Népsport, 1980. november (36. évfolyam, 264-288. szám)

1980-11-24 / 283. szám

I­I Keleti csoport Miskolci VSCSzolnoki MÁV MTE 1-1 0-1) D. Universitas— Nagybátony 2-0 (1-0) Miskolc, 800 néző. V: Simon J. MVSC: Kun — Gyöngyösi, Loc­her, Gergely, Krémer — Lipták, Bukovenszky B., Kiss — Zsíros (Pincsák a 60. percben), Egri, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Szolnok: Bartos — Szabo, Cson­tos, Baran, Tóth — Sebők, Föl­des­ (Porhanda a 61. percben), Batári — László, Szatmári, Nász. Edző: Gélei József. 12. perc: Kiss a 06-os vonalán lefordult a szolnoki védőkről, lövése Bartosról Egri elé pattant, aki nyolc méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapust is érintette. 1-0. 34. perc: formás jobb oldali szolnoki akció végén Szatmári beadását Nász hat méterről fe­jelte a hálóba. 1-1. ★ ★ ★ A mély talajú, nehéz pályán nagy küzdelmet vívott egymás­sal a két csapat, de az igazán jó játékkal adósok maradtak. A ta­lálkozó túlnyomó részében a ha­zaiak mezőnyfölényben játszottak, de tehetetlen csatársoruk sorra hagyta ki a jobbnál jobb hely­zeteket. A látottak alapján igaz­ságos az eredmény! Jó: Gergely, Krémer, Buko­venszky, Kiss, ill. Bartos, Szabó, Földes I, Doros László Debrecen, 700 néző. V: Bo­gyó. DVSE: Mező — Szabolcsi, Király, Lutherán, Pistár — Fid­ler, Belényesi, Mohácsi (Kincses a 30. percben), Lakatos — Varga (Deák a 83. percben), Balla. Edző: Nagykaposi Elemér. Nagy­bátony: Palchuber — Verbói, Antal, Orosz, Bertók — Hugyecz (Pozsár a 65. percben), Szabó (Reviczki a 65. percben), Bocsi, Dóra — Kiss, Loch. Edző: Dávid Róbert. 3. perc: Lakatos jobbról rúgott szögletét Palchuber rosszul te­­nyerelte tovább, a labda Luthe­rán elé került, aki két lépésről a léc alá vágta. 1-0. 48. perc: Fidler közeli bombá­ját Palchuber még kiütötte, de pontosan Lakatoshoz, aki 8 m­­ről a léc alá bombázott. 2-0. ★ ★ ★ Kedvező, napsütéses időben ke­rült sor a mérkőzésre, melynek nagyobb részében a debreceniek támadtak, és a helyzetek alapján nagyobb különbséggel is nyer­hettek volna. Jó: Szabolcsi, Lutherán, Fid­ler, Belényesi, Lakatos, ill. Dó­ra, Kiss, Orosz, Fülep Kornél H. Asztalos J. SE— Eger SE 3-0 (2-0) Nyírtelek, 800 néző. V: Kur­­mai H. Asztalos SE: Ambrus — Lengyel (Neumann az 50. perc­ben), Széki, Bencsik, Berecz — Petykó, Orosz (Tóka a 70. perc­ben), Stanev — Kanyári, Fister, Borbély. Edző: Molnár Pál. Eger: Baár — Birincsik, Zsiday, Zágo­­nyi, Velgh­i — Horváth, Fegyver­nek­, Farkas — Fenyves, Móricz, Pécsi. Edző: Bánkúti László. 1. perc: az első támadásból megszerezte a vezetést a hazai csapat. Az egri kapu előterében Birincsik lyukat rúgott, a labda Stanev elé került, a középpályás igazított rajta egyet, majd 18 méterről laposan a bal sarokba lőtt. 1-0. 18. perc: Stanev jobb oldali szögletét Kanyari Fister elé csúsztatta, aki az üresen ha­gyott Lengyel elé tálalt, a védő estében közelről a bal sarok ese továbbított. 2-0. 73. perc: a lesre játszó védők között Stanev egyedül törhetett kapura, majd a kiinduló Baár felett könnyedén, ívelt a kapu jobb oldalába. 3-0. 74. perc: a gól után pécsi megsértette a játékvezetőt, amiért Kurmai piros lapot mutatott fel az egri játékosnak. 82. perc: a bal oldalon kiugró Fistert Zsiday a 16-oson belül gólhelyzetben felvágta. Kanyári gyengén helyezett 11-esét Baár biztosan védte! ★ ★ ★ ★ Izgalmas, változatos, jó iramú mérkőzés­t vívott a két együttes. Az első játékrészben a honvéd­csapat korszerűen, ötletesen ját­szott, s a gólokon kívül még számos nagy helyzetet is elhibá­zott. Az egy piros és négy sár­ga lappal „tarkított” mérkőzésen az Asztalos SE a vártnál bizto­sabb, megérdemelt győzelmet ara­tott! Jó: Lengyel, Bencsik, Petykó, Stanev (a mezőny legjobbja), Fister, ill. Baár, Farkas, Hor­váth, Kovács György Salgótarjáni TC— H. Szabó L. SE 1-0 (1-0) Salgótarján, 2000 néző. V: Nagy M. STC: Kocsis — B. Ko­vács, Mákos, Varga, Kovács — Földi, Csáki (Szekula a 87. perc­ben), Balga (Tóth a 76. percben) — Szoó, Mohácsi, Kajdi. Edző: Szalai Miklós. Szabó L. SE: Bo­ros — Herédi, Dávid, Pribék, Mohácsi — Czikora, Fodor, Oláh — Nagy (Vékony az 57. percben), Martinkovics, Tóth (Homonnai a 67. percben). Edző: Bencsik Gyu­la. 22. perc: egy bal oldali be­adás után Balga lövése levágó­­dott a védőkről, és a szemfüles Földi 5 méterről a hálóba kotor­ta a labdát. 1-0. ★ ★ ★ Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen mindvégig a tarjáni­­ak játszottak fölényben, de játé­kukból ezúttal is hiányzott a tűz. A vendégek nem sok veszélyt jelentettek a hazai kapura, így aztán az STC győzelme egy pil­lanatig sem lehetett kétséges. Jó: Varga, Földi, Mohácsi, ill. Pribék, Fodor, Kiss László Karcag—Gyula 2-1 (1-0) Karcag, 1600 néző. V: Tóth. Karcag: Kocsis — Varga I, Sándor, Tüdős, Debreceni — Her­nádi, Szabó, Antal (Erdei a 84. percben) — Tassi, Varga II, Pet­­ró (Herbály a 65. percben). Ed­ző: Dóka János. Gyula: Szabó —Lukoviczky, Plastyik, Stott (Hinka a 70. percben), Csató — Cseh, Tóth, Kocsis — Molnár (Gulyás az 56. percben), Zám­­bori, Vágó. Edző: Szűcs Mihály. 30. perc: Petró jó ütemben ugrott ki a védők között, s 6 méterről a tehetetlen Szabó mel­lett a jobb sarokba gurított. 1-0. 74. perc: Herbály elhúzott a bal oldalon, Lukoviczky mellett, s mielőtt a kimozduló kapus köz­beléphetett volna, a sarokba lőtt. 2-0. 82. perc: a balról átívelt lab­dát Hirka kapta, s a meglepett védők mellett közelről szépített. 2-1. ★ ★ ★ A nagy elszántsággal küzdő Karcag helyzetei alapján megér­demelten győzött a helyenként túl keményen játszó Gyula el­len. Jó: Kocsis, Debreceni, Sándor, Tüdős, Herbály, ill. Cseh, Csató, Szőlős­ István H. Papp J. SE— Kazincbarcika 2-2 (1-1) Kazincbarcika, 500 néző. V: Mester. H. Papp J. SE: Gulyás — Dálnoki, Földházi, Makszim, Czékmán (Tokár a 68. percben) — Bodolai, Babcsán, Kapus, An­­diikó — Palkovics, Farkas. Ed­ző: Vágó György. KVSE: Novák — Farkas, Tamás, Helgert, Fo­dor — Petrovics, Kálmán, Majo­ros — Koleszárik, Kiss (Grol­­musz a 64. percben), Simkó. Ed­ző: Szentmarjay Tibor. 6. perc: Czékmán balról ívelt be szögletet, a kiváró védők mel­lett Bodolai az 5-ösről a hálóba fejelt. 1-0. 12. perc: Kálmán a felezővo­naltól a 16-osra ívelte a labdát, Majoros kicselezte a védőket és a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. 58. perc: Palkovics a hazai védők kíséretében a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1. 77. perc: Kálmán átcselezte magát a védőkön és 8 méterről félmagasan a hálóba lőtt. 2-2. ★ ★ ★ Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a mély talajon nem alakulhatott ki jó játék. A KVSE-nek több gólhelyzete volt, viszont a védelem sokat bizony­talankodott és a vendégcsapat kétszer is vezetéshez jutott. Vég­eredményében a kazincbarcikaiak változatos küzdelemben tartották otthon az egyik pontot. Jó: Gulyás, Bodolai, Palko­vics, il. Fodor, Majoros. Felföldi György Gyöngyösi SE— Hódmezővásárhely 2-1 (1-0) Gyöngyös, 2100 néző. V: Nagy B. Gyöngyös: Kovács — Tóth, Bársony, Budai (Törő a 70. perc­ben), Nagy — Ullmann, Rosik, Pörögi — Fischli, Gombos, VIT- gó. Edző: Péczely Szabolcs. Hódmezővásárhely: Bugyik (He­gedűs az 52. percben) — Kán­tor, Lancsa, Szadeczky, Bazsó — Bálint dr., Simai, Feleki — Vad, Olasz, Boda. Edző: Szigeti Fe­renc. 42. perc: Fischl futtából 25 méterről órási gólt lőtt a kapu bal­ felső sarkába. 1-0. 48. perc: Budát utánrúgásért kiállították. 51. perc: Bálint dr. 20 méte­res bomba erejű lövése a ka­pusról kipattant, a berobbanó Olasz egy méterről a kapuba lőtt a fekvő kapus mellett. 1-1. 68. perc: Budai indítását Ull­mann a 16-oson átlépte, a lab­da a jó ütemben érkező Gom­bos elé került, aki egyből tíz méterről, laposan a kapuba lőtt. 2-1. ★ ★ ★ ★ Egyenrangú ellenfelek változa­tos mérkőzése. A 48. percben tíz főre olvadt vendégek kiegyenlí­tettek, de a hazaiak fölénye ka­pujához szögezte a szórványo­san, de veszélyesen támadó vá­sárhelyi csapatot. Jó: Fischl, Vágó, Ullmann, Pö­rögi, ill. Kántor, Szadeczky, Ba­zsó. Rozs­onyi Róbert Ózd—Borsodi Volán 2-1 (2-0) Ózd, 1000 néző. V: Csáki. Ózd: Szögedi — Fodor, Sipos, Szilágyi, Madarász — Ligeti, Bácskai II, Tóth — Bácskai I, Utassy, Dudás. Edző: Pallagi Ró­bert. Borsodi Volán: Kiss — Kő­halmi, Lugossy, Miklós, Previt­­zer (Szilágyi a 73. percben) — Nikes, Orlóczki, Budai — Babos, Galló, Bujdos (Csányi a 73. perc­ben). Edző: Balázs András. 39. perc: Dudás jobbról ívelt be szögletet, a Volán védők rö­viden mentettek, Bácskai II. 8 méterről a lábak között lőtt a hálóba. 1-0. 41. perc: Tóth a bal oldalról az alapvonal közepéről adta be a labdát, Kutasi közelről a bal alsó sarokba perdített. 2-0. 83. perc: a késlekedő Mada­rász elől elvitte a labdát Ba­bos, aki a kifutó Szögedi fe­lett a kapu közepébe emelt. 2-1. ★ ★ ★ A két borsodi csapat mérkő­zésén többet támadott a hazai gárda. Az első félidő végén szer­zett két gyors ózdi gól után úgy nézett ki, hogy a második fél­időben tovább növeli előnyét a hazai együttes. A végig lelke­sen küzdő vendégek egyetlen le­hetőségüket kihasználták és a végén majdnem meglepetést okoz­tak. Jó: Szilágyi, Bácskai N­., Tóth, ill. Lugossy, Miklós, Budai. Hanyiszkó István Debreceni Kinizsi- Hajdúböszörmény 1-1 (1-0) Hajdúböszörmény, 500 néző. V: Lazin. Debreceni Kinizsi: Ko­máromi — Vajda, Puskás, Ta­kács, Tóth I. — Tóth F. (Ke­lemen a 77. percben), Tőzsér, Kacsur — Berki, Bodonyi, Oren­­stein (Orosz a 72. percben). Ed­ző: Molnár János. Hajdúböször­mény: Lovas — Nagy, Lipők, Kiss, Kapusi — Burai, Pajkos (Zelenák az 59. percben), An­­dorkó — Váczi, Vaszilkó, Bez­­zegh. Edző: Komlóssy Imre. 23. perc: Berki jobb oldali be­adása a hazai védőkről Bodonyi elé került, aki kapásból lőtt a jobb sarokba. 1-0. 60. perc: Takács a 16-oson belül buktatta Vaszilkót. A 11-est Váczi értékesítette. 1-1. ★ ★ ★ Élénk iramú, küzdelmes mér­kőzésen az első félidőben a ven­dégek, a másodikban a hazaiak játszottak jobban. A Bocskai szünet után veszélyesebben tá­madott, helyzetei alapján győ­zelmet érdemelt volna. Jó: Komáromi, Vajda, Takács, Berki, ill. Nagy, Lipők, Andorkó, Vaszilkó. Rácz Zsigmond Lehel SC—Szarvas 2-1 (0-0) Jászberény, 1000 néző. V: Me­zei. Lehel SC: László — Ger­gely, Fényes, Fejes, Czigány — Rostás (Szívós a 71. percben), Postás, Lukácsi — Bacher, Sár­közi, Bud­ár (Sebestyén a 71. percben). Edző: Kóczián Antal. Szarvas: Pocsai — Bálint, Sző­ke, Sztvorecz, Filyó — Plastyik, Erős, Wunder (Fehérvári a 60. percben) — Tabár, Ravasz, Durucskó. Edző: Papp László. 59. perc: Durucskó előre vá­gott labdája az üresen álló Ra­vaszhoz került, aki 10 m-ről a hálóba lőtte. 0-1. 74. perc: Sárközi a 22 m-ről megítélt szabadrúgást a jobb fel­ső sarokba lőtte. 1-1. 75. perc: Sárközi szögletét Czigány továbbcsúsztatta, és Fé­nyes 5 m-ről a hálóba lőtt. 2-1. ★ ★ ★ Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott a hazai csa­pat, de helyzeteit nem tudta ki­használni. Szünet után változa­tosabb lett a játék és végül is megérdemelt győzelmet aratott a Lehel. Jó: Fényes, Fejes, Postás és Bacher, ill. Pocsai, Szőke, Ra­vasz, Bányai János min­k­ét Közép­csoport BVSC—Építők SC 4-2 (2-0) Szőnyi út, 500 néző. V: Wim­mer. BVSC: Flak — Bodnár, Petró, Huszárik, Csikós — Lip­csei (Köln a 79. percben), Papp, Krómer, Szécsi — Gögicz, Deák (Sass a 66. percben). Edző: Ub­­rankovics Mihály. Építők SC: Jó­­zsa (Wágner az 52. percben) — Gelesits, Páncsics dr., Tóth J. — Patkós, Pócza, Tóth K., Palotai — Fekete, Kiss, Lévai (Néder a 72. percben). Edző: Thomann Antal. 41. perc: egy bal oldali szög­let után Krómer az álldogáló vé­dők között Papp elé fejelte a labdát, aki azt az ötösről ugyan­csak fejjel a hálóba továbbította. 1-0. 43. perc: röviden szabadított fel a vendégvédelem, Gőgicz el­csípte a labdát, 14 m-ről fél­magasan a bal sarokba lőtt. 2-0. 47. perc: Gőgicz a bal oldalról a szabadon hagyott Krómer elé gurított, aki gyengén helyezett kapura, de a labda a bizonyta­lanul kimozduló Józsa lábáról a jobb sarokba perdült. 3-0. 62. perc: a kitörő Kiss csele­sen a mögötte futó Lévaihoz passzolt, aki 15 m-ről a bal alsó sarokba bombázott. 3-1. 77. perc: Lipcsei a jobb oldal­ról keresztbe ívelt, Gögicz ballal kapásból bombázott a jobb alsó sarokba. 4-1. 84. perc: egy felső kapufáról lepattanó labdát Tóth K. közvet­len közelről a hálóba vágott. 4-2. ★ ★ ★ Az alacsony színvonalú, kez­detleges hibákat hozó első félidő végén a hazaiak váratlanul két­szer is kihasználták az Építők védőinek bizonytalanságát, s je­lentős előnyt szereztek. Mivel — igaz ismét egy védelmi hiba után — góllal kezdték a második já­tékrészt is, lényegében korán el­dőlt a mérkőzés. Jó: Bodnár, Krómer, Papp, Gőgicz. Az Építők SC csapatából senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Janák László Ganz-MÁVAG­­MÁV Előre 1-1 (1-0) Székesfehérvár, 500 néző. V: Palotai. Ganz-MÁVAG: Erdélyi — Balázs, Gugyerás, Zimonyi, Várhidi — Geiger, Gyimesi, Gre­gor — Zöldi (Weiland a 71. percben), Birkás, Simon (Csernák a 88. percben). Edző: Kaszás Gábor. MÁV Előre: Horváth — Rábaközi, Szabó, Palanek, Tóth — Demján, Litvik, Szőke — Brú­der, Meggyes, Nagy. Edző: Szőke Miklós. 30. perc: Gyimesi kényszerítő átadásával Birkás kilépett és lövése a bal kapufáról perdült a hálóba. 1-0. 55. perc: Litvikkel szemben el­követett szabálytalanság miatt rúghatott szabadrúgást a MÁV Előre. Tóth legurítását Meggyes 20 méterről csavarta a sorfal felett a léc alá. 1-1. 61. perc: Szőke elhúzta a lab­dát Zimonyi mellett, aki bele­ütött a labdába, a büntetőterüle­ten belül. A Kil­ est Meggyes a jobb oldali kapufára lőtte, ahon­nan az alapvonalon túlra került a labda . . . ★ ★ ★ A mérkőzés nagy részében je­lentős fölényben játszott a MÁV Előre, de támadó játékában ke­vés volt az ötlet, a gyorsaság, így könnyű feladat elé állították a fővárosiak védelmét. A Ganz- MÁVAG szervezetten, jól védeke­zett és egyetlen számottevő táma­dását góllal fejezte be. Jó: Szabó, Litvik, Szőke, ill. Gugyerás, Gyimesi, Birkás. Székelyhídi János 34. perc: Molnár a szegediek 16-osán belül csatázott, majd Wernertől szorongathatva elesett. Az eset közelében álló játékve­zető 11-est ítélt. A büntetőből Rubold a bal sarokba helyezte a labdát. 1-0. 60. perc: csődöt mondott a szegediek lestaktikája, Rubold jól ugratta ki Molnárt, a szélső egyedül húzott kapura, majd a kimozduló Leskó mellett öt mé­terről lőtt a jobb sarokba. 2-0. 73. perc: egy bal oldali szög­let után Flórián a jobb oldalról, közel az alapvonaltól visszagurí­tott, és az érkező Gellér nyolc méterről talált a kapuba. 3-0. 77. perc: ismét óriásit hibá­zott a szegedi védelem. Becsei elvitte közöttük a labdát és a kivetődő Leskó mellett gurított a hálóba. 4-0. 82. perc: Gellér ezúttal Mol­nár elé gurított, a szélső ügye­sen kilépett a tétovázó védők közül és ezúttal is a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 5-0. ★ ★ ★ Nem úgy indult a mérkőzés, hogy végül elsöprő győzelmet aratnak a szentendreiek. Az első félidőben még erősen akadozott a támadójátékuik, majd a máso­dik 45 percre ugrásszerűen fel­javult a teljesítményük, s ez már gólokban is megmutatko­zott. Az igazsághoz tartozik azonban az is, hogy a szege­diek védelme a második félidő bizonyos időszakaiban kritikán aluli teljesítményt nyújtott és ha Leskó nem véd olyan bravú­rosan, akár két számjegyű is le­hetett volna az eredmény. Jó: Szabó 5.,­ Szabó L., Ste­fanics, Molnár, Becsei, ill. Leskó, Sáros­ István Balassagyarmat— SZEDL­AK 0-0 Balassagyarmat, 2500 néző. V: Lauber. Balassagyarmat: Balázs — Tóth, Robb, Hornyák, Lajkó — Oláh (Kármán az 57. perc­ben), Friedmann, Kovács J. — Kovács I., Szalai, Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. SZEDL­AK: Nagy — Hevesi, Kozma, Kovács, Kutasi — Hágermann, Furkó, Repka — Szeghalmi, Kun, dr. Jenei. Edző: Kovács József. ★ ★ ★ Mindkét félidőben a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de nem bírtak a jól záró hazai vé­delemmel. A döntetlen eredmény a hazaiakra nézve hízelgő. Jó: Balázs, Tóth, Lajkó, ill. Kovács (a mezőny legjobbjai: Kozma, Furkó, Kopcsányi Sándor Szegedi Dózsa— Dorog 2-0 (0-0) Szeged, 1560 néző. V: Dudás. Sz. Dózsa: Győrfi — Zödi, Pé­csik, Olasz, Nagy — Ladányi, Mé­nesi (Hájer a 66. percben), Antal, Csömör — Puskás, Pipicz (Gerecz a 64. percben). Edző: Ráday László. Dorog: Andrusch — Gu­­zsik, Engelbrecht J., Kollár, Ko­vács — Sikesdi, Arany, Varga — Engelbrecht­­ Z., Laczkó (Gold­schmidt a 70. percben), Mészáros. Edző: dr. Magyar György. 67. perc: Zödi a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Gerecz 14 mé­terről a balösszekötő helyéről lö­vésre szánta el magát, és a men­teni akaró Kovács lábáról a kapu jobb oldalába pattant a labda, ön­gól! 1-0. 76. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Dózsa a vendégek kapujától 18 méternyire. Antal állt a labda mögé, és a kapu közepén a léc alá bombázott. 2-0. ★ ★ ★ A Dorog a találkozó elején érez­hetően a döntetlenre ,,állította be magát”. Fél óra elteltével a ven­dégek felismerték ellenfelük tehe­tetlenségét, s úgy gondolták, bát­rabb játékkal akár a győzelmet is megszerezhetik. A félidő hajrája egyértelműen az övék volt, ekkor két esetben is kis híján megsze­rezték a vezetést. Szünet után húsz percen át egyenrangú ellen­felek küzdelme folyt a pályán. A szerencsétlen körülmények között kapott első gól szemlátomást a do­rogiak kedvét szegte, s a hátralé­vő időben már csak az volt a kér­dés, hány góllal terhelik meg el­lenfelük kapuját a szegediek? . . . Jó: Nagy, Antal, Csömör, ill.­­Andrusch, Sikesdi, Varga. Thékes István Budafok— Váci Izzó MTE 2-0 (1-0) Vác, 2500 néző. V: Huták. Budafok: Lengyel — Béress, Tur­­ner, Kapitány, Tóth A. — Vastl, Karajos (Nagy G. a 86. percben), Pozsár (Mészáros a 60. percben) — Huszár, Mörtel, Kacsányi. Edző: Dobesch Gyula. Vác: Pá­­jer — Valuch, Strausz (Horváth a 30. percben), Schuszter, Ádám — Szolnoki, Varga, Schumann (Bera a 67. percben) — Király, Czanka, Sipőcz. Edző: Tóthegyi Tibor. 6. perc: Tóth András a bal oldalon végig vezette a labdát — két váci játékos is próbálta sze­relni — a labda szerencsésen elé pattant, beadását Huszár a háló­ba vágta. 1-0. 55. perc: gyors, korszerű tá­madás végén Mörtel lőtt laposan a jobb sarokba. 2-0. Kecskemét— 22. sz. Volán 2-1 (2-0) Kecskemét, 3000 néző. V: Né­meth L. RSC: Erdei — Beles, Ele­kes, Csordás, Gara — Lakatos, Sörös (Szabó a 80. percben), Kisznyér — Meszlényi, Horváth, Tar. Edző: Rákosi Gyula. 22. sz. Volán: Kertész — Halászi, Barto­­sik, Magyar (Kiku­jai a szünetben), Tóth — Hajdú, Aranyosi, Andor­­ka — Németh, Goschler, Katona. Edző: Preiner Kálmán. 34. perc: Tar bal oldali beadá­sánál a 11-es ponton fejelni ké­szülő Söröst lerántották. Bár a csatár így is a hálóba fejelte a labdát, Németh játékvezető már lefújta az esetet és 11-est ítélt. A büntetőt Kisznyér a hálóba lőtte. 1-0. 40. perc: Sörös hozta fel a lab­dát, majd a lesre játszó védők közül egyedül vállalakozott kitö­résre, s a kifutó kapus hasa alatt a hálóba gurított. 2-0. 66. perc: Katona ivett labdája a felső lécről pattant vissza, ame­lyet Kiku­jai a bal felső sarokba fejelt. 2-1. ★ ★ ★ Hatvan percen át a kecskeméti csapat szinte kapujához szegezte ellenfelét, s akár több gólt is lő­hettek volna. A szépítés után vi­szont a Volán nagyon feljött, s nem sok hiányzott az egyenlítés­hez. Jó: Beles, Elekes, Csordás, Hor­váth, ill. Bartosik, Hajdú, Gosch­ler, Katona. Szabó Zoltán Rangadót nyert Nagykanizsán a Komló 1. Ózd 17 1034 29-14 23 2. Gyöngyös 17 1034 19-15 23 3. STC 17944 23-13 22 4. Eger 17935 24-21 21 5. Szolnok 17845 29-22 20 6. Asztalos SE 17755 24-19 19 7. Papp J. SE 17674 29-25 19 8. Gyula 17674 22-20 19 9. Debr. K. 17737 27-28 17 10. Debr. Univ. 17566 21-18 16 11. Lehel SC 17566 20-18 16 12. Hódm. MSE 17647 16-15 16 Szabó L. SE 17566 16-15 16 14. Szarvas 17647 20-21 16 15. K.-barcika 17557 26-27 15 16. MVSC 17548 27-30 14 17. Nagybátony 17548 20-26 14 18. Karcag 17629 19-32 14 19. Borsodi V. 17269 18-33 10 20. H.-böszörm.17269 7-24 10 1. Budafok 1796235-2224 2. Ganz­ M. 1786335-2222 3. SZEOL AK 1786328-1822 4. Pénzügyőr 1778224-1722 5. Kecskemét 1784523-2020 6. B.-gyarmat 1784527-2720 7. Bem J. SE 1767427-2419 8. MÁV Előre 1766525-2518 9. DELEP SC 1766527-2918 10. Szegedi D. 1781832-2617 11. BVSC 1765619-2417 12. KKFSE 1764728-2416 13. Váci Izzó 1748529-2616 14. Építők SC 1755721-2815 15. Oroszlány 1746717-1914 16. Dorog 1754818-2514 17. Bp. Sport. 1753918-2513 18. 22. Volán 1736824-3112 19. BKV Előre 1735912-2811 20. D.­újv. Bp. 17341019-2810 4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Kossuth KESE— DÉLÉP SC 5-0 (1-0) Szentendre, 300 néző. V: Bod­rogi. Kossuth KFSE: Varga I. — Szabó S„ Szabó L„ Polonyi, Stefanics — Flórián, Rubold, Gellér — Molnár, Csomány, Be­csei. Edző: Nagy János. DÉLE SC: Leskó — Czompó, Terhes, Zádori, Parti — Diószegi (Ko­vács a 80. percben), Werner (Mészáros a 80. percben), Miklós II, Csurka — Miklós I, Török. Edző: Mészáros Imre. XXXVI. 283. ♦ 1980. november 24. NB II 88. perc: Horváth Kacsányit sípszó után fellökte, ezért a já­tékvezető kiállította a váci játé­kost. ★ ★ ★ A vendég budafokiak gyors, gólratörő, erőszakos játékkal meglepték a körülményesen és lassú felfogásban játszó hazaiakat, s igazolva eddigi jó szereplésü­ket, megérdemelten nyertek. Jó: Kapitány, Tóth A., Pozsár, Mörtel. A váciak közül senki sem nyújtott kiemelkedőt. László Attila H. Bem J. SE­­Bp. Spartacus 1-0 (0-0) Cegléd, 900 néző. V: Köböl. H. Bem J. SE: Lázár — Kenderesi, Varsányi, Olajos, Nahoczky — Krómer, Morvai, Gruborovics — Rózsavölgyi (Fekete a 67. perc­ben), Dékány (Dániel a 80. perc­ben), Krisztin. Edző: Nagy János. Bp. Spartacus: Koós — Hegyi, Molnár, Horváth, Szebelkó — Kruppai, Újvári, Gergely — Sza­lai (Michna a 34. percben), Haga­­ra (Kelemen a 72. percben), Haj­­duska. Edző: Dorogi József. 67. perc: A balösszekötő helyén kiugró Krisztin a keresztező Mol­nár felvágta. A megítélt 11-est Krisztin értékesítette. 1-0. ★ ★ Végig a Bem SE irányította a játékot. Az első félidőben négy nagy helyzetet hagytak ki a tá­madásaikat elég lassan szövögető hazaiak. A szünet után az első percekben lendületesebbek voltak a ceglédiek. Dékány lőtt egy zúgó felső kapufát is. A Bem SE vé­gül büntetőből szerezte meg egyéb­ként megérdemelt győzelmét a fő­leg védekező szövetkezetiek ellen. Jó: Kenderesi, Gruborovics, Na­hoczky, ill. Hegyi, Hajduska, Kruppai. Ungureán László Pénzügyőr—BKV Előre 1-0 (1-0) Pasaréti út, 1600 néző. V: Tátrai. Pénzügyőr SE: Balázsi — Bene, Bogdán, Által — Heré­di, Bozsik (Nahoczky az 53. perc­ben), Kovács T., Petrak (Sipos a 29. percben) — Lesti, Móz­ner, Kunszt. Edző: Kiss László. BKV Előre: Gőgös — Vári, Gu­­lácsi, Balázs, Török (Schuszter a 65. percben) — Eisemann, Boroczki, Stefan (Kalmár a 40. percben) — Gubán, Fekete, Kap­­­ esős. Edző: Mezei József. 3. perc: remek, gyors hazai támadás végén Kovács T. fejjel Lesti elé csúsztatott egy labdát, aki 12 méterről, habozás nélkül a háló jobb oldalába bombázott. 1-0. ★ ★ ★ ★ A pasaréti gárda ezúttal is a tőle megszokott, vonzó erényeket csillogtatta. Harcias tűz, lendület, bátor támadószellem és szilárd védekezés volt a jellemzője já­tékának, azonban a fordulatos 90 perc alatt szinte biztosnak tűnő helyzetekben hibáztak. Ám vá­ratlanul kemény diónak bizo­nyult a két pont megszerzése, mivel a vendégek időnként túl kemény eszközökkel próbálták széttördelni a hazaiak lendületét és rohamozásait. A BKV Előre végig jó erőben, bátran küz­dött, a gyors ritmusú mérkőzé­sen azonban támadósora, mint már annyiszor, most is erély­telennek bizonyult. A látottak alapján a Pénzügyőr SE győzel­me teljesen megérdemelt. Jó: Bogdán, Bene, Kovács T., Lesti, Kunszt, ill. Gőgös, Gulá­­csi, Böröczki, Kapcsos, Kun István