Sporthirlap, 1934. október (25. évfolyam, 79-87. szám)

1934-10-01 / 78/a. szám

4 modern Salibert foleláiyak napjai fozsi mm agy Kapható P 75-é­r­t Schöber­ Róbertnál IV., Haris-koli 4 embereni magát. Szaniszló azon­ban lök a 6-os vonaton és még félre is rúgja a labdát nagy csalódást keltve az újpesti hívekben. Seres szabadrúgást irányít, amiből kor­­ner lesz. Ezt Szabó előbb kiejti, majd szépen fogja. Nyomban a Hungária jobb­­szárnya megy át támadásba és Sas lövése Sternbergről komerre csú- FUTBALL p’itTp 12.­DHIESSZa 1 gam. 27*— C­FH, piros, la -------15.s­ummo. leket* dob­ 1.60 SZA3. 1 gam.________ 23.­K30MA­V.tglll»auini4.50 Andrássy-úl 15 Árjegyzék ingyen i­ szik. Ezt is mentik. A 43. percben Sebes élesen komerra rúgja a lab­dát. Tamássy irányítja a sarok­rúgást, a hátulról érkező és kalmár­szerűen beugró Szű­cs bomba­fejese élesen vágódik a felső kapufa irányában. Az ösztön­­szerűen felugró Szabó éri a labdát és a felső kapufához nyomja. Az innen lepattanó labdát Szabó a vonalon fog­ja, kiejti és a befutó újpesti elől Biró gyertyában ki tudja vágni. A gólszagú helyzet így tisztázódik, de Újpest gólt reklamál. Megjegyezzük, hogy az a mun­katársunk, aki a város felé eső kapu megfigyelésével volt meg- FOOTBOLL SPORTCIKKEK legjobban ZIB RÉM legolcsóbban fen aS EL HV cégnél Budapest, Múzeum-körút 29 Árjegyzék ingyen bízva, szerkesztőségünk két másik tagjával együtt csaknem egy vo­nalban ült a kapuvonallal, így határozottan megállapította, hogy a labdát Szabó a felső kapuik alsó lapjára tolta, ahonnan le­pattant hozzá, anélkül, hogy tel­jes terjedelmével áthaladt volna a kapu síkján. A bíró állt és határozottan nemet intett Újpest óvására. A Hungária rohama közben Kardos elgáncsolja Joóst, a szabadrúgás újra a Hungária tér­felébe viszi át a labdát. Parázs hangulat a pályán és a nézőtéren. Ekkor szólal meg a bíró sípja, ami a félidő végét jelzi. Levonulásnál a játékosok kö­rülfogják a nagytribün előtt mű­ködött határbírót, Avar is oda­fut. Izgalmas vitázás közben vo­nul le a két csapat. Szünetben — Bent volt, vagy nem volt bent ? "ez a kérdés mindenütt. Az öltöző­folyosón Langfelder szörnyülködik: — OtT álltam • Ami mögött, fél méterr­el bont­ott • labda. Fieder Kontrád­y magyaráz: — A fényképének karban kiál­tottak fel: — Gól! Hertzka bírót is megkérdezzük: — Ott álltam közvetlen közelben és világosan láttam, hogy még csak a léc alatt sem volt a labda. Nem is érte a kapufát, mert Szabó fogta el. A tribünön semleges nézőt kere­sünk. Szendrő, a Nemzeti hátvédje mondja: — Innen nem lehetett jól látni, de az az érzésem, hogy nem volt bent. A Hungáriánál nagy a veszekedés. Mintha az Újpest ve­zetne. Lenkey erélyes hangon osz­togatja tanácsait. Dudás új tam­pont kap az orrába. Lenkey nem hajlandó n­yyatkozi. — Ex nem nyilatkozásra alkal­mas idő, — mondja. Mindenki Sasnak gratulál és a válogatott formát játszó Mándinak. Az Újpestnél szokás szerint senkit sem engednek az öltözőbe. Avar kivétel, ak­i Pusztait korholja. A vezetők rendkívül idegesek. Ará­nyi mondja: — Ha mi vezetnénk, több időm lenne arra, hogy beszéljek. A II. félidő A Hungária fed­ezéssora összeroppan, Újpest óriási fölénybe jut, mégis csak egyenlíteni bír Szaniszló bravúros egyéni akciójából Mikor újra megjelennek az csa­patok, füttyszó fogadja a bírót. Az újpesti jobbszárny akciója vezeti be a játékot. Az átvágom labdát Déri elől csak kornerre tudja tolni Mándi. Déri szögletrúgását Szabó kifordulva kiüti. Nyomban a Hun­gária megy át támadásba. Kardos kiadása nem nagyon sikerül. Sas Cseht szökteti vele. Az összekötő passza Kardoshoz kerül, aki felső karjával teszi maga elé a labdát, de a bíró nem fütyül. Meleg hely­zet támad, a labda Szabó III.-hoz kerül, a szélső éles lövését a kapu bal sarkában álló Szalay ki­rúgja. A Hungária hevesen támad. Sas­nak van jó beadása, aztán Titkost kell szerelni. A másik oldalon Biró luftra kelt feltűnést. Szaniszló jó labdákat ad, de már nagyon tömörült a védelem a Hun­­gária-kapu előtt. Cseh nagyszerű labdát ad a lesállásgyanús Sas elé. A szélső leér egészen a kapu tor­káig, de Sternberg és Szalay egye­sült erővel kornerre ment. Megint Újpest támad. A jobboldal akciója után Kocsis kitolja a labdát a tiszta Déri elé, de mire lövésre lendül a lába, Mándi már ott van és róla kor­nerre pattan a labda. Szüc® fejjel továbbítja a szögletrúgást, de Szabó könnyen fogja az erőtlen labdát. Titkos luftol most. Az új­pesti balszárny támadása közben kétszer is érinti a bírót a labda. Szaniszló szökteti Tamássyt, aki rögtön lő, de Szabó a helyén van és bár kiejti, még idejében fel­kapja Déri elől a labdát. Újra az Újpest támad, közön­sége harsány biztatása közben. A beszorult Hungáriát Titkos kiug­rása és a balszélre küldött remek kiadása szabadítja fel. Szabó III. azonban nem tud átmenni Stern­­bergen. Most­ nagyon erősít Újpest, de hiába, Mándi esze csillog a Hungária-védelemben. A 12. perc azonban végzetes a Hungáriára. Sebes rosszul fut egy labda után, elvéti és a bőr Szaniszlóhoz kerül, akit Biró támad, meg. Szaniszló testcsele azt mutatja, hogy a bal­szélre fogja kiadni a labdát, ehe­lyett azonban önmagát szökteti jobbra és amikor tiszta előtte a tér, 25 méterről váratlanul meg­vágja a labdát, amely mint­ha zsinóron húznák, száll a bal felső sarokba. Szabó ve­tette magát a labda után, de lekésett. 1:1! A Hungária kornerrel válaszol a gólra, de Szalay kifejeli Sas lapo­san irányított szögletrúgását. Újabb heves újpesti roham jön. Most Kocsis kap kedvet a lövéshez, de labdája szögletre pattan. Új­pest nagyon nekibuzdult és táma­dást támadás után vezet. Tamássy ívelt beadását Szabó kiöklözi. A szorongatott Hungária tér­feléből Cseh hozza ki pom­pás akcióval a labdát. Sastól visszakapja a 6-os vonalon és Újpest védelme csak nehezen tudja szerelni az agilis kék-fehér csatárt. A Hungária csatársora most újra nagyon szépen játszik és az újpesti védelemnek tele van munkával a keze-lába. A 18. perc­ben, újpesti támadás végén Kocsis lő kevéssel kapu mellé. Újpest fo­kozza tíz iramot, erős ostrom alatt tartja a Hungária-kaput A 20. percben Sas kap jó labdát és már *1 MERCEDES (hordozható) Perlá'e irógép P IK­50 01X1 írógépszaküzlet BUDAPEST VI., Podm­­aniczky­ u. 1 Telefon: 15­ 4-58 a 16-os vonalon van, amikor Joós elgáncsolja. Alaposan beesik a 16-os területére. A Hungária tábora 11-est követel, de a bíró csak szabadrúgást ad vo­nalról. Ezt Cseh laposan lövi Hóri­­hoz. Sternberg felszabadító rúgá­sához Cseh hozzáér, a taccs körül vita támad, de azután Újpest dob­­ helyesen. Szaniszló pompásan szökteti Tamássyt, aki meg szebben adja vissza a labdát a kapu torká­ba. Biró elbámészkodik és a 6-oson tisztán álló Sza­­niszlónak csak lendítenie kellene a lábát, ő azonban túl puhán teszi oda és a biz­tos gól helyett csak gyenge labdát kap Szabó. Fogja is utána fejét az újp­esti center. Meccslabda volt! Kocsis körforgással próbál hely­zetet teremteni magának. Persze ez nem megy. Déri pompás beadását a 25. percben Tamácsy lövi, de a lábakon elakad a labda. Titkos so­dorja most előre a labdát, ami Szabó III.-hoz kerül, de a gurulós lövés Hóri könnyű zsákmánya. A 26. percben újabb óriási újpesti helyzet. Déri elmegy Egri mellett, pedig ez gánccsal akarja feltartani, majd Mándit is átjátsza a kis balszélső és pontosan ad be. Szaniszló mell­re fogja a labdát és a 6-osról elegánsan oldal­­kapufának lövi. Ezzel oda is a helyzet. Kocsis be­ugrással toldja meg rövidebb ira­mát Persze lefújja a bíró. A 28. percben Biró miatt szabadrúgás. Ezt Szalay irányítja. Biró Sza­niszló elől kifejeli a bőrt és Ko­csis fordulásból hatalmas lövést szúr kapu fölé. Titkos ki akarja ugratni Sast de Hari fürgébb, övé a labda. A 30. percben vagyunk. A Hun­gária teljesen beszorult. Szabó ök­löz, majd Mándi ment fejjel a 6-oson. Igazi újpesti gólhelyzet nem alakul ki. Déri küld át Kocsi­son keresztül jó labdát amit Sza­niszló Tamássy elé tesz, a szélső lövése keresztben suhan ki a má­sik oldalon taccsra. Seres ívelt lab­dájára többen ugranak, Mándi ügyesen könyöklől segít magán, a bíró nem látja meg. Pusztai tör át szépen, de a 16-osról küldött lö­vése Szabóé. Szűcs labdájával Sza­niszló kerül jó helyzetbe, de lövése célt téveszt A Hungária nem tud kisza­badulni az ölelő gyűrűből, viszont hátul nagyon jól védekezik Mándival az élén. Hosszabb ostrom után, amit Szalay indít el szép labdával, Sza­niszló jobboldalról kapásból Sza­bónak lő. A 36. percb­en végre át­megy a Hungária a félvonalon, de Joós szereli a balszárnyat. Kocsis nem tud megszabadulni a labdától. Pusztai és Tamássy he­lyet cserél. Szaniszló próbál most sikertelenül átmenni Birón. Seres jól átvágott labdáját Déri lövi job­ba­l a külső hálóba. Utána Pusztai indít támadást s csodaszépen ván­dorol a labda a 38. percben lábról­­lábra, de Mándi földön fekve kor­nerre rúgja ki a labdát Déri kor­­nere a belsők elé esik, de most Se­bes ment az utolsó pillanatban. A közönség hűen kitart mert még változhatik az eredmény, bár a játék képe szerint inkább csak Újpest javára. Kocsisnak van még jó helyzete, de toronymagasat 15. Szűcs fellöki a fejelni akaró Kar­dost a szabadrúgás hozza fel a Hungáriát de meggyőző támadást már nem tud kialakítani a kék­fehér csatársor. Joós—Szaniszló— Déri akció után a beadás elvész belül. A Hungária támad ugyan, de erőtlenül. __ Az utolsó percben is a Hungária támad. Szabó III. akciója azonban Csak korner lesz Sternberg lábáról. Fütyül a bíró, Újpesté lesz a lab­da. Mándit éljenzi a közönség. NYILATKOZATOK Újpest csapata szomorúan vonul be az öltözőbe. Szűcs ott ül a mér­legen lehajtott fejjel. Könnyezik. Állandóan azt hajtogatja: h így kiengedni a meccset. Langfelder: Hallatlan! Három tartalék, két beteg összekötővel és a fokozatos balszerencse miatt nem győzhettünk. Az első félidőben Szűcs lövése bent volt a hálóban! Jánossy: Bírói tévedés fosztott meg bennünket a megérdemelt győ­zelemtől. Aschner Lipót: Győzelmet érde­meltünk volna. Szaniszló: Mást nem tehettem, amikor a labda hozzám került, be­lőttem. Kocsis a vitás esetről nyilatko­zik: Tisztán láttam, hogy a labda a levegőben már a hálóban van, amikor Szabó kiütötte. A bíró !^^S968S8SB7í&S.1!S&aS8S8 HSSSBIRSB’li I SPORTEMBEREK SssőrméiUet rr n. szűcsök szőrmeházában vásárolják W., Apponyi-tér 5. Telefon: 894-76­­ PÁRISI MODELLEK: Hétfő, 1934 október X M­odern színes és fehér bútort ö­lesén és jól vásárolhat Ufersporter *3? Klubtagoknak kedvezményt persze a gyors akciót nem láthatta. Kis Zoltán alelnök: Nem volt sze­rencsénk. Szaniszló még nincs benn a játékban. A Hungária az eredménnyel elé­gedett, a játéktól azonban nincs el-­ ragadtatva. Kisfalvi dr.: Halfsorunk várat­lan gyengesége folytán tudott úgy feltörni az Újpest a második fél­időben. Sebes nem bírta az iramot ilyen hosszú szünet után. Mándi volt a mezőny legjobb embere. Fuchs Géza: örülök, hogy vége a meccsnek. Ez a pont ajándék. A csatársor puhasága miatt nem ér­vényesülhetett. Tudtam, hogy ez lesz a vége. Lenkey Imre: A csatársor gyen­gébb formája miatt jöhetett csak fel Újpest a második félidőben. A­­ Hungária—Újpest meccsen barna bőrtáska elveszett. A benne levő né­met versszövegek visszajuttatója ju­talomban részesíti. Tel. 152—II. védelemben Mándi egészen első klasszis. Szabó, a kapus: Benn álltam a kapuban, amikor Biró elém­ állt. A labda úgy jött, hogy mindketten ugrottunk. A labda a felső lécről pattant a kezemre, onnan dobtam tovább. Hertzka bírót megkérdeztük a második félidő egyetlen vitás hely­zetére vonatkozólag, amikor Sast a 16-oson gáncsolták. Sokan a 16-oson belül látták a gáncsot. Hertzk­a bíró így nyilatkozik: — Még ott volt a vonalon innen ÖSZi ulsterek liÜ iliíIÉ szfipaakuitdM legolcsóbban most, szezon előtt vásárolhatók ! STV BlfHaAElUHÚZBflH I ■ VII?, Bak­czi-út 11 CITY Joós lába nyoma, Sast csak a len­dülete vitte be a 16-os területére. Végül még néhány megjegyzést jegyeztünk fel: Lau­ber Dezső,­­ magyar golf­bajnok: Nekem az egész meccsen a legjobban Dudás tetszett. Fodor Henrik dr., a PLASz fő­titkára: Mérsékelt színvonal, de jó küzdelem. A Hungária csatársorá­ban Titkos és Kardos helyén ür volt. Arányi, az Újpest társelnöke: Nagyon izgalmas volt, kiizzadtam a hexensusszomat. Remélem, hogy a csapat most már ebben az iram­ban javul. Sok sérültünkhöz képest egészen jó volt a játék. olvasói alanti szövényünk­ ellenében árengedmény­­ben része­sU­lmois. BERINGER (BERETVAS) GYULA III. ker. FC, sportcikkek VIII., Jó­­zsef­ körút 31/a. (Omniánál.) T.: _______34—1—14­­5_és 10%. BERINGER ISTVÁN, Vtfl., József­körút 44., József­ utca sarok. Fut­­ballcipők és labdák saját készít­mény. Tel.: 46—1—00. 5 és 10%. KICZKÓ SPORTÜZLETE, IV- Ki­­gyó­ utca 2. — Teniszfelszerelő, hú­rozás, fürdőruhák s az összes sport­cikkek (5 és 10*). KOZMA LAJOS, VII. Károly­ körút 3., a sarkon. Férfikalap, mng, nyak­kendő, pizsama 9 a férfidivat összes cikkei. (10%). Neumann Géza sportáruháza, VT., Nagymező­ u. 50. Futballfelszerelés és az összes sportcikkek (5 és 10%): vásárlási szelvényt