Vas Népe, 2020. március (65. évfolyam, 52-77. szám)

2020-03-03 / 53. szám

2020. MÁRCIUS 3., KEDD MEGYEI FOCI Ötöt vágott a Répcelak Megyei I.: kiélezett meccset nyert a Rum Szarvaskenden KÖRKÉP A 17. forduló mér­kőzéseit rendezték a me­gyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban. Répcelaki SE-Schott Lu­kácsháza SE 5-2 (2-1).­­ Rép­celak, 150 néző, vezette: Pol­gár T. Répcelak: Pethő - TÓTH DO., Németh G., De Paula A., Tóth Dá., ODOR B. (Tamá­si), Balikó, Harkai, Szabó B. (Prystupa), Molnár Cs. (Rácz), GRASZL. Edző: Balassa Pé­ter. Lukácsháza: Horváth K. - Vörös (Bolfán), Gombás (Horváth M.), Lengyel, Sza­lai (Beke), Komárovics Á., Osztrosits, Gugcsó, Bősze, Komárovics M., Dán (Keszt­helyi). Edző: Sántha Szilárd. Gólszerzők: Tóth Do. (2), Molnár Cs., De Paula A., Ódor B., ill. Lengyel, Szalai. A Répcelak agresszíven és határozottan lépett fel, en­nek már a 8. percben meglett az eredménye: Ódor szöglete érintés nélkül hullott a lukács­háziak kapujába. Ezután fel­éledt a vendég, kiegyenlítet­tebb lett a játék. Egy védelmi hiba után azonban a Répce­lak jutott büntetőhöz, amelyet értékesített. A félidő hajrájá­ban szépített a Lukácsháza. A második játékrész újabb hazai góllal indult, majd kettős cserét hajtott végre a vendég, ezzel nyitottabbá tette a védekezését. Ezt kihasználta a házigazda, újabb két találattal eldöntötte a találkozót, amelynek végén szabadrúgásból kozmetikázni tudott az eredményen a Lu­kácsháza. Körmendi FC-Egyházas­­rádóci SE 0-0.­­ Körmend, 100 néző, v.: Vass I. Körmend: Farkas M. Buti (KURUCZ), NÉMETH M., MAJTÉNYI, Takács M., Takács Á., Kis-Nemes, Sipos, Czimber, Bajnok (Varga P.), PÉTER (Török). Edző: Som­falvi Péter. Egyházasrádóc: BÁLI­­ László, Vilics (Lukács), Mol­nár L., Tóth B. (Báger), FE­HÉR (Kazinczki), Mészáros, Kovács K., Krajczár, Molnár I. (Balogh A.), PAKSI. Edző: Lukács Ede. Jól kezdett a hazai csapat, formás támadásokat vezetve számos gólhelyzetet dolgozott ki. Tizenegyest is rúghatott, de gól így sem született. A má­sodik félidő már nem túl ma­gas színvonalú játékot hozott, mindkét csapat erőlködött, hogy megszerezze a vezetést, eredménytelenül. A sok hibá­val tarkított mérkőzés döntet­lennel végződött, ami a kidol­gozott helyzeteket tekintve a körmendieknek fájt jobban. Büki TK-Csörnöc Gyön­gye Vasvár VSE 0-1 (0-0).­­ Bük, 50 néző, v.: Szabó III. Z. Bük: Kamondi - Komjá­thy (Tar), Czingráber (Babos), Boldizsár (Horváth T.), Or­bán, Wágner, Czirók, Tóth K. (Schimmer), Csonka, Kovács R. (Horváth Sz.), NÉMETH T. Edző: Marton Róbert. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A., Horváth A., Vincze, Kálin, Dávid, Réti (Berta), Bakos D., Bakos Cs. (Sinkó), Schermann. Edző: ifj. Sziffer István Gólszerző: Bakos Cs. Két hasonló képességű csa­pat mérkőzött. A házigazda betegségek, sérülések miatt létszámgondokkal küzdött. A Vasvár játékosai közül többen mutattak jó egyéni teljesít­ményt, ez döntött végül a ven­dégek javára. Király SE-Jánosháza VSE 4-0 (1-0).­­ Szombat­hely, 70 néző, v.: Papp A. Király: Mester - Kalmár (Kovács B.), Hujber, Kudron (Fülöp), Beke HERTELENDI (Szabó Z.), (RESETE­­RITS), PERGER (Hegedűs), Devecseri, SUBICZ, Lako­si, Kovács Zs. Edző: Hegyi László. Jánosháza: Tóth A. - Bog­nár, Péter, Herczeg (Szabó T), Niksz, Laczi (Palkovits), Dornai (Vágász R), Nagy B., Balázsi, Szabó L. (Ambrus), Kovács Sz. (Nagy K.). Edző: ifj. Molnár Károly. Gólszerzők: Reseterits (2), Subicz, Fülöp. Kiállítva: Niksz (Jánoshá­za, 60.). Az első félidőben a Király akarata érvényesült, többet bir­tokolta a labdát és néhány hely­zetet is kidolgozott. A hazaiak mezőnyfölénye a játékrész vé­gén érett góllá, egy tizenegyest értékesítettek. A második fél­időben támadóbb szellemben futballozott a Jánosháza, ez megzavarta némileg a Királyt. Ám a vendégek egy buta kiál­lítással megkönnyítették a há­zigazda dolgát, a Király élt a lehetőséggel és nyert. Szentgotthárdi VSE-Vép VSE 2-4 (1-2).­­ Szentgott­­hárd, 75 néző, v.: Szabó I. Z. Szentgotthárd: Kapus - Polly (Támis), Kovács G. (Papp V), Kovács T., Balázs, Düh, Dancsecz, Majczán (Va­dász), Sulics (Muszka), Nagy O., Osvald (Tulok). Edző: Papp Zoltán. Vép: Bezdi B. - Wágner (Balikó M.), Kovács D., Szalai (Horváth B.), Bezdi Sz., Szil­vás, Illés (Koszokovits), Auer, Balikó D., Takács, Dala (Nagy Zs.). Edző: Török Richárd. Gólszerzők: Papp V. Ba­lázs, ill. Illés (2), Koszokovits, Dala. Az első félidőben a minden csapatrészben jelentősen meg­erősödött Vép irányította a já­tékot. A második játékrészben magára talált a Szentgotthárd, de ez még a pontszerzésre sem­­«Ä volt elegendő...u Kőszegi Lóránt FC-Rá­­bapatyi KSK 2-0 (1-0).­­ Kő­szeg, 200 néző, v.: Sebes­ P. Kőszeg: Bán - Lintner (Riegler), Fehér, Bozóki, Gug­csó, PRAN D. (Réti), CSÁK (Szűcs), Kovács Zs. (Toldi), Prán Á., Rómer, SZOLYÁK (Keresztes). Edző: Őri Gábor. Nem esett gól a Körmend-Rádóc szomszédvári rangadón Rábapaty: Király T. - Tóth R. (Vadász), Mercz, Piros D. (Király L.), Piros R, Tóth M., Csupor, Nagy D., Kovács T., Horváth K., Gyűrű. Edző: En­­zsöl Gábor. Gólszerzők: Szolyák, Prán A. A mérkőzés hazai helyze­tekkel és enyhe mezőnyfölén­­­nyel indult. A vendégek aztán magukhoz tértek, kiegyenlí­tett játék folyt a pályán. Hely­zetek mindkét oldalon adód­tak, gólt a Kőszeg szerzett­­ egy formás támadás végén. A második félidőben nagy len­dülettel feszültek egymásnak a csapatok. Jó iramú, férfias küzdelmet láthattak a nézők. A vendégek elszalasztották a mérkőzés talán legnagyobb lehetőségét, amivel egyenlít­hettek volna - a hazai kapus bravúrral hárított. Az újabb kőszegi góllal a 79. percben eldőlt a találkozó. A több hely­zetet kidolgozó Kőszeg győ­zelme megérdemelt. Lorry GM Kft. Szarvas­­kend-Rum KSC 2-3 (2-1).­­ Szarvaskend, 200 néző, ve­zette: Boda Gy. Szarvaskend: ESZTER­GÁLYOS (Gáspár) - Vele­­kei, NAGY Á., Tóth A., Jóna, Csenterics (Vörös), Nagy Á., Tóth G., SMOLCZER, Kuno­­vics, KOPFER. Edző: Tóth Gábor. Rum: Busi — Csonka, Székely, Klauzer, Szabó D., Markó, Papp, Pásti (Szakos), Kovács B., Leitgeb, Táncsics (Baumgartner). Edző: Kovács Balázs. Gólszerzők: Nagy Á. (2), ill. Kovács B. (2), Székely. A meccs gyors gólváltással kezdődött, majd kiegyenlített játék folyt a pályán. Ebből a hazaiak jöttek ki jobban, újabb gólt szereztek, így előnnyel vonultak pihenőre. A második félidő is jobbára a küzdelemről szólt. A hazaiak ziccert hibáz­tak, az ellentámadásból egyen­lített a Rum, majd a végén egy kontrát is értékesített. A dön­tetlen színezetű mérkőzésen a vendégek jobban sáfárkodtak helyzeteikkel, így nyertek. Csepregi SE-Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő 0-1 (0-1).­­ Csepreg, 150 néző, v.: Har­csár B. Csepreg: Taródi - KÓTAI, STEINER M., Büki, Maráczi (Péntek), BARANYAI (Hor­váth E.), PÓCZA, Kovács B., Nika, STEINER C, Németh O. Edző: Steiner Zsolt. CVSE: Bíró - Huszár (Go­­rácz), SZUH, MARSAI, Szép, Németh J., Kovács Z., Keszei (Pázsi), Molnár T., HORVÁTH T, BÜKI Edző: Haraszti Zsolt. Gólszerző: Marsai. Tipikus egygólos meccset vívtak egymással a felek. Az elején a Cell enyhe mezőny­fölényben játszott, majd ki­egyenlítettebb lett a játék, a kapuk nem forogtak veszély­ben. A CVSE egy kipattanó szabadrúgás és egy csepregi kapushiba után tudott előnyt szerezni. A második felvonás­ban mindent egy lapra tett fel a tartalékos Csepreg, uralta a já­tékrészt. Az utolsó tíz percben voltak lehetőségei a celli csa­patnak, de gól már nem esett. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna. Répcelakról Balassa Péter, Körmendről Somfalvi Péter, Bükről Marton Róbert, Új­­perintről Hegyi László, Szent­­gotthárdról Kovács Tamás, Kőszegről Őri Gábor, Szar­­vaskendről Tompa Róbert, Csepregről Steiner Zsolt tu­dósított. TJ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Celldömölk 17133­150-1342 2. Vép 17131347-1840 3. Rum 17113331-1936 4. Répcelak 17101640-2531 5. Rábapaty 178 3635-2227 6. Király SE 178 2729-2726 7. Szarvaskend 177 5547-3526 8. Körmend 177 3735-3424 9. Kőszeg 177 3734-3424 10. Bük 177 1930-3722 11. Vasvár 175 5731-3720 12. Egyházasrádóc 175 4818-3019 13. Szentgotthárd 173 6826-3615 14. Lukácsháza 173 31119-3712 15.Jánosháza 173 31117-3512 16. Csepreg 173 014 11-619 Király-Jánosháza 4-0. A hazaiak rutinos játékosa, Kovács Zsolt rúgja el a labdát Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Mesterhármas után piros lap Pályán az Illés-Haladás együttesei KÖRKÉP Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-baj­nokságok legutóbbi fordulójában az Illés Aka­démia-Haladás U15-ös és U19-es csapata is győzött. Utóbbi együttesben Szalay Szabolcs mesterhármast szerzett, majd kiállították. U14 Újpesti TE-Illés-Haladás 4-4 (1-3).­­ Budapest: Illés-Haladás: Németh H. HORVÁTH A. (Bonchis), Stefanics, Csörnyei, KOÓSZ - Bolla, Baranyai (Karvalics), BALIKÓ - Varga Á., KATO­NA, Takács-Földes (Laczó). Edző: Tóth Zsolt. A mérkőzés elején egy nagyon szép akcióból meg­szerezte a vezetést az Il­lés-Haladás, ám az Újpest egyenlített. Ezt követően nagy offenzívát indítottak a szombathelyiek és kétgólos előnyre tettek szert. A félidő utolsó percében az újpestiek támadója szabálytalankodott Stefaniccsal szemben, ám a bíró általános meglepetésre a vasiak védőjét állította ki. A második félidő elején a ven­dégek ziccert hibáztak, míg az újpestiek két pontrúgásból elért találattal kiegyenlítet­tek. A hajrában szép egyéni akció végén újra a vasiak ju­tottak előnyhöz, ám a hos­­­szabbításban a hazaiak ega­lizáltak. A vendégek mutatott játékát és a küzdőszellemet dicséret illeti. Gólszerzők: Katona 3, Varga Á. (11-esből). 18. forduló, szombat, 15.00: Illés-Haladás-Mol Fe­hérvár. U15 Újpesti TE-Illés-Haladás 1-2 (0-0).­­ Budapest: Illés-Haladás: Olasz Szabó L., MOZSÁR, Nagy­­ R., Szemes - FRÁK, Szvo­­boda, Bonyhárd (Mayer) - Sági, Nagy Zs., PAPP (Ligeti). Edző: Kovács László. A nagy szélben lejátszott mérkőzésen jobbára a küzde­lem dominált. A szombathe­lyiek ezúttal nem futballoztak olyan jól, mint a legutóbbi meccsükön, ám nagy akarattal és lelkesedéssel játszottak, és két gyönyörű góllal megnyer­ték a találkozót. Gólszerzők: Sági, Papp. 18. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás-Mol Fe­hérvár. U16 Illés-Haladás-Debrecen 0-2 (0-1).­­ Szombathely: Illés-Haladás: Simon B. - Németh, Tóth K., Muzsi, Vigh - Vert, SZABÓ B., Kovács P. (Kovács A.) - Kállai, Tama (Pataki), Horváth J. Edző: Sá­tori Barnabás. A mérkőzés nagy részé­ben a hazaiak domináltak, a vendégek kontrákra rendez­kedtek be. A szombathelyiek mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani, míg a debreceni­ek egy oldal szabadrúgásból és egy büntetőből szerzett góllal mindhárom pontot elvitték. 19. forduló, szombat, 15.00: MTK-Illés-Haladás, U17 Hét közben játszották: Puskás Akadémia-Illés-Ha­­ladás 5-1 (4-1).­­ Felcsút: Illés-Haladás: Simon - Dezamits, Szabó B., Baranyai, Kállai - Palkó, Horváth R., Sipos (Helter), Rosner - Mar­kó (Pataki), Bunevácz. Edző: Németh Richárd. Az első félidőben elkerül­hető gólokat kaptak a vasiak, akik a második játékrészben már sokkal jobban futballoz­tak. Gólszerző: Horváth R. A vasiak Debrecen elleni mérkőzése elmaradt, mert a vendégjátékosok lebetegedtek. 19. forduló, szombat, 13.00: MTK-Illés-Haladás. U19 Honvéd-Illés Akadémia 1-3 (1-0).­­ Budapest: Illés-Haladás: Schüld - Auer, Bokor, Debreceni, Balogh - Szecsődi, Illés (Bu­nevácz), Schuszter (Volter) - Kállai, Szalay, Csomós (Ba­sics). Edző: Horváth Rudolf. A bajnokesélyes otthonában jó játékkal, jó felfogásban fut­ballozva, élményszámba menő gólokkal megérdemelt győzel­met aratott az Illés-Haladás. A vasi együttes valamennyi játékosa jó teljesítményt nyúj­tott, Szalay - akit gólörömért, második sárga lappal kiállítot­tak - a mezőny legjobbja volt. Gólszerző: Szalay 3. Kiállít­va: Szalay. 17. forduló, szombat, 11.00: Illés-Haladás-Puskás Akadémia. PA Látogasson el weboldalunkra! \ # A I a Vas megyei VAVV/A- hírportál uhs napi www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei tévesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 490 Ft, negyed évre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezmén­­nyel 37 690 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon:­­941999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyes­en, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: MTI H­ÍRT ELHASZNÁLÓ Observer www.observer.hu IMEDIA