Vas Népe, 2002. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

14 VAS NÉPE Tartja előnyét az Antók Marcaliban 3:0-ás győzelmet aratott a Celldömölk­i Tarrósy Imre IFC Marcali-Celldömölki VSE-Antók FC 0:3 (0:2).­­ Marcali, 600 néző, NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, vezette: Szabó Zs. Marcali: Horváth G. (5) - Soós (5), Szabadi (5), Sallai (5), Pasics (6) - Farkas I. N. (5), Lassú (5), Búzás (6) - Kozarek (4), Torghelle (4) Kovacsevics (5). Edző: Menczeles Iván. Celldömölk: Szép (6) - Horváth L. (6), Csákvári (6), Puglits (6), Hudák (6) - Somorjai (6), Cseke (6), Bodor (6), Sipos (6), Hegyi (7) - Germán (6). Edző: Pintér Attila. Csere: Szabadi helyett Nokia (5) a 45., Kozarek helyett Jéger (5) a szünetben, Germán helyett Csordás (6) az 55., Cseke helyett Halgas a 64., Torghelle helyett Piri a 83., Sipos helyett Takács a 87. perc­ben. Gólszerzők: Cseke a 22., Hegyi a 34., Csordás a 90. percben. Sárga lap: Pasics reklamálásért a 30., Búzás reklamálásért a 37., Csákvári, buktatta Jégert a 62. percben. 20. perc: Hudák 35 méterről lövésre szánta el magát, a labda meglepte a hazaiak kapusát, de szerencséjére a felső lécen meg­csúszva elhagyta a játékteret. 22. perc: Balról Hudák vég­zett el partdobást, a labdát a 11- es ponton álló Germánhoz dob­ta, aki kapura fejelt. A kapus a fejest a lécre nyomta, majd ka­varodás után a labda Cseke elé perdült, aki három méterről a bal sarokba bombázott (0:1). 34. perc: Cseke indította a jobb oldalon Somorjait, aki meghúzta a védelmet, és Hegyi­hez játszott be, a szélső pedig nyolc méterről a jobb alsó sa­rokba vágta a labdát (0:2). 45. perc: Horváth eresztett meg 30 méterről egy hatalmas erejű lövést a bal sarokra, a ka­pus remek vetődéssel Germán elé ütötte, aki Bodorhoz játszott vissza, de a védő 14 méterről hajszállal a bal sarok mellé lőtt. 90. perc: Puglits hosszan szabadított fel, az ellenfél tizen­hatosánál Soós elcsúszott, Csor­dás rácsapott a labdára, és a ka­pujából kiinduló Horváth mel­lett a hosszú sarokba emelt (0:3). Az első percek tapogató já­tékát követően a celldömölki csapat átvette a játék irányítá­sát, és fölényt harcolt ki. A kö­zéppályásai rendre jó táma­dásokkal indították társaikat, s ennek eredményeként kétgó­los előnyre tett szert a vendég­csapat. A második játékrész elején a hazai együttes min­dent egy lapra téve megpró­bálta átvenni az irányítást, de a jó formában lévő celli véde­lem derekasan állta a sarat. A 30. perctől lezúduló eső sem tudta megzavarni a vendégek játékát, az utolsó negyedórá­ban több helyzetet dolgoztak ki, s végül a 90. percben Csor­dás góljával megszerezték a harmadik találatu­kat is. Menczeles Iván: -Az első félidőben gyengén játszottunk, a másodikban azon­ban mindent megtet­tünk azért, hogy az eredményen javítani tudjunk, de a jó for­mában lévő celtiek ellen ez nem sikerült. Pintér Attila: - Újra együtt a csapat, már a héten az edzé­sen látszott, hogy a fi­úk mindent elkövet­nek a győzelemért. Megérdemelten és jó játékkal győztünk. További eredmé­nyek: Lombard-Pécs 3:0, Siófok-Kapos­­vár 3:1. NB I/B az 1-6. helyért 6. Lombard 2612 4 10 43-28 40 Hegyi László: gól és remek játék 1. Celldöm. 2616 5 5 53-25 53 2. Siófok 2617 1 8 51-27 52 3. Kaposvár 2613 6 7 52-31 45 4. Pécs 2612 6 8 38-38 42 5. Marcali 2612 6 8 51-37 42 Labdarúgó NB I/B, alsóház Körkép (VN) - Szombati vere­ségével alább szállt a tabellán a Büki TK együttese. A Százha­lombatta a Dorog elleni 2:0-s győzelmével vette át a vezetést az NB I/B alsóházában. A másik mérkőzésen: Hévíz-Nagykani­­zsa 2:1. NB I/B 7-12. helyért 7. Sz.halom­ 2610 6 10 35-35 36 8. Pápa 26 9 8 9 39-39 35 9. Bük 2610 7 9 27-37 33 10. Hévíz 26 9 6 11 45-50 33 11. N.kanizsa 26 3 5 18 27-62 14 12. Dorog 26 2 2 22 16-68 8 NB I. 30. Körkép (VN) - A labdarúgó NB I. 30. fordulójának további eredményei: Videoton-MTK 2:3 (0:3). - Gólszerzők: Gajic (47., 85.), illetve Némedi (23., öngól), Illés (30.), Zavadszky (39.). Újpest-Kispest Honvéd 4:0 (2:0). - Gólszerzők: Lőw (5.), Túlio (24.), Piroska (66.), Móri (87.). Sopron-Zalaegerszeg 2:0 (2:0). - Gólszerzők: Sira (12.), Tóth M. (19.). Duna­­ferr-Győri ETO 2:1 (1:0). - Gólszerzők: Tököli (4., 78.), illetve Nicsenko (59.). Fő­ forduló Fencváros-Debrecen 0:1 (0:0). - Gólszerző: Balog (80., öngól). * A Dunaferrtől a 6 büntetőpontot a jogerős döntésig nem vonjuk le. A bajnokság állása 1. MTK 3020 4 6 55-26 64 2. ZTE 3016 6 8 58-36 54 3. FTC 3016 4 10 53-34 52 4. Dunaferr­ 3013 8 9 54-35 47 5. Újpest 3012 7 11 54-50 43 6. Videoton 3011 10 9 40-40 43 7. Sopron 30 9 9 12 44-49 36 8. Debrecen 30 7 13 10 33-43 34 9. Győr 30 7 11 12 42-52 32 10. Kispest 30 8 8 14 37-59 32 11. Haladás 30 7 10 13 36-59 31 12. Vasas 30 5 8 17 40-63 23 Osztálynyi különbség volt A fölényes győzelem a második helyre repítette a sárváriakat Sárvár FC-Bonyhád 6:0 (3:0).­­ Sárvár, 500 néző, ve­zette: Berki. Sárvár: Antal (Lovász) - Subicz (Bejczi), Neczpál, Papp - TÁNCSICS, Győrvári, Hei­­czinger (Vajda), Beke- BAGÓ, JÁGER, ÁDÁM. Edző: Marton Róbert. Bonyhád: KOVÁCS - Bilic­­ki, Köllő, Weisz, Máthé - Frast, MAGÓCS (Taba), Tálas, Till - Varga, Nagy (Gergely). Edző: Incze Zoltán. 27. perc: Heiczinger beadá­sát a jókor érkező Jáger a jobb alsó sarokba lőtte (1:0). 36. perc: Bagó húzott el a jobb oldalon, a kapu elé belőtt labdára Ádám érkezett, és kö­zelről nem hibázott (2:0). 41. perc: Ezúttal is Bagó vi­harzott el az oldalvonal mellett, a beadás ismét Ádámot találta kihagyhatatlan helyzetben, aki élt is a lehetőséggel (3:0). 72. perc: A jól játszó Bagó keverte meg a bonyhádi védel­met, majd 14 méterről kilőtte a jobb sarkot (4:0). 80. perc: Beke húzott el a bal oldalon, a kapu elé belőtt labdát Bagó értékesítette (5:0). 89. perc: Jáger beadását Bejczi nyolc méterről a jobb sa­rokba vágta (6:0). Az utolsó edzésen Sipos hú­zódást szenvedett, így nem tudta vállalni a játékot. Az már az első negyedórában ki­derült, hogy macska-egér harc lesz a pályán. A gyenge játékerőt képviselő vendégek ellen a sárváriak futószalagon gyártották a helyzeteket, és jóllehet csak azok töredékét értékesítették, így is magabiz­tosan nyertek. Marton Róbert: - Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A csapat játékának értékmérője majd a hét végi, Tata elleni talál­kozó lesz. Incze Zoltán:­­ Megérde­melten nyert a hazai gárda. További eredmények: Mo­tim-Ajka 3:1, Veszprém-Pécsi VSK 2:1, Komló-Balatonlel­­le 0:0, Balatonfüred-Petőháza 1:1, Tata-Kaposvölgye 0:0. A bajnokság állása 1. Bodajk 17 10 5 2 27-11 35 2. Sárvár 18 8 6 4 28-18 30 3. B.lelle 18 8 5 5 24-16 29 4. Motim 17 8 4 5 34-23 28 5. Petőháza 18 7 7 4 21-14 28 6. Tata 17 7 6 4 21-17 27 7. K.völgye 18 7 5 6 19-19 26 8. Veszprém 17 6 5 6 21-18 23 9. PVSK 18 4 6 8 22-24 18 10. Komló 17 4 4 9 15-28 16 11. B.füred 17 2 10 5 14-28 16 12. Bonyhád 18 4 3 11 17-39 15 13. Ajka 18 2 8 8 22-30 14 SPORT Helsinkié a vb, búcsú emelt fővel Nairobi (mti)­­ Helsinki rendezi a 2005-ben esedékes 10.szabad­téri atlétikai világbaj­nokságot. Az IAAF 27 tagú tanácsának dönté­sét Lamine Diack elnök jelentette be. Csak öt forduló után dőlt el az IAAF tanácsának szavazásán, hogy Helsinki rendezi a 2005-ös szabad­téri világbajnokságot. Bu­dapest az utolsó körig ver­senyben volt a finn fővá­rossal és Berlinnel. Az olimpiai helyszínek kijelö­léséhez hasonló rendszerű választáson a legkevesebb szavazatot kapott pályázó mindig búcsúzott. Az első fordulóban Moszkva, a másodikban a titkos favo­ritnak tartott Róma, a har­madikban Brüsszel esett ki. A végső körben Helsin­kire 15, Berlinre 7, Buda­pestre 5 tanácstag szava­zott. - A magyar küldöttség emelt fővel távozhat Nai­robiból, mert mindent megtett a pályázat sikeré­ért - mondta Szalay Péter, a pályázati bizottság főtit­kára, a MASZ alelnöke a távirati irodának. - Ezt bi­zonyítja, hogy az utolsó fordulóig versenyben vol­tunk a rendezésért. Több szakember szerint is olim­piai szintű prezentációt mutattunk be. Helsinki az 1983-as vb mellett az 1971-es és az 1994-es Eu­­rópa-bajnokság rendezé­sével is bizonyította már, hogy jogosan tartják az at­létika Mekkájának. 2002. április 15. HÉTFŐ Deák Bárdos: ezüst Seinäjoki (mti) - Nem sikerült a címvédés a nehézsúlyú Deák Bárdos Mihálynak a finnországi kötöttfogású birkózó Európa­­bajnokságon, miután a döntő­ben 6:0-ra kikapott az orosz Pat­­ricejevtől. A 120 kg-osok finá­léjának első három perce után egyik oldalon sem mutatott pon­tot az eredményjelző. Összeka­paszkodás következett, amely­ből az orosz egy dobást indított, majd hosszú ideig tusveszély­ben tartotta Deák Bárdost. A ta­valyi, isztambuli Eb aranyérme­se ugyan kiszabadult ebből a ne­héz helyzetből, ponthátránya azonban már behozhatatlannak bizonyult. - Sajnálom, hogy nem tud­tam győzni. Moszkvában visz­­szavágok - mondta a magyar klasszis, utalva a szakág szep­temberben sorra kerülő világ­­bajnokságára. A tavalyi Eb-hez hasonlóan ismét Deák Bárdos szerezte a csapat egyetlen érmét. Deák Bárdos (jobbról) a Patricejev elleni fináléban mti-fotó Gécsek negyedik Pretoria (VNI)­­ Március ele­jén Melbourne-ben rendezték meg a 2002. évi atlétikai Grand Prix-sorozat első, pénteken pe­dig a dél-afrikai Pretoriában a második versenyét. A II. osz­tályú GP-viadal hétfős mező­nyében két magyar is dobókörbe állt. Az elsőséget a hazaiak leg­jobbja, Chris Harmse szerezte meg 80,19 méteres új Afrika­­csúcsát. A második a szlovák Miloslav Konopka lett két centi híján 80 méteres eredménnyel. A veszprémi Kiss Balázs állha­tott a dobogó harmadik fokára 79,54-es eredménye után. Elin­dult a Dobó SE - nemrégiben a fővárosba költözött­­ Európa­­bajnoka, Gécsek Tibor is, aki 77,40 méterrel a negyedik he­lyen zárt. Az igazán nagy menetelés azonban csak ezután kezdődik meg a kalapácsvetők számára, a május 11 -ei osabai viadalon vár­hatóan Gécsek Tibor és Annus Adrián is indul. Michael Schumacher sima sikere Különösebb izgalmak nélkül zajlott le a San Marino-i Nagydíj Imola (mti) - A négyszeres világbajnok Michael Schu­macher nyerte a Forma-1-es San Marinó-i Nagydíjat Ru­bens Barrichello, valamint Ralf Schumacher előtt. A Ferrari német csillaga 56. fu­tamgyőzelmét aratta, Imolá­ban negyedszer bizonyult a legjobbnak. Az első helyről induló Mi­chael Schumacher megőrizte pozícióját, öccse Ralf (BMW­­Williams) feljött másodiknak, megelőzve Barrichellót (Ferra­ri). Az 1. körben a legjobb 6 sor­rendje: M. Schumacher, R. Schumacher, Barrichello, Mon­toya (kolumbiai, BMW-Willi­­ams), Räikkönen (finn, McLa­­ren-Mercedes), Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) volt. A 10. körre sem változott a legjobb hat sorrendje, a négyszeres világ­bajnok német csillag előnye több mint 8 mp volt testvére előtt. És M. Schumacher fo­kozatosan növelte előnyét, Bar­richello viszont egyre jobban megközelítette R. Schumachert, de megelőzni nem tudta. Box­­kiállások következtek, illetve egy végleges kiállás, az ötödik helyen haladó Räikkönen mű­szaki hiba miatt feladta a ver­senyt. Az 50. körre a második kerékcserék után a legjobb hat sorrendje: M. Schumacher, Bar­richello, R. Schumacher, Mon­toya, Button (angol, Renault), Coulthard, s ez már nem is vál­tozott a célig. San Marinó-i GP (62 kör, 305,609 km), végeredmény: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:29:10,789 ó (átlag: 205,613 km/ó), 2. Barri­chello (brazil, Ferrari) 1:29:28,679, 3. R. Schumacher (német, BMW­­Williams) 1:29:30,489, 4. Montoya (ko­lumbiai, BMW­­Williams) 1:29:55,789, 5. Button (angol, Renault) 1:30:34,184, 6. Coulthard (skót, McLaren-Mer­cedes) 1 kör h.. A vb állása. Pilóták. 1. M. Schumacher (né­met, Ferrari) 34 pont, 2. R. Schu­macher (német, BMW-Williams) •20, 3. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams) 17. Konst­ruktőrök: 1. Ferrari 40 pont, 2. BMW-Williams 37, 3. McLa­ren-Mercedes 9. Következik a világbajnokság ötödik futama, a Spanyol Nagy­díj (április 28., Barcelona).