Népszabadság, 2007. március (65. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-26 / 71. szám

www.nol.hu Gyönyörű, lányok! Bravúrok Belgrádban, a női asztalitenisz Eb-n: a Lovas Petra, Póta Georgina, Tóth Krisztina összetételű magyar női csapat 3:6-ra nyert a cím­védő román együttes ellen, majd a legjobb nyolc között 3:2-re legyőzte a két honosí­tott kínaival felálló osztrák válogatottat. Póta mind Liu Jiát, mind Li Qiangdinget fe­lülmúlta. A már mindenkép­pen érmes együttes ellenfele a ma délelőtti elődöntőben a német csapat. A magyar férfiválogatott 3:2-re legyőzte Szlovénia csa­patát az úgynevezett Chal­­lenge-divízióban, így ma az él­vonalba jutásért játszhat a spanyolokkal. • Kettős győzelemmel jutott a női kézilabda BL legjobb négy csapata közé a Győr, miután a norvégiai visszavágón 27:23-t (itthon 28:22-re) nyert a Larvik ellen. A női KEK-negyeddön­­tőben: FTC-Gudme 28:19 (az összesítésben 57:48). A női EHF Kupában a legjobb nyolc között: Dunaújváros-Elda Prestigio 28:24 (56:58), Debre­­cen-Ikast 27:26 (51:52). • Lólengésben Berki Krisztián győzött a tornászok Világ Ku­pa-viadalán. (Cottbus) • Huszonegy éven aluli lab­darúgó-válogatottak avatták fel az új Wembley stadiont: Anglia-Olaszország 3-3. A már a 26. másodpercben eredmé­nyes itáliai Pazzini mesterhár­mast ért el, a vendéglátók gól­jait Bentley, Routledge és Der­byshire szerezte. (London) • Ando Miki japán műkorcso­lyázó nyerte a nők versenyét a vb-n; Sebestyén Júlia a 12. he­lyen zárta a viadalt. (Tokió) • Sorozatban negyedszer do­bott legalább 50 pontot az amerikai profi kosárlabda-baj­nokságban Kobe Bryant, a Los Angeles Lakers sztárja. A New Orleans Hornets otthonában (ahol csapata m:105-re győ­zött) éppen félszázat ért el; az előző három fordulóban 65-öt, 50-et, illetve 60-at jegyzett. (New Orleans) • Válogatott ökölvívó-mérkő­zésen: Anglia-Magyarország 18:4. (London) • Nemzetközi női tenisztorna harmadik fordulójában: Radwanska (lengyel)-Hingis (svájci) 4:6, 6:3, 6:2. (Miami) • Negyedik helyezést ért el Tibolya Péter az öttusázók Vi­lág Kupa-versenyén. (Kairó) • Labdarúgó NB II, Keleti cso­port: Makó-FTC 1-3, Tuzsér- Nyíregyháza 0-4. Az élmezőny: 1. FTC 44 pont (46-10), 2. Nyír­egyháza 44 (45-14), 3. Szolnok 33. Nyugati csoport: BKV Elő­­re-Haladás 0-1, Felcsút-Sorok­­sár 0-0. Az élmezőny: 1. Felcsút 37,2. Haladás 34,3. Barcs 33. Totóeredmények HÍREK 1. Skócia-Grúzia 2-1 1 2. Litvánia-Franciaország 0-1 2 3. Írország-Wales 1-0 1 JLCiprus-Szlovákia_______1-3 2 5. Csehország-Németország 1-2 2 6. Norvégia-Bosznia-Hercegovina 1-2 2 7. Görögország-Törökország 1-4 2 8. Horvátország-Macedónia 2-1 1 9. Izrael-Anglia____ 0-0 x 10. Észtország-Oroszország 0-2 2 11. Albánia-Szlovénia _________043 x 12. Hollandia-Románia 0-0 x 13. Portugália-Belgium 4-0 1 14. Spanyolország-Dánia 2-1 1 NÉPSZABADSÁG • 2007. MÁRCIUS 26., HÉTFŐ Sport•23 Jerezben és összetettben: első Talmácsi Katarban Motor Ami a sallangmentes lényeg: Talmácsi Gábor nyerte a Spa­nyol Nagydíj 125 kcm-es futa­mát, és ezzel a világbajnoki összetettben két verseny után átvette a vezetést. Kicsit bő­vebben: amit Katarban elvett tőle a sors, azt Jerezben vissza­adta. Ott szinte érzékelhetet­len különbséggel „veszített”, itt ugyanannyival győzött. Ismerjük el, a futam nem kezdődött balszerencsésen, hi­szen a legjobb edzésidőt elérő Mattia Pasini a felvezető kör­ben nem tudott időben elin­dulni, ezért a hivatalos startnál csak az utolsó hely lehetett az övé. Magyar szempontból ez annyit jelentett, hogy Talmácsinak jutott a legjobb rajthely. Pasini azonban nem akárki, egy kör elég volt szá­mára, hogy előrenyomuljon a tizedikre, ám bukott, és kiállni kényszerült. Talmácsinak így is maradt bőven ellenfele, legyen elég csapattársát, a spanyol Faubelt, valamint a cseh Peseket említe­ni. Rövidesen kiderült, hogy Faubel ezúttal nem komoly ve­­télytárs, annál inkább Pesek. A magyar és a cseh meglógott a többiektől, ám kettejük között egyszer sem volt két másod­percnél nagyobb a különbség, mi több, Pesek körről körre nyomult előre, olyannyira, hogy a 23 körös táv felénél már csak méterekkel száguldott Talmá­csi mögött. Utólag vallotta be, hogy végig abban reményke­dett, a magyar előbb-utóbb hi­bázik, de ezúttal ez nem bizo­nyult győztes taktikának. Nem sokkal a leintés előtt ugyan si­került előznie, ám az utolsó ka­nyarban hibázott, és ez elég volt ahhoz, hogy Talmácsi 14 ezred­­másodperc (!) előnnyel meg­nyerje a futamot. Ez volt idei el­ső, pályafutása negyedik vb-fu­­tamgyőzelme, amelynek kö­szönhetően vezeti az összetett pontversenyt. A Moto GP-ben, azaz a ki­rálykategóriában kis híján rajt­cél győzelmet aratott a hétsze­res világbajnok Valentino Rossi: kevéssel a rajt után meg­előzte a legjobb edzésidőt pro­dukáló Daniel Pedrosát, és elő­nyét rutinos versenyzéssel tartva nyert is, átvéve a veze­tést az összetettben. Az első futamon győztes Casey Stoner ezúttal csak ötödik lett, a világ­­­­bajnoki címet védő amerikai Haydennek pedig meg kellett elégednie a hetedik hellyel. A 250-esek között Katar után duplázni tudott Jorge Lorenzo, a tavaly a 125-ösök között fölé­nyesen világbajnok Bautista lett a második, Dovizioso pedig a harmadik. Az összetett pontverseny­ben a 125 kcm-es kategóriában: 1. Talmácsi 45, 2. Faubel (spanyol) 41, 3. Pesek (cseh) 36. A 250 kcm-esben: 1. Lorenzo (spanyol) 50, 2. De Angelis (San Marinó-i) 33, 3. Dovizioso (olasz) 27. A Moto GP-ben: 1. Rossi (olasz) 45, 2. Stoner (ausztrál) 36, 3. Pedrosa (spanyol) 36. (J. J.) értékelhetetlen különbséggel „veszített”, most ugyanúgy nyert Nagydíjas Talmácsi Fotó: MTI/AP - Paul White Lehet-e tökéletes harmóniában élni a természettel? Megtapasztalhatod Görögország járva, az év bármely szakaszában. mmmmm Iflulfilar fedezd fel érzékeidet HIRDETÉS