Vas Népe, 2019. május (64. évfolyam, 100-125. szám)

2019-05-14 / 110. szám

2019. MÁJUS 14., KEDD MEGYEI FOCI Bravúros kőszegi siker Megyei I.: pontot csent a Rábapaty a már bajnok Celltől TÓTH JUDIT_____________ sport@vasnepe.hu KÖRKÉP A 27. fordulóval folytatódott az elmúlt hét­végén a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Nyert a Vép Vasváron, a Kőszeg Répcelakon. Répcelaki SE-Kőszegi FC 0-1 (0-0).­­ Répcelak, 200 néző, vezette: Mórocz Gy. Répcelak­, Horváth B. - Rácz (Kónya), Tóth Do., Né­meth G., Molnár Cs., Harkai, Tóth Dá. (Catomio), Odor, Horváth Sz. (Lónai), Balikó (Balogh B.), Horváth T. Edző: Balassa Péter. Kőszeg: Bán - Lintner, Major (Csák), Gugcsó, Prán, Gőcze, Dan, Rómer, Marti (Riegler, Tóth D.), Fehér, Ko­vács Zs. (Szűcs). Edző: Őri Gábor. Gólszerző: Dán. Szervezetten játszó ellen­féllel találta magát szemben a Répcelak. A kőszegiek me­zőnyben jól tartották a labdát, de kapura nem voltak veszé­lyesek. A hazaiak sem voltak meggyőzőek, gólt nem sze­reztek, egyszer viszont a felső kapufán csattant a lövésük. A második játékrészben táma­dóbban lépett fel a Répcelak, de a büntetőt - amit egy jogos kezezés után ítélt meg a játék­vezető - kihagyta. Nem úgy a Kőszeg, amely­­ egy váratlan góllal megszerezte a vezetést. Hiába próbált cserékkel ope­rálni a Répcelak, nem segített, mert a vendégek kapusa nagy­szerű formában védett, így a Kőszeg győzelmet szerzett a közepes szinten játszó, és amatőr hibákat elkövető házi­gazda ellen. Schott Lukácsháza SE­­Egyházasrádóci SE 1-1 (1-0).­­ Lukácsháza, 250 néző, ve­zette: Harcsár B. Lukácsháza: Hajszán - Vörös, Ódor, Lengyel (Zergi), Németh Cs., Osztrosits, Gug­csó, Kovács D., Komárovics, Németh R., Szentkúti (Sárdy). Edző: Bezdi István. Egyházasrádóc: Báli Kertes, Németh M., Vilics,­­ Molnár L., Balogh A., Báger (Horváth V.), Mészáros, Ka­­zinczki, Krajczár, Molnár I. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Németh Cs., ill. Balogh A. Az első félidőben főleg mezőnyben csatáztak a felek - a Lukácsháza átlövésből szerzett gólt a 8. percben. A második felvonásban ki­egyenlítettebb lett a találko­zó, a Rádóc két kapufa után végül pontrúgásból egalizált. Az elején a Lukácsháza, a második félidőben az Egyhá­­zasrádóc volt meggyőzőbb, így igazságos döntetlen szü­letett két sportszerűen és szervezetten játszó csapat mérkőzésén. Jánosháza VSE-Király SZE 0-2 (0-1).­­ Jánosháza, 100 néző, vezette: Bódi T. Jánosháza: Kovács K. - Marsai (Maródi), Dukai, Dénes, Balázsi, Bugyi, Fenyő, Palko­­vits, Zsoldos, Szabó T. Dobson. Edző: Kelemen Kornél. Király: Mester - Németh B. (Hajmási), Varga G., Mes­ter, Hujber (Kalmár), Kudron (Szabó Z.), Németh D. (Fogl), Vámos, Biácsy, Lakosi, Kon­­dákor. Edző: Hegyi László. Gólszerzők: Kondákor, Kudron. A Király végig irányítot­ta a játékot, nagy mezőnyfö­lényben játszott. A hazaiak csak elvétve voltak veszélye­sek kapura. Nem adódott sok helyzet a találkozón, a vendé­gek az első félidő hajrájában jutottak előnyhöz. A második felvonásban sem változott a játék képe, csak az utolsó tíz percben mutatott komolyabb lendületet a Jánosháza, de egy gyors kontrából megint a ven­dégek találtak a kapuba, és ez­zel el is dőlt a találkozó. Rum KSC-Kiswire- Szentgotthárd VSE 0-1 (0- 0).­­ Rum, 50 néző, vezette: Horváth P. Rum: Velladics - Csonka, Székely (Farkas B.), Ivic (Sza­kos), Kontics (Papp B.), Gyur­­kó, Szabó D., Kovács B., Tóth M., Nagy A. (Sipos), Táncsics. Edző: Papp András, Somogyi Gábor. Szentgotthárd: Soós - Ko­vács G., Vass (Kostyál), Ko­vács T., Sütő (Majdzán), Düh, Nagy O., Dancsecz, Bódi, Takács, Latyák. Edző: Heller László. Gólszerző: Csonka (öngól). Jól előkészített pályán, rossz időjárási körülmények között játszottak a csapatok. A Szent­gotthárd szerencsével nyert, egy rumi játékosról pattant a kapuba a labda, így öngóllal vitte a pontokat a vendég. Petőfi SE Vasszécseny- ÚTE Ikervár FC 3-1 (1-1). Vasszécseny, 100 néző, vezet­te: Papp Á. Vasszécseny: Kollarics - Horváth G. (Maczek), Kontics, Kiss K., Viszked, Farkas H., Varga R. (Horváth D.), Gyű­rű, Orsós, Kiss B., Devecseri. Edző: Varga Roland. Ikervár: Schener-Németh M., Belegraf, Pap, Csenterics (Naszádos), Németh R. (Kosz­tolánczi Á.), Vincze Z. (Pásti), Vincze T., Döbrente (Kosz­­tolánczi R.), Ódor, Kovács K. Edző: Dobány Gábor. Gólszerzők: Horváth D., Farkas H., Gyűrű, ill. Ódor. A mérkőzést a szél támo­gatását élvező vendégek kezd­ték jobban, több helyzetükből azonban csak egyet tudtak értékesíteni. Ám a hazaiak egy jogosan megítélt tizen­egyessel egyenlítettek. A má­sodik félidőben viszont már a hazaiakat segítette a szél, több lehetőségük volt, ezek közül kettőt gólra váltottak­­ és meg­érdemelten tartották otthon a három pontot. Külön ki kell emelni Papp játékvezetőt, aki remekül, sárga lapok nélkül vezette a kiesési rangadót. Fontos meccset, alsóházi rangadót nyert a Vasszécseny Csepregi SE-Körmendi FC 1-1 (0-1).­­ Csepreg, 100 néző, vezette: Héra Cs. Csepreg: Farkas B. - Tá­­jmel (Tóth A.), Steiner M., Kótai, Steiner Zs. (Maráczi), Reichardt, Takács (Péntek), Baranyai (Németh O.), Pócza, Lukács, Steiner C. Edző: Stei­ner Zsolt. Körmend: Farkas M. - Majtényi, Varga P. (Tom­pa), Takács M. (Németh M.), Kósik, Niksz (Sipos), Balázs, Czimber (Balogh A.), Saly, Takács Á., Kurucz. Edző: Ifj. Molnár Károly. Gólszerzők: Péntek, ill. Takács M. Az első félidőben egy csep­regi védelmi hibát követően jutott vezetéshez a Körmend. A második játékrészben kez­deményezőbben és támadóbb felfogásban futballozott Csepreg, de egyenlíteni csak a a 91. percben tudott. A második félidőben mutatott játéka alap­ján győzelmet érdemelt volna a házigazda az enervált telje­sítményt mutató körmendiek ellen, de már nem volt ideje arra, hogy a maga javára bil­lentse az eredményt. Vasvár VSE-Vép VSE 1-2 (1-1).­­ Vasvár, 50 néző, ve­zette: Boda Gy. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Horváth A., Berta, Vincze K., Robán, Hajas (Vincze B.), Dá­vid, Bakos D., Bakos Cs., Hor­váth Á. Edző: Lepár Attila. Vép: Bezdi B. - Wágner,­­ Danes (Varga O.), Kovács­­ D., Berdi Sz. (Beke), Hankó (Markó), Illés, Baumgartner, Auer, Varga B. (Koszokovits), Dala (Németh M.). Edző: Tö­rök Richárd. Gólszerzők: Horváth Á., ill. Koszokovits, Dala. Sok hibával játszottak a csapatok, de egy-egy gólt ös­­­szehozott mindkét fél az első játékrészben. Mindkét találat szöglet után esett. A második félidőben győzelemre törtek az együttesek, támadó szel­lemben futballoztak, a mér­kőzés hajrájában a Vép tudott újabb találatot szerezni, ezzel eldöntötte a találkozót. Rábapatyi KSK-Celldö­­mölki VSE-Vulkán Fürdő 1-1 (1-0).­­ Rábapaty, 90 néző, vezette: Szabó III. Z. Rábapaty: Király T. - VA­DÁSZ: Tóth R. (Gosztolya), Fehér, Balhási, Dugovics­­ (Vámper), Szabó A., LÁSZ­LÓ, KOVÁCS T., Király L., PIROS. Edző: Pungor István. CVSE: Osvald - Lempeg (Enyingi), Varga J., Szuh, Győrvári, Gorácz (Molnár T.), Orosz, Németh J., Virág, Hu­szár (Büki), Piri. Edző: Ko­vács Balázs. Gólszerzők: Vadász, ill. Győrvári. Óriási szélben játszottak a csapatok, emiatt folyamatos játék nem alakulhatott ki. Az első félidőben egy szemfü­les helyzetkihasználás után a Rábapaty szerzett vezetést. A második játékrészben a Cell­­dömölk játszott a szél támo­­­­gatásával, és egy szöglet után­­ ki is egyenlített. A hazaiak az ellenszéllel nem tudtak mit kezdeni, adódtak lehetőségeik, de helyzeteiket elpuskázták. Maradt a döntetlen, a Rába­paty pontot rabolt a bajnokcsa­pattól. TUDÓSÍTÓK Répcelakról Balassa Pé­ter, Lukácsházáról Bezdi Ist­ván, Jánosházáról Kelemen Kornél, Rumból Kotsits Zol­tán, Vasszécsenyből Varga Roland, Csepregről Steiner Zsolt, Vasvárról Lepár Atti­la, Rábapatyról Dénes István tudósított. A B­AJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 27206 166-10 66 1 Körmend 27156 662-31 51 3. Király SZE 27156 661-33 51 4. Szentgotthárd 27144 941-29 46 5. Lukácsháza 271431060-49 45 1. Vép 26125 944-28 41 7. Vasvár 271241156-56 40 8. Rábapaty 271071034-44 37 9. Egyházasrádóc 271061138-32 36 10. Csepreg 269 71032-42 34 11. Répcelak 279 61229-44 33 12. Rum 277 81249-55 29 11.Jánosháza 276 71446-70 25 14. Kőszeg 276 61538-67 24 15. Vasszécseny 276 51634-66 23 16.Ikervár 271 81627-61 17 VAS NÉPE 15 Egy góllal nyert az U15-ös gárda Pályán az Illés Akadémia-Haladás KÖRKÉP A korosztályos I. osztályú labdarúgó-bajnok­ságok legutóbbi fordulójá­ban az Illés-Haladás U15- ös csapata 1-0-ra legyőzte a Kecskemétet. U14 Illés-Haladás-Kecskemét 1-2 (0-0).­­ Illés Akadémia, vezette: Szvorda. Illés-Haladás: Pataki (Olasz) - Nagy R., Varga D. (Frák), Szvoboda, Papp Cs., Mozsár (Stifter), Fábiánkovits, Somfalvi, Mohos (Kovács B.), Udvardi, Varga O. Edző: Noé Dávid. A szombathelyiek motivál­tan léptek pályára, de rengeteg helyzetet kihagytak, emellett labdabirtoklásban és védeke­zésben is sokat hibáztak, rossz döntéseket hoztak. Gólszerző: Fábiánkovits. A bajnokság állása: 1. Honvéd 62 pont, 2. Puskás Akadémia 61, 3. Vasas Kubala Akadémia 60,... 8. Illés-Hala­dás 57. 28. forduló, szombat, 14.00: Illés-Haladás-MTK, U15 Illés-Haladás-Kecskemét 1-0 (0-0).­­ Illés Akadémia, vezette: Horváth Á. Illés-Haladás: Simon - Bogdányi, Várnai, Szabó B., Bolla, Kállai, Tama (Muzsi), Kovács P. (Horváth K.), Pataki (Németh Á.), Miszori, Hor­váth J. Edző: Sipos Norbert. Jól kezdték a mérkőzést a hazaiak, majd a fizikális fö­lényben lévő kecskemétiek átvették az irányítást. Ám gólt a szombathelyiek szereztek, akik a szünet után jobban is futballoztak ellenfelüknél. Noha a hazaiak játéka hagyott kívánnivalót maga után, a szombathelyiek megszerezték a három pontot. A követke­ző fordulóban már nem Sipos Norbert irányítja a szombat­­helyieket, a tréner ezúton is szeretné megköszönni volt csapatának a közös munkát. Egyelőre nem tudni, ki váltja Sipost a kispadon. Gólszerző: Tama. A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 72, 2. Hon­véd 62, 3. MTK 52, ... 11. Il­lés-Haladás 31. 28. forduló, szombat, 12.00: MTK-Illés-Haladás. Az U16-OS és U17-es baj­nokságban nem rendeztek for­dulót az elmúlt hétvégén. U19 Honvéd Magyar Futball Akadémia-Illés-Haladás 2-1 (0-1).­­ Budapest, vezette: Varga Gy. Illés-Haladás: Bokor -Nyíri, NYÁRI, Halmai (Ba­logh B), Doktorics (Jakab), Tóth M. (Molnár T.), TÓTH GÁBOR, Füleki, Bolla, Sze­kér (Bognár), Kiss Á. Edző: Németh Szabolcs. Két ellentétes félidőt ho­zott a találkozó. Az elsőben a szombathelyiek domináltak, beszorították ellenfelüket, és megszerezték a vezetést. A másodikban viszont fordult a a kocka, a játék képe alapján fővárosiak megérdemel­ten egyenlítettek. A hajrában pedig a győztes gólt is meg­szerezték. A meccs összképe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Gólszerző: Bolla. A bajnokság állása: 1. MTK 53, 2. Honvéd 49, 3. Debrecen 41, 4. Illés-Haladás 35. 26. forduló, szombat: Lu­kácsháza, 12.00: Illés-Hala­­dás-MTK. PA 1 Látogasson el weboldalunkra! /A A­ a Vas megyei V­M * Lm hírportál Bolla Gergő szerezte az U19-esek gólját Fotó: horváth balázs uns nfPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lista, Tómból­ Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary­ Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700. Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti.