Vas Népe, 2019. október (64. évfolyam, 228-253. szám)

2019-10-22 / 246. szám

2019. OKTÓBER 22, KEDD MEGYEI FOCI Rumban nyert a Király Biztosan gyűjtötte be a három pontot a Répcelak, a Vép KÖRKÉP A 10. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Körmendi FC-Büki TK 2-3 (0-1). Körmend, 100 néző, vezette: Mónos J. Körmend: Farkas Ma. (Farkas Mi.) - Török (Varga P.), Buti, Sály, Takács M, Maj­­tényi, Sipos, Czimber, Tompa, Takács Á, Rákhely. Edző: Somfalvi Péter. Bük: Kamondi - Németh T, Wágner, Kovács Z. (Boldi­zsár), Czirók, Tóth K. (Komjá­thy), Csonka (Babos), Schim­mer, Kossuth, Horváth Sz. (Kovács R.), Taródi (Czingrá­­ber). Edző: Marton Róbert Gólszerzők: Takács M. (2), ill. Czirók (2), Kovács Z. - mindhárom 11-esből. Kiállítva: Tompa (4), Kör­mend). Korai, ám jogos tizenegyes­sel a Bük szerzett vezetést, elő­nyét a szünetig meg is tartotta. A második játékrészben (sérü­lés miatt) az ifi kapussal felál­ló körmendiek felpörgették a játékukat, de a bükiek újabb - ezúttal vitatható - büntetőhöz jutottak. A második félidőben szinte végig tíz emberrel ját­szó házigazda nem adta fel, kiegyenlített. A harmadik, szintén „érdekes” büki tizen­egyesre azonban már nem volt körmendi válasz. A mérkőzés végén nem a játékvezetők vol­tak a legnépszerűbbek. Répcelaki SE-Kőszegi FC 3-1 (2-1). Répcelak, 100 néző, vezette: Marácz Z. Répcelak: Horváth B. - TÓTH DO„ Németh G„ Tóth Dá. (Harkai), ODOR. Prystu­­pa, De Paula,‘■'Balikó, Horváth T„ RÁCZ, SZABÓ B. Edző: Balassa Péter. Kőszeg: Bán - Major, Fe­hér A, Prán D, Csák, Prán A, Römer (Marti), Riegler (Ko­vács Zs.), Léhmann (Szűcs), Fehér D„ Szolyák. Edző: Őri Gábor. G.: Tóth Do. (2 - az egyiket 11-esből), Odor, ill. Prán D. A Répcelak a szokásos mó­don kezdett, már a 2. percben könnyű gólt engedélyezett ellenfelének. Ez kellőképpen megzavarta a hazaiakat, akik a 30. percig nem találták magu­kat. A Kőszeg élt a lehetőség­gel, hatékony játékot mutatott, de több gólt nem szerzett. Az első félidő hajrájában aztán egy akciógóllal és egy bün­tetővel fordított a Répcelak. Fordulás után már a házigazda uralta a meccset, és egy kont­ragóllal bebiztosította győzel­mét a szívós Kőszeg ellen. Szentgotthárdi VSE­­Jánosháza VSE 2-2 (1-1). Szentgotthárd, 50 néző, ve­zette: Horváth P. Szentgotthárd: Lang MAJCZAN, Kovács G„ Dan­­­­csecz, KOVÁCS T„ Düh (Var­ga M.), Nagy O, Németh Be. (Németh Be.), Sulics, SIPOS (Korpics), Takács (Muszka). Edző: Heller László. Jánosháza: Tóth A. - Mar­sai, Péter, Vágusz, Laczi, Ambrus, Megyesi, Domai, Dénes, Horváth A. Balázsi. Edző: Kelemen Kornél. G.: Németh Be, Kovács T. ill. Vágusz, Marsai. Jól kezdett a Szentgotthárd, már a 12. percben előnyhöz jutott. Ezt követően inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Egy hazai védelmi hibát kihasználva egyenlített a Jánosháza. A második félidő­ben a hazai együttes dominált, szinte végigtámadta az egész játékrészt, de rengeteg hely­zetéből csak egyet tudott érté­kesíteni. A Jánosháza viszont egyetlen komoly támadásból betalált, egyenlített. Hiába uralta a második félidőt a Gotthárd, rossz helyzetkihasz­nálása miatt csak ikszelt. Schott Lukácsháza SE­­Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 4-3 (2-3). Lukácsháza, 150 néző, vezette: Szabó I. Z. Lukácsháza: Horváth K. - Vörös, Zergi (Sárközi), Len­gyel, Sárdy (Bolfán), Oszt­­rosits, Gugcsó, Bősze, Dán, Szentkúti, dr. László. Edző: Bezdi István. Vasvár: Tóth K.­­, Varga A., Horváth A. (Kálin), Vincze (Sinkó), Robán, Dávid, Réfi, Bakos D., Bakos Cs. (Ber­ta), Horváth A., Schermann. Edző: Lepár Attila. G.: Dán (2), Sárdy, Zergi, ill. Horváth A., Vincze, Gug­csó (öngól). Nagy iramban kezdtek a fe­lek, mindkét csapat támadólag lépett fel, a győzelemre hajtott. Az elején a hazaiak fölénye két gólban mutatkozott meg. Ezután felpörögtek a vendé­gek is, először szépítettek, majd egy szépségdíjas találat­tal egyenlítettek, sőt, egy ön­góllal fordítottak. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, bőven volt dolga a ka­pusoknak. A Lukácsháza igazi csapatmunkát mutatva végül megfordította a meccset, ott­hon tartotta a három pontot­­ megérdemelten. Csepregi SE-Vép VSE 0-4 (0-2). Csepreg, 150 néző, ve­zette: Harcsár B. Csepreg: FARKAS B. - Steiner M., Tájmel (Baranyai), Steiner Zs., Maráczi, Takács (Kovács Á.), Horváth E. (Pén­tek), Kovács B. (Tóth A.), Lu­kács, Steiner C., Németh O. (Reichardt). Edző: Steiner Zsolt. Vép: Bezdi B. - Wágner, Kovács D., Varga O., Török, Bezdi Sz., Illés (Horváth B.), Baumgartner (Németh M.), Auer (Balikó), Varga B., Dala (Hankó). Edző: Török Richárd. G.: Németh M., Balikó, Il­lés, Auer. Rögtön a középkezdés után vezetést szerzett a kép, ez rá is nyomta a bélyegét a talál­kozóra - a góltól megtorpant a házigazda. Teljes mértékben a vendég akarata érvényesült, a Csepreg ezúttal csak asszisz­tálni tudott a történésekhez. Rum KSC-Király SE 0-1 (0-0). Rum, 100 néző, vezet­te: Papp Á. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Szabó D., Szakos, Mar­kó, Kovács B. (Németh L.), Horváth T. (Papp), Koronczai, Leitgeb (Pásti), Táncsics Három 11-est is rúghatott Körmenden a Büki TK (Máthé). Edző: Kovács Ba­lázs. Király: Veszelinov - Sás­­di, Varga G. (Péter), Fülöp (Németh B.), Kudron (Polgár), Beke (Jagodits), Hertelendi (Vámos), Devecseri, Lakosi, Subicz, Hajmási. Edző: Hegyi László. G.: Fülöp. Alacsony színvonalú mér­kőzést játszottak a felek. A Rum enervált volt, és ehhez az elkényelmesedett játékhoz sokáig asszisztált a Király is. A második félidőben aztán a vendég szerzett vezetést, ez maradt a végeredmény is. A Rum nem tudott felpörögni, végig gyenge formát mutatott. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Rábapatyi KSK 1-1 (1-0). Szarvaskend, 120 néző, vezette: Szabó III. Z. Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Tóth G., TÓTH A., CSLLAG, JÓNA, Csenterics, FÖLDES, Smolczer, Nagy R. (Herczeg), Kopfer. Edző: Tóth Gábor. Rábapaty: KOLLARICS - Horváth K. (Tóth R.), Pi­ros D., Balhási, Bajnok (PI­ROS P), TÓTH M, Szabó A. (Dugovics), Csupor, Nagy D., KOVÁCS T. (Zeke), Király (Melcz). Edző: Enzsöl Gábor. G.: Jóna, ill. Piros P. K.: Piros D. (72., Rába­paty). Az orkánerejű szélben az első helyzet a vendégek előtt adódott, kapufa lett belőle. Majd átvette az irányítást a hazai csapat, és a vezetést is megszerezte a félidő vége előtt­­ széllel szemben. A második félidő kapkodó játékkal foly­tatódott, helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem. A félidő végén Velekei kapufát fejelt, majd egy létszámfölényes szituációt nem sikerült ki­használnia a szarvaskendi csapatnak. Kontrából pedig a 92. percben egyenlített a Rá­bapaty. A hazai csapat­­ kifo­gástalan játékvezetés mellett - közelebb állt a győzelemhez, de a döntetlen sem irreális eredmény. Egyházasrádóci SE-Cell­­dömölki VSE-Vulkán Fürdő 0-2 (0-1). Egyházasrádóc, néző, vezette: Kondor T. Egyházasrádóc: Bali-Ka­­zinczki B. (Krajczár), Somlai (Molnár I.), László, Molnár L., Tóth B., LUKÁCS T., Mersits, Máté, Mészáros, Kazinczki G. Edző: Lukács Ede. CVSE: Osvald - LEMPEG, Huszár, Szuh, Marsai, Gorá­­cz (Horváth T.), NÉMETH J. (Szép), Virág (Büki), KO­VÁCS Z., Piri (Pázsi), Molnár T. Edző: Haraszti Zsolt. G.: Németh J. (2). Nemcsak egymással, ha­nem a komoly széllel is meg kellett küzdenie a csapatok­nak. A Rádóc még mindig több sérült játékosát nélkülöz­te. A Celldömölk fölényben játszott, a 20. percben vezetést is szerzett. A második félidőt is a Cell uralta, egy szép egyé­ni akció után ismét a kapuba talált. Megérdemelten nyert a jó erőkből álló CVSE. A 11. forduló menet­rendje, szombat, 14.30: Ki­­rály-Répcelak, Bük-Csepreg, CVSE-Lukácsháza, János­­háza-Rum. Szombat, 17.00: Kőszeg-Körmend. Vasárnap, 14.20: Vasvár-Szarvaskend, Rábapaty-Szentgotthárd, Vép­egyházasrádóc. TJ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. CVSE 107 2­137-8 23 2. Rum 105 3217-12 18 3. Rábapaty 9 5 2216-12 17 4. Egyházasrádóc 105 2313-12 17 S. Répcelak 9 5 1325-14 16 6. Vép9 5 1318-9 16 7. Bük 105 1423-20 16 8. Szarvaskend 104 4226-20 16 9. Király SE 104 2411-16 14 10. Vasvár9 3 4222-17 13 11. Kőszeg 103 3415-22 12 12. Körmend 103 2518-19 11 13. Csepreg 103 0710-389 14. Lukácsháza 102 2613-198 15. Szentgotthárd 102 2614-258 16.Jánosháza 100 3710-253 .... ........ • / • . SV-Wi • 'e***^^^^*, .... ..» m­i­m­m1**,r" ’ MM * £ Eve­v & A celli Németh József két gólt vágott az Egyházasrádócnak Fotó: Horváth Balázs VAS NÉPE 15 Három meccs, három döntetlen Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulóiban az Illés Aka­démia-Haladás csapatai közül az U­16-os, U17-es és U19-es lépett pályára. Mindhárom együttes dön­tetlent játszott. Az U14-es és U15-ös bajnok­ságokban a hétvégén nem lép­tek pályára az Illés-Haladás együttesei, a mérkőzéseket keddre halasztották. Mindkét vasi együttes 11 órakor játszik az Illés Akadémián a Diós­győri VTK U14-es és U15-ös együttese ellen. U16 ETO FC Győr-Illés-Ha­­ladás 0-0.­­ Győr, vezette: Závotka, Illés-Haladás: SIMON - Tóth K., Vert (Pataki), Horváth J., VIGH, Tama, Iván, Kovács P. (Demján), Kovács A., Né­meth Á., Miszori (Lórántfy). Edző: Sátori Barnabás. A szombathelyiek támadó­játéka többször is pontatlan volt, így meg kellett elégedni­ük a döntetlennel. Pozitívum, hogy ismét kapott gól nélkül hoztak le egy mérkőzést. 9. forduló, november 2., 14.00: Honvéd-Magyar Fut­ball Akadémia-Illés-Haladás. U17 ETO FC Győr-Illés-Ha­­ladás 2-2 (0-0).­­ Győr, ve­zette: Szabó L. Illés-Haladás: TÓTH B. - Dezamits, Szabó B., Bu­­nevácz, KÁLLAI, Palkó (Si­pos), MARKÓ (Horváth R.), Sulyok D., Tarján, Sulyok M. (Helter), Antal. Edző: Né­meth Richárd. Egy kicsit álmosan kezdték a mérkőzést a vasiak, aztán a félidő közepére felébredtek és magukhoz ragadták a kezde­ményezést - néhány helyzetet is kidolgoztak. Szünet után hamar góllá, sőt gólokká érett a fölényük. Sőt, 2-0-s vezeté­sük után könnyen megszerez­hették volna a harmadik talá­latot is. A hajrában magukra húzták ellenfelüket, a győriek pedig szépítettek, majd a 93. percben kiegyenlítettek. Ös­­­szeségében értékes pontot szereztek a szombathelyiek. Gólszerző: Markó 2. 9. forduló, november 2., 14.00: Honvéd-Magyar Fut­ball Akadémia-Illés-Hala­­dás. in : Vasas Kubala Akadé­­mia-Illés-Haladás 2-2 (1-1).­­ Budapest, vezette: Strehó. Illés-Haladás: Bokor - Debreceni, Woth, Doktorics (Kállai), Illés (Szecsődi), Balogh F., Szekér, Schusz­­ter (Vajda), Csomós (Volter), TÓTH M. Schüld. Edző: Oross Márton. A szombathelyiek domi­náltak a meccs nagy részé­ben, büntetőt is hibáztak. Ugyanakkor kevés helyzetet alakítottak ki, és a kapu előtt - a két gól kivételével - nem voltak elég határozottak. For­dulatos mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gólszer­zők: Kállai, Tóth M. 14. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-Vasas Kubala Akadémia. PA Tóth Milán lőtte az U19-es csapat első gólját Fotó: Szántai Krisztina IMS n £ PE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. TeL (95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 264­76 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34 450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: yC )j hEJiuimwAióO bserver imedia www.observer.hu ________|