Nemzeti Sport, 1994. május (5. évfolyam, 117-146. szám)

1994-05-01 / 117. szám

4 NEMZETI SPORT CSAPÁGY SZAKÜZLET GÖRDÜLŐCSAPÁGYAK, ÉKSZÍJAK, SZIMERINGEK ÓRIÁSI VÁLASZTÉKBAN! SZÉKESFEHÉRVÁR, Deák F. u. 37. Tel./fax: (22) 314-590. ISOLYTH ásványgyapot szigetelő anyagok 20% ENGEDMÉNYES VÁSÁRA ISO­ THERMO Kft. Víz-, hang- és hőszigetelő anyagok 2000 Szentendre, Kőzúzó u. 20. Tel./fax: (26) 310-882, (26) 311-420. Debreceni VSC-Siófok 2-1 (0-0) Debrecen, 5500 néző. Vezette: Marosvári (5) (Szabó J., Kiss B.). DVSC: Horváth B. 0 - Földvári 6, Kondás 6, Sándor Cs. 7, Pető 7 - Dombi 5, Sándor T. 6, Madar 5, Buliga 6 - Tóth A. 6, Toderas 5. Edző: Garamvölgyi Lajos. SIÓFOK: Bíró 6 - Keszeg 5, Bimbó 6, Olajos 5, Meksz 6 - Sallai 6, Jenei 5, Varsányi 5, Király 4 - Tóth L. 5, Földes 6. Edző: Pusztai László. CSERE: Király helyett Kirchmayer (5) a szünetben, Toderas helyett Gracsov (7) a 60., Tóth A. helyett Papp Zs. (-) a 75., Varsányi helyett Szabadi (-) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: Meksz (11-esből) az 55., Kondás (11-esből) a 89., Gracsov a 90. percben. SÁRGA LAP: Meksz (buktatásért) a 29., Sándor T. (reklamálásért) az 54., Kondás (reklamálásért) az 55., Földvári (buktatásért) a 61. percben. SZÖGLETARÁNY: 10:3 (7:1). 6. perc: Sándor Cs. a szélen szöktette Toderást, akinek 18 m­­es lövését Bíró a bal alsó sarok előtt hárította. 24. perc: Sallai T. utolérte és buktatta Sándor Tamást 22 m-re a kaputól. A sértett végezte el a szabadrúgást, lövése nyomán a labda a felső lécről vágódott vissza, de Bimbó a berobbanó debreceniek elől kivágta szög­letre azt. Rögtön utána ismét ő állt Sándor T. lövésének útjába. 42. perc: Buliga jobbról csavar­ta be a labdát, amelyet Toderás fejjel 7 m-ről a kapu fölé csúszta­tott. 44. perc: Sándor Cs. középen 40 m-en át vezetette fel a labdát és két védő díszkíséretében 14 m-ről, jobb külsővel cen­timéterekkel a bal kapufa mellé célzott. Óriási helyzet volt! 55. perc: Földes ütközött a 11-es pontnál a hazai védők­kel és térdre esett, miköz­ben húzta Buliga mezét. Marosvári játékvezető megle­petésre a 11-es pontra mutatott. Meksz a büntetőt a bal alsó sarokba rúgta. 0-1 70. perc: Földvári hazaadott Horváthnak, aki ki akarta cse­lezni a rárontó Kirchmayert, de szerencséjére a csatár lábáról a labda a játéktéren túlra pattant. 72. perc: Pető 22 m-es szabadrúgása nyomán a labda a siófoki kapu bal kapufáján csat­tant. 83. perc: Szinte ugyanonnan ismét Pető végzett el szabad­rúgást, a labda a bal kapufára, majd onnan a gólvonalra vágó­dott, és az egyik védő kivágta szögletre. A partjelző nem intett, s Marosvári sem látott gólt. 89. perc: Dombi a 16-os jobb sarkánál hosszan elgurította a labdát Meksz mellett, majd át­esett a védő lábán. Marosvári visszaadta a „kölcsönt", 11-est adott a DVSC javára. Kondás a jó irányba mozduló Bíró mellett a jobb alsó sarokba lőtte a bün­tetőt. 1-1 90. perc: Sándor T. lövése nyomán a labda egy védő lábán magasra felpattant, Gracsov fél fordulattal, ollózva 14 m-ről lőtt a háló jobb oldalába. 2-1 A közelgő nyarat idéző meleg elpillesztette a játékosokat, lagy­matag, eseménytelen volt az első negyedóra. A Debrecen többet birtokolta a labdát, de rendre csak poroszkálgatva lépte át a felezővonalat. Csak Sándor Cs. néhány jó ütemű szerelése és Buliga beadásai, igyekezete vitt színt a szürkeségbe. A félidő közepén még egyértelműbbé vált a Debrecen fölénye, Horváth B.­­nek több mint félórán át nem kel­lett még a labdát sem megfognia. Akár ki is látogathatott volna a Nagyerdei strandra, annyira nem volt tennivalója. Nem úgy a nappal szemben védő Bíró, akinek figyelmét a szórványos hazai lövések tartották éberen. Szünet után kezdetben ki­maradtak a nagy debreceni lehetőségek, majd Marosvári játékvezető vált főszereplővé. A sárga lapok osztásával a hazai csapatnak „keményített be", és megadott egy mindenki által erősen vitatott tizenegyest. Mindent egy lapra tett fel a Debrecen, s kettős cserével próbálta élénkíteni támadásait. Azonban balszerencséje volt, mert Pető két szabadrúgása is a kapufán csattant. Az utolsó három perc hallatlan izgalmakat hozott. A játékvezető ezúttal a Debrecennek adott „ajándék" 11- est, hibával próbálta kiküszöböl­ni előző hibáját. Egyértelműen főszereplővé vált. Végül a csereként beállt veterán, a csu­paszív ukrán csatár, Gracsov technikailag is gyönyörű megol­dása a három kapufát lövő, végig mezőnyfölényben játszó Debrecen szerencsés, de meg­érdemelt győzelmét hozta. Marosvári játékvezetőnek csaknem egy órán át nem sok dolga akadt, de utána Sándor T.­­nak jogtalanul adott sárga lapot. Aztán a Siófok javára megítélt büntetőnél tévedett nagyot, majd a Debrecennek megadott tizen­egyesnél úgyszintén. Nagy sze­repe volt abban, hogy a mér­ TARGONCASZERVIZ Targoncák, alkatrészek Javítás, vizsgáztatás Egyetértés Kft. 4241 BOCSKAIKERT, Németh L. u. 7. Telefon: (52) 384-560, 384-739, 3 A SZURKOLÓ HANGJA című rovatunknak vasárnap 9 és 11 óra között elmondhatja véleményét a hétvégi NB I-es fordulóról. A Nemzeti Képes Sport telefonjánál: Budai Miklós. Hívja a 138-2492-es számot! ;Mester~^1^)| KISS LÁSZLÓ: - Fiatal csa­patunk mindent megtett a siker érdekében. A Vác egyetlen helyzetét könyörtelenül kihasz­nálta, ez bizonyítja, hogy jó csa­pat. Nem érdemeltünk vereséget. V. 117. • 1994. május 1. ­ A Vác a Csaba sarkában Parmalat FC-Vác FC-Samsung 0-1 (0-1) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Kurmai (7) (Bognár, Vavika). PARMALAT FC: Mitring 5 - Varga 4, Balogh 5, Lőrincz 4 - Kucselata 4, Salacz 3, Dubecz 5, Czéh 4, Takács 5, Bekő 5 - Horváth F. 4. Edző: Kiss László. VÁC FC-SAMSUNG: Koszta 0 - Kasza 4, Nagy 5, Aranyos 4 - Nyilas 5, Hahn 5, Kriska 4, Víg 4, Romanek 5 - Füle 4, Burzi 5. Edző: Csank János. CSERE: Salacz helyett Jónás (5) a szünetben, Czéh helyett Pálfi (4) a 60., Víg helyett Simon (-) a 65., Burzi helyett Miovecz (-) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Burzi a 19. percben. SÁRGA LAP: Burzi (Varga lerántásáért) a 32., Kasza (Horváth leterítéséért) a 39., Varga (lerántotta Fülét) a 42., Bekő (füttyszó után földhöz vágta a labdát) az 53. percben. SZÖGLETARÁNY: 7:5 (3:3). Mindkét edző aludt egyet az előre közölt összeállításra. A fehérváriak négy, a vendégek két helyen változtattak. Reméljük, nem ezzel akarta a két szak­vezető félrevezetni egymást, hanem szakmai megfontolásból döntöttek így. A fehérváriak már a mérkőzés előtt ünnepelhettek, mivel kétszázadik villanyfényes mérkőzésüket játszották a Sóstói stadionban. 4. perc: Aranyos hibáját kihasználva Takács éles szögből, 12 m-ről célozta meg a rövid sarkot, Koszta azonban rajta volt a lövésen, és a mezőnybe öklözte a labdát. 19. perc: A középpályán Salacz egy átadásnál elcsúszott, Füle a lesre játszó védők között kitűnő ütemben indította Burzit, aki a kimozduló Mitring mellett tizenkét méterről lőtt a kapu közepébe. 0-1 26. perc: Romanek közeli lövése lepattant a védőkről, s ez annyira meglepte Kaszát, hogy nyolc méterről, csúnyán fölé lőtt. 27. perc: Takács a bal oldalon vezetett támadást, ügyesen vis­szagurított a tizenhatosra Du­­beczhoz, a középpályás lövése azonban lecsorgott a védőkről, és így - bár irányt változtatott - Kosztának volt ideje, hogy el­csípje a labdát. 35. perc: Kavarodás támadt a fehérvári védelemben. Füle került így gólhelyzetbe, de a csatár hét méterről telibe találta a bal oldali kapufát. 73. perc: Bal oldali szögletet lőtt be Pálfi. A védők többször is csak röviden tudtak menteni, s végül a közben odaérkező Pálfi lőtt kapu fölé. 83. perc: Nagy átadását követően Romanek kitűnően indította Fülét, aki szorongatott helyzetben tört kapura. Mitring kimozdult eléje, megzavarta a váci játékost, aki 10 m-ről, ha kevéssel is, de kapu mellé gurí­tott. 88. perc: Pálfi bal oldali beadá­sa átszállt a védők fölött, Takács az alapvonal közeléből csak kapu mellé tudott fejelni. Ha valaki azt hitte, hogy a Parmalat siófoki győzelme visz­­szacsalogatja a nézőket a Sóstói stadionba, az nagyon tévedett. Közbeszólt a nyárba forduló április vég és a 25 fokos meleg, a pazar idő a kiskertekbe, a Velencei-tóhoz és a Balaton f­artjára csábította az embereket, hol van már az a futballsze­retet, amely visszavitte férj­­uramokat a meccsre? Hol van már az a futball? Kiss László, a Parmalat alig „egyhetes" edzője most mutatko­zott be a hazai publikum előtt. Az edzői premieren nem lehetett számítani valami díszelőadásra, mert az ellenfél az egyik baj­nokesélyes, a Vác FC-Samsung csapata volt. Kiss taktikai variá­cióinak egyike a biztonságos védekezésre épült. Három védő előtt hatan szállták meg a pálya közepét, Salacznak az volt a fel­adata, hogy szemmel tartsa Ví­gét, Takács pedig szabadon ka­landozhatott. A taktika értelmé­ben neki kellett szervezni a kon­trajátékot. Elöl egyedül Horváth tartózkodott. Nemcsak góllövési feladattal, hanem ha hozzá került a labda, tartania kellett, amíg legalább három középpá­lyás felzárkózott a támadáshoz. A Vác játszotta megszokott, kiegyensúlyozott, tudatos játé­kát. Két ék volt elöl, öten a középpályán biztosítottak. Nagy taktikai csata bontako­zott ki a két csapat között. A váciak magabiztosan futballoz­tak, kivárásra játszottak. A haza­iak kicsit idegesebben igyekeztek Koszta kapuja elé. Takács betar­totta az edzői utasítást, mert a pálya szinte minden pontján feltűnt. Eleinte a Parmalat támadott többet, a Vácnak vi­szont bejött a kivárás. Csank legénysége könyörtelenül ki­használta az első igazán nagy, hazai hibát. Salacz elcsúszott a S a közepén, és ebből meg­lett a vendégek gólja. Akart a Parmalat, de türel­metlen volt, játékosai nem ját­szották ki a helyzeteket. Ha vi­szont odakerültek a kapu elé, akkor hibáztak. A mérkőzés első része nem hozott valami nagy iramot, nagy játékot. Tulajdon­képpen a Vác akarata érvénye­sült, így vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás után támadó szel­lemben folytatta a játékot a Parmalat. Takács és a Salacz helyére bejött Jónás többet tartózkodott elöl, Horváth mel­lett. A váciakat ez nem zavarta. Továbbra is komótosan araszol­­gattak Mitring kapuja felé. Hogy miért látszott sikeresebbnek Csank pozíciós játéka? Tulaj­donképpen azért, mert a hazaiak nem mozogtak eleget. Nem ját­szottak szélekre, középen marad­tak, nem igyekeztek a védők mögé kerülni. Hiányzott ebből a Parmalatból az igazi tűz, a győz­­niakarás. A Vác sem erőltette meg magát. Kicsit ráült az ered­ményre, nem vezetett léleg­zetelállító kontratámadásokat, ügyesen fékezte a hazaiakat, biz­tonságra törekedett. A mérkőzés színvonala csapni­valóan gyenge volt. Mintha kon­flison sétakocsikáztak volna a játékosok. Se iram, se játék. Tömény unalom! A játékosok hibát hibára halmoztak mind a két oldalon. A váciak játékát mag­yarázni lehet, megérteni kevésbé. Több mint valószínű, tudták, hogy a Békéscsaba kikapott Újpesten, tehát nekik a győzelem Székesfehérvárott sokat érhet. A hazaiaknak viszont nagyon sokat kell még gyakorolniuk, és sokkal több önbizalomra lesz szükségük. Aztán meg kell ta­nulniuk azt is, hogy kapuralövés nélkül nincs gól. Koszta akár regényt is olvashatott volna a mérkőzés alatt, mert nem sokat zavarták a Parmalat csatárai. Egy gól és más semmi. Ennyit lehet egy mondatban össze­foglalni erről a találkozóról. A váciaknak a két pont volt a fontos, a többivel ők sem törőd­tek. A mérkőzésnek vége, gyor­san felejtsük el, mert ez minden volt, csak futball nem! Kurmai játékvezető néhány apróbb hiba mellett elkövetett egy súlyosabbat is. Nagynak egy lerántásért nem adott sárga lapot. • A bekapott gól után miért nem játszottak sokkal támadóbb szellemben? - A szünetben arra hívtam fel a játékosok figyelmét, hogy támadjanak. Sajnos, nem jöttek be a helyzetek. CSANK JÁNOS: - Színvonalas mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. A Parmalatnak szinte helyzete sem volt. • Annak tudatában játszottak visszafogottan, hogy tudták a Békéscsaba eredményét? - Volt benne valami. A játé­kosok tudták, hogy a Békéscsaba vesztett, így ráültek az ered­ményre. Ennek ellenére több gól­lal nyerhettünk volna. Boross Dezső Székelyhídi János m­esi -­ 4 . HK GAZDABOLT MG gépek olcsó áron MC­-80 500 000 Ft+Áfa MC­-82 580 000 Ft+Áfa SPC-4 vetőgép 140 000 Ft+Áfa SPC-6 vetőgép 178 000 Ft+Áfa SUP-21 vetőgép 205 000 Ft+Áfa GD-3,2 tárcsa 170 000 Ft+Áfa MIC-04 műtrágyázó 85 000 Ft+Áfa Fn-2 talajmaró 192 000 Ft+Áfa Kápolnásnyék, Fő Út 47. Telefon: 22/3GB-003. kőzés utolsó félórája eléggé paprikás lett. GARAMVÖLGYI LAJOS: - A kapufák és a helyzetek alapján úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Igazságtalan lett volna, ha ezen a mérkőzésen veszítünk. Pár perccel a vége előtt már az iksznek is nagyon örültem volna, de azt hiszem, hogy a sikert az előző nyolc­vankilenc perc akarása hozta meg. PUSZTAI LÁSZLÓ: - A szerencse nyolcvanöt percig velünk volt, hiszen a Debrecen három kapufát is rúgott. Az utána történtekről nem nyi­latkoznék. A védekezésben tiszta eszközökkel oldottuk meg a fel­adatunkat, s az esetleges kont­rákra építettünk. Csubak Zoltán A MINI FÉSZEK ÁRUHÁZ Székesfehérvár, Honvéd u. 1. Telefon: (22) 310-867. Szanitériák, fürdőszoba-berendezések, márványok, gránitok, komplett uszodák szállítását L £ TZTÍimI Sír gd 8 2* “i JSa síi fel (*“ ö* y El§pJJÉi||ll 111 ZcnA o — ^ I ^ Jn«imnin>o®'ü®>o®inNMoN írj ^ * 3 X O 1 IFI s> li1' x í«|g || Mff i s | ^híisas- s igéi fnlHH $sl*§§áf|i|í"Ijosa|ll:olls71 í N láSíSlílllleillii «Js * sitiiig < ifll