Sporthirlap, 1925. november (16. évfolyam, 212-233. szám)

1925-11-23 / 228. szám

SPORTHIRLAP 1925 . november 23.. hétfő Az ifjúsági boxoló-bajnokságokkal a MÖSz második csatáját is megnyerte. traflyszerű küzdelmek után a TTC 5, a III. ker. TVE 2, a Spárta 1 bajnokságot nyert — A Salm gróf vándordíjat a TTC nyerte. — A Magyar ökölvívó Szövetség nagy­terű érzékkel kedvező időpontban rendezte meg az első ifjúsági bajnoki versenyt. A fiatal boxoló generáció óriási ambícióval, lelkesedéssel küzdve, gyönyörű perspektívát nyújtott boxoló­­sportunk fejlődésére vonatkozóan. A csütörtöki, pénteki és szombati előmérkő­sek után tegnap délelőtt ke­rült a sor az ifjúsági bajnokságok elő­döntő mérkőzéseire. Úgy­­ ezen, de még inkább a délután 6 órakor kez­dődött döntőkön egymást követték a szebbnél­­szebb mérkőzések. Bizony a szeniorok tanulhattak egyik-másik küzdelemnél. Mire ezek az ifjúsági bajnokok és helyezettek a szeniorsorba kerülnek, a magyar boxo­­lás hatalmas, erős lesz. Az­ egyesületek nemes vetélke­déséből imponáló fölénnyel a TTC, Hegedűs Pé­er iskolája került ki győztesen 81 ponttal és öt bajnoksággal. Olyan eredmény ez, amely szebben beszél minden dicsérő szónál Utána a 111. kör. TVE két bajnoksággal és 11 ponttal következett. A nagy küz­delemben a serlegaspiráns Sparta csak 8 pontot, a negyedik BTK 9 pontot szerzett. Véleményünk szerint a Sparta gyenge helyezését fegyelme­zetlen közönségének köszönheti, amely Versenyzőit a ring olda­la folyton zavarta. A közönség mérsékelten lá­togatta a szép bajnoki küzdelmeket, pedig azok megérdemeltek volna telt házakat. A részletes eredmények: A vasárnap délelőtti elődöntő mérkőzések: Könnyű­súly: Hochmann (TTC) győz Korpás BTC ellen Hochmann már az első menetben fölénybe kerül, egyenes ütései tiszták, nyúlánk ellenfelét is­mételten belharcba viszi, ahol azután elveri. A második menetben, de még inkább a harmadikban teljes Hoch­mann fölénye. Korpás a menet végén egészen összeroppan. Schmidt (BTK) győz Dubriánszky (III. ker. TVE) ellen, aki a mérkőzé­sen nem jelent meg. Westersuly Szobolevszky(TTC) győz Lichtenstein (III. ker. TVE) ellen, aki a második menetben feladta az egyen­lőtten küzdelmet. Szobolevszky óriási erővel támad és már az első menet­ben kikészíti ellenfelét. A második me­netben még fokozza az iramot, amit az egyébként szívós IIL kerületi boxoló nem bír átvenni. Szobolovszky hibája, hogy ütéseit igen gyakran nem he­lyezi, és gyakran beleesik az ütésekbe Wiener III (BTK)győz Fömötör TTC) ellen. Wiener sokkal erősebb, kifurot­­tabb boxoló, mint fiatal ellenfele. Üté­sei kemények, gyorsak. Nála is az a hiba, hogy nem helyezi ütéseit s na­gyon távolról hozza. Fömötör kitűnő érzékkel dolgozik, azonban jobb kezét keveset használja s napján mély­en­­gardból kezdi akcióit. Középsúly : Ventus (NSC) győz Gutschy­­Spárta ellen. A két első roundban Gutschy vezet minimális fö­lénnyel. A mérkőzés közben azonban mindkét boxoló igen sok szabályelle­nességet vét, főleg nagyon mélyen ha­joltak s clinch-ből ütöttek. A harma­dik menetben Ventus átveszi a táma­dást s néhány jól helyezett egyenes­sel biztosítja a győzelmet. Wittenberg (Sparta) győz Greko (III. ker. TVE) ellen. Wittenberg az első két menetben kevesebb, a harmadik roundban nyomasztó fölénnyel dolgo­zik s erős lengőütéseivel gyakran tisz­tán találja ellenfelét. Nagy hibája, hogy maga fél, különösen a gyorsülé­sektől. Ezt azonban a fiatal III. kerü­leti boxoló nem veszi észre és adós marad a támadásokkal. Könnyümlg: Hoelm­tinn (TTC) győz Schmidt (BTK) ellen. Schmidt támad, de Hochmann nagy­szerű lábmunkája segítségével ügye­sen védekezik és egymás után biztos egyeneseket helyez el ellenfelén. A má­sodik menetben ugyanez a helyzet: Hochmann egyeneseivel távoltartja a támadó Schmidtet, aki közben mély ütést vét, amelyért figyelmeztetésben részesül.­­­A harmadik menetben Schmidt két­szer is bírói figyelmeztetésben részesül mély ütésért. A figyelmeztetésre a kö­zönség egy része zúgolódik, amire a bíró 18 másodpercre megszakítja a küzdelmet, amelynek utolsó félpercé­ben Hochmann néhány tiszta ütést ad le. Bajnok: Hochmann (TTC). Westersuly : Szobolevszky (TTC) győz Weiner­­ (BTK) ellen. Az első menetben Weiner­­ támad s néhány tiszta ütést ad le.­­ Szobolevszky mintha elfogódott volna. . A második menetben azonban már a­z övé a vezetés, hatalmas horogütések­kel fuj­ja Weinert. A harmadik menetben mintha Wei­­­­ner volna fittebb, erősen támad, de­­ Szobolovszky is összeszedi magát és­­ két tiszta balkezese talál. A további­­ küzdelemben már kerüli egymást a­­ két versenyző , ami akció akad, az clinch-ben végződik. A pontozó bírák ítélete szerint bajnok: Szobolevszky (TTC). Középsúly : Wittenberg (Spárta) győz Ventus (NSC) ellen. Az első menetben Wit­tenberg egyik támadást a másik után vezeti. Egyenes ütéseivel biztosan ural­ja a küzdelmet. A második menetben sem változik a helyzet, bár Ventus is támadáshoz kerül és a két hororütése tisztán talál. A harmadik menetben Wittenberg megtartja előnyét és biz­tosan győz. Bajnok: Wittenberg (Spárta). Kisnehézsúly. Fehér .(111. ker. TVE) győz Kele­men (MÁV gépgyár) ellen. Az első menet első félpercében Kelemen hatalmas gyomorütést kap és hétig a földön marad. Ezután újabb ütést kap, de azonnal felkel és néhány biztos találattal behozza Fe­hér előnyét. A második roundban határozottan Kelemen a jobbik, technikája jobb, mint ellenfeléé, ütéseit tisztán helyezi. A harmadik menetben mindketten fáradtak. Ha Kelemen kétszer nem került volna a földre, megnyerte volna a mérkőzést. Bajnok: Fehér (III. ker. TVE). Nehézsúly. Osztermann (10. ker. 1 Ah.) győz kiütéssel Zsemba (TT) ellen. Az első menetben Osztermann tá­mad s néhány egyenes ütése éri a Zsembát, amit az egy hatalmas jobb-­­ kezessel viszonoz. A mérkőzés során­­ Zsemba néhány nagyon szép kihajlása figyelemreméltó. A második menetben ismét Oszter­­mann támad, frissebb és biztosabb ellenfelénél. Zsemba ütései túl erősek. Nagyon sok clinch tarkítja a me­netet. A harmadikban Zsembát erős ütés­­ éri a gyomrán, amelytől a köteleknél elszédü­l. Felemeli a kezét annak jeléül,­­ hogy szabályellenes ütést kapott. A bíró azonban az ütést szabályosnak minősíti és kiszámolja a földön fekvő Zsembát. Bajnok: Osztermann (III. ker TVE­. A verseny végső eredménye. Légsúly. Bajnok: Krausz Ödön (TTC). 2. Bursi Lajos (BTK). 3. Kubi­nyi György (NSC). Bantamsúly. Bajnok: Vasicsek Já­nos (TTC) 2. Weidinger Endre (TTC). 3. Bodnár József (Spárta). Pehelysúly. Bajnok: Bencze József (TTC). 2. Reiner Géza (MTK). 3. Fisch­mann Lajos (Spárta). Könnyűrsúly. Bajnok: Hochmann Miksa (TTC). 2. Schmidt Antal (BTK). 3. Gubriánszky Pál (II. ker. TVE). Westersuly. Bajnok: Szobolevszky Sándor (TTC). 2. Weiner III István (BTK), a Fömötör Géza (TTC). Közérsúly. Bajnok : Wittenberg Ernő (Spárta). 2. Ventus György (NSC). 3. Krekó István (III. ker. TVE). Kisnehézsúly. Bajnok: Fehér György (III. ker. TVE). 2. Kelemen Sándor (MÁV gépgyár). 3. Reiner Pál (MTK). Nehézsúly. Bajnok: Osztermann Gyula (III. ker. TVE). 2. Zsemba Jó­zsef (TTC). 3. Grósz Imre (Spárta). Salm Hermann gróf hatalmas ezüst serlegét 1925. évre 31 ponttal a Teréz­városi Torna Club nagyszerű gárdája­­ nyerte. A pontverseny második helye­­s­zettje a III. ker. TVE 11 ponttal, har­­r­madik a BTK 9 és negyedik a Spárta­­ 8 ponttal. A vasárnap esti döntő mérkőzések. A harmadik-negyedik helyért. Légsúly : Handl (BTC) már az első round első percében olyan erős horog­ütést kapott Kubinyi (NSC)-től, hogy megszédülve feladta a küzdelmet. Handl, amikor magához tért, sírt, szé­­gyelte, hogy ily szerencsétlenül kika­pott. Szerencsésebb sorsolással feltét­lenül helyezést ért volna el. Hanta­­suly : Bognár (Spárta) mér­kőzés nélkül győzött, miután ellenfele, Hirschkorn (TTC) nem jelent meg. Pehelysúly: Fischmann (Spárta) győz Makuszi (TTC) ellen. Az első menetben a Spárta-, a másodikban a­z TTC-, a harmadikban ismét a Sparta­­boxoló volt fölényben. A két boxoló állandó külharcot vívott. Fischmann n­agylövőjű boxoló, egyelőre még sze­gett a faultokat alkalmazni. Könnyű­súly, Korpás (BTC) győz Gubriánszky (III. ker. TVE) ellen. Korpás mindhárom menetben szinte játszott ellenfelével, aki nagyon indisz­­ponáltan dolgozott. Westersuly: Fömötör (TTC) győz Lichtenstein (III. ker.­­ VE) ellen. Fömö­­törnek délelőtt nagyon erős küzdelme volt Weiner Hr. ellen. Általában az egész ver­senyen legtöbbet dolgozott. E mérkőzést bágyadtan vívta meg, de még így is fölényesen verte ellenfelét, aki fiatal, de invenciós boxoló. Középsúly Krckó (III. ker. T­E) győz Gutschy (Sparta) ellen, aki már az első menetben feladta a küzdelmet. Krckó nagyon erős ütésű, gyors kezű belharcos. Kisnehézsúly: Reiner (MTK) ellen­fele Lukács (Sparta) nem jelent meg. J1 elsőzsuly: Három induló lévén Grósz (Sparta) küzdelem nélkül került a har­madik helyre. Döntő küzdelmek az első és­­ a második helyért. Lég­súly: Krausz (TTC) győz Bursi (BTK) ellen. Az első menetben nagy távlatokban dolgoznak, s mindketten félnek az ütéstől. Bursi két szabályellenes ütést ad be, Krausz ütései tiszták. A má­sodik menetet Bursi ismét egy sza­bályellenes veseütéssel kezdi. Állan­dóan támad, de Krausz szépen véd és tiszta beütéseket ad. A harmadik menetben Krausz tá­madásba megy, de Bursi hosszabb kezű és erősebb. A szén küzdelmet a második perc elején félbe kell szakí­tani, mert Bursi keziyűje kioldódik. A mérkőzés hátralevő részében egyen­lő a két fél munkája. A pontozó bírák egyöntetű állás­pontja szerint bajnok: Krausz (TTC), Banlamsuty: Vasicsek (TTC) győz Weidinger (TTC) ellen. Weidinger az első menetben úgy­szólván küzdelem nélkül feladja klub­társának a mérkőzést Bajnok: Vasicsek (TTC). Pehelysúly: Bencze (TTC) győz Belner II (MTK) ellen. Bencze szeme az elődöntőkön ka­pott súlyos ütéstől bedagadt, úgy hogy egyik szemével alig látott, ami­kor a ringbe lépett. Ennek ellenére mindhárom menetben kezében tartja az inviciativát Beütései ugyan nem olyan biztosak, mint az előmérkőzések során, de még így is biztosan nyeri a mérkőzést. B­a­jnok: Bencze (TTC). Msprországgal elrégitik­ S8FFIMSKOLA S,e3ki 101S)® peSsset! kStank­! Mindenki tudja, hogy az ország legjobb vezetői (sof'tőrjei) tanítványaink közül kerülnek ki. Még mindig a legolcsóbban tanitunk, Telilonttám s József 117­ M. VKQáR, VM Javaszi iezó­sk­a 8. ÚSZÁS fiz NSG utolsó pontszerző versenye. Az NSC vasárnap délelőtt rendezte a Császár­ fürdő női uszodájában utolsó pontszerző versenyét a következő eredménnyel: Férfi versenyek: 100 mé­teres oldaluszás: Jung Frigyes, Bartha Károly, Gáborffy Antal 3-3 pont, Pogány Lipót 1 pont. 100 méteres hát­­úszás: Jung Frigyes 3 pont, Gáborffy Antal 1 pont. 100 méteres gyorsúszás: Kárpáti Nándor, Cziegler Lipót 1—1 pont. 50 méteres ifjúsági mellúszás: Takács Gyula 1 pont. 50 méteres ifjú­­sági gyorsúszás: Dina János 1 pont* Hölgyversenyek. 100 méteres hát­­úszás: Korányi Ilonka, Komáromi Márta, Dénes Irén 1—1 pont. 100 mé­teres mellúszás: Steiner Lilli 1 pont. Csak szombaton zárják be a Csá­szár-uszodát. A tegnapi számunkban azt írtuk, hogy a Császár-uszodát szerdán bezárják. Most arról értesü­lünk, hogy a Császár-fürdő igazgató­sága úgy határozott, hogy csak szom­baton zárja be az uszodát ATLÉTIKA Brassóiak nyerték Rontania mezei futóbajnokságát.­­ Egyéni bajnok: Marton (Brasovia).­­Csapatbajnok: a brassói Coltrea csapata. A Sporthirlap bukaresti tudósítójától. Bukarest, november 22. A ma tartott országos mezei futó­­bajnokságban hat csapat indult 42 futóval. A verseny 10 kilométeres tá­­­von folyt le a következő eredménnyel: Egyéni bajnokság: Bajnok: Marton (Brasovia) 45 p. 25 mp., 2. Cristescu (Coltzea, Brasovia) 46 p. 05 mp., 3. Velcoviciu (Stadion, Bukarest), 4. Za­­charia (Brassó), 5 Dinu (Stadion). Csapatbajnokság: Bajnok: Coltrea, 2. Stadion (Bukarest), 3. Brasovi? (Brassó). Rer. Felelős szerkesztő: Kiss Gyula. Társszerkesztő: Földessy János út. F©ieiös kiadói Sajó Jósáéf igazgató. Nyomatott Wodianer F. és Fiai grafikai Intrego IdadóvAlalat rt. könyvnyomdájában, pent IV., Dalmady Győző-utoa (K­fiyead Iscaaaató: KJLAIQ tíliLA*