Ujság, 1929. május (5. évfolyam, 98-120. szám)

1929-05-28 / 118. szám

KEDD, 1929 MÁJUS 28 Pozsonyban sem tudott győzni az angol liga tizedik helyezettje Ötödik meccsét is elvesztette a Hudders­­field Town. A külföldi futballeredmények A Newcastle United, az angol liga tizedik he­lyezettje, miután a milánói Ambrosiana ellen 1:0 arányban győzött, majd Bécsben a WAC-tól 2:0-ra vereséget szenvedett, vasárnap Pozsony­ban a Bratislavához ereszkedett le, amely sűrű­ érintkezést­­tart fenn a magyar csapatokkal és legutóbb a Nemzetitől, majd a Bocskaytól ka­pott ki. A Newcastle négy ízben nyerte meg az angol ligát, kétszer pedig az Angol Kupát, sen­kit sem lepett volna meg tehát, ha Pozsonyban legalább 12 góllal győzött volna. Csakhogy a megfordítottja történt. A Bratislava ugyanis 8:1 (2:1)-re verte az angolokat, amilyen katasztrofális gólaránnyal az angol amatőrcsapatok sem kaptak ki a kontinensen A Newcastle United a mezőnyben finoman kom­binált, a gólokat pedig közben a Bratislava rúgta: Uher négyet, Csambal kettőt, Priboj és Bulla pe­dig egyett-egyet, amellett a pozsonyiak Priboj sérülése miatt az utolsó 15 percben csak tíz emberrel játszottak. Biró Braun (Bécs): A Huddersfield Town újabb vereséggel fejezte be kontinentális túráját. Az angolok, akik szom­baton Prágában a Spartatól 3:2 gólaránnyal kaptak ki, vasárnap Lipcsében Középnémetország amatőrválogatottjaitól 5:3 (0:1)-ra szenvedtek ve­reséget. A Huddersfield kiábrándítóan rosszul játszott. Góljait Jackson (2) és Cumming lőtte Biró­ Cesnar (Prága). A Huddersfield összesen öt meccset játszott a kontinensen. Négyet elvesz­tett, egyszer pedig (a Ferencváros ellen) eldön­tetlenül végzett. Passzív gólaránya 8:16. A tengerentúlról is angol csapat vereségéről számolnak be. London nagyszerű csapata, a Chelsea játszott ugyanis Buenos Airesben, ahol azonban Argentína válogatottjaival szemben 4:0 arányban alulmaradt. Előfordul azonban, hogy győznek is az an­golok. Ez a csoda a ligabajnok Sheffield Wednes­­day-ve­l esett meg, amely Lausanne-ban a Sport-ot 4:0 arányban győzte le. Az angol csapatoknál sokkal imponálóbb si­kerrel mutatkozott be Skoda válogatott csapata, amely Bergenben Norvégia válogatottjaival üt­között meg és fölényes játék után 7:3 arányban győzött. Franciaország reprezentánsai csak Magyar­­ország és Portugália ellen tudtak győzni. Azóta a spanyoloktól, az angoloktól, sőt a jugoszlávok­­tól is kikaptak. Vasárnap Lüttichben Belgium válogatottjaival kerültek szembe, de újabb vere­séget szenvedtek. Belgium ugyanis 2:0 félidő után 4:1 arányban győzött. Bíró: René Mercét. A brandenburgi kerület bajnokságáért vasár­nap ütközött meg harmadszor a csoportgyőztes Hertha és a Tennis Borussia, miután az első meccsen a Hertha, a másodikon pedig a Borussia győzött. A 35.000 néző előtt lefolyt harmadik meccs 5:2 (3:0) arányban a Hertha győzelmével végződött, amely így a birodalmi bajnokság dön­tőjébe kvalifikálta magát. Bécsben a liga utolsó helyezettje, a Brigit­tenau 2:1 (0:1) arányban legyőzte a Rapidot, de miután az Admira is kikapott, változatlanul a Rapid vezet a bajnokságban. Az Admira egyéb­ként a Viennától szenvedett 3:1 (1:1) arányban vereséget, az utolsó előtti helyezett, Slovan a WAC-tól 3:3 (1:1) gólarányú eldöntetlent csikart ki, míg a Florisdorf a Herthát 4:2(1:0)-re, a Sportklub pedig a Wackert 1:0(0:0)-ra verte. A tabella első háromjának helyezési sorrendje a következő: 1. Rapid 18 mérkőzés 43:24 gól 26 pont 2. Admira 19 mérkőzés 46:24 gól 25 pont 3. Florisdorf 20 mérkőzés 45:34 gól 24 pont A cseh liga utolsó fordulójában (mindössze a Kladno—Liben meccs lejátszatlan) a Slavia 5:1 (1:1) arányban győzött a Kladno ellen a Bohe­­mians 3:2(1:1)-re a Liben ellen, míg az utolsó he­lyezett, Cechie Karim­ a Spartatól 0:0 arányú el­döntetlent csikart ki. A liga állása a következő­ Küzdelem az amatőr futballbajnokságért. A két amatőrderby közül a Törekvés—MTK közli, mint az ősszel, most is a kékfehérek győzelmé­vel végződött, míg az FTC, miután vasárnap az UTE-et is sikerült legyőznie, a Springer-csoport bajnokának tekinthető. Eredmények: Springer-csoport: FTC—UTE 2:1 (1:1), 33 FG —URAK 4:3 (1:2), Testvériség—KTC 3:1 (2:0), Ferencvárosi Vasutas—UTE 4:0 (1:0), TTC—BTC 4:1 (1:1). Oprée-csoport: MTK—Törekvés 3:2 (2:1), BSE­­—RAOE 4:2 (3:1), Vasas—BSzKRT 4:2 (2:0), Vi­lágosság—­Postás 2:2 (1:0), III. ker. TVE—MÁV gépgyár 1:0 (1:0). Hírek a tenniszsport frontjáról. A francia nemzetközi lagitennisz-bajnokságok során va­sárnap eljutottak a párosversenyek döntőjéig. A férfipárosban két francia pár került egymással szembe és Borotta—Lacoste 6:3, 3:6, 6:3, 3:6, 8:6 arányban, kétórás küzdelemben, győzött Brug­­non—Cochet ellen. A vegyes párosban a Miss Bennett—Cochet-pár aratott győzelmet az ame­rikai Wills—Hunter-pár ellen. — A férfi egyes első fordulójában Kehrling Béla 6:4, 6:1, 6:1-re vert a francia Martin Lec­eayt. — A Davis Cup amerikai zónájában az USA csapata 4:1-re győ­zött Japán ellen. Újszerű stafétaverseny a BBTE atlétikai via­dalán. A BBTE vasárnapi atlétikai versenyének egyetlen érdekes száma a fizszer 300 méteres sta­féta volt, amelyet a BBTE nyert meg 6 p. 18.2 n. alap a 6 p. 20 mp.-et futó MAC és az MTK 1.Slavia 12 101 1 47:15 21 2.Viktória Ziskov 128 2 2 37:17 18 3.Sparta 125 3 4 32:21 13 4.Bohemians 126 2 6 33:31 12 5.Kladno 113 2 6 17:308 6.Liben 112 1 8 16:445 7.Cechie Karim­ 121 3 8 8.325 UJSAti Budapest—Lipcse 12:3 (5:0) Lipcsében is fölényesen győzött a magyar vizipólóválogatott Lipcse, május 27. (Az Újság tudósítójá­nak telefonjelentése.) Budapest válogatott vi­­zipólócsapata, amely Prágában és Berlinben szép győzelmeket aratott, hétfőn este Lipcse válogatott vizipólóegyüttesével játszott, amely­nek javarésze Poseidon-játékosokból állott. A magyar csapat ezúttal is biztos győzelmet ara­tott s már az első félidőben annyira bebizto­sította győzelmét, hogy a második félidőben engedhetett az iramból s helyenként a lip­cseieket is szóhoz juttatta. A gólok közül Németh hatot, Vértesi hár­mat, Homonnai kettőt, Halasi egyet dobott, a lipcsei gólokat Jensch (2) és Eckstein szerezték. A vizipólómérkőzéssel kapcsolatban úszómér­­kőzés is volt, a hatszor 50 méteres gyorsúszó­­stafétában a lipcseiek 3­0. 6 mp. alatt győztek a budapestiek felett, akiknek 3 p. 8 mp. volt az idejük. A négyszázméteres gyorsúszásban a lipcsei Eckstein 5 p. 20.1 mp. alatt legyőzte Halasit. A magy­ar csapat Lipcséből Drezdába utazik, ahol szerdán játszik. Budapest—Berlin 8:2 (5:0) Pénteki prágai mérkőzése után vasárnap este Berlinben állt starthoz a magyar csapat a Berlin —Budapest városközi mérkőzésre. A Lunabad nézőtere ezúttal szűknek bizonyult a közönség be­fogadására. Mindenki látni akarta a magyar csa­patot, amely a múlt évben Budapesten 11:0-re verte a berlinieket, majd a stockholmi olimpia vízipóló döntőjében, éppen Németországgal szem­ben, a meghosszabbított időben alulmaradt. A hangulat, Berlin részéről, meglepően biza­kodó volt, sőt Komjádi Béla is, okulva a prágai mérkőzés tanulságain, ahol a második félidőben kiütközött a fedett uszoda hiányában a fiúk hiá­nyos tréningje, mindössze 2—3 gólkülönbségű győzelmet remélt. A prágai „meccstréning" azon­ban igen jó hatással volt a magyar csapatra, amely legjobb napjaira emlékeztető ragyogó stí­lusban játszotta végig a mérkőzést és csak azért nem győzött még imponálóbb gólaránnyal, mert a második félidőben, a hétfői lipcsei mérkő­zésre való tekintettel, alaposan lefékezett. A magyar csapat kapuját Bródy helyett ezút­tal Budai védte, aki az első gólnál súlyosan hibá­zott, azontúl fényes sikerrel debütált. De brillián­san játszott a csapat minden egyes embere, pedig nem csekély ijedelmet keltett, mikor Homonnai II. az első félidő közepén a szemén súlyosan meg­sérült, de fájdalmai ellenére is a tőle megszokott lelkesedéssel és bravúrral küzdötte végig a meccset. A vezető gólt, négyméteres büntetőből, Német dobja, aki rövidesen újabb két gólt szerez, a kö­vetkező kettőt pedig Vértesi. Szünet után Ro­­meike, Berlin középcsatára, Budai jóvoltából 5:1-re szépít, mire Német—Halasi—Német három góllal felel, de Kornerből Burse "jobbszélső csatár­nak is sikerül újabb gólt dobnia. A mérkőzést Nussbaum dr., a német vízipóló­­csapat kapitánya kiválóan vezette. Szerinte a magyar csapat technikai tudása Amsterdam óta fejlődött. Le akarják fújni a Newcastle United budapesti játékát Kedden döntenek az angolok vendégjátéka ügyében , addig nem állítják össze a magyar profiválogatottat Csütörtökön kellene Budapesten vendég­szerepelni a Newcastle United angol professzio­nista csapatnak, erre a szereplésére azonban aligha kerül sor, mert az angol csapat bécsi gyenge bemutatkozása után Pozsonyban, a Bratislavától 8:1 arányú súlyos vereséget szenvedett, ami a magyar közönség érdeklődé­sét az angolok irányában a minimálisra csök­kentette. A Newcastle-meccs rendezői a po­zsonyi csúfos vereség után le akarják fújni az angolok csütörtöki vendégjátékát. Éppen ezért a professzionista szövetség vezetői érintkezésbe léptek a hétfő éjjel Prágába érkezett Fodor Henrikkel, akit arra kértek fel, hogy a New­castle vezetőivel bontsa fel a megállapodást. Hogy Fodor dr.-nak sikerül-e az angolokkal a szerződést felbontani, kedden délelőtt dől el, ezért Máriássy Lajos dr., a professzionista szö­vetség kapitánya hétfőn nem állította össze válogatott csapatát, hanem megvárja a Fodor Henriknek keddi tárgyalásairól befutó jelen­téseket. " Csak a finisben gyűrte le a félidőben 2:1-re vezető Somogyot a Hungária és a Vasast az Újpest Szombathelyen a szerencsésebb Ferencváros a legminimálisabb gólkülönbséggel győzött A szürke, derbymentes bajnoki forduló, ami­lyen izgalommentesnek ígérkezett, annyira izgal­massá alakult a három favorit csapat küzdelmei­ben, amelyek csak a finisben tudták megszerezni, illetőleg bebiztosítani a győzelmüket. A legvál­­ságosbb perceket a Ferencváros élte át Szombat­helyen, ahol ugyan már a játék elején megsze­rezte a vezető gólt, de a kiegyenlítés veszélye az utolsó percekig éppen úgy fenyegetett, mint a Fe­rencvárosnak újabb gólja, de végül a zöldfehérek vonultak le győztesekként a pályáról. Éppen nem lett volna azonban igazságtalan, ha a Sabaria legalább egy pontot szerez. Mindenesetre bebizo­nyította a szombathelyi profiegyüttes, hogy nem veszett ki belőle a virtus és különösen veszélyes rivális lesz azokon a meccseken, amelyeket ott­honában fog lejátszani. Ugyancsak nehezen alakult ki a Hungária győzelme is a Somogy ellen, amely óriási lendü­lettel vetette magát a küzdelembe és rajta is ütött a kényelmeskedő és az ellenfelüket látszólag le­becsülő kékfehéreken, amennyiben 35 perc után két gól előnyt szerzett, miközben a két center­­half, Kalmár és Kvasz külön versenye is a So­mogy középfedezetének a javára dőlt el. Mikor már nagyon égett a Hungária lábai alatt a talaj, Kalmár, a már bevált recept szerint, a csatársor dirigensének rukkolt előre és a csapat átcsopor­tosításával már meg is volt mentve a meccs a kékfehérek javára, de örök probléma marad, hogy miért nem tudja Kalmár a Hungária half­­sorának tengelyében azt a ragyogó formáját ki­játszani, amit a legutóbbi bécsi magyar-osztrák mérkőzésen produkált? Nem volt könnyű dolga az Újpestnek sem, amely szintén csak a finisben tudott az óriási lel­kesedéssel küzdő Vasasok fölé kerekedni s igy az előlálló csapatok sorrendjében nem következett be semmi változás, mint az, hogy a Ferencváros, a Hungáriával szemben, javított a gólarányán, holtverseny esetén tehát, a mai helyzetben, a zöldfehéreké lenne a bajnokság. A III. kerületi FC negyedik helye csak pün­kösdi királyság volt, mert visszahódította tőle a Budai 33-asokat meglepő fölénnyel verő Bocs­­kay, amely azonban három gólkülönbségű győzel­met elsősorban annak köszönhette, hogy a 33-asok egyik legjobb játékosa Eldlmár, már az első percekben harcképtelen lett. Simán győzött, sőt kapott gól nélkül úszta meg a Bástya a Kispest elleni mérkőzését, amelyre pedig a kispestiek előnyösen átcsoportosítva áll­tak starthoz, gólképtelenségükön azonban az át­csoportosítás sem segített. Míg az első helyeken nem változott meg a csapatok helyezési sorrendje, az alsóbb régiókban komplikálódott a helyzet, amennyiben most négy csapatot: a Sabariát, a Kispestet, a Vasast és a Budai 33-asokat majdnem egy­formán fenyeget a kiesés veszélye. Az öt mérkőzés részleteiről a következőkben számolunk be: Hungária—Somogy 5:2 (1:2). A kaposvári csapat szabadon hagyott csatársora pompásan használja ki a kínálkozó helyzeteket és miután Blum, szinte egymaga, bravúrosan veri vissza a kékfehérek támadásait, a Kiéber mellől ügyesen ő meglógott­ Bábl, majd a Hungáriától elhódí­tolt Kitti két gól előnyt szerez, mire a Hungária jobbszárnyának támadását Skvarek értékesít­i góllá. Szünet után a Hungária nyomasztó fö­lénybe kerül, de csak kornerekkel veszélyeztet, gólokkal csak Kalmárnak a csatársorba való bevonása után. Skvarek centernek szánt labdája eredményezi a kiegyenlítő gólt, Hirzer szabad­rúgását Kalmár plaszírozza, majd Jeckl lő szép gólt. Szitrakovicsot sértő megjegyzéséért a bíró kiállítja, végül elgáncsolásáért a tizenegyesből lőtt ötödik góllal áll bosszút Kalmár. Viczenij: Edének a testi erőnek a megengedett határokon belül való kihasználását elbíráló ítélkezéseivel mindenben egyetértettünk, Jecklnek kétszeri le­­terítéséért azonban feltétlenül tizenegyes járt volna. Ferencváros—Sabaria 1:0 (1:0). Weinhardt segítségével Takács II. már az első percekben gólt lő, azontúl feltűnően kíméli magát, de alig is kerül újabb gólhelyzetbe, miután Túrást a második félidő 15. percében Nagy k­ockautolja. A bajnokság állását a legszemléltetőbben az alábbi tabella tünteti fel, amelyben vesztett pon­tok alapján soroljuk fel a csapatok állását: Hungária 18 mérk. 65:19 gól 30 p. 6 veszt. p. Ferencváros 20· 71:19 ·32 •8 » · Újpest 19» 56:31 »26 »12» » Bocskay 19‹ 32:37 ·20 »18» · 111. kerületi FC 19· 24:29 »20 :18» » Bástya 19· 34:27) 19 »19» ‹ Somogy 18» 23:40 ·15 »21» » Nemzeti 20· 26:35» 17 »23» ‹ Sabaria 17· 22:37» 9 :25» » Kispest 19· 20:42» 13 »25» ‹ Vasas 19 25:56 ·13 :25» » Budai 33-as 19· 28:54 ·12 »26» ‹ 13 Szünet után a szombathelyiek voltak fölényben, de a gól előtt sokat rontanak, másrészt Amsei szenzációsan mentett. Újpest—Vasas 1:1 (1:1). A tizenegyesek ked­velődnek jó napjuk volt, mert ezen a meccsen úgy potyogtak a tizenegyesek, mint a Newcastle pozsonyi meccsén a Bratislava góljai. Az első számú tizenegyest P. Szabó elhibázza, a máso­dik számút Himmer behelyezi. Avar három gól­jával 3:1-re javítanak a lilafehérek, végül a harmadik számú tizenegyesből Borsányi újabb gólt szerez. Bocskay—Budai 33 4:1 (2:0). Steiner, a 33-sok balösszekötője már az első percekben harckép­telenné vált, ami a pesti csapatot alaposan meg­­handicapeli. Markos és Semmler 2—2 góljával különben biztosan győznek a debreceniek, alig a fehér feketék egyetlen gólját éppen a sérült Steiner­­ fejelte. Bástya—Kispest 3:0 (2:0). A szegediek na­gyon szerencsésen csoportosították át csapatu­kat, sőt fölényes győzelmük a Dénes — Wégner, Lenkey I.-védelem ellen bravúrszámba megy. Y­eiglhoffer szabadrúgásából esik a vezetőgól, a másik kettőt Possák lőtte. II liga: Attila—Rákospalota 5:0 (1:0), Pécs- Baranya—Zalakanizsa 4:3 (2:1), Turul—Soroksár 3:2 (3:0), Józsefváros—Pesterzsébeti Húsos 2:1 (1:0), Erzsébetváros—Terézváros 2:2, Bak TK— Vác FC 0:0. Az Újpest—Vasas-mérkőzésen a kö­zönség ugyancsak zúgolódott Vass Ernő bíráskodása ellen. Amikor a második igazságtalannak vélt tizenegyest meg­ítélte, a tribünön, egy Vasas-párti néző így aposztrofálta: a Vasas-meccsen Vass bíró vasat sem ér. A Moulin Rouge nyári helyiségét alakítják át sportcsarnokká „A nagymezőutcai Moulin Rouget sportpalotává alakítják át“ címmel vasárnap megjelent cikkünk sportkörökben igen nagy feltűnést keltett. A Moulin Rouge-nak azonban nem — mint elírás folytán közöltük — a nagymezőutcai helyiségét, hanem a városligetben levő helyiségét alakítják át, ahol eddig nyáron a Moulin Rouge tartott előadásokat. A Hellas úszógárdája Parisban. A magdeburgi Isellas és Paris úszógárdájának vasárnapi pá­risi összecsapása a következő eredménnyel vég­ződött: 400 m.: 1. Paris 5 p. 03 mp., 2. Rade­­macher II. 5 p. 38 mp. 100 m. hát: 1. Schomburg (Hellas), 1 p. 18 mp. Hatszor 50 m. gyorsstaféta: 1. Hellas 2 p. 57.6 mp. Háromszor 100 m. mell­­staféta: 1. Hellas 4 p. 31 mp. Vizipóló: Hellas— Paris 5:0 (3:0). A német csapatban öt nemzeti válogatott, a párisiban egyetlenegy válogatott sem játszott. Magyar gyephockey-győzelem Bécsben. A Budapesti Hockey Club Bikárral, a BBTE játé­kosával megerősödött csapata Bécsben. Bik­ár (4), Rákosig (2) és Kovács góljaival 7:0 (3:0) arány­ban győzött a Wahringer Sport Club ellen. A mozik mai műsora: BELVÁROSI MOZGÓ: Három sláger! A négy fivér (film­dráma 10 felv., fősz.: Jasmes Hall). Zsibárus (vígjáték 7 felv., fősz.: George Sidney, Marion Nixon). Legény a nyeregben (vadnyugati történet 6 felv., fősz.: Tom Mix). Előadások k­étk.: piros terem 5, 148, VsIIO, zöld terem 8, vasárnap: piros terem 3, 5,­­8, fél 6, zöld terem 4, 6, 8. CAPITOL (a Baross-téren. Tel.: J. 343 37): Az orvos, aki ölt (A kuruzsló, dráma 10 felv., fősz.: Conrad Voidt), ítél a Dnyeszter (dráma 9 felv., fősz.: Olga Csehova és Hans Stüwe). Magyar híradó. Előadások hétköznap 6 órá­tól folytatólag, vasárnap: 4, %1, %10. CORSO-MOZI (Váci­ u. 9. Tel.: Aut. 874 02). Az idény leg­jobb filmjeinek egy-egynapos reprize: Kedden: Rémnapok Szibériában (filmregény 8 felv., fősz.: Lon Chaney). A­ singapori titok (filmregény 8 felv., fősz.: Ramon No­varro). Előadások hétk.: 5, 7, 9, vasárnap: V.5, 147, 8, 9410. CORVIN-SZÍNHÁZ (Tel.: Aut. 389 88). Kard és korbács (fősz.: Douglas Fairbanks). Kaland a bombagyárban (fősz.: Zoro és Huru). Híradók. Előadások kezdete mindennap: 18.­­ro. DECSI (Teréz körút 28. Tel.: Aut. 213­ 43 és Aut. 259­ 52). Két nagy filmújdonság egy műsorban! A megcsalt asz­­szony (Vera Mirzewa, Urbancsev világhírű regénye filmen 10 felv., fősz.: Maria Jacobini, Jean Angelo, Warwick Ward, Szőreghy Gyula). Kelly és három papája (a Danu­bius vígjátékslágere, fősz.: Dorothy Wick és Oscar Ma­rion). Híradók. Előadások: 4, 6, 8, 10. ELIT MOZGÓ (Lipót­ körút 16. Tel.: 961-51). Csak 16 éven felülieknek! Bánatos utca (dráma 9 felv., fősz.: Greta Garbó). A Csukk-család csemetéje (burleszk 8 felv., fősz.: Mary Ann Jackson). Előadások hétköznap: 5, 8, %10, vasárnap: *47, 8, %10. FÓRUM FILMSZÍNHÁZ (Kossuth L.­u. 18. Tel.: Aut. 895-43 és 897 07).Az orvos, aki ölt (Kuruzsló, fősz.: Conrad Veidt). Nászutasok szállodája (slágervígjáték, fősz.: Do­rothy Gulliver és George Lewis). Híradók. Előadások hétköznap: V-18. ,410. vasárnap: 6, 8, 10. KAMARA-MOZGÓ (Dohány-utca 42. Tel : 440-27): Két film­óriás egy műsorban! Kreutzer-szonáta (Tolsztoj regénye). Végzetes randevú (fősz.: Clive Borden). Előadások hét­köznap: 6, 8, 10, vasárnap: 4, 6, 8, 10. NYUGAT-MOZGÓ: A könnyek asszonya (színmű 8 felv., fősz. Corine Griffith). Marietta királysága (vigj. 9 felv., fősz.: Lia Mara). Hazárd játék (amerikai történet 10 felv., fősz.: Collen Moore és Edmond Lowe). Előadások hétköznap: Vas. %8. %10, vasárnap: 3. %5, M9, 10. OMNIA (József körút 31. Tel.: J. 301 25. Személyzeti jutalom­játékok: Spion (fősz.: Willy Fritsch és Rudolf Klein Rogge). Bércek lovasa (filmjáték 8 felv.). Előadások: 1 7. 0410. ORION FILMSZÍNHÁZ (IV Eskü­ut 1 Tel : Aut *31 D2). Nagy repriz-műsor: A sejk fia (fősz.: Rudolphe Valentino és Bánky Vilma, regényes történet 9 felv.). What price glory (A nagy szüret, dráma 12 felv., fősz.: Dolores Dal Rio). Híradó. Előadások mindennap: 5, *48, ^10. PALACE FILMSZÍNHÁZ (Newyork-palotával szemben Tel . J. 365 23). Belfegor (bűnügyi történet Páris rejtelmeiből 12 felv.). Vadmacska (életkép 6 felv., fősz.: Adolphe Menjou és Mary Pickford). Burleszk és híradók. Előadá­sok hétk.: 916. 8. 10, vasárnap: 4. 6. 8. 10. ROYAL-APOLLÓ (Tel.:­­ 429-46 és 419-02). A sejk fia fke­­leti történet 9 fej., fősz.: Bánky Vilma és Rudolf Va­lentino). Kalózok (amerikai dráma 8 felv., fősz.: Victor Mc­ Laglen és Lois Marán). Híradók. Előadások hétköz­nap: 6, 8, 10, vasárnap: 4, 6, 8, 10. RADIUS FILMSZÍNHÁZ (Nagymező­u 22-21 Tel 1 Aut 202-50 Aut. 220 98). Belphegor (Grand-guignol filmjáték, fősz.: R. Wavarre és Lucien Dalsine). A vadmacska (egy árva kisleány története, fősz.: Mary Pickford és Adomaho Menjou). Magyar­ és Paramount híradók. Előadások hét­köznap: 6. 8. 10. vasárnap: 4. 6. 8. 10. TURAN-MOZT: Bagdadi tolvaj (12 felv., fősz.: Anna May Wong és Douglas Fairbanks). Csárdáskirálynő (10 folv., fősz.: Liáne Haid, Oscar Marion és Székely Ibolya). Elő­adások: 5. VIk.­­10. ITFA FILMSZÍNHÁZ (Teréz körű 1­60 Tel.: L 921-33 és L 921-32): 1. Magyar híradó. 2. Ufa viághiradó. 3. Állat­­barátságok 4. Állatmozgások az időmikroszkópon. 5. Menj orvoshoz! (Ne b­racon viasza az álszemérem. Jrtrv­­zc­ck egy orvos rolójából. Ufa kidturfilm 8 felv.). Elő­adások kezdete hétköznap és vasárnap ugyanaz. Külön előadások nők részére: 5, 8, férfiak részére:­­7,­­ll0.