Nemzeti Sport, 2014. szeptember (112. évfolyam, 238-267. szám)

2014-09-01 / 238. szám

nem sport 2014.szeptemberi,hétfő Labdarúgás 13 SZOMORÚ... EZREN LÁTTÁK AZ OROKRANGADÓT, DE EGY LELKES ÖREG El SEM JUTOK A STADIONBA . A MECCS SZÍNVONALA • •••• • ) ) ) 1 HANGULAT ••• ))))))) SPORTSZERŰSÉG HORVÁTH ZSOLT ••••)))))! MECCS INDEX» 4.50 BOZSIK-STADION, 1000 NÉZŐ Az ember csak fogta a fejét, és szomorúan nézte, hogy milyen ke­vés néző előtt rendez­ték meg az idei MTK­­Ferencváros mérkőzést, a hangulat ennek meg­felelően igencsak lapos volt. Az MTK a biztos védekezést helyezte előtérbe, támadásban pedig Horváth Zsolt gyorsaságában, vala­mint Sergio Tamayo megindulásaiban bí­zott. Az első félidőben­­ egyenrangú ellenfele­­ volt a zöld-fehér együt­­­­tesnek, a Ferencváros­­ ugyanis lassan és el­­­­képzelés nélkül futbal­­­lozott. A folytatásban­­ hiába birtokolta többet­­ a labdát a Fradi, több­nyire tanácstalanul­­ passzolgatott az MTK I térfelén, gólhelyzetet­­ nem tudott kialakíta­ni, sőt a hajrában egy­­ gyönyörű támadásnak­­ köszönhetően a kék-­ fehérek a győzelmet is­­ megszerezték. CSERE: Vass P. helyett Frank (-) a 86., Horváth Zs. helyett Thiam (-) a 92. percben CSERE: Busai helyett Csukics (2), Ugrai helyett Kukuruzovic­­ (2) mindkettő a szünetben, Lauth helyett Nagy D. (-) a 72. percben Gólszem: Poór (1-0) a 25., Lauth (1-1) a 78. Horváth Zs. (2-1) a 80. percben Sárga lap: Mateos (Tamayo megrúgásáért) a 23., Ditaver (megrúgta Horváth Zsoltot) a 60. percben Játékvezető: Bognár Tamás 7­­ A mezőnyben többször rosszul­­ döntött, az első félidőben Poor Patriknak sárga lapot kellett volna­­adnia Gera Zoltán visszahúzása után, de eredményt befolyásoló­­ tévedése nem volt. Asszisztensek: Berettyón Péter, Viszokai László - Andó-Szabó Sándor, Pintér Csaba MTK BUDAPEST FERENCVÁROS 1 a tAmadófutball ereje I •••• )»»') 1 EDZŐI HÚZÁSOK • •••) ) ) ) ) ) A MECCS EMBERE 1—4—2—3—1 A mérkőzésről tudósított: Galambos Dániel, Babják Bence . Hogy az a bácsika, aki - ősidők óta MTK-drukker lévén - ezen a vasárnapon is eljött Veszp­rémből, hogy lássa kedvenceit, ráadásul (az egykorvolt...) örök­rangadón, ám szurkolói kártya hiányában nem léphetett be a kispesti létesítménybe, a kö­vetkező fordulóban is magyar bajnokit tervez-e hétvégi prog­ramjául, nem tudjuk, azt vi­szont igen, hogy bármennyire is egyetértünk a pályákra nem való elemek kiszűrésével, lassan elfe­lejtik a szövetségben és a klubok­ban, hogy ez a játék mégiscsak az igazi szurkolókért volna. Avagy az arra illetékesek legalább any­­nyit megtehetnének, hogy mobil regisztrációs központokat te­lepítenek ki a meccsnapokon a stadionok közelébe, ahol az, aki mindent megtenne azért, hogy bejusson és jól érezze magát az NB 1-es mérkőzésen, a kártyá­ját kiváltva, kezét a szkenner, a röntgengép alá tapasztva bebo­csátást nyerhetne. Azt a keveset kellene ugyanis megbecsülni, aki még mindig úgy gondolja, nincs hétvége meccslátogatás nélkül. Így fordulhatott elő, hogy min­den idők egyik leggyérebb létszá­mú közönsége előtt rendezték a derbit, tényleg az az érzése támadt az embernek, mintha nyár közepi előkészületi találkozón lenne. A játék is éppen olyannak in­dult. Ironmant aligha nyertek volna azzal az energiával a felek, amely­­lyel elkezdték a kilencven percet, és annyi eladott labdával bárme­lyik plázában kiskereskedést nyit­hattak volna. A pontatlanságot Vass Patrik unta meg, aki a tizedik percben Horváth Zsolt fejére va­rázsolta a labdát, az MTK balszél­sője azonban a bal kapufa mellé bólintott. A 837 napijegyes és a 114 bérle­tes azt láthatta, hogy a kék-fehérek a saját térfelükre lecövekelve vár­ják, hogy jöjjön a Fradi, a kont­rákra berendezkedve bíztak gyors csatáraik megindulásaiban. Szó mi szó, Horváth Zsolt meg is lépett Mateo Pavlovic mellett, Dibusz Dénes azonban védte a lövését, a 25. percben viszont az amúgy pa­zar formában játszó kapus is tehe­tetlennek bizonyult: Kanta József szögletrúgása után a magára ha­gyott Poór Patrik öt méterről a léc alá bombázott. Tulajdonképpen a meccset is eldönthette volna két perccel ké­sőbb Pölöskei Zsolt, de ziccerben hibázott - vagy Dibusz Dénes vé­dett nagyot, kinek, hogy tetszik­­, és a kihagyott helyzet hamar meg­bosszulta magát: a rettenetesen rosszul kimozduló Hegedűs Lajos mellett fejelt Gera Zoltán szögle­te után az üres kapuba Benjamin Lauth. Kisvártatva reprodukálhatta volna első gólját a Ferencváros, Ugrai Roland azonban két méter­ről a léc fölé stukkólta a labdát. Az MTK vezetése kétségkívül szimulálóan hatott a találkozóra, de még mindig messze voltunk attól, hogy élvezetesnek nevez­hessük. A második félidő is Fradi-tá­­madásokkal kezdődött, azt ekkor már nehéz volt eldönteni, hogy a FOTÓ: FUSZEK GÁBOR zöld-fehérek akarata érvényesül ennyire, vagy továbbra is tudatos a kék-fehérek sündisznóállása. Mindenesetre a egyértelműen a győzelemre játszottak a vendé­gek, előfordult, hogy jéghokisan járatták körbe a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, az MTK ellen­akcióit pedig még csírájukban elfojtották. Tulajdonképpen a semmiből szerezhette volna meg a vezetést csapatának Horváth Zsolt, de a bal oldalon elviharzó támadónak közel az alapvonalhoz klasszis­mozdulatra lett volna szüksége ahhoz, hogy betaláljon. Tíz perccel a vége előtt viszont nem hibázott a balszélső-jóllehet addig a második félidőben egyet­len ellencsapásra volt csak képes a Garami József edzette együt­tes, ami azért nem túl hízelgő. A hajrában egy mintaszerű kontrát fejezett be magabiztosan be Hor­váth Zsolt, az MTK hívei ünneplé­séből pedig arra következtettünk, különösebben nem érdekli őket, hány percet volt náluk a labda. Ők Fradit legyőző csapatot akartak - megkapták. IM MINDERRŐL VIDEÓ: Eni­nso.hu/orokrangado NB1­6. FORDULÓ Nyerő kontrázás MEGTÖRTÉK A FRADISTÁK LENDÜLETÉT: az MTK a hatékonyabb ellenakcióknak és a pontos befejezésnek köszönhette sikerét a Watford labdarúgója .Az első félidő ala­csony színvonalú játékot hozott, a folytatásban fel­javult a mérkőzés. Ehhez persze az is kellett, hogy a középpályán mindkét csapat átrobogjon, ennek köszönhetően alakult ki több helyzet. Élvezhe­tőbb lett a játék, gólokat is láttunk, de hiába bíztam benne, hogy a végén a Fradi egyenlít...” KOCOGÁS, ROBOGÁS , TŐZSÉR DÁNIEL MESTERMÉRLEG• GARAMI JÓZSEF az MTK szakmai igazgatója THOMAS DOLL a Ferencváros vezetőedzője A nagy mellény átka ■ Mit gondol, mivel nyertek a Ferencváros ellen? Miután csak egy csatárunk volt a kispadon, az volt a cél, hogy próbáljunk okosan, türelmesen, a középpá­lyán labdát tartva támadásba lendülni. A taktikus játékunknak az is része volt, hogy ne adjunk teret a Ferencvárosnak. Sikerült néhányszor jó helyen labdát szereznünk, és azzal kapura törni, az egyik ilyen lehető­ségünket eredményesen tudtuk befejezni. ■ Nem tartott Gera Zoltán és Böde Dániel játékától? Mindkét futballistát nehéz kivenni a játékból, ezen a rangadón is voltak villanásaik, de dicséret illeti a játékosaimat, mert fegyelmezetten tették a dolgukat, noha az olyan jó labdarúgókat, mint Gera Zoltán és Böde Dániel nem könnyű féken tartani. ■ végül nem az egyetlen csatárcseréjének kellen eldön­­tenie a meccset. Mindhárom támadónk nagy munkát végzett, már csak ezért is nehezen szántam rá magam a változtatásra. Mint kiderült, szerencsére, mert a végén ugyebár Vass Patrik és Horváth Zsolt hozta össze a győztes gólt. A Fradi erős csapat, legyőzni nagy fegyvertény. Ez nagy pofon volt? Először is, az MTK megérdemelten győzött. A legnagyobb probléma az volt, hogy túl kevés párharcot nyertünk meg, ezekbe eleve nem úgy mentünk bele, ahogy kellett volna. Gyakorlatilag úgy kezdődött a meccs, hogy elveszhettük a labdát, azt hittem, ennél egy lépéssel már előrébb já­runk. Elfogadhatatlan ez a teljesítmény. Az MTK nagyobb szívvel játszott, ezért is nyert. A jövő héten némelyik játékosomnak nem lesz könnyű dolga, de hogy kiknek, megtartom öltözőn belül. ■ A Hamburg-St. Paulin előfordulhatna, hogy hiányzik a szív? Ilyen extrém módon biztosan nem. Lehet, hogy a vala­mivel könnyebb ellenfelek után többen azt gondolták, nagyon jól tudnak futballozni. Előfordulhat, hogy a taktikával is adódnak gondok, de az biztos, hogy a legnagyobb problémát a hozzáállásunk jelentette. ■ Nagy volt a mellény? Némelyeknél igen. Láttam játékosokat, akik úgy közlekedtek a héten, mintha már megnyertük volna a bajnokságot, őket vissza kell hozni a földre. PERCRŐL PERCRE 25. perc: Kanta József jobb oldali szögletrúgása után Mateos és Pavlovic feje felett is átszállt a labda, így Poór elé került, akinek az ötösön (!) maradt ideje az átvételre, majd jobbal a léc alá lőtt. 1-0 28. perc: Gera bal oldali szögletrúgása után Hegedűs Lajos alászaladt a hosszú sa­rok felé tartó labdának, és az érkező Lauth kiszorított helyzetből, két méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1-1 80. perc: Kanta József emelt a jobbösszekötő helyén meginduló Vass Patrik elé, a középpályás laposan középre gurított, az érkező Horváth Zsolt tizenegy méterről, jobbal a jobb alsó sarokba helyezett. 2-1 ­ POÓR PATRIK az MTK középpályása „Nagyon küzdel­mes összecsapás volt, a Fradi bizonyította, jó csapat, és biztos vagyok benne, hogy harcban lesz a dobogóért. A döntő helyzetek­ben mi voltunk higgadtabbak, jobb döntéseket hoztunk, ezért sikerült nyernünk. A mérkőzés előtt három edzésen is kifejezetten a Ferencváros elleni védekezést gyako­roltuk, küzdöt­tünk egymásért, megérdemelten nyertünk.” II Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény Nemzetközi szinthez mérve is a klasszisteljesítmény A válogatott kerettagsághoz megfelelő, kiemelkedően jó teljesítmény­t magyar szt meghaladó, a nemzetközi szint átlagát megölő teljesítmény, gólokkal, gólpasszokkal színesítve | A magyar futball szintjéhez mérten már | kiemelkedő teljesítmény, több szerzett góllal, gólpasszal A magyar futball szintjén \\ Az esemény gazdagabb az átlagosnál \\ magyar sokkal jobb || mérkőzéseken teljesítmény, góllal, // átlagos gólpasszokkal // teljesítmény Az átlagos magyar­ mezőnyjátékra jellemző, kevés szerepet vállaló teljesítmény Súlyos hibákat elkövető, durva­­játékkal jellemezhető, Kiállítás miatt 1ó percnél kevesebb játék, vagy abszolút , már-már értékelhetetlen értékelhetetlen tel­jesít­teljesítmény mény, bundázás Hamis esetében, ha jóformán nincs védenivalója, mezőnyjátékos esetében, ha kezdőként 30 percnél kevesebbet tölt a pályán .Haza játéka a kilpernél kisebbet atszik