Nemzeti Sport, 2015. november (113. évfolyam, 298-326. szám)

2015-11-02 / 298. szám

4 | Labdarúgás A SZOMBATHELYIEK MEGELŐZTÉK A KÉK-FEHÉREKET, IS A HARMADIK HELYRŐL VÁRJÁK A FOLYTATÁST | ! ­ A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT SPORTSZERŰSÉG A TÁMADÓFUTBALL EREJE IEDZŐSHOZ^OK^I ••··· ‡ ‡ ‹ ‹ › A MECCS EMBERE GAÁL BÁLINT MECCS INDEX» Az iramra nem lehetett panasz, ám az első félidő­ben mindössze Bese Bar­nabás került helyzetbe. A két szakvezető remekül megszervezte csapata védekezését, és a labda­rúgók sem kímélték ma­gukat: rengeteg ütközést és párharcot láttunk, ám a sportszerűség határát egyszer sem lépték át a felek. Más kérdés, hogy a nehezen megszerzett labdát néhány pillanat­tal később már nagyon könnyelműen szórták el. A folytatásban az MTK kezdeményezett, ám nem tudta feltörni a Haladás védelmét. Egy hatalmas védelmi hiba után pedig a mezőny legjobbjának választott Gaál Bálint góljával a vendégek mindhárom pontott elvitték a fővá­rosból. MTK BUDAPEST HALADÁS ILLOVSZKY-STADION, 71. NÉZŐ DERE: Strestík helyett Thiam (-) a 74., Gera D. helyett , Varga Sz. (-) a 80., Vass Á. helyett Szatmári L. (-) a 86.­­percben Schimmer (3) a szünetben. Németh H a 63., Gosztonyi helyett Fehér Z. H a 86.percben . Gólszerző: Gaál B. (0-1) a 75. percben I Sárga lap: I Wils (Ramos visszahúzásáért) az 55., Iszlai (megrúgta­­ I Kanta Józsefet) a 61., Ramos (színészkedésért) a 89. percben Játékvezető: Iványi Zoltán 8 - Nem volt nehéz dolga a sportszerű I­I meccsen, az előnyszabályt többször is jól alkalmazta­­ Stef Wils I kezezésénél is, ám utána elfelejtett sárga lapot adni a légiósnak. Gaál I Bálint góljánál helyes döntést hozott, a csatár nem volt lesen.­­ Asszisztensek: Búzás Balázs, Becséri Gergely - Berke Balázs, Molnár I 1—4—2—3—1 A Polgári Platform felkérésére a „Szurkoljunk a rasszizmus ellen!” kampány keretében az MTK-Haladás bajnoki kezdőrúgását a kék-fehérek középpályá­sa, Khaly Iyane Thiam, valamint az 1954-ben az MTK-val KEK-döntőt játszó Bödör László végezte el, hogy ezzel is felhívják a figyelmet a hazai lelátókon tapasztalható kirekesztő, gyűlöletkeltő megnyilvánulások elleni küzdelem mentőségére. Az egyszeres válogatott Bödör László a kezdőrúgás kapcsán el­mondta: „Gyakorlatilag bejártam a világot, sok mindent tapasztaltam. A kül­földi csapatokban akkoriban még kevesebb színes bőrű játékos szerepelt, de soha senki nem »problémázott« velük. Míg csapattársaik számára játékos­társak, barátok, haverok voltak, én a focistát láttam bennük, csakúgy, mint minden rivális csapatban játszóban. A pályán nem számít a vallás, a bőrszín, a származás, csak a gólok fontosak.” HIRDETÉS • Gyapjú szövetkabát 24.990 Ft helyett 19.990 Ft a lenti kuponnal! Ajánlatunk 2015.11.07-ig érvényes. -5 000 Ft minden szövetkabát árából Pl.: gyapjú szövetkabát 24-Szöft helyett 19 990 Ft a kuponnal. Szövetkabátok 24 990 - 39 990 Ft-ig. A kupon 2015.11.07-ig használható fel, más kedvezménnyel nem vonható össze. ,­5000 Ft .; minden öltöny árából [­­ Pl.: öltöny 1­9.538 Ft helyett 14 990 Ft a 11 kuponnal. Öltönyök 19 990 - 44 990 Ft-ig.­­­­ A kupon 2015.11.07-ig használható fel, 1­­ más kedvezménnyel nem vonható össze. MR33LE Ha ennél is jobb ajánlatokat szeretne, regisztráljon itt: www.mrsale.hu, vagy töltse le alkalmazásunkat itt. —► a a a Kifutó, márkás férfiruházat nagykereskedelmi áron Bp. VI. Weiner Leó u. 20. (a Nyugatitól 2 percre) Tel.: (1) 302-4085; (1) 331-7970 Nyitva tartás: H, K, Sze, P: 10-19, Cs: 10-21, Szó: 9-17 www.mrsale.hu NS Ezzel a módszerrel újra úgy rághat, mint fiatalabb korában és még ragasztani sem kell a fogsort! Az extra vékony titán implantátumokkal történő protézisrög­zítés, segítségével végleg megszabadulhat a műfogsorproblé­­máktól akár az alsó, akár a felső műfogsorával van gond. Néhány titán implantátum segítségével, kb. 1 óra alatt, fájdalommente­sen stabilizáljuk meglévő műfogsorát. A műfogsor továbbra is kivehető lesz és egy percig sem marad fogsor nélkül. Hogyan változtatja meg életét a protézisrögzítés? • a fogsor többé nem mozog, nem billeg »keményebb ételeket is képes lesz elrágni »javul az ízérzékelése »a szájpadlásrész jelentős része levágható »tisztább lesz a beszéde »csökken az íny kidörzsölődésének esélye » csökken az étel fogsor alá kerülé­sének esélye. Tudjon meg mindent a protézisrögzítésről! Kérje INGYENES TÁJÉKOZTATÓNKAT a (06-30) 872-9990-es számon, vagy a www.mufogsorrogzites.hu weboldalon! Műfogsor Rögzítési Központ „Megváltozott az éle­tem, magabiztos lett az étkezésem, a világhoz való viszonyom. Egyszóval, csodálatos „találmánynak" tartom a protézisrögzítést.” ÚJ CÍM: Bp., Xill. ker., Kádár utca 9-11. Kecskemét, Termés tér 10. (06-30) 872-9990 • info@mufogsorrogzites.hu www.mufogsorrogzites.hu 2015. november 2., hétfő mmmmmilsport Egy helyzet­ből három pont lett MÁR MOST TÚLSZÁRNYALTA az előző szezonban mutatott teljesítményét a gólszerző Gaál Bálint A mérkőzésről tudósított­ Babsik­ Bence­ .Nyerőember lett Gaál Bálint. A Haladás huszonnégy éves játé­kosának góljai eddig hét pontot hoztak csapatának: korábban a Vasas (1-1) és a Videoton­(1-0) el­len is eredményes volt, és az MTK elleni bajnokin is az ő találata jelentette a különbséget. Pedig egyedüli csatárként a találkozó nagy részében csak birkózott, a kilencven perc során csak egy­szer került helyzetbe - ám annyi is elég volt a gólhoz. ,Ahogy arra számítottunk, tipikusan egygólos meccs­­ volt - mondta Gaál Bálint. - Nehéz volt fu­tballozni a mély, csúszós talajon, sokat kellett harcolni a labdáért, nem tagadom, alapo­san elfáradtam a végére. Csak az járt a fejemben, hogy ha helyzetbe kerülök, muszáj kihasználnom, hiszen aligha lesz második lehető­ségem. Végül egy szögletrúgásból Halmosi Péter remekül emelte középre a labdát, én pedig már a passz pillanatában megindul­tam a kapu felé. Érzékeltem, hogy egyetlen védő sem követ, de mivel nem láttam pontosan a kaput, inkább csak érzésből csúsztattam meg a labdát. Tudtam, hogy a passz­ pillanatában nem voltam lesen, de még fontosabb, hogy a partjelző is így látta. Jó játékunk eddig szerencsével is párosult, ha a folytatásban is így lesz, gyönyörű szezont zárunk.” A dobogós helyezésről persze az MTK-nál sem mondtak le. , A Haladás nagyon szervezetten játszott, így ziccerek helyett csak lehetőségeink voltak - mondta Poór Patrik, az MTK védője. - Saj­nálom, hogy egyiket sem tudtuk kihasználni. Nem leptek meg a vendégek, azt kaptuk, amire szá­mítottunk. Rossz érzés így veszíte­ni, ellenfelünk egyszer került hely­zetbe, mégis győzött.” Ünnepeltek a szombathelyiek, Gaál Bálintnak (balra) sokan gratuláltak, a Haladás ismét dobogós helyen áll fotó: Reviczky zsolt MINDIG EGY LÁB , GERA DÁNIEL az MTK középpályása „A támadásaink során a kulcsfon­tosságú pasz­­szainkba mindig bele tudtak érni a vendégek, és a helyzeteiknél is mindig volt egy láb, amely blok­kolta a lövést. A hajrában két bün­tetőgyanús eset is történt, de nem láttam tisztán a jelenetet.” KIRÁLY GÁBOR a Haladás kapusa „Olykor a talaj minősége is meg­nehezítette a folyamatos játék kialakulását. Mindkét oldalon akadtak helyze­tek, mi az egyiket kihasználtuk.” PERCRŐL PERCRE 75. perc: Bal oldali vendégszöglet után Hegedűs Lajos ütötte ki a lab­dát, a bal oldalról Halmosi vissza­­emelte a kapu elé, a Thiam mellől kilépő, teljesen üresen hagyott Gaál Bálint pedig öt méterről a jobb alsó sarokba csúsztatott. 0-1 MESTERMERLEG­ LÁSZLÓ CSABA az MTK vezetőedzője MÉSZÖLY GÉZA a Haladás vezetőedzője Elmaradt a kézfogás • Miért nem tudott gólt szerezni a csapata? Sajnos a kapu előtt rossz dönté­seket hoztunk, nem tudtunk hi­deg fejjel gondolkodni. A reme­kül játszó Vadnai Dániel szemtől szembe állt Király Gáborral, ha a tizenhatoson eltolja mellette a labdát, és nem emeléssel próbálkozik, mi vezethettünk volna. Más esetben pedig lét­számfölényben vihettük volna a labdát a Haladás kapujára, ám a középpályáról nem érkezett meg a pontos passz. • Szombaton a cseréje sem sikerült. Már a találkozó után visszanéz­tem a Haladás gólját, sajnos Thiam nagyot hibázott, hiszen a kapunk előterében nem követte Gaál Bálintot. Lesről szó sem volt, és Hegedűs Lajos sem tehe­tett a gólról. • Mennyire nehéz feldolgozni a vereséget? Nagyon fáj, hogy nem szerez­tünk pontot, hiszen nem érez­tem a Haladás játékában a gólt, sőt, biztos voltam benne, hogy előbb-utóbb sikerül kipasszol­nunk a vendégek zárt védelmét. • Győzelmükkel feljöttek a harmadik helyre. Örülök, hogy sikerélménnyel vonulunk a bajnoki szünetre, a játékosok alaposan megdol­goztak azért, hogy begyűjtsük a három pontot. Az első félidőben a labdavesztéseink után az MTK többször is a védelmünk mögé került, ám a folytatásban már jobban zártunk, és a különböző csapatrészek is közelebb helyez­kedtek egymáshoz. ■ Angyal Zsoltot sérülés miatt cserélte le? Nem történt sérülés, egyszerű­en csak úgy éreztem, elfáradt. Védekezőfeladatát remekül megoldotta, ám a támadásain­kat kevésbé tudta segíteni. • Mi történt az öltözőfolyosón ön és Werner Bürger, az MTK pálya­edzője között? Kezet akartam fogni vele, de elutasította, mondván, a harmadik fordulóban, a 2-2-re végződő meccs után nem gratu­láltam nekik a pontszerzéshez. Nem emlékszem az esetre, de meglehet, hogy az MTK edzője a vereség okozta indulatok miatt viselkedett így szombaton.