Vas Népe, 2019. szeptember (64. évfolyam, 203-227. szám)

2019-09-27 / 225. szám

LÉCKONDIS A STADION A pénteken rajtoló dohai atlétikai vb-n 210 ország­ból 1972 versenyző vesz részt a légkondicionált Kalifa Stadionban. JEGYZŐKÖNYV Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-BK Ventspils 75-69 (16-15, 23-15,18-15, 18-24) Szombathely, 2300 néző. Bajnokok Ligája, nemzetközi kosárlabda-mér­kőzés, vezette: Clisic (szerb), Sahin (olasz), Hruska (cseh). Falco: Váradi 1, Perl 22/3, Filipovity 1, Washington 3/3, Reddic 17. Csere: Hooker 13, Benke 10/6, Lake 4, Rivacevic 4. Edző: Gasper Okom. __________________*__ _____ Ventspils: Washpun 21/3, Vitols 4, Luther 8/6, Berzins 2, Cavars 4. Csere: Zakis 4, Kaufmanis 7/3, Taté 2, Jaunzems 4, Gulbis 13/3, Kilps -. Edző: Arturs Visockis-Rubenis. _________________________ Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-2. 6. perc: 11-11. 13. perc: 22- 20. 17. perc: 30-28. 20. perc: 39-30. 22. perc: 47-32.27. perc: 53-41. 30. perc: 57-45.32. perc: 57-51. 34. 66-56. perc: 38. perc: 69-65. Cholnoky Sára olimpiai kvótát szerzett az Olaszországban zajló kvalifikációs szörfvilágbajnoksá­gon. A 30 éves versenyző azzal vívta ki a tokiói olimpián való részvétel jogát, hogy bejutott az 53 fős Arany-csoportba. A VAS NÉPE TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2019. SZEPTEMBER 27., PÉNTEK Legyőzte a Falco KC a lett BL Ventspils együttesét Végül szűk hatpontos szombathelyi előny maradt a visszavágóra SZOMBATHELY A kosárlab­da Bajnok Ligája második selejtezőkörének első mér­kőzésén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely legyőzte a lett Ventspils gárdáját - hatpontos előn­­nyel utazhat a visszavágóra. A BL első selejtezőkörében a Falco nagy csatában jutott túl a román Oradea együttesén - a romániai visszavágó hos­­­szabbítás után fejeződött be. A lett rekordbajnok, a nem­zetközi porondon az elmúlt időszakban sűrűn megfordult Ventspilsnek az első körben nem kellett pályára lépnie, most csatlakozott a sorozat­hoz. Komoly nyomás van a csapatokon, hiszen a párharc győztese kvalifikálja magát a BL főtáblájára. A sárga-feke­téket ismét szinte telt ház, re­mek hangulat fogadta az Are­na Savariában. Őrült tempóban kezdtek a csapatok, a rohanós játék a Falcónak feküdt jobban (3. perc: 5-2). Ráadásul több lett támadást is kivédekezett a há­zigazda. Érdekesség, hogy az első kilenc hazai pontot mind Reddic termelte. Aztán bele­lendült a Ventspils is, felvált­va került a gyűrűbe a labda, ekkor már felváltva vezettek a felek. A vendégek szorgalma­san dobáltak távolról, a Falco viszont nem volt veszélyes a triplavonalon túlról. Lake két látványos zsákolással szállt be a meccsbe. A küzdelmes első negyedet végül egyetlen ponttal nyerte meg a Falco. Dudaszós lett tripla nyitotta a második etapot. Aztán an­­­nyira rákapcsolt a házigazda, hogy néhány lerohanás után a lett kispad kénytelen volt időt kérni (13. perc: 22-20). Válto­zott is a játék képe, gördüléke­nyebb támadásokat vezetett a folytatásban a Ventspils. Most a hazai szakmai stáb szakítot­ta meg a játékot. Fej fej mel­lett haladtak a csapatok, hazai oldalról Perl kapta el nagyon a ritmust, és szerzett fontos pontokat nehéz pillanatokban (18. perc: 32-28). A félidő haj­ráját kegyetlenül megnyomta a Falco, nem tudta tartani a lépést a Ventspils - ráadásul behullott az­­ első hazai tripla, a 39. percben,­ az 5. kísérletből, Washington volt eredményes. Végül kilencpontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre a sárga-fekete gárda (20. perc: 39-30). Fordulás után sem lassult a tempó. És lendületben maradt a házigazda, villámgyorsan Vasárnap 18 órakor Lettországban rendezik a visszavágót tíz pont fölé növelte az előnyét (22. perc: 47-32). Az időkérés­ből jól jöttek vissza a lettek. De aztán a Falco visszaverte a rohamokat, nem engedte ki a kezéből az irányítást. Csak a triplákkal volt némi gond. Ettől függetlenül a vendég ke­ményen harcolt, és látótávol­ságban tartotta ellenfelét (27. perc: 53-41). Mindkét oldalon tiszta helyzetek maradtak ki, egyre többet hibáztak a csa­patok. A roppant szigorúan védekező, támadásban pedig pontosabbnak tűnő Ventspils csendesen elkezdte faragni a hátrányát. Benézett tíz pont alá. A harmadik etapot viszont Benke dudaszós triplája zárta (300. perc: 57-45) - így ismét 12 pontra nőtt a különbség. Ám a negyedik negyedet 6-0- val kezdte a vendég, Perl törte meg a hazai gólcsendet (32. perc: 59-51). És a hazaiak nagy szerencséjére Perl lendületben maradt - 20. pontja után kért időt a Ventspils (34. perc: 66- 56). A folytatásban a Ventspils igyekezett zárkózni, a Falco pedig foggal-körömmel őrizte tíz pont körüli előnyét. A lettek tűntek higgadtabbnak a hajrá­ban (38. perc: 69-65). Kőkemé­nyen játszott a Ventspils, nem volt könnyű dolga a Falcónak. De nem hagyta magát a házi­gazda. Az utolsó perc 75-65-ös hazai vezetésről kezdődött. Vé­gül nyert a Falco, de „csak” hat pont maradt a fórjából. A visszavágót vasárnap (18.00) rendezik Lettország­ban. TG Perl Zoltán nagyot küzdött, nagyot játszott­­ ismétFotó: Unger Tamás Vereség az Egertől Az AVUS jól védekezett, támadásban halvány volt SZOMBATHELY Az OB I-es vízilabda-bajnokság 4. fordulójában az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sport­egyesület (AVUS) nyolc góllal kikapott az Egertől. Aligátor Vízilabda Utánpót­lás Sportegyesület-ZF Eger 6-14 (1-3, 1-3, 3-5, 1-3 ).­­ Szombathely, 150 néző, OB­­I-es vízilabda-mérkőzés, ve­zette: Csizmadia, Kollár. AVUS: KOVÁCS - Ek­ler B., Szabó B., Jovanovic 1, Szőke Sz. 1, Turnai, Marnitz. Csere: Polovic, Hajmási, Sági, IRMES 2, Sebestyén, EKLER ZS. 2. Edző: Matajsz Márk. Eger: KARDOS - Raso­­vic 2, CSACSOVSZKY E. 2, Sánta, Decker, GYÁRFÁS 3, Baksa 1. Csere: Lukács, HOS­NYÁNSZKY 2, Murisic 2, Magyar 1, Kürti 1, Sántavy. Edző: Dabrowski Norbert. A hazaiaknál a center Ta­kács János sérülés miatt nem szállhatott vízbe. Az első tá­madások mindkét oldalon ki­maradtak, Kovács Barnabás kétszer is szépen­ védett, és a hazai blokkok is ültek. Sőt, három perc játékot követően Szőke Szabolcs góljával meg­szerezték a vezetést a vasiak. Ám hamarosan a pénteken kezdődő barcelonai Európa Kupára készülő egriek Csa­­csovszky góljával egyenlítet­tek, majd Hosnyánszky bün­tetőjével a vezetést is átvették (1-2). Aztán Irmes kapufát, a túloldalon viszont Gyárfás gólt lőtt (1-3). Az utolsó másodper­cekben ismét a kapufát találták telibe a hazaiak. A második negyed is az elsőhöz hasonló­an indult, elhibázott helyze­tek itt, elhibázott lehetőségek ott. Az első gólt a vendégek szerezték, kezdett kinyílni az a bizonyos olló: 1-4. Ám Jo­vanovic gondoskodott róla, hogy ne így legyen, jobbról, ballal a jobb sarokba lőtt (2-4). Ám a vendégek nem engedték közelükbe az aligátorokat. A szombathelyiek ugyan jól vé­dekeztek, viszont támadásban - az első negyedhez hasonlóan - sokat hibáztak. A nagyszü­netre 6-2-es egri vezetéssel vo­nultak a csapatok. A harmadik negyedet a vendégek kezdték góllal. Sőt, folytatták is: már 8-2-re vezettek. Aztán a fiatal Ekler Zsombor közelről a há­lóba bombázott, de az egriek belelendültek, Rasovic is beta­lált (3-9). Felváltva estek a gó­lok, és noha a lényegi kérdések eldőltek, az aligátorok mentek előre, igyekeztek faragni a kü­lönbségen. A zárónegyedet 11-5-ös egri vezetésről indították a csapatok, a védekezésre ek­kor már kevés figyelmet fordí­tottak. Összességében a vasiak védekezésben jól muzsikáltak, támadásban viszont ezúttal halványabban teljesítettek. Az egriek magabiztosan nyertek. Matajsz Márk: - A véde­kezéssel és a csapat teljesít­ményével elégedett vagyok, a támadójáték miatt viszont hi­ányérzetem van. Örülök, hogy az utolsó pillanatig nagy küz­delemre késztettük a remek erőkből álló Egert. PA RÖVIDEN Lengyelországi futsalmeccsek KROSNO Lengyelország­ban szerepelt, a Visegrádi Négyek Tornáján vett részt a világbajnoki selejtezőre készülő magyar férfi­ fut­­salválogatott. A Haladásból Alasztics Marcell, Dróth Zoltán, Hajmási Milán és Vas Ádám kapott behívót Turzó József szövetségi ka­pitány keretébe. Nemze­ti csapatunk hétfőn 2-2-es döntetlent játszott Csehor­szággal - Dróth egy gól­lal járult hozzá az ikszhez. Kedden viszont a házigaz­da lengyel együttes jobb­nak bizonyult, 4-1-re nyert. Végül szerdán 7-1-re lép­tük le Szlovákiát - ezút­tal Hajmási iratkozott fel a góllövőlistára. A torna vég­eredménye: 1. Csehország 7 pont, 2. Magyarország 4, 3. Lengyelország 3,4. Szlo­vákia 3. TG Sikeres szlovák fellebbezés NYON Az Európai Lab­darúgó-szövetség (UEFA) elfogadta a szlovák szö­vetség fellebbezését, így a korábbi ítélettel ellentétben mégsem lesz zárt kapus a Szlovákia-Wales Euró­­pa-bajnoki selejtező mér­kőzés. Az UEFA hétfőn a szlovák, míg múlt pén­teken a magyar szövetsé­get (MLSZ) büntette meg a két ország válogatottjá­nak szeptember 9-i, buda­pesti mérkőzésén történt szurkolói rendbontások miatt, így a szlovákoknak nézők nélkül kellett volna pályára lépniük Wales el­len, emellett 20 ezer eurós (6,65 millió forint) bírságot fizetniük. Sőt, az UEFA a pénzbírságot is 15 ezer eu­­róra csökkentette. A ma­gyar válogatott viszont zárt kapuk mögött fogadja ok­tóber 13-án Azerbajdzsánt, és marad a 20 millió forin­tos pénzbírság is. MTI Látogasson el weboldalunkra! \/X I a Vas megyei V r\ * L» hírportál SPORTMŰSOR SZOMBAT Kézilabda. NB II, férfi. Szentgotthárdi VSE-ETO­­SZ SE U23 18.00. Kosárlabda. NB I, férfi. Egis Körmend-OSE Lions 18.00. Labdarúgás. Női NB I. Haladás-Viktória FC-Ferenc­­városi TC, Király Sportlétesít­mény, 15.00. Teke. NB I, férfi. Halogy SE-Sárvári Kinizsi-Kékgo­lyó, Szentgotthárd, 10.00, Ba­­logunyom TK-Zalaszentgrót, Szombathely, VAOSZ, 13.00. NB III. Vasjármű TK-Bu­­dai SE 10.00, Bulcsú Vezér TK-Gellénháza 14.00, Néró TC Nárai-Daraboshegyi SE 14.30, Felsőmarác-Boldizsár Trans-Uraiújfalu SE 16.00, Horváth-Gravitáció TK-Pecöl TK 16.00, Rum TTE-Zala­­szentgrót 16.00.