Nemzeti Sport, 2017. május (115. évfolyam, 117-146. szám)

2017-05-04 / 119. szám

is NEVETTÜNK, AMIKOR DÜHROHAMOT KAPOTT, isztizik. Reklamál. És a haja! Borzalom. Bér­anyától lesz gyereke, tényleg, mit képzel?! Ja, hiszen homoszexuális. Legalábbis ezt har­sogta kórusban a magyar szurkolótábor, akkor pedig lehetett száz topmodell az ágyában, jobb, ha tőlünk értesül saját nemi identitásáról. Idealista elképzelés tömegek gondolkodását megváltoztatni, kérdés, ez célunk lehet-e, de már a 2009-es budapesti magyar-portugál (0-1, gólszerző: Pepe) során is fájdalmas volt hallgatni honfitársaink kórusát: „Cristiano homo­sexual!" A Real Madrid játékosa gúnyos tapssal jelezte, hallja, hogy mit gondolunk róla, és ha szóba kerül Bu­dapest, Magyar­­ország, biztosan csak a legszebbe­ket mondja, mint minden ideláto­gató: „Gyönyörű város, az embe­rek kedvesek, nyitottak, barátságosak.” És jó eséllyel zúg majd a kórus szeptember ele­jén is, amikor CRZ ismét Budapestre érkezik... Lisszabonban is mondtuk neki, ki nem hagy­nánk, ha már élőben láttuk futballozni. Pedig ez a kis cikk nem is rólunk, hanem magáról a futballistáról szólna - csak nehéz szabadulni a gondolattól, hogy a mi kapcsolatunk jelen­leg ennyiben merül ki vele. Hogy ugyanabban a klubban dönt rekordokat, amelyet Puskás Fe­renc is naggyá tett. Ma nincs ilyen játékosunk, de még kicsit ilyen se nagyon: Cristiano Ronaldo a 399. gólját szerezte hófehér dresszben, és több mint száz Bajnokok Ligája-gólnál jár, magunk boldogok lennénk, ha írhatnánk egyetlen magyarról, egyetlen kinevelt akadémistánkról végre, akinek száz perc jut ta­vasszal a BL egyenes kieséses szakaszában (és nem játékvezető, ugye). Olvassuk, hogy minden korábbi csapattársa azt mondja róla: azon a szin­ten sok tehetséget látni, de senki sem volt olyan elhivatott, nem akart annyira a világ legjobbja lenni, és ezért mindennap embertelenül sokat dolgozni, mint ő. Nevettünk, amikor dührohamot kapott a nekünk szerencsésen megpattanó ma­gyar góloknál tavaly az Eb-n, pedig ismerjük el: mi magunk legyintettünk volna, ha angol és spanyol bajnokként, háromszoros BL-győztesként, portu­gál válogatottsági rekorderként kapunk ilyen gólt - Ronaldo attól ért el ennyi mindent, hogy aznap is motivált volt, győzni akart, és ez a mentalitás segí­tette Portugáliát az Európa-bajnoki címhez. És ez a mentalitás kellett ahhoz, hogy akár egyetlen banki átutalással rendbe tenné a magyar költségvetést, csak nem tudjuk ere rávenni. De minket nem csap be az újabb triplával holmi BL-elődöntőben, ha egyszer megint új a frizurá­ja, rugdoshatja százszámra a gólokat, mi csak nevetünk rajta, láttad, hogy hisztizik? Tényleg, ez egyáltalán miért kerül szóba vele kapcsolatban? 36. perc: Adli a jobbösszekötő helyén ve­zette a labdát, majd a jobb szélen érkező Gouirit játszotta meg, a francia csatár megkerülte Majnovicsot, és az ötös jobb oldali sarkától jobbal a léc alá bombázott. 0-1 37. perc: Majnovics a francia tizenhatos előteréből tette a balösszekötő helyén kilépő Csoboth elé a labdát, a támadó tíz méternél jobb bokamozdulattal elemelte a kivetődő kapus mellett, és a labda a bal alsó sarokba gurult. 1-1 41. perc: Ismét Majnovics zárkózott fel, próbálta a védelem mögé emelni a labdát, amelyet Collet megcsúsztatott éppen Cso­both elé, aki hét méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1 52. perc: Bencze a kezdőkörből indulva vezette végig a francia térfélen a labdát, Tor­­vund keresztmozgással magára vonta Pel­mard figyelmét, Bencze pedig 17 méterről ballal csavarta a labdát a jobb alsó sarokba. 3-1 84. perc: A hosszabbításban Gouiri tört be a tizenhatoson belülre a bal szélen, Opavszky becsúszott, a francia csatár még lépett egyet, majd elesett. A megítélt tizenegyest Gouiri végezte el, és jobbal rúgta a labdát a kapu közepébe. 3-2 ■M— Hittel, akarattal BOUXEL a francia válogatott szövetségi edzője „Mindkét kapu előtt sokat hibáztunk, aminek nem is lehetett más következménye, mint a vereség, igaz, némi szerencsével az egyik pontot megszerezhettük volna. A magyar csapat sokkal egységesebb volt, sajnos én többnyire csak egyéni próbál­kozásokat láttam az együttesemben. Hiányzott belőlünk a megfelelő összpon­tosítás, különösen a támadások befeje­zésénél. A magyarok kapusa szenzáció­san védett, de a mi támadóink is sokat tettek azért, hogy ő legyen a meccs egyik legjobbja.” jelenti Nagygoricából A lefújás utáni pillanatok önma­gukért beszéltek. Az U17-es magyar válo­gatott rendkívül fáradt, ám legalább annyira boldog játékosai előbb a nagy­­goricai stadion lelátóin szorító magyar tábor elé vonultak, majd következhe­tett a magyar csapat védjegyévé váló ünneplés az Érik a szőlő című népdal­lal. Végül a kispadok előtt villantak a vakuk, örömükben kiabáló magyar fiúkat megörökítve. Szélesi Zoltán szövetségi edző együttese bravúros győzelemmel kezdte a horvátországi Európa-baj­­nokságot, előzetesen ugyanis Fran­ciaország számított a szerda délutáni találkozó esélyesének. A rivális az első percekben igyekezett is magához ragadni a kezdeményezést, többet bir­tokolta a labdát, ám idővel kiegyenlítő­dött a játék, és mindkét együttes előtt adódott gólszerzési lehetőség. Aztán az első félidő vége előtt négy perccel (az U17-es meccsek nyolcvanperce­sek) Amine Gouiri éles szögből a léc alá vágta a labdát, összeomlás helyett viszont egyenlítés következett. A ma­gyar válogatott egy perc alatt válaszolt, a franciák gólja előtt bizonytalankodó Majnovics Martin tálalt Csoboth Kevin elé, aki gyönyörűen lőtte el a labdát a francia kapus mellett. „Mondhatjuk, hogy minden a tervek szerint alakult - nyilatkozta a lefújás után Csoboth Kevin. - Nagy hangsúlyt fektettünk a taktikára, a gyors kontratámadásokra, sze­rencsére bejött az elképzelésünk. A meccs előtt és az elmúlt napokban is sokat beszéltünk arról, hogy ha esetleg gólt is kapunk a franciáktól, ne rogyjunk meg. Az elitkörben az Oroszország elleni meccsen voltunk hasonló helyzetben, akkor is az el­lenfél szerzett vezetést, de azon a találkozón sem roppantunk össze. Ezúttal sem, és egy perccel a franci­ák vezető gólja után egyenlítettünk." A fordulás után aztán a Benfica középpályása ismét bevette Nathan Cremillieux kapuját, Majnovics Martin beívelésénél ugyanis éppen úgy csúsz­tatott bele Vincent Collet a labdába, hogy az Csoboth Kevin elé kerüljön, ő pedig nem hibázta el a ziccert. És mivel tizenegy perccel később Bencze Márk is gyönyörűen lőtt a jobb alsó sarokba a folyamatosan hátráló francia védők gyűrűjében, ezzel már két góllal veze­tett Szélesi Zoltán együttese. „A góljaim? Az elsőnél felszaba­­dultságot éreztem, mert annak ide­jén édesapám is szerepelt korosz­tályos válogatott tornán - folytatta Csoboth Kevin. - Mondanom sem kell, mennyire boldog vagyok, hogy később a második is összejött. A franciák viszont kétgólos hátrányban is folyamatosan jöttek előre, kicsit el is fáradtunk, többen görcsöt kaptak. Ekkor hátrébb helyezkedtünk, és a kontrákra rendezkedtünk be. Örülök. Bravúrgyőzelemmel kezdett a horvátországi tornán a magyar válogatott: a franciák ellen KÉT GÓLT SZERZŐ Csoboth Kevin édesapjára gondolt, míg Ásványi Balázs bravúrt bravúrra halmozott a kapuban, hogy megőriztük a három pontot, de hogy mennyire egy irányba húzunk, félidőben arról beszéltünk, hogy gólokat szereznünk." hinnünk kell a győzelemben. Ha két A Landák kétgólos hátrányban te­rtökoíyunk rá, miénk lesz a ha­igyekeztek még jobban rákapcsolni, csakhogy Ásványi Balázzsal nem tudtak mit kezdeni. A Puskás Akadé­mia fiatal kapusa szenzációsan védett, a közeli fejesektől kezdve a távoli lövésekig majdnem mindent fogott, hihetetlen bravúrokkal járult hozzá a három pont megszerzéséhez. „Nem számoltam a védéseket, csak a munkámat végeztem, ami kapura jött, igye­keztem védeni, és szerencsére ez nagy százalékban sikerült - mondta a ka­pus. - A meccsek előtt két-három nappal általában már azon gondol­kozom, milyen lövések jöhetnek ka­pura. Most is így tettem, hétfő óta csak ezen a mérkőzésen járt az agyam, és szerencsére olyan telje­sítményt nyújtottam, ami elég volt a győzelemhez. A három pont a csa­pategységünk érdeme. Elképesztő, hogy mennyire kiállunk egymásért. Nagygorica, 800 néző, V: Massziasz (cip­rusi) (Lamppa - finn, Fernandes - portugál) MAGYARORSZÁG: Ásványi - Kovács K­­opovszky, Bolla, Majnovics - Csonka, Ben­áé - Szerető (Szendrei, 71.), Schön, Csoboth (Tímári, 73.) - Torvund (Kiss T., 81.) Szövetségi edző: Szélesi Zoltán FRANCIAORSZÁG: Cremillieux - Collet, Pelmard, Bianda, Guenouche - Tc­ounemi (Flips, 57.), Gomes-Adli (Kereoudan, 74.), Caqueret, Goubbets (Isidor, 57.) - Gouiri Szövetségi edző: Lionel Rouxel Gólszerző: Gouiri (0-1) a 36., Csoboth (1-1) a 37., Csoboth (2-1) a 4., Bencze (3-1) az 52., Gouiri (11-esből, 3-2) a 84. percben rom­pont. Ebből is látszik, hogy hittel és akarattal minden lehetséges.” Bár a négyperces hosszabbítás harmadik percében a franciák vitatha­tó büntetőből szépítettek, egy gólt így is megőrzött előnyéből a válogatott. A magyar fiatalok borították a papír­formát, és a torna egyik legnagyobb esélyese ellen szerzett három ponttal a tarsolyukban várhatják a szombati, Skócia elleni találkozót. „Nem gondolom, hogy több esé­lyünk lenne a továbbjutásra, mint a mérkőzés előtt volt. Szerda reggel pontosan ugyanaz a csapat voltunk, mint amelyik a franciák legyőzése után vagyunk. Még nem történt sem­mi, nem jutottunk tovább a csoport­ból, csak három pontot szereztünk. Kedvező helyzetből várhatjuk a kö­vetkező meccset, de nem szabad el­szállni. Mindent bele kell adni, mert a Skócia és a Ferner elleni találkozó is nagyon nehéz lesz" - tekintett elő­re Ásványi Balázs. mam­b#i ' . • "i V:r f •*'? » "■ 2017. május 4., csütörtök MMUBtosport Csoboth Kevin (jobbra) feltartóztathatatlan volt, és fontos gólokat szerzett­­ ó franciák ellen FOTÓ: MLSZ.HU MAGYARORSZÁG FRANCIAORSZÁG 3(1) 2(i j „JÓL KEZDTÜNK, ENNYI TÖRTÉNT” Lehetett volna szebb a szerda délután? A legmerészebb álmainkat is felülmúlta az első meccs, nem hiszem, hogy lehetett volna jobban kezdeni a tornát. Minek köszönhető a győzelem? Már az elitkörben is a megerősödött csa­pategység és csapatszellem jellemezte a válogatottat. Akkor felszínre tört bennünk a hit, és kevésbé szép játékkal, de legyőztük Oroszországot, majd Norvégiát. Ez volt az alap, amelyről a játékosok indultak a mostani Eb előtt. A szerdai találkozón Európa egyik topcsa­pata ellen játszottunk, a játékosoknak eleinte fel kellett mérniük, milyen erőket vonultat fel az ellenfél. Aki látta a mérkőzést, tudja, hogy közel két méter magas, szinte felnőtt játékosok ellen futballoztunk. A srácok viszont folyamatosan próbálták j­ megvalósítani, amit eltervez­ * *” . SZÉLESI Zoltán­­a magyar válogatott­­ szövetségi edzője tünk, szép támadásokat vezettünk, és gólokat lőttünk a nagyon erős francia válogatott ellen. Teljesen elégedett volt csapata teljesítmé­nyével? Maradéktalanul sohasem lehetünk elége­dettek, ez ugyanis nem Play Station, ahol tökéletesek a mozgások és a játékosok. Ne felejtsük el, hogy a riválisnak is voltak nagy helyzetei, Ásványi Balázs nagyon sokszor védett ziccerben, a bravúrjai is kellettek a három kettes győzelemhez. Ettől függetlenül sokat fejlődött a játékunk, ami azért örömteli, mert a korosztályos tornák éppen ezt a célt szolgálják, és szövetségi edzőként én is erre törekszem. Külön öröm, hogy a fejlődés eredménnyel is párosult. Hogyan látja a továbbjutási esélyeket a győzelem után? Nem tekintek ennyire előre. A kezdés volt a legfontosabb, a vártnál jobb eredményt értünk el, de nem szabad elszállni, hátravan még két csoportmeccs, bármi megtörténhet. Jól kezdtük a tornát, ennyi történt. A magyar válogatott további programja Május 6.: Magyarország-Skócia, Zágráb, Lucko Stadion, 16 (tv: M4 Sport) Május 9.: Magyarország-Feröer, Zágráb, Lucko Stadion, 16 (tv: M4 Sport) AZ ÁLLÁS 1. Skócia ~ 1 1 1 - -M 1 3, 2. MAGYARORSZÁG 1 1-­-4 3-2..EL 3 Franciaország 1 - - 1 2-3 1 0 4 Feröer 1TJ-T- 1­­­­M IJJ U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG Csoportkör, 1. forduló B-csoport MAGYARORSZÁG Franciaország 3-2 (1-1) Skócia-Feröer 2-0 (0-0) Megsérült a hős A hazai rendezésű elitkör hőse, Szoboszlai Dominik a kispadról nézte végig a Franciaország elleni meccset. Az Oroszország (2-1) és Norvégia (1-0) ellen bombagólokat szerző középpályás a válogatott edzésen bo­kasérülést szenvedett, így szerdán nem számíthatott a játékára Szélesi Zoltán. A futballista lábát folyamatosan kezeli a válogatott orvosi stábja, ám egyelőre nem tudni, pályára léphet-e szombaton Skócia ellen.