Vas Népe, 2019. november (64. évfolyam, 254-278. szám)

2019-11-05 / 256. szám

2019. NOVEMBER 5., KEDD SPORT Rangadót nyert a Rum Ötöt rúgott a szomszédvár Csepreg vendégeként a Kőszeg KÖRKÉP A 12. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. A Bük botlott hazai pályán a Vép ellen, a Körmend otthon tartotta a három pontot, a Rép­celak legyűrte a Jánosházát, a Szentgotthárd a Vasvárral, a Lukácsháza az Egyházasrá­­dóccal ikszelt. A Csepreg nagy vereségbe futott bele Kőszeg ellen, a Rum a Rábapatyot verte, a Szarvaskend elvérzett a listavezető CVSE ellen. Büki TK-Vép VSE 2-3 (1-2). Bük, 80 néző, vezette: Szabó III. Z. Bük: Kamondi - Kovács Ri. (Kossuth), Németh T., Bol­dizsár, Wágner (Czingráber), Kovács Z., Czirók, Csonka, Schimmer, Horváth Sz. (Ko­vács Ro.), Taródi. Edző: Mar­ton Róbert. Vép: Bezdi B. - Wágner, Kovács D., Varga O., Szalai, Török, Bezdi Sz. (Beke), Illés (Horváth B.), Auer (Szilvás), Varga B. (Baumgartner), Nagy Zs. (Balikó). Edző: Török Ri­­chárd. Gólszerzők: Taródi, Czi­rók, ill. Varga B., Berdi Sz., Illés. Jó iramú, közönségszóra­koztató és gólgazdag mérkő­zést játszottak egymással a felek. A két jól teljesítő együt­tes összecsapásán - a vereség ellenére - a bükiek is dicsére­tet érdemelnek. A játék képe alapján pontot érdemelt volna a házigazda is. Körmendi FC-Király SE 2-1 (0-1). Körmend, 100 néző, vezette: Harcsár R. Körmend: Farkas M. - Török (Major), Buti, Varga R (Tompa), Saly, Takács M. (Szabó R), Majtényi, Sipos, Takács A., Rákhely, Wolf. Edző: Somfalvi Péter. Király: Mester - Varga G. (Kalmár), Fülöp, Kudron (Hegedűs), Beke (Németh B.), Hertelendi (Perger), Vámos, Devecseri, Kondákor (Huj­­ber), Lakosi, Hajmási. Edző: Hegyi László. Gólszerzők: Takács M., Török, ill. Fülöp. Korrekt játékvezetés mel­lett a hat alapjátékosát nélkü­löző Körmend megérdemelt győzelmet aratott a jól felké­szített, sportszerűen játszó Király ellen. Két ellentétes fél­időt láthatott a közönség. Egy védelmi hiba után a vendégek szereztek vezetést, akik az első harminc percben jobban játszottak. Fordulás után az át­szervezett, motiváltabb, ener­­gikusabb Körmend magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, átvette a játék irányítását, és számtalan helyzete közül ket­tőt gólra váltott Répcelaki SE-Jánosháza VSE 1-0 (0-0). Répcelak, 50 néző, vezette: Talabér N. Répcelak: Horváth B. (Gyécsek) - Tóth Do., De Pau­la, Németh G., Harkai, Tóth Dá. (Lónai), Odor, Balikó, Horváth T., Rácz, Szabó B. (Prystupa). Edző: Balassa Pé­ter. Jánosháza: Tóth A. - Tóth L., Szabó T., Péter, Pintér (Dákai), Vágász, Megyesi, Dornai, Horváth A., Balázsi, Fenyő (Nyőgéri). Edző: Kele­men Kornél. Gólszerző: Németh G. Egy jól és szervezetten fut­ballozó Jánosházával találta magát szemben a Répcelak. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón a vendég beszorult a saját kapuja elé és kontrák­ra játszott, kevés sikerrel. A Répcelak türelmes játékkal a második félidő elején szerzett vezetést. Ezután is több hely­zet adódott a hazaiak előtt, de egyik sem végződött góllal. A 93. percben kis híján egyenlí­tett a Jánosháza, de a házigaz­dák kapusa bravúrral hárított. Szentgotthárdi VSE­­Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 1-1 (1-1). Szentgotthárd, 100 néző, vezette: Vass I. Szentgotthárd: Lang Majczán (Korpics), Kovács­­ G., Kovács T. (Vadász), Düh (Muszka), Nagy O., Dancsecz (Németh Bo.), Bódi, Sulics, Sipos, Takács (Németh Be.). Edző: Heller László. Vasvár: Tóth K. - Varga A., Horváth A., Vincze (Sinkó), Robán, Dávid, Réfi (Dézsi), Bakos D., Bakos Cs. (Berta), Horváth A., Horváth P. Edző: Lepár Attila. Gólszerzők: Düh, ill. Ro­bán. A Szentgotthárd szerzett vezetést az első félidő hajrájá­ban, de mindjárt a középkez­dés után egalizált a vendég. A második játékrészben is több lehetősége volt a házigazdá­nak, de akcióit nem tudta gól­lal befejezni. A dráma a hos­­­szabbítás utolsó négy percében jött, a szentgotthárdiak folya­matosan támadtak, kétszer megdöngették a kapufát is, de gólt nem tudtak összehozni. A kimaradt hazai helyzetek tük­rében végül igazságos döntet­len született. Schott Lukácsháza SE­­Egyházasrádóci SE 1-1 (0-0). Lukácsháza, 120 néző, vezet­te: Horváth P. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán (László), Vörös, Lengyel, Németh Cs. (Pol­­hammer), Osztrosits, Gugcsó, Bősze, Dán, Szentkúti (Naisz), Horváth M. (Sárdy). Edző: Horváth Tibor. Egyházasrádóc: Báli László, Vilics, Molnár L.,­­ Molnár I. (Horváth V), Móricz (Somlai), Mersits, Máté, Ka­­zinczki, Kovács K., Krajczár. Edző: Lukács Ede. Gólszerzők: Polhammer, ill. Máté. Kiállítva: Osztrosits (61.), ill. Mersits (53.). Az edzőváltás után új szer­kezetben lépett pályára a hazai csapat, szervezetten futballo­zott­­ és ennek köszönhetően begyűjtött egy értékes pontot. Csepregi SE-Kőszegi FC 0-5 (0-2). Csepreg, 150 néző, vezette: Szabó I. Z. Csepreg: Taródi - Steiner C. (Hódosi), Steiner M., Táj­­mel, Maráczi (Tóth A.), Rei­­chardt (Steiner Zs.), Takács, Baranyai, Németh O., Kovács B. (Péntek), Lukács (Horváth Játékvezetők is szerepet kértek a Szarvaskend- Cell meccsen E.). Edző: Steiner Zsolt. Kőszeg: Bán - Lintner, Fe­hér A. (Marti), Gugcsó, Prán D. (Réti), Kovács Zs. (Csák), Prán A., Rómer, Szűcs (Hor­váth N.), Fehér D., Szolyák. Edző: Őri Gábor Gólszerzők: Fehér D. (2), Csák, Fehér A., Szolyák. Kiállítva: Tájmel (57., Csepreg). Már a 4. percben előnyhöz jutott a Kőszeg: egy rossz ka­puskirúgás után szerezett ve­zetést. Negyedóra elteltével szép támadást vezetett a ven­dég, amelynek végén újabb gólnak örülhetett. Voltak hely­zetei a csepregi együttesnek is, de kimaradtak. A motiváltan, nagy kedvvel, jól játszó ven­dég még három gólt szerzett a második félidőben­­ és megér­demelt győzelmet aratott. Rum KSC-Rábapatyi KSK 2-1 (1-1). Rum, 150 néző, vezette: Gaál Á.. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Szabó D., Szakos, Markó, Táncsics (Pupp), Kovács B. (Németh L.), Horváth T., Ko­­ronczai (Pásti), Leitgeb. Edző: Kovács Balázs. Rábapaty: Kollarics - Va­dász (Gyűrű), Piros D. (Baj­nok), Bal­ási, Dugovics, Tóth, Szabó (Mercz), Csupor, Nagy D., Kovács T. (Piros P.), Hor­váth K. Edző: Enzsöl Gábor. Gólszerzők: Németh L., Székely, ill. Nagy D. A Rum kezdett jobban, ve­zetést szerzett, de egy távoli lövéssel egyenlített a Rába­paty. A szünetben mindkét edző igyekezett felrázni játé­kosait, ez a Rumnál sikerült jobban. A hazaiak a második játékrész közepén szerezték meg a győzelmet érő találatot. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Celldömölki VSE-Vul­­kán Fürdő 0-1 (0-1). Szar­vaskend, 200 néző, vezette: Kondor T. Szarvaskend: Esztergályos - Tóth G., TÓTH A., Csillag, Jóna, Csenterics (Vaspöri), FÖLDES, SMOLCZER (Nagy Á.), Balogh B. (Nagy Á.), Ku­­novics (Herczeg), KOPFER. Edző: Tóth Gábor. CVSE: Osvald - LEM­­PEG, Huszár, Marsai, Gorácz, OROSZ, Németh J. (Szép), Kovács Z., Molnár T. (Horváth D.), Büki (Pázsi), PIRI (Hor­váth T.). Edző: Haraszti Zsolt. Gólszerző: Lempeg. A nagy szélben lejátszott meccsen támadólag lépett fel a vendég, aminek húsz perc után gól lett az eredménye — igaz egy orbitális játékvezetői tévedés után. A hazai csapat éledezett, két lövés Jóna részé­ről éppen csak célt tévesztett. A második félidő - a ven­dégek gólvágójának kiesése után - kiegyenlített játékot hozott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Elszomorító volt a játékvezető és 1. számú as­­­szisztensének arrogáns, leke­zelő stílusa a „falusi” csapattal szemben. A vendégek egy kö­zepes színvonalú mérkőzésen a mezőnyben mutatott játékuk alapján az egygólos győzelem­re rászolgáltak. Bükről Marton Róbert, Körmendről Somfalvi Péter, Répcelakról Balassa Péter, Szentgotthárdról Heller Lász­ló, Csepregről Steiner Zsolt, Rumból Kotsits Zoltán, Szar­­vaskendről Tompa Róbert, Lukácsházáról Horváth Ti­bor tudósított. TJ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. CVSE 129 2 139-8 29 2. Rum 127 3 221-14 24 3. Vép 117 1325-11 22 4. Répcelak 116 1427-n 19 5. Bük 126 1528-23 19 6. Szarvaskend 125 4 330-22 19 7. Rábapaty 115 3 318-15 18 8. Egyházasrádóc 125 3414-n 18 9. Körmend 12S 2 525-24n 10. Király SE 125 2515-19n 11. Kőszeg 124 3­524-27 15 12. Vasvár 113 S324-22 14 13. Szentgotthárd 122 4616-27 10 14. Csepreg 123 0910-469 1I. Lukácsháza 122 3714-219 16.Jánosháza 120 3911-283 A büki Taródi Dávid (balról) és a vépi Illés Ádám párharca - mindketten betaláltak Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Hét gólt szerzett az U14-es együttes Pályán az Illés Akadémia-Haladás csapatai KÖRKÉP Az I. osztályú után­pótlás labdarúgó-bajnoksá­gok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es csapata 7-0-ra ki­ütötte a Debrecent. U14 Illés Akadémia-Haladás- Debreceni VSC 7-0 (5-0).­­ Szombathely, vezette: Hor­váth P. Illés-Haladás: Kovács A. - Koósz, Stefanich, Baranyai, Katona (Sinka), Varga Á. (Ta­kács-Földes), Király (Laczó), Fischl, László (Karvalics), Horváth A. (Horváth B.), Csörnyei. Edző: Tóth Zsolt. A lendületes és látványos támadófutballt játszó Illés Akadémia - melyben min­denki jó teljesítményt nyújtott - szebbnél szebb gólokat sze­rezve, teljesen megérdemelten nyert a Debrecen ellen. Tóth Zsolt tanítványai remekül sze­repelnek, zsinórban harma­dik meccsüket nyerték meg. Gólszerzők: Katona­i, Laczó, Baranyai, Varga Á. A 10. fordulóból elhalasz­tott mérkőzésen: Nyíregyhá­­za-Illés-Haladás 1-2 (1-2). Gólszerzők: Katona, Fischl. Jók: Kovács Á., Stefanich, Király, Katona, Fischl. 12. forduló, szombat, 14.00: MTK-Illés-Haladás. U15 Illés-Haladás-Debrecen 1-2 (1-2).­­ Szombathely, ve­zette: Mónos. Illés-Haladás: Olasz Varga D. (Nagy R.), SZVO-­­­BODA, Bolla, SÁGI, Mozsár, Papp Cs., MAYER (Ligeti), MOHOS, Nagy Zs., Szabó L. (Szemes). Edző: Horváth András. A szombathelyiek gyorsan, már a mérkőzés elején veze­tést szereztek, és az egyenlítő gólig jobban is futballoztak riválisuknál. A második félidő elején 1-1-es állásnál ziccert hibáztak, a fizikai fölényben lévő Debrecen pedig meg­szerezte a győztes találatot. Gólszerző: Sági. 12. forduló, szombat, 12.00: MTK-Illés-Haladás. A 10. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Nyíregyháza-Il­­lés-Haladás 2-0 (0-0). U16 Budapest Honvéd-Ma­­gyar Futball Akadémia-Il­­lés-Haladás 3-1 (1-0).­­ Bu­dapest, vezette: Kósa. Illés-Haladás: Simon - Vert, Muzsi, Borbács (Pata­kai), Vigh, Tama, Iván, Ko­vács A., Lórántfy (Németh Á.), Miszori, Dómján (Kovács R). Edző: Sátori Barnabás. A listavezető ellen végig nyílttá tudták tenni a mér­kőzést a szombathelyiek, de megérdemelten nyertek a na­gyobb játékerővel bíró hazai­ak. Gólszerző: Iván. 10. forduló, szombat, 14.00: Illés-Haladás-Puskás Akadémia. 1­17 Budapest Honvéd-MFA­­Illés-Haladás 5-1 (3-0).­­ Bu­dapest, vezette: Esik. Illés-Haladás: Tóth B. Sulyok, Dezamits, Szabó B. (Sipos), Baranyai, Kállai, Hor­váth J. (Helter), Horváth R. Tarján, Bunevácz, MARKÓ. Edző: Németh Richárd. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott, a szombat­­helyiek jól futballoztak, de a gólokat a fővárosiak szerez­ték. Szünet után tíz perc alatt ledolgozhatták volna három­gólos hátrányukat a vasiak, ám kihagyták helyzeteiket. A hazaiak viszont kontrából és pontrúgásból újabb gólokat szereztek. Az Illés-Haladás kifejezetten jól futballozott a jó erőkből álló Honvéd ellen. G.: Heiter, 10. forduló, szombat, 11.00: Illés-Haladás-Puskás. U19_________________ ■ Az U19-es bajnokságban nem rendeztek fordulót. A 13. körben szombaton az Illés-Ha­ladás Győrbe utazik. PA Tóth Zsolt csapata jó formában van ■ Fotó: Szántai Krisztina m­s­napi www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-5% Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. TeL: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.:,(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft, negyed évre 9 570 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 18185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: ^ y hu felhaszmAlOO­bserver imedia www.observer.hu