Vas Népe, 2020. augusztus (65. évfolyam, 179-203. szám)

2020-08-25 / 198. szám

2020. AUGUSZTUS 25., KEDD MEGYEI FOCI Hatot vágott a Sárvár Otthon nyert a Jánosháza, Répcelakon győzött a Vasvár KÖRKÉP A 2. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Király SE-Büki TE 2-0 (0-0).­­ Szombathely, 150 néző, vezette: Márton P. Király, Tóth Á. - Takács, Kalmár, RESETERITS (Né­meth B.), KISS K., Devecseri, Kovács Zs., Kondákor (Fábi­án), Lakosi (Nyári), SUBICZ, Hegedűs (Kudron). Edző: He­gyi László. Bük: Kamondi - Kovács Ri., Czingráber (Plenár), Né­meth T, Wágner, Kovács Z., Orbán, Tóth K., Csonka, Schimmer, Tar (Kovács Ro.). Edző: Marton Róbert. Gólszerző: Reseterits (2). Az első félidőben a Bük szervezett játékával meglepte a házigazdát. A vendégeknek akadtak lehetőségei, de gólt nem tudtak szerezni. A máso­dik félidőben - elsősorban cse­réinek köszönhetően - rendez­te sorait a Király. Támadóbb felfogásának köszönhetően kétszer is a büki kapuba talált, begyűjtötte a három pontot. Répcelaki SE-Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 2-3 (2-2).­­ Répcelak, 150 néző, vezette: Boda Gy. Répcelak: Németh M. - Tóth Dá., Alex, Tamási (Ba­ranyai), Odor, Tokaji, Sipos, Horváth T, Németh B. (Tóth Dá.), Rácz, Havasi. Edző: Ba­lassa Péter. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A., Horváth A., Berta, Vincze (Tomanóczy), Dávid (Kosa), Réfi, Sinkó, Márton, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István. G.: Alex, Odor, ill. Berta (2), Horváth A. Sok helyzetet dolgozott ki a Répcelak, már a 20. másod­percben vezethetett volna. Az 5. percben újabb nagy lehe­tőséget hibázott a házigazda. Negyedóra után aztán kétgó­los előnyre tett szert a Répce­lak. De eszmélt a Vasvár, egy tizenegyessel és egy indítás­ból szerzett góllal egyenlített. A második félidőben is sorra puskázta el helyzeteit a Rép­celak, míg a vendég betalált. A házigazda magának köszönhe­ti a vereséget. Sárvár FC-Egyházasrá­­dóci SE 6-0 (5-0).­­ Sárvár, 300 néző, vezette: Mónos J. Sárvár: Velladics - Szabó R. (Szalai), Horváth K., Nagy D. (Czöndör), Potyi, Tóth M., Fider (Péter), Csákvári (Ko­vács B.), Horváth A., Lempey (Horváth E.), Marsai. Edző: Kovács Balázs. Egyházasrádóc: Báli -Bakos D., Bakos Cs. (Báger), László, Kovács K. (Molnár L), Molnár L., Paksi (Horváth V.), Kardos, Mészáros (Péter), Kazinczki, Krajczár. Edző: Lukács Ede. G.: Horváth K. (3), Csákvá­ri, Fider, Tóth M. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt. A Sárvár tá­madó szellemben futballozott és gólzáport zúdított a rádó­­ciak nyakába. Megérdemelt hazai siker született, a sárvá­riaknál mindenki jól teljesített. Lorry Gm Kft. Szarvas­­kend-Celldömölki VSE-Vul­­kán Fürdő 2-2 (0-1).­­ Szar­vaskend, 150 néző, vezette: Talabér N. Szarvaskend: Esztergályos - VELEKEI, Tóth A. (Nagy Á.), CSILLAG, Jóna, Németh T., Csenterics (Görcsi), FÖL­DES, Tóth G., Smolczer, KÖP­FER. Edző: Tóth Gábor. CVSE: Galovich (KESZEI Ts.) - Enyingi, SZUH, Kocsis (Pázsi), Keszei Ta., Lőrincz, Döbrente, Gábor, Készei R., Horváth D. (Döbrentei), Os­­vald. Edző: Kelemen Kornél. G.: Németh T., Velekei, ill. Készei Ta., Kocsis. A hazai csapat az első a félidőben az öltözőben maradt, vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, melyet gólra is váltottak. A második félidő­ben hét perc alatt fordított a házigazda. Támadásban is maradt, helyzeteket dolgozott ki, de a befejezéseket elron­totta. Eközben a Cellnek is volt helyzete és a 92. percben sikerült is egyenlítenie. A dön­tetlen igazságos eredménynek mondható, bár a hazaiak talán közelebb álltak a győzelem­hez. Négy nap alatt kétszer ját­szottak a felek, a Szarvaskend mindkétszer partiban volt a nagyobb múlttal rendelkező ellenfelével. Jánosháza VSE-Kőszegi Lóránt FC 3-1 (2-0).­­ Já­nosháza, 200 néző, vezette: Szabó I. Z. Jánosháza: Pethő - SZA­BÓ L. (Palkovits), ZÁVECZ, Huszár, VIRÁG, NÉMETH J., Büki (Kovács Sz.), Szép, NAGY B., Balázsi (Vágász), M­KSZ. Edző: Ifj. Molnár Károly Kőszeg: Bán - Fehér A., Bozóki (Riegler), GUGCSÓ, Prán D. (Keresztes), Csák (Réti Ma.), Kovács Zs. (Toldi), Rómer (Réti Mi.), PRAN A., FEHÉR D., Szolyák. Edző: Őri Gábor. G.: Niksz (2), Németh J., ill. Fehér D. Nagy taktikai csatát és ke­mény összecsapást láthatott a szépszámú közönség. Mindkét csapat a saját akaratát igyeke­zett ráerőltetni a másikra. Ez a házigazdának sikerült jobban, az első félidő végére kétgólos előnyhöz jutott. A második já­tékrészben a kőszegiek jobban kontrollálták a játékot, de a Já­nosháza újabb góljával eldőlni látszott a találkozó. A hajrában szépített a Kőszeg. A Jánoshá­za egy szívós ellenféllel szem­ben - hosszú idő után - tudott újra nyerni. Schott Lukácsháza SE­­Körmendi FC 2-1 (2-1).­­ Lu­kácsháza, 200 néző vezette: Sebesi P. A Rum pályáján gyűjtötte be a három pontot a Vép Lukácsháza: Kiss D. - BOLFÁN, Szentkúti, Gombás, Varga A. (Horváth M.), Len­gyel, Szalai (Komárovics M.), NÉMETH Cs. (Keresztényi), Bősze, KOMÁLOVICS Á. László. Edző: Sántha Szilárd. Körmend: Balogh - Ta­kács, Péter, Buti (Nyári), Var­ga P. (Tompa), Majtényi, Si­mon (Saly), Horváth N. (Papp Z.), Sipos, Török (Szabó R), Major. Edző: Kurucz Ádám. G.: Németh Cs. (2), ill. Si­pos. Az első félidőben rossz felfogásban futballozott Lukácsháza. Ennek eredmé­n­­yeképpen két ziccere közül egyet gólra váltott a Körmend. Ezután rendezte sorait a ha­zai együttes, megfordította az eredményt. A második fel­vonásban már a Lukácsháza akarata érvényesült. Megérde­melt hazai siker született, de a lukácsházi együttes jobb hely­zetkihasználással több gólt is szerezhetett volna. Rum KSC-Vép VSE 0-2 (0-0).­­ Rum, 300 néző, ve­zette: Papp Á. Rum: Kozma - Csonka, Székely (Pásti), Klauzer (Tar), Szabó D., Szakos (Németh M.), Markó, Horváth T., Ko­­ronczai (Egervölgyi), Leitgeb, Táncsics (Koszokovits). Edző: Horváth Tibor. Vép: Bezdi B. - Danes, Kovács D., Viszket, SZALAI R. (Auer), Bezdi­ Sz. (Szilvás), Illés (Török), Varga B., Balikó D., Dala (Varga O.), Balikó M. Edző: Török Richárd. G.: Szalai R. (2). A Rum egy jó erőkből álló vépi csapattal találta magát szemben - az első félidőben nem találtak fogást egymáson a felek. A második játékrész­ben szabadrúgásból szerzett gólt a vendég, míg a hazaiak több ziccert is elhibáztak. A Vép jól gazdálkodott helyze­teivel, a hajrában Szalai ismét betalált, ezzel eldőlt a mér­kőzés sorsa. Megérdemelten nyert a Vép. Csepregi SE-Szentgott­­hárdi VSE 1-1 (1-0).­­ Csep­­reg, 150 néző, v.: Bagoly G. Csepreg: Taródi - Kótai, Steiner M., Tájmel, Takács (Németh O.), BARANYAI, Pócza, KOVÁCS B. (Horváth B.), NIKA, Merk (Steiner Zs.), LUKÁCS (Bánhidi). Edző: Steiner Zsolt. Szentgotthárd: Támis - Osvald, Düh (Könye), Dan­­csecz T., MAJCZÁN, Gécsek (Korpics), Dancsecs A. (Va­dász), Sulics, Nagy O., Tulok, Kapus. Edző: Papp Zoltán. G.: Baranyai, ill. Nagy O. Kiállítva: Nagy O. (57., Szentgotthárd). Az első félidő elején az öl­tözőben maradt a Csepreg, de a játékrész derekán kiharcolta a vezetést. Ezután a hazaiak irányították a játékot. A máso­dik felvonást megint álmosan kezdte a Csepreg, tizenegyes­ből egyenlített a Szentgott­hárd. Ezután hiába játszott mezőnyfölényben a Csepreg, gólt nem tudott összehozni. A döntetlennek a gotthárdiak örülhettek jobban. Újperintről Hegyi László, Répcelakról Balassa Péter, Sárvárról Kovács Balázs, Szarvaskendről Tompa Ró­bert, Jánosházáról ifj. Mol­nár Károly, Lukácsházáról Sántha Szilárd, Rumból Kot­­sits Zoltán, Csepregről Stei­ner Zsolt tudósított. TJ I A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Sárvár 2 2­0 0 9-0 6 2. Vép 2 2­0 0 4-1 6 ]. Szarvaskend 2 110 5-3 4 4. Rábapaty 1 10 0 3-0 3 5. Répcelak 2 10 1 7-5 3 6. Jánosháza 2 10 1 4-3 3 7. Kőszeg 2 10 1 4-4 3 8. Lukácsháza 2 10 1 3-3 3 9. Bük 2 10 1 2-3 3 10. Király SE 2 10 1 2-3 3 11. Rum 2 10 1 2-3 3 12. Vasvár 2 10 1 3-5 3 13. Szentgotthárd 10 10 1 -1 1 14. Celldömölk 2 0 11 3-4 1 15. Csepreg 2 0 11 2-4 1 16. Körmend 2 0 0 2 3-7 0 17. Egyházasrádóc 2 0 0 2 1 -9 0 Jó meccset hozott a Király-Bük (2-0) párosítás Fotó: Benkő Sándor VAS NÉPE 15 BL: hatodszor nyert a Bayern LISSZABON A Bayern Mün­chen győzelmével ért véget a labdarúgó Bajnokok Ligá­ja 2019/2020-as szezonja. A német rekordbajnok a fináléban a francia Paris Saint-Germain együttesét gyűrte le 1-0-ra. Bayern München (német)­­Paris Saint-Germain (fran­cia) 1-0 (0-0).­­ Lisszabon, zárt kapus, labdarúgó Baj­nokok Ligája, döntő, vezette: Daniele Orsato (olasz) Bayern München: Neuer - Kimmich, Boateng (Sülé, 25.), Alaba, Davies - Gnabry (Cou­­tinho, 68.), Goretzka, Müller, Thiago (Tolisso, 86.), Coman (Perisic, 68.) - Lewandowski. Edző: Hansi Flick. Paris Saint-Germain: Navas - Kehrer, Silva, Kim­­pembe, Bernat (Kurzawa, 80.) - Paredes (Verratti, 64.), Pedroso, Herrera (Draxler, 72.) - Di Maria (Choupo-Mo­­ting, 80.), Mbappé, Neymar. Edző: Thomas Tuchei. A német rekordbajnok nagy csatában csikarta ki a győ­zelmet, kellett ugyanis több Neuer-védés is a diadalhoz. De szervezettebbnek tűnt ellenfe­lénél, jobban működött csapat­ként, kevesebb hibát vétett, így összességében megérdemelten nyert. A most már hatszoros BL-győztes (1974, 1975, 1976, 2001, 2013, 2020) Bayern München az első klub, amely százszázalékos teljesítmén­­nyel nyerte meg a Bajnokok Ligáját. E remek teljesítmény pedig anyagilag jól hozott a konyhára: nagyjából 120 mil­liós rekordbevétellel zárta a BL-szezont a klub. A Bayern München útja a BL-győzelemig, csoport­meccsek: Bayern München (német)-Crvena zvezda (szerb) 3-0, Tottenham Hot­spur (angol)-Bayern Mün­chen 2-7, Olimpiakosz (gö­­rög)-Bayern München 2-3, Bayern München-Olimpi­­akosz 2-0, Crvena zvezda- Bayern München 0-6, Bayern München-Tottenham Hotspur 3- 1. Nyolcaddöntő: Chelsea (angol)-Bayern München 0-3, Bayern München-Chelsea 4- 1. Negyeddöntő: Bayern München-FC Barcelona (spa­nyol) 8-2. Elődöntő: Bayern München-Olympique Éyon (francia) 3-0. Döntő: Bayern München-Paris Saint-Ger­main (francia) 1-0. Szeptember 24., Puskás Aréna: Sevilla-München Robert Lewandowski lett a Bajnokok Ligája 2019/2020- as idényének gólkirálya 15 találattal. A München lengyel csatára az első Bundesliga-já­­tékos, aki kiérdemelte ezt a címet a legrangosabb sorozat­ban. A 32 éves Lewandowski a harmadik legtöbb gólt szerezte a BL történetében egy idényen belül, csak két találat hiányzott neki, hogy beállítsa Cristiano Ronaldo rekordját (2013/2014 - 17 gól). A Bayern a Barcelona után a második együttes Európá­ban, amely kétszer triplázott, ugyanis 2013 után idén is meg­nyerte a BL mellett a hazai bajnokságot és kupasorozatot. Az Európai Szuperkupáért szeptember 24-ére kiírt mér­kőzésen az Európa-ligában győztes Sevillával találkozik a bajor együttes a budapesti Puskás Arénában. TG Ünnepel a Bayern München­­ egy tökéletes szezon végén Fotó: MTI/AP pool/Manu Fernández uns m­PE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.