Nemzeti Sport, 2015. március (113. évfolyam, 59-88. szám)

2015-03-01 / 59. szám

ném­et sport 2015. március 1., vasárnap Labdarúgás 13 KIÜTÉS LABDÁVAL... A LOKI VÉDŐJE, LÁZÁR PÁL EGY NAGY LÖVÉS UTÁN ELVESZÍTETTE AZ ESZMÉLETÉT.­­ NBI-18. FORDULÓ A nevető harmadik LÉPÉSELŐNYBEN:a DVSC kihasználta a DVTK szombathelyi botlását, s győzelmével felkapaszkodhatott a dobogóra A LABDA MÖGÖTT .­ TISZA TIBOR a Debrecen támadója „Jól játszottunk, jó taktikával léptünk pályára. Lehetett volna kettő nulla is a vége, de nem nagyon szeretnék a kihagyott tizenegyessel foglalkozni, és biztos, hogy legközelebb is odaállok a labda mögé, ha büntetőt kapunk." A mérkőzésről tudósított: Pietsch Tibor, Káldor András •­ „Ember, mindig remélj!" - zúgott a hangszórókból Rúzsa Magdi mű­vésznő dala a bemelegítés közben, úgyhogy elkezdtünk reményked­ni. Mindenekelőtt abban, hogy jó meccset látunk, no meg abban is, hogy a kezdésig hátralévő idő­ben gyarapodik még a nézőszám (nagyjából háromszázan voltunk ekkor - aztán lettünk csaknem hatszor annyian). A házigazdákon nem múlt, hogy sok szemtanúja legyen a mérkőzésnek, A-tól Zs-ig, vagyis Alcsútdoboztól Zsámbékig hét különböző irányból indítottak ingyenes buszjáratokat a Pancho Arénába. Mielőtt bárki azt hinné, hogy a szolgáltatás egyoldalú volt, a szervezők természetesen gon­doskodtak a drukkerek hazajutá­sáról is. Hogy Polonkai Noel miként ért haza, nem tudjuk, az azonban biz­tos, hogy örök élménnyel gazda­gabban. A Pénzügyőr 06-os együt­tesét erősítő kisregény végezte el ugyanis a találkozó kezdőrúgását, és jobb belsővel hajszálpontosan passzolt­­ édesapjához. A Puskás Akadémia csapatkapitánya, Po­lonkai Attila hatalmas öleléssel viszonozta az átadást, majd két­szer negyvenöt percre elbúcsú­zott kisfiától, hiszen kezdődött a meccs. Néhány centiméter híján hazai góllal, ám Tischler Patrik hiába lőtt a kapuba, Lencse Lász­ló az alapvonalon túlról kanalazta középre a labdát. Az már nem az 150 NB I-ES MÉRKŐZÉS van már Szakály Dénes mögött, aki a jubileumi pályára lépése alkalmából testvére, Szakály Péter ellen is küzdhetett alapvonali asszisztens beintésén, hanem Braniszlav Danilovicson múlt, hogy a hatodik percben nem szerzett vezetést a Debrecen, a fel­­csútiak kapusa bravúrral védte Ti­sza Tibor próbálkozását. Nem sok­kal később pedig Kulcsár Tamás lövését, a 22. percben pedig Tisza Tibor büntetőjét. Az előző két mondatból is kiderülhet, javarészt a szerb légióson (és a pontatlanul célzó Loki-támad­ókon) múlt, hogy nem szerzett előnyt a mérkőzést jobban kezdő, az ellenfelénél va­lamivel gyorsabban és jóval veszé­lyesebben játszó vendégcsapat. Debreceni részről rémisztő volt a helyzetkihasználás, de ennél is ijesztőbb, ahogy a 28. percben Lá­zár Pál elterült a gyepen. Történt, hogy egy legurított szabadrúgást követően Tischler Patrik hatalmas erővel lőtte meg a labdát, amely a sorfalban felugró védő halán­tékát találta el. A visszajátszásból úgy tűnt, Lázár elvesztette az esz­méletét, ráadásul ahogy a föld­re esett, beütötte a fejét. Társai nyomban intettek a kispadnak, hogy gyorsan jöjjön a segítség - az eszméletét rövidesen visszanyerő önfeláldozó bekk percek múltán hordágyon, nyakmerevítőben hagyta el a pályát. Hogy vastaps közepette, aligha vigasztalta, az már inkább, hogy minden bizony­nyal góltól mentette meg csapa­tát. Az első jelentések szerint agy­rázkódást szenvedő, és kivizsgá­lásra a kórházban maradó Lázár Pál helyére Aleksandar Jovanovic lépett vissza, a középpályásból védővé lett bosnyák futballista szerepkörét a - még a szünetben is melegítő - Rene Mihelic vette át. A szlovén játékos mesteri pasz­­szairól ismert, de az 56. percben Korhut Mihály vétette észre ma­gát remek átadással. Mi több, gólt érő átadással, miután Tisza Tibor ezt a helyzetet már úgy oldotta meg, ahogy kell. Az egyenlítés re­ményében Benczés Miklós pályá­ra küldte a százötvenedik NB I-es meccsét játszó Szakály Dénest, aki egy percen belül majdnem meghálálta a bizalmat, ám fejesét követően Nenad Novakovics épp­hogy megállította a labdát a gól­vonalon. Ennél közelebb már nem járt a gólszerzéshez a felcsúti gár­da, így a vége nem is lehetett más, mint - megérdemelt - debreceni siker. A Loki nyomban kihasználta a Szombathelyen pontokat veszítő Diósgyőr botlását, és felkapaszko­dott a dobogóra. Tekintsük hát nevető harmadik­nak. PUSKÁS AKADÉMIA DVSC-TEVA FELCSÚT, PANCHO ARÉNA, 1781 NÉZŐ volt ez rossz mérkőzés. Az első félidőben a Loki jobban játszott ellenfelénél, több helyzetet dolgozott ki, egyedül Braniszlav Danilovicson nem tu­dott kifogni. A szünet után megérdemelten jutott előnyhöz, a Pus­kás Akadémia csak ekkor eszmélt rá arra, hogy ennek vereség lehet a vége. A hátra­levő játékidőben már kiegyenlített csata zajlott a pályán, de a Debrecen taktikusan őrizte előnyét. Noha mindkét kapusnak akadtak nagy védései, a meccs emberének a megállás nélkül robo­toló, rengeteg labdát szerző, a támadásokat is hatékonyan segítő Varga József bizonyult. CERE: Sallai helyett Zsótér (4) a szünetben. Polonkai­ helyett Szakály D. (-) a 65., Tischler helyett Harsányi (-) a 81. percben CSERE: Lázár P. helyett Mihelic (3) a 38., Tisza helyett Bódi (-) a 67, Kulcsár T. helyett Balogh N. (-) a 83. percben . Tisza Tibor faképnél hagyta­­ a Puskás Akadémia védőit, és ami nem ment neki tizenegyesből, megoldotta akcióból: a hálóba lőtte a labdát is. A ki így osztályozza a játékosokat a ni­inzaji sport Extraklasszis, a nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény Nemzetközi szinthez mérve is­­ klasszisteljesítmény A válogatott kerettagsághoz megfelelő, kiemelkedően jó, teljesítmény A magyar szintet jóval meghaladó, a nemzetközi szint Átlagát megütő teljesítmény,gólokkal, gólpasszokkal színesítve­­ A magyar futball szintjéhez mérten már­­ kiemelkedő teljesítmény, több szerzett góllal, gólpasszal A magyar futball szintjén az átlagosnál sokkal jobb teljesítmény, góllal, gólpasszokkal . Az eseménygazdagabb magyar mérkőzéseken átlagos teljesítmény Az átlagos magyar­ mezőnyjátékra jellemző, kevés szerepet vállaló teljesítmény Súlyos hibákat elkövető, durva­­ játékkal jellemezhető,­­ már-már értékelhetetlen, teljesítmény Kiállítás miatt 30 percnél kevesebb játék, vagy abszolút­­értékelhetetlen telj­esít-f­mény, bundázás Kezdőként vagy csereként 30 percnél kevesebb játék,­­ illetve kapus esetében ha a mérkőzésen jóformán nem írolt védenialója ­ Gólszerző: Tisza (0-1) az 56. percben Sárgalap: Kulcsár T. (műesésért) a 7, Spandler (Kulcsár Tamás I visszahúzásáért) a 21, Tisza és Fiola (dulakodásért) a 45., Tamás M. (Varga József megrúgásáért) az 51, Varga­ J. (rátartott Harsányi I lábára) a 85. percben Játékvezető: Pintér Csaba 7-ról irányította a mérkőzést, végig akció-­ közelben volt, a szabálytalanságokat jól ítélte meg, csupán néhány­­ mezőnybeli tévedése akadt. A büntetőt azonban jóindulatának köszönhette a Loki.­­ Asszisztensek: Kóbor Péter, Georgiou Teodorosz - Németh Ádám, Radványi Ádám MMS MM MESTERMÉRLEG• BENCZÉS MIKLÓS a Puskás Akadémia vezetőedzője KONDÁS ELEMÉR a Debrecen vezetőedzője Nem harapják le Lencse László fejét * Jó meccs volt, de~ De a végén nekem kellett gratulálnom az ellenfél edzőjének. Ritmusát és az iramát tekintve jó mér­kőzést játszottunk. Azt látni kell, hogy a két csapat különböző célokért küzd, mert amíg a Debrecen a nemzetközi szereplésre hajt, számunkra az NB I-es tagság megőrzése a fontos. ■ Nem rakta túl alacsonyra a lécet? A tavaszt a nyolcadik helyről vártuk, ha ezt a pozíciót a bajnokság végére meg tudnánk őrizni, nagyon örülnék neki. Az eredmény mellett azonban fontos, hogy fiatal játékosainknak hétről hétre lehetőséget adjunk. Bízom benne, egyszer eljön az a pillanat, amikor csak saját nevelésű játékosok alkotják majd a csapatot. • Kívülről úgy tűnt, hogy csak a Debrecen gólja után kapcsoltak magasabb fokozatba. Való igaz, a második félidőben rengeteg energiát mozgósítottunk, voltak is lehetőségeink a gólszerzésre. Sajnos Lencse László is kihagyott egy nagy helyzetet, de emiatt nem harapjuk le a fejét. Egyszer a mennybe repít minket, máskor nem­­ a futballban ez benne van. • Megkönnyebbült? Azt kaptam, amit vártam, tudtam, hogy nehéz mér­kőzés lesz - az is volt. Szerencsére általában nyerünk a Puskás Akadémia ellen egy góllal, ezúttal sem volt másként. Hozzáteszem, jó csapat otthonában szereztünk három pontot.­­ A második félidőben rúgták a győztes gólt, de az elsőben játszottak jobban. Egyetért ezzel a megállapí­tással? Tény, hogy az első negyvenöt percben sok helyzetünk volt, több góllal is vezethettünk volna. Még büntetőt is hibáztunk, de ez a futball velejárója, még Lionel Messi is elpuskázott egyet a minap. Hogy Tisza Tibor javít, az benne volt a pakliban, és lám, a második félidőben jókor volt jó helyen, ■ Varga Józsefet szavaztuk meg a meccs emberének, mi a vereménye latekard­ ! Ő azt hozta, ami jellemző rá, rengeteget dolgozott elöl és hátul egyaránt. A többiekhez hasonlóan jó erőállapotban van, de azért is dolgoztuk végig becsülettel a felkészülést, hogy ez ne legyen másként. ­­ au. PERCRŐL PERCRE 22. perc: Miközben Szakály Péter középre ívelt a bal szélről, Spandler a 16-oson be­lül lerántotta Jovanovicot. A megítélt büntetőt Tisza végezte el, jobblábas, félma­gas lövését követően a jobbra vetődő Danilovics kiütötte a labdát. 56. perc: Korhut ugratta ki a megiramodó Tiszát, aki lefutotta Tamást és Kelicet, majd 15 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 0-1