Nógrád Megyei Hírlap, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

1999. augusztus 30., hétfő SporTTüköR Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Hazai győzelem a megyei rangadón­­ Pontot rabolt idegenben az Öblös Elen a salgótarjáni fekete-fehérek Balassagyarmat - Pásztó 3-2 (3-0) Balassagyarmat, Nagyliget, 700 néző, vezette: Tóth I. (Márton, Dani). Balassagyarmati SE-Nóg­­rád Volán: Szathmári - Nagy - Jelen, Szabó Z., Kmetti - Szabó A. (Pintér A.), Hor­váth, Varga Zolnyánszki - Kovács (Szehó), Tedás (Bab­­csán). Edző: Sisa Tibor. Pásztó LC: Oláh T. - Gal­­bács, Fazekas, Jeney - Geczkó (Kovalcsik), Szántó, André, Oravecz - Kiss (Árva), Cristea, Balog. Edző: Sipkó Sándor Gl.: Varga (13., 23.), Nagy (37.). Sárga lap: Zolnyánszki, Pintér A. ill. Szántó, André, Galbács. Kiállítva: André (40. p.). Jók: Szathmári, Nagy A., Varga, ill. Galbács, Balog, Kovalcsik. 8. perc: Szabó jobb oldali emelése túljutott a kifutó Oláh Tiboron, de a labda a jobb ol­dali hálótartó vason landolt. 13. perc: Mintaszerű hazai támadás végén Varga - estében - 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-0. 20. perc: Cristea vitte le az alapvonalig a labdát, de a bea­dása kipattant a védőkről. 23. perc: Horváth cselezte át magát a középpályán, majd re­mekül tálalt az érkező Varga elé, aki mielőtt leesett volna a labda 14 méterről hatalmas gólt „ragasztott” a léc alá. 2-0. 32. perc: Horváth és Kovács közös akciója után az utóbbi 18 méterről lőtt a léc fölé. 35. perc: Balog bal oldali visszaadását Geczkó elől men­tették a hazai védők. 36. perc: Oravecz futott le baloldalon az alapvonalig, a beadását Szathmári bravúrral mentette. 37. perc: Zolnyánszki 40 mé­terről ívelt a bal oldalra egy szabadrúgást ahol Nagy érke­zett, majd öt méterről a rövid felső sarokba emelt. 3-0. 40. perc: Horváthot rúgta fel André, s mivel már volt egy sárga lapja, mehetett zuha­nyozni. A megítélt szabadrú­gásból Varga 18 méteres lövése a léc fölött zúgott el. 43. perc: Kovács tíz méteres perdítését Oláh mentette nagy bravúrral. 48 perc: Kovács lövését Oláh T. kiütötte, Varga a hálóba lőtt a hálóba, de lesen volt. 57. perc: Galbács bal oldali beadását, Cristea a jobb alsó sa­rok mellé fejelte. 65. perc: Jobb oldali pásztói szabadrúgás után az ötösön álló Oraveczhez pattant a labda, aki kiszorított helyzetben a hosszú felső sarokba emelt. 3-1. 70. perc: Horváth-Varga- Zolnyánszki akció végén utóbbi kapuba lőtt, de a játékvezető a partjelző téves jelzésére ér­vénytelenítette a gólt. 73. perc: Galbács 25 méter­ről a bal kapufát találta telibe. 85. perc: Fazekas 20 méteres szabadrúgását Szathmári a bal alsó sarokból ütötte ki. 89. perc: Balog megindult a félpályától, s szép szóló végén hat méterről az üres kapuba he­lyezett. 3-2. A remek első félidőt produ­káló BSE könnyelműen vette a második játékrészt, ezzel fel­hozta a tíz emberrel játszó el­lenfelet, amelyért majdnem nagy árat fizetett. Sisa Tibor:­­ A megnyert mérkőzést a második félidőben majdnem elszórakoztuk. Ez is egy tanulság: fiatal csapatunk­nak még nagyon sok munkára van szüksége. Sipkó Sándor: - Az első fél­idei játékunkért nagy árat fizet­tünk. Sß. 3-0. Kanyó Ferenc Mezőkövesd - SBTC 1-2 (1-1) Mezőkövesd, 600 néző, ve­zette: ifj. Kóródi (Kalicz, Csukás). Mezőkövesd: Póta - Papp, Bodnár, Horváth, Árvai - Petrik, Baranyi, Tábori, Kán­tor - Mészáros (Kurucz), Bóta. Edző: Varga Zoltán. Salgótarjáni BTC: Kresák - Répás, Sági, Csatlós T., Szőke - Balázs A., Csatlós Cs., Oláh, Kaszás (Kékesi) - Kisbali (Balázs G.), Berki. Edző: Patkó József. Gl.: Bóta (39.), Oláh (83), ill. Csatlós T. (43.). Sárga lap: Bóta, ill. Balázs A., Szőke, Berki. Jók: Bodnár, Petrik, Bóta, ill. Szőke, Sági, Répás, Oláh. 39. perc: Tábori bal oldali szabadrúgását Bóta hét méterről fejelte a kapu bal sarkába, 1-0. 43. perc: jobb oldali vendég­szöglet után a hosszú oldalról visszafejelt labdát Csatlós Ta­más két méterről passzolta a há­lóba. 1-1. 63. perc: Bóta kicselezte a védőket, de a kapus levette lá­báról a labdát. 73. perc: Újfent Bóta jutott helyzethez, de 10 méterről kapu fölé lőtt. 80. perc: Berki 5 méterről a kapufára fejelte a labdát. 83. perc: A védők által vis­­­szafejelt labdát Oláh Béla 14 méterről vágta a hálóba. 1-2. A mérkőzés első félidejében visszafogottan játszott a hazai csapat, s mezőnyfölényt alakí­tott ki a Stécé. Ennek ellenére a Mezőkövesd csapata jutott ve­zetéshez, de nem sokáig örülhe­tett, mert rá négy percre egyen­lített a vendégcsapat. Fordulás után feljavult a hazai gárda, de kimaradtak a helyzetek mind­két oldalon. Aztán a vége előtt pár perccel Oláh Béla győztes gólt szerzett. Összességében az SBTC megérdemelten nyert a lelkes hazaiak ellen. Patkó József: - Többet bir­tokoltuk a labdát. Pontosabb já­tékkal több góllal is nyerhet­tünk volna sportszerű ellenfe­lünk ellen. Ifi: 0-1. Petrik László Gödöllő - Salgó Öblös 0-0 . Gödöllő, 500 néző, vezette: Gyenge. Gödöllő: Róza - Wendler - Somogyi, Kroner, Stolcz - Varga, Legéndi, Vizler, La­­banics - Berta, Kiss. Edző: Andróczy István. Salgó Öblös-Faipar: Lázár - Morva, Kőházi, Birincsik - Mezei, Jenei - Tóth, Csáki, Szabó - Laczkovich, Smelkó. Edző: Simon Attila. Sárga lap: Varga, illetve Mezei, Morva, Laczkovich, Jenei. 8. perc: Berta tört be a 16- oson belülre, lövése az oldalhá­lóban landolt. 15. perc: Kőházi 28 méteres szabadrúgása a jobb felső sa­roknál hagyta el a játékteret. 29. perc: Kiss fejesét védte vetődve Lázár. 30. perc: A kiugró Birincsik elől a kivetődő hazai kapus bravúrral mentett. 32. perc: Labanics 20 méte­res lövését védte Lázár. 44. perc: Lázárba talpaltak a hazai védők, ápolásra szorult, de folytatta a játékot. 50. perc: Wendler szabadrú­gását Lázár kiütötte, majd Kro­ner ismétlésébe is belevetődött, végül a lepattanó labdát Kiss a bal kapufára emelte. 65. perc: Smelkó 28 méteres szabadrúgása a bal felső sarok fölött zúgott el. 75. perc: Labanics 17 méte­res bombalövését Lázár szög­letre tornászta. 77. perc: Wendler 20 méteres szabadrúgását öklözte szögletre Lázár. 89. perc: Szabó két csel után Tóth elé játszott, ő azonban ki­hagyta a meccslabdát: tíz mé­terről a kapu fölé „durrantott”. Simon Attila: - Úgy érzem, a küzdelmes pályaavatón rászol­gáltunk az egy pontra. Ifi: 4-0. Czene József Karancslapujtő - Heves 1-1 (1-0) Karancslapujtő, 800 néző, ve­zette: Fábián (Jakab, Kola­rovszky). Karancslapujtő: Peleskei - Juhász II A., Szabó K., Ju­hász G., (Muzsik), Juhász I A. - Zsélyi, Fekete, Fodor, Tóth - Lavas, Létrái. Edző: Dávid Róbert. Heves: Tajti - Somodi, Sági, Grabecz (Balogh P.) , Vajner (Vágó Z.) - Tari, Szabó Z., Pusoma, Besenyei F. - Lólé (Bakos T.), Besenyei Zs. Edző: Balázs Tihamér. GL: Létrái (23.), ill. Bese­nyei Zs. (85., tizenegyesből). Sárga lap: Peleskei, Juhász II A., Létrái, ill. Tari, Pusoma, Besenyei F. Jók: Szabó K., Juhász I A., Fekete, ill. Tari, Pusoma, Besenyei F., Bese­nyei Zs. A mérkőzés tíz perc késéssel kezdődött, mert az egyik ven­dégjátékos orvosi engedélye nem volt rendben. 7. perc: Hazai támadás után Tóth szabadrúgását Juhász G. 15 méterről fejelte a kint álló kapus fölött a felső lécre. 9. perc: A vendégek Pusoma szabadrúgását két méterrel fe­jelték a bal oldali kapufa mellé. 11. perc: Lavas ugrott ki, de Sági 18 méterre a vendégek ka­pujától föllökte - a játékvezető sípja néma maradt... 17. perc: Fekete és Lavas összjátéka végén utóbbi lövé­sébe a védők az ötösön belül belevetődtek. 23. perc: a folyamatos hazai támadások sikerre vezettek. Fodor Zs. a bal oldali szöglet­­zászlótól gurított a tizenhatos vonalon álló Létráihoz, akinek első lövése a védőkről vissza­pattant. A csatár ismételt, s a labda a kapust érintve védhetet­­lenül­­ vágódott a bal felső sa­rokba. 1-0. 37. perc: Létrái egy kereszt­labdával szöktette a jobb olda­lon Feketét, akinek beadását Lavas belsővel alig rúgta a kapu fölé. 43. perc: Zsélyit lökték el a jobb oldalon, majd Fekete sza­badrúgásából Somodi majdnem öngólt fejelt. 48. perc: Fodor - Tóth - Lét­rás akció végén utóbbi beadását Tóth elől mentették a védők. 51. perc: Létrát ugratta ki Lovast, aki kicselezte Ságit, ám lövése egy védőn megpattanva melléperdült. 56. perc: Juhász II A. jobb oldali beadását Fekete 12 mé­terről a kapu fölé fejelte. 58. perc: egy vendégtáma­dás után a Juhász I Attilán megpattanó labdát Peleskei a gólvonalról ütötte ki. 60. perc: Létrát mentett Ko­módi elől szögletre, majd a sa­rokrúgás után Szabó Z. fejelt a kapu fölé. 62. perc: a meddő hevesi támadások után egy veszélyes hazai kontra végén Tóth 25 mé­terről lőtt, de a kapus kezéből az alapvonalon túlra pattant a labda. A szögletből a vendégek vezettek kontraakciót, amely­nek végén a hazai védők közö­sen tisztáztak. 85. perc: A hazai támadás során Zsélyi cselezgetett az el­lenfél térfelének a közepén, de elvesztette a labdát. Az ellen­­támadás során Vágó ugrott ki, aki elé Peleskei kivetődött, majd a csatár átesett a kapuson­­ a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Besenyei Zs. rúgta a bal alsó sarokba. 1-1. Dávid Róbert: - Két ellenté­tes félidőt láthattunk, sok hazai helyzettel. Nem lett volna sza­bad pontokat veszítenünk öt perccel a vége előtt egy - sze­rintem - jogtalan tizenegyes miatt. Ifi: 2-3, Tóth György További eredmények: Ózd - Besenyőtelek 4-3, Poroszló - Gyöngyös 2-2, Karcag - Tápi­­ószentmárton 2-1, Tiszafüred - Új­szász 2-0. Oláh Béla, a nagy visszatérő gólt rúgott, s győzelemhez segítette a Stécét A bajnokság állása 1. SBTC 43107- 310 2. BSE 43018- 59 3. Tiszafüred 42206- 38 4. Tápiószentm. 42117- 47 5. Karcag 42115- 47 6. Gödöllő 41302- 06 7. Ózd 42026- 96 8. Gyöngyös 41219- 75 9. Heves 41214- 35 10. S. Öblös 41212- 35 11. B.-telek 41128- 94 12. Pásztó 41126- 84 13. K­lapujta 41123- 54 14. Mezőkövesd 41035- 63 15. Poroszló 40227- 92 16. Újszász 40134-111 11. oldal Karate Hírek A nyári „holtszezonban” szakmai továbbképző tábo­rokban vettek részt a Palóc Karate Szövetség edzői és magasabb tanuló fokozatú karatékéi. Augusztus 3. és 6-a között Budapesten, a Magyar JKA Karate Szövetség 25 éves jubileumi edzőtáborán Ma­­sahiko Tanaka 8 dános és Imura Takenori 7 dános instruktorok vezették az edzéseket. Augusztus 11. és 13. között szintén Budapesten a Ma­gyar Rendőr Karate Szek­ció meghívására hazánkba érkező Sadashige Kató 8 dános és Bruno Koller 6 dá­nos mesterek képezték ta­nítványaikat. A két tábor érdekessége, hogy a meste­reket elkísérte több ismert japán egyetemi klub har­minc-harminc fős csapata is. A táborok végén barát­ságos hangulatú versenyen mérték össze tudásukat a résztvevők. * * * Tizenharmadik alkalommal rendezte meg Jászárokszál­­láson nyári edzőtáborát a Palóc Karate Szövetség au­gusztus 18. és 23. között. Több mint hetven karatéka gyűlt össze, akik Baranyai Sándor 4 dános mester irá­nyításával gyakoroltak. A tábor végén harmincöten jelentkeztek a soron követ­kező övfokozat követelmé­nyeinek teljesítésére. A vizsga legmagasabb foko­zata két kyu volt. Ezt Hutka Balázs (Balassagyarmat) és Pintér Tibor (Palotás) érde­melte ki. * * * A salgótarjáni Bäcker Brot Karate Klubban készül a következő versenyére Mi­chaela Walczuch 1 dános mester, a német TSV Grasbrunn egyik legered­ményesebb versenyzőnője, aki legközelebb a szeptem­ber 3. és 5. között London­ban megrendezendő nyílt brit bajnokságon fog in­dulni. * * * Újra feléledhet „Csipkeró­zsika-álmából” a Backer Brot Karate Klub. A támo­gatottság hiányában az utóbbi időben csak vege­táló csapat ismét lehetősé­get kap arra, hogy fiataljai bizonyíthassák felkészült­ségüket a különböző verse­nyeken, ugyanis rövidesen aláírják azt a megállapo­dást, amelynek köszönhe­tően a jövőben a Palócbrot Rt. fogja támogatni a leg­eredményesebb salgótar­jáni harcművészeti egyesü­let működését. Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság és NB I - Négy forduló után a százszázalékos Vasas, illetve Videoton áll az élen Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Tatabánya Zalaegerszeg - Kispest Gl.: Egressy (47.), Ilea (86.), Debrecen, 4000 néző, vezette: A bajnokság állása - Videoton 0-2, Kaposvár -Szolnok 1-0, Tiszakécske -Matáv Sopron 0-1, Kecskemét - Csepel 0-2, Érd - Százha­lombatta 0-3, Hajdúszoboszló - BKV Előre 0-1, Komárom -Demecser 1-3. A III. Kerület­­ 2-0 (1-0) , ill. Pest K. (60.). Sárga lap: Il­Csema. Zalaegerszeg, 7000 néző, ve­rés, ill. Kovács B., Grósz. GL: Sabo (68., tizenegyes­zette: Ábrahám, ből). Sárga lap: Pető, Bernáth, Gl., Szabó II. (44.), Ferenczi Vasas - Haladás (78.). Sárga lap: Sebők, ill. 2-0 (0-0) Szekeres. Kiállítva: Váczi. Fáy utca, 4000 néző, vezette: Dunaferr - Nagykanizsa Sápi. 2-1 (0-0) Gázszer - Szeged Gl.: Szili (86.), Kabát (89.). Dunaújváros, 3000 néző, ve­4-1 (2-0) Sárga lap: Sowunmi, Juhár, tette: Juhos. Székesfehérvár, 2000 néző, ve­rranyos, ill. Flavius. Gl.: Tököli (66.), Nicsenko zette: Hanacsek­ (70.), ill. Horváth Gy. (63.). GL: Földes (14.), Lukács Nyírség - Lombard Sárga lap: Kerekes­ (25.), Németh (öngól, 53.), Pol 1-1(0-1) povics P. (84.), ill. (Faragó, Nyíregyháza, 6000 néző, de­Diósgyőr - Újpest 65.). Sárga lap: Makrickij, tette: Szabó J. 4-1 (3-0) Dvéri, ill. Nagypál, Udvari, Gl.: Kondora (83.), ill. Nagy Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Popovics, Vörös­ S. (18.). Sárga lap: Kondora, Hajdó, ill. Virág, Gelei. Kiállítva: Vi­ll.: Frunza (2., 33.), Radu MTK Hungária - Siófok rág. (35.), Komi (46.), ill. Tamási 2-1 (0-0) (54.). Hungária krt., 2000 néző, ve­Debrecen - Győri ETO A Vác - Ferencváros találkozó BVSC - Tiszaújváros 2-1I, Du­zette, Bukovics­ 1-0 (0-0) lapzártánkkor még tartott. nakeszi - Békéscsaba 3-3, Pécs ill. Kiser, Vasas, Vámosi. NB I Komló mérkőzés elmaradt. Totóeredmények 15. Komló 3 10 24- 3 16. Kecskemét 4 10 33-5 3 17. T.­Kécske 4 10 33-6 3 18. Pécs 4 10 34-8 3 19. Érd 4 10 32-6 3 20. H.­Szoboszló 4 0 2 24-9 2 8. N.­Kanizsa 4 12 16-65­ A bajnokság állása 1. Hertha - Bremen 1-1 X 9. Lombard 4 12 15-75 1. Videoton 4 4 0 0 11-0 12 2. Freiburg - 1860 München 3-0 1 10. Nyírség 4 12 15-85 2. Matáv S. 4 4 0 0 12-4 12 3. Stuttgart - Leverkusen 1-2 2 11. Kispest 4 112 244 3. BVSC 4 3 0 1­8-6 9 4. Wolfsburg - Rostock 2-0 1 12. Diósgyőr 4 11 2 6-94 4. Sz.-Katta 4 2 2 0 7-2 8 5. Ulm - Dortmund 0-1 2 13. Újpest 3 10 25-83 5. B.-csaba 4 2 2 0 10-6 8 6. Frankfurt - Duisburg 2-2 x 14. Siófok 4 10 32-73 6. D­­keszi 4 2 2 0 8-5­8 7. Bologna - Torino 0-0 x 15. Haladás 4 10 33-93 7. Szolnok 4 2 11 6-5 7 8. Fiorentina - Bari 1-0 1 16. Ferencváros 3 0 12 4-6 1 8. T.-újváros 4 112 6-7 4 9. Inter - Verona 3-0 1 17. Szeged 4 0 13 3-9 1 9. Csepel 4 112 5-6 4 10. Lecce - Milan 2-2 x 18. Vác 3 0 0 33-60 10. BKV Előre 4 1 1 2 34 4 11. Perugia - Parma 1-1 X 11. Demecser 4 112 7-9 4 12. Piacenza - Roma 1-1 X 12. Komárom 4 112 4-7 4 13. Venezia - Udinese 1-1 X 13. Kaposvár 4 112 3-7 4 +1. Liverpool - Arsenal 2-0 1 14. m­. Ker. 3 111 3-7 4 Összeállította: (andó)