Vas Népe, 2019. augusztus (64. évfolyam, 177-202. szám)

2019-08-27 / 198. szám

2019. AUGUSZTUS 27, KEDD MEGYEI FOCI Gálázott a Celldömölk Megyei L: a Vép magabiztosan verte a Szentgotthárdot KÖRKÉP A 2. fordulóval folytatódott a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság. A Celldömölk elgázolta, 11-0-s (!) vereséggel küldte haza a Csepreget. Nagy napot fogott ki a Celldö­mölk, 3-0-s félidő után 11-0- val lépett át az amúgy jó erőt képviselő Csepregen. A Vép a Szentgotthárd ellen jutott öt gólig. Nem bírt egymással a Rum és a Szarvaskend. Az Egyházasrádóc szomszédvári rangadót nyert a vendég Kör­mend ellen. Vasváron szerzett pontot az újonc Bük­­ megle­hetősen gólgazdag meccsen. Schott Lukácsháza SE­­Répcelaki SE 1-1 (1-0). Lu­kácsháza, 250 néző, vezette: Szabó I. Z. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Bősze, Gombás, Lengyel, Sárdy, Németh Cs. (Odor), Kovács D, Szentkúti, László (Schwarcz), Németh G. Edző: Bezdi István. Répcelak: Gyécsek -Graszl, Rácz (Lónai), Németh G, Molnár Cs, Harkai, Tóth D, Odor, De Paula, Balikó, Horváth T. Edző: Balassa Pé­ter. Gólszerzők: Sárdy, ill. Né­meth G. Kiállítva: Molnár Cs. (65, Répcelak). Nagy iramot diktáltak a felek, szervezetten játszott mindkét együttes. Az első játékrész derekán a hazaiak szereztek vezetést. A második félidőben Horváth Kristóf bra­vúrral védte a répcelakiak ti­zenegyesét, de a lukácsháziak öröme nem tartott sokáig, mert egy pontrúgás után egyenlítet­tek a vendégek. A mérkőzés vége parázsra sikeredett, a hazaiak többször eltalálták a kapufát, de mindkét hálóőr­nek akadt dolga. A Répcelak tartotta magát annak ellenére, hogy kiállítás miatt megfo­gyatkozott. Igazságos döntet­lennel zárult a találkozó. Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő-Csepregi SE 11-0 (3- 0). Celldömölk, 250 néző, ve­zette: Harcsár B. CVSE: Osvald - Lempeg, Horváth D, Szuh (Keszei), Marsai, Gorácz (Horváth T.), Németh J, Kovács Z, Pázsi, Büki, Piri. Edző: Haraszti Zsolt. Csepreg: Farkas B. - Stei­ner M, Tájmel, Steiner Zs, Maráczi (Horváth E.), Takács, Baranyai (Taródi), Kovács B, Hódosi (Péntek), Tóth A, Stei­ner C. Edző: Steiner Zsolt. G.: Németh J. (7), Keszei, Horváth T, Marsai, Piri. A mérkőzés elején a csep­­regi kapus tartotta meccsben a csapatát, de az első játékrész hajrájában már ő is tehetetlen­nek bizonyult. Fordulás után védekezésre rendezkedett be a vendég, ami nem bizonyult jó taktikának, nem sikerült elke­rülnie a komoly vereséget. A játék képe, a helyzetek száma alapján teljesen reális ered­mény született. Jánosháza VSE-Király SE 0-2 (0-1). Jánosháza, 150 néző, vezette: Mónos J. Jánosháza: Tóth A. - Mar­sai, Palkovits, Horváth A. (Szabó T.), Vágász (Dákai), Laczi, Megyesi, Péter, Dé­nes, Dornai (Burai), Balázsi. Edző: Kelemen Kornél. Király: Veszelinov - Sásdi, Németh B. (Hajmási), Varga G. (Szabó Z.), Kalmár, Biá­­csy, Beke, Vámos, Devecseri (Moór), Kondákov (Takács), Lakosi. Edző: Hegyi László. G.: Szabó Z., Beke. A Király birtokolta többet a labdát, de egyik kapu sem for­gott veszélyben. Az első etap hajrájában kontrából szerzett vezetést a vendég. A második félidőben jobbára mezőnyben folyt a játék, és egy újabb kont­ra után növelni tudta előnyét a Király. Fiatalos lendület­tel, több futással eldöntötte a meccset, joggal nyert a Király. Rum KSC-Lorry GM Kft. Szarvaskend 1-1 (1-0). Rum, 160 néző, v.: Papp Á. Rum: Busi - Csonka, Klauzer, Szabó D., Szakos (Máthé), Papp (Kontics), Ko­vács B., Táncsics (Gyurkó), Horváth T., Koronczai (Pásti), Leitgeb. Edző: Kovács Balázs. Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Tóth A., Csillag (Balogh B.), Jóna (Csenterics), Németh T., Földes, Tóth G., Smolczer, Szabó D. (Kuno­­vics), Kopfer. Edző: Tóth Gá­bor. G.: Kovács B., ill. Jóna. K.: Smolczer (85., Szarvas­kend). Jól előkészített pályán küzdhettek egymással a csa­patok. Az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült, a második játékrészben pedig a Szarvaskend dominált. Két felemás félidő után igazságos eredmény született. Egyházasrádóci SE-Kör­­mendi FC 2-1 (1-0). Egyhá­zasrádóc, 250 néző, v.: Hor­váth P. Egyházasrádóc: Báli László, Vilics, MOLNÁR L.,­­ TÓTH B., Molnár I., Mersits (Somlai), Máté (Horváth V), Mészáros (Kertes), Kazinczki, Krajczár. Edző: Lukács Ede. Körmend: Farkas Ma. - DÉVAI, BUTI, NÉMETH M., Saly (Takács Á.), Mar­ton, Majtényi, Sipos (Takács M.), Czimber, Rákhely (Tom­pa), Kis-Nemes (Varga R). Edző: Somfalvi Péter. G.: Somlai, Tóth B., ill. Ta­kács M. Közepes színvonalú talál­kozót hozott a szomszédvári rangadó. Eleinte egyik fél sem volt veszélyes kapura, de Tóth Bence egyéni akciója után még az első játékrészben előnyhöz jutott a házigazda. A második felvonásban a mezőnyjáték dominált, többször eltalálta a kapufát a hazai együttes, de gól nem született. A Körmend a 78. percben egalizált, de a gólt követő középkezdés után azonnal visszavette a vezetést a Rádóc. Tizenhárom év után nyert a rangadón a Rádóc, ami nagy öröm volt a hazaiaknak, hiszen nagy létszámú közön­ség előtt, búcsú napján harcol­ták ki a győzelmet. Vasvár VSE Csörnöc Gyöngye-Büki TE 3-3 (2-3). Vasvár, 200 néző, vezette: Mórocz Gy. Vasvár: Tóth K. - Horváth A., Robán, Kránicz (Réfi), Ha­jas, Dávid, Bakos D. (Sinkó), Bakos Cs. (Vincze), Horváth Á., HORVÁTH P, Schermann. Edző: Lepár Attila. Bük: Kamondi - Hor­váth Sz. (Kiss R.), Kovács Ri., Czingráber (Kovács Ro.), Boldizsár, Czirók, Tóth K., Csonka, Komjáthy (Wágner), Babos, Taródi. Edző: Marton Róbert. Hat gól esett a Vasvár-Bükön, igazságos elosztásban G.: Horváth P. (2), Réfi, ill. Czirók (2), Horváth Sz. Az első tíz percben több lehetőséget puskázott el a ha­zai csapat, erre a vendégek két gyors góllal válaszoltak. A Vasvár nyomott, de sokat hi­bázott, nehezen szépített. Ez­után sem fogytak ki a gólokból a csapatok, mindkét fél felíra­tott magának egyet-egyet. A második félidőben egyenlített a Vasvár, de többre nem ju­tott, mert a csupa szív bükiek tartották magukat és megérde­melten vittek el egy pontot. Rábapatyi KSK-Köszegi FC 2-1 (1-1). Rábapaty, 150 néző, vezette: Bódi T. Rábapaty: Király T. - Mercz (Tóth R.), Piros D. (Né­meth B.), Balhási (Piros R), DUGOVICS, TÓTH M., Csu­por, NAGY D., KIRÁLY L., Horváth K. (Vadász), GYŰRŰ (Zeke). Edző: Enzsöl Gábor. Kőszeg: Németh M. - Lintner, Major, Léhmann, Gugcsó, Prán, Csák (Marti), Réti, R­ómer, Fehér, Szolyák. Edző: Őri Gábor. G.: Vadász, Dugovics, ill. Szolyák. A házigazda ragadta ma­gához a kezdeményezést, és hamar, már a 12. percben ve­zetést szerzett. A Rábapaty támadásban maradt, de nem tudta kihasználni helyzeteit. A vendégek viszont az első félidő hajrájában egy bünte­tővel egalizáltak. A második játékrészben nem kellett sokat várni a gólra, egy szöglet utáni találattal ismét előnyhöz jutott a Rábapaty. Ezután mezőny­ben folyt a játék, ,bár akadtak lehetőségek, egyik csapat sem tudott mozdítani az eredmé­nyen. Vép VSE-Kiswire-Szent­­gotthárd VSE 5-2 (2-1). Vép, 150 néző, v.: Talabér N. Vép: Bezdi B. - Wágner, Dancs, Kovács D., BEZDI SZ., ILLÉS (Németh M.), Auer, Varga B. (Varga O.), Nagy Zs. (Baumgartner), Beke (Hor­váth B.), Dala (Török). Edző: Török Richárd. Szentgotthárd: Kapus - Polly, Kovács G. (Majczán), Dancsecz, Papp V. (Németh Be.), Kovács T. (Vadász), Takács (Németh Bo.), Düh (Korpics), Bedi, Sulics, Sipos. Edző: Heller László. G.: Illés (3), Bezdi Sz., Auer, ill. Kovács T, Kovács G. K., Bedi (89., Szentgott­hárd). Nagy iramban kezdtek a felek, a Vépnek volt először helyzete, de egy szöglet után a Gotthárd szerzett vezetést. Illés nagyszerű egyéni akciója gólt hozott, így hamar egyen­lített a Vép. A félidő közepén - talán jogosan - tizenegyesért reklamáltak a vendégek, de nem kaptak büntetőt. Ez némi­leg zavart okozott a soraikban, így a Vép jutott előnyhöz Illés újabb találatával. A második félidőben álmosan kezdtek a csapatok. A Szentgotthárd eszmélt előbb és egyenlített, de Illés egy sikeres büntetővel tett róla, hogy a vendégek örö­me ne tartson sokáig. Ezután már a házigazda dominált, és a folytatásban bebiztosította a győzelmét. Lukácsházáról Bezdi Ist­ván, Celldömölkről Haraszti Zsolt, Jánosházáról Kelemen Kornél, Egyházasrádócról Báli László, Vasvárról Lepár Attila, Rábapatyról Dénes István, Vépről Németh At­tila, Rumból Kovács Balázs tudósított. TJ U JV Jp ■ PH >r A rádóci - gólt is rúgó - Tóth Bence (középen) küzdi át magát a körmendi védőkön Fotó: Szendi Péter VAS NÉPE 15 Értékes pontot szerzett az U16 Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarú­gó-bajnokság közül az U14-eseknél, U­15-ösök­­nél, U16-osoknál és U17-eseknél is megkez­dődött a 2019/2020-as szezon. Az U16-osok dön­tetlent játszottak az FTC otthonában. U14 Paks-Illés-Haladás 4-2 (2-2).­­ Paks, vezette: Rácz. Illés-Haladás: Mol­nár-Végh - Koósz, Bonchis (Laczó), Karvalics, Baranyai (Sinka), Takács-Földes, Ba­likó, KATONA, Varga Á., László (KIRÁLY), Horváth A. (Kovács Á.). Edző: Tóth Zsolt. Remekül kezdte a mérkő­zést az Illés Akadémia, maga­biztos, jó játékkal tíz perc után már 2-0-ra vezetett. Aztán sú­lyos egyéni hibákat követtek el a vasiak, majd emberhát­rányba is kerültek, végül kien­gedték kezükből a győzelmet. Gólszerzők: Takács-Földes, Varga Á. Kiállítva: Mol­­nár-Végh (35., Illés-Haladás). 2. forduló, péntek, 12.00: Illés-Haladás-Újpesti TE, U15 Paks-Illés-Haladás 8-2 (3-0).­­ Paks, vezette: Álló. Illés-Haladás: Huszár - Nagy R., Szvoboda, Bolla, Sági, Mozsár (Varga O.), Frák (Varga D.), Bonyhárd (Szabó L.), Ligeti (Szemes), Nagy Zs. (Kovács B.), Udvardi (Mohos). Edző: Horváth András. A paksiak beíveléseit, magas labdáit nem tudták jól lereagál­ni a szombathelyiek, akik így sok gólt „ajándékoztak” a haza­iaknak. Az egyik találat például érintés nélküli szöglet után szü­letett. A két csapat között játék­ban nem volt ekkora különbség, a gólarány túlzott. Gólszerzők: Nagy R., Szabó L. 2. forduló, péntek, 12.00: Illés-Haladás-Újpesti TE. U16 FTC-Illés-Haladás 3-3 (0-2).­­ Budapest, vezette: Pósa. Illés-Haladás: SIMON — Tóth K. Vert, MUZSI (Dem­ján), Borbács (Kovács R), HORVÁTH J. TAMA (Papp Cs.), IVÁN, Lórántfy (Németh Á.), Pataki (Vigh), MISZORI. Edző: Sátori Barnabás. Jó iramú, változatos mérkő­zésen értékes pontot szereztek a szombathelyiek. Gólszer­zők: Tama, Horváth J., Muzsi. 2. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-Magyar Futball Akadémia. U17 Hiába vezetett az U14-es és U17-es gárda FTC-Illés-Haladás 6-1 (1-1).­­ Budapest, vezette: Juhász. Illés-Haladás: Tóth B. - Reseterits, Dezamits, SZABÓ B., Kállai (Helter), Markó, Horváth R. (Bényei), Antal, Tarján (Baranyai), Sipos, BU­­NEVÁCZ. Edző: Németh Ri­chárd. Az első húsz percben ki­mondottan jól futballoztak a vasiak és hamar megsze­rezték a vezetést. Mivel a szombathelyiek zártan, fe­gyelmezetten védekeztek, a fővárosiak sokáig nem tudtak komoly helyzetbe kerülni. Aztán kicsit szétesett a vendé­gek futballja, a hazaiak pedig találtak egy gólt. Szünet után furcsa góllal szerzett vezetést az FTC. Egy hátraívelésnél az Illés­ Akadémia kapusa fejjel szelídítette meg a labdát, ami onnan a bicepszére pattant. A játékvezető az egyik partjelző heves integetésére meglepe­tésre közvetett szabadrúgást ítélt az öt és felesről. Ezt a hazaiak gólra váltották, ami megrogyasztotta a vasiakat. A ferencvárosiak pedig újabb gólt szereztek és így már ket­tővel mentek: 3-1. A vendé­gek próbáltak kozmetikázni az eredményen - sikertelenül. A gólarány túlzott, nem volt ekkora különbség a két csapat között. Gólszerző: Horváth R. 2. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-Magyar Futball Akadémia U19 Az U19-eseknél a Magyar Futball Akadémia-Illés-Hala­­dás mérkőzést a hazaiak ké­résére későbbre halasztották. PA IMS nEPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-5% Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád a 7-9. Tel.: (93) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: MTI hírfelhasználó Látogasson el weboldalunkra! \# A I a Vas megyei V­ám hírportál Observer www.observer.hu IMEDIA