Ózdi Vasas, 1992 (35. évfolyam, 1-52. szám)

1992-10-02 / 40. szám

Kézilabda, NB I. férfi Tisza Volán — Ózdi Kohász 27-17(1410) Szeged, 500 néző. Vezette: Ambrus, Hummel. DKSE: Grandjean — Fu­­ják 1, Hujber 5, Bicskovsz­­kij 3, Deák 4, Üveges 2. Csörgő 1. Csere: Perekrosz­­tov (kapus), Barnóczki 1, Réti, Kerekes, Horváth. Edző: Závodszky István. Az első félidő 25. percéig egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, felváltva estek a gólok. A hazaiak nem tud­tak előnyt szerezni a játé­kot taktikusan lassító és jól védekező Kohásszal szemben. A félidő utolsó perceiben viszont az ózdiak által el­adott labdákból leindítottak az egyre agresszívebben ját­szó hazaiak, és ezeket a tá­madásokat rendre góllal fe­jezték be. Szünet után­­ folytatódott a Tisza-parti csapat lendü­letes, gyors játéka, de en­nek ellenére is csak mini­mális előnyt tudott szerezni. Az 50. percben 19-16-os ha­zai vezetést mutatott az eredményjelző. Az utolsó tíz percben egy kis játékvezetői segédlettel tudta bebiztosíta­ni győzelmét. Jók: Grandjean, Deák. Hétméteresek: 10/6, illetve 4/4. Kiállítások: a 6. perc, illetve a 10. perc. Závodszky István: A Ja­kab és Koszteckij nélkül fel­álló tartalékos csapatunk becsülettel helyt állt. — Hanyiszkó — Deák jól játszott K­ézilabda, NB II: HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— PUTNOK 20-16 (6-7) Hajdúböszörmény, női. Ve­zette: Birta, Kertész. PVSE: Kovács — Filke 2. Gál 7, Törő 3. Németh 2. Holló 2. Barkóczi. Csere: Árvas (kapus). Medve, Len­gyel. Edző: Bellér László. A mérkőzés második fél­­idejében a rendkívül felja­vult hazai beállóst a putno­­kiak nem tudták lefogni. En­nek ellenére a vendégek megnyerhették volna a ta­lálkozót, ha fegyelmezetteb­ben játszanak és a helyze­teiket kihasználják. Jók: Kovács. Gál. Törő. P­ellér László: biztos győ­zelmet engedtünk ki ,a ke­zünkből a fegyelmezetlen játéknak és a sok hibának köszönhetően. HAJDÚBÖSZÖRMÉNY— PUTNOK 27-22 (12-10) Hajdúböszörmény, férfi. Ve­zette: Fábián, Lakatos. PVSE: Horváth — Tóth L. 7, Koszta 6. Szurdok­ 4, Koreny 1, Selmeczi, Pogány 2. Csere: Kolarovszki (ka­pus), Nazareczki 2, Veres, Tóth R.. Magyar. Edző: Oszkocsil Zoltán. A mérkőzés idején a put­­nokiak vezettek, de később a játékuk lelassult és kap­­kodóvá vált. Ez sorozatos hibákhoz vezetett, amely vé­gül vereséget eredményezett. Jó: Tóth L. Oszkocsil Zoltán: a máso­dik félidei gyenge játék a vereség oka. — Bella — Turistaház­avaló Domaházán Szeptember 26-án Németh József, Domaháza polgár­­mestere és Tar Zoltán, az Ózdi Lakóterületi SE elnöke ünnepélges keretek között avatta fel a festői környe­zetben fekvő domaházi tu­ristaházat. A konyhával, für­dőszobával felszerelt létesít­ményben egyelőre 15 fő el­helyezéséről tud gondoskod­ni az üzemeltető Lakóterü­leti SE, és a helyi polgár­­mesteri hivatal, akik egyéb­ként készséggel szolgálnak bővebb felvilágosítással az igénybevétellel kapcsolatban. (Az LSE székhelye az ózdi polgármesteri hivatalban ta­lálható.) Sporthír Szeptember 22-én megérke­zett Ózdra az NB I-es kézi­labdacsapat tagja, Jura Kosz­teckij. Az ukrán játékost a szurkolók hamarosan játszani is láthatják. LABDARÚGÁS, NB III., TISZA CSOPORT 1st a pin piti az OKSE ÓZDI KOHÁSZ—BÉLAPÁTFALVA 1-0 (0-0) Ózd, 200 néző. Vezette: Fodor. OKSE: Erdős — Gál, Agócs, Kakuk, Magyari Zs. — Kornyijenko (Bíró), Pau­­lovics, Farkas, Hák (Droz­­dik) — Herczeg, Magyar (Pál). Edző: Munkácsi Ta­más. Két vendéghelyzettel kez­dődött a találkozó, szeren­csére mindkettő kimaradt. Ezután kiegyenlített játékot láthatott az a kevés néző, aki­­ kilátogatott erre a f­oci­­meccsre. Az első félidőben mindkét csapat játékából hi­ányzott az elképzelés, és a helyzet­ nélküli foci nem hoz­ta izgalomba a közönséget. Igaz, a 25. percben a ka­pujából kifutó és lábbal há­rító Erdőst a vendégek majdnem megtréfálták, de az emelést a visszafutó „Zsugar” a léc alól szögletre ütötte. A 35. percben Hák maradt le az ötösön egy lapos­ be­adásról, nem sokkal később ismét Erdős bravúrjára volt szükség. Sziláér után­­ hazai hely­zettel kezdődött a játék, a 60. percben megszületett a győzelmet jelentő gól is. Ek­kor Kornyijenkó szerzett labdát a hevesiek térfelé­nek közepén, jó cselek után tisztára játszotta magát, és a lesre játszó védők közül ki­lépve, 14 méterről a léc alá bombázott. 1-0. Erdős jól védett, a véde­lemben Agócs és Magyar­ dicsérhető, a középpályán Kornyijenko góljáért, Pav­lovics küzdeni akarásáért emelhető ki. A csatárok kö­zül Magyar játszott jobban. Munkácsi Tamás a mér­kőzés előtt: élet-halál harc számunkra a mai mérkőzés. Győzni kell, erre mindenki­nek nagyon oda kell figyel­ni és mindent meg kell ten­ni. Sajnos, Drozdik betegsé­ge miatt csak csereként ve­hető számításba, Kiss „sár­gaság" miatt kimarad. 4—4 —2-t fogunk focizni, Herczeg hátravontan játszik, Pavlo­­vics feladata pedig a ven­dégkontrák leblokk­olása. A szünetben, lelkesebben és nagyobb akarással játs­­­szon mindenki. Sokkal pon­tosabb legyen az össz­játék. Meg kell gyorsítani a lab­­dakihozatalt, és ezekből meglepetésszerű, gyors táma­dásokat kell vezetni és gólt rúgni. A mérkőzés végén: végre kiizzadtuk az első győzel­münket, amelyet a szünet utáni lelkes játékunknak köszönhetünk. Ha a partjel­ző legalább négyszer (!) nem állít meg bennünket tévesen, több gólt is rúghattunk vol­na.­A Tisza csoport fegyelmi bizottsága 1. fokon döntött a félbeszakadt DKSE—Sajó­­bábony mérkőzésről, mely­nek értelmében a 2 pontot az ózdiak kapták 3-8-as gól­­különbséggel. A döntés el­­­len fellebbezéssel lehet élni, így az még nem jogerős. Hanyiszkó István Putfiok Kupa Teremlabdarúgó­­torna A putnok­ Városi Sportcsar­nok ötödik alkalommal rendezi meg a Putnok Kupa teremlab­­darúgó-tornát, 12 főből álló csa­patok részére. Nevezési határidő: október 5. Nevezési díj: 1200 Ft csapat. Cím: Városi Sportcsarnok, Put­nok, Bajcsy-Zsilinszk­y út 21. Telefon: 347. A mérkőzések szombati és va­sárnapi napokon kerülnek meg­rendezésre. A torna győztese meghívást kap a nemzetközi Gömür Kupára. Teke, szuperliga ■e/EOEDI EGYSBOES-OZDI OZDI SPAI­TACUS-B­ANY­­SZ JOHASZ: 7-1 (2470-2243). Sz €­ — SABARIA 5-3 (5437-5369). Özd. KUN­­ged, női. Egyénileg: Vargáné 408, Tóth 31. 31­ l, l ., iiezné 3s;i, Török Cséplő :»«:], Angyaláé 337. Ec­ "ö : Varga József. Valószínű, hogy a Kohász-lá­nyok negatív csúcsot értek el a hét végén Szegeden nyújtott teljesítményükkel. iga­., nem utaztak vérmes , reményekkel a válogatottak,­ sorát felvonultató csapathoz, de ennél minden­képpen több fára számítottak. Arról már nem is beszélve, hogy az Egységes ezen a mér­kőzésen három (!) ifi játékost is. a ..mély vízbe dobott”, akik­ remekül megállták helyüket az ózdiak ellen. Az ifjúsági találkozón a­­ ven­dégek nyertek 3-1 (751-747) arányban. Juhász 373. Kolozs­várra 373 fát ütött.­ — zsó — férfi. Egyénileg: Juhász T. 961, Né­meth 949, Rendes 038, Szakács 876, Juhász I. 871, Galamics 84«. A 68 fás győzelem ellenére nem volt teljesen ,,sima” a mérkőzés. Az első párban szer­zett 12 fás ózdi előny a máso­dik párnál közel ötvenfás ven­dégvezetéssel folytatódott, majd a tzét befejező ember, Juhász Tibor és Németh István remek teljesítménye fordította újra a Spartacus javára a mérkőzést. Ezzel a Spart megszerezte­ első szuperligás győzelmét. Az­ ifjúságiak találkozóján az ózdiak 4-0-ás győzelmet arat­tak. Bialaszek 831. Bíró 821 fát ütött. 1 Labdarúgás, megyei I. osztály PUTNOK—BORSODNÁDASD 1-1 (0-0) Putnok, 300 néző. Vezette: Csorba. PUTNOK: Káló — Fecsku, Bálla, Szloboda, Boros, Lup­­kovics, Vincze, Makrai, Koszta (Kiszely), Váradi, László. Edző: Bilisch Gyula. BORSODNÁDASD: Debrődi — Váradi Zs­ (Nagy), Zámbó, Barna (Vámos), Olexa, Halász, Szabó (Boza), Mocsárkó G., Kovács, Kolonicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. Gólok, 55. perc: Koszta— Lupkovics—Makrai összjáték után Makrai a kapusról ki­pattanó labdát­ küldte a há­lóba, 1-0. 63. perc: a vendé­gek 18 méterre Káló kapu­jától szabadrúgáshoz jutot­tak, a sorfal mellett kilépő Kovács a hosszú sarokba lőtt, a labda a kapufáról vá­gódott a hálóba. 1-1. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a H. félidőben a putnokiak 10 emberre fo­gyatkoztak: Mocsárka letal­palta Fecskut, aki leköt­te a nádasdi játékost. A játékve­zető kiállította. A 75. perc­ben Lupkovicsot felvágták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Káló elhibázta. Jók: Szloboda, Boros, Lup­­ko­vics, Vincze, illetve Deb­rődi, Halász, Kovács. Bilesch Gyula: Kis szeren­csével 10 emberrel is nyer­hettünk volna, gratulálok a csapatnak a hozzáálláshoz. Sándor Miklós, a BSE el­nöke: Sajnos csatáraink még mindig nem találták meg a góllövő cipőt. IFI: PUTNOK—BORSOD­NÁDASD 2-0. — ország — ENCS—BORSODSZENTGYÖ­RGY 5-2 (2-0) Encs, 300 néző. Vezette: Jakab. BSE: Pék — Németh NI., Szilágyi, Lukács, Csépányi, Németh I. (Alföldi), Varga, Németh P. (Vincze), Bíró, Jakab, Horváth. Edző: Murányi István. A mérkőzés 15. percéig a vendégek támadtak többet, de két kont­ra végén Kotula kétszer is a kapuba talált és ezzel megnyugtató előnyre tett szert az Encs. A s­zünet után a magabiztosan focizó hazai csapat Juszkó, Sze­gedi és Kristóf góljaival állította be a nagykülönbségű végered­mén­yt A hét mérkőzés után nyeretlenül álló szentgyörgyi csapat veze­tőinek el kell gondolkodniuk azon, hogy a tavalyi bajnokságban ól szereplő csapatból eltávozó edző helyére miért egy elsüllyet­tajóról választottak kapitányt. Jók: Senkit nem lehet kiemelni a szentgyörgyi csapatból. Murányi István: Nem nyilatkozom. IFI: ENCS—BORSODSZENTGYÖRGY 3-2, Kovács Kálmán Sporteredmények KÉZILABDA EL­ CO SE—Felsőzsolca 33- 21 (14-11). Ózd, megyei I. o. férfi. Vezette: Házsinger, Jónyer. EL­CO: Barta — Pusztai 8, Imre 4, Lezák 4, Koós 1, Burg 4, Tenki. Csere: Far­kas (kapus), Juhász 5, Ten­gely 1, Antal 0, Balázs. Edző: Koaik Gyula. Jók: Pusztai, Juhász, An­tal. Nehezen lendült játékba az EL­CO, ennek ellenére a vendégek ellenállását foko­zatosan felőrölték és a III félidőben mutatott eredmé­nyes játékkal győztek, ami biztató a jövőre nézve. Tisza Volán—DKSE 29-11 (12-8). Szeged, OIB. Ld.: Mó­ra 9, Filkusz 6, Jók, Móra, Filkusz, Teremi. Az első fél­időben a Kohász még egyen­lő ellenfél volt, szünet után jobb volt a hazai csapat. Gyaloglás Hatvanadik alkalommal rendezték meg No­­gyebrádban a nemzetközi gyaloglóversenyt, mely egyben a Cseh - és, Szlovák Köztársaság 50 km-es férfi bajnoksága is volt­. A nők 10 km-es, meghívásos versenyén rajthoz állt Jánosi Anett, a BDSE­ versenyzője, aki a fel­előttek között, serdülő kora ellenére az előkelő u. helyet­ szerezte meg.­Jánosi Anett a verseny végén köszönetet mon­dott a támogatóknak azért,­hogy lehetővé tették: ilyen fiatalon rajthoz állhatott ezen az igen ran­gos nemzetközi versenyen. — (). — Körzeti labdarúgás HEGYHÁT CSOPORT CSOKVAOMÁNY—LÉNÁRDDARÓC 3-3 (0-1) Csokvaomány, 500 néző. Vezette: Viszen­. CSOTE: Tóth — Kormos, Fürjes Cs„ Fürjes G., Kosztyu (Kovács), Papp, Tóth Z.,­ Svec (Király), Bettes, Borbás, Láng, Dank­, Kiss — Benke, Brilla. Borsodi, Balog, Harkály, Bíró, Bárdos (Szűcs), Le­­tanóczki, Váradi, Mogyorós. Gl.: Tóth Z. (2), Kovács, ill. Letanóczki (2). Harkály. Jók: Fürjes Cs., illetve Letanóczki a mezőny legjobbja. További eredmények: Sajóvelezd—Ki­­ráld 3-0, Borsodbóta—Uppony 2-3, Cser­­nely—Nel­ézseny 0-2. HANGONY-VÖLGYE CSOPORT URA­I—SAJÓNÉMETI IMI Uraj, 200 néző. Vezette: Csipkés. Uraj: Kosorenszki. — Molnár, Rostás, Kovács, Mustos, Érsek, Harkály (Győrfi), Fürjes, Sv­atorics (Majercsik), Léhi (Cene), Nagy (Tibk­a). Sajónémeti: Kutacs I. — Balogh (Ko­vács), Szakos, Sramkó, Lázár, Kutacs L., Sramkó A., Kúszó, Bárdos (Lázár A.), Váradi, Lázár Zs. A lelkesen focizó vendégek meglepetés­szerű eredményt értek el az enerváltan focizó hazaiak ellen. További eredmények: Arló—Bánréve 5-0, Domaháza—Bánszállás 4-1, Hangony—Sajó­­püspöki 6-0. — H. — te Ózdi Vasas totójátéka AZ ÓZDI VASAS TOTÓ-TIPPOSZLOPA 1992. október 10-11. 1 Ózdi Kohász-Rakanicz, NB III. 2. Bélapátfalva-Szerencs 3. Mezőkövesd-Putnok, megyei l. o. 4. Karcsa-Borsodnádasd 5. Mezőcsát-Borsodszentgyörgy 0. Ónod-Sáta, megyei II. o. Serényfalva-Uppony körzeti Sajóvelezd-Nekézseny Borsodbóta-Lénárddaróc Csernely-Csokvaomémy Árló-Somsály Domaháza-Sa­jónémeti Hangony-Bánréve Sa­jópüspöki-Bán­szállás Urai-Hét AZ ÓZD! VASAS TOTÓ-TIPPSZELVÉNYE Beküldendő: 1992. október 2., péntek déli 12 óráig Név: 2. , 6. . , 10. 3. 7. 11. 14. 15. , 4. , 3 12. Lékcím: .............................................................. AZ ÓZDI VASAS TOTÓJÁTÉKA A szeptember 26-27-én lejátszott mér­kőzések helyes tippjei: 1, 1, x, 1, 1, 2, 2, 1, x, 1, 1, 1, 2. Annak ellenére, hogy tévedésből két olyan mérkőzés is bekerült tipposzlopunk­­ba, melynek eredményét a szeptember 25-i lapszámunkban közöltük, egyetlen játékosunk sem ért­ el tíznél több találatot. 8. 9 10 11. 12. I «J 14 1‡ ÓZDI VASAS. Területi hetilap. Szerkesztőség: 3600 Ózd, Gyár út 5. Telefon: (47) 71-344 14-41. Munkatársak: 14-51, 24-52-es mellék. Kiadja: a Vasas kiadó, Szolgáltató és Kereskedelmi Betéti Társaság, felelős kiadó, a Bt ügyvezetője. Ügyvezető főszerkesztő: BORSZEM TÓTH GYULA. Ügyvezető főszerkesztő helyettes:­ HANVISZKO ISTVÁN Tervező szer­kesztő: VENKOVITS MIHÁLY. Készült a Borsodi Nyomdában, Miskolcon Felelős vezető: DUCSAI GYÖRGY igazgató. A lap ára: 8 forint. Előfizetési díj: 1 hónapra 43 forint, negyedévre T02 forint, fél évre 204 forint egy évre 408 forint. Megvásárolható: az újságárusoknál, a kereskedelmi és vendéglátóegységekben, az ai­o­ árusoknál és a szerkesztőség­ben. Megjelenik: Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megye 45 településen. Előfizethető az újságkézbesítőknél, az üzemi lapterjesztőknél és a szerkesztőségben.