Nemzeti Sport, 2012. december (110. évfolyam, 328-356. szám)

2012-12-01 / 328. szám

4 LABI RÚGÁS mmnetilDOrt 2012. december 1., szombat NB I LOMBARD PÁPA Paks 600 néző 1-4-7-3-1 Csernyánszki 0—Heffler T. 6, Éger 6, Fiola 6, Szabó J. 6 - Bartha 6, Báló 6 - Kulcsár D. 6, Tököli 7, Heffler N. 6 - Éppel 6 CSERE: Heffler T. helyett Vayer (6) az 59., Heffler N. helyett Simon A. (-) a 77., Eppel helyett Hahn (-) a 87. percben 1-4-1-3-2 PÁPA Szűcs L 6-Nagy L. 5, Dlusztus 6, Rodenbücher 5, Né­meth M. 5 - Tóth G. 5 - Arszics 4, Horváth L. 5-2,3, Présinger 5-Sekour 6, Seyes CSERE: Arszics helyett Király B. (-) a 66., Németh M. helyett Cekulajevs (-) a 87. percben GÓLSZERZŐ: Eppel (1-0) a 31., Tököli (2-0) a 84. percben SÁRGA LAP: Présinger (buktatta Heffler Tibort) a 20., Horváth L. (fellökte Bálót) a 31., Szabó J. (reklamálásért) a 33., Arszics (buktatta Barthát) a 61., Kulcsár D. (fel­lökte Németh Milánt) a 66., Rodenbücher (felrúgta Barthát) a 78., Dlusztus (fellökte Bolát) a 81., Bartha (labdaelrúgásért) a 82., Báló(Sekourt buktatta) a 90. percben KIÁLLÍTVA: Horváth L. az 50. percben Játékvezető: Becséri Dániel 8­ A fiatal bíró jól vezette a találkozót, engedte a kemény játékot. Néhány sárga lapot talán indokolatlanul osztott ki, de a kiállítás jogos volt. Asszisztensek: Ring György, Vámos Tibor A mérkőzésről tudósított: H PIETSCH TIBOR, RÓNAI GÁBOR Vidám hely Paks, ráadásul szeretik is a futballt erre­felé - kiderült ez a néző­téri aranyköpésekből is. A szurkolók jókedvét csak fokozta, hogy Eppel Márton és Tököli Attila góljával nyert a csapatuk.­ ­ MESTERMÉRLEG A játék heve melegített Nem fázott meg? A játék felmelegített... Úgy érzem, jól játszot­tunk, és jó Pápát sikerült legyőznünk. Tudom, hogy az ellenfélnél két-három kulcsjátékos hi­ányzott, de nálunk sem léphetett pályára néhány fontos futballista. Összességében elégedett az idény első felével? A Lombard legyőzése már csak azért is fontos volt, hogy elérhessük a célunkat, vagyis befér­kőzzünk az első tíz közé. Ez sikerült, így azt mon­dom, hogy mindent összevetve jó szezon van mögöttünk. Tököli Attilát ezúttal nem cserélte le... Elmondtam már sokszor, ő különös fi­gurája a magyar futballnak. A héten beszélgettünk vele, sőt büntetést is kapott - a Pápa ellen a mezőny egyik legjobbja volt. Gólpasszt adott, gólt lőtt - miért kellett volna lecse­rélni? TOMISZLAV SZIVICS a Paks vezetőedzője Arcáról lett a csalódottság! Azt gondolom, ez gyenge meccs volt, és mi gyen­gén futballoztunk. A védekezésünk még úgy­­ahogy rendben volt, ám a támadójátékunk nem volt hatékony. A Paks ugyanakkor megérdemelte a győzelmet. Hat sárga és egy piros lapot mutatott fel játékosainak a bíró. Valóban ennyire durvák voltak? Szerintem nem volt annyira kemény ez a meccs, hogy ennyi lapot kelljen felmutatni, de majd megnézem a felvételt. Eddig sem kri­tizáltam a játékvezetést, ezután sem fogom. Bár vereséget szenvedtek, aligha lehet elégedetlen az irányításával lejátszott meccsekkel. A megszerzett húsz pont miatt valóban nem kesereghetek. Maxi­malista vagyok, azt szeretném, ha a játékosaim is a lehető leg­jobbra törekednének. Min­dent elkövetek azért, hogy tavasszal már új és maga­biztos Lombardot láthas­sanak a szurkolóink. ZSIVÓCZKY GYULA a Pápa vezetőedzője • +£—fi" Hasföki Ati” megvillan... Meccshangulat: a Paks nyert, a szurkolók szórakoztak „Mind a harmincan itt va­gyunk, kezdődhet!” - csalt mo­solyt cimborái arcára az egyik drukker egy-két perccel hét óra előtt. „A tavaszi tabellát vezető Paks fogadja a Pápát!” - harsogta a műsorközlő, és bármily furcsa, de igaza volt: a zöld-fehérek a 16. fordulóban elért 3-1-es pé­csi sikerüknek köszönhetően a képzeletbeli rangsor éléről vár­ták a mérkőzést. „Százszázalékos gyümölcsital ez, kérem szépen, ennél jobban semmi sem használ az egészsé­günknek!"- emelte koccintásra poharat az az úr, aki a bevallása szerint három gyümölcsből ké­szült házi pálinkával melegített a meccsre. „Ha nem kapunk tizen­egyest, nyerhetünk" - utalt arra az egyik szurkoló, hogy kedvenc csapata a legutóbbi öt büntetőből négyet elpus­kázott. „Szép születésnapi ajándék ez. Ilyet kell adni a gyereknek, hogy megszeresse a focit"- szólt az elismerés hangján egy má­sik szimpatizáns, midőn azzal szembesült, hogy a Kovács szülők a meccs kezdőrúgásával lepték meg a kilencedik élet­évét szombaton betöltő Kevin fiukat. „Toki Ati a paksi gólkirály" - dalolták lelkesen az atomvárosi B-közép tagjai, mit sem törőd­ve azzal, hogy „Toki Ati” csak két gólt lőtt az előző tizenhat játéknapon. „Kuli, ne aludjál ott, hé!”-ki­abált át a másik oldalra tíz perc elteltével az addig meglehető­sen passzív Kulcsár Dávidnak Tomiszlav Szivics. „Te vagy, Fityó!”- üvöltötte Éger László védőtársának, és Fityó, vagyis Fiola Attila ér­tett ebből, tanárian fejelte el a labdát Mouhamadou Mous­­tapha Seye elöl. Szerencsére ez a jelenet nem ismétlődött meg, mert így nem kellett még egyszer leírni Mouha­madou Moustapha Seye ne­vét. Ja, de... „Hohohohó!" - szökkent talpra mintegy hatszáz paksi a 31. percben, amikor egy okta­tófilmbe illő góllal vezetéshez jutott a házigazda. „Ez a Szivics-féle, mélysé­gi passzokra épülő gyors játék eredménye” - kommentálta a kétségkívül látványos Báló, Tö­köli, Eppel kombinációt a szé­kére visszahuppanva a szakér­tők egyike. „Toki Ati a paksi gólkirály!” - csendült fel az ismerős nóta a 38. percben, amikor Tököli Attila nagy helyzetben hibá­zott. A szünetben az öltözőbe vonuló támadónak azonban így is járt a taps, hiszen pará­dés gólpasszt adott. „Állítólag a Tomiszlav meg­mondta, hogy aki kövérebben tér vissza a téli pihenő után, ki­lónként százezer forintot fizet” - osztotta meg információját a haverokkal az egyik jól érte­sült, mire a többiek azonnal le­csapták a magas labdát: vajon ha soványabban jelentkeznek edzésre, fizetnek nekik? „Ezt kellene, a szélsőket fut­tatni hosszú labdával. Illetve dehogy hosszúval, pontossal" - indította a második félidőt egy drukker, amint azt látta, hogy Kulcsár Dávid épphogy lema­rad egy, a védelem mögé belőtt átadásról. „Még hogy válságban van a magyar játékvezetés?!" - vette védelmébe az elmúlt időszak­ban sokat kritizált bírókat - nem, nem a fedett lelátó sarkában áll­dogáló Puhl Sándor, hanem az a szurkoló, aki jogosnak ítélte, hogy Becséri Dániel a második sárgával az öltözőbe parancsol­ta Horváth Leventét. Nem mel­lesleg helyes döntés volt. Boldog emberhegy: 55-ös számú mezben az ünnepelt, a gólpasszt adó és szép gólt szerző Tököli Attila ü­l PERCRŐL PERCRE 31. perc: Báló indítását követően Tököli lépett ki a védők között, kissé kisodródva balról, ballal középre adta a labdát, a jó ütemben érkező Eppel jobbal, öt méterről a kapuba helyezett. 1-0 50. perc: Horváth Levente buktatta a félpályánál a lendületből érkező Heffler Norbertet, amiért megkapta a második sárga lapját - a bíró ezután kiállította. 57. perc: Kulcsár Dávid futott el a jobb szélen, remekül ívelt a kapu elé, a labda Heff­ler Norbertről Báló elé pattant, utóbbi pedig nyolc méterről a lécre bombázott. 84. perc: Vayer indította kitűnő labdával a leshatáron kilépő Tökölit, aki rávezette a labdát a kapujából kimozduló Szűcs Lajosra, majd felette a kapu közepébe perdített. 2-0 ■¥w V fiftf V* V f H 0 @ 9 © B Bp. Honvéd 2-1 1-1 5-3 1-2 3-3 0-1 2-0 2-2 Diósgyőri VTK 1-0 0-3 0-1 2-1 1-0 1-1 2-1 2-1 DVSC-Teva 4-1 2-0 4-1 2-0 2-1 2-1 1-0 0-2 0-1 Eger 1-3H­­SI-P­L 2-2 1-2 0-2 1-1 1-1 Ferencváros 0-2 2-0 2-1 1-1 2-1 1-1 4-1 OJI OJ Győri ETO 0-0 2-0 2-1 1-1 2-1 5-1 6-0 1-0 3-2 Haladás 0-0 4-2 M1 3-0 1-2 1-1 CDI OJ Kaposvár 1-0 0-0 1-0 0-0 1-1 3-0 0-0 0-2 KTE-Phoenix Mecano 2-1 1-1 2-2 2-1 1-2 1-2 1-1 1-1 Lombard Pápa 2-1 2-2 1-0 3-0 0-2 0-0 1-2 1-0 MTK Budapest 3-0 4-2 1-3 3-1 0-0 1-1 2-1 3-2 MVM Paks 0-1 0-0 1-2 2-0 0-0 2-3 4-1 2-2 1-1 Pécsi MFC 2-3 0-0 0-0 0-1 1-3 2-1 1-3 0-0 Siófok 0-1 0-2 0-0 2-3 0-3 0-2 1-0 1-3 Újpest 1-1 0-0 3-0 2-1 2-1 1-1 4-2 0-1 Videoton 0-1 0-0 3-1 2-1 1-2 0-1 2-1 2-0 1-1 6 A paksiak az első perctől kezdve támadtak, több látványos akciót vezettek. A pápaiak keveset próbálkoztak, és az akcióik kevés veszélyt jelentettek.6 Egy nap alatt tavaszból télbe vál­tott az időjárás. Kevesen voltak a stadionban, de aki kilátogatott a meccsre, kitett magáért.6 Egy piros, tíz sárga­­ pedig nem volt durva meccs. Lazar Arszics egyszer csúnyán fellökte Szabó Jánost, de összességében sportszerűek voltak a játékosok. Néhány paksi támadás után még a legkényesebb ízlésű drukkerek is elismerően tapsoltak - errefe­lé ez nagy dicséret.6 Tomiszlav Szivics a kiállítás után még inkább támadásra ösztö­kélte övéit, Zsivóczky Gyulának az eltiltások és a sérülések mi­att nem volt sok variációs lehe­tősége Tököli Attila végig nagy kedvvel futballozott, gólpasszt adott, gólt rúgott - azaz a paksiak támadója régi önmagát idézte. „Nőj már fel a feladathoz, te törpe!" - zúdult a kritika Becséri Dánielre, amikor sár­ga lapot merészelt felmutatni Kulcsár Dávidnak. „Simon, gyerünk, tegyél meg mindent!"- kérte egy kissrác a 77. percben beszálló Simon Attilát. „Toki Ati a paksi gólkirály" - dalolhatta vígan mindenki a 84. percben, midőn Tököli Attila remek (és szemtelen) mozdulattal emelte át a lab­dát Szűcs Lajos fölött. „Szép volt, fiúk!” - tett pon­tot a mérkőzés, egyúttal az őszi idény végére a publikum. • A TOVÁBBI PROGRAM Vasárnap Videoton-Újpest* 16.30 Ferencváros-Pécsi MFC** 18.30 Élő közvetítés: *m1, **Sport2 AZ ÁLLÁS 1. Győri ETO 16114134-14 +20 37 2. MTK Budapest 1685325-17+8 29 3. DVSC-Teva 1791724-18+6 28 4. Videoton 1674520-14+6 25 5. Bp. Honvéd 1674526-22+4 25 6.Kaposvár 17fififi17-20-3 23 7.MVM Paks 1758424-19+5 23 8. Ferencváros 1657423-21+2 22 9. Újpest 1656524-21+3 21 10. Diósgyőr 1656514-18-4 21 11. Haladás 165511 21-17+4 20 12. KTE-Phoenix Mecano 1655620-23-3 20 13. Lombard Pápa 1755716-25-9 20 14. Pécsi MFC 1641515-18-3 19 15. Eger 1625912-26-14 11 16. Siófok 1613 1211-33-22 6