Vas Népe, 2008. április (53. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-14 / 87. szám

2008. ÁPRILIS 14., HÉTFŐ Elvesztették a rangadót A Viktória hazai pályán győzhetett volna a címvédő Femina ellen Hárman is beteiztek a vasi tekecsapatból Szombathely (vas)­­ A WH Consulting-Viktória FC női labdarúgócsapata küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a félidőben még vezetett, ám végül egy góllal kikapott a baj­noki címvédő Feminától. WH Consulting-Viktória FC-1.FC Femina 2:3 (2:1).­­ Szombathely, 150 néző­, NB I-es női labdarúgó-mérkő­zés, vezette: ifj. Tuczai. Viktória: SZVORDA - Tóth E., TÁLOSI, Horváth N. - Kovács E. (Borbély, 66.). A félidőben még a szombathelyiek vezettek 2:1-re Fenyvesi, RÁCZ, Megyeri (Marsai, 73.) - Czuder, Szuh (Papp D. 59), Tóth G. Edző: Markó Edina. Femina: Kövesi - Kanta, Szeitl, SÜMEGI, Szekér - Benkő, Smuczer - Jakab, PÁDÁR, SEBESTYÉN - NAGY. Edző: Kiss László. Gólszerző: Tóth G. a 24., Czuder a 44., illetve Sebes­tyén a 33., Pádár a 72., Süme­gi a 83. percben. 24. perc: Fenyvesi játszott a bal szélen jó ütemben meg­induló Tóth G. elé, aki a 16-os előterébe érve a kint álló Kö­vesi felett a kapura emelt, s a labda a jobb kapufa belső élé­ről perdült a hálóba (1:0). 33. perc: Az agilisan játszó Nagy A. indította a bal oldal­ról középre húzódó Sebes­tyént, aki 13 méterről a ki­mozduló Szvorda felett a ka­pu közepébe emelt (1:1). 44. perc: Kövesdi a 16-os előterében rosszul végzett el egy szabadrúgást. Rácz a fél­pályáról egyből visszafejelte a labdát, amiért Czuder indult a leggyorsabban, s a tétovázó hálóőrt megelőzve a jobb alsó sarokba gurított (2:1). 72. perc: Kanta jobb olda­li ártalmatlan szabadrúgását Szvorda a lécre ütötte, a kipat­tanót pedig Pádár a kapu bal oldalába fejelte (2:2). 83. perc: Smuczer bal ol­dali szögletét Sümegi az ötös­ről felugorva csúsztatta a ka­pu bal oldalába (2:3). A címvédő Femina és a Viktória csatája izgalmas meccsen dőlt el. Az első fél­időben egyenrangú felek küzdöttek, s a helyzeteit job­ban kihasználó szombathe­lyiek jutottak előnyhöz. A fordulást követően a haza­iak -érthetetlenül - vissza­húzódtak saját térfelükre, így a vendégek végig fölény­ben játszottak. Szvorda többször is bravúrral hárí­tott, ám a pesti győzelmet ő sem tudta megakadályozni. Markó Edina: - Ebben a szezonban még a rutin diadal­maskodott a fiatalság felett, de nem állunk meg, a hátralé­vő mérkőzésinken nyerni aka­runk. További eredmények: Győri ETO-Olimpia 0:3, FTC-Újpest 3:0, MTK-Pécsi VSK 2:1. Czuder Ágnes sokat küzdött a Femina védőivel. Képünkön Sümegi (3) próbálja szerelni a támadót A banokság állása 1. Femina 21 21 0 0104- 863 2. Viktória 21 17 1 380- 2252 U­TC 21 103 848- 4333 4. MTK 21 95 743- 3932 5. Győri ETO 21 73 1143- 4724 6. Pécsi VSK 21 42 1514- 7214 7. Újpest 21 36 1221- 5812 8. Olimpia 21 22 1716- 808 Az Újpesttől 3 pont levonva Kálovics Eb-negyedik Isztambul (mti)­­ A szombat­­helyi Kálovics Anikó a ne­gyedik helyen végzett a 10 ezer méteres Európa-kupán. A Cover Sportiva Mapei és a Zalaszám-ZAC 31 éves hosszútávfutónője a párás melegben 32:09,02 perc alatt teljesítette a távot. A győzel­met a 10 ezren vb-ezüstérmes török Elvan Abeylegesse sze­rezte meg 31:36,33 perccel a holland Kiplagat előtt. Papp Krisztina is indult Isztambul­ban, de fél távnál feladta a ver­senyt. A 2003-as mezeifutó Eb-n bronzérmes Kálovics, aki maratonon már korábban olimpiai A szintes lett, ezzel 10 ezer méteren teljesítette a B szintet (32,20). Szombathely (gz) - A bentmaradásért vívott harcban újabb kiadós vereségével kilátástalan helyzetbe került a Gravi­táció szuperligás tekecsa­pata. Gravitáció TK-Szolnoki MÁV 2:6 (3314,3372).­­ Szombathely, Szuperliga férfi tekemérkőzés, vezette: Várnai, Lőrincz A. Gravitáció: Krancz 581, Fodor 564, Szabó 525, Nagy M. 524, Smelka 585, Kovács 535. Játékos-edző: Koltai László. Szolnok: Bóta 573, Bíró N. 561, Bialaszek 572, Molnár 527, Fehér 592, Bíró E. 547. Edző: Simon Lajos. A kiesés miatt győzelmi kényszerben lévő vasiak szá­mára mesésen indult a talál­kozó a tabellán harmadik he­lyen álló Szolnok ellen, jó fa­eredménnyel mindkét egyéni pontot begyűjtötték. Aztán fordult, méghozzá gyorsan a kocka. Szabó és Nagy is messze elmaradt a tőle elvár­ható teljesítménytől, így a vendégek nemcsak kiegyenlí­tettek, de 39 fával el is húztak. (Bosszantó, hogy 527 fával is pontot szereztek). A hajrában a két vasi tekés, Kovács és Smelka - az első harminc gu­­rításban- egymást múlta felül (153, illetve 159 fa), így visz­­szajött a remény: itthon lehet tartani a két pontot. A máso­dik körben ugyan 51 fát kap­tak, de nem volt veszve sem­mi. A finisben aztán a csapat legjobbjának, Smelkának sem sikerült begyűjtenie a pontot, Kovács pedig az 1-es pályán a 116 ütött fával nemcsak alul­múlta önmagát, de akarat­gyengén is játszott, így nem­hogy pontokat, de még pontot sem sikerült szerezniük. Mi­vel a Erőmű 7:1-re megverte az Ózdot, így a Gravitáció TK a sereghajtó, s már csak ma­tematikailag maradt esély számukra a bentmaradásra. — Ifi: 3:1 (1047:1027), Orbán 548, Horváth A. 499, illetve Rozsnyai 508, Hűvös 519 fát ütött. A csapat első fontos pontját Krancz Rajmund szerezte Tízezren B-szintet teljesített a futónő Vízilabda-eredmény a megyeiben Vasváron Nyolcadik mérkőzésén maradt veretlen a Jánosháza, vereségével nehéz helyzetben a Balogunyom Jánosháza-Rábapaty 2:0 (1:0).­­ Jánosháza, 350 néző, vezette: Kiss Sz. Jánosháza: SMIDÉLIUSZ A. - Tóth, NÉMETH, Szép, SZABÓ - Hujber (Molnár T.), OROSZ, SMIDÉLIUSZ S. (Bors), BALHÁSI Á. - Balhási Sz. (Tarczi), Molnári. Játékos­edző: Pacsi Bálint. Rábapaty: Derdák - Király (CSAY), Horváth, Bíró Zs., Hegyaljai - DR. TAR, SZABÓ ZS., Bíró K., SZABÓ A. - Roz­m­án (György), Dovánszki (Odor). Edző: Marton Róbert. A találkozót megérdemelten nyerő jánosházi csapat zsinór­ban 8. mérkőzésén maradt ve­retlen.­­ Gólszerzők: Szabó, Molnár T. - Ifi, 2:3. Körmend FC-Boldizsár Trans-Balogunyom 1:0 (0:0).­­Körmend, 70 néző, vezette: Rácz. Körmend: Tomasics - Bo­gár, Guzmics, Cser, Herczeg - Stipkovics, Hompasz, Kis-Ne­­mes, Havlik - Vass D., Tutko­­vics D. (Zubrits). Edző: Ko­vács Kálmán. Balogunyom: Ádám - Mé­száros, DÁVID I., Horváth - Schweitzer (Zugonics), Ere­­dics, RÁBA, Dávid Z. - Dávid Körmendről Szabó Ti­bor, Jánosházáról Pacsi Bálint, Szentgotthárdról Somogyi Péter, Táplán­­szentkeresztről Varga Rita, Simaságról ifj. Molnár Károly, Vas­­szécsenyből Kovácsáé Pungor Zsuzsa, Gémé­ről Boros Miklós, Vas­várról Fukszberger Ba­lázs tudósított. L., Kovács, Rekovácz B. Edző: Jáger Sándor. A mezőnyfölényben játszó hazai csapat a mérkőzés finisé­ben lőtt góllal tartotta otthon a három pontot.­­ Gólszerző: Kis-Nemes. - Ifi, 6:3. SZVSE BorHotel Szent­­gotthárd-Kemenesalja Vio­- Sped 1:3 (1:0).­­ Szentgott­­hárd, 100 néző, vezette: Né­meth T. Szentgotthárdi Tóth - Hoffmann, László (Horváth), Latyák, Éder - Bugán (Szo­­csics), Kovács, Kóczán P., Kóczán L. - Düh K. (Huszár), Vári. Edző: László Ferenc. Kemenesalja: LAMPERT - Verrasztó, BÚZÁS, LEND­­VAI, Nagy A. - NÉMETH (Princzes), RÚZSA, Hajós (NAGY T.), MANGANELLI - Iker (Kovács), Kóbor T. Edző: Kelemen Kornél. A második félidőre elsősor­ban az elképzelések terén erő­sen visszaeső gotthárdiak ellen megérdemelten nyert a vendég­csapat.­­ Gólszerzők: Bugán, illetve Németh, Nagy T. (11 -es­­ből), Rúzsa. - Ifi: 2:0. Simaság-Rábatótfalu 3:0 (2:0). -Simaság, 200 néző, ve­zette: Molnár T. Simaság: Marton - Nagy NI. K„ RADICS, Németh Z. - Mester, Sátori, MÉSZÁROS F„ Győrvári - NAGY I. K. (Bo­­zóki), Németh P., Németh B. (Mészáros P.). Edző: ifj. Mol­nár Károly. Rábatótfalu: Sömenek - Mikos, Meskó, SOMOGYI, Skaper - Sipos (Réczeg G.), KOVÁCS G„ Kovács B. - Po­­nácz, Dömötör, Réczeg A. (An­­derkó). Játékos-edző: Dömö­tör Tamás. A hazaiak racionális j­átékkal megérdemelt győzelmet arattak a jól játszó és idén még veretlen Rábatótfalu ellen.­­ Gólszer­zők: Mészáros F. 2, Németh P. -Ifi: 1:9. Táplán SE-Nádasd 1:1 (1:1).­­ Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Kovács L. Táplán: Nagy G. - Wágner (Pék), Somlai, Varga Zs. - Szo­­vák (Dankovits), Fürdős, Mol­nár, Dejcsics (Vertetics) - KÁLMÁN, Kalmár, Tóth P. Játékos-edző: Baranyai Tibor. Nádasd: Farkas - Csente­­rics T., Csenterics J., Móricz, Pass - Doktor Cs. (Kozmics), FÖLDES, ZSOLDOS, NÉ­METH - AZANGER, Doktor I. Edző: Elekes Zoltán. A színvonalnál csak a játék­vezető teljesítménye volt gyen­gébb.­­ Gólszerzők: Wágner, illetve Zsoldos. - Ifi: 1:2. Gérce-V­ásárosmiske-T­o­­rony 1:2 (0:1). - Gérce, 150 néző, vezette: ifj. Pados. Gérce: Bíró (Harcsár N.) - BAGOLY, Sali Z„ Sulyok, NÉMETH - Hompok, Szabó, BERKE, Auteffe (Borbély) - Harcsár R„ Naszádos. Edző: Horváth József. Torony: Kálmán - SAL­­LÉR, Kőszegfalvi A. (Szarka), Jagodics, Magyar (Kovács) - SZIGETI,­­ CZINKÓCZI, NAGY, HORVÁTH - Panker (Szabó), Barta. Edző: Stieber József. A közepes színvonalú és erősen potyaízű gólok találko­zóján megérdemelt vendégsi­ker született.­­ Gólszerzők: Berke, illetve Sallér, Szigeti. - Ifi, 3:2. V­asszécseny-Egyházasrá­­dóc-Color 3:0 (3:0).­­Vasszé­­cseny, 200 néző, vezette: Vö­rös. Vasszécseny: Neczpál (Ko­vács T.) - Fazekas (Horváth G.), KIRÁLY, KOVÁCS SZ., Kiss B. (Kőműves) - NAGY, Boda (Kontics), VISZKED B„ PUNGOR - VISZKED ”„ Kiss K. (Vadász). Játékos-edző: Kiss Balázs. Egyházasrádóc: Pados - Takács D., Kovács, KISS, Nagy - Leibenbach R., TA­KÁCS K., Papp, Lódi - Molnár (Budai), LEIBENBACH A. Edző: László Zoltán. Meggyőző játékkal a hazai­ak már az első félidőben eldön­tötték a mérkőzést.­­ Gólszer­zők: Boda, Kiss B., Viszked B. (11-esből). — Ifi: 4:0. V­asvár-Magyarszecsőd 6:4 (4:1).­­Vasvár, 180 néző, vezette: Tóth R. Vasvár: Gyöngyösi - Ko­vács, KISS G. DÖBÖR, SZILÁGYI (Balogh) - Ere­­dics, MÁTYÁS (Molnár B.), Osvald B., Unger- Bősze (Kiss P.), TÓTH L. Edző: Járfás László. Magyarszecsőd: Smolczer - Török, Jóna, Dienes (Kovács A.), Czimber - Nagy I. B., Né­meth D., Zsigmond, Horváth Á. - Horváth N., Frank. Edző: Horváth Antal. Gólzáporos találkozón a ha­zaiaknak sikerült győzelemmel ünnepelniük egyik meghatáro­zó játékosuk, Döbör Zsolt kis­lányának születését.­­ Gólszer­zők: Döbör 2, Szilágyi, Ere­­dics, Osvald B., Török (öngól), ill. Frank 2, Horváth N. 2. - Ifi: 3.1.­ nokság állása A­ba 1. Simaság 21 192075- 1059 2. Vasszécseny 21 162358- 2850 3. Magyarszecsőd 21 133 554- 3842 4. Jánosháza 21 123 634- 2139 5. Rábatótfalu 21 104747- 3334 6. Körmendi FC 21 104734- 29­34 7. Nádasd 21 86731- 3530 8.Torony 21 84 932- 3128 9. Szentgotthárd 21 74 1025- 3325 10. Kemenesalja 21 72 1231- 4623 11. Vasvár 21 641141- 58­22 12. T.szentkereszt 21 49833- 40­21 13. Egyházasrádóc 21 63 1228- 4321 14. Rábapaty 21 5610­31- 4921 15. Balogunyom 21 361238- 5715 16. Gérce 21 2217 23- 648 Sűrű az élmezőny A labdarúgó NB I. 23. fordulója után Körkép (tg)­­ Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának rangadóján a hazai pályán játszó Győr 1:0-ra legyőzte az éllovas MTK-t. Összesűrűsödött az élme­zőny az NB I-ben, szinte azo­nos eséllyel pályázik bajnoki címre az MTK, az ETO, az Újpest és a Debrecen. Vasas-Debrecen 0:3 (0:2). -Illovszky-stadion, 1200 né­ző, vezette: Iványi. - Gól­szerzők: Kouemaha (7., 25.), Czvitkovics (70.). - Kiállít­va: Tóth A. (85.). Győri ETO-MTK 1:0 (0:0).-Győr, 6000 néző, vezette: Solymo­­si. - G.: Nikolov (51.). Nyír­egyháza-Diósgyőri (2:0). - Nyíregyháza, 8000 néző, vezette: Mészáros. - G.: Grá­nát (12.), Miskolczi (45.), il­letve Honmna (56.). - Kiállít­va: Kamber (42.). REAC­­Paks 2:1 (1:1). -Sopron, 700 néző, vezette: Szabó Zs. - G.: Varga (14.), Somorjai (47.), illetve Kiss (37.). Bp. Hon­véd-Siófok 1:1 (0:1). - Bo­­zsik-stadion, 1300 néző, ve­zette: Kassai. - G.: Abass (80.), illetve Miklósvári (4.). Tatabánya-Újpest 2:3 (0:1). -Illovszky-stadion, 4000 né­ző, vezette: Vad II. - G.: Vá­mosi (58.), Megyesi (85.), il­letve Tisza (21., 75.), Korcs­­már (61.). A Fehérvár a kizárt Sopron­nal játszott volna, így mérkő­zés nélkül nyert 3:0-ra. A Ka­­posvár-ZTE találkozót ma, 18 órától rendezik (Sport2). A bajnokság állása 1. MTK 23 146349- 1848 2. Győr 23 138252- 2547 3. Újpest 23 145446- 26 47 4. Debrecen 23 136445- 24 45 5. Honvéd 23 11­6638- 2439 6. Fehérvár 23 123837- 2639 7. Kaposvár 22 107532- 2837 8. ZTE 2295842- 3132 9. Nyíregyháza 23 95926- 2732 10. Vasas 2375 1129- 39 26 11. Paks 23 67 1038- 4125 12. REAC 23 661126- 36 24 13. Diósgyőr 23491026- 4521 14. Siófok 23481123- 3520 15. Tatabánya 2323 1827- 699 A Sopron csapatát kizárták. SPORT VAS NÉPE • 11