Nemzeti Sport, 1994. szeptember (5. évfolyam, 238-267. szám)

1994-09-01 / 238. szám

4 NEMZETI SPORT V: A kecskeméti pálya sem .Magyar­­ Kupa­­ M V 1. csoport Hajdúnánás-Nyírmeggyes 3-0 (0-0) Hajdúnánás, 200 néző. V: Jenei. Hajdúnánás: Tóth - Nagy I., Vonyigás, Papp (Szűcs), Pipó - Kórász, Alisenko, Szemán, Fazekas - Nagy II (Kondora), Vass. Edző: Szikszai Lajos. Nyír­­meggyes: Kötél - Barta, Krizán, Jakubik, Papp - Tardi (Bandics), Martnyuk (Szegi), Simai, Piros - Horváth, Barcsai. Edző: Csirkó György. G: Vass, Szűcs, Fazekas. Az elég alacsony színvonalú első félidőben a vendégcsapat betömörült a kapu elé. Szünet után a Nyírmeggyes támadott többet, hetven percig egyenrangú ellenfél volt, de aztán fokoza­tosan elfáradt. Jó: Vonyigás, Pipó, Vass, ill. Kötél, Tardi, Hor­váth. Füzesabony-Nyíregyházi Volán-Kárpát-hús 7-0 (1-0) Füzesabony, 200 néző. V: Vilmányi. Füzes­abony: Varga - Polgár, Pelyhe, Bocsi, Gál - Bara­nyai, Ferenc (Novák T.), Sima, Csóka - Nagy (Hídvégi), Fehér. Edző: Varga Zoltán. Nyíregy­házi Volán: Pálóczi - Szögi, Ajter, Tóth, Varga - Moldván, Tardi, Belus (Forgó), Paulik (László) - Davida, Lipcsei. Edző: Madantina György. G: Fehér (2), Csóka (2), Sima, Bocsi, Novák T. Egy félidőn át jól tartotta magát a nyíregyházi gárda, szünet után viszont már nem tudta meg­akadályozni a hazaiak gólzáporát. A Füzesa­bony akár nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna. Jó: Sima, Bocsi, Csóka, Fehér, ill. Ajter, Davida. A csoport állása: 1. Hajdúnánás 9, 2. Nyír­meggyes 5,3. Füzesabony 4 (9-5), 4. Nyíregyházi Volán Kárpát-hús 4 (4—12). Edző: Varga József. G: Szurkos (3), Kurik­o (2), Fecsku. A hazaiak javuló játékkal, szép gólokkal bizto­san verték NB II-as, lelkes ellenfelüket. Jó: Havelant, Sinka, Rása, Fecsku, ill. Farkas, Bazsó. A csoport állása: 1. Tiszavasvári 9 (3 mérk.), 2. Ferencváros 6 (2 mérk.), 3. Mezőkövesd 3 (3 mérk.), 4. Apc 0 (4 mérk.). 4. csoport Vámospércs-Szegedi VSE 1-1 (0-1) Vámospércs, 400 néző. V: Szlomoniczky. Vá­­mospércs: Mező - Juhász Kiss I., Nemes, Me­zei - Belényesi, Horváth, Csarkó, Juhász G. - Csobán (Malmos), Tóth. Edző: Mező József. Sze­gedi VSE: Köröm - Kiszár, Harguly, Simon, Kot­­henc - Nagy, dr. Kovács, Vágó, Tóth - Takács, Udvari. Edző: dr.Tóth János. G: Malmos, ill. dr. Kovács. Az első félidő közepén lesgyanús helyzetből szerzett vezetést a vendégcsapat, amit közvetle­nül a szünet után Malmos közelről kiegyenlített. Ettől kezdve nyomasztó mezőnyfölényben ját­szott a Vámospércs, de ezt nem tudta gólra vál­tani. Jó: Mezei, Belényesi, Juhász G., ill. Hurguly, dr. Kovács, Takács. A csoport állása: 1. Békéscsaba 9, 2. Szegedi VSE 7,3. Vámospércs 4,4. Mezőhegyes 0. Igazságosabb lett volna, de egy szerencsétlen ön­góllal a vendégeké lett a győzelem. Jó: Dr. Tóth L., Elekes V., ill. senki. ETO FC Győr-Töltéstava 11-0(3-0) Győr, 500 néző. V: Nagy II­I. ETO FC: Végh (Bíró B.) - Lázár - Radics, Kocsis - Tóth, Jago­­dics, Árgyelán (Szepessy), Mikóczi - Herczeg (Böjte), Popescu, Hámori. Edző: Verebes József. Töltéstava: Kiss - Végh - Tüske, Ács, Németh - Sági, Szabó, Bordán (Varga), Nyári (Papp) - Juk­­li, dr. Horváth. Edző: Bangó János. G: Mikóczi (4), Hámori (2), Jagodics (2), Popescu (2), Kocsis (11-esből). A körzeti bajnokságban szereplő töltészavasak elérhették azt, ami számukra elérhető volt, tét­mérkőzést játszhattak az ETO ellen a győri stadi­onban. Végig sportszerű eszközökkel, nagyon lelkesen küzdöttek, amíg bírták erővel. Az ETO a számára edzőmérkőzés jellegű találkozón végig a vendégek térfelén terelgette a labdát és nagyon könnyed játékkal érte el góljait. Jó: Jagodics, Mikóczi, Árgyelán, Lázár, ill. Ács, Szabó. A csoport állása: 1. ETO FC Győr 9 (21-0), 2. Haladás VSE 9 (10-1), 3. Püspökmolnári 3, 4. Töltéstava 0. Jó: Véber, Wukovics, Kozma, Szlezák, ill. Kiss, Fülöp. A csoport állása: 1. UTE-Novabau 10 (38-1), 2. MTK 10 (14-2), 3. Botka-MÁV DAC 3, 4. Halászi 0. 2. csoport DVSC-Tiszamenti SE 17-1 (5-0) Debrecen, 1000 néző. V: Márton S. DVSC: Téglási (Nagy Z.) - Balogh, Gojan, Sándor Cs, Szathmári -Dombi, Vadicska, Sándor T., Medvid (Madar) - Tóth Gy. (Tóth A.), Ilea. Edző: Garam­­völgyi Lajos. G: Sándor T. (5), Ilea (4), Tóth A. (2),Tóth Gy. (2), Dombi, Vadicska, Gojan, Szath­mári, ill.Szászi. Már az első félidőben egyértelmű volt, hogy több osztálynyi a különbség a két csapat között. A hazaiak tetszés szerint rúgták a góljaikat, kö­zönségszórakoztató mérkőzésen élvezhette a já­tékot a szokatlanul nagy létszámú publikum. Jó: Sándor T., Ilea, Tóth Gy.,Tóth A., Gojan, ill. Szászi, Biró. Ózdi Kohász-Kisvárda 2-3 (1-1) Ózd 200 néző. V: Mohácsi. Ózdi Kohász: Er­dős - Kiss, Kertész, Paulovics, Jakab, Agócs, Drozdik, Kálmán, Búd, (Pál), Herczeg, Bíró (Bu­­lavin). Edző: Bíró István. Kisvárda: Czene (Szőr) - Czapp, Takács, Lipták, Oláh, Göncz, Dudás, Seres, Szombathy. (Popovics), Csapóczi (Béres), Balázs. Edző: Komáromi György. G: Agócs, Pál, ill. Dudás, Seres, Béres. Góltratörőbben és tudatosabban játszott a ven­dégcsapat. Mindig a szabolcsi gárda szerezte meg a vezetést, s a játék képe alapján megérde­melten győzött. Jó: Agócs, Paulovics, ill. Dudás, Seres, Béres, Takács. A csoport állása: 1. Debreceni VSC 12, 2. Kis­várda 7,3. Ózd 3,4. Tiszamenti SE 0. 3. csoport Tiszavasvári Alkaloida SE­­Apci TE 6-0 (3-0) Tiszavasvári, 600 néző. V: Zvolenszky. Tisza­vasvári: Varga - Riskó, Havelant, Rása, Hegedűs (Szarka) - Sinka, Kurik­o, Fecsku, Bohács - Szur­kos, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Apci TE: Őri - Ka­pui (Báthy), Farkas, Sármány, Szabó - Nagy, Jambrik (Buzma), Kovács, Kiss - Tamásy, Bazsó. 5. csoport Budafoki LC-Kiskundorozs­­ma SE 6-1 (3-1) Promontor u., 200 néző. V: Ring. Budafok: dr. Szieben (Jeszenszky) - Wendler - Szabó, Kró­­ner, Bősze (Babai), Gál - Mundi, Vanicsek, Sza­mosi - Balogh I., Nagy (Somogyi). Edző: Krivitz Tamás. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Simonics, Szabó P., Gábor - Szabó G., Otlik, Fábián, Szabó Zs. - Markó (Móra), Tóth G., Nagy. Edző: Otlik Sándor. G: Balogh I. (2), Nagy (2), Szamosi, Wendler, ill. Markó. Kiállítva: Gábor és Tóth Z. A negyedik budafoki gólig sportszerű volt a mérkőzés, ezután a vendégek „begőzöltek" és a labda helyett az ellenfél bokáját kezdték rúgdos­­ni. Ennek a harcmodornak három sárga lap és két kiállítás lett az eredménye. A két mezőnyjá­tékos mellett Otlik edzőnek is el kellett hagynia a pályát. A Budafok tetszés szerint érte el góljait. Jó: dr. Szieben, Mundi, Szamosi, ill. Tóth Z., Si­monics. 7. csoport MTK-Betka-MÁV DAC 4-0 (1-0) Hungária krt. 300 néző. V: Márton. MTK: Piel (Szűcs) -Salacz, Jávorka, Nagy S. - Talapa, Szta­­nó, Szabó, Farkasházy - Tikosi, Takács, Reichen­­bach (Kenesei K.). Edző: Bicskei Bertalan. Betka- MÁV DAC: Kocsis - Gulyás, Takács, Horváth T., Vita - Magyar, Baki (Kieli), Makkos, Nagy A. - Segovits (Horváth G.), Kövecses. Edző: Guny­­hó Ferenc. G: Nagy L. (2), Tikosi, Farkasházy, Az első félidőben a vendégek is többször ve­zethettek volna, a mérkőzés legnagyobb helyze­tét a kiugró Makkos hagyta ki. Szünet után már érvényesült a volt NB I-es csapat nagyobb játék­tudása, ami gólokban és főleg a helyzetekben mutatkozott meg. . Jó: Salacz, Jávorka, Talapa, Nagy S., ill. Kocsis, Gulyás, Magyar. Rákóczi-Kaposcukor- Lánycsók 4-2 (3-1) Kaposvár, toponári pálya 200 néző. V: Makai. Rákóczi KFC: Kovács - Novák, Mező, Szabó M. - Pammer, Kiss, Takács F., Harsányi (Lóki) - Sza­bó L. (Szintai), Neubauer, László. Edző: Horváth Lajos. Lánycsók: Puch (Kovácsfi) - Csonka, Lin­­der (Szabó), Aut - Román, Szeifert, Bódis (Czig­­ler), Kovács, Brecska - Patócs, Kerekes. Edző: Ba­logh József. G: Neubauer (3), Szabó L., illetve Pa­tócs (2). A keskeny, kisméretű pályán az első félidőben jól feltalálta magát a kaposvári csapat, széleken vezetett formás akciókból szerezte góljait. Szü­net után azonban sokat körülményeskedett és ekkor a mindvégig lelkes vendégeknek is akad­tak veszélyes támadásai. Jó: Novák, László, Neubauer, ill. Kovácsfi, Pa­tócs. A csoport állása: 1. Stadler FC 8 (16-3), 2. Sió­fok 8 (12-3), 3. Rákóczi KFC 6,4. Lánycsók 0. Vác FC-Samsung- Farmos VMSK 9-0 (3-0) Vác, 800 néző. V: Marcsok. Vác FC-Samsung: Koszta - Puglits (Lévai), Aczél, Nagy, Kasza - Zvara, Nyilas, Farkas, Romanek - Dzurják (Bán­földi), Füle. Edző: Csank János. Farmos: Hege­dűs (Tarjáni) - Lengyel, Bodócs, Pozsár, Abrók (Vankó A.) - Keszthelyi, Sponga (Vankó D.), Hajnal, Székely - Gulácsi, Kenyó. Edző: Fejős Pál. G: Füle (4), Nyilas (2), Farkas, Romanek, Bánföldi. A papírformának megfelelően a bajnok sima g­yőzelmet aratott a megyei bajnokságban vitéz­edő vendégek ellen. Jó: Füle, Nyilas, Romanek, ill. Pozsár, Székely. A csoport állása: 1. Budafok 9 (3 mérk.), 2. Vác FC-Samsung 6 (2 mérk.), 3. Kiskundorozsma 3 (3 mérk.), 4. Farmos 0 (4 mérk.). 6. csoport Püspökmolnári-Haladás VSE 1-2 (0-2) Püspökmolnári, 100 néző. V: Mező. Püspök­molnári: Kirchnopf - Katona, Varga K., Elekes V. - Tóth L., Kálmán, Németh R. (Balogh F.), Krem­­zer, Kovács Zs. - Őr (Tóth Z.), Szalai. Edző: Fe­­dor Sándor. Haladás: Király - Petróczi, Bognár, Szűcs - Szabó R. (Németh K.), Szekér, Elekes A., Németh Z. - Schneider, Ábrahám (Czuppon), Florin. Edző: Rátkai László. G: Tóth L., ill. Kato­na (öngól), Bognár. Az alacsony színvonalú mérkőzésen nem ér­ződött a két Vas megyei csapat teljesítményén az osztálynyi különbség. Az első félidőben a vendé­ek, míg a másodikban a hazaiak játszottak jób­an. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen e UTE-Novabau-Halászi SE 14-0 (3-0) Megyeri út, 600 néző. V: Szabó József. UTE­­Novabau: Praj (Szűcs) - Medgyesi (Simon), Tomka, Szlezák - Kozma, Véber, Horváth P., Molnár Z. (Kupa) - Belvon, Szanyó, Wukovics. Edző: Garami József. Halászi SE: Cseri L. (Mol­nár A.) - Rigó, Saly, Kiss, Trapic (Reizinger) - Fülöp, Heveder, Nagy, Szitás - Mátyás, Kelemen (Cseri R.). Edző: Horacsek János. G: Véber (5), Wukovics (4), Belvon (2), Kozma, Horváth P., Szanyó. Az első félidőben kényelmesen, lazán szövöget­te támadásait az Újpest. A fordulás után úgy tűnt, hogy Garami mester kissé felráz­ta fiait, mert szinte kétpercen­­ként hullottak a szebbnél szebb gólok. A rendkívül szerény ké­pességű, de lelkes halásziak nem tudtak nagyobb ellenállást tanú­sítani. A második félidőben kü­lönösen Véber góljai mentek él­ményszámba, míg Wukovics le­­sipuskás találatokkal vétette ma­gát észre. A tartalékos Újpest ilyen különbséggel is megérde­melten nyerte a találkozót. V. 238 • 1994. szeptember 1. 8. csoport Stadler FC-Siófok 2-2 (0-1) Kecskemét, 2000 néző. V: Tóth. Stadler FC: Ba­­bócsy (Simon) - Oprisan, Makrickij, Nagy, Ker­tész - Kecskés, Molnár, Kovács (Rumán) (Laka­tos), Hleba - Kanál, Csehi. Edző: Ioan Patrascu. Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Perger - Tóth, Barna, Kirchmayer (Szabó), Földes - Du­­kon (Chezán), Miovecz. Edző: Gellei Imre. G: Rumán, Kanál, ill. Földes, Miovecz (11-esből). Az első félidőben egyik csapat sem mutatta azt a teljesítmény, amit a közönség elvárt volna tőle. A második játékrészben Ruman beállításá­val élénkebb és eredményesebb lett a Stadler FC játéka, annyira azonban nem, hogy legyőzze a Siófokot. Jó: Rumán, Kanál, Csehi, ill. Miovecz, Földes. 9. csoport A Salgótarjáni BTC-Dunavarsány mérkőzés elmaradt, mert a vendég Dunavarsány csapata a hivatalos várakozási idő letelte után sem jelent meg. Tompos játékvezető a hivatalos okmányok kitöltése után belyezettnek nyivánította a talál­kozót. Vasas-Karancskeszi 10-2 (6-0) Fáy utca, 500 néző. V: Cserna. Vasas: Molnár - Máriási, Erős, Juhár - Gricajuk (Claude), Faragó, Szenes, Mónos (Birinyi) - Földes, Tímár, Jován. Edző: Tóth Bálint. Karancskeszi: Herczeg J. - Ákos I., Herczeg Z., Barta (Máté), Bobál - Man­­csi, Polareczky, Szilágyi, Chovál - Szeles, Dénes Zs. (Tarjáni). Edző: Bandur Mihály. G: Szenes (4, hármat 11-esből), Claude (2), Tímár, Földes, Fa­ragó, Juhár, ill. Szeles (2). A Vasas rendkívül sok mozgással, pontos rö­vid passzokkal, tért ölelő átadásokkal közönség­szórakoztató játékot produkált az első negyve­nöt percben. Érdekesség, hogy a szünet után a szimpatikus karancskeszieknek is akadt két nagy ziccere, de ezeket kihasználatlanul hagy­ták. Jó: Juhár, Szenes, Földes, ill. Herczeg J., Ákos I., Szeles. A csoport állása: 1. Vasas 10 (4 mérk.), 2. SBTC 6 (3 mérk.), 3. Dunavarsány Synergy 2 (3 mérk.), 4. Karancskeszi 1 (4 mérk.). M­­­C­L­I­K­O­M Market Telekom Elektronikai, Szolgáltató és Kereskedelmi BT. Hagyományos és elektronikus telefonalközpontok, főnök-titkári rendszerek javítása, karbantartása Új rendszerek telepítése strukturált hálózattal is, garanciával! Végberendezések forgalmazása • Vállalati órarendszerek • Sport eredményjelzők Telefon/fax: 180-6071 00.852.1724.6124 BUJA CSAJOK 00.852.1724.6126 SIMOGASSUK EGYMÁST 00.852.1724.6128 TÁRCSÁZZ ÉS ÉLVEZZ! 00.852.1724.6130