Vas Népe, 2020. augusztus (65. évfolyam, 179-203. szám)

2020-08-19 / 194. szám

2020. AUGUSZTUS 19., SZERDA MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Elkezdődött a megyei II. osztály Hét gólt vágott a Körmend VSE, ötöt a Táplán - Kikapott a Gérce-Vásárosmiske KÖRKÉP Az első forduló mérkőzéseivel elkezdő­dött a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 2020/2021-es szezonja. Megyei II. Észak_______ Sé-Sitke 2-2 (0-0).­­ Sé, 100 néző, vezette: Vass I. S.: Földi - Wágner (Tóth F.), Séfer, Kovács K., Bogyai (Bonchis, Werderits), Fichta­­cher, Varga G. (Múzsás), Rom­­sics, Vándori, Kámán (Farkas R), Úri. Sitke: Viczmándi­­ Imre, Török (Bakonyi), Gyűrű (Hantó), Papp B. (Szita), Poós, Tóbiás (Molnár A.), Sulyok, Kiss L., Horváth G. (Németh M.), Horváth B. Gólszerzők: Vándori, Bonchis, ill. Tóbiás, Szita. A kezdeti puhatolózás után a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Uralták a játékot, helyzeteket dolgoztak ki. A vendégek szórványos ellentámadásokkal próbál­koztak. A második félidő az első forgatókönyve szerint alakult, hazai fölénnyel, ami meddőnek bizonyult. Aztán egy szépen kivitelezett táma­dás után csak megszületett az első hazai gól. Sőt, rögtön jöhetett volna a második, de az ajtó-ablak helyzet kima­radt. Ez megbosszulta magát, mert ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél büntetett: pillanatok alatt a vendégeknél volt az előny. A házigazda nem adta fel, óriási hajrát nyitott. Végül az utolsó utáni perc­ben jött össze az egyenlítés. Jó játékvezetés mellett, egy agyonnyert meccset hozott döntetlenre a­lé, ám a Sitke pontszerzése nem érdemtelen. Szeleste-Pósfa-Keme­­nesalja 2-1 (1-1).­­ Szeleste, vezette: Szabó I. Z. Szeleste: Kovács M. - Tóth R. POMPER, FÜLÖP, Földi (Nagy Á.), RIBA, KOVÁCS A., Nagy D. (Gecse), Szabó B., Varga M. (Horváth E.), Tritt­­remmel. Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Bodor), Belegrai, Szakál E., Őri, Szakál M., Czöndör, Szakály (Lőrincz), Ölbei, Erdélyi, Varga R. (Dob­son). Gólszerzők: Kovács A., Nagy D., ill. Szakál M. A Szeleste kezdett jobban, meg is szerezte a vezetést, de egy védelmi kihagyás után egyenlítettek a vendégek. A találkozó további részében a küzdelem dominált - a ha­zaiak egy kontrából szerzett góllal megérdemelten nyertek. Gérce-Vásárosmiske-Al­­sóújlak 1-3 (0-2).­­ Gérce, vezette: Bognár R. Gérce: Komáromi - Tóth R., Németh T., Máthé, Lász­ló, Pethő (Odor), Glavánovics (Kovács T.), Mórocz, Hom­­pok, Nunkovics, Csonka. Alsóújlak: Gábor - Gam­­pel, Kaposi, Varga K. (Or­szág), Pados (Fülöp), Toldi (Hancz), Varga Á., Varga N., Farkas M. (Papp A.), Odor, Nagy Z. (Takács). Gólszerzők: Kovács T., D1. Nagy Z., Odor, Varga K. Elektromos-Spari-Bo­­zsok 2-2 (0-1).­­ Szombat­hely, 80 néző, vezette: Bódi T. Spari: Biró - BARA­NYAI, SCHMIDT, Szabó P, TÓTH A., PULAI (Barbalits), Grubick (Sipos), KOVÁCS T. (Pados), Neubauer, Imre, Né­meth R. Bozsok: Farkas G. - Kra­­tochwill, Kalmár, Nagy Zs., Pál (Kaposi), Dévényi (Né­meth R.), Kovács P, Hankó, Könye (Pónácz), Kiss M., Marti. Gólszerzők: Pulai, Farkas G. (öngól), ill. Kalmár, Hankó. Kiállítva: Farkas G. (90., Bozsok). A Spari került mezőnyfö­lénybe a mérkőzés elején, de a Bozsok sem hagyta magát. Helyzetek adódtak mindkét oldalon, melyekből a vendégek egyet ki is használtak. A má­sodik félidőben rákapcsoltak a hazaiak, ennek meg is lett az eredménye, fordítottak - sőt a mérkőzést is eldönthették vol­na, de kimaradt a nagy hely­zet, ami megbosszulta magát: a Bozsok a hosszabbításban egyenlített. Mersevát-Zanati-Hala­­dás 2-4 (0-1).­­ Mersevát, ve­zette: Monostori I. Mersevát: Patyi - MAR­SAI (Tétry), Nagy Á. (Takács), HORVÁTH A., Gönye, Mol­nár G., Nyári, GÁNCS, Sebes­tyén (Nagy T.), GYŐRVÁRI, DÉNES, Zanati-Haladás: Szent­györgyvári - Kossuth, Gyu­­rácz, Bódi, Maráczi, Szenczi, Edelényi (Szabó B.), Tamás (Németh G.), Németh E. (Ba­­kucz), Janek, Perger. Gólszerzők: Molnár G., Marsai, ill. Szenczi (2), Né­meth G., Edelényi. A végig nyílt, küzdelmes mérkőzésen nem kímélték egymást a csapatok. A hazai­aknak a második félidőben bőven akadt lehetőségük a fordításra, de az utolsó percek­ben szerzett vendégtalálatok eldöntötték a mérkőzés sorsát. Pecöl-Uraiújfalu 2-4 (2-1).­­ Pecöl, 100 vezette: Sebesi P. Pecöl: Takács - Pálfi (Né­meth Á.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Németh I.), Varsá­nyi, Farkas E. (Mészáros), Far­kas A., Illés, Hóbor, Horváth B. (Both). Uraiújfalu: Horváth B. - Szabó M., Varga Zs., Kollárits (Gallen A.), Agg (Pungor N.), Pungor Sz., Farkas A., Gal­len I., Simon, Németh I., Ko­­ronczai. Gólszerzők: Farkas A. (2), ill. Farkas A. (2), Pungor N., Pungor Sz. Az első félidőben eldönt­­hette volna a meccset a jól ját­szó házigazda, ám sok helyze­téből csak kettőt váltott gólra, „életben hagyta” ellenfelét. Fordulás után viszont remek helyzetkihasználásának kö­szönhetően az Uraiújfalu for­dítani tudott és megnyerte a meccset. Ölbő-Gencsapáti 0-4 (0-3).­­ Ölbő, vezette: Papp Á. Ölbő, Fülöp - Szőllősi (Biró), Tóth At., Szele, Sipos, Tóth G. (Vasadi), Simon, Tóth Al. (Szanyi), Borsos (Ádám), Sárközi, Palaczky. Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi, Egyed, Janzsó, Ko­vács P, Fogl (Tóth B.), Varga R. (Molnár B.), Bokor (Hor­váth Á.), Lőrincz (Németh T.), Szigetvári, Tar (Csonka). A felázott pálya miatt elmaradt a Felsőcsatár- Viszák összecsapás Gólszerzők: Tar, Fogl, Szi­getvári, Szele (öngól). Ikervár-Söpte 2-4 (0-0).­­ Ikervár, vezette: Farkas G. Ikervár: Takács - Né­meth D., Németh M., Dobson, Vincze, Kosi (Horváth B.), Asztalos (Hullmann), Varga M., Nagy A., Schimmer, Né­meth R. Söpte: Szalay - Németh M., Kovács E., Pusker, Léh­­mann (Takács), Molnár Cs. (Mester), Pungor (Németh B.), Molnár B. (Kertes), Vámos, Varga A., Pereszteghy. Gólszerzők: Nagy A., Dobson, ill. Takács, Németh B., Kovács E., Léhmann. A 2. forduló menetrend­je, szombat, 17.30: Zanati- Haladás-Elektromos Spori, Kemenesalja-Honvéd Sé. Va­sárnap, 17.30: Söpte-Ölbő, Gencsapáti-Pecöl, falu-Concil Mersevát, Uraiúj- Bo­­zsok-Gérce-Vásárosmiske, Alsóújlak-Szeleste-Pósfa, Sit­ke—Ikervár. Megyei II. Dél_________ Bajánsenye-Körmend VSE 3-7 (0-2).­­ Bajánsenye, 100 néző, vezette: Bazsó F. Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Koltai, Horváth B., Hodács (Horváth Z.), Luter, Kosár, Bakó, Mihály, Kovács I., Vörös (Horváth T.). Körmend: Saly - Sipos (Nagy M.), Velekei, Papp P. (Horváth D.), Horváth Á., Törő (Tomasics), Petrovics, Horváth A., Jóna (Körmendi), Vilics, Szakasics. Gólszerzők: Kosár (2), Horváth Z., ill. Horváth A. (2), Sipos (2), Körmendi, Vilics, Velekei. A megyei II. osztály déli csoportjának nyitómérkőzé­sén sok gólt és küzdelmes mérkőzést láthattak a szurko­lók. Az első félidőben a vendé­gek domináltak, míg a hazaiak a kínálkozó lehetőségeket el­hibázták. A második játékrész elején a hazaiak szépítettek, de a védelem elemi hibái miatt ismét két vendéggól követ­kezett. Az idény eleji formát mutató játékvezető egy ordí­tó leshelyzetből és jogtalanul megítélt büntetőből szerzett góllal „segítette” a vendé­geket. A hazaiaknak csak a szépítésre futotta. A mérkőzés képe alapján a gólkülönbség túlzott. Csákánydoroszló-Rába­­tótfalu 1-1 (0-0).­­ Csákány­­doroszló, 150 néző, vezette: Horváth . Csákánydoroszló: Szőke - Horváth P, Danyi (Kolosits), Kis-Nemes Má., Draskovics, Dedics, Pesti (Urbán), Makai, Horváth Á. (Lónai), Biczó, Sárközi. Rábatótfalu: GONGOLA - Keresztúri (Erős), Kovács G., Szakács (Ropos), Dómján Do., Sütő (Náricza), Takács, Kóczán, Papfalvi, Sipos (An­­derkó), Bonti (Horváth M.). Gólszerzők: Sárközi, ill. Sipos. Kiállítva: Kóczán (51., Rá­batótfalu). A rengeteg komoly helyze­tet elpuskázó házigazdának be kellett érnie az egy ponttal. Táplán SE-Gyöngyösher­­mán-Szentkirály 5-3 (1-1).­­ Táplánszentkereszt, 250 néző, vezette: Árpád A. Táplán: Molnár D. - Stie­­ber, Balázs, Pásztor, Borbás (Kónya), Jáger, Németh B., Ratzinger (Káldi), Schindler (Jantos), Seper, Horváth R. Gyöngyöshermán: Gercs­­nek - Szilvágyi, Horváth Á., Geosits, Dalmi, Kis (Németh R.), Németh Sz., Dénes, Bazsó (Tima), Kopácsi, Kondor (He­gedűs). Gólszerzők: Pásztor (2), Jantos, Németh B., Seper, ill. Kopácsi (2), Németh Sz. A szépszámú közönség előtt rendezett találkozón ide­gesen, kapkodva kezdett a ha­zai csapat - az első félidőben büntetőt is hibázott. A szünet­ben azonban rendezte sorait a házigazda, fordulás után sok helyzetet alakított ki. Ezekből ötöt gólra is váltott és értékes győzelmet aratott a szomszéd­vári rangadón. Vasszécseny-Tanakajd 1-3 (1-1).­­ Vasszécseny, ve­zette: Németh L. Vasszécseny: Farkas B. - Viszked, Vilics, Nemes, Horváth Sz., Balikó, Varga M., Pongrácz (Szalai), Zsol­nai (Horváth G.), Gombkötő (Maczek, Horváth D.), Vadász. Tanakajd: Marcz L. - Sváb, Könczöl Sz. (Németh B.), Kölkedi, Marcz G., Mé­száros, Pál, Kalmár (Tóth J.), Filakovszky (Kovács G.), Marcz M. (Preiczer), Fábián (Könczöl B.). Gólszerzők: Marcz L. (ön­gól), ill. Preiczer, Marcz M., Kalmár. Az első félidőben kiegyen­lített játék folyt a pályán, dön­tetlen állásnál vonultak félidő­re a felek. A második félidő elején a hazai csapat dolgozott ki komoly helyzeteket, de eze­ket nem tudta kihasználni. A játékrész második felében viszont a vendég büntetett és a maga javára fordította a mér­kőzést. A döntetlen színezetű találkozót a helyzeteivel job­ban sáfárkodó Tanakajd nyerte meg. Nádasd-Őriszentpéter 4-0 (1-0).­­ Nádasd, vezette: Varga S. Nádasd: Rejtli - Varga K., Pálmai, Kalamár, Meskó, Tu­­boly, Németh B., Németh Be. (Kádár), Balogh B. (Zsoldos), Csenterics (Szakály), Geren­csér (Szabó D.). Őriszentpéter: Horváth K. - Embersics (Rozsnyai), Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Mihályka, Mihály, Szép, Tóth Á., Horváth A. Gólszerzők: Varga K., Meskó, Németh Be., Szép (ön­gól). Ják-Szentpéterfa 0-4 (0-3).­­ Ják, 120 néző, vezet­te: Kedves R. Ják: GRABARICS - Ud­­vardy, MÁTÉ, Neubauer B. (Tama), Tóta R., Neubauer M. (Molnár P), TAKÁCS, Tóta Á., Vizserálek, Kiss G., Nagy M. Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner K., Gaál Á., Garger, Farkas H., Wágner R. (Skra­­pits), Jurasits, Frányi, Hoós (Wágner Sz.), Mersits (Bara­nyai). Gólszerzők: Farkas H. (2), Mersits, Wágner R. Az első 25 percben kap­kodva játszott a házigazda, három védelmi hibából három gólt kapott. A második félidő elején volt két-három komoly helyzete a vendéglátónak, ha ezek közül egyet berúg, akkor bárhogy alakulhatott volna a mérkőzés - de fociban sincs „ha”. Sőt, az utolsó pillanatban megszületett a negyedik péter­­fai gól. Fiatal a jáki csapat, idő kell még, hogy összeérjen - de jó úton jár az együttes. A Felsőcsatár-Viszák ta­lálkozó a felázott, játékra alkal­matlan pálya miatt elmaradt. A 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Tanakajd- Táplán, Bajánsenye-Gyön­­gyöshermán, Tutitextil-Kör­­mend-Csákánydoroszló. Vasárnap, 17.30: Szentpéter­­fa-Club Walnut Nádasd, Őri­szentpéter-Felsőcsatár, Viszák-Vasszécseny, Rábatót­­falu-Ják. Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a gabor.toth@vasnepe.hu címre. TG­ TSZ Izgalmas, küzdelmes meccsen játszott egymással döntetlent (2-2) a Sé és a Sitke Fotó: Unger Tamás IMS MPE www.vaol.hu Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy­ Ildikó Lapszerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Szerkesztőség: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596 Ügyfélszolgálati irodák: 9700 Szombathely, Széchenyi u. 1. Tel.: (94) 528-288, 528-289. Fax: (94) 528-290.9500 Celldömölk, Kossuth u. 15. Tel.::(95) 422-817 9900 Körmend, Szabadság tér 5. Tel.: (94) 410-630.9600 Sárvár, Árpád u. 7-9. Tel.: (95) 324-777.9970 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. Tel.: (94) 380-849 E-mail: vasnepe@vasnepe.hu Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt Felelős kiadó: Liszkay Gábor elnök-vezérigazgató Vas megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Vas megyei terjesztési vezető: Himpelmann János Nyomtatás: Mediaworks Hungary Zrt­­ 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor ISSN 0133-0454. Index: 26-076 ■ Telefonos hirdetésfelvétel: (46) 99-88-11. Megrendelhető: a Mediaworks Hungary Zrt.-nél, a társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 3 190 Ft negyed­évre 9 570 Ft fél évre 5%-os kedvezménnyel 18 185 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 34450 Ft. Előfizetéssel, terjesztéssel kapcsolatos ügyintézés: 9700, Szombathely Széll Kálmán u. 40. Telefon: (94) 999-120. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi: Observer www.observer.hu IMEI3IA