Szabad Szó, 1961. április-június (18. évfolyam, 78-154. szám)

1961-05-09 / 109. szám

4 Fársköszöntő sportünnepély Szípompás zászlóerdőt lobogtat a májusi szellő. Fiatal, izmos diák­sportolók emelik magasba a vörös és nemzeti szinti lobogókat a temesvár Augusztus 23 Stadionban, amikor hó­fehérbe öltözött harsonások a pártunk megalakulásának negyvenedik év­fordulója tiszteletére rendezett sport­ünnepély megkezdését jelzik. Elhal­kul a harsona s fúvósok zendítenek rá a sportindulóra. Megindul a me­netoszlop. A zászlóvivő fiatalok után élénkszínű sportöltözékben a temes­vári 3 éves Pedagógiai Intézet Test­nevelési és Sport fakultásának hall­gatói lépnek a zöld pázsitra. Szebb­­nél szebb tornamutatványaikat több ízben köszönti a közönség tapsa, amikor pedig a „40 PCR“ rajzolódik ki a zöld pázsitra, viharos taps és lelkes éljenzés a jutalom. A Pedagógiai Intézet hallgatóinak jól sikerült mutatványa után, a temes­vári t-es számú hétosztályos iskola pionírjai vonulnak be a pályára, apró, vörös és nemzeti szinti zászló­kat lobogtatva. A díszemelvény előtt azt írják ki a zöld pázsitra: „Slava PMR“. Közben feltűnnek a temesvári 7-es számú középiskola diáklányai. Pompás tornagyakorlatokat mutatnak be, s a következő feliratokat for­málják a pázsitra: „Béke“, „8 Mai“, „40 PCR“. Aztán megérkeznek a „Párt negyvenedik évfordulója" sta­féta hírnökei, akik most tesznek jelentést a pártnak az útjük során tapasztalt nagyszerű dolgokról, s egy­ben fogadalmat a sportolók nevében: a jövőben még eredményesebben tevékenykednek, még magasabbra emelik tartományunk, hazánk sport­jának színvonalát. Atlétika Szombaton a CFR-stadionban bo­nyolították le Temesvár közép- és szakiskoláinak május­i tiszteletére rendezett atlétikai csapatversenyét, amelyen több mint 300 fiú és lány rajtolt. Íme a jobb eredmények: Lányok: Távolugrás: Tóth Marian­ne (7. sz. középiskola) 4,60; magas­ugrás: Hausner Renáta (7. sz. kö­zépiskola) 1,35; diszkoszvetés: Plato­na Julia (Textilszakiskola) 26,42. Fink, 100 m: Ardelean Valeria (1. sz. középiskola) 11,9; 400 m: Luchici (6. sz. középiskola) 54,6; 1.oop 111: Săvescu (Electromotor-iskolacso­­port) 2,50; magasugrás: Buta Ion (3. sz. középiskola) 1,70. Evezés Öt sportklub és sportegyesület 125 felnőtt evezőse vett részt az idény­­nyitó-versenyen. A Tavaszi Kupát a Banatul nyerte 120 ponttal. A továb­bi sorrend a következő volt: Flamu­ra Roşie 116 pont, Tanulók Sportis­kolája 45 pont, Ştiinţa 38,5 pont, CFR 22 pont. Alább közöljük a verseny techni­kai eredményeit: KENU Férfiegyes: Banatul (Neagoe Ma­rius), férfi kettes: Banatul (Mircea Radu-Junacz Tom­a). KAJAK Férfiak: egyes: Flamura Roşie (Récsányi Jenő ); kettes: CFR (Fara­­gó-Agavriloaie); négyes: Tanulók Sportiskolája. Nők: egyes: Banatul (Lauer- Hilda). VERSENYEVEZÉS Férfiak: egyes: Flamura Roşie (Bold Ewald); kétpárevezős: Fla­mura Roşie (Greger-Ignat); kormá­nyos nélküli négyes: Ştiinţa; kor­mányos négyes: Ştiinţa; nyolcas: Ba­natul; kormányos kétevezős: Bana­tul; kormányos nélküli kétevezős: Banatul: Nők: egyes: Flamura Roşie (Jude Cornelia). Asztalitenisz Pártunk megalakulásának 40. év­fordulója tiszteletére az Electro- Banat asztalitenisz-szakosztálya jól sikerült versenyt rendezett, amelyen a legjobb temesvári és dettai játéko­sok vettek részt. A férfi egyesben 36 játékos mérte össze erejét. Az ered­mények a következők voltak: 1-2. Suba és Hanig (mindkettő Tehnome­­tal), 3. Haas Mihail (Tehnometal), 4. Jude Doru (Tehnolemn). A Május 8-Kupát Haas nyerte, mert az első két helyezett közötti találkozó dön­tetlen eredménnyel végződött. 12 női játékos küzdelméből Roşea Silvia (Tehnometal) került ki győztesként, Burger Grete (Poligrafia) előtt. Labdarúgás Az Augusztus 23 stadionban került lejátszásra vasárnap délután a Tava­szi Kupa döntője, amelynek során két jóképességű tartományi csapat, az Oravicai SE és a Vörösacéli Metalul küzdött a szép kivitelű ezüst­labdá­ért. A mérkőzés pompás iramú, válto­zatos játékot hozott. A vörösacéli együttes Ani révén már az első perc­ben megszerezte a vezetést. Helycsere után az oravicaiak Rădulescu góljá­val egyenlítettek. A 90 perces küzdelem döntetlen eredménnyel végződött - utána mind­két csapat 5-5 tizenegyest rúgott. Az oravicaiak három, a vörösacéliak pedig két gólt lőttek, így az Oravicai SE nyerte a Tavaszi Kupát 4:3 ered­ménnyel. Röplabda Szombaton és vasárnap Temesvá­ron a Romániai Kommunista Párt 40. évfordulója tiszteletére, röplabda­­villámtornát rendeztek, négy tarto­mányi csapat részvételével. Temes­várt az Inainte sportegyesület képvi­selte. Eredmények: Aradi SC--Resicai Munkás Sportklub 3:1, Temesvári Inainte-Lugosi Munkás Sportegyesület 3:0. A harmadik és negyedik helyért Resica-Lugos 3:0. Döntő: Arad-Te­­mesvár 3:2 (9:15, 15:10, 15:8, 10:15, 15:6). A Május S-Kupát az aradi csapat nyerte meg. Sportversenyek a pártévforduló tiszteletére Vasárnap Temesváron több sportágban érdekes versenyeket rendeztek pártunk megalakulásának 40. év­fordulója tiszteletére: sportolóink íg­y fejezték ki szeretetüket és hálájuk­at a Román Munkáspárt iránt, amely új tartalmat és széles fejlődési lehetőséget biztosít testnevelési és sportmozgalmunknak. Alább közöljük, beszámolónkat, az ünnepi sporteseményekről: Ezrek köszöntötték a Temesvárra érkező stafétát Remek tornamutatványokkal szerepeltek a temesvári 7-es számú középiskola lánytanulói. A Progresul és a Minerul megelőzte a Temesvári Ştiinţa együttesét Az A-osztályú labdarúgó-bajnok­ság 21. fordulójában kevés babér ter­mett Bánát tartomány csapatainak. A Temesvári Ştiinţa kétszer sze­rezte meg a vezetést a CCA ellen, ám a bajnokcsapatnak mind a két­szer egy perc leforgása alatt sikerült egyenlítenie. A főiskolás csapat ha nem kapta volna a második gólt - ami a kapus lelkiismeretét terheli,­­ akkor meg­maradt volna a kilencedik helyen a bajnoki táblázatban. A CCA elleni döntetlen eredmény balsikernek számít és a temesvári csapat két hellyel lejjebb került, mert a Minerul Aradon maga alá tudta gyűrni az UTA tartalékos együttesét, a Progresul vereséget mért a Bákói Dinamo együttesére és a tizedik helyre került. A Farul mint vendég aratott győzelmet Vajdahunyadon és megközelítette­ a Ştiinţa együttesét, amely már csak, egy ponttal vezet a konstancaiak előtt. A vasárnapi bajnoki forduló talál­kozói az alábbi eredményekkel vég­ződtek: Bukaresti Progresul-Bákói Dinamo 3:1 (3:0), Petrolul-Rapid 1:2 (0:0), Corvinul-Farul 0:1 (0:1), Bukaresti Dinamo-Iasi-i 3:2 (2:1). A bajnoki táblázat: CSMS Bük. Dinamo 23134 6 52:25 30 CCA 21132 6 52:32 28 Rapid 21 88 5 25:20 24 UTA 20103 7 36:29 23 Petrolul 21 87 6 34:32 23 Steagul Roşu 20102 8 40:31 22 Bákói Dinamo 20102 8 32:26 22 K.­vári Ştiinţa 20­ 92 9 32:36 70 Minerul 21 9111 29:45 19 Progresul 21 7410 36:42 18 Tem. Ştiinţa 21 66 9 34:41 18 Farul 22 7312 29:49 17 CSMS Iași 21 5610 36:40 16 Corvinul 22 4­612 24:43 14 Augusztus 23 stadion - 25.000 néző - Játékvezető: Comşa (Craiova). ŞTIINŢA: Pann-Georgescu, Turcan, Codreanu-Petescu, Tanase - Igna, Lazar, Manolache, Lereter, Miţaru. CCA: Voinescu-Zavoda II, Apolzan, Ivănescu-Jenei, Bone-Caco­­veanu (a 61. perctől Crişan), Constantin, Baksi, Tataru, A. Lazar. A bajnoki találkozó változatos küzdelem után döntetlen eredmény­nyel végződött. A mutatott játék alapján a hazai csapatnak kellett volna győznie, mert sokkal több gól­helyzete volt. A mezőnyben a CCA mutatta a tetszetősebb, technikásabb játékot, de a bajnokcsapat csatárai nagyon keve­set lőttek kapura. A főiskolás együttes sok gyors támadást vezetett, de a csatárok lö­vései többnyire célt tévesztettek. A temesvári csapat játékosai a 90 perc alatt mindössze 11 labdát küld­tek az ellenfél kapujára, ebből a hát­védek 3, a fedezetek pedig 2 labdát lőttek, az öt csatár tehát összesen 6 labdát továbbított Voinescu kapu­jára. Az ötösfogat tagjai közül Lere­ter, Igna, Manolache és Mitaru csak 1-1 lövést küldött a kapura. A CCA összesen 7 lövést küldött Pani kapujára, ebből kettő góllal végződött. A bajnokcsapat csatárai közül Constantin és Tataru lőtt két­szer a temesvári kapura. A CCA mindkét gólja bü­ntetőrúgásból esett! A kapu mellé és fölé küldött lab­dákról ezúttal nem készítettünk sta­tisztikai kimutatást, de az biztos, hogy a Ştiinţa-csatárok sokkal több helyzetet rontottak el, mint a CCA játékosai, akik a tizenhatos vonalig ügyesen vezették a labdát, de utána a temesvári védelem sikerrel lépett közbe. Az első labdát Pann a 17. percben védte, amikor Constantin lövése adott munkát a temesvári kapusnak. A 26. percben Miţaru beadását Sere­ter kapta, öt lépésre állt a kaputól, de beadás helyett Ignának továbbí­totta a labdát, aki közelről hibázott. Nagy gólhelyzet volt. A 28. percben a CCA védelme szögletet védett. A szögletrúgást Igna hátraadta az előre­­húzódó Georgescu hátvédnek, aki egyből a kapuba zúdította. 1:0. A CCA gyors ellentámadással vá­laszolt és a következő percben a ki­törő Raksit Georgescu szabálytalanul szerelte, a középcsatár labdája a hálóban kötött ki, a játékvezető azonban előzőleg tizenegyest ítélt, amelyet Constantin értékesített. i.1. A gyenge színvonalú mérkőzés a vendégcsapat váratlan győzelmével végződött. Az UTA szombaton érke­zett meg külföldi portyájáról és a sérült Seres és Metzkas, valamint a megbetegedett Pop és Czakó helyett tartalékokkal lépett pályára. Ha ehhez hozzátesszük, hogy Bakucz az első félidő 39. percében megsérült és utána csak statisztált, mindaddig, amíg nem állt ki véglegesen, az 59. percben és hogy mind a 11 játékos lanyhán játszott — akkor meg van a magyarázata, hogy a Mineral két­­vállra tudta fektetni a fáradtan mozgó textilgyári együttest, amely így is fö­lényben volt, amit többek között a 7:2 (4:3)-es szögletarány ,is igazol. 2:2 (1 Helycsere után változatos volt a játék képe. A 87. percben Sereter beadását a középre húzódó Miţaru küldte rendeltetési helyére. 2:1, úgy látszik, győzött a Ştiinţa, hiszen csak 3 perc van hátra... de nem... A 88. percben Tataru 30 méteres szabad­rúgását Pann előbb megfogta, majd beejtette a hálóba. 2:2. Értékes, na­gyon értékes pontot vesztett a hazai csapat. Szögletarány 9:4 (6:4) a Ştiinţa javára. A CCA együttesében Voinescu, Jenei, Bone és Constantin tetszett. A temesvári csapatban Petescu, Tanase és Lazar mutatott átlagon felüli tel­jesítményt. NAGY SÁNDOR A játék az UTA támadásaival kezdődött, de Roman, Pirculab és Tirlea labdái célt tévesztettek. A 30. percben Florut beadása a védőkről Pirculab elé perdült, aki azt Teucea­­nunak továbbította és a jobbösszekötő labdája a hálóba surrant. 1:0. Szünet után, az 54. percben Creiniceanu egyenlített. Utána Pircalab és Tirlea hagyott ki nagy helyzetet. A 70. percben Pirculab labdáját a kapufa mentette. A 81. percben Mihalache szándékosan megrúgta Petsovszkit, de a játékvezető sípja nem szólalt meg. A 84. percben Creiniceanu a kifutó Coman mellett a hálóba helyezte a győztes gólt. 1:2. VADAS ISTVÁN :1) . UTA:Minerul 1:2 (i­sO) - December 30 stadion - 10.000 néző.­­ Játékvezető: Gheorghita (Bukarest). UTA: Coman-Szücs, Bakucz II (az 59. perctől Kapás), Neamtu- Kapás, (az 59. perctől Túsz), Petsovszki-Pîrcălab, Teuceanu, Ţirlea, Flo­­ruţ, Roman. MINERUL: Mihalache-Stanciu, Coman, Dan II,Mihăila, Mihail- Nisipeanu (a 66. perctől Cucu), Grig­ore (a 66. perctől Nisipeanu), Szőke, Turcan, Creiniceanu. Nyomatott întreprinderea „Poligrafică" Temesvár. SZABAD SZÓ Kolozsvári MSK-UVA 0:0, Besztercei Gloria-Sodronyipar 1:2 0:0, Barzai Dinamo-Zazari Dinamo 1:0 (1:6), K­ ----­ Több váratlan eredmény a B-osztályú bajnokságban Bánát tartomány csapatai közül a Nagyváradi SK-Tordai Ariesul Resicai MSK nagy küzdelemben 0:1 0:2 (0:0), arányú vereséget szenvedett Nagybá- Nagykárolyi Recolta-Marosvásár­­nyán, az UVA pontot szerzett Ko­­helyi Mures 0:2 (0:0)K­lozsváron. A CFR szabadnapos volt, de így is megtartotta harmadik he­lyét, mert a Nagyváradi SE, mint pályaválasztó vereséget szenvedett. A 19. bajnoki forduló eredményei a következők voltak: Nagybányai MSK-Resicai MSK 1:0. A bajnoki táblázat a következő: Nagybánya 19114 4 25:11 26 Jiu­ 18 95 4 24:14 23 Temesvári CFR18102 6 32:16 22 Nagyváradi SK19102 7 34:22 22 Aranyosgyéres 19 85 6 37:24 21 Mures 19 77 5 30:22 21 RMSK 19 78 6 22:23 29 Torda 19 67 6 23:22 19 Zazar 19 83 8 23:24 iS KMSK 19 75 7 21:31 19 UVA 19 48 7 17:23 16 Nagykároly 19 55 9 17:31 15 Beszterce 19 3511 14:30 11 Barza 19 3412 18:38 10 Tartományi labdarúgó-bajnokság I. CSOPORT II. CSOPORT Eredmények Aninai Minerul-Boksáni Izvorul T­emesvári Progresul-Aradi SC 4:1 4:2 (2:0), Karánsebes't CFR-Orsovai Vas­kapu 2:0 (1:0), Lugosi MSE-Resicai Muncitorul 2:0 (1:0), Boksáni Metalul-Csokovai Progre­sul 2:2 (0:0), Gátaljai Progresul-Dettai Furner 0:0. II. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG A bajnoki táblázat: Vaskői Minerul-Temesligeti Re­colta 4:2, Balta-Sărata­­ Timişul-Hidegkuti Recolta 5:2 (4:1),­­Facsádi Flacăra-Temesvári Voința 2:5 (1:3), Oravicai Locoraotiva-Nadrági La­minorul 1:2 (1:1). Egyéb mérkőzés Temesvári CFR-UVA II 7:1 (4:1) Góllövő: Bălan (3), Gogan (2), Surdan és Dragoş, illetve Dibáczi. ----ZF A Sk--­(2:0), Pécskai Progresus-Zsombolyai Re­colta 1:2 (1:1), Banatul-Electromotor 1:1 (6:1), Lippai V­ictoria-T­ehnometal 1:3 (0:2), Aradi CFR-Şoimii 3:-0 (0:0), Zsombolyai Ceramica-T­örekvés 2:2 (0:1), Nagyszentm­iklósi Unirea-Aradi Teba 6:-1 (0:3). A bajnoki táblázat: A bajnoki táblázat: Aradi CFR 2115 33 50:18 ,53 Oravicai SE 2015 4 1 43:13 34 Electromotor 2111 55 32:21 17 Vörösacél 2014 24 46:15 30 Törekvés 21­9 66 43:33 24 Olimpia 2012 53 37:14 29 Tehnometal 21 9 57 28:30 23 Boksári Metalul 2110 65 47:28 26 Aradi Teba 21 8 67 34:26 22 Detta 21 8 58 38:33 21 Ceramica 21 8 67 39:34 22 Csákova 21 8 58 33:35 21 Lippa 21 7 86 22:20 22 Gálalja 21 8 49 34:34 20 Aradi IC 21 8 58 37:33 21 Anina 21 8 49 30:33 20 Şoimii 2110 110 41:39 21 Karánsebes 21 7 410 29:32 18 Progresul 21 8 310 29:32 19 Izvorul 21 8 211 25:40 18 Banatul 21 5 79 20:36 17 Lugoj 21 8 510 25:38 17 Unirea 21 6 411 23:38 10 Orşova 21 7 113 29:46 15 Pécska 21 5 412 23:46 14 Muncitorul 21 3 612 22:43 12 Recolta 21 5 313 24:49 13 Rékás 20 2 513 14:48 ■3 Voința 117 2 2 32:15 16 Laminorul 116 4 125:14 16 Locomotiva 116 1 4 29:21 13 Facsád 106 0 4 26:20 12 Hidegkút II3 3 5 15:289 Vaskő 102 4 4 21:25S Balta Sărata 113 2 6 20:318 Temesligct 111 2 8 16:364 Kispályás kézilabda A-osztályú férfibajnokság Nagyváradi Rapid — Tehnometal 13:18 (4:11). A Temesvári Ştiinţa -Petrozsényi Ştiinţa-találkozót csütörtökön 17 órakor játszák az Augusztus 23-stadionban. A-osztályú női bajnokság Tartományunk mindkét együttese ve­reséggel kezdte a bajnokság tavaszi idényét: Brassói Traktor — Banatu­ 6:4 (2:2), Marosvá­sárh­elyi Mureş - Temesvári Ştiinţa 6:5 (2:2). A szakmai iskolák országos bajnoksága Vasárnap ért véget Temesváron a szakmai iskolák lánycsapatainak orszá­gos bajnoksága, amelyen öt tartomány és a főváros bajnokcsapata mérte ösz­­sze erejét. Az országos bajnoki címet­­ Brassó tartomány együttese nyerte 10 ponttal, Bánát tartomány csapata ■— a temes­vári szakmai iskola együttese — 3 ponttal a második helyen végzett. A középiskolás fiúcsapatok tartományi bajnoksága Temesváron bonyolították le a közép­iskolás fiúcsapatok bajnokságának tar­tományi szakaszát, amely a temes­vári 4-es számú középiskola együttese megérdemelt győzelmével végződött, a második helyet a resicai középiskola együttese foglalta el, a buziási közép­iskola csapata előtt. Nagypályás kézilabda-bajnokság Nagyszebeni Vointa—Zsombolyai Vic­toria 14:11 (7:5). Sakk VB MOSZKVA. A 19. játszmában Tal érvényesítette kedvezőbb hadállását és megszerezte a győzelmet. A távolság csökkent, a játszmaállás: Botvinnik 11.5—Tal 7.5 pont. Bajnokságok, eredmények KOSÁRLABDA Vasárnap fejezték be, Temesváron az országos ifjúsági kosárlabda-baj­nokság zóna­szakaszát, amelynek során 8 lánycsapat küzdött a tovább­jutásért. Az első helyet a Maros­vásárhelyi középiskolai sportklub nyerte, a Banatul középiskolai sport­klub előtt. *■ A Külföldi labdarúgás BELGRÁD. Ami már 30 esztendeje nem sikerül a jugoszláv labdarúgók­nak, az A-válogatottnak nem sikerült vasárnap sem. A két szomszédos or­szág legjobb labdarúgói négy arcvona­lon mérték össze erejüket, s a két leg­­fontosabból: az A-, illetve a B-váloga­­tottak küzdelméből az MNK csapata került ki biztos győztesként. Eredmé­nyek: MNK—JSZNK 4:2 (2:1). A­ vál­ogatottak barátságos találkozója. Góllövők: Albert­ (5. p.), Zebec (öngól 14. p.), Tichi (55. p), Tichi (81. p.), illetve­ Kosztics (17. p. szabadrúgás­ból), Matus (79. p.). II IS A tartományi pártkabinet közleménye A marxizmust-leninizmust tanulmányozók esti egyetemének prog- f I ramja a következő:­­ § 1 Kedden, 1961 május 1­-én, 17 órai kezdettel | 1 Politikai gazdaságtan, 1. évf.: előadás a pártkabinetben § 1 Történelem, II. évfolyam: előadás a pártkabinetben § 1 Történelem, III. évfolyam: szeminárium a pártkabinetben. § SZERDÁN, 1961 május 10-én 17 órai kezdettel előkészítő elő- 1­1 adást tartanak az RMP történetét és a konkrét gazdasági kérdéseket i­­ tanulmányozók I. és 11. évfolyama propagandistái számára. PÉNTEKEN, 1961 május 12-én 17 órai kezdettel előkészítő elő- |­s adást tartanak az RMP szervezeti szabályzatát tanulmányozók, az | I esti tanfolyam 1. évfolyama, valamint a marxizmus-leninizmus alap- | I jait tanulmányozók 1. és II. évfolyama propagandistáinak. jflllllllllllmlllllllllllll!ll!lllHIllllllinnillllmUIIIIII]II!llllll!lllll llllll!lllllllll]!IIUII!lllllllllllllllllll!llllll!llllllllll!llllllinillin!HII!ll!ll!llllll!IIUIHIIIIIIin' KEDDEN Állami Román Színház (1940 órakor): Marele fluviu îşi adună apele. Állami Magyar­ Színház (1940 órakor): A kertész kutyája. MOZIK: Maxim Gorkij (5, ş, 7, 9): Szomjúság; Arta: (11, 4, ş, 7, 9): Csillagok fényes nap­pal. I­ I. Caragiale (11, 3, 2, 7, 9): Egyen­ruha nélküli katonák. Alexandru Sabia (16, 2, 4, 6, 8): A névtelen sziget; Victoria (11, 3- 5, 7, 9): A kör; Fáimon Sirbu (11, 3- 5, 7, 9): Az első év; Ifjusági Mozi (3, 3, 4, 7, 9): A katona balladája; VI. Kerületi Munkásmozi (3, 5, 7, 9): A régi pianínó; Szabadfalusi Munkásmozi (5, 7): Baráti kötelesség; Vörös Csillag. Miniszterné őnagysága: Mehala (5, 7). R­ÁDIÓ Holnap, szerdán, május 16-én Bukarest­i műsora: 6,60: Hiradó és idő­­járásjelen­tés; 5,10: Indulók; 540: Torna; 1,40: Román népi zene; 6,00: Hírek és időjárásjelentés; 6,10: Könnyűzene; 640: Falurádió; 6,45: Vidáman köszönt a pio­nír; 7,00: Hiradó és a központi lapok tartalmának ismertetése; 7,10: Esztrádzene; 740: Orvosi tanácsadó; 745: Hirdetések és zene; 7,40­ Román népi táncok: 8,00: A mai sajtóból; 840: Ifjú román szerzők művei; 9,00: Könnyűzene; 940: Szélrózsa­ 10,00: Dallal és tánccal szerte az ország­ban; 1040: Operarészletek; 11,00: Hírek; n.os: Rádiószínház; 12,26: Esztrádhangver­­seny; 15,00: Hírek; 13,05: Szerzőink dalai­ból; 15,20: Déli hangverseny; 13,45: A Duna vízállása; 14,00: Népek zenéjéből; 1440: Operettrészletek; it,oo: Hírek; 15,05: Műsorismertetés; 15,16: Könnyűzene; 15,40: Diamandi Ghéciu: „Lázár de la Rusca“ című oratóriuma; 16,15: Moszkva beszél ? 16545: Dávid Gyula: Szonáta fu­volára és zongorára; 17,00: Hiradó és idő­­járásjelentés; 17,15: A Csehszlovák Zene Hete; 1740: A haza szolgálatában; 18,00: Versenynapló; 1845: Zeneműsor ipari és mezőgazdasági élenjáró dolgozóknak; 19,00: Falurádió; 1940: Szovjet könnyűzene; 19,50: A hét dala; 10,00: Híradó; 20,20: Jó éj­szakát, gyerekek! 2040: Dmitrij Sosztako­­vics művei; 21,15: Könnyűzene; 21,45: Ro­mán­ néni zene; 22,00: Híradó, időjárásje­lentés és sport; 2240: Esztrádhancverseny; 25.10: Kamarazene; 25,52-25,55: Hirek. Bukarest II műsora: 14.00: Hirek; 14.05: Műsorismertetés; 14.08: Kórusfeldolgozá­sok; 1440: Tudományos almanach; 15.00: Stan Simion hegedül; 15.15: Octav Enigo­­rescu énekel; 15.40: Esztrádzene; 16­.60: Hiradó és időjárásjelentés; 16,15: Kis­er­neszes szólók; 1640: Könnyűzene; 16,50: Orosz nyelvlecke; 17,00: Román népdalok; 17,15: Riport; 1740: Orvosi tanácsadó; 1745: Alfred Mendelsohn: Concertino hár­fára és vonószenekarra; 18,00: Hírek; 18,05: Dalok; 1840: Csehszlovák irodalmi mű­vek; 19,00: Hirdetések, reklámok és zene; 1940: Válaszolunk hallgatóinknak: 19,40: Bolgár népi zene; 20,00: Könnyűzene; 2040: Lépésben a tudománnyal; 20,40: Dalok a Pártról; 21,60: Hiradó és időjá­­rásjelentés; 21,15: Beethoven: 9. számú A-dúr. „Kreutzer-szonáta“, hegedűn Ye­hudi . Menuhin, zongorán Louis Kentner adta elő; 21,55: Népi költészetünkből; 22,00: Román népi zene; 22,50: Mai szim­fonikus művek; 25,00: Hiradó; 25,15-24,00: Könnyűzene. —% ★ Ma, kedden, az 7. kerületben, az 1. szá­mú (Engt's utca 9) 7 ,­15 óráig, a 2. számú (Ady Endre utca 1) állandó; a 5. számú (Augusztus 25 körút 11) 7-15 óráig; a 77. kerületben: a 4. számú (Ștefan cel Mare utca 5) 7-15 óráig; az 5. számú (Dacilor utca 16) állandó, a 6. számú (Petru Maior tér 2) 7-15 óráig; a 111. kerületben: a 7­ számú (Porumbescu utca 4) 7-21 óráig; a IV. kerületben: a 8 számú (Miron Costin utca 1) 7-15 óráig, a 9. számú (Gojdu utca 2) 7-21 óráig, a 10. számú (Tolbuhin tér 9) állandó, a 11. számú (Preyer utca 1) 7-15 óráig; az V. kerületben:­­ 12. számú (Cloşca utca 18) 7-21 óráig; a VI. kerü­letben: a 11. számú (Primăriei utca 14) 7-21 óráig; Szabadfalun: a 29 számú (Ion Slavici utca 25) 7-15 óráig; Konácon: a 68. számú gyógyszertár (V. Magdi utca 41) 9—17 óráig tart nyitva. Olvassátok és • terjesszétek a £ Szakai £fzá-t \ lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllülllllllllllilll 3 ÍZ RMP Bánát tartományi » bizottsága és a tartományi­­ néptanács napilapját. # Előfizetéseket elfogadnak az $ összes postahivatalok, pos-­­­tai kézbesítők és önkéntes lap-­­ terjesztők.­­ ■ * —-a* ár — Változékony időjá­rás várható, nappal többnyire felhős ég­boltozattal, helyen­ként esővel. A hő­mérséklet állandó, nappal 15 és 20, éj­szaka 6 és 12 fok kö­­z­ött. Mérsékelt nyugati, északnyugati szél A következő három napra javulás várha­tó, az égbolt változékony tesz, a hőmérsék­let fokozatosan emelkedik. /­/P Mjárás A TARTOMÁNYI HÚSIPARI VÁLLALAT (IKIC) Temesvár, Hősök körútja 24 szám, a következő anyagokat ajánlja eladásra szocialista egységek, állami és kollek­tív gazdaságok, valamint szövetkezetek részére, terven felüli raktárkészletéből: 25.50 kiló rézrúd, 14 darab trichinoscop égő, 167.50 kiló magasabbrendű ötvözet, 160 m telefonhuzal, 8.544 darab állatmegjelölő fül­­gyűrű, 200 m PVC cső, 18 darab egyszerű és kettős ablak, 52 kiló 20 mm-es kötél, 30.000 darab fehér fajanszlem­ez, 21 kiló bantzig vászon, 3 darab gátter vászon, 17 kiló Boudron-Boudet-oldat, 100 kiló bronzlinktúra, 250 doboz bőrzsír, 17 kiló barna nitrófesték, 33 kiló zöld nitrófesték, 1.000 darab bél osztályozására hasz­nálatos ékkel ellátott fa­forma. Ezenkívül eladók különféle di­­­menziójú szelepek, 150/200 mm-es csőzáró orsóval és csőgyűrűvel, va­lamint egyéb anyagok. Felvilágosításokkal az ellátási osztály szolgál telefonon, 21-72 számon. illMII!lllmillllllll!ll!l!lll!l!MIN­M!lll!m­i­ ll|lllll!l!lll!llll!!l! A Temesvári Gépjavító Központban gépészmérnököt vagy ISEP végzettségűt alkalmaznak tervezési osztály főmérnöki állásá­nak betöltésére. Bővebb felvilágosítást a vállalat­vezetőség nyújt, Temesvár TV. ke­rület, Crosney Gh. utca 61 szám alatt. (18.)­ ­.inniniiimiiHitiinHiiniiiiiuiiiiiiiiiiiminiiiHiiiiHiiHiiiiMiiiiiiiiiiiiuiTi AZ ÉPÍTKEZÉSI és szerelő MUNKATELEP Temesvár, Március 6 körút 65 szám - egy legkevesebb 3 ÉV GYA­KORLATTAL RENDELKEZŐ ELEKTROTECHNIKAI MÉR­NÖKÖT, - egy legkevesebb 5 ÉV GYA­KORLATTAL RENDELKEZŐ ELEKTROTECHNIKAI MÉR­NÖKÖT, - megfelelő tanulmányokkal ren­delkező ÉPÍTÉSZMESTERT alkalmaz valamint - KÖZGAZDÁSZ FŐKÖNYVE­LŐT felsőiskolai végzettséggel és legkevesebb 5 év gyakorlattal. (191) Megjelent az ÚJ ÉLET 9. száma •vv/«-X44 ̋ 609'" -0»VX5000­,XI. A szatmári ARDELEANA textilgyárban diplomás szövőmestereket és segéd-szövőmestereket alkalmaznak (190). •O'XXXVXKX'.O' XXXvTOiVVXiO'lpO Kedd, 1961 május 9 Szerkesztőség (Telefon 55-94, 55-95) és kiadóhivatal (Telefon 55-74), I., Engels utca 2. szám