Vas Népe, 1981. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-06 / 234. szám

Szerdán jön a Békéscsaba Gól nélküli döntetlen ,fi­ata Tranico­­i­on­t. Újabb vasi ralisadét nyert a Répcelak Pénteken este nagyon boldogok voltak Csepelen a Haladás szurkolói. Nemcsak az egy pontnak örültek, hanem annak, hogy a csapatnak van tartása, nem ijed meg ide­genben sem. Szervezetten védekezik, s szin­te villanásszerűen lendül ellentámadásba. A hátsó sorokkal nem is volt baj a csepeli stadionban, a taktikai utasításnak megfe­lelően látta el mindenki a feladatát. Jó volt a játék szervezése is a középpályán, csak a támadóktól jött hamar vissza a lab­da, a megszokottnál nehezebben tudták elöl tartani. Voltak olyan jelenetek, amikor né­mileg a szerencse is segített a Haladásnak, de a másik kapunál is eshetett volna gól. Éppen ezért az egy ponttal mindkét csapat elégedett volt, egyrészt azért, mert a mási­kat nem is érdemelte volna meg. — Örülök, hogy végre nem remeg a csapat lába idegenben sem — mondotta a mérkőzés után dr. Németh István, a Hala­dás budapesti Baráti Körének alelnöke. — El kell hinniük a fiúknak, hogy a mostani mezőnyben mindenki legyőzhető, még Bu­dapesten is. Nem kell félni a fővárosban, hiszen a lelátón — minden pályán — sok híve van a Haladásnak. S lesz bizonyára szerdán idehaza is, a hétközi ellenfél a Békéscsaba. A Viharsa­rok gárdája szombaton odahaza döntetlent ért el a ZTE ellen, s jelenleg tizenkettedik helyen áll. Ez persze nem sokat jelent, hi­szen a negyedik helyen tanyázó Haladásnak is mindössze kettővel több pontja van. Szer­dán a Haladás a Békéscsaba mérkőzés 3 órakor kezdődik a Rohonci úton. E fordulót követően szombaton szünet lesz az NB I-ben, mert a magyar váloga­tott a jövő héten Svájcot fogadja a Nép­stadionban. Aztán Debrecenbe utazik a Ha­ladás, majd október 21-én az Osijek (Eszék), 24-én pedig a Ferencváros jön a Rohonci útra. Sabaria SE—Olajbányász SE 0:0. — Safrankó út, 1500 néző, vezette: Nagy Z. Sabaria: Pálinkás — Vá­mos, Tóth, Gáncs, Viszked — Kratochwill, Derdák, Var­ga — Holdosi (Jáger S. a 63. percben), Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Olajbányász: Megyimo­recz — Gondos, Nagy, Kor­mos, Bántó — Balogh, Sava­­nyó, Simonetz — László, Horváth, Kelemen. Edző: Madár Gábor. 10. perc: László bal olda­li szögletrúgása után Bántó a labdát 18 méterről kapura lőtte, de Pálinkásnak sike­rült hárítani. 45. perc: Kelemen átadá­sával Savanyó ugrott ki, 16 méteres lövését Pálinkás a bal felső sarokból ütötte szögletre. 49. perc: László középre adott labdáját Tóth elvétet­te, Balogh tisztán húzhatott­­ , de a 16-osnál men­­t és gyatrán a jobb fok mellé lőtt. Nere: Varga jobbról­­beívelt labdáját- Hbr­i !, nyolc méterről ffe­­apura, Bántó azonban vését M^egyin­or^^^a a két csapatkamtjijpyt dz kérette és Sssgro­­játékra hívta fel a csavarokat. Csalódva távoztak a Saf­rankó útról a szurkolók. A bajnoki táblázaton előkelő helyet elfoglaló két csapat k­apásától sokkal töb­­btak. Erről a találka­­mindent el lehetett ér, csak azt nem, a hogy a várakozástól. Persze a csa­tárok is keveset vállaltak a támadásépítésből, szervezés­ből. A mutatott játék alap­ján igazságos eredmény szü­letett. — Jók: Pálinkás, Vá­mos, illetve Kormos, Bántó, Kiss Árpád További eredmények: Ka­posvár—PVSK 4:1, Komló— Ajka 1:1, Dombóvár—Keszt­hely 2:1, Tapolca— Dunaúj­város 1:1, Bakony Vegyész— Sopron 1:1, Várpalota—MÁV DAC 1:2, Szekszárd—Mohács -Véménd 1:0. A bajnokság állása: Horváth E. 1., Csordás (Csor­ba P.). Edző: Szántai István. Kőszeg: Dervár — Sü­­meghy, Szalai, Rákos, Rapo­­sa — Devecseri, Szűcs, Dras­kovics (Tóth) — Varga, Hök­­ken, Kozmor (Beke). Edző: Varga Levente. Az első félidőben nyújtott jó játék után kiengedett a Bányász. — Góllövők: Né­meth I., Gáspár, illetve De­vecseri (11-esből). — Jók: Biczó, Gáspár, Horváth E. N­., illetve Szalai, Devecseri. Körmendi Dózsa MTE— Győrszentiván 3:0 (2:0). — Körmend, 800 néző, vezette: Benedek. Körmend: Fata — Kovács, Kiss, Polgárdi, Horváth Gy. — Plóta, Horváth A., Föl­des — Horváth G., Gombás, Gál. Edző: Marton Ferenc. Győrszentiván: Molnár — Szarvas, Bognár, Segovits, Otoktics — Stummer (Kiss), Frick, Balogh — Király, Tóth, Németh (Fehér). Edző: Schillinger Rudolf. A körmendiek magabizto­san győztek a jó benyomást keltő vendégcsapat ellen. — Góllövő: Gál (3). — Jók: Kovács, Kiss, Horváth A., Gál, illetve Molnár, Bognár, Frick. — Kállos Zirc-Dudar—Spartacus- Styl 2:0 (1:0). — Zirc, 300 néző, vezette: Horváth L. Zirc: Matek — Tárkonyi, Stieber, Izsa, Tiskás — Rum­mel, Mátyás, Nagy — Bau­mann, Szakács, Kiss. Edző: Barcza Sándor. Spartacus-Styl: Tóth — Kovács L., Friess, Kecskés, Kovács T. — Szalai I. (Csu­tak), Szalai T., Nagy — Vö­rös (Németh A.), Görög, Var­ga J. Edző: Horváth József. Nagyiramú mérkőzés. A Spartacus-Styl a 20. percben kihagyott egy 11-est, ezzel a sorsa meg is pecsételődött. — Góllövők: Mátyás, Bau­mann (11-esből). — Jók: Ma­tók, Mátyás, Izsa, illetve Varga I. — devecseri További eredmények: Csorna— Fűzfő 0:5, Hévíz—Z. Dózsa 1:2, Katona SE—Bottyán SE 2:0, Aj­kai Bányász—MOTIM TE 2:2, Kapuvár—Pét 0:0, Győri Dózsa— Pápai Textiles 2:1. Jelenet a Sabaria—Olajbányász (0:0) összecsapásról. Balról: Savanyó, Simonecz, Derdák, Kratochwill és Holdosi (mind­kettő takarva), Kormos. (Czika László felvétele) 1. Tapolca 8 7 1 — 16- 3 15 2. N.-kanizsa 8 5 3 — 14- 5 13 3. Sabaria 8 4 4 — 8- 3 12 4. Kaposvár 8 5 12 15- 6 11 5. D.újváros 8 4 2 2 13- 5 10 6. Szekszárd 8 5 — 3 8- 8 10 7. Komló 8 3 2 3 11- 8 8 8. Sopron 8 2 4 2 11-12 8 9. MÁV DAC 8 2 3 3 12-16 7 10. Keszthely 8 3 1 4 11-16 7 11. Mohács V. 8 2 2 4 11- 7 6 12. Ajka 8 1 3 4 7-13 5 13. PVSK 8 2 1 5 8-16 5 14. Bakony V. 8 1 3 4 8-17 5 15. Várpalota 8 12 5 10-12 4 16. Dombóvár 8 1­­ 7 3-19 2 t­ óhoz méltó küzdelmet Jobbára a két 16-os folyt a játék, sokszor eseménytelenül. A Sabaria A totó 40. heti eredménye­ spályás sorából kiár, Mi­ezen a találkozón Hor­ Lajos és Jáger L., akik előző bajnoki találkozó­kéi­t jó formában játszottak. Az­ ő pótlásuk nem a leg­­job­ban sikerült, ezért a kö­zéppályások játéka elmaradt 1. BKV Előre—Dorog 0-3 2 2. Balassagyarmat—Budafok 3-2 1 3. Asztalos J. SE—Debreceni VSE 2-1 1 4. Bauxitbányász—Dunaújváros 1-1 x 5. Dombóvár—Keszthely 2-1 1 6. Sabaria—Olajbányász 0-0 x 7. Ascoli—Napoli­­ 0-0 x 8. Cagliari—Internationale 1-1 x 9. Catanzaro—Fiorentina 0-2 2 10. Ccscna—Udincsc 2-1 1 11. Como—Bologna 2-2 \ 12. Milan—Juventus 0-1 2 13. Torino—Roma 2-2 x + 1 Avellino—Genoa 0-0 x T erületi b ajnokság Répcelak­ Bányász—Kősze­gi LATEX 2:1 (2:0). — Rép­celak, 600 néző, vezette: Pá­­der. Répcelak: Németh N­. — Fejér, Németh I., Biczó, Szénhegyi — Csorba J., Gás­pár, Varga — Horváth E. N­.. Milánóba az AC Milán—Haladás Kö­zép-európai Kupa labdarúgó­­i mérkőzésre tervezett útra korlátozott számban még fo­gad el jelentkezéseket az IBUSZ — tájékoztatott ben­nünket tegnap Gergely Ist­ván, a szombathelyi iroda vezetője. A négy napos út érinti Klagenfurtot, Velen­cét, Milánót, Triesztet, Posz­­tojnát és Muraszombatot. A részvételi díj — félpanziós ellátással — 4900 forintba kerül. Ez természetesen nem tartalmazza az útlevél költ­ségeit és a költőpénzt. p labdarúgó NB I-ben vasárnap három mérkőzést ját­szottak. Eredmények: Nyíregy­háza—Újpest 2:1, Ferencváros— Tatabánya 5:1, Rába ETO—Vi­deoton 5:1. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 8 4 3 1 15-10 11 2. Csepel 8 4 3 1 8- 7 11 3. Rába ETO 3 5 2 3 25-19 10 4. Haladás 8 4 2 2 15- 9 10 5. O. Dózsa 8 4 2 2 13- 8 10 6. NYVSSC 8 4 -2 2 9- 8 10 7. FTC 8 4 1 3 20-15 9 8. Vasas 8 3 3 2 19-15 9 9. PMSC 8 4 1 3 11- 9 9 10. TBSC 8 3 3 2 16-17 9 11. Videoton 8 3 2 3 15-14 8 12. B.-Csaba 8 3 2 3 14-14 8 13. Ózd 8 3 14 17-14 7 14. ZTE 8 2 3 3 7-11 7 15. DMVSC 8 2 2 4 12-15 6 16. DVTK 8 2 2 4 11-16 6 17. Volán SC 8 — 4 4 6-14 4 18. SZEOL AK 8 -------- 8 4-22 — Pályacsúcs A Sabaria tekézői május­ban jártak Ausztriában. Ak­kori látogatásuk viszonzása­ként most a Leoben férfi és ■női csapata volt a szombat­helyiek vendége. A hazaiak­­közül a férfiak szerepeltek eredményesen, 296 fával győztek. Sabaria—Leoben 5197—4901. A nőknél a ven­dégek szerezték meg a győ­zelmet, eredményük: Leo­ben—Sabaria 2374—2342. A nemzetközi találkozón Süle László 936 fával új pá­lyacsúcsot ért el. Férfi kosárlabda NB I. Győzelem A Vasas Izzó elleni szom­bati találkozót követően va­sárnap a dupla forduló má­sodik napján hazai környe­zetben szerepelt a Dózsa MTE NB I-es férfi kosár­labda csapata és a várako­zásnak megfelelően győzött is. Körmendi Dózsa MTE— Oroszlány 82:74 (47:39). — Körmend, 500 néző, vezette: Szittya, dr. Garamvölgyi. Körmend: Fodor P. (4), Trümmer (20), Németh (17), Vavra­­(10), Bebes (27), ese­tte: Szendrei (4), Török, Sí­pos. Edző: Patonay Imre. Oroszlány: Bocskor (6), Krajhynik (20), Janny (16), Hilcz (13), Kostyál (12), cse­re: Baumann (2), Varga (5). Edző: Jugovics József. Az eredmény alakulása. 5. per­c: 11:10, 10. perc: 27:18, 25. perc: 62:47. A hazai tizenöt pontos tartós vezetés csak az utol­só öt percben csökkent. Eh­hez azonban hozzájárult az, hogy ekkor a hazaiak — he­lyesen — két ifi játékost is szerepeltettek. Üde színfolt­ja volt a mérkőzésnek Bebes nagyszerű játéka, aki ered­ményessége mellett nagysze­rűen védekezett is. Az Izzó ellen is csak nagy küzdelemben adta meg ma­gát a Körmend, talán azért szenvedett vereséget, mert a hazaiak jobb cseresorral rendelkeztek. Ezen a mér­kőzésen viszont végig vezet­ve magabiztosan nyert a Dó­zsa MTE. — Jók: Bebes, Trümmer, Németh, illetve Kostyál, Krajnyik. — Kállos ★ Az A-csoport további eredményei: Bp. Honvéd— Táncsics SE 141:62, PEAC— Vasas Izzó 64:93, Volán—Vi­deoton 64:103, ZTE—Sop­­­ron 78:69. Képünk: Bebes a hazaiak legeredményesebb játékosa. Karpov 2:0-ra vezet Az olaszországi Meranóban folyó sakkvilágbajnoki dön­tő második játszmája a 41. lépés után függőben maradt, a világossal játszó Karpov­­borítékolta a 42. lépést. A folytatás után az 57. lépés­ben Korcsnoj feladta a játszmát, így a szovjet vi­lágbajnok Anatolij Karpov 2:0-ra vezet. Újonc siker a helyi rangadón LTV Pamut—Tanárképző 21:14 (11:8). — Pamut pá­lya, 300 néző, vezette: Mol­nár, Szotyori. ■— NB 11-es női bajnoki kézilabda-mér­kőzés. Pamut: Poór — Danyi (2), Tóth (3), Nagy (3), Simon­na (4), Rupa (3), Vilics (5), csere: Bárók (1). Tanárképző: Gyurcsák — Bognár (2), Sipos (7), Lux, Baumgartner (5), Mayer, Kovács, csere: Ancsán, Cserőcs, Bálint. Elsősorban a főiskolások szempontjából volt létfon­tosságú a mérkőzés. Ennek megfelelően kezdtek is, lát­szott, nagyon felkészültek a hazai környezetben eddig veretlen újonc ellen. Az át­lövő Simonna Luxot őriz­te, a másik oldalon a Baum­gartner Kupával találkozott. Az első félidőben elég szo­ros volt a mérkőzés, sőt a második félóra kezdetén úgy tűnt, megtorpannak a ha­zaiak. Aztán újra a Pamut lendült támadásba, s a várt­nál nagyobb arányban nyert. Ebihez hozzájárult az is, hogy a mérkőzésen Poór négy h­étméter­es­t(!) megfo­gott. Persze azt is el kell mondani, hogy a pályavá­lasztó tíz kapufát dobott. Tavasszal meglepetésre győzte le egy góllal a volt ötödik helyezettet az újonc, most — a mérkőzés esélye­seként — viszont biztosan. A főiskolás csapat a vereség­gel eléggé reménytelennek látszó helyzetbe került. — Jók: Poór, Tóth, Nagy, Vi­lics, illetve, Sipos, Baum­gartner. _ Hortobágyi Ferenc: Az elején idegesek voltak a lá­nyok, aztán a vége felé ,már a hazai környezetben meg­szokott lendület és gyorsa­ság jellemezte játékunkat. Gál László: Egységesebb volt a Pamut, megérdemel­ten­­győzött, de az eredmény alakulhatott volna szoro­sabbra is. Képünk: Tóth a jó véde­kezés mellett három gólt is dobott. A képen éppen Ma­yer mellett dob kapura. 1981. október 6. Kedd