Nemzeti Sport, 1999. május (10. évfolyam, 118-146. szám)

1999-05-02 / 118. szám

NEMZETI SPORT LABDARÚGÁS • PNB X. 118. • 1999. május 2. Nyíregyháza, 11 000 néző. Vezette: Bede (7) (Tompos, dr. Hegyi) CSERE: Márkus helyett Azoitei (5) a 38., László B. helyett Gerlicz­­ki (-) a 69., Korsós A. helyett Kovács Z. (-) és Kiss Gy. helyett Bes­senyei (-) mindkettő a 72., G. Kopunovics helyett Szanyó (-) a 75., Kvasz helyett Kerényi (-) a 81. percben. GÓLSZERZŐ: Korsós A. a 22., G. Kopunovics a 34. percben SÁRGA LAP: Kovács B. (Szabó felvágásáért) a 40., Herczeg (reklamá­lásért) az 50., Korsós A. (Novák visszahúzásáért) a 68., Gerliczki (Herczeg buktatásáért) a 73., Azoitei (reklamálásért) a 91. percben SZÖGLETARÁNY: 9:2 (2:1) 9. perc: Kiss György kényszerítőzött a tizenhatos vonalán álló Kirchmayerrel, a visszaemelt labdát a védő óriási helyzetben tíz mé­terről, kapásból a léc fölé lőtte. 22. perc: Urbán ívelt a nyíregyházi térfél közepéről, szabadrúgás­ból a nyíregyházi kapu elé. Kiskapusi balról középre fejelt, és a bal ol­dali kapufánál érkező Korsós közelről a bal sarokba bólintotta a lab­dát. 0-1 34. perc: Urbán emelt a nyíregyházi térfél közepéről a lesre állítás­sal próbálkozó hazai védők mögé, Korsós balról középre fejelt, ahol ketten is érkeztek, végül Kopunovics hat méterről a térdre rogyó Va­don mellett a bal alsó sarokba lőtt. 0-2 49. perc: Karkusz megkerülős csellel csapta be Urbánt, majd mi­előtt lőtt volna, Bíró lábbal tisztázott. Nem szabadult fel az újpes­ti kapu, mert Göncz balról középre emelt, az érkező Szabó Attila A meccs hőse BÍRÓ SZABOLCS azzal tűnt ki társai közül, hogy a j­ó második félidő elején több­­ esetben bravúrral hárított és­­ ezzel nagy nyugalmat köl­csönzött csapattársainak, négy méterről tisztán fejelhetett, ám Bíró lábát találta el a labdá­val. 58. perc: Szabadrúgásból Göncz 23 méterről, középről lőtt kapura, a léc alá tartó labdát Bíró a kapu fölé tolta. A szögletből Novák lőtt balról középre, Azoitei bevetődve, öt méterről fejelt a bal sarok irá­nyába, Bíró ismét bravúrral men­tett. 69. perc: Kirchmayer gurított jobbról középre, Szabó Attila át­vette a labdát, majd fordulásból 12 méterről lőtt, a léc alá tartó labdát Bíró szögletre tornázta. 82. perc: Szanyó csavart a kapu bal oldala felé a tizenhatos sarká­ról szabadrúgásból, Vadon oldalra öklözte a labdát, amely Kovács Zoltán elé került, ám a cserecsatár 14 méterről a kapus ölébe emelt. 87. perc: Szanyó emelt szabad­rúgásból a sorfal mögé, a labdára, rajtoló Herczeg megelőzte Vadont, ám kisodródott helyzetből a jobb sarok mellé emelt. ooo A szakvezetők az előzetesen megadott összeállításokat több helyen megváltoztatták. Őze Ti­bor elmondta, hogy most tudta először abban a felállásban szere­peltetni a csapatát, amelyet a ta­vaszi szezon előtt eltervezett (a ballábas Novák jobb oldalra állí­tását pedig amolyan meglepetés­nek szánta). Várhidi Péter amiatt kesergett, hogy szinte a teljes kö­zéppályás sort (Pető, Fehér Csaba és Tóth Norbert) nélkülöznie kel­lett. Nem titkolta, hogy az Újpest elsősorban kontrákra szeretne építeni, ezért került be a kezdő­csapatba Goran Kopunovics. A találkozó úgy kezdődött, hogy a hazaiak nekirontottak az Újpestnek (lásd: Kiss helyzete), vállalva ezzel azt a kockázatot, hogy a lilák élhetnek kedvenc fegyverükkel, a kontrával. Az első negyedórában azonban egyálta­lán nem láthattunk ellentámadá­sokat tőlük. Az újpestiek játékán erősen érződött, hogy a középpá­lyás soruk alkalminak tekinthető, s ezen kezdetben még az sem segí­tett, hogy Kopunovics rendre visszalépett a pálya középső har­madába. Korsós gólja után azon­ban láthatóan megnyugodott az Újpest, pontosan, gyorsabban ját­szottak a vendégek, a kapu előtt pedig sokkal határozottabbak voltak, mint a nyíregyháziak (lásd: Kopunovics gólja). Őze Ti­bornak reagálnia kellett, és a szakvezető cserélt: Márkus he­lyett a gólérzékenyebb Azoiteit küldte pályára. A Nyíregyházának egyetlen esélye maradt a pontszerzésre, ha A mérkőzésről tudósított: Bodnár Tibor Tarpai Zoltán a második félidő elején sikerül szépítenie. A hazaiak ennek a tu­datában kezdték a második játék­részt, Szabó Attila és Szatke fejjel, Göncz lábbal szerezhetett volna gólt - ám egyikük sem szerzett. A nyírségiek elsősorban beívelt lab­dákkal kísérleteztek, ezek, illetve az utána lecsorgó labdák hárítása nehézségeket okozott az újpesti védelemnek és a remekül védő Bí­rónak, ám a kritikusnak mondha­tó húsz perc után magukra talál­tak a vendégek. A lila-fehérek va­lamelyest módosítottak taktikáju­kon, elöl a gyors Herczeg és Kor­sós maradt és Kopunovics is töb­bet törődött a védekezéssel. A leg­nagyobb vendéghelyzet mégis a szerb támadó előtt adódott, aki azonban elkönnyelműsködte a le­hetőséget. Az újpestiek cseréi (Ko­vács Zoltán, Szanyó) azt jelezték, hogy a hátralévő időre labdatar­tásra rendezkedtek be a lila-fehé­rek, és igyekeztek megtartani a számukra kedvező eredményt. A hajrában az Újpest előtt adódott több lehetőség és ezúttal még az is belefért, hogy Kovács Zoltán - már-már megszokottan - kihagyta óriási helyzetét. A Nyíregyháza - a munka ünnepének szellemében - sokat dolgozott a szépítő találat megszerzéséért, a lehetőségei is megvoltak ehhez, ám ezúttal nem tudta megadásra késztetni a reme­kül záró újpesti védelmet. A baj­nokcsapat érett futballt mutatott be és a játék, valamint az ered­mény ismeretében bizakodva vár­hatja a hátralévő mérkőzéseket. Bede Ferenc játékvezető moz­dulatai határozottságról árulkod­tak, ám tévedései néha éppen en­nek az ellenkezőjét mutatták. László Barnabás kezezéséért járt volna a sárga lap és tudnia kelle­ne, hogy bedobás után nincs les­helyzet... Taurus MINŐSÉGI FÉRFIRUHÁZAT A LEGKEDVEZŐBB ÁRON! Tartósan 20-30%-kal előnyösebb árak! Széles márka-, szín-,- és méretválaszték! Pénzvisszafizetési garancia* Visszafizetjük a vásárolt termék árát, ha olcsóbban meg tudja vásárolni! Díjtalan méretre igazítás. Bp. VI. ker., Weiner Leó u. 20. (A XITiga­­t­tól két percre ! Ny.­ H-R: 10-18, S.)■ 13. Tel.: 302-4085 • Bp. V. ker., Kossuth L. u. 9. (volt Úttörő Áruház) .Ny.: H-P.: 10-18, Sz.: 10-14. Tel.: 260-1119/125 • Cegléd, Szabadság tér 7. (Avantgarde ház) Ny.: H-P.: 9-17, Sz.: 9-13. Tel.: 06 (53) 321-025 • Tatab­una, Dózsakert, Sé­táló utca. Ny.: HT­.: 9-17.30, Sz.: 9-12 Tel.: 06 (34) 332-162 ŐZE TIBOR: - A csoda elmaradt, nyert a job­bik csapat. A mezőnyben egyenrangúak vol­tunk, de mindkét kapu előtt óriási hibákat kö­vettünk el. Százszázalékos helyzeteinket nem értékesítettük, az ellenfél az első félidőben helyzet nélkül szerzett két gólt. VÁRHIDI PÉTER: - A mérkőzés összképe alapján reális a kétgólos győzelmünk. Mind a két csapat rengeteg helyzetet hagyott ki, az eredmény lehetett volna akár hat-négy is. Kicsit sajnálom a közönségünket, mert nem játszottunk látványosan, de a mi hely­zetünkben most ilyen teljesítmény kellett a sikerhez. INDEX Schmidt Mátyás, az Újpest intézője: - Tartalékos csapatunk megérdemelt győzelmet aratott, de eh­hez az is kellett, hogy Bíró Szabolcs legyen a me­zőny legjobbja. Urbán Flórián: - Nagyon féltem a mérkőzéstől, mert a Nyíregyháza hazai pályán mindenkire vesz­élyes. Ragyogóan küzdöttünk, ennek köszönhetjük a győzelmet, ami biztató a bajnokság hajrája előtt. Catalin Azoitei: - Ennyi helyzetünk tavasszal még egyik csapat ellen sem volt, mint most. Sajnos, nem tudtuk értékesíteni ezeket, ám ha idegenben is ennyi lehetőségünk lesz, akkor előbb-utóbb képe­sek lehetünk a bravúrra. Pető Tamás, az Újpest eltiltott játékosa: - Jó mérkőzés volt, a jobb helyzetkihasználásunk dön­tötte el a mérkőzés sorsát. T­HU­SZZN­S portan iSS MŰFÜVES LABDARÚGÓ­PÁLYÁK Németh és Társa Kft. 2092 Budakeszi, Hajnalka u. 19. Telefon/fax: 06 (23) 535-660, fax: 06 (231 535-661 ELEKTRO SH0P Aiwa videó 2 fejes. OSO 31 900 Ft Philips videó 4 tejes. 0SD, SP/LP 38 900 Ft Aiwa videó 6 fejes, hifi stereo 51 900 Ft Panasonic videó 6 lejes, HIFI. stereo 89 000 Ft Daewoo 37 cm TV. TXT OSD, Sleep 40 900 Ft Daewoo 5t cm TV TXT OSD, Sleep 47 900 Ft Daewoo 55 cm TV. TXT OSD, Sleep 52 900 Ft Akai 55 cm TV, TXT, OSD. Sleep 54 900 Ft Sharp 55 cm TV. TXT, OSD, Sleep 58 900 Ft Panasonic 55 cm TV, TXT OSD, Sleep 64 900 Ft Daewoo 72 cm TV TXT, stereo 106 000 Ft Samsung 72 cm TV, Pip, stereo. TXT 169 000 Ft Sony 72 cm TV, stereo, TXT 157 000 Ft Sony 72 cm TV 100 Hz. Pip. stereo. TXT 209 000 Ft Sony 72 cm WEGA, 100 Hz, Pip, stereo, TXT 298 000 Ft Panasonic kamera 0,3 Lux, 21xZoom 82 000 Ft Sony Stamina kamera, 0 Lux, 220xZoom 122 000 Ft Aiwa HIFI torony, 3 CD, 2 x 50 W 49 000 Ft Aiwa HIFI torony, Dolby Pro Logic 74 000 Ft Panasonic HIFI torony, 5 CD, 2x75 W 67 000 Ft Panasonic HIFI torony, 5 CD, 2x100 W 76 000 Ft Bp. VI., Táréi krt. 6. (udvar) Talefon: 321-0398 í I I I I Gyermekáldás kiállítással EMLÉK. Várhidi Péter, az újpestiek szakvezetője 14 évvel ezelőtt, a Ganz-MÁVAG játékosaként futballozott a nyíregy­házi stadionban. A találkozó emlékezetes maradt számára, ám nem azért, mert a játékvezető megsértéséért kiállították, ha­nem azért, mert a meccset megelőző éjszaka született meg Or­solya nevű lánya. JUBILEUM. Ötvenedik élvonalbeli mérkőzésén szerepelt Szatke Zoltán. A Nyírség-Spartacus csapatkapitánya 1992-ben mutatkozott be az élvonalban, és ez a második idénye a legjob­bak között. TEMETÉS. Az újpesti játékosok a szombati mérkőzésen fe­kete karszalaggal léptek pályára: a klub egykori szakosztályel­nöke, később elnöke, majd elnökségi tagja, dr. Geller Sándor emléke előtt tisztelegtek. A nyugalmazott rendőrőrnagy teme­tése május 11-én 11 órakor a Farkasréti temetőben lesz. KOMPROMISSZUM. A nyíregyházi mérkőzést az Arany Ászok Focitavasz jegyében rendezték. Ennek keretében szín­padra lépett a Baby Sisters, és a szurkolókat ingyen sör várta a kezdés előtt. Csakhogy a rendőrség kikötötte: a találkozó kez­dete előtt a stadion területén nem lehet szeszes italt mérni. Vé­gül kompromisszumos megoldás született, a korán érkező szur­kolók 16 óráig hozzájuthattak az ingyen sörhöz, utána viszont mérkőzés végéig életbe lépett a szesztilalom. lpürt­ ­1 I I I I I I­I I III. Kerülei FC-/IT­I MTK Hungária ESKHI Sérült: Kilik (rúgást kapott a lábfejére), Bo­dor, Kecskés (lábadoznak) Eltiltva: Gáspár, Pálfi (három sárga lap) Sérült: Csordás (műtét után lábadozik) Eltiltva: Molnár (piros lap) JEGYÁR: 250-500 Ft Illés Béla (balra) és Tordai Balázs párharcából ősszel az MTK Hungária kar­mestere került ki győztesen. Vasárnap ismét összecsaphatnak... (Németh Ferenc felvétele) História Az óbudai együttes pályaválasztásával 26. alkalommal találkoz­nak. A mérkőzést többször is a Hungária körúti stadionban rendez­ték, és szembetűnő az MTK fölénye, 21-szer nyert, míg a III. Kerü­let csupán háromszor, és mindössze egyszer volt döntetlen. A gól­­különbség 81-23. Rendszeresen 1912 és 1936 között mérkőzött a két együttes. Először 1912 márciusában a Millenárison, 1200 néző előtt Hönich két góljával nyert a III. Ker. TVE. Egy évvel később az MTK 2:1-es győzelemmel vágott vissza, és zsinórban 11-szer legyőzte az óbudaiakat. A legnagyobb különbséggel 1917 novemberében nyert az MTK, Orth­a, Schlosser, Taussig és Kertész III góljaival 8:0-ra. A hazaiak (a kerületiek) 1926 őszén győzték le másodszor az MTK- t, éppen a „vendégek” stadionjában, Horváth és Konyor góljaival. Harmadszor - és eddig utoljára - 1933 őszén győzött az óbudai csa­pat, akkor Kármán, Fenyvesi, illetve Cseh góljaival alakult ki a 2-1-es eredmény. Az 1936. őszi 4:0-ás siker után több mint fél év­századig nem találkoztak, majd 1994 októberében NB II-es mérkő­zésen Tamási találatával nyertek a vendégek. Két évvel később már az élvonalban 7-2-es kiütéssel győzött az­ MTK, Illés (4), Kenesei (2), Zsivóczky, illetve Szamosi és Szabó talált be a kapuba. A leg­több gólt Orth György és Cseh László szerezte, 11-et, Molnár György kilencszer volt eredményes, a hazaiaktól Horváth László négy gólt ért el. (budai) Papírforma III. Kerület FC-RT Összesen: 26 4 5 17 29-65 17 Otthon: 133 3 7 19-24 12 MTK Hungária Összesen: 26 2 12 3 59-19 65 Vendégként: 13 102 1 27- 9 32