Szabad Szó, 1961. október-december (18. évfolyam, 233-311. szám)

1961-10-31 / 258. szám

Üzemi torna A Ştefan Plăvăţ cipőgyárban az üzemi torna nagy népszerűségnek és elterjedtségnek örvend. Több mint 400 dolgozó naponta üzemi tornáját ábrázolja. Ezen az osz­tályon minden dolgozó részt vesz a 10 perces üzemi tornában. A szabá­szod osztályon kívül a cipőfelsőrész­ rendszeresen részt vesz az üzemi tor­nában. Felvételünk a szabászati­ osztály készítő osztályon, valamint a bőrdísz­mű-osztályon vezették be és alkal­­mazzák sikerrel az üzemi tornát. Kispályás kézilabda A-osztályú női bajnokság: Banatul KSK-Petrozsényi Tanulók Sportisko­lája 2:1 (1:1). Gyenge színvonalú, álmos játék, a Banatul keveset lőtt a kapura. A gólokat Bain és Ziegler, illetve Ne­mes dobta. B-osztályú bajnokság Temesvári CFR—Crişana 1:0 (1:0) CIR-stadion. Játékvezető: C. Popes­­cu (Bukarest). CFR: Szabó — Petac, Fernat, Aptei — Gáli, Surdan — Manciu (Gergely), Ionescu, Fodor, Serfőző (Manciu), Krsztics. CRIŞANA: Szilágyi — Bodó, Szé­kely, Szakács 11 — Németh, Neşu — Tóth I (Szakács I), Szű­cs, Harsány­ Petrică, Kőszegi. A két csapat bajnoki találkozója a vasutasok megérdemelt győzelmével végződött. A gólarány nagyobb is le­hetett volna, de a hazai csatárok több nagy helyzetet kihagytak, ezenkívül a nagyváradiak kapusa nagyszerű for­­mában védett. A CFR játékosai nagy kedvvel ját­szottak és bebizonyították, hogy tud­nak küzdeni. Végig többet támadtak és minden labdán rajta voltak. Kár, hogy a csatársor tagjai — bár a mezőnyben szépen kombináltak — ezúttal is gólképtelennek bizonyultak. Ezzel a győzelemmel a CFR­­ már csak egy pont választja el a két első helyezettől, s csupán rosszabb gólaránya miatt szorult a harmadik helyezett­­Crişana mögé. A hazai együttes legjobb része a fe­­dezetsor volt, Gáli és Surdan nagy­szerűen látták el feladatukat. A min­d­­ketten fáradhatatlanul küzdöttek és sok jó labdával küldték rohamra a csatárokat. Sokat javult Fernan játéka is, aki egyik erőssége volt csapatának Petac és Apter megfeleltek. A csatársor jól indult, számos ve­szélyes helyzetet teremtett az el­lenfél kapuja előtt, csupán a befe­jezéssel maradt adós. Ebből a sorból Manciu és főleg Ionescu játéka vált ki Serfőre, amíg bírta erővel, okosan­­lát­szott, több alkalommal is jó helyzetbe hozta társait. Fodor és Krsztics javuló formát mutattak, de a jövőben arra kell törekedniük — különösen Fodor­nak —, hogy ne széleskedjenek a kapu előtt és jobban irányozzák lövéseiket. A váradi csapat gyenge játékával csalódást keltett. Igaz, ennek egyik oka az, hogy három játékosa bevonult aktív katonai szolgálatra. A közvetlen védelem „átjáróháznak" bizonyult. És ha Szilágyi kapus nincs jó formában, s ha a hazai csatárok határozottabbak lettek volna a kapu előtt, a Crişana nagyobb gólarányú vereségéről szá­molhatnánk be. A csapatból csupán Szilágyi, Németh és helyenként Har­­sányi játszottak átlagon felül. Crişana kezd, de a hazai csapat azonnal átveszi a játék irányítását és az 1. percben Gall jó labdát tálal Ser­­icze elé, aki azonban két lépésről a kapus kezébe rúgja! Az 5. percben Fernat lyukat rúgott, Harsányi elfutott mellette, de lövése elkerülte a kaput A 10. percben Ionescu lő kapu mellé, majd Fodor labdáját védi a váradi kapus. A hazai együttes állandóan tá­mad, a gól a levegőben lóg. A 25. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. SERFŐZŐ POMPÁS LABDÁVAL KIUGRATTA IONESCUT, AKI KÖZELRŐL MENTHETETLENÜL A HÁLÓBA VÁGTA A BORT. 1:0 A 31. percben Székely kézzel ütütte le a labdát a 16-oson belül, a játék­vezető azonban továbbot intett. Tiszta 11-es volt! A félidő vége felé a Crişana is szóhoz jut és a 43. percben Németh szabadrúgása elkerülte a kaput. Szünet után, a 47. percben Krsztics nagyerejű lövését a kapus szögletre tolta. Az 58. percben Krsztics szöglet­­rúgása nyomán Fodor fejesét Sza­kács II a gólvonalról vágta ki! A 75. percben Fodor nagy helyzetet hagyott ki: öt lépésről a kapusba rúgta a labdát! A félidő vége felé feljön a Crişana és előbb Németh lövése zúg el a léc fölött, majd a 83. percben Harsányi éles feje­sét Szabó kivédte. A 80. percben Man­ciu egyedül áll a kapu előtt, de gyen­gén lő és a labda a kapus zsákmánya. Egy perccel a befejezés előtt Gergely labdáját Fodor közelről kapu fölé fe­jelte. Szögletarány: 5:4 a CFR javára KÁTAI BÁLINT Közelharc a levegőben a labdáért, a Temesvári CFR-Crişana mérkőzésen —­*■ * •»— Vagongyár- Szatmári ASMÜ 4:3 (1:2) Változatos játék után a második félidőben többet támadó vagongyári együttes kétvállra fektette a sereg­hajtó szatmári csapatot, amely két­szer vezetett, de a hajrában az ara­diak kerekedtek felül. A 12. percben szögletrúgás után Oroszhegyi sze­rezte meg a vezetést. A 40. percben Biró keresztlabdáját Forrai közelről küldte rendeltetési helyére. Ugyanő 30 másodperc múlva ismét az aradi kapuba helyezte a labdát. Szünet után a 48. percben Chitic fejesgóllal egyen­lített. Az 5­. percben Rusu labdája nem tévesztett célt­ ,2:3. Egy pert múlva Chrivu labdáját a szatmári kapus kiütötte és Chitic fejjel a há­lóba továbbította az egyenlítő gólt. A 80. percben Juhász 20 méteres szabadrúgását Dusan a hálóba fe­jelte.­ Szögletarány 7:4 (5:3) az aradiak javára. A TOVÁBBI EREDMÉNYEK Vajdahunyadi Corvin - Aradi CFR 2:1, Maros-Nagybányai CSMD 2:2, Nagykárolyi Recolta - Tordai Arieşu­l 2:0, ASA Crişul - Marosvásárhelyi IRA 2:2, Sodronyipar - Kolozsvári MSK o :o. ' A bajnoki táblázat: Kolozsvári MSK9 540 15: 4 14 Maros9 621 18:13 14 Crişana9 612 15: 7 13 Tem. CFR9 531 13: 9 13 Nagybánya9 432 16:10 11 Aranyosgyéres9 423 14:12 10 IRA­S 9 333 13:139 Jorda9 252 10:119 Recolta9 324 16:145 Vagongyár9 324 12:138 Crişul9 135 15:215 Corvinus9 216 10:215 Aradi CFR9 126 7:154 Szatmár9 036 6:173 I. CSOPORT Deltai Furnál-Resicai Olimpia 3:1 (1:0) A győztes csapat góljait Paul, Dai­­movico és Popov szerezte, utóbbi ti­zenegyesből. Soimii-Resicai Muncitorul 6:0 (1:0) A gyengébb felkészülést és rosszabb erőnlétet nem szabad szabálytalan, já­tékkal pótolni. A Muncitorul három gólt szedett be tizenegyesből - ebből kettőt durva játékért, egyet pedig ke­­zezésért ítélt meg Henegar játékveze­tő A gólokon Floares, Bastetzki, Me­­szecsov és Auner (3) osztozkodott (utóbbi tizenegyesekből). Voinţa-Oravicai SE 3:3(2:1) Az első félidőben a baj­nokj­elölt volt többet támadásban, szünet után pedig a Voinţa volt fölényben. A mérsékelt színvonalú, csapkodó játék döntetlen eredményt hozott. A mu­tatott játék alapján egyik csa­pat sem érdemelt győzelmet. Cri­­şan játékvezető a második fél­időben kiengedte kezéből a ke­mény játékot, amely csaknem bot­rányba fulladt. A gólok sorrendje a következő volt: Georgevici 0:1, Schwell 1:1, Vultur 1:2, Georgevici 1:3, Schwell 2:3 és Bogner 3:3. Schwell 1:2 állásnál elrontott egy tizenegyest, Bognert a 80. percben utánrúgásért kiállította a játékvezető. Izvorul-Boksáni Metalul 0:0 A két boksáni csapat találkozója, mérsékelt iramú játék után, valós döntetlen eredménnyel végződött. Gálaljai Progresul-Orsovai Vaskapu 2:0 (1:0) A kiesési helyosztón a hazai csapat győzött Lajos góljaival. Zsombolyai Recolta-Csákovai Progresul­­:0 (3:1) Willing mesterhármasa után, a 29. percben a Micsurin kollektív gazda­ság labdarúgó-csapata már 3:0 ará­nyú vezetésre tett szert, de a vendé­geknek sikerült egyenlíteniük Forka (2) és Pitas góljaival. Temesvári Progresul- Aninar Minerul 4:1 (1:0) A magára talált temesvári együttes három gólos győzelmére senki sem számított. A 80. percben még 1 :1 volt az eredmény, de az utolsó 10 percben három gólt szedett be a Minerul ka­pusa. Góllövő: Şerbescu (a 41., 80., 85., és 89. percben), illetve Egyedi (a 60. percben). Banatul FC-Aradi Teba 2:3 (1:2) A mezőnyben a Szabadfalusi együt­tes volt többet támadásban, de a csa­tárok sok helyzetet kihagytak és bi­zonytalanul mozogtak a kapu előtt. A Teba szemfüles csatárai eredmé­nyesen ki tudták használni a Bana­tul védők hibáit. A vezető gólt a 18. percben Spilita rúgta, ám 3 perc múlva Honig egyenlített, majd ugyanő tizenegyesből a hálóba helyezte a lab­dát. Szünet után, az 50. percben Ma­­­ceab lövése nem tévesztett célt. 1 :5. A 70. percben Sintimbreanu gólja állí­totta be a végeredményt. Tehnometal-Vörösacéli Metalul 1:3 (0:2). Az, egységesebb és kapu előtt biz­tosabb, gólratörőbb játékot mutató vörösacél­­ együttes megérdemelten győzött. Az első veszélyesebb táma­dásokat a temesvári csapat vezette, de Ardelean és Avramovics labdái célt tévesztettek. A 36. percben Han­­nu szerezte meg a vezető gólt, majd a 44. percben Plavusteac labdája a hálóba surran. Szünet után a Metalul azonnal támadólag lépett fel és Bi­­ráu háromra növelte a gólok számát. A 72. percben lánca is érte el a vi­­gaszgólt. Lippai Victoria-Zsombolyai Ceramica 0:0 Változatos küzdelem után a csapa­tok megfelezték a bajnoki pontokat. Mindkét együttes sok helyzetet ha­gyott kiaknázatlanul. Nagyszentmiklósi Unirea- Karánsebesi CFR 1:0 (0:0) Az Unirea értékes győzelmet ara­tott. A 70. percben Ernst szerezte meg a vezetést, hat perc múlva a vas­utasok kezében volt az egyenlítés, ám Kovács tizenegyese elkerülte rendel­tetési helyét. Lugosi MSE-Törekvés 1:3 (1:1) A megfiatalított lugosi csapat sú­lyos vereséget szenvedett saját pályá­ján. A cipőgyári csapat jól mozgott és a csatárok ki tudták használni az ellenfél védőjátékosainak a hibáit. Góllövő: Hodinean­u (a 35. és 47. percben), Vastag (a 65. és a 72. perc­ben) és Bujdosó (a 85. percben), illetve Oprea (a 31. percben tizenegyesből). Nadrági Laminorul-Aradi SC 3:1 (0:1) Az első félidőben a vendégek vol­tak többet támadásban, amit a 10. percben Bartha góljával juttattak ki­fejezésre. Szünet után a Laminorul pompásan hajrázott és 12 perc alatt három gólt helyezett az aradiak ka­pujába, a 65. percben Manólé, a 66. és a 77. percben pedig Caracuda ré­vén. Pécskai Progresus-Electromotor 0:1 Tartományi bajnokság 17 15 15 13 ■5 II. CSOPORT A bajnoki Oravicai SE 10 táblázat: 8 1 123, 9 Recolta 10 550 16: 9 Olimpia 10 712 17:10 Şoimii 10 532 21: 6 Boksáni Metalul 10 523 13:11 12 Anina 10 433 19:100 Detta 10 343 19:14 10 lem. Progresul 10 415 13:189 Izvorul 10 334 11:169 Voinţa 10 235 22:237 Csákóvá 10 235 15:207 Muncitorul 10 217 10:21 Orşova 10 126 9:256 Gátalja 10 217 8:245 A bajnoki Ceramica 10 táblázat: 6 3 124:12 15 Vörösacél 10 703 22:10 14 Karánsebes 10 622 17:11 14 lebal 10 532 24:19 13 Unirea 10 523 16:17 12 Electromotor 10 424 21:17 10 Laminorul 10 343 20:19 10 tehnometal 10 343 18:19 10 Törekvés 10 415 17:199 Lippa 10 172 6: 99 IC Arad 10 235 11:167 Lugosi MSE 10 316 15:227 Banatul FZ 10 316 14:237 Pécska 10 118 7:193 Nyomatott întreprinderea „Poligrafică,, Temesvár. Az A-osztályú bajnokságban a Temesvári Ştiinţa és az UTA vereséget szenvedett CCA—Temesvári Ştiinţa 6:2 (3:0) Az A-osztályú bajnokság 9. fordu­lójában tartományunk csapatai vajmi kevés sikert arattak. A Ştiinţa Buka­restben 2:6 arányú vereséget szenve­dett a CCA együttesétől. A Piteşti Dinamo - UTA találkozó - Rimm­­old Vilcea-ban - a textilgyári együt­tes 1:3 arányú vereségét hozta. A Steagul Roşu 4:1 (1:0) arányú győzel­met aratott a Minerul ellen és a bajnokság élére került. A Bukaresti Dinamo Tîrgovişten a Metalul ellen 2:1 (1:1) arányban győzött és a baj­noki­ táblázatban a harmadik helyet foglalja el. A Bakui Dinamó Bukarestben a Rapid ellen 2:0 (0:0) arányú győ­zelmet ért el. A Kolozsvári Ştiinţa 1:0 (1:0) ará­nyú vereséget mért a Bukaresti Progresul együttesére. A bajnoki táblázat: Crişan-Baksi, CCA: Voinescu-Zavoda II, Cojocaru­, Ivanescu-Jenei, Constantin, Varga, Tomeş, Tătaru (a 46. perctől Jakob). ŞTIINŢA: Enăchescu (Pann)-Georgescu (a 15. perctől Codreanu), Tur­­can, Hălmăgeanu-Petescu, Tănase-Igna, Lazăr, Manolache, Lereter, Mi­­ţaru. A villanyfényes mérkőzés a főiskolások súlyos vereségét hozta. A mutatott játék alapján a gólarány túlzott, de a temesvári védelem sokat bizonytalankodott, ugyanakkor a CCA védelme biztosan verte vissza a Ştiinţa támadásait. A 15. percben Tătaru, a 24. percben Varga és a 42. percben Tomeş rúgta az első félidő góljait. Szünet után, az 50. percben Petescu nu-re ja­vított, majd a CCA újabb három gólt ért el, a 60. és a 70. percben Jenei, majd a 75. percben Constantin révén. A 86. percben Sereter gólja állította be a végeredményt. Steagul Roşu9 621 23:10 14 Petrolul8 611 22: 9 13 Buk. Dinamo8 611 18:11 13 Progresul9 513 19: 7­11 K­vari Ştiinţa9 333 19:159 GCA8 323 19:168 Rapid9 324 12:128 Bakai Dinamo9 324 7:118 Minerul9 405 8:208 Tem. Ştiinţa9 315 8:157 U­CA9 300 10:140 Tîrgovişte9 225 12:220 Jiul8 224 8:150 Piteşti9 216 10:185 Pitesti-­ Dinamo—UTA 3:1 (0:0) A Ritmicul Vilcea­­ban lejátszott mérkő­zés változatos küzde­lem után a pitesti együttes győzelmét eredményezte. A tex­tilgyári csapat mutatta a tehetősebb labda­rúgást, de a csatárok a kapu előtt határozat­lanoknak bizonyultak. A Dinamo fedezetpárja pompásan látta el fel­adatát és állandóan tá­madásba dobta az ötös­fogatot. Az első félidő válto­zatos játékot hozott. Szünet után, a 40. percben Czakó szerez­te meg a vezetést. Az 57. percben a Dinamo ellentámadása Szala­­gian góljával végző­dött. A 60. percben Kapás kézzel érintette a büntetőterületen be­lül a labdát. A meg­ítélt tizenegyest Hal­­movics értékesítette. A 84. percben Corneanu gólja biztosította a Di­namo győzelmét. Az UTA a következő csapattal játszott: Fa­­ur-Szücs, Bakucz II, Neamtu-Kapás, Seres -Pop, Metzkas, Jor­­lea, Florut, Czakó. A Temesvári Ştiinţa legyőzte a Bukaresti Dinamó röplabda csapatát Háromnapos küzdelem után va­sárnap értek véget a Banatul-Kupa röplabda-küzdelmei. A kupát a Te­mesvári Ştiinţa csapata nyerte, amely a Banatul utánpótlás, valamint a Petrozsényi Ştiinţa ellen 3:0, a Bu­karesti Dinamo ellen pedig 3:1 ará­nyú győzelmet aratott. A második helyen a Dinamo vég­zett, amely a Petrozsényi Ştiinţa és a Banatul utánpótlás ellen 3:0 arány­ban győzött. A Banatul utánpótlás, együttese váratlan, de megérdemelt 3:0 arányú vereséget mért az A-osztályú Petro­zsényi Ştiinţa csapatára. — — Kosárlabda Az A-osztályu bajnokság első for­dulójában a következő eredmények születtek: Női csapatok: Temesvári Ştiinţa-Marosvásárhelyi Voinţa 57:58 (29:31). A-osztályu férfi­ bajnokság: Kolozs­vári Ştiinţa-Temesvári Ştiinţa 70:62. ★ •»— — §&#tácíi,i ¡»*«*** * ’ Pillanatfelvétel a Bukaresti Dinamó-Temesvári Ştiinţa röplabda-találko­zóról. A bukaresti csapat támadását a főiskolások biztosan sáncolták. Ökölvívás Boksám Metalul-Craiovai CSC 17:2­ Az ökölvívó csapatbajnokság küz­delmei során a nagyobb játékerőt képviselő craiovai bokszolók megér­demelten győztek. Atlétika ARADON a Bánát-Kupa döntőjét a temesvári atléták nyerték meg. A középiskolás atléták találkozója az alábbi pontversennyel végződött: Te­mesvár 310, Resica 279, Karánsebes 242, Arad 204 pont. TEMESVÁRON szombaton és vasárnap a kolozsvári és temesvári főiskolás atléták mértét­ össze erejü­ket. A férfi­ atléták pontversenye 70:70 volt, a női atléták küzdelme a ven­dégek 55:29 arányú győzelmét hozta, íme, néhány jobb eredmény: Férfiak: 100 és 200 m: Nedelea (T.) 11, illet­ve 22,8; 400 m: Mészáros (T.) 52,1; 3.000 m: Veliciu (T.) 8:32,4; távol­ugrás: Axente (K-vár) 6,72; magas­ugrás: Porumb (K-vár) 1,90, Popovici (T.) 1,80; rúdugrás: Arend (K-vár) 3,60; diszkoszvetés: Socol (K-vár) 45,19; gerelyhajítás: Popescu (K-vár) 61,55; 4x100 m váltó: Temesvár 44,5. Nők: 100 m és 200 m: Bestián (K-vár) 12,6, illetve 25,7 mp; távol­ugrás: Belmega (K­vár) 5,51, Zgá­­verdea Şerban Ani (T.) 5,27; súlylö­­kés: Szabó Mária (T.) 11,59; 4x100 m váltó: Kolozsvár 52,9. LABDARÚGÁS BUDAPEST. A vasárnap lebonyo­lított 3. forduló eredményei nagy­­tömörülést idéztek elő a táblázaton. A nap eseménye: az Újpest legyőzte a Tatabányát, Ózd megverte Doro­got, a Vasas felzárkózott a 2. helyre. Eredmények: MTK - Honvéd 1x­. Ferencváros - Pécsi Dózsa 2:2, Tatabánya - Újpest 0:2. Ózdi Ko­hász - Dorogi Bányász 2:1. Csepel- Szeged 1:1. Salgótarján - Győri ETO 2:0. Komló - Vasas 0:1. Táblázati élcsoport: Tatabánya, Vasas 15 pont, Dorog 14 p., Honvéd, Újpest 13 p., MTK 12 p. 4 nimiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiuiuimiiitiiitiniMiiiHimimiiiiitiiiiiiiiiiii'iiiiuiiiiiiiMiiiMiiiiiiiiuiiimiiiiiiiuiiiiiiiiimiiimiiiimiiimiiiiiiiiiiiiMi A tartományi pártkabinet közleménye I A marxizmust-leninizmust tanulm­ányozók esti egyetemének programja I a következő : é Kedden, 1961 október 11-én, 17 órai kezdettel: I Politikai gazdaságtan, I. évfolyam: előadás az Orvostudományi Intézetben, 1 Filozófia, II. évfolyam: szeminárium a pártkabinetben, I Filozófia, III. évfolyam: előadás a pártkabinetben, ★ A pártoktatási formák propagandistáinak előkészítése a következő I program szerint történik: Kedden, 1961 október 31-én, 17 órai kezdettel: 1 Politikai gazdaságtan, I. évfolyam. Szerdán, 1961 november 1-én, 17 órai kezdettel: 1 Az RMP történetét tanulmányozói­. I. és II. évfolyama. Pénteken, 1961 november 3-án, 17 órai kezdettel . Az RMP szervezeti szabályzata, az esti tanfolyam I. és II. évfolyama,­­ valamint a marxizmus leninizmus alapjait tanulmányozók I. és II. év­­­­folyama.­­ Az előkészítő előadásokat a tartományi pártkabinetben tartják. n­umimiiiimiiiiiiiiMmiiiiiiiiiiimiiiimiiiiimmiiiiiiimimiiiiiiiiimiiiiimii­iiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiimmimimim HIRDETÉSEK tiirrmmrnrinninnnmnnrmrrmnnmt COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO * Értesítés Az adókötelesek tudomására hoz­zák, hogy az 1962. évi működési en­gedélyek elnyerésére, vagy a meg­levő engedélyek láttamozására, kér­vényt kell benyújtani 1961 november 15-ig a Temesvár városi néptanács iktatóhivatalába. E kérvénynek tar­talmaznia kell a pénzügyi osztály (6-os számú szoba) hirdetésében fel­tüntetett adatokat. (606) OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Az IREB Temesvár II., Roosevelt tér 1­szám FELVESZ:­­ tervezőtechnikusokat és -szakképzett villany­szerelőket Érdekeltek a személyzeti osztályon jelentkezzenek. (572) 1»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«» A TEMESVÁR VÁROSI NÉPTANÁCS állatorvosi hivatala tudomásra hozza, hogy Temesvár város körzetében a kutyák veszett­ség elleni kötelező beoltása a követ­kező időpontokban és központok­ban történik: november 2-án, csütörtökön: Békási vám (Gyárváros, Kunz­­telep, Ujgiroda, Plopi) november 4-én, szombaton: mehalai fedeztető állomás (Me­­hala, Blaskovics-telep, Rónác) november 11-én, szombaton: Nahimov sor (Gyárvárosi szőlők) november 13-én, szerdán­ és november 16-án, csütörtökön: Sági út (Fratélia) november 18-án, szombaton, és november 20-án, hétfőn: szabadfalusi fedeztető állomás (Szabadfalu) november 27-én, hétfőn, november 28-án, kedden, november 29-én, szerdán: Állatkórház (Erzsébetváros) (594) A Tartományi Mezőgazdasági Terményátvevő Központ Temesvár, I. kerület, Gheorghe Lazăr utca 26 szám, azonnal felvesz:­­ GÉPÉSZMÉRNÖKÖKET és­­ I. OSZTÁLYÚ GÉPÉSZTECH­NIKUSOKAT Jelentkezni a személyzeti osztályon lehet naponta 12-15 óra között. (608) Az Állami Gazdaságok Tartományi Trösztje közli, hogy: mezőgazdasági gépészi és gépkocsi gépészi szakmai iskolát nyit a szakálházi (Temesvár város) állami gazdaságban. Jelentkezhetnek 14-18 éves, 7 osztályos iskolai végzettséggel ren­delkező fiatalok. A felvételi vizs­gát 1961. november 3-án tartják. Vizsgatárgyak: román nyelv és számtan - Írásbeli és szóbeli. Jelentkezéskor a következő­ ira­tokat kell benyújtani: születési bi­zonyítvány, iskolai bizonyítvány, anyagi helyzetet igazoló irat a nép­tanácstól és egészségi bizonyítvány. Tanulmányi idő 3 év. Erre az időszakra lakást, ellátást, tanszere­ket, felszereléseket és ruhát bizto­sít az iskola­­ ingyen - minden ta­­nulója részére. Jelentkezni 1961. november 2-ig lehet a szakálházi szakmai iskolá­ban az összes szükséges iratokkal. (611) A temesvári tejbegy­űjtő és -feldolgozó vállalat felvesz: tisztviselőnőt számlázáshoz Tanulmányi feltétel: legkevesebb 7 osztályos iskolai végzettség. Kér­vényeket a személyzeti osztályra lehet benyújtani. Temesvár, IV. ker., Ion Călin utca 3-7 sz. (612) mntnttniwmnf tfwnwmunt 1961 november 2-án és 3-án tartják Aradon a hagyományos országos gabona-­ és állatvásárt az UTA-pálya mellett, az állatvásár­téren, a Mihai Viteazul és a Filimon Sirbu téren. Az áruk raktározására, valamint az éjszakai alváshoz szük­séges feltételek biztosítva vannak. (613) ^ ^ «» ^ « » Az Incul Rajoni Ipari Vállalat Naszód, Kolozs tartomány, szállít AB KŐBÁNYA zúzott követ, durva követ, idom­követ, kockakövet, követ út szegé­­lyezésére, valamint finom andezit­­zúzalékot, ezenkívül márványmo­zaikot és -lemezeket is. (614) ««**** «« **~**'*X.€*:;‚€* ‚` * ¦ % llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll A Fogyasztási Szövetkezetek Tartományi Szövetsége 1961 NOVEMBER 1-i KEZDETTEL 3 HÓNAPOS TANFOLYAMOT INDÍT szövetkezeti könyvelők kiképzésére A tanfolyamra felvesznek közép­iskolai végzettséggel és érettségi bizonyítvánnyal rendelkező fiatalo­kat. A részvevők a tanfolyam ide­je alatt a könyvelőknek járó fizetést kapják. A végzetteket vidékre helyezik. Bővebb felvilágosítások a Fo­gyasztási Szövetkezetek Tartományi Szövetségének személyzeti és tan­ügyi irodájában kaphatók Temes­váron, III. ker. Wilhelm Mühle utca­i szám alatt. Telefon 27-56, a ra­joni egységekben és a Bánát tar­tományi fogyasztási szövetkezetek­ben. iiiiimiiiiimiimiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiii A FRUCTUS GYÁR Temesvár, Gheorghe Lázár utca 26 szám, szakképzett villanyszerelőket alkalmaz Érdekeltek felvilágosítást a sze­mélyzeti és tanügyi osztályon nyer­hetnek. (609) ^ii!iiiiiiiiiiliiiiii<!:::::;:{iiuiiii!::.’:;iiiiiiiiii(iiiiiiiuiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(iiiiiiiiH(iiiiitiiiiH^ SZABAD SZÓKedd, 1961 október 31 Szerkesztőség (Telefon 55-94, 55-95) és kiadóhivatal (Telefon 55-74), Engels utca 2. szám