Nemzeti Sport, 1991. június (2. évfolyam, 149-177. szám)

1991-06-17 / 164. szám

4 NEMZETI SPORT KELETI CSOPORT Szarv­as—Kecskeméti TE 1-2 (0-1) Szarvas, 600 néző. V: Ring (Nyilas, Tompos). Szarvas: Hanyecz — Fekete, Kotla, Holp, Szemere — Pisont, Szarvas, Bakai — Csalos, Csák, Rácz. Edző: Par­­lagi Róbert. KTE: Molnár — Cipők, Forgó, Boronkai, Nagy — Ba­­luta, Torbavecz, Berki, Kurucz — Horváth, Ujfalusi. Edző: dr. Dezsőn Ferenc. Csere: Bakai helyett Búzás a szünetben, Kurucz he­lyett Bálint a 62., Szarvas helyett Bress a 63., Torba­­recz helyett Fütyü a 87. percben. Gólszerző: Horváth (Újfalusi beadását tiszta helyzetben laposan a kapuba lőtte) a 15., Pisont (11-esből) az 50., Torbavecz (Nagy beadása után, 14 m-ről a léc alá) a 76. percben. Sárga lap: Újfalusi a 33., Baluta a 45. percben. Kiállítva:­ Lipők utáni­ ágásért a 72. percben. ★ ★ A Szarvas tervszerűtlen, enervált játéka nagy csaló­dást okozott a csapat ha­zai búcsúmérkőzésén. A lel­kes vendégeket dicséri, hogy győzelmüket ember­hátrányból érték el. Jó: Bod­a, ill. Moll­ár, Bo­­ronkai, Horváth. Pallagi Róbert: — A lel­kes KTE megérdemelten nyert. dr. Dezsőfi Ferenc: — Tel­jesen megérdemelten nyer­tünk, s ezért gratulálok a fiúknak. Csabai Pál Kábai Egyetértés- Debreceni MTE 0-0 Kaba, 1000 néző. V: Aczél (Lója, Zvolenszky). Kábai Egyetértés: Vadon — Berki, Takács, Molnár — Dán, Nagy B., Adorján, Kacsándi, Fodor — Plókai, Lente. Edző: Paróczai Sándor. Debreceni MTE: Szabó L. — Kiss Lajos, Zsupos, Till, Pipó — Kiss László, Rása, Szabó András, Szatmári — Szabó Attila, Kerek. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Fodor helyett Benyó a 60., Kacsándi helyett Bán­­ffó a 60., Kerek helyett Fehér a 78., Szatmári helyett Jzegy S. a 85. percben. Sárga lap: TrH a 33., Kiss Lajos a 43., Szabó Attila a 47., Benyó a 69., Pipó a 71. percben. Kiállítva: Szabó Attila (játékvezető megsértéséért) a 46. percben. ★ ★ Alacsony színvonalú, küzdelmes, kemény mérkő­zésen főleg a második fél­időben, a játékosok érthe­tetlenül idegesen, egymás rugdosásába feledkeztek, érdemleges helyzetek kiala­kítása helyett inkább szö­vegeltek. Paróczai Sándor utoljára áll a kabaiak kispadján, a hírek szerint abbahagyja az edzősködést. A hétfőn állí­tólag végleges elbocsájtás előtt álló debreceniek örül­tek a megérdemelt döntet­lennek. Jó: Berki, Dán, Nagy B., ill. Szabó László, Pipó, Zsu­pos. Paróczai Sándor: — A mai szezonzárón mindannyian szeggel­het­tük magunkat. Ez a mérkőzés, úgy látszik már csak „levezetésnek” sikere­dett. Egyébként az egész sze­zonhoz minden játékosomnak gratulálok, mert a célunkat teljesítettük. Garamvölgyi Lajos: — Ká­bán megnehezítettük a ma­gunk dolgát, de elértük a célunkat, összességében gra­tulálok a csapatomnak, az­­egész évi szerepléshez, hi­szen a körülményeket figye­­lembe véve óriási dolog, hogy NB II-esek maradtunk. Csuhák Zoltán Csepel—Salg. Síküveg 0-0 Csepel, 500 néző. V: Kiss G. (Szekeres, Veres). Csepel: Szieben — Gyimesi, Ács, Mikler — Fuglics, Tyukodi, Hara, Huszák — Jakab, Stefanov, Kántor. Edző: Ta­jti József. Salg. Síküveg: Hiesz — Babcsán, Juhász, Gyetvai, Hó­­mann — Zsély, Kajli, Balga, Stark — Garai, Baranyi. Edző: Dávid Róbert. Csere: Kántor helyett Végh a szünetben, Gyetvai he­lyett Králik az 52., Jakab helyett Gombás a 75., Stark helyett Tarlósi a 80. percben. Sárga lap: Juhász a 42., Hara a 48., Ace a 75., Kajli a 7. percben. Kiábrándítóan alacsony színvonalú, lélektelen „lab­­datördeléssel” telt el a mér­kőzés 90 perce. Az a pár­száz balszerencsés néző, aki strandolás, vagy horgászás helyett e meccs megtekin­tését választotta, bizonyára kétszer is meggondolja majd, hogy még egyszer elköves­­sen-e hasonló baklövést. A csapatokból senkit nem le­het kiemelni. Tajti József: — Elnézést kérek a szurkolóktól, akik abban a reményben jöttek ide, hogy majd labdarúgó­­mérkőzést látnak. Dávid Róbert: — Örülök az egy pontnak is, bár a máso­dik félidőben úgy érzem el­lenfelünk fölé ,kerekedtünk. Minden játékosomnak kelle­mes pihenést kívánok, hiszen a bajnokság során derekasan, becsületesen helytálltak. Janák László Diósgyőri VTK-Eger SE 2-1 (0-0) Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Márton (Marosvári, Hor­nyák). DVTK: Czeglédy — Bem, Parhomenko, Kertész, Bu­dai — Molnár, Vitelki, Leskó — Tóth Gy., Szviszlun, Váci. Edző: Palicskó Tibor. Eger SE: Bodolai — Szlifka, Csendes, Csűri, Jávorsz­­ky — Lengyel, Fegyverneki, Aranyos, Horváth — Nagy, Oláh. Edző: Bánkúti László. Csere: Czeglédy helyett Knotz a 41., Lengyel helyett Csőke a 64., Horváth helyett Berecz a 70., Leskó helyett Gólszerző: Leskó az 54., Tóth Gy. a 73., Nagy a 87. Csizi a 80. percben, percben. Szögletarány: 8:4 (4:3) a DVTK javára. 27. perc: Molnár az ötös­ről előrevetődve fejelt, Bo­dolai reflexmozdulattal tol­ta kapu fölé a labdát. 29. perc: Molnár „ismé­telt”, közeli fejese ezúttal a felső léc fölött hagyta el a játékteret. 31. perc: Oláh a bal ol­dalról, 12 m-ről alig suhin­totta a kapu mellé a lab­dát. 39. perc: Kavarodás tá­madt a diósgyőri kapu előtt. Lengyel célozta meg a bal alsó sarkot, a menteni igyekvő Czeglédy rosszul esett, s rövid ápolás után le is cserélték. 54. perc: Jobb oldali szöglet után Leskó emelke­dett a legmagasabbra és 9 m-ről a kapu bal oldalába fejelt 1-0 73. perc: Tóth Gy. az egri védők mögött kapott egy hosszú indítást, a vendé­gek lest reklamáltak, a csa­tár kapura vezette a lab­dát, majd kisodródva, 10 m-ről a léc alá bombázott 2-0 83. perc: Csizi egyedül törhetett kapura, ám 8 m­­ről a léc fölé emelt. 87. perc: Jobboldali be­adást követően Nagy 5 m­­ről a jobb sarokba továbbí­tott 2-1 ★ ★ ★ ★ A kánikulai meleg el­lenére rendkívül heves iramban kezdődött az összecsapás. A DVTK- nak mindenképpen nyer­nie kellett, hogy a fő­városi vasutasok esetleges pontvesztése esetén be­léphessen az ígéret föld­jére. A pályán parázs csata bontakozott ki, a vendégek alaposan „fel­szívták” magukat, hiszen szépen akarták búcsúz­tatni távozó mesterüket. Frenetikus volt a hangu­lat, egyfolytában rohamo­zott a piros-fehér társa­ság. Az Eger sok játéko­sát vonta hátra, így az első 45 percben el tudta hárítani a meg-megújuló hazai rohamokat. A szü­net után is rendkívül erős iramban küzdöttek a csapatok, a DVTK egy­re nagyobb erőket moz­gósított a döntés kicsika­rása érdekében, s fokoza­tosan fölénybe került. Érezhető volt, hogy a so­rozatos akciók előbb­­utóbb felőltik az egri el­lenállást, noha a vendé­gek is rendkívül nagy akarással, elszántsággal és odaadással küzdöttek, s remek színvonalú csa­tában a diósgyőriek rá­szolgáltak a győzelemre, így készülhetnek az újabb, kétfrontos osztá­lyozás ütközetre. Jó: Bém, Parhomenko, Molnár, Váczi, ill. Bodolai, Csendes, Oláh. Palicskó Tibor: — A csapat bajnoki szereplése és telje­sí­tménye alapján megala­pozott önbizalommal nézhet az osztályozó mérkőzések elé. Bánkuti László: — Bár a második diósgyőri gólt nagy lesállás előzte meg, a hazaiak győzelme megérde­melt. Ez a csodálatos kö­zönség NB I-et érdemelne. Doros László Nyáregyháza—Metripont 1-1 (1-0) Nyíregyháza, 2006 néző. V: Lettrich (Tóth, László Gy.). NYVSC: Varga — Szobonya, Kertész, Drobni, Csalószki — Csehi, Molnár, Kovács — Erdei, Bús, Zubanics. Edző: Sándor István. Metripond SE: Molnár — Talmácsi, Márta, Bódi, Ko­vács — Vass, Tassi, Oltványi — D. Pop, V. Pop, Verők. Edző: Lukács József. Csere: V. Pop helyett Földvári a 35., Erdei helyett Letz a szünetben, Bódi helyett Brindás a 64., Bús helyett Nagy a 67. percben. Gólszerző: Csehi (11-esből) a 29., D. Pop (20 m-es eme­lés a jobb sarokba) a 30. percben. Sárga lap: Bódi a 8., Drobni a 17., Talmácsi a 18., Ker­tész a 68. percben. ★ ★★ A hazaiak végig fölény­ben játszottak, mégis csak egy vitatható 11-essel tud­tak előnyt szerezni. A má­sodik játékrészben tovább tartott a hazai nyomás, de a Vásárhely jól védekezett. Mindenki az újabb hazai gólokat várta, nem így a vendégcsapat, amely egy gyors kontrával megérde­melten egyenlített. A kö­zönség keserű szájízzel tá­vozott, csapata méltatlanul búcsúzott. Jó: Molnár, ill. D. Pop, Márta, Talmácsi, Kovács. Sándor István: — Nagyon szégyellem, hogy ilyen játék­kal búcsúztunk a bajnoki idénytől. Lukács József: — Remé­lem, hogy, ezzel az ered­ménnyel bizonyítottuk: Vá­sárhelynek volt és van fut­­balljövője. Kovács György Bajai SBC—­Szolnoki MÁV MTE 0-1 (0-0) Baja, 1600 néző. V: Győr (Szabó, Sóthy). Baja: Horváth D. — Faddi, B. Szabó, Tóth, Morvai — Kovács, Bene, Evanics — Horváth A., Kovács I., Vén. Edző: Kincses Viktor. Szolnok: Ladányi — Rózsavölgyi, Lajkovics, Ágh, Bri­­tovics — Földi, Horváth, Csató, Vadicska — Rostás, Mold­ván. Edző: Szatmári János. Csere: Faddi helyett Schneider az 55., Rózsavölgyi he­lyett Kántor a 70., Horváth Á. helyett László a 74., Bon­­tovics helyett Pető a 84. percben. Gólszerző: Rózsavölgyi (szabadrúgásból) a 48. percben. Sárga lap: Lajkovics a 44., Kovács B. a 47., Evanics a 83. percben. ★ ★ ★ Úgy tűnt, hogy a nagy meleg rátelepszik a mérkő­zésre, hisz az első negyed­órában alig történt valami a pályán. Ezután beindult a BSK gépezete és szinte minden támadás gólhelyze­tet hozott. A felső léc négyszer mentett, s több helyzetben pedig a kitűnően védő Ladányi kapus ref­lexei segítettek a vendé­geken. A második játékrész úgy indult, hogy hengerelnek a hazaiak, de Rózsavölgyi remek szabadrúgásgólja megszakította a BSE rit­musát. Majd a szokásos képlet következett: a Szol­nok betömörült, és a Baja hiába támadott többet, a kapu előtt nem sikerült semmi. Jó: Morvai, Kovács B., Ko­vács I., Ul. Ladányi Rostás, Kincses Viktor: — Gratu­lálok a csapat egész évi tel­­jesítményéh­ez, de nagyon sajnálom, hogy ma nem sze­reztünk örömet szurkolóink­nak. Az ellenfél szerződést kötött Fortunával. Szatmári János: — Sze­rencsés győzelmet arattunk. Köszönet mindenkinek, aki egész évben segítségünkre volt. Papp Zoltán II. 164. ♦ 1991. június 17. Hatvan-DEKO— Kazincbarcikai Vegyész 1-1 (1-0) Hatvan, 3000 néző. V: Szilágyi (Komáromi, Marcsok). Hatvan DEKO: Nagy — Nyikos, Károly, Krasnyánszki, Szabados — Tuffel, Orovecz, Gümöri, Farkas — Borostyán, Martinenko. Edző: Tóth Dénes. Kazincbarcika: Mayer — Szabó, Sztahon, Csipke, Ta­kács, Kondás, Slauberger, Asszony, Balogh — Ternován, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Asszony helyett Csillag a 63., Csipke helyett Zsiga a 79., Borostyán helyett Hegedűs a 88., Martinenko helyett Augusztin a 89. percben. Gólszerző: Orovecz (20 m-ről, szabadrúgásból a bal sa­rokba) a 15., Temován (egyeni játék után 5 m-ről az üres kapuba) a 75. percben. ★ ★★ A hatvani csapatnak ez a mérkőzés az „életét” jelen­tette. Biztonságos játékra törekedtek és egy szabad­rúgásból megszerezték a vezetést. A mérkőzés nagy részében a hazaiak átad­ták a kezdeményezést, a Kazincbarcika mezőnyfö­­lényben játszott de igazi helyzetet nem igen tudott teremteni. Végeredményben a hazaiak hozták az NB 11-rőt jelentő pontocskát. Jó: Károly, Nagy, Kras­­nyán­szki, Gömöri, ill. Szta­bon, Takács, Csillag. Takács Pál szakosztályel­nök: — Végtelenül boldogok vagyunk, edzőnk tavasszal kitűnő munkát végzett. A csodálatos tavaszt köszönjük játékosainknak és nagyszerű közönségünknek. Varga Zoltán: — Jó érzés­sel ültem annak a csapatnak a kispadján amelyik az utób­bi időben nagyon sok örö­met szerzett híveinknek. Szondi László Fischer a Siófoké! Andre Ritter, a Siófok mecénása a szombati, Vi­­deoton-Waltham elleni győztes, s egyben bajnok­ságzáró mérkőzést köve­tően kiterítette eddig gon­dosan titkolt lapjait. Ritter az elöljáróban bejelentette: a klub egy­hetes olaszországi üdülé­sen látja vendégül a já­­­­tékosokat és legközelebbi hozzátartozóikat. Ezután a játékosokat a szomszé­dos különterembe invitál­ta, hogy közölje, kik azok, akiknek távozása útjába nem gördítenek akadályt a vezetők. A k­ölcsönjátékosként Siófokon szereplő Temes­vári Miklós visszatér az UTE-hez, míg az Ajkán vitézkedő Görög és Badea Gelu, valamint a katona­ságtól leszerelt Krausz Zoltán szabadon igazolha­tó. Lejárt a szerződése a két csatárnak, Páli Atti­lának és a jugoszláviai Szprecsaknak, ők is sza­badlistára kerülnek. Czi­­gány Csaba sem folytatja Siófokon, és bár svájci csapattól is van ajánlata, az őt kapacitáló magyar élcsapatoknak sem mon­dott még nemet. A légy — bár inkább szúnyog volt néhány .. . — zümmögését is hallani lehetett, amik­or Horváth László a klub gazdasági vezetője a szerződtetni kí­vánt játékosok listáját kezdte ismertetni. Ezek szerint Fodor és Somogyi után Fischer I Pál, Szalma József és Máriási Zsolt személyében három újabb válogatott játékos költö­zik a­ Balaton partjára. Jönnek a beígért Blundes­­liga-játékosok is, a ham­burgi St. Pauliból a csa­tár Klaus Ottens és a vé­dekező középpályás Frank Wolf forgathatja máris a magyar nyelvkönyvet. Bár az átigazolási időszaknak még csak a legeslegele­jén tartunk, úgy tűnik, az augusztusi rajtra Siófo­kon máris jósolható a Bí­ró — Keszeg, Zare, Ola­jos, Szalma — Máriási, Fodor, Somogyi, Wolf — Fischer, Ottens vagy Ro­mán kezdőcsapat... (andrás) Fővárosi Ingatlanközvetítő Vállalat D 10­ VI- Oktogon 4. Levélcím: 1374 Budapest, Pf. 6221