Vas Népe, 2019. október (64. évfolyam, 228-253. szám)

2019-10-29 / 251. szám

2019. OKTÓBER 29., KEDD MEGYEI FOCI KÖRKÉP A 11. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság. Király SE-Répcelaki SE 3-1 (1-1). Szombathely, 80 néző, vezette: Bódi T. Király: Mester - Fülöp (Hegedűs), Kudron (Szabó Z.), Beke (Hujber), HERTE­­LENDI (Németh B.), Vámos, Perger (KALMÁR), DEVE­­CSERI, Kondákor, SUBICZ, Lakosi. Edző: Hegyi László. Répcelak: Horváth B. - Tóth Do., Németh G., Prys­­tupa (Tamási), Harkai, Tóth Dá. (Balikó helyett), Odor, De Paula, Horváth T., Rácz, Sza­bó B. Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Hujber, Beke, Subicz, ill. Szabó B. Változatos volt a találko­zó, de kevés helyzet adódott a csapatok előtt. A hazai együt­tesnek volt jobb a helyzetki­használása, ezzel megnyerte a mérkőzést, és otthon tartotta a három pontot. Büki TK-Csepregi SE 3-0 (2-0). Bük, 150 néző, vezette: Vass I. Bük: Kamondi - Németh T., Wágner, Kovács Z. (Kom­játhy), Czirók, Tóth K. (Ba­bos), Csonka (Boldizsár), Schimmer, Kossuth, Horváth Sz. (Czingráber), Taródi (Ko­vács R.). Edző: Marton Ró­bert. Csepreg: Taródi - Steiner M., Tájmel (Kovács Á.), Mará­­czi (Péntek), Reichardt, Takács (Hódosi), Baranyai (Horváth B.), Kovács B. (Steiner Zs.), Lukács, Steiner C., Németh O. ■iE­dző: Steiner Zsolt. Gólszerzők: Czirók, Taró­di, Tóth K. Alacsony színvonalú mecs­cset játszott egymással a két csapat. A hazai gárda az első félidőben gyors egymásután­ban szerzett két gólt, ezzel kezdtek elúszni a Csepreg győzelmi reményei. A talál­kozó bizonyította, hogy a szomszédvárak rangadója is lehet sportszerű. Bár a második félidőben mezőnyben jól ját­szott a Csepreg, kapura nem volt veszélyes, így a vég­játékban szerzett harmadik büki gól végleg eldöntötte a meccset. Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő-Schott Lukácsháza SE 1-0 (0-0). Celldömölk, 200 néző, vezette: Mónos J. CVSE: BÍRÓ - LEMPEG, Huszár, Szuh, GORÁCZ, Németh J. (Szép), KOVÁCS Z., Pázsi (Marsai), Molnár T. (Orosz), Büki (Virág), Piri (Horváth D.). Edző: Haraszti Zsolt. Lukácsháza: HORVÁTH K. - Bolfán, Vörös, Lengyel, Sárdy, Németh Cs., Osztrosits, Bősze, Dán, Szentkúti, Hor­váth M. (Sárközi). Edző: Bez­­di István. Gólszerző: Németh J. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Szervezett ellenféllel találta magát szemben a listavezető CVSE. A Lukácsháza nagy aktivitást mutatott, nemcsak a védekezésre adott, hanem a tá­madásokra is. Szerzett labdák­ból gyors indításokat vitt végig a vendég, ám gólt nem rúgott. A celliek nagy nyomását a Lu­kácsháza a mérkőzés hajrájáig bírta, amikor is a csepregi vé­dők egy pillanatra megfeled­keztek Németh Józsefről, aki a középpályáról kapott nagysze­rű labdát és a befejezésnél nem hibázott. Jánosháza VSE-Rum KSC 1-2 (0-0). Jánosháza, 90 néző, vezette: Polgár T. Jánosháza: Tóth A.­­ Péter, Vágász, Laczi, Dénes, Amb­rus, Megyesi, Dornai, Horváth A., Balázsi, Palkovits. Edző: Kelemen Kornél. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Szabó D. (Pásti), Sza­kos, Markó, Papp, Táncsics, Kovács B. (Németh L.), Ko­­ronczai, Leitgeb. Edző: Ko­vács Balázs. Gólszerzők: Dénes, ill. Koronczai (2). Kiállítva: Laczi (91., Já­nosháza), Palkovits (90., Já­nosháza). Gól nélküli első félidő után a második játékrészben a Já­nosháza szerzett vezetést. So­káig tartani tudta előnyét a há­zigazda, ám a mérkőzés végén Koronczai duplájával fordított a Rum. A ráadás perceiben két hazai kiállítás borzolta a kedé­lyeket. Kőszegi FC-Körmendi FC 4-5 (1-1). Kőszeg, 150 néző, vezette: Papp Á. Kőszeg: Bán - Major (Horváth N.), Gugcsó, PRAN D., Csák, PRÁN A., Römer (Réti), Marti (Kovács Zs.), Riegler, Fehér, Szolyák. Edző: Őri Gábor. Körmend: Farkas M. - Tö­rök (Varga R), Buti, Sály, Ta­kács M. (Major), Sipos, Czim­­ber, Kis-Nemes, Takács Á., Rákhely, Wolf. Edző: Somfal­vi Péter. Gólszerzők: Réti, Csák, Prán D., Prán A., ill. Sály (2), Takács M. (2), Szolyák (öngól). Kiállítva: Kis-Nemes (64., Körmend), Czimber (96., Kör­mend). Kétszer is vezetett a há­zigazda Kőszeg, de a végén mégis a Körmend örülhetett. A meccs elején a hazaiak szereztek gólt, de nem kel­lett sokat várni a körmendiek válaszára. A második félidő szintén gyors gólváltással kez­dődött, ezt követően felpörgött a vendég­­ és rúgott még hár­mat. Ezzel azonban még nem volt vége a mérkőzésnek. A Kőszeg mindent egy lapra tett fel, rohamozott az egyenlítés érdekében a közben megfo­gyatkozó és teljesen visszahú­zódó Körmend ellen. A házi­gazdának a szépítés sikerült, az egyenlítés nem. A mérkő­zés lefújása után sportszerű.­Szigorúak voltak a játékvezetők, ugyanis öt piros lapot is kiosztottak le a viselkedés miatt még egy körmendi játékost kiállított a játékvezető. Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE-Lorry GM Kft. Szar­vaskend 1-4 (0-2). Vasvár, 250 néző, vezette: Boda Gy. Vasvár: Tóth K. - Varga A., Horváth A., Vincze, Robán (Berta), Dávid, Bakos D. (Sin­­kó), Bakos Cs. (Réfi), Horváth Á., Horváth R, Schermann. Edző: Lepár Attila. Szarvaskend: Esztergá­lyos - Velekei, Tóth A., Csil­lag, Jóna (Nagy Á.), Csenterics (Balogh B.), Földes, Tóth G. (Nagy Á.), Smolczer, Kuno­­vics, Kopfer. Edző: Tóth Gá­bor. Gólszerzők: Vincze, ill. Velekei (2), Jóna (2). Kiállítva: Velekei (83.,Szarvaskend). Az első negyedórában a vendégek meglepték a Vas­várt, kétgólos előnyt szerez­tek. A félidő közepén próbálta felgyorsítani a játékot a hazai együttes, kevés sikerrel. For­dulás után szépített a Vasvár, de ennél többre nem futotta. A Szarvaskend kénye-kedve szerint alakította ki helyzeteit, kontrázgatott, és még kétszer talált a vasvári kapuba. Meg­érdemelten nyert a vendég. Rábapatyi KSK-Szent­­gotthárdi VSE 1-1 (1-1). Rá­­bapaty, 150 néző, vezette: Marácz Z. Rábapaty: Király T. - Tóth R. (Vadász), Gyűrű, Mercz (Bajnok), Piros (Király L.), DUGOVICS (Zeke), Tóth M„ Csupor, KOVÁCS T, Balhási, Nagy D. Edző: Enzsöl Gábor. Szentgotthárd: Kapus - Majczán, Kovács G., Kovács T., Düh (Muszka), Nagy O., Dancsecz, Bódi, Sulics, Sipos, Takács (Németh B.). Edző: Heller László. Gólszerzők: Dugovics, ill. Düh. Jól kezdett a hazai együt­tes, már a 7. percben előnyhöz jutott. Ezt követően inkább a mezőnyjáték dominált. A félidő hajrájában egy szöglet után egalizált a Szentgotthárd. A második felvonásban mind­két csapatnak voltak helyzetei, de kimaradtak, a vendégek még üres kapunál is ziccert hibáztak. A végén maradt az igazságos pontosztozkodás. Vép VSE-Egyházasrá­­dóci SE 4-0 (1-0). Vép, 200 néző, vezette: Bíró O. Vép: Bezdi B. (Pajor) Kovács D., Varga O., Szalai (Baumgartner), Török, BEZDI SZ., Illés (Németh M.), Auer, Varga B. (Beke), Nagy Zs., DALA (Balikó). Edző: Török Richárd. Egyházasrádóc: Báli Somlai, László, Vilics, Molnár­ L., Tóth B. (Lukács T.), Mol­nár I., Máté (Horváth V), Ka­­zinczki, Krajczár, Kovács K. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Bezdi Sz. (2), Kovács D., Dala. Jó iramban kezdődött a ta­lálkozó, a hazai csapat futó­szalagon dolgozta ki helyzeteit - meg is szerezte a vezetést. A második félidőben is nyo­más alatt tartotta ellenfelét a Vép, és tovább növelte előnyét. Sportszerű mérkőzésen meg­érdemelten nyertek a hazaiak. Szombathelyről Hegyi László, Bükről Marton Ró­bert, Celldömölkről Haraszti Zsolt, Kőszegről Őri Gábor, Vasvárról Lepár Attila, Rá­­bapatyról Dénes István, Vép­­ről Pajor Tamás tudósított. A 12. forduló menetrend­je, szombat, 13.30: Bük-Vép, Körmend-Király, Répcelak- Jánosháza, Szentgotthárd-Vasvár, Lukácsháza-Egyhá­­zasrádóc. Vasárnap, 13.30: Csepreg-Kőszeg, Rum-Rá­­bapaty, Szarvaskend -Celldö­mölk, TI Kilenc gól Kőszegen Nyert a Szarvaskend Vasváron, a Vép elverte a Rádócot 1. Celldömölk 1182­ 38-826 2. Rum 1163219-1321 3. Vép 1061322-919 4. Bük 1161426-2019 5. Szarvaskend 1164230-2119 6. Rábapaty 1053217-1318 7. Király SE 1152414-n17 8. Egyházasrádóc 1152413-1617 9. Répcelak 10S1426-1716 10. Körmend 1142523-2314 11. Vasvár 1034323-2113 12. Kőszeg 1133519-2712 13. Csepreg 1130810-419 14. Szentgotthárd 1123615-269 15. Lukácsháza 1122713-208 16.Jánosháza 1103811-273 VAS NÉPE 15 H­árom szombathelyi utánpótlás-győzelem Pályán az Illés Akadémia-Haladás csapatai KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulóiban az Illés Aka­démia-Haladás U14-es, U15-ös és U19-es együt­tese is magabiztosan győ­zött. Az U­16-os és U17-es együttes nem lépett pá­lyára. U14 Illés Akadémia-Haladás- DVTK 6-2 (2-1).­­ Szombat­hely, vezette: Kiss Cs. Illés-Haladás: Molnár-Végh - Koósz, Stefanich, Ba­ranyai (Sinka), Katona, Varga Á., Király (Karvalics), Fischl, László (Laczó), Horváth A., Csörnyei. Edző: Tóth Zsolt. A látványos, kreatív táma­dójátékot bemutató Illés Aka­démia - melyben mindenki jó teljesítményt nyújtott - a helyzetek alapján ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Gólszerzők: Katona 2, Varga Á. 2, Fischl, Baranyai. 11. forduló, csütörtök, 10.00: Illés-Haladás-Debre­­cen. 1­15 Illés-Haladás-Diósgyőri VTK 2-0 (0-0).­­ Szombat­hely, vezette: Boda. Illés-Haladás: Olasz-Var­ga D., Szvoboda, Bolla, SÁGI (Stifter), Mozsár, PAPP CS. (Mayer), Mohos (Bonyhárd), NAGY ZS., UDVARDI, VAR­GA O. (Frák). Edző: Horváth András. A hazaiakon érződött, hogy a korábbi peches vereségek miatt nagyon akarták a győ­zelmet. A szombathelyiek el­sősorban csapatként nyújtot­tak kiemelkedő teljesítményt. Jól védekeztek, és kevés gólszerzési lehetőségükkel jól sáfárkodtak - teljesen megér­demelten nyertek. Gólszerző: Papp Cs. 2. 11. forduló, csütörtök, 10.00: Illés-Haladás-Debre­cen. Az U16-Os és U17-es baj­nokságban nem rendeztek for­dulót. A 9. körben az U16-os együttes szombaton 14 órakor a Honvéd-Magyar Futball ven­dége lesz, míg az U17-es gárda 12 órakor szintén a Honvéd otthonában szerepel. U19 Illés-Haladás-Vasas 5-3 (4-2).­­ Szombathely, vezette: Konkoly. Illés-Haladás: Tóth B. - Bokor, Debreceni, Woth (Vaj­da), ILLÉS, Kállai (Volter), Balogh F. (Basics), Schuszter (Molnár T.), SZECSŐDI, Cso­mós (Auer), TÓTH M. Edző: Oross Márton. Gólszerzők: Tóth M. 3, Il­lés 2. Kiállítva: Valter (76.), illetve Tóth K. (76.), Medgyesi (76.), Búza (59.). Remekül kezdték a mérkő­zést a szombathelyiek, négy perc után már két góllal ve­zettek. Frissen, lendületesen futballoztak a vasiak, nagyon sok helyzetet alakítottak ki. Már 4-0-ra vezettek a hazaiak, amikor a félidő végén két gólt kaptak. Szünet után aztán Illés révén ismét betaláltak a ven­déglátók. Az utolsó negyedóra viszont értékelhetetlen volt, a kiállítások miatt tíz játékos ját­szott a nyolc ellen, ám a hazaiak nem koncentráltak megfelelően, így elmaradtak az újabb gólok. 13. forduló, november 9., 10.00: ETO FC Győr-Il­­lés-Haladás. PA Látogasson el weboldalunkra! \/ A 1 a Vas megyei V 1­ 1 hírportál m­i­ntPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy­ Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Í 1 ÜKIelhauxale OBSERVER imedia www.observer.hu