács a szünetben), Horváth E. Edző: Szántai István. 38. perc: bal oldali vendégtá­madás végén, a jobb oldalon tel­jesen üresen hagyott Fedor a befutó Háklár elé tolta a labdát, akinek éles lövése a bal kapu­fa belső éléről pattant a hálóba. 1-0. 45. perc: Háklár a bal oldalról, az alapvonal közeléből ívelt be és Deák a hálóba fejelt. 2-0. 65. perc: Deák középen kapott jó labdát, ,sorra "kicselezett három répcelaki védőt, majd a kapust is elfektetve biztosan lőtt a háló­ba. 3-0. Vizes, csúszós talajon, alacsony színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. Meglepetésre a Bá­bolna kezdett magabiztosabban, sorra vezette jó támadásait a so­kat hibázó Répcelak ellen. A má­sodik félidőre teljesen szétesett, tervszerűtlen­ül játszó hazai csa­patot csak a szerencse mentette meg a nagyobb különbségű vere­ségtől, hiszen a Bábolna — gól­jain kívül — még négy kapufát is lőtt. Jó: Deák, Háklár, Fedor, ill. Pungor. Farkas Sándor Ajkai Alumínium— MÁV Nagykanizsai TE 3-0 (0-0) Ajka, 1200 néző. V: Pál. Ajka: Bujtor — Brezánszky, Törő, Okolenszky, Csikhon — Hollen­­czer, Haraszti (Kiss a 61. perc­ben), Németh — Cserna, Vajda, Túri. Edző: Szigeti Ferenc. MÁV NTE: Szalai — Szabó L., Né­meth, Sulyok­­, Markán — Engló­­ner, Szélig, Karádi, Füle dr. — Molnár, Szabó F. Edző: Németh Lajos. 57. perc: Túri beadását Sza­lai a felfutó Hollenczer elé öklöz­te, akinek 17 méteres lapos lövése a jobb sarokba vágódott. 1-0. 75. perc: Túri labdájával Cser­na forgatta meg a védőket, lövé­se a jobb sarokba került. 2-0. 82. perc: Túri indításával Cser­na ugrott ki, először Szalai vé­dett, de a labda újra a jobbszél­ső elé került, a­ki besétált vele a kapuba. 3-0. 87. perc: az előretörő Csikhomi Engloner felvágta. A magáról megfeledkező játékost a játékve­zető kiállította. Az első félidőben a MÁV NTE sok adogatás­os, altató taktikája ellen a hazaiak nem tudtak ki­bontakozni. A vezető gól után a vendégek kitámadtak, de a jól záró hazai védelem mellett még helyzetük sem, akadt. A hazaiak kontra akciói viszont rendre gól­­veszélyesek voltak. Jó: Brezánszky, Cserna, Hollen­­czer, Túri, Törő, ill. Sulyok 13, Füle­­r. Németh János Olajbányász— Soproni SE 2-1 (1-1) Nagykanizsa, 2200 néző. V: Kul­csár. Olajbányász: Vlaszák — Ke­szei, Doszpoth, Simon, Müller­­ — Söjtör, Simonecz — Kozma, Bé­lák, László, Kelemen. Edző: Ke­rekes Imre. Sopron: Babos — Lápót, Drozsnyák, Huber, Pete — Deák (Hojszan a 76. percben), Németh, Kovács, Horváth — Mol­nár, Pánczél Edző: Mathesz Im­re. 10. perc: László bal oldali szögletére Kozma ugrott fel, aki­nek fejéről a kapu bal oldalába vágódott a labda. 1-0. 45. perc: Molnár nagyszerűen lépett ki a tétovázó védők kö­zül és 17 méterről a léc alá bom­bázott. 1-1. 55. perc: László szögletrúgását a szemfüles Kelemen közelről fejjel csúsztatta a kapu közepé­be. 2-1. A hűvös időben sorra került mérkőzés jó iramú, küzdelmes já­tékot hozott, amelyben a hely­zeteit jobban kihasználó olajo­sok biztos győzelmet arattak a túlzottan védekező soproniak el­len. Jó: Kozma, Söjtör, Müller, Ke­szei, ill. Drozsnyák, Németh, Mol­nár. Balogh Antal Péti MTI—Bakony Vegyész 1-0 (0-0) Veszprém, 21500 néző. V: Marg­ton. Pét: Csizsek — Stieger, Csa­thó, Herczeg, Mészáros — Szabó, Jánó, Balogh — Segovits (Simar a 80. percben), Horváth, Kustos (Gáspár a 63. percben). Edző: dr. Kalocsay Aba. B. Vegyész: Csi­szár — Puskás, Stieber (Csősz a 30. percben), Mátyás, Horváth A. — Németh Z., Csernyánszky, Öllé — Somogyi, Jugovits, Németh P. (Bagoly a 63. percben). Edző: Bartalfi Károly. 46. perc: Horváth ügyes cselek­kel átjátszotta védőjét, balra ívelt labdáját a jókor érkező Balogh biztosan lőtte a jobb sa­rokba. 1 -0. Lanyha iramú mérkőzés, kevés izgalommal. A minden tekintet­ben jobb, taktikusabban játszó pétiek megerőltetés nélkül szerez­ték meg a két pontot a széteső, erőtlenül játszó, gyenge csatárso­rú Veszprémiek ellen. A Bakony Vegyész csak az utolsó öt perc­ben szorongatott, helyzeteit azon­ban kihagyta. Jó: Csathó, Mészáros, Szabó, Balogh. A B. Vegyészben senki nem nyújtott átlagon felüli tel­jesítményt. Flaskár István Sabaria SE— Pécsi VSK 1-0 (0-0) Szombathely, 2000 néző. V: Nagy J. Sabaria: Pálinkás — Sü­­meghy, Varga L., Szőnye, Ben­­csics — Kratochwill, Horváth, Tóth — Bogáti (Németh L. a 70. percben), Holdosi, Derdák. Edző: Szabó Imre. PVSK: Sulyok — Huber, Tallósi, Szabó, Németh — Grünwald, Kaszás (Lauer a 78. percben), Tóth, Kresz — Szász (Nagy a szünetben), Csaba. Ed­ző: Rónai István. 73. perc: a csereként beállt Né­meth L 22 m-es szabadrúgása a sorfalat­ érintve vágódott a háló­ba. 1-0. Kitűnő játékvezetés mellett az első félidő változatos küzdelmet hozott. Szünet után a vendégek sokmozgásos játékkal mintegy 20 perces fölényt harcoltak ki, aztán újra a hazaiak irányítottak. A Sa­baria váratlan sikere megérde­melt. Jó: Pálinkás, Varga L., Kra­tochwill, Tóth, ill. Sulyok, Talló­si, Németh.­­ Bodor Ferenc Szekszárdi Dózsa— MÁV DAC 0-0 Szekszárd, 1000 néző. V: Soós. Szekszárd: Pólyák — Dinnyés, Szlovák, Somodi, Bonnyai — Szőcs, Szöllősi (Tóth a 64. perc­ben), Adorján — Pölöskei (Bocz a 36. percben), Szekeres, Házi. Ed­ző: Magasházi József. MÁV D: Far­­kasdi — Gorbács, Pálos, Kalmár, Csóka — Kormos, Csiszár, Tóth A. — Csollány, Cs. Kovács, Varga. Edző: Bundzsák Dezső. Alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat nagy hibaszáza­lékkal játszott. Az első félidőben jobbára a két 16-os között patto­gott a labda, a kapuk csak elvét­ve kerültek veszélybe. Szünet után hiába harcoltak ki mezőny­fölényt a hazaiak, kapu előtti h­a­t­á­r­o­za­tl­an­s­á­gu­kk­a­l m­e­gkö­nn­y­í­­tették a győri együttes célkitű­zéseinek megvalósítását , az egyik pont megszerzését. Jó: Dinnyés, Szlovák, Somodi, Szőcs, ill. Pálos, Kalmár, Kor­mos, Cs. Kovács. Fekete László 1. Nyíregyh. 9 7 1 1 16- 3 15 2. Debr. VSC 9 7 1 1 17- 6 15 3. Kazincb. 9 6 1 2 27- 9 13 4. Szem­. MTE 9 6 1 2 21-14 13 5. Papp J. SE 9 4 4 1 21-10 12 6. Debr. MTE 9 4 4 1 15- 8 12 7. Hód­ MSE 9 5 2 2 20-17 12 8. Eger 9 4 3 2 16- 9 11 9. Ózd 9 4 3 2 11- 8 11 10. Leninváros 9 4 14 10-12 9 11. BTASZI 9 4 14 11-18 9 12. Lehel SC 9 2 4 3 11-11 8 13. Szarvas 9 3 2 4 10-12 8 14. Gyula 9 3 2 4 9-20 8 15. Szabó SE 9 2 2 5 7-10 6 16. Gyöngyös 9 2 1 6 6-14 5 17. Szem­. MÁV 9 1 2 6 9-18 4 13. MVSC 9 1 2 6 8-17 4 19. Borsodi B. 9 1 1 7 5-19 3 20. Kisvárda 9 2 2 7 5-20 2 1. Pécsi VSK 9 7 2 2 17- 4 14 2. Komló 9 5 3 1 12- 2 13 3. MÁV DAC 9 5 3 1 14- 8 13 4. Kaposvár 9 5 2 2 13- 6 12 5. Tapolca 9 4 3 2 13- 7 11 6. Pét 9 4 3 2 16-15 11 7. Bábolna 9 3 4 2 11- 7 10 8­ Oroszlány 9 4 2 3 8-10 10 9. Olajbánya 9 4 1 4 9-10 9 10. MÁV NTE 9 3 3 3 6- 9 9 11. Szekszárd 9 3 2 4 8- 6 8 12. KOMÉP 9 3 2 4 9-10 8 13. Sopron 9 3 2 4 7- 9 8 14. Bakony V. 9 2 3 4 9-11 7 15. Ajka 9 3 1 5 9-12 7 16. Dorog 9 2 3 4 5-11 7 17. Sabaria 9 1 4 4 5-11 6 18. Fűzfő 9 1 4 4 5-14 6 19. Répcelak 9 2 2 5 7-17 6 20. Rákóczi SE 9 1 3 5 8-12 5 4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS ­ Kisvárdai SE—Honvéd Szabó L. SE 0-0 Kisvárda, 1000 néző. V: Makó. Kisvárda: Kocsis — Szeregnyi — Gólyán, Kovács, Szilágyi, Szűcs — Nagy, Komáromi — Gyüre (Kormos a 66. percben), Rósa, Kubik. Edző: Baksa Gyula. Hon­véd Szabó Lajos SE: Balázs — Takács P., Dávid, Papp, Vozár — Takács B., Tihanyi, Batári — Hódi, Cserháti (Vágó a 71. perc­ben), Kupcsek. Edző: Ben­csik Gyula. 88. perc: Vágót reklamálás miatt a játékvezető kiállította. Izgalmas, eseményekben gaz­dag, kemény mérkőzés volt. Az első félidőben kiegyenlített játé­kot láthatott a közönség, a má­sodik játékrészben a jól játszó hazaiak a gólhelyzetek sorát hagyták ki, győzelmet érdemel­tek volna. A vendégek kapusa a bravúros védések sorát mutatta be. Jó: Szeregnyi, Komáromi, Ko­vács, Szilágyi, Szűcs, 111. Balázs, Takács P., Takács B., Batári. Terebessy Attila Miskolci VSC— Békéscsabai TASK 4-1 (1-0) Miskolc, 1000 néző. V: Sütő. MVSC: Kun — Fábián, Kovács, Locher, Krémer — Leiszt, Varga M. (Borsos a 78. percben), Kiss __ Lipták, Egri, Madarász (Fister a 74. percben). Edző: Krompasz­­ky Gyula. Békéscsaba: Gulyás — Jegyinák, Dobó, Csicsely, Luko­­viczki — Soós, Oláh O (Nemes a 75. percben), Magyar, (Hajdú az 56. percben) — Rózsa, Erőss, Lip­ták. Edző: Szita László. 36. perc: Kiss nagyszerű lab­dával ugratta ki a jobbösszekötő helyén Egrit, aki nagy v£gta után a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 1­ 0. 58 perc: a miskolci Lipták sípszó után elrúgta a labdát, ezért Sütő játékvezető kiállította a jobbszélsőt. 76. perc: Krémer a bal oldal­ról élesen lőtt a kapu elé, s a jól érkező Kiss közelről fejelt a hálóba. 2-0.­­ 82. perc: Kiss labdájával Leiszt ugrott ki, Dobó bátortalanul avat­kozott közbe, a középpályás el­húzott mellette, kicselezte a kifutó kapust, majd önzetlenül Egri elé XXXIV. 239. ♦ 1978. október 2. NB II