Sporthirlap, 1926. szeptember (17. évfolyam, 138-154. szám)

1926-09-27 / 152. szám

Hétfő Budapest, XVII. évf. 152. sz. 1926 szeptember 27. Ara 4000 K 'niTiif —t^^Tnrlfr­iljfir' t'^hw^­Sportfelvételeit isSt. Hatschek és Farkas Károly^körút 26. fotólaboratórium dolgozza ki. Futballfelsze­­relés és egyéb sportcikkekPlokl és Haas Halálos baleset a svábhegyi autóversenyen A Sabária kíváncsian várt budapesti ven­dégszereplése nem hozott teljes sikert Nívótlan játék után megosztozott a Vasasokkal a pontokon , Takács a Vasasok válogatott csatára szárkapocstörést szenvedett A Hungária könnyen győzött a gyengén játszó Nemzeti ellen Újpest fölényesen verte a pompásan játszó Kispestet — A Budai Harminchármasok egy pontot hoztak el Szegedről Somfai nyerte a dekatlonbajnokságot — Nagyszerű eredmények a dobószámokban A lig­abajnokságok küzdelmei a maguk rendjén folyta­k. A Ferenc­város, Hungária és Újpest biztosan nyerték meccseiket, míg a Sabaria játéka talán éppen a felcsigázott várakozás miatt nem elégített ki és örülnie kellett, hogy a szerencsétle­nül verekedő Vasasoktól egy pon­tot elhódíthatott. A Bástya legjobb formáját játszotta ki és csak bírói tévedés ütötte el a jól megérdemelt győzelemtől. A második ligában az élcsapatok tömörülnek, a BAK még régen nem előzte meg klubcsapat mérkőzését olyan nagy érdeklődés, mint a Sabaria újabb budapesti játékát.­ A bajnokságban elért ed­digi győzelmei, különösen az Újpest felett aratott nagy siker, egyszerre az érdeklődés középpontjába he­lyezte a szombathelyi csapatot, amelynek a Vasasok elleni játéka két nagy formában levő, stílusos, technikás futballt játszó együttes összecsapásának ígérkezett. Sajnos, a várakozás nem teljesült, mert a csapatok nem érték el azt a nívót, amelyet játékosaik tudása és képes­ségeik alapján tőlük méltán elvár­tak. A start nagyszerű volt. A já­ték első perceiben lendületes akciók veszélyeztették hol egyik, hol a má­sik kaput. Ez a kezdeti lendület azonban alig tíz perc után alábbha­gyott, hogy kevéssé veszélyes kö­­zépjátéknak adjon helyet. Majd Ta­vezet, nyomában azonos pontszál­­­­mal a Bocskay és Pesterzsébet, de Soroksár és Kossuth is­­tartja ma­gát. Meglepetés egyedül Rákospa­lota győzelme az Ékszerészek felett. Az amatőrligában az FTC és M­­TK csapatai nem tudnak lábra kapni, ellenben az UTE eldöntet­lenje a REAC ellen az újpesti ama­tőrök jóságát dicséri. Ugyancsak jól szerepel az NSC, míg a régi amatő­rök közül a kitűnő Postás biztosan tartja magát az élen. Kácsnak a 26. percben bekövetkezett szerencsétlensége után egészen el­lankadt az iram. A félidő végéig nem is láttunk különösebbet egyik csapattól sem. A második félidőben a tíz ember­rel játszó Vasasokat látjuk jobbára frontban, a szebb és stílusosabb futballt ők játsszák, eredményt azonban, jórészt balszerencséjük miatt, nem tudnak elérni. A mérkő­zésen látottakat összefoglalva meg kell állapítanunk, hogy­ bár a nívó nem ütötte meg a csapatok klasszi­sát­­— Takács elvesztését, Himmer komolyabb sérülését is tekintetbe véve — a Vasasok csapata produ­kált többet és jobbat s a döntetlent inkább a Sabaria mondhatja sze­rencsésnek. A játékot a Vasas kezdi enyhe szél ellen, de nappal hatban. Az első ve­szélyes támadást a­­Sabaria jobb­szárnyj v­ez­eti, Mészáros éles lövése a kapu előtt keresztben süvít ki a játéktérről. A következő ellentáma­dásnál Takács szökteti Jeekl-t, akinek beadását Himmer fejjel Jel­­linek­ elé tálalja, akinek könnyű lövését Weinhardt biztosan fogja. A Vasasok újabb támadásánál Jeli­nek késedelmeskedése m­iatt Hor­váth tisztáz. A 7. percben Kovács hibájából Vasas korner. Ezután Holczbauer az arcán könnyebben megsérülve, kiáll, s csak négy perc múlva tér vissza bekötött fejjel. Himmer, majd Takács lövése a kapu fölé jut. Ezután a játék erősen veszt a lendületéből, afféle tapogató jelleget vesz fel. Mészáros 30 m­-es szabadrúgásának nincsen komo­lyabb következménye. Majd Himmer enyhe offszájdról startolva lefut, éles magas beadása Jeckl-hez kerül, akit azonban leszerelnek. Most 6-8 percen keresztül jóformán egyetlen feljegyzésre érdemes akció sem történik, ami eléggé jellemzi a játékot. A 22. percben Jeckl szép be­adását Jelinek fejeli, de Weinhardt, bár kissé későn, odavetéssel vét. Szentmiklóssy .25 méteres szabadrú­gása Himmer offszájd állásán akad meg. A 25. percben Himmer lefutja a Sabaria védelmét, beadása Jeckl­­hez kerül, akit Kovács Korner árán szerel. Most Strasser bíró gondos­kodik róla, hogy ismét hibás ítélke­zésével felizgassa a kedélyeket. A 26. percben történik Takács szerencsétlensége. Jelinek Takácshoz küldi a labdát, aki Kovács előtt elpöcköli azt, s őt megkerülve fut a labda után. Weinhardt kétségbeejtő helyzetben kifut, s mjdnem egyidőben éri el a labdát Takáccsal, összeütköznek, mindketten a földön fekve marad-­ nak, miközben még néhány játékos, közöttük Kovács nagy rössel érke­zik a színhelyre. A labda a tumul­tusban kikerül Jeckihez, akinek gu­rított lövése az oldalhálón akadt meg. Mindenki a labdát figyelte s csak a veszély elhárulása után for­dul a figyelem az előbb jelzett összeütközés felé. Weinhardt fel is kel és beáll kapujába, Takács ellen­ben eszméletlenül fekszik a földön. (Senki sem tudja, hogy mi történt, csak azt látjuk, hogy Takácsot kiviszik s már az első orvosi vizsgálat szárkapocs- csonttörést állapit meg. A váratlan szerencsétlenség nagy izgalmat vált ki a közönség sorai­­ban, de óriási hendikepet jelentő lelki depresszióként hat mindkét csapa­t tagjaira. A játékosok ide­gessé válnak, túlerélyesen, sőt néha durván rontanak egymásra, amit Strasser bíró nem torol meg a kellő eréllyel, így a­ 29. percben Nagy szabálytalanul megy bele Jelinekbe, az akciót a bíró le is fújja, de a várt tizenegyes helyett, veszélyes jatsz címén." ’ egyszerű szabadrúgást k­el, amelyből meleg helyzet adódik ■ a Sabaria ka­puja előtt, Himmer lö­vése azonban a kapufaron pattan vissza - A 30. percben a Sabaria jobbszárn­ya­ vezet támadást és Szla­dovits éles lövését Nyerges csak ne­hezen védi. 32. percben Vámos minden ok nélkül lő Hoki Jelin­eket, a bíró figyelmezteti. A 41. percban a kiszökő Ti­o­­­czl­­au­ért faultolja Ki­rály, Mészáros szabadrúgása kapu fölé kerül. . A második, félidőt nagy meglepe­tésre a tíz emberrel játszó V­asasot lendületes támadása vezeti be.Ulobo Vasas—Sabaria 0:0 A Takács lábtörése után tíz emberrel játszó Vasast nem tudta legyőzni a váratlanul gyengén szereplő Sabaria Vasas: Nyerges — Klein, Király — Remmer, Purtzeld, Reiner — Jeckl, Takács, Jelinek,­ Szentmiklóssy, Himmer. — Sabaria: Weinhardt — Nagy, Kovács — Horváth, Vámos, Bass — Krutzler, Mészáros, Holczbauer, Szladovits, Németh. Sporttcikk­ek WESZELY, C 0 R V 1 N Lady Windermere legyezője Oscar Wilde színműve 8 felvonásban Főszereplők: Howard Col­man, M. Avoy, Iréne Rich Villám bosszúja Vadnyugati történet 8 felv. Fősz.: Jack Hoxie Előadások: fél 6, fél 8 és­ fél 10 órakor. K A M A R A Nagyherceg és­ táncosnő Filmregény 8 felvonásban Főszereplők: Lucy Dóráin és Willy Fritsch Long Islandi csempészek Kalandortörténet 6 felvonásban Főszereplő: Richard Talmadge Előadások fel 1ő, negyed 7, 8 és 10 órakor. 0 R 1 O H Nagyherceg és táncosnő Filmregény 8 felvonásban Főszereplők: Lucy Dóráin és Willy Fritsch Az Erdészleány Jarno operettje filmen, 10 felvonásban Főszereplők: Lia Mara és Harry Liedlke Előadások: negyed 6, fél 8 és fél 10 órakor.