Somogyi Ujsag, 1942. november (24. évfolyam, 247-271. szám)

1942-11-23 / 265. szám

6 SPORT SzVSE-KRAC 2:2 (2:1) 2000 néző — Vezette: Polgári (Bpest) Már az előmérkőzés alatt sűrű csoportokban siet a közönség a pá­lyára s a szurkolók egymásnak ad­­ták a hírt, hogy a KRAC két új já­tékossal áll ki, az egyik Solymosi, a Nagyvárad volt kapusa, a másik pe­dig Biczó, volt KTSE játékos. SzVSE: Pap — Nyerges, Özvegy, — Balogi, Koppányi, Sebők III. — Bakos, Pakó, Borbély II., Tihanyi, Kecskés. KRAC: Solymosi — Takács, Ha­rag — Fényes, Záborszky, Légrádi, — Győrfi, Avar, Biczó, Szőllősi, Kovács II. Kezdés után nyomban felnyomul a vendégcsapat, a 2. percben Tiha­nyi lapos lövését vetődve kiüti és a labdát Pakó öt lépésről a hálóba helyezi. (1­0.) A KRAC támadással válaszol a gólra, mintegy félórás fölény következik, a 15. percben Kovács N­. jó helyzetből fölé lő, a 22. percben Győrfi a kapu elé húz, de biztos helyzetből mellé lő. A zöld-fehér csatársor a sok jó hely­zetet nem tudja értékesíteni. Ellen­ben a 35. percben ismét rohamoz a vasút, Takácstól lepattan a labda, Kecskés beadja és ismét Pakó érté­kesít (2:0.) Az újabb gól ellenére sem csüg­ged a KRAC, a következő percben szinte beszorítja a szegedi csapatot, a tömegből Kovács II. fejjel küldi a hálóba a bőrt (2:1) Szünet után is változatos a játék, mind­két oldal­ról nagyszerű támadások alakulnak ki, a­ végeredményt a 35. percben Győrfi állítja be. A KRAC minden dicséretet meg­érdemel, hogy a 2:0-ás szegedi ve­zetés után sem vesztette el a fejét, hanem hősies küzdelemben behozta a vendégcsapat előnyét. Egyébként a két csapat hatalmas küzdelmet vívott s a játék alapján az ered­mény igazságos. A szegedi csapat­ból Pap hibátlanul védett, a véde­lemből Nyerges és Balogi tűnt ki, a csatársor örökké mozgó tagjai közül a jobbszárny és Tihanyi érdemel dicséretet. A KRAC kapuját Soly­mosi — az új játékos — egész nagy­vonalúan védte, nagy nyereség a csapat számára, a gólokról nem te­het. A védelem motorja ismét Lég­rádi volt, rengeteget dolgozott, de az előre adott labdásnak nem volt mindig szeme, a további rangsor Záborszky, Harag és Fényes, Takács gyenge pont volt tegnap. A csatár­sornak nehéz dolga volt , különö­sen olyan kapussal szemben, mint Pap, de mégis végig küzdöttek, Ko­vács II., Győrfi,­­ Avar, Szőllősi, mindent megtettek, egyedül Biczó mozgott gyengén, de egy évi pihenő után nem is lehet egy mérkőzésen megszokni az NB. II. iramát. A játékvezető nem követte a játékot, de nagyobb hiba, ennek ellenére sem vétett, sokkal közelítette meg az ellenfél kapuját és enek eredményeként a 20. percben Simon, a 26. percben Kiss 3:1-re növelte a kék-sárgák előnyét. Továbbra is a Turul ma­radt fölényben, sőt két gólt is rú­gott, amit azonban a játékvezető les címén nem adott meg. A végered­ményt a 40. percben állította be az ellenfél centercsatára. A Turul egész csapatát dicséret illeti. Lelkesen és igazi „somogyi szívvel“ harcolták végig a mérkő­zést. A mezőnyből kimagaslott Ha­­vesi és Kordé nagyszerű játéka. Téli gyermekruha, kabát, gyapjú kötött mackó, svájci és bolyhos nadrág, patent harisnya, tréningruha atb Iskola ké­zimunka, gyapjú­­fonal, hímző­, hor­goló fonal, függöny agyterítő, nagy vá­lasztékban. F­ried anna FŐ-UTCA 27. SZÁM. Boldog egy-két parádés védésével unta magára a figyelmet. Nagyszerűen szerepelt a Turul Pesten Turul—BTK 3:2 (1:1) — Budapest, Latorca­u. Igen nehéz mérkőzést vívott va­sárnap a Turul Pesten, melyből nem várt szép eredménnyel győztesen került ki. Ellenfele a jóképességű BTK csapata volt, melyet megérde­melten fektetett kétvállra. A csapat vasárnapról-vasárnapra állandó ja­vuláson megy keresztül, melyben nagy része van az új edzőként mű­ködő Pomacseknak, aki úgy látszik, beváltja a hozzáfűzött reményeket. A mérkőzésről egyébként a be­­következőket közölhetjük: az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyt. Gólt a Turul szerzett a 10. percben Gerei lövéséből. Az ellenfél a 20. percben egyenlített, védelmi hibából. A második félidőben nagy Turul fölény alakult ki, melyben a csatársor többnél-szebb támadá- BÚTORT bizalommal vásárodon fi­l­rpit a sárit Hárpelesz László bútor na­gyrafetárából, fii­á­r­p 11 - s­ fizeméből ! *7 Keresk­ed.—Gimnázium 3:2 (2:1) A két örök rivális a KISOK baj­nokság keretében mérte össze erejét és a kereskedelmi csapata bizo­nyult erősebbnek egy góllal. Az 5. percben Stryk gólt szerez a gimn. csapatának (0:1) az egyenlítőgólt a 16. percben Takács szabadrúgásból küldi a hálóba (1:1), majd a 32. percben Bódis révén vezetéshez jut a kéz. (2:1.) Szünet után Gál a 6. percben egyenlít (2:2), a 31. percben Gelencsér a végeredményt­­3:2-re állítja be. A mérkőzés során egy-két új ígéretet láttunk mindkét intézet csapatában. A keristák kö­zül Tiszagáti, Gelencsér, Pintér, míg a gimnázium csapatában Péter, Csonka és Karczagi érdemel dicsé­retet. KRAC II-SzAK 10:1 (4:1) Vezette: Koltai. Még ilyen arány­ban is megérdemelte a győzelmet a KRAC II. Góllövők: Forró 5, Finta 4, Zsurka 1, illetve Szulimán. M­LÓSI EZÜST EVŐESZKÖZT ÉS DÍSZTÁRGYAKAT, PONTOSAN JÁRÓ ÓRÁT,GYÖNYÖRŰ ÉKSZERT ÉS JÓ SZEMÜVEGET CSAJÁGÉINÁL SZOLID ÁRBAN ÉS NAGY VÁLASZTÉKBAN. KAPOSVÁR, KGRONA­U­­L 1942. november 23. Jól sikerült a kaposvári leventék bírkózóversenye Jól sikerült birkózóversenyt ren­dezett tegnap a Korona-szálló nagy­termében a KLE. A versenyen, mely Kaposvár leventebajnoka cí­mért folyt, Szigetvár 8, Ózd 4, Nagybajom 3, Nagykanizsa 10, Ka­posvári kör­­iskola 6 és a KLE 8 versenyzőt indított. A benevezett 44 versenyzőből tehát 39 el is indult. Az izgalmas küzdelemben bővelkedő versenyen a KLE 4, a Kér. isk., Szi­getvár, Ózd és Nagykanizsa 1—1 bajnoksgot nyert. Részletes eredmé­nyek: Légsúly: 1. Fábián István KSE, 2. Dani Ózd, 3. Biczó Szigetvári LE, Pehelysúly: Bérczi OVTK levente, 2. Csabai KLE, 3. Turbéki SzLE. Könnyűsúly: 1. Drávai SzLE, 2. Szondi OVTK levente, 3. Városi Nagykanizsai LE. Váltósúly: 1. Sza­bó KLE, 2. Herczeg Nagybajom­ LE, 3. Máramarosi KLE. Középsúly: 1. Mózsi Nagykanizsai LE, 2. Feny­vesi KLE, 3. Gimesi NKLE. Kisne­­hézsúly: 1. Budavári KLE, 2. Bátor­ Lajos Kvári kér., 3. Péter SzLE. Nehézsúly: 1. Farnadi, 2. Horváth K­ Kvári kér. iskola. ÜZLETEMET Fő-u.23. SZÁM ALÁ KÜHNE-házba helyeztem át, és kérem a mélyen tisztelt közönséget, hogy továbbra is támogatni szíveskedjenek. Walter Károly kijelölt cipőkereskedő Apróhirdetései Női magasszárú CIPŐK ELADÓK Szent Imre-u 47. sz. 13369 KIADÓ VAGY ELADÓ je­lenezetelű vegyeskereskedés, korcsma-helyiséggel együtt. Faragó István Faluvisnye. 13356 UTAZÓT magas jutalékkal felveszek! Cim a kiadóban. 13397 SERTÉSVÁGÁST VÁLLAL, Liebhardt József, hentes- és mészáros segéd, Pécs­­utca 4.________________ ÜZLETI PULTOK ELADÓK. Cim : telefon 818, vagy a kiadóban. 1314­ SERTÉSVÁGÁST VÁLLAL, Király István, Kanizsai­ utca 18 sz.________13401 SÜTÖDE berendezéssel, azonnal kiadó. Kaposvár, Kertész-utca 2. sz. 13402 Zsírjegy valamint cukor- és petróleumjegy elszámolási­ lapok kaphatók a Somogyi Újság könyvesboltjában fel-iratott a Somhegyaiagyel Nyomda Részvénytársaság nyomdájában Kaposvár, Korona­ utca 7. - Nyomdaigazgató: CZANYÓ SÁNDOR.