Szabad Szó, 1961. október-december (18. évfolyam, 233-311. szám)

1961-11-14 / 270. szám

A TSSZ és a sportklubok vezetőszerveinek a választása A testnevelési és sportmozgalom vezetőszervei vá­lasztásának első szakasza véget ért. A sportegyesületek vezetőszerveinek­ választása után­­ a városi és Majoni Testnevelési és Sportszövetségek, valamint a városi (területi) sportklubok vezetőszerveinek választása van soron. Sportéletünk eme fontos eseménye hivatva van testnevelési és sportmozgalmunkat magasabb színvonalra emelni, olyképpen, hogy a Testnevelési és Sportszövet­ség erőteljes tömegszervezetté váljon, amely a dolgozók széles tömegeit a testnevelés tényleges gyakorlására tudja mozgósítani. A TSSZ és sportklubok vezetőszerveinek választá­sairól tudósítóink és levelezőink a következőkben múlnak be: sza- Fontos esemény Resica sportéletében A resicai területi sportklub meg­alakulási közgyűlésén a tartományi és a városi pártszervek képviselői, a Testnevelési és Sportszövetség köz­ponti és tartományi vezetőtanácsá­nak a megbízottai, 262 konferenciai delegátus akiket a sportegyesüle­tek közgyűlésein választottak meg valamint párt- és állami aktivis­ták, vállalati igazgatók és tömegszer­vezeti vezetők vettek részt . A Resicai TSSZ, valamint a Resi­cai MSK 1961. évi beszámolóját Mit­­rea Eusebiu, a Resica városi TSSZ elnöke terjesztette elő. A jelentés - többek között - kiemelte, hogy 1961 január 1 és november 1 között Re­sica testnevelési és sportmozgalma biztos lépésekkel haladt a fejlődés útján. A tagság 2.232 fővel emelke­dett és több mint 41.900 tagot szám­lál a TSSZ. A Munkára és Véde­lemre Kész mozgalom eredményei is biztatóak. Az idei évben 1.200 ifjú szerezte meg és viseli büszkén az MVK-, vagy LMVK-jelvényt, 13 új szakosztályt létesítettek. A tömeg­sport-versenyeken Resicáról és a hozzá tartozó környékről 23.000 ifjú vett részt. A testnevelési és sportmozgalom eme jelentős sikerei Resica városi pártbizottságának köszönhetők, a­­melynek vezetése alatt céltudatosan fejlődik e nagy munkásközpont sport­­tevékenysége. A városi pártbizottság vezetésével, a pártszervek és szakszervezeti bi­zottságok és az IMSZ-s szervek se­gítségével érte el sikereit Resica sportmozgalma. A sportolók anyagi és technikai alapjairól messzemenően gondoskod­tak. Resica és a hozzá tartozó kör­nyék 3 stadionnal, 21 labdarúgó-pá­lyával, 6 tornateremmel, 4 edzőte­remmel, három kézilabda-pályával, két evezőspályával, 1 fedett uszodá­val, 8 tekepályával, 42 röplabda-pá­lyával stb. rendelkezik. Az anyagi alapok biztosítása, az edzők és testnevelési tanerők szak­avatott, lelkiismeretes munkássága, valamint a sportolók lelkes és köte­lességtudó tevékenysége lehetővé tet­te, hogy a minőségi sporteredmények is mind jobbak legyenek. Resica sportolói 12 köztársasági és 19 tartományi csúcseredményt értek el. Három resicai sportoló a sport­mesteri címet nyerte el. Kívülük 683 felnőtt minősített sportoló tevékeny­kedik Resicán. Évről évre emelkedik azon resicai sportolók száma, akik tagjai a válogatott kereteknek és csa­patoknak. Ezek nagy része­­, ami na­gyon örvendetes­­ fiatal. Tartományunkban ki nem hallott Ciucu és Gruiescu ökölvívókról, Stan­ca és Rădulescu tekejátékosokról, Po­­pescu P., Bolocan és Ionescu bir­kózókról, Grama Felicia és Wolf atlétákról, Potoceanu, Pischi és Ling­­ner úszókról. A sportolók közül Mandreş Vasile hegesztő, Popovici Ion kollektivista, Pavlovics Aurel tanító, Pătraşcu Ni­­colae, a resicai mesterképző iskola tanulója odaadó tevékenységet fej­tettek ki a sportpályákon, a terme­lésben, a mezőgazdasági munkálatok­ban és a tanulásban. A jelentés megemlítette, hogy a Resicai Fémipari Kombinát, valamint a Resicai Olimpia és a Boksáni Me­talul, előbbi állandóan, utóbbi ket­tő csak helyenként­­ több sportág­ban megrendezte a sportklub, illetve a sportegyesület bajnokságait, ame­lyen sok ezer dolgozó nagy lelkese­déssel vett részt. Resicán és a hozzá tartozó környé­ken 48 sportegyesület működött. Ter­mészetesen, az elért eredmények mel­lett­­ a hiányosságokról is sokat beszéltek a konferencia küldöttei, így Ştefan Pavel, Chiose Teodor, Bora Teodor és Belcotă Gheorghe rámutattak arra, hogy mind az ed­zőknek, mind a sportegyesületeknek nagyobb gondot kell fordítaniuk az ifjú sportkáderek kiválasztására, elő­készítésére és nevelésére­­ a minősé­gi sport részére. A gyakorlat azt mu­tatta, hogy az iskolák tanulói bizto­sítják az utánpótlást minden sport­ágban. Az Aninai Minerul és a Boksáni Metalul sportegyesületek elhanyagol­ták az ifjúsági labdarugók nevelését és ezért kell nekik még ma is idegen helységekből labdarugókat „hozat­ni“. A konferencia delegátusai sokat foglalkoztak a női sporttal is. Re­sica sportegyesületei közül a Mun­citorul, a Voinţa, és a Medars, a Boksáni Metalul és a falusi sport­egyesületek nem gondoskodtak a nők sportolási lehetőségeiről. Ennek tulajdonítható, hogy Resicán és a hozzá tartozó környéken a sportmoz­galomba bevont nők arányszáma még mindig kicsi. A konferencia munkálatai során megál­lapították, hogy a sportegyesü­letek zöme csak labdarúgással fog­lalkozik! Wist Ernest elvtárs, Resica városi pártszervezetének titkára bírálta, hogy Resica, Anina és Boksán stadionjai egyáltalán nincsenek karbantartva. Az erre illetékes sportvezetők részéről gondosabb gazdálkodási ügyszeretet és szellem kívánatos. ★ A konferencia megválasztotta Re­sica városi sportklubjának új vezető­­tanácsát. A büró tagjai a követke­zők: Elnök: Buşui Nicolae mérnök; alelnök: Nisipeanu Ilie mérnök és Kakerda József; titkár: Mitrea Eu­sebiu; a szervezési osztály vezetője: Ştefan Petru; a technikai osztály ve­zetője: Dumitru Ion; tagok: Stanca Maria, Szilágyi Ferenc, Ştefan Pavel, RAICHIMBACH PÁL Aradon is megalakították a városi sportklubot Aradon több mint 200 konferen­ciai kiküldött vett részt a városi sportklub alakuló közgyűlésén. A vá­rosi Testnevelési és Sportszövetség be­számolóját Bordás Teodor, a TSSZ aradi elnöke tartotta. A beszámoló részletesen ismertette az 1960 november 5 és 1961 november 5 között elért eredményeket, valamint a felmerült hiányosságokat. Aradon 46 sportegyesület működik 30.800 taggal. A legjobban megszer­vezett sportegyesületek a Vagonul és a CFR, ahol a dolgozók széles töme­ge tagja a TSSZ-nek. Ugyanakkor a Cukorgyár és a Libertatea-gyár nagy lemaradást mutat ezen a téren.­­ A beszámoló szerint az idei év-­­ben kétszer annyian vettek részt a tömegsport-versenyeken, mint tavaly. A hozzászólások során Gheorghiu Gheorghe, a Constructorul sportegye­sület elnöke rámutatott arra, hogy a kosárlabda-csapat sokéves lelkiismere­tes és céltudatos munka után beju­tott az A-osztályú bajnokságba, de nem rendelkezik teremmel és a vá­rosi néptanács nem akarja az egykori sportcsarnokot kiüríteni és visszaad­ni a sportolóknak. 41 tagú vezetőtanácsot választottak az Arad városi sportklub élére. A büró tagjai a következők: Elnök - Gluvacov Liviu; alelnökök: Borjac Emeric, David Gheorghe; titkár: Bordaş Teodor; a szervezési osztály vezetője: Tănăsuc Ion; a technikai osztály vezetője: Petrovan Ion; ta­gok: Cilan Titus, Barbu Ştefan és Scheul Elena. Az új városi sportklub vette át az Aradi Testnevelési és Sportszövetség munkakörét. VADAS ISTVÁN. Temesvár rajonban 380 minősített sportoló fejt ki tevékenységet Temesvár rajon Testnevelési és Sportszövetsége konferenciájának munkálatain a Zsombolyai Ceramica és a Micsurin kollektív gazdaság dele­gátusai, az állami gazdaságok, a kol­lektív gazdaságok sportegyesületei­nek kiküldöttei, Dinnyés, Kisbecske­­rek, Szentandrás, Rékás és más köz­ségek sportvezetői vettek részt. A beszámolót Flellerschwandtner Adolf, a rajoni TSSZ elnöke tartotta, aki elemezte az elért eredményeket és rámutatott a hibákra és hiányossá­gokra. Ha néhány év előtt Temesvár ra­­jonnak nem volt egyetlen minősített sportolója sem, ma­i sportmester,­­ elsőosztályú és 380 másod- és har­madosztályú sportolót tartanak nyil­ván. 67 sportegyesület fejt ki működést. A Zsombolyai Ceramica kézilabda­csapata a nagypályás A-osztályú baj­nokságban szerepel, labdarúgó-együt­tese pedig sikerrel vesz részt a tar­tományi bajnokságban. A rajoni és falusi labdarúgó-bajnokságban több mint 40 csapat küzd a pontokért. A Zsombolyai Zorile sportegyesü­let delegátusa, Schwartz Helmut bírálta a rajoni Testnevelési és Sport­­szövetség vezetőtanácsát, mert az nagyon sokat foglalkozott a labda­rúgással, de a többi sportág céltuda­tos fejlődésével vajmi keveset törő­dött. Emiatt a tömegsportversenyek eredményei nem mutatnak fejlődést. Nem sikerült a tagságot bevonni a rendszeres és állandó testnevelésbe. Sok felszólaló kifogásolta, hogy az ifjú sportolók nevelését és előrehala­dását elhanyagolták. Tatar Petru, a Testnevelési és Sportszövetség központi vezetőtaná­csának instruktora kiemelte, hogy a minőségi eredményeket csak úgy lehet magasabb színvonalra emelni - ha biztosítják a tömegsportot. Obrador Vasile elvtárs, a rajoni pártbizottság titkára hangsúlyozta, hogy az intézmények, vállalatok és kollektív gazdaságok pártszerveinek többet kell foglalkozniok a spor­tolók nevelésével. Az új szellemű sportolóknak példát kell mutatniok mind munkahelyükön, mind a sport­pályákon. Carlaont Vasile, a rajoni néptanács végrehajtó bizottságának titkára ki­emelte a falusi néptanácsok szerepét a testnevelés és sportmozgalom fej­lesztésében. ★ A hozzászólások után került sor a vezetőszervek választására. Elnök­nek Flollerschwandtner Adolfot vá­lasztották újra. A büró többi tagjai a következők: Carlaont Vasile, Mayer Adalbert, Funk Magda, Giurgiu Emilian mérnök, Ştrengaru Cornel, Terniceanu Elena és Nicolin Duşan. A vezetőtanács 41 tagból áll. MICŞAN LIVIUS Aradon a Vagongyár 1: 0-ra győzött a Corvinus ellen A hazai csapat végig nagy fölény­ben volt. Ennek ellenére a mérkő­zés egyetlen gólja tizenegyesből esett, az 19. percben, amikor Chitic beadá­sát Buzeşan kézzel mentette. A meg­­ítélt tizenegyesből Chivu szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. Az aradiaknak mind az első, mind a második félidőben sok helyzete ma­radt kiaknázatlanul. Így, a 40. perc­ben Petica közvetlen közelről a kapu­fára küldte a labdát. A Vagongyár Kiss-Juhász, Dodea­­nu, Golovescu-Duma, Oroszhegyi- Chitic, Chivu, Haran, Curţu­, Petica (az 55­ perctől Negru) csapattal ját­szott. A győztes együttesben Duma, Oroszhegyi, Chivu és Juhász mutatott átlagon felüli teljesítményt. A vesz­tes csapatban pedig Nebela kapus, Buzeşan, Molnár és Pop játéka kel­tett jó benyomást. II. CSOPORT Fogarasi (2:0): Chimia—Resicai VSK 5:2 Nyomatott întreprinderea „Poligrafică,, Temesvár. SZABAD SZÓ Franciaország—Románia 5:5 A román rögbi-válogatott értékes döntetlent ért el a francia váloga­tott együttes ellen. Csapatunk a felázott talajú pályán pompásan küzdött és Mariu meg Panciu révén ötgólos vezetésre tett szert. A francia együt­tes Marracq és Lacaze révén egyenlített. A Tordai Arieşul nyerte az RNK-Kupát Bukarest. A Román NK-Kupa döntőjében a B-osztályú Arieşul 2:1 (0:1) arányú veresé­get mért a Rapid együt­tesére. A gólokat a 24. percben Georgescu, il­letve az 31. és az 52. percben Băluţiu rúg­ta. A 86. percben Mac­­rit a játékvezető kiál­lította. A Ştiinţa két góllal vezetett Tîrgovişten, de az utolsó 25 percben elvesztette a bajnoki találkozót Az A-osztályú bajnokság XI.­­ csonka - fordulójában a Temesvári Ştiinţa Tîrgovişten olyan mérkőzést vesztett el, amelyen győzhetett volna. Az első félidőben a főiskolai csa­pat mutatta az eredményesebb játé­kot. A 20. percben Manolache meg­szerezte a vezetést. Két perc múlva 3 Metalul Cazacu góljával egyenlített. A temesvári játékosok nagy lendület­tel rohamoztak és kétgólos vezetésre tettek szert. A 30. percben Mano­lache, a 37. percben pedig Lázár lab­dája talált utat a kapuba. 1:3. Szünet után a Ştiinţa védekező taktikát folytatott és ez megbosszulta magát. A Metalul sok veszélyes táma­dást vezetett. A 65. percben Cazacu lőtt újabb gólt. A 72. percben Cod­­reanu kezezéséért a játékvezető tizen­egyest ítélt, de Cazacu azt elrontotta. A 75. percben Cazacu és Curcan összecsapása után Curcan kiállt és helyét Enachescu foglalta el. A 79. percben szabadrúgás után Niţescu egyenlített, majd 4 perccel a küzde­lem befejezése előtt ismét Cazacu volt eredményes. — Kosárlabda A-OSZTÁLYU NŐI BAJNOKSÁG Temesvári Ştiinţa-Iaşi-­ Agronómia 75:54 (n­io) A temesvári lányok biztosan győz­tek a kezdetleges játékot mutató vendégcsapat ellenében. A Ştiinţa Curcan-Codreanu, Tur­­can, Halmageanu-Petescu, Tanase- Igna, Lazar, Manolache, Sereter, Miţaru összeállítású csapata az első félidőben jól küzdött, de szünet után a védelem sokat hibázott és a csatá­rok kevés veszélyes támadást vezet­tek. A TOVÁBBI EREDMÉNYEK Progresul-Bukaresti Dinamo (0:1), Jiul-Bákói Dinamo 1:0 (1:0), Petrolul-Piteşti-­ Dinamo 0:0, Kolozsvári Ştiinţa-Minerul (4:0), Steagul Roşu-CCA 1:0 (0:0), 1:4 4:1 Küzdelem a kosár előtt A bajnoki Steagul Roşu Petrolul Buk. Dinamo Progresul K­vázi Ştiinţa Bakei Dinamo Jiul Minerul CCA Rapid Tem. Ştiinţa Tîrgovişte UTA Piteşti-­ Dinamo táblázat: 7 2 1 24:10 lb 722 25:12 16 2 2 23:15 16 1 4 22:11 13 3 4 24:20 II 2 5 11:13 10 2 5 12:19 10 0 6 11:24 10 3 4 20:18 9 3 4 13:13 11 4 1 6 14:19 11 3 2 6 16:27 10 3 1 6 11:15 11 2 2 7 10:20 10 3 10 3 A Temesvári CFR újabb veresége a B-osztályú bajnokságban A III. csoport II. fordulójában a Vagongyár győzött, az Aradi CFR gólnélküli döntetlen eredményt ért el Szatmáron, a Temesvári CFR újabb vereséget szenvedett, a Resicai VSK mind a két pontot bogarason hagy­ta. A mérkőzésekről tudósítóink és levelezőink a következőket jelentik: Aranyosgyéresen a Sodronyipar 3:0 arányú győzelmet aratott a temesvári vasutasok ellen A CFR Szabó-Pelac, Feniac, Apter -Gál, Ţigăniuc-Gergely, Ionescu, Fo­dor, Surdan, Manciu összeállítású csa­pata az első félidőben jól mozgott, de Ionescu, Mancin és Gergely lövé­sei célt tévesztettek. A hazai együt­tes veszélyes támadásait pedig Sza­bó kapus tette ártalmatlanná. Hely­csere után a Sodronyipar együttese rákapcsolt, fölénybe került, amit három góllal juttatott kifejezésre. Az 58. percben Jac 25 méteres szabad­rúgását Szabó kapus nem tudta vé­deni­­, a rosszul helyezkedő sorfal miatt. Négy perc múlva Copil be­adását Ádám küldte rendeltetési he­lyére. 2:0. A -16. percben Manu­­, aki Petac helyét foglalta el a védelem­ben­­, tizenegyest vétett, amit Sáfár értékesített. Az utolsó percekben a balszélsőt játszó Petac veszélyeztetett, de az eredmény nem változott. A TOVÁBBI EREDMÉNYEK Szatmári ASMD-Aradi CFR 0:0; Nagykárolyi Recolta-ASA Crişul 1:1 (0:1); Marosvásárhelyi Maros-Kolozsvári MSK 5:0 (3:0); Nagybányai MSK-Marosvásárhelyi IRA 2:0 (0:0). Szatmár A bajnoki táblázat: Kolozsvári MSK 1164118:1116 Maros 1172225:1811 Crişana 1071220: 915 Nagybánya 1163221:1115 Aranyosgyéres 1162319:1314 lem. CFR 1153315:1513 Nagykároly 1143419:1611 Tord­a 10­35212:11­­1 Vagongyár 1142513:159 IRA 1133514:179 Crișul 1124517:228 Aradi CFR 11137 8:185 Corvinul 1121810:235 11047 7:194 Kispályás kézilabda Szombaton és vasárnap Temesvá­ron a CFR kisstadionban került sor az országos osztályozó-bajnokság tar­tományi szakaszának a küzdelmére. A férficsapatok tornája a Resicai VSK győzelmét hozta, a női csapa­tok közül pedig a Temesvári Cons­tructorul bizonyult a legjobbnak. íme az eredmények: Női bajnokság A Constructorul a Lugosi MSE ellen 24:3, az UTA ellen pedig 17:4 arányú győzelmet aratott. Az UTA­­Lugosi MSE találkozót az aradiak nyerték meg 7:6 arányban. Az első helyen a Constructorul végzett az UTA, illetve a Lugosi MSE ellen. Férfibajnokság Resicai VSK-IC Arad 37:18, Te­mesvári CFR-IC Arad 18:12, Resicai VSK-Lugosi Timişul 28:16, Lugosi Timişul-IC Arad 25:16, Temesvári CFR-Timişul 25:13. A döntőben Resicai VSK-Temes­­vári CFR 24:12 (8:3). Bajnok: Resicai VSK, 2. Temesvári CFR, 3. Lugosi Timişul. Ifjúsági bajnokság Az országos ifjúsági bajnokság tar­tományi szakaszát Resicán és Temes­váron rendezték. Resicán az RVSK került ki győztes­ként a fiúcsapatok találkozójából. A resicaiak a Banatul KSK ellen 10:9, az Aradi Tanulók Sportiskolája csa­pata ellen pedig 15:8 arányú győzel­met arattak. A Banatul 15:8 arányban győzött az Aradi TS együttese ellen. Pillanatfelvétel a Resicai VSK-Lugosi Timişul kézilabda-mérkőzésről I. CSOPORT bajnoki táblázat: Şoimii-Boksani Metalul 2:1 (1:0) A két jóképességű csapat találko­zója színvonalas játék után a Şoimii megérdemelt győzelmével végződött. Az első félidőben a hazai csapat volt többet támadásban. A 27. perc­ben Meszecsov lefutotta a védelmet, beadását Baztetzki küldte rendelte­tési helyére. Szünet után változatos volt a játék képe és a 70. percben formás támadás után Munteanu egyenlített. Két perc múlva Floareş pompás szabadrúgása a balsarokba talált utat 2:1. Voinţa-Aninai Minerul 2:2 (1:2) Változatos küzdelem után valós döntetlen eredményt hozott a talál­kozó. Már a 4. percben Hoffmann megszerezte a vezetést. A 12. perc­ben a bányászok egyenlítettek Red­­nic éles lövésével, amelyet Pécs, a Voinţa kapusa beejtett. A 32. percben Roşu beadását Rednic küldte a hálóba. 1:2. Szünet után, a 60. perc­ben Svell-Hoffmann-Kneipp volt a labda útja és utóbbi lövése a kapuba surrant. Temesvári Progresul- Dettai Furner 3:1 (1:0) A hazai csapat végig kezében tar­totta a játék irányítását. A dettai együttes végig védekezésre rendezke­dett be és emiatt a csatárok kevés támadást vezettek. A 43. percben Serbescu szerezte meg a vezetést­­ fejesgóllal. Az 55. percben Bumbacu labdája a hálóba talált utat, 2:0. A 71. percben Paul javított, 2:1. A 86. percben Bumbacu gólja állította be a végeredményt. Orsóval Vaskapu-Resicai Muncitorul 1:1 (0:0) Góllövő Ghise, illetve Ionescu. Izvorul-Olimpia 0:0 A resicai csapat értékes pontot hagyott Boksánon. Recolta-Oravicai SE 0:2 (0:0) Az 55. percben tizenegyesből Rui, majd a 87. percben Persze volt ered­ményes. Gál­aljai Progresus- Csákovai Progresul 1:2 (1:2) A csákovai csapat a 14. percben Dobrnda révén megszerezte a veze­tést. A 30. percben Szabó egyenlített, de egy perc múlva Minda lövése a hálóban kötött ki, 1:2. Szünet után mindkét csapat sokat veszélyeztetett, ám az eredmény nem változott. II. CSOPORT A bajnoki táblázat: Banatul-Electromotor 3:1 (0:0) A pompásan hajrázó cukorgyári csapat értékes győzelmet aratott az Electromotor ellen, amely fölényben volt­­ az első 70 percben, de csatárai számos helyzetet kihagytak. Az első félidő meddő fölénye után, a 48. percben Gogan szerezte meg a vezetést. A 75. percben Sintimbreanu egyenlített. Két perc múlva a nagyon tehetséges Jivanov labdája a háló­ban kötött ki. Az utolsó előtti perc­ben ismét Jivanov küldte rendelte­tési helyére a labdát. Tehnometal-Lippai Victoria 2:1 (1:1) Nagy küzdelem után a temesvári csapat nyerte az értékes bajnoki pon­tokat, annak ellenére, hogy a Tehno­­m­etal csatárai sokat kapkodtak és hibáztak. A vendégek jól játszottak­­ az első félidőben. Szünet után a teljes csapat védekezésre rendezke­dett be és ez a taktika nem vált be. Külön dicséretet érdemel Socol, a Victoria kapusa, aki sok veszélyes labdát mentett. A 9. percben a lippa­­iak szerezték meg a vezetést Ivan góljával. A 20. percben Diminescu egyenlített, majd a 65. percben Avra­­movics fejesgólja döntötte el az ered­ményt. A 79. percben Ernestet a kapu előtt három méterrel felvágták, Florus játékvezető tizenegyest ítélt, majd megváltoztatta döntését és köz­vetett szabadrúgást rúgatott­­ 14 mé­terrel a kaputól (?). Unirea-Ceramica 1:2 (0:0) A zsombolyai csapat nagy küzde­lem után, két perccel a mérkőzés befejezése előtt be tudta biztosítani győzelmét. A 46. percben Borsán szerezte meg a vezetést. Két perc múlva a hazai együttes Rusu góljával egyenlített. A győztes gólt a 88. percben Borsán helyezte a hálóba. Teba-Törekvés 0:2 (0:1) A cipőgyári csapat újabb értékes győzelmet aratott, ezúttal Aradon a jóképességű Teba ellen. A 15. perc­ben Bujdosó szabadrúgása megtalálta a rést a sok láb között és a hálóban kötött ki. A 85. percben Hodineanţu beadását Vastag értékesítette. A Laminorul-Vörösacél, Lugosi MSE-Karánsebesi CFR és a Pécskai Progresul-Aradi SC mérkőzést elha­lasztották. Tartományi bajnokság Oravicai SE 12101127:1021 Olimpia 12 82218:101S Șoimii 12 64225: 916 Recolta 12 55217:1315 Minerul 12 54324:1214 Boksáni Metalul 12 62­416:1414 Tem. Progresul 12 51617:2311 Detta 12 34520:2010 Csákova 12 34519:2310 Boksáni Izvorul 12 34512:1810 Voința 12 24624:268 Muncitorul 12 32720:238 Orșova 12 24614:278 Gátalja 12 21910:355 Ceramica 1274126:1318 Vörösacél 1180325:1016 CFR 1172221:1216 teba 1263326:2215 törekvés 1261523:2013 Electromotor 1252526:2012 Tehnometa­ 1244421:2212 Unirea 1252517:2012 Laminorul 1135320:1911 IC Arad 1133512:169 Banatul FZ 1241718:289 Lippa 12174 7:149 Lugosi MSE 1131715:267 Pécska 11119 8:233 Kedd, 1961 november 14 * ^- -v. »*— Atlétika Vasárnap Temesváron a Vadász­erdőben bonyolították le az országos egyéni és csapat terepfutó-bajnokság tartományi szakaszát, amely a követ­kező eredményekkel végződött: Csapatverseny: Nők - Politechni­kai Intézet 6 pont. Lányok: Politech­nikai Intézet 18 pont. Serdülő lányok - Banatul KSK 11 pont, Resica 9 pont, Temesvári Progresul 23 pont. Férfiak: Temesvári Progresul 14 pont, Resicai VSK. 26 pont. Ifjúsági: Resica 18 pont, Banatul KSK 33 pont, Politechnikai Intézet 33 pont. Serdülő fiúk: Temesvári Tanulók Sportisko­lája 12 pont, Resica 34, Arad 35 pont. Az egyéni győztesek névsora: Nők: Teodor Aurora (Politechni­kai Intézet); lányok: Ziegler Gerda (Bánáti­ KSK); serdülő lányok: Tira Rodica (Banatul KSK). Férfiak: Veliciu (Progresul); ifjú­sági: Perju (Banatul KSK); serdülő fiúk: Savescu (Temesvári Tanulók Sportiskolája). GROZESCU EMIL, tanár Rajtolnak a terepfutó-bajnokság részvevői ÖKÖLVÍVÁS Szombaton a Sportcsarnokban bo­nyolították le az Ökölvívóbizottság­ Kupa találkozóit, amelyeket a Banatul KSK versenyzői nyertek meg, a CFR SE öklözői előtt. íme, az eredmények - az előlállók a Banatul sportolói. Legkisebbsúlyban Ungureanu ponto­zással veszített Bujdei ellen. Papir­­sulyban Pop Carol p. v. Németh Iván ellen. Légsulyban Kiss pontozással győzött klubtársa, Rosensohn ellen. Pehelysúlyban Marconi p. vesztett Németh András ellen. Könnyűsúly­­ban Ádám Gy. győzött Tudor el­len, akit leléptettek. Balogh győzött Báld­y ellen, aki a III. menetben feladta a küzdelmet. Kisváltósulyban Rigó p. gy. Kovács ellen. Váltó­­súlyban Kossó az első menetben fel­adta a küzdelmet Marosan ellen. Nagyváltósulyban Udvari p. gy. Mo­­mirov ellen. Középsulyban Tătaru p. gy. Némedi ellen. Kisnehézsuly­­ban Kopnik országos ifjúsági baj­nok, nehezen győzött­­ pontozással, a szívósan küzdő Weber ellen A rendezőség nem gondoskodott orvosi szolgálatról, és emiatt a ver­senyt csak félórás késéssel tudták megkezdeni! Röplabda A-OSZTÁLYÚ FÉRFIBAJNOKSÁG Temesvári Ştiinţa-CSO Craiova 3:2 (13:12, 13:13, 11:13, 13:2, 13:2) A két csapat tudása közötti kü­lönbséget az utolsó két játszma ered­ménye fejezi ki. A Ştiinţa az első három játszmában könnyelműen ját­szott és lebecsülte ellenfelét! A külföld sportja Nemzetközi vonalon a három VB- selejtező színhelye — Isztambul, Szó­fia és Berlin — felé fordult a labda­rúgás kedvelőinek figyelme vasárnap. A döntő jellegűnek bizonyult találko­zókon az erők kiegyensúlyozott voltát jelzi, hogy valamennyin mindössze egy-egy gólkülönbségű győzelem szü­letett. Ám két válogatott — a szovjet és a svájci — együttesnek ennyi is elég volt ahhoz, hogy 1962 nyarán, mint a VB 16-os döntőjének egyik jo­gosultja, a Chilébe induló egyik re­pülőgépben helyet foglaljon. Az ered­mények: Isztambul, Szovjetunió—Török­ország 2:1. Az V. csoport döntő talál­kozóján a szovjet együttesnek a dön­tetlen is elég lett volna a továbbju­táshoz, így valamennyi mérkőzésből győztesen került ki, pontszáma a maxi­málisan lehetséges­­. Szófia: Bulgária—Franciaország 1:0 (0:0). 56.000 lelkes szemtanú előtt fergeteges iramú, izgalmas küzdelem­ben a hazai együttes a 89. percben szerezte meg a győzelmet! A bolgár csapat kiegyenlítette nagyhírű ellen­fele előnyét s 6 pontjával kivívta, hogy a továbbjutásért — semleges pályán — harmadik mérkőzésre kerül­jön sor. Berlin, Svájc—Svédország 2:1. VB-selejtező az Olimpia-stadionban. Svájc együttese a megismételt, tehát a 3. mérkőzésen, idegen pályán is győzött, s így az I. csoportból Svájc került a chilei 16-os mezőnybe! A labdarúgó VB 16-os döntőjébe ed­dig 12 ország válogatottja került, mégpedig: Európából: Szovjetunió, Anglia, MNK, NSZK, Svájc és Olasz­ország; Amerikából: Brazília, Argen­tina, Chile, Uruguay, Mexikó és Ko­lumbia. A még „kiadó“ 4 hely egyi­kére Csehszlovákia vagy Skócia, Bul­gária vagy Franciaország kerülhet, míg a JSZNK, illetve a spanyol vá­logatott — gyenge ellenfeleiket te­kintve — szintén a döntő biztos részt­­vevőjének tekinthető. Szerkesztőség (Telefon 55-94, 55-95) és kiadóhivatal (Telefon 55-74), Engels utca 2. szám .