Sporthirlap, 1934. július (25. évfolyam, 53-60. szám)

1934-07-02 / 52/a. szám

4 modern Schobert fotelányak nappal lotoi fellel úgy kapható P 75-é­r­t Schoberl Róbertnél IV., Haris-köz 4 remni, mintaszerű. Lövései nem sikerültek. Vargh­en II. átlag­szélső, ÚJPEST CSATÁRSORA GÓLISZONYBAN SZEN­VEDETT Újpest simán megnyerhette vol­na a mérkőzést, ha a csatáraiban nagyobb a céltudatos gólratörés. De a kistermetű, szinte törékeny csatárok a jókötésű olasz védők­kel szemben csak teljesen pontos kombi­nációs játékkal boldogulhat­tak volna, erre pedig a tartalékos sor nem volt képes. Meg kell adni, hogy az újpesti csatárok óriási elszánt­sággal és lendülettel pótolták gyengéiket, nem egyszer át is törték a szoros védelmi láncot, de a kapu előtt azután végképp el­fogyott a tudományuk. Csapa karmester nélküli szólista játszott ebben a kvintettben, különböző sikerrel. Tamássy például legjobb formájára is ráli­citált, a leggyorsabb volt a mezőny­ben s olyan lendülettel tört kapura, hogy az olasz védők is nem egy­szer jöttek zavarba. Pusztai is jól játszott a mezőnyben, de a kapu előtt nem sok vizet zavar. Kocsist kár volt centerbe tenni, P. Szabó­val egész jó szárnyat alkotott, a centerben legjobb igyekezete da­cára sem találta meg a helyét, vi­szont a balszárny egészen kikap­csolódott a játékból. Kiss Gáboron nagyon látszott, hogy szükségem­ber. Mire belemelegedett a játékba, már oda volt a meccs. P. Szabó alig kapott labdát. A halfsor megtette a magáét. Szűcs most is csapata oszlopa volt. Felvette a versenyt Montival és az újpesti fedezetsor kiállja az ellen­lábasával való összehasonlítást. Ezen a soron nem múlt semmi sem. Seres és Szalay Szűccsel együtt él gárdánk beltag­ja. Teljesítményük értékét emeli még az, hogy még a labda meg­szerzésénél is nehezebb feladatot jelentett számukra­­ a labda le­adása. Az újpesti csatárok ugyan­is vagy elbújtak, vagy állóhelyzet­ben várták a labdát s könnyű dol­guk volt így az élelmesen előrefutó olasz halfoknak. A két hátvéd már keresőti di-­­ cséretet kap. Különösen i Sternbergnek ment rosszul, de mind a két hát­véd lelkén szárad egy-egy gól. Fő­leg Sternberg vétett nagy hibát a második gólnál, amely az ellenfél gyámoltalan „bekísérésének” tipi­kus esete volt. Futó a harmadik gólnál hibázott, de őt menti, hogy a döntő pillanatban el­csúszott. Általában Futó jóval megbízhatóbb volt Sternbegnél. Hári védett néhány erős lövést, de az igazi bravúrokkal adós maradt. ZSENISEK BÍRÓ jól vezette a mérkőzést. A II. fél­időben talán lehetett volna kissé­­ szigorúbb egy-két olasz játékos erőszakos modorával szemben. Feltűnő sok lesállás tette próbá­ra képességeit s ezeket olykor túl szigorúan, máskor­­ elnézően bírálta meg, de mentségére szol­gál, hogy a magyar határbírák nem voltak elég megbízható tá­mogatói e téren. Nehezen győzött a BLASz váloga­tott Budafokon BLASz válog.—­ BMTE 4:3 (2:2) Budafok. Bíró: Gudenus báró. BLASz­ válogatott: Vági (Raf­­fai) — Belcsik, Füstös — Sém­áéi, Tánczos, Király — Savanyó, Benedek, Keszei II., Takács. BMTE: Nemesek — Steer, Ja­­nicsek — Wimmer, Beer, Frey —­ Obermayer, Száger, Borhy, Flekk, Rieszl. Ideális futballid­őben, szépszámú­­ közönség várta a BLASz-váloga­­tottat. Kölcsönös üdvözlés után a BLASz kezdi a játékot, de gólt — már a 2. percben — mégis a BMTE ér el. Belesik 11-est vét és Borhy beteszi. Gól után is a he­lyiek támadnak, de csak rövid ideig, mert az 5. percben Takács centerét Készéi II. juttatja ren­deltetési helyére. Feltűnik most Készéi II. okos irányítása. A BLASz ostromol, Benedek, majd Savanyú lő mellé. A 16. percben Janicsek faultol a 16-oson belül,­­ de a tizenegyest Készéi II. a ka­pusba lövi. Nemsokára Savanyú megy le a szélen és beadásából Készél II. szerez gólt A 40. perc­ben Borhy labdájával Ritz­l meg­fut és Vági mellett nehéz szögből lő gólt. Szünet után Vágit Raffai váltja fel. A 4. perc hozz­a a BMTE harmadik gólját. Borhy szerzi. Most hosszú mezőnyjáték után Takács egyenlít, öt perc múlva Keszei II. lövi a győztes gólt. MILL-DÖNTÖK BSzKRT—Cs. MOVE 3:3 (3:2). Caiprus­­utca. Bíró, Kati. BSzKRT: Ladányi — Zöld, Vadász — Diószegi, Molnár, Kisfa­ludi — Nagy, Poezer, Bencsik, Zimmer­­mann, Babrányi. — Cs. MOVE: Kutor — Schwertz, Babucsák — Lábl, Légó, Rot­­tenbiller, Glatz, Ponsz, Fiedter, Födkl, Esztergár. Úgy indul a mérkőzés, hogy a villamos csapat gól­özön­nel győz, de a vendégeik védelme — élén Kutorral —­­ nagyot játsztik. Az újonc Babrányi árul , el jó formát és vezet kitűnő támadásokat, de gólt mágia az ellenfél lő Fölki révén.­­ Két perc múlva Babrányi beadását Ben­­j­esik értékesíti. A félidő további góljait Nagy, Poszer és Légó lövi. Szünet után szép öeszjáték után Fiedler egyenlít. Az ötödik helyért: P. Attila—P. Rákóczi isi (1:1), Gubacsi út. Bíró: Szőke. P. Attila: Salamon — Hayda, Kauser — Mihályfi, Ilosupka, Győri — Kiás* Strama, Csontos, Füstös, Schuld, Varga. — P. Rákóczi: Varga — Velkei, Nozdoba — Katuza, Kimer, Pszenicska —­ Wéber, Weisz­­inger, Nagy, Varga II., Borbély. Erős küz- I­delmet vívott a két csapat. Góllövő: Schuld,­­ illetve Varga II. Kitűnt a Rákócziból Bor- I­bély, az Attilából Győri. A Somogy és Léderer közös megegyezéssel szerződést bontott. Ja, ha tánc is lesz! Feltűnően nagyszámú jelentkezés futott be eddig a Ferencváros­­ hétfői bajnoki vacsorájára. A Fradi teljes szép neme felvonul hétfőn. Nem annyira a vacsora kedvéért, mint az utána következő táncos vigalom miatt. Azokat, akik idejében nem­ jelentkeznek, az a veszély fenyegeti, hogy helyszűke miatt nem lehetnek szem- és fültanúi a bajnokok­ ünneplésének. , sí csokoládé: 25 ÉV ÓTA KÖZKEDVELT A GRAZER SK KIKAPOTT SZOMBATHELYEN Szombathelyi SE—Grazer SK Tom 5:2 (2:1) Szombathely, 1800 néző. Bíró: Németh. Nagyszámú közönség előtt ala­pos revánsot vett az SzSE 1:0-ás gráci vereségéért. A gólarány azonban kissé túlzott, bár a meccs végig az SzSE fölényének jegyé­ben folyt le. A meccs 6. percében az SzSE Horváth révén megszerzi a vezetést és továbbra is támadás­ban marad. A 13. percben a grá­ciák kapusa megsérül, helyét tar­talék foglalja el. A szombathelyiek még jobban feljönnek és a 17. percben Finta kettőre szaporítja az SzSE góljainak számát. A 29. percben a gráciak eredményesek Samuth I. révén. A félidő végéig hullámzó mezőnjáték folyik. A Finom Tropical öltönyök fífűi „ méret után ...... ” Készen, elegáns kivi­­és$ _ _ telben......................"Mfe* P P|TY“ úriszabóság ,jbl I I Vili, Rákóczi-út 11 második félidő 9. percében ismét I a gráciák lőnek gólt Nikolics ti­zenegyeséből. Erre aztán teljes lendülettel kezd játszani az SzSE és fölényét Finta (37. perc), Gant­­ner (40. perc) és Horváth (43. perc) váltja gólokra. Az SzSE egész csapata jól játszott, Molnár, Kovács I., Finta és Gantner emel­kedett ki a gárdából. A gráciák legjobbjai Schopp, Samuth I. és II. volt. A SOPRONI AMATŐRÖK LEGYŐZTÉK A BÉCSIEKET Soproni amatőrválogatott— Bécsi amatőrválogatott 1:0 (1:0) Sopron, 1500 néző. Bíró: Stuj­­ber. Sopron: Berényi — Kőműves, Fekete — Ertinger II., Kummert, Pálffy — Scheidl II., Konrád, Neumann, Salamon, Tóth. • Bécs: Mihalek — Schnorrer, Pang — Mayer, Koza, Weiss — Gottruwa, Huber, Tienel, Machó, Phimmler. Zászlócserével kezdődik a mér­kőzés. Az osztrák csapat lép fel tá­madólag. Huber és Machó akció­ját Berényi kapus semlegesíti. Et­tinger II. Neumannhoz passzol, Pang, az osztrák hátvéd, elvéti a labdát és Salamon a tizenhatosról védhetetlen gólt lő. Becs három kornerrel veszélyeztet. A 32. perc­­ben Fekete buktatja Hubert. Ti­zenegyes Sopron ellen. Koza rúgja, de Berényi kiüti. Szünet után vál­takozó játék, Bécs belefekszik, csil­log­ a bácsi iskola, de a soproni vé­delem helyén van. Jó: Berényi, Kő­műves, Fekete és Kummert, illetve Schnorrer, Mayer, Weiss és Huber. STECZOVITS A TENISZRŐL ÉS A VISSZAVONULÁSRÓL — Saját tudósítónktól — Hiába: a kétszeresre dagadt térd, vagy az összerúgott boka sem aka­dályozza meg a vérbeli futballistát, hogy ki ne sántikáljon csapata meccsére, így például Steczovits kint volt pénteken az Elektromos—Postás meccsen. Sőt felesége, azaz „Steczó néni“ is ott ült a tribünön, bár ki­csit szomorú volt, hogy férje nem játszhat. A meccs előtt beszéltünk a sérült Steczóval. — Most úgy-e teniszezni sem tud! — Jaj, már megint tenisz! Higyje el, hogy nem igaz az, amit itt össze­beszélnek, hogy a teniszezés miatt nem ment a játék. Hát tavaly, ami­kor hetenként négyszer is játszot­tam, akkor nem tűnt fel senkinek. Mert akkor győzött a csapat... Ne­kem direkt jót tesz a teniszjáték. Majd hirtelen átcsap: — Egyébként ősszel már nem is akarok többet futballozni. Elég volt! Nana, Steczó! Nem olyan könnyű dolog azt a stoplis cipőt a szegre akasztani. A harmadik Admira— Napoli meccs osztrák győzelmet hozott Admira—Napoli 5:0 (1:0) Zürich, bíró Wüterich (Svájc) Zürich, július 1. Szép időben nagyszerű meccs során vívta ki a bécsi csapat ma­gának a továbbjutást a Közép­­európa Kupában. 10.000 néző volt kíváncsi a meccsre ,amit a berni Wüterich vezetett. A csapatok így álltak fel: A­dmira: Platzer — Pawlitschek, Janda — Minschitzka, Hummen­­berger, Urbanek — Siegl, Brahne­­mann, Stoiber, Durspekt, Vogl II. Napoli: Cavanna — Vicenzi, Castello — Mangero, Colombari, Rivolta — Visentin, Vojatk, Sal­­lustro, Rosetti, Ferraris. Már az 1. percben vezetéshez jut az Admira, Vogl II. jól irányított szabadrúgása megtalálja az utat a hálóba. A játék félidőben eléggé nyílt. Szünet után mindig jobban kidomborodik az Admira nagyobb iskolája. Az utolsó félórában min­den remekül megy és sikerül az Admirának. Mint a zürichiek mon­dották, ilyen rag­ogó játékot még sohasem láttak bécsi csapattól. Az 5. percben Hahnemann lőtte a második gólt, majd a 8. percben fault miatt megítélt 11-esből Paw­litschek a harmadikat. A 17. perc­ben esik Durspekt lövéséből a ne­gyedik gól, majd a 30. percben egy szöglet után Hummenberger­­hez kerül a labda, aki a 16-osról hatalmas kapás­lövéssel lövi az ötö­diket Meccs után vállain vitte ki a kö­zönség Sie­lt. A győztes csapatban az egység és stílus volt a legfőbb erény. Az olaszok eleinte gyorsak és energiku­sak voltak és jó ideig sakkban is tudták tartani a bécsi támadósort. Szünet után azonban a haltsor vá­ratlanul kifulladt, egyik támadást a másik után engedte át és hiába volt a védelem hősies küzdelme, nem tudta megakadályozni a to­vábbi gólok hullását. 3:0 után a Napoli feladta a küzdelmet. A bécsi csapatban Siegl volt a csatársor legjobb embere. Az old boy-kor határán álló „polgármes­ter” nagyszerűen készítette elő a jobbnál jobb támadásokat. A fede­zetsorban Hummerberger tűnt fel. A védelem biztosan verte vissza az olasz támadásokat. Platzer hibát­lanul védett. Kitették a csapat­ból — profinak megy Orczifalvi­ Reiter, az Elektromos válogatott jobbszélsője — Saját tudósítónktól — Az Elektromos új csapatössze­állításának meglepetése nem Lé­­vay... vagy Steczovits kihagyása volt. Utóbbi sérült is (bár az sem biztos, hogyha fit, beállították volna). A szenzáció Orczifalvi! — Hol a Kester? — kérdezték sokan péntekem. — Kitették a csapatból — hang­zott a rövid válasz. A meccs végén találkoztunk Or­­czifalvival. Kicsit szomorúan bal­lagott hazafelé. — Mi a baj? — Nincs semmi — válaszolja —, kitettek a csapatból. Azt mond­ják, így nem lehet játszani. — Most mit fog csinálni? — Elmegyek profinak. Az apám sem ellenzi már ezt a tervet. Most elutazok nyaralni, felszedek ma­gamra egypár kilót, aztán ősszel leszerződöm valahová. Majd még megmutatom... Beszéltünk Orczifalviról az Elektromos edzőjével, Schmiedt Ferenccel is. — Nem lehetett már tovább bír­ni, amit ő csinált — mondotta az edző. — Eddig még kibírtuk, de miután ez a túlzásba vitt egyéni játék a csapat összteljesítményé­nek a rovására ment,­­ kényte­lenek voltunk a végső eszközök­höz nyúlni. Hiába próbáltam az edzéseken leszoktatni erről a ját­­ékmodorról, ő csak kinevetett és csinálta tovább. Schmiedt mester azért boldog: — De mint látta, semmi baj. Fő, hogy helyt álltak a fiatalok! Hány pontot lehet szerezni a­­Közép­­európa Kupa pályázatiban Az I. és II. számú szelvé­nyünkön 8—8 mérkőzés sze­repel. Minden egyes találat 2 pontot, míg a telitalálat 4 pontot jelent. Aki tehát va­lamennyi mérkőzés eredmé­nyét telibe találja — azaz pontosan eltalálja az eredményt (szinte lehetetlen) —, az itt 32 pontot szerezhet. A III. és IV. számú szelvé­nyen 3—4 mérkőzésre — az elődöntőkre — kell tipelni. Itt a találat — az a találat, ha valaki a győztest elta­lálja ugyan, de a gólarányt nem — 4 pontot, míg a teli­találat 6 pontot jelent. A maximum itt tehát: 24 pont. Az V. és VI. számú szelvé­nyen a középdöntők — 2—2 meccs — eredményét kell megjósolni. A találat itt 8, míg a telitalálat 11 ponttal egyenlő. A maximum tehát: 22 pont. A VII. számú szelvényre a két döntő jutott. A találatért itt 12, a teliért 16 pont jár. A maximum tehát: 32 pont. Szik­érmeit, plakettek és sulitok serlegek, zománc­­lek­éiak legolcsóbbanMorzsányinál Bádogos). II. ker., Eskü-él 9. Hétfő, 1954 július 1 vasutas bam­ousseg Miskolci VSC—Szegedi VSC 5:0(2:0). Miskolc. Bíró: Chvojka. A miskolci vasutascsapat jobb volt ellenfelénél, amely feltűnően lassan, fáradtan mozgott és meglepően keveset muta­tott. A gólarány azonban kissé túl­­­zott. Góllövő: Dóri 2, Hável 2 és Marót. IFJÚSÁGI VASUTAS BAJNOKSÁG MÁV Előre—Kiskunfélegyházi Vasutas 2:1 (1:1). Tatai­ út. Bíró: Czigány. Végiig izgalma®, nyílt kimenetelű mérkőzés. Az Előre a győzelmet csak a hajrában tud­ta megszerezni. Góllövő: Lajtos, Gregor, illetve Morei. AZ EURÓPAI BAJNOK­­CSAPATOK ÉS KUPAGYŐZ-­­­TESEK NÉVSORA Franciaországban és Skóciában sikerült a kettős győzelem — Saját tudósítónktól — Európa legtöbb országában befeje­ződött már a bajnoki- és a kupakü­z­­delem. Itt adjuk az ismert győzte­sek névsorát: Anglia: Arsenal. Kupa: Manches­ter City. Ausztria: Admira. Kupa: Rapid. Belgium: US Gilloise. Csehszlovákia: Slavia. Dánia: AGF Aarhua. Franciaország: FC Sete. Kupa: FC Sete. Németország: Schalke 01 Olaszország: Juventus. Skócia: Glasgow Rangen. Kupa: Glasgow Rangera. Spanyolország: Atletic Bilbao. —­ Kupa: FC Madrid. Svájc: Servette. Kupa: Grasshop­­pers. Svédország: IF Helsingborg. Kerékpárok,­ ffitílek alkatrészek, külföldi világhírű­ gyártmányok Árusítás nagyban és kis csínyben. Cser­képes árjegyzék ingyen. Diadal áruház &153E