Népújság, 2021. május (73. évfolyam, 99-121. szám)

2021-05-04 / 99. szám

2021. május 4., kedd ___________________________________________________ SPORT ______________________________________________________NÉPÚJSÁG 7 i Jégi NÉPÚJSÁG ■ Spott 1184. Szerk­­: Farczádi Attila 1 Bálint Zsombor Kisebb ünnepséggel kezdődött a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK - Academica Clinceni mérkőzés a labdarúgó 1. liga rájátszásának 4. fordulójában, hiszen a házigazdák egy 100-as számú mezzel és virág­csokorral köszöntötték fel Niczaly Rolandot. A háromszékiek kapusa az első játékos, aki a sepsiszent­györgyi klub színeiben elérte a 100 mérkőzést az élvonalban. Ez volt a legnagyobb izgalom, amely aznap érte a hazaiak hálóőrét, hiszen a ta­lálkozó 90 perce alatt nem volt mit védenie. Leginkább csak akkor ért labdához, amikor társai visszaját­szottak hozzá. Nem volt tehát partnerük a há­zigazdáknak Clinceni abban, hogy egy jó meccset láthassunk, és ez a lanyhaság néha az OSK játékosaira is átragadt. Az első tíz perc után Leo Grozava játékosai megkaparintot­ták a játékszert, és gyakorlatilag át sem engedték az első félidő végéig. Néhány sikertelen betörési kísérlet után megjelentek a helyzetek is. Előbb Bouhem­a próbálkozott for­dulásból lövéssel egy szöglet után, majd Ad­ahbar késlekedett jó pozí­cióban, végül a jég a 38. percben tört meg, amikor Nouvier használta ki, hogy a szélen beragadt a vendé­ Niczuly: 100 Az 1. ligás rájátszás 6. fordulójának programja Május 4., kedd: * 19.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Chindia Târgoviște - Medgyesi Gaz Metan (alsóház) Május 5., szerda: * 12.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Gyurgyevói Astra - Aradi UTA (alsóház) * 14.15 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Nagyszebeni Hermannstadt - Konstancai Viitorul (alsóház) * 16.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Jászvásári CSM Politehnica - Bukaresti Dinamo 1948 (alsóház) * 19.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +: Sepsiszent­györgyi Sepsi OSK - CSU Craiova (felsőház) Május 6., csütörtök: * 14.30 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Campionii FC Argeș Pitești - FC Voluntari (alsóház) * 17.00 óra, DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport: Academica Clinceni - Kolozsvári CFR 1907 (felsőház) * 19.45 óra: DigiSport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +: Botosani FC Bukaresti FCSB (felsőház) gek egyik védője, egyedül vezet­hette rá, majd laposan Ureche alatt a hálóba lőtt (1 -0). A félidő maradék részében újabb lehetőségek adódtak az OSK előtt, ám előbb Petrila, majd Nouvier lőtt csúnyán mellé ideális helyzetből. A második félidőben az OSK lendülete megtört, és a középpályán az ellenfél kiegyenlítette a játékot, ám Niczaly kapuját nem tudta ve­szélybe sodorni. Túloldalt is csak az utolsó percekben jelentek meg ismét a nagy lehetőségek. A 90. percben Vasvari 30 méteres szabad­rúgásból küldött bombáját Ureche a léc alól tornászta ki, a hosszabbítás perceiben Purece küldte mellé jó pozícióból, majd Safranko hozott rossz döntést, amikor lövés helyett passzolni akart, de az ellenfél köz­belépett. A végeredmény nem tükrözi híven a Sepsi OSK fölényét, más­részt Leo Grozava játékosai néha túlságosan takarékosan játszottak . 7LU A háromszékiek kapusa az első játékos, aki a sepsiszentgyörgyi klub színeiben elérte a 10­ mérkőzést az élvonalban Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala Jegyzőkönyv Labdarágó 1. liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Sepsi OSK - Acade­mica Clinceni 1-0 (1-0) Sepsiszentgyörgy, városi stadion, tárt kapus. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) - Mihai Marica (Beszterce), Andrei Constantinescu (Buka­rest). Tartalék: Florin Marcu (Nagyvárad). Ellenor: Eduard Dumitrescu (Pitești). Gólszerző: Nouvier (38.), Sárga­lap: Mitrea (55.), Eder (58.), Dumiter (66.), Illetve Ventura (3.), Andronic (60.). Sepsi OSK: Niczuly -Aganovic, Bouhenna, Mitrea, Ștefanescu, Ad­am­bar (63. Purece), Eder (63. Kovács), Vasvari, Petrila (46. Golofca), Du­miter (68. Safranko), Nouvier (83. Fl. Ștefan). Academica: Ureche - Pasov (46. Andronic), Patriche, Gardoș (65. Csandarov), Dobrescu (87. Longher), Cascini, Ventura, Achim, Ru­­sescu, Cordea (73. Pârvulescu), Csuncsukov Az OSK az építkezéssel, Botosán a gólokkal Gyakorlatilag előre biztosíthatta volna a 4. helyet a labdarúgó 1. li­gában a Sepsi OSK, ha nyer Boto­­sánban, ugyanakkor a házigaz­dáknak a győzelem a remény élet­ben tartását jelentette a potenciáli­san európai kupaszereplést érő hely megszerzésére. A találkozó 80%­­ában a sepsiszentgyörgyi gárda építkezett, próbálkozott, a házi­gazdák azonban a lényegesen keve­sebb alkalmat nagy hatásfokkal használták ki, és ők voltak, akik a gólokat lőtték­­ még a saját kapu­jukba is. Az első 15 perc az OSK mezőny­fölényével zajlott, Păun már a 3. percben föléfejelt egy szögletből ér­kező labdát. Botosán a 15. percben Eredményjelző 1. liga, rájátszás: * felsőház, 4. forduló: Sepsi­szentgyörgyi Sepsi OSK - Aca­demica Clinceni 1-0, Kolozsvári CFR 1907 - Botosáni FC 2-0, CSU Craiova - Bukaresti FCSB 2-0. 5. forduló: Botosáni FC - Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1, Academica Clinceni - CSU Craiova 1-0. * alsóház, 4. forduló: Nagysze­beni Hermannstadt - Medgyesi Gaz Metan 1-2, Campionii FC Argeș Pitești - Aradi UTA 4-1, Chindia Târgoviște - Gyurgyevói Astra 0-0, Jászvásári CSM Poli­tehnica - Konstancai Viitorul 0-3, Bukaresti Dinamo 1948 - FC Voluntari 2-0. 5. forduló: Medgyesi Gaz Metan - Campio­nii FC Argeș Pitești 1-1, Aradi UTA - Chindia Târgoviște 0-1, Gyurgyevói Astra - Jászvásári CSM Politehnica 1-2, FC Volun­tari - Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, Konstancai Viitorul - Buka­resti Dinamo 1948 1-2. közelítette meg először Niczuly kapuját, és mindjárt gól lett belőle. Patache átvétel nélküli passzal ugratta ki On­­gendát, akit Mitrea ki­csit kiszorított ugyan, de az ötös jobb oldali vonaláról is védhetetle­­nül a léc alá tudott bom­bázni (1-0). A váratlan gól megzavarta a ven­dégeket, így Botosán egy perc alatt két újabb lehetőséget hagyott ki. Előbb Florescu találta el rosszul az ötösön, majd a rövid sarokra ér­kező szögletet Safranko fejelte ki Chindris elől. Lassan azonban ismét áttevődött a meccs a hazai térfélre, és Safranko a 30. percben óriási lehetőséget pus­kázott el. Az ötösről ráfejelte, ám a másik irányba elmozdult Pap még vissza tudott nyúlni annyira, hogy elakadjon a karjaiban a labda. A fél­idő végéig Kovács lapos sarokra tartó lövését jegyezhettük még fel, majd két hazai ellentámadást. Előbb Ongenda előtt zárta a szöget Ni­czaly, majd Camara jól helyezett lö­vését hárította bravúrral. Hiába végzett el két offenzív cserét is a szünetben Leo Grozava, csapata jóformán fel sem állt, ami­kor Fili kettőre növelte a hazaiak előnyét. Ebben a gólban a teljes szentgyörgyi védelem benne volt, az albán játékos ugyanis szinte a félpályáról vezette egész a kapufa tövéig a labdát, ahol szimplán elgu­­rította a beavatkozásra képtelen Niczuly és védők mellett (2-0). Ismét néhány perces megingás kö­vetkezett, a szentgyörgyi kapus pedig Ongendával szemben hozta helyre korábbi hibáját, majd ettől a perctől kezdve a meccs a botosáni térfélre költözött. A szépítést az 54. Fotó: A Botosáni FC közösségi oldalé 1. Târgoviște 5 Az 4 2. Pitești 5 2 3. Medgyes 5 2 4. UTA 5 2 5. Astra 5 1 6. Voluntari 5 2 7. Viitorul 5 2 8. Dinamo 1948 5 2 9. Nagyszeben 5 2 10. Jászvásár 5 1 alsóházi 1­2 2 0 2 1­0 1­0 1 tabella 0 6-0­­ 33 1 6-3 28 1 8-5 25 3 3-6 25 2 4-4 24 2 3-4 23 3 5-4 22 2 5-6 21 3 4-7 19 3 2-7 17 Jegyzőkönyv Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás 5. forduló: Botosáni FC - Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-0, Botosán, városi stadion, zárt kapus. Vezette: George Găman (Craiova) - Alexandru Cerei (Kolozsvár), George Neacșu (Câmpulung Mus­cel). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Liviu Ciobotariu (Galac) Gólszerzők: Ongenda (15.), Fiii (49.), illetve Pa­tache (54. - öngól). Sárga lap: Ongenda (34.), Florescu (38.), Fiii (62), Patache (69.), Rodriguez (85.), illetve Ac­ahbar (77.), Petrila (85.). Botosani FC: Pap - Braun (46. Fii­), Chindriș, Meleke, Țigănașu, Papa, Rodriguez, Florescu, Patache (67. Seroni), Caia (12. Camara, 67. M. Roman), Ongenda (73. Keyta). Sepsi OSK: Niczuly - Csiszér (23. Aganovic), Bouhenna, Mitrea, FI. Ștefan, Kovács (46. Ad­ahbar), Vasvari, Păun (56. Ninaj), Nouviei (46. Petrila), Safranko, Golofca (81. Ștefanescu). percben Patache rövid hátrapassza előzte meg, erre csapott rá Saf­ranko, aki kipasszolt Ad­ahbar elé, utóbbi lövése kissé lecsúszott, de a javítani visszasprintelő Patache a saját kapujába küldte a labdát (2-1). A lefújásig még három ordító egyenlítési lehetőséget számlál­tunk. Az 58. percben Ad­ahbar öt méterről belelőtte Papba, a 81. percben a botosáni kapus Safranko cipője orráról gyűjtötte be két mé­terre a labdát, míg a hosszabbítás perceiben Bouhenna fordult rá öt méterre, lövése azonban a kétsége leesetten becsúszó Mekele lábáról fölépattant. És ne hallgassuk el azt sem, hogy két napnál is világosabb tizenegyest nem adott meg az OSK-nak George Găman játékvezető, aki addig hibát­lanul fújta a sípot. A 75. percben a betörő Florin Ștefant kaszálták el teljesen egyértelműen (mindene­setre sokkal egyértelműbben, mint azok a reklamált büntetők, ame­lyeknek a meg nem adásától napo­kig volt tele a bukaresti sport­sajtó, csak akkor a FCSB és a ko­lozsvári CFR volt az érdekelt), majd a 80. percben Ninaj hátába könyököltek bele a tizenhatos vona­lán belül A rájátszás első köre után a Sepsi OSK-nak két pont előnye maradt a 4. helyen, szerda este 7 órától pedig a CSU Craiova ellen folytatja a sze­replését. (B.Zs.) A felsőház állása 1. CFR 1907 4 3 2. FCSB 4 2 3. CSU Craiova 5 2 4. Sepsi OSK 5 2 5. Botosán 5 2 6. Clinceni 5 1 0 1 7-2 41 0 2 5-5 39 2 1 5-3 37 1 2­4-4 30 1 2 6-7 28 0 4 2-8 25