Vas Népe, 2020. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2020-09-01 / 204. szám

2020. SZEPTEMBER 1., KEDD MEGYEI FOCI Hat gólt vágott a Vép Magabiztosan győzött az Egyházasrádóc és a Kőszeg KÖRKÉP A 3. forduló mér­kőzéseivel folytatódott a megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság - meglehe­tősen gólerősre sikeredett a játéknap. Jó formában futballozott a Vép és az Egyházasrádóc, előbbi hat, utóbbi öt gólt rúgott ellenfelének. Hazai pályán megszerezte első győzelmét a Körmend a Király ellen, de magabiztosan nyert a Kőszeg és a Bük is. Saját közönsége előtt botlott viszont a DVSE és a Vasvár, a Szentgotthárd-Já­­nosháza találkozó pedig dön­tetlennel zárult. Körmendi FC-Király SE 2-0 (0-0).­­ Körmend, 350 néző, vezette: Mónos J. Körmend: Szukics - Nyári (Simon), Buti, Tompa, Majté­­nyi, Horváth P. (Saly, Horváth N.), Sipos, Kökény (Major), Péter, Takács, Papp Z. Edző: Kurucz Ádám. Király: Tóth Á. - Takács, Fülöp (Kiss Á.), Reseterits, Nyári (Kudron), Kiss K., De­­vecseri, Kovács Zs., Halmosi, Subicz, Kovács B. (Kalmár). Edző: Hegyi László. Gólszerzők: Major, Sály. Két fiatal átlagéletkorú csa­pat találkozott egymással és játszott színvonalas, küzdel­mes mérkőzést. Az első fél­időben inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, komolyabb helyzet nélkül, döntetlen állással vonulhattak pihenőre. A második játék­részben a Körmend jobban használta ki a helyzeteit és a volt válogatott játékost is a soraiban tudó, szimpatikusan futballozó Király csapata el­len megérdemelt győzelmet aratott. A körmendi gárdában mindenki jól teljesített. Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő-Sárvár FC 1-2 (0-1).­­ Celldömölk, 400 néző, ve­zette: Papp Á. CVSE: Osvald - GALO­­VICH, Enyingi, Göntér, SZUH (Szabó K.), Gorácz, KESZEI TA, Lőrincz (Gá­bor), Döbrente (Keszei Ti.), Keszei R. (Pázsi), Horváth D. (Schimmer). Edző: Kelemen Kornél. Sárvár: Velladics - Sza­bó R. (Kovács Bá.), Horváth K. (Czöndör), Nagy D., Potyi, Tóth M., Csákvári, Horváth A., Kovács Be. (Fider), Lem­­pey (Szalai), Marsai. Edző: Kovács Balázs. Gólszerzők: Gorácz, ill. Szabó R., Horváth K. Az első félidőben a me­zőnyfölényben játszó sárvári együttes szerzett gólt. A szü­net után kiegyenlített a házi­gazda, de küzdelmes végjáték­ban a Sárvár egy kontra után visszavette a vezetést. Előnyét aztán már meg is tartotta a mérkőzés végéig a becsülettel küzdő celliekkel szemben. Büki TK-Rábapatyi KSK 2-1 (1-0).­­ Bük, 150 néző, ve­zette: Harcsár R. Ri. Bük: KAMONDI - Kovács (Kossuth), Czingráber (Kovács Ro.), NÉMETH T., Wágner, Kovács Z. (Komjá­thy), Orbán, Tóth K. (Kiss R.), Csonka, SCHIMMER, TA­­RÓDI (Plenár). Edző: Marton Róbert. Rábapaty: Király Könczöl, Piros D., Fehér E., Balhási, Piros R, Dugovics (Vadász), Csupor, Kovács Ta. (Farkas B.), Fehér K. (Kovács Ti.), Nardai. Edző: Enzsöl Gá­bor. Gólszerzők: Tóth K., Czingráber, ill. Vadász. A mérkőzés elején a Rába­paty agresszív játékkal lepte meg ellenfelét, de adódó hely­zeteit nem sikerült kihasznál­nia. A házigazda viszont gólt szerzett a félidő hajrájában. A második játékrészben gyor­san válaszolt a Rábapaty, de a bükieknek még voltak tarta­lékaik, és egy újabb találattal bebiztosították győzelmüket. Kőszegi Lóránt FC-Rum KSC 4-0 (0-0).­­ Kőszeg, 200 néző vezette: Németh T. Kőszeg: Bán - Fehér A., Bozóki (Toldi), Gugcsó, Prán D., Kovács Zs. (Réti Ma.), Őri (Lintner), Prán A., Riegler (Réti Mi.), Fehér D., Szolyák (Szűcs). Edző: Őri Gábor. Rum: Busi - Csonka, Szé­kely, Horváth I. (Egervölgyi), Szakos, Markó, Baumgartner, Koszokovits (Pásti), Horváth T. (Németh M.), Koronczai (Tar), Leitgeb. Edző: Horváth Tibor. Gólszerzők: Szolyák (3), Kovács Zs. Kiállítva: Csonka (87., Rum). A mérkőzést végig kont­rollálta a hazai csapat, labda­birtoklásban és a helyzetek számában is a Rum fölé nőtt. Az első félidőben még hiba csúszott a befejezésekbe, a második játékrészben viszont magasabb tempóra kapcsolt a házigazda, aminek meg is lett az eredménye. Sorra vezette a szebbnél szebb támadásokat a kőszegi alakulat, amelyekből négyet gólra váltott. Sportsze­rű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. A kőszegi csapatból mindenki jó teljesítményt nyújtott. Szentgotthárdi VSE-Já­­nosháza VSE 3-3 (1-2).­­Szentgotthárd, 50 néző, ve­zette: Kondor T. Szentgotthárd: Kapus - Támás, Balázs, Kovács T., OSVALD, DÜH (Papp V), Dancsecz T. (Vadász), MAJCZÁN, Sulics (Korpics), TULOK, Könye (DANCSECS A. ). Edző: Papp Zoltán. Jánosháza: Pethő - Sza­bó L., Závecz, Huszár, Virág, Palkovits, Németh J. (Fenyő), Niksz, Szép (Vágász), Nagy B. , Balázsi. Edző: ifj. Molnár Károly. Gólszerzők: Tulok, Dan­­csecs A., Düh, ill. Virág, Né­meth J., Huszár. A találkozó 20. percében a Szentgotthárd jutott előnyhöz, aztán a folytatásban sorra jöt­tek a gólok a nagy rutinnal és jó képességekkel rendelkező jánosházi együttestől. Az utol­só húsz percben rákapcsolt a házigazda, ennek köszönhe-Először gyűjtötte be a három pontot a Kőszeg - a Királyt verte­tően egálra hozta a mérkőzést. Ez lett a végeredmény is - a döntetlen igazságos mindkét fél számára. Vép VSE-Lorry GM Kft. Szarvaskend 6-1 (4-0).­­ Vép, 200 néző, vezette: Horváth P. Vép: Bezdi B. (Molnár G.) - DANCS, Kovács D. VISZ­KET (Varga O.), SZALAI (Török), BEZDI Sz. (Pajor), Balikó D., Illés (Takács), Var­ga B., Dala, Balikó M. Edző: Török Richárd. Szarvaskend: Gáspár-Ve­­lekei, Tóth G., Tóth A. (Nagy Á.), Csillag, Jóna, Németh T. (Csenterics), Földes, Smolczer (Herczeg), Görcsi, Kopfer. Edző: Tóth Gábor. Gólszerzők: Szalai (3), Balikó D., Berdi Sz., Illés, ill. Jóna. A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, a folytatásban sem lassított, végig az ellenfél tér­felén tartotta a labdát. A Vép szervezett és fegyelmezett já­tékának köszönhetően sorra alakította ki helyzeteit, a fölé­nye gólokban is megmutatko­zott. Megérdemelten nyert a hazai csapat a szimpatikusan és lelkesen futballozó szarvas­­kendiek ellen. Egyházasrádóci SE-Rép­­celaki SE 5-0 (4-0).­­ Egyhá­zasrádóc, 200 néző, vezette: Sebesi P. Egyházasrádóc: Báli Bakos D. (Bakos Cs.), Péter,­­ László, Vilics, Molnár L., Mé­száros, Horváth V. (Balogh A.), Kazinczki (Kovács K.), Krajczár (Paksi), Molnár I. (Kardos). Edző: Lukács Ede. Répcelak: Németh M. - Tóth Do., De Paula, Baranyai, Tóth Dá., Tokaji, Sipos, Hor­váth T., Rácz, Havasi (Bényei), Prystupa (Németh B.). Edző: Balassa Péter. Gólszerzők: Péter (2), Kar­dos, Kazinczki, Vilics. A búcsús mérkőzés a vihar miatt a 3. percben félbesza­kadt. Az egyórás várakozás után a hazaiak jöttek vissza jobb állapotban a pályára: len­dületes és jó futballjukkal már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A rádóci együttesben mindenki nagyot küzdött, így még az ilyen ará­nyú győzelem is abszolút meg­érdemelt. Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE-Schott Lukácsháza SE 0-3 (0-0).­­ Vasvár, 120 néző, vezette: Bódi T. Vasvár: Tóth K. - Bíró, Varga A. (Elekes), Horváth A., Berta, Vincze, Réfi, Sinkó (Rosa), Kálin, Márton (Ro­­bán), Schermann. Edző: ifj. Sziffer István. Lukácsháza: Horváth K. - Bolfán, Szentkúti, Komáro­­vics (Gugcsó), Gombás, Varga A., Lengyel (Osztrosits), Sza­lai, Bősze, László, Horváth M. (Dán). Edző: Sántha Szilárd. Gólszerzők: Osztrosits, László, Varga A. Az egész mérkőzés folya­mán jobban játszott és több helyzetet dolgozott ki a Lu­kácsháza. A vendégek első találata még erősen vitatható volt, ugyanakkor három gólt szerzett a Lukácsháza, így összességében megérdemelten vitte el a három pontot. Körmendről Kurucz Ádám, Celldömölkről Kele­men Kornél, Bükről Marton Róbert, Kőszegről Őri Gá­bor, Szentgotthárdról Papp Zoltán, Vépről Pajor Tamás, Egyházasrádócról Báli Lász­ló, Vasvárról ifj. Sziffer Ist­ván tudósított. TJ­ IA BAJNOKSÁG ÁLU­SA1 1. Sárvár3 3 00i­-19 2. Vép3 3 00 10-29 3. Kőszeg3 2 01 8-46 4. Lukácsháza3 2 0 1 6-36 5. Bük3 2 0 1 4-46 6. Jánosháza3 1 11 7-64 7. Szarvaskend3 1 11 6-94 8. Rábapaty2 1 0­1 4-23 9. Körmend3 1 02 5-73 10. Répcelak3 1 02 7-103 11. Egyházasrádóc3 1 02 6-93 12. Király SE3 1 02 2-53 13. Vasvár3 1 02 3-83 14. Rum3 1 02 2-73 15. Szentgotthárd2 0 20 4-42 16. Celldömölk3 0 12 4-61 17. Csepreg2 0 11 2-41 Vép-Szarvaskend 6-1 - Szalai Roland lába lendül lövésre az első hazai gól előtt Fotó: Unger Tamás VAS NÉPE 15 Egy vasi siker a nyitányon Pályán az Illés Akadémia együttesei KÖRKÉP Egy győzelmet szereztek az Illés Akadé­mia-Haladás csapatai az U14-es, U­15-ös, valamint a kiemelt U­16-os, U17-es és U19-es bajnokságokban. U14 Illés Akadémia-Haladás- Puskás Akadémia 0-7 (0-4). Szombathely, vezette: Polgár. Illés­ Haladás: Németh B. - Blum, Őri (Szijjártó Áb.), Palkó, Pál (Vér), Bécsy (Vert), Mayer (Csonka), Németh B. (Tóth B.), Szijjártó, Szabó B., Abert (Rózsa). Edző: Tóth Zsolt. Mindkét félidőben a Puskás játszott némi fölényben, ám a különbség túlzott. A vendégek szinte valamennyi helyzetü­ket gólra váltották, míg Tóth Zsolt együttese eltékozolta a lehetőségeit. Többször is jó pozícióból végezhettek el sza­badrúgást a szombathelyiek, ám nem sikerült nekik kaput találniuk. Il . Illés Akadémia-Haladás- Puskás Akadémia 1-3 (1-1). Szombathely, vezette: Szvor­­da. Illés-Haladás: Molnár-Végh - Koósz, Bonchis, Csör­­nyei (Szentkirályi), Baranyai (Takács-Földes), Balikó, Ka­tona, Kopácsi Á., Bodrogi, Kopácsi B. (Wolf), László (Horváth A.). Edző: Németh Richárd. Gólszerző: Katona. Már a 6. percben megsze­rezte a vezetést a Haladás. A folytatásban a felcsútiak komoly nyomást helyeztek Németh Richárd együttesé­re, és egy távoli lövéssel a félidő végjátékában egyenlí­tettek. Szünet után egy dara­big kiegyenlített játék folyt a pályán, majd két óriási zic­cert hibázott a szombathelyi gárda. Ahogy ilyenkor lenni szokott, büntetett az ellenfél. A szerencsétlen körülmények között bekapott gól megfogta akadémistáinkat, hamarosan újabb találatot értek el a ven­dégek, amivel be is biztosítot­ták győzelmüket. A 16 kiemelt csoport Budapest Honvéd-MFA­­Illés-Haladás 5-0 (2-0). Bu­dapest, vezette: Kiss L. Illés-Haladás: Olasz - Nagy R., Bolla, Szvoboda (Mohos), Mozsár, Papp Cs. (Bonyhárd), Szemes (Kovács B.), Horváth B., Nagy B., Ud­­vardi (Mayer), Takács (Nagy Zs.). Edző: Kovács László. A remek erőkből álló há­zigazdák ellen kifejezetten jó első fél órát produkált Kovács László legénysége. A folytatás viszont a hazai együttesé volt, amely végül simán, 5-0-ra nyert. A17 kiemelt csoport Budapest Honvéd-MFA­­Illés Akadémia-Haladás 3-1 (1-1). Budapest, vezette: Tóth B. Illés-Haladás: Szekeres - Szabó B., Kozári (Tóth K.), Kállai, Vigh, Tama, Iván, Né­meth A. (Kovács A.), Horváth H. (Kovács P.), Horváth B. (Vert), Horváth K. (Pataki). Edző: Sátori Barnabás. Gólszerző: Tama. A hazaiak roppant agres­­­szív letámadással kezdték a mérkőzést, ami nem ízlett a szombathelyieknek. Ennek el­lenére Tama révén az Illés-Ha­ladásnak sikerült megszerezni a vezetést. A hazaiak azonban hamarosan kiegyenlítettek. A második félidőben a főváro­siak kerültek előnybe, ezután hiába domináltak a vasiak, egy kontra végén a Honvéd bebiz­tosította győzelmét. A 19 kiemelt csoport Illés-Haladás-Mol Fehér­vár 1-0 (0-0). Szombathely, vezette: Takács G. Illés-Haladás: Simon — Dezamits, Debreceni, Woth, Horváth R., Valter (Rosner), Vajda, Auer, Kállai, Schuszter (Bunevácz), Tóth M. (Markó). Edző: Horváth Rudolf. Gólszerző: Tóth M. Kiál­lítva: Kállai (74., Illés-Hala­dás). Az első félidőben óriási taktikai harc folyt a pályán, az első 25 percben nem kockáz­tatott egyik csapat sem. A má­sodik félidő elejét megnyomta Horváth Rudolf együttese, és Tóth Milán góljával megsze­rezte a vezetést. A levegőben lógott az újabb szombathe­lyi találat, de csak nem akart megszületni. Kállai Kevin összeszedett két sárgát, így az utolsó bő negyedórát tíz em­berrel játszotta le a szombathe­lyi csapat. A védekezés ekkor is jól működött, így a vasiak megérdemelten tartották ott­hon a három pontot. PA uns nipt www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt. közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.