Vas Népe, 2020. november (65. évfolyam, 256-280. szám)

2020-11-11 / 264. szám

2020. NOVEMBER 11., SZERDA MEGYEI FOCI VAS NÉPE 15 Gólzáporos meccseket rendeztek Megyei II.: a 92. percben nyert szomszédvári rangadót hazai pályán a Kemenesalja KÖRKÉP A 13. forduló mérkőzéseivel folytatódott az elmúlt hét végén a me­gyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Északi csoport_______ Kemenesalja-Concil Mer­­sevát 1-0 (0-0). Vönöck, 120 néző, vezette: Bódi T. Kemenesalja: Bakos Bándol­ (Szakály), Belegraf,­­ Szakál E., Kóbor, Dobson, Szakál M, Czöndör, Őri (Pe­­thő), Ölbei, Varga R. (Lőrincz). Mersevát: Patyi - Molnár G., Gönye, Győrvári (Ta­kács M.), Horváth A., Nyá­ri (Gáncs), Marsai, Orbán (Nagy Á.), Dénes, Takács B., Czupor. Gólszerző: Dobson. Kiállítva: Molnár G. (69., Mersevát). Igazi szomszédvári rang­adót vívtak a csapatok. Az első félidőben jobbára me­zőnyben gyűrték egymást a felek - mindkét oldalon akadt egy felső léc. A máso­dik félidőben a vendégeknél volt egy kiállítás, majd egyik kulcsemberüket is elvesztet­ték sérülés miatt. Ekkor már a házigazda dominált, mindent egy lapra feltéve rohamozott, végül a 92. percben kicsikar­ta a győzelmet - volt veszély a vendégek kontráiban is. A hozzáállásáért jár a dicséret minden hazai játékosnak. Zanat-Haladás VSE­­Ikervár 9-1 (2-1). Szombat­hely, vezette: Gróf M. Zanat-HVSE: Kántor - Kossuth, Horváth G. (Edelé­­nyi), Maráczi, Varga Cs. (Szabó Z.), Szenczi, Kiss Z. (Kiricsi), Janek, Perger, Bódi, Tamás (Németh G.). Ikervár: Asztalos G. - Né­meth D., Hullmann, Dobson, Asztalos R., Vincze, Kosi, Kondora (Schimmer), Aszta­los N. (Horváth D.), Varga M., Németh R. Gólszerzők: Tamás (3), Maráczi (2), Szenczi (2), Edelényi, Bódi, ill. Varga M. Jól kezdett a sok játékosát nélkülöző házigazda, mégis egy kontra végén a vendégek szereztek vezetést. A Zanat- HVSE nem esett pánikba, továbbra is játszotta a saját játékát, egyenlített, majd a félidő vége előtt a vezetést is megszerezte. A második fél­időben pedig már felszabadult és eredményes játékkal ruk­kolt elő a házigazda - az őszi szezon talán legjobb játékával sikerült nagy arányú győzel­met aratnia. Honvéd Se-Elektromos Spori 2-1 (1-0). Sé, 100 néző, vezette: Szabó I. Z. Sé: Szalai - Séfer, Kovács K., Werderits, Múzsái (Ha­raszti), Farkas P. (Varga G.), Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi (Deutsch-Szalai), Úri. Spari: Biró (Gyetvay) - Kovács T., Pulai, Barba­­lits, Pados, Fritz, Németh V, Schmidt (Sipos), Jónás, Bara­nyai, Németh R. Gólszerzők: Sümegi (2), ill. Barbalits. Két jó formában lévő csa­pat meccseit. Az első félidő - ha látványos focit nem is, de - nagy küzdelmet hozott. Job­bára a hazai csapat dominált, helyzeteket alakított ki, és mindjárt a félidő elején a ve­zetést is megszerezte. A ven­dégek gyors ellentámadásai­ban is volt veszély. A második félidő elején a Spars egyenlí­tett. A mérkőzést továbbra is a küzdelem jellemezte, parázs jelenetekkel. A vendéglátó többször eldönthette volna a meccset, de nem tette. A hajrá izgalmasra sikeredett. Elő­ször a Spars rontott két ordító ziccert. A slusszpoén a haza­iaké volt, az utolsó utáni pil­lanatokban szó szerint begyö­törték a győztes találatot. Szeleste-Pósfa-Gérce- Vásárosmiske 1-1 (1-1). Sze­­leste, vezette: Árpád A. Szeleste-Pósfa: Kovács M. - TÓTH R, Pomper, FÜ­­LÖP, FÖLDI, RIBA, Horváth D. (Nagy Á.), Szabó B., Var­ga M., Kovács A. (Nagy D.), TRITTREMMEL. Gérce-Vásárosmiske: Ko­máromi Z. - Komáromi A., Németh T., Máthé, László, Major, Glavánovics (Lerik), Mórocz, Kovács T., Csonka, Kövesdi. Gólszerzők: Fülöp, ill. Kovács T. Kiállítva: Major (67., Gér­ce-Vásárosmiske). Jó iramú, izgalmas mécs­eset játszott a két csapat. A hazaiaknak több gólszerzési lehetőségük volt a mérkőzés végén, de maradt a döntetlen. Uraiújfalu-Söpte 0-1 (0-1). Uraiújfalu, 80 néző, vezette: Szabó B. Uraiújfalu: Horváth B. (SZABÓ MA.) - SZABÓ MÁ„ VARGA Zs., GALLEN, Agg, Vajnai, Simon, Kollá­­rits, Gáspár, Németh L, Ko­­ronczai. Söpte: Szalay - Horváth P. (Kálmán), Mester (Németh B.), Németh Ma., Kovács E., Pusker, Léhmann, Pungor (Kertes), Molnár B., Vámos, Varga A. Gólszerző: Kovács E. Az öt kulcsjátékosát nél­külöző hazai csapat méltó ellenfele volt a jó erőkből álló Söptének, végig nyílttá tette a mérkőzését. De az egygólos vendégsiker megérdemelt. Bozsok-Ölbő 5-0 (2-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Nagy B. Bozsok: Miklós - Eigner (Szárnyas), Kaposi, HAN­­KÓ, JAGODICS, PÁL (Rapi), Dévényi (Pónácz), Kovács P. (Németh R.), SZALAI, Marti (Könye), Kiss M. Ölbő, Fülöp (Varga D.) - Vasadi, Palaczky, Sipos, Né­meth Z., Simon, Sági Kiss, Ádám, Németh E., Sárközi, Bozi. Gólszerzők: Németh R., Hankó, Kaposi, Pál, Szalai. Nehezen indult be a bozso­­ki gólgyártás a védekezésre berendezkedő Ölbő ellen. De egy szabadrúgással megtört a jég, végül meg sem álltak ötig a hazaiak. Alsóújlak-Pecöl 1-0 (1-0). Alsóújlak, vezette: Benkő B. Alsóújlak: Gábor - Takács (Hancz), Varga K., Pados, Nagy Z., Varga N., Tárkányi (Ország), Gampel, Farkas M., Ódor, Varga R. (Kaposi). Nagy verésbe futott bele Őb­ben a létszámhiányos jáki csapat Pecöl: Takács - Pálfi (Kurucz Ke.), Kurucz Ki., Szemes Z., Oszkó (Szemes D.), Farkas A., Horváth B., Farkas E., Kámán, Illés, Hó­bor (Varsányi). Gólszerző: Varga R. Kiállítva: Pados (73., Al­sóújlak). A több játékosát nélkülöző házigazda szervezett játékkal, stabil védekezéssel rukkolt elő, kontrákra rendezkedett be­­ és egy bedobás után a 10. percben előnybe is került. A vendégek is kidolgoztak hely­zeteket, de Gábor Attila kivá­lóan védett. A mérkőzés 70. percében egy kiugratást köve­tően Varga Roland testi épsé­gét sem kímélve megszerezte a második hazai gólt. A talá­latot azonban téves partjelzői döntés miatt szabálytalannak ítélte meg a játékvezető. Ezt követően elszabadultak az indulatok, aminek egy hazai kiállítás lett a vége. Végül a hazai gárda 20 percet ember­­hátrányban futballozva is be­gyűjtötte a három pontot. Az alsóújlaki csapatban minden­ki jó teljesítményt nyújtott. Sitke-Gencsapáti 2-2 (0-1). Sitke, 80 néző, vezette: Farkas G. Sitke: VICZMÁNDI - BAGOLY, Gyűrű (Szita), PAPP B, POÓS, TÓBIÁS, Sulyok, Kelemen B., Kiss L., Németh M., Németh K. Gencsapáti: Horváth Gy. (Csonka) - Petrőczi, Mes­ter, Janzsó, Kovács R, Fogl, Dancs, Bokor, Molnár B., Lőrincz (Tóth B.), Tar (Szi­getvári). Gólszerzők: Bagoly, Papp B., ill. Janzsó, Dancs. Kiállítva: Dancs (62., Gencsapáti). Mindkét alsóházi csapat­nak a három pont megszer­zése volt a célja. A mérkőzés elején hamar, vezetést szerzett a vendég. A folytatásban a sit­­keiek fölényben játszottak, de a gencsiek kontrái állandó ve­szélyt jelentettek. A 62. perc­ben a hazaiak emberelőnybe kerültek, de újabb gólt kaptak. Ennek ellenére nem adták fel, a hajrában meg tudták mente­ni az egyik pontot. Déli csoport Tanakajd-Felsőcsatár 3-0 (1-0). Tanakajd, 80 néző, ve­zette: Farkas G. Tanakajd, Marcz L. - Sváb, Kovács G. (Preiczer), Kölkedi, Marcz G. (Tóth J.), Mészáros, Pál (Szén), Kal­már, Filakovszky (Varga M.), Marcz M., Fábián (Könczöl). Felsőcsatár: Tieber B. - Czlenner, Cobraru, Krancz Gy., Schmalzl, Tieber J., Böhm (Moór), Cseri, Horváth L., Krancz K., Virág (Win­­disch). Gólszerzők: Kalmár (2), Mészáros. Kiállítva: Krancz Gy. (88., Felsőcsatár). Jó iramú, küzdelmes mecs­cset játszottak a csapatok. A helyzeteit jobban kihasználó Tanakajd megérdemelten tar­totta otthon a három pontot. Gyöngyöshermán-Szent­­király-Vasszécseny 5-1 (4-1). Szombathely, vezette: Sály K. Gyöngyöshermán-Szent­­király: Gercsnek - Horváth Á., Geosits, Kis, Hegedűs, Szabó A., Bazsó, Kopácsi, Bakos (Goda), Péntek (Hor­váth A.), Balázs (Dalmi). Vasszécseny: Farkas B. (Székely) - Horváth D., Visz­­ked (Maczek), Vilics, Kiss B. (Bori), Balikó, Zsolnai, Var­ga M., Pongrácz, Gombkötő (Kiss B), Vadász. Gólszerzők: Péntek (2), Bazsó, Horváth A., Kopácsi, ill. Vadász. Kiélezett mérkőzést vív­tak a felek, még ha ezt az eredmény nem is érzékelteti - több vendéghelyzet is kima­radt. Végül a hat alapembe­rét nélkülöző hazai együttes rendkívüli akaraterővel tar­totta otthon a három pontot. Tutitextil-Körmend VSE-Táplán SE 8-2 (3-0). Körmend-Horvátnádalja, 80 néző, vezette: Bagoly G. Körmend: Saly (Nagy M.) - Sipos (Nagy M.), Velekei, Papp P. (Horváth Ad.), Simon, Szatmáry (Körmendi), Petro­­vics, Sákovits, Horváth Al., Jóna, Szakasics. Táplán: Káldi M. - Stie­­ber, Balázs, Pásztor, Borbás (Őri), Szükösdi, Ratzinger, Jantos, Káldi I., Polgár, Hor­váth R. Gólszerzők: Velekei (2), Simon (2), Szakasics, Jóna, Szatmáry, Horváth Al., ill. Pásztor (2). Kiállítva: Őri (49., Táplán SE). Mind a két csapatnál sok volt a hiányzó - de hazai olda­lon jobban sikerült megoldani a pótlásukat. A körmendi fia­talok nagyot játszottak, végig erős tempót diktáltak, szebb­nél szebb gólokat rúgtak. Az eredmény, a különbség telje­sen reális. Csákánydoroszló-Baján­­senye 9-0 (4-0). Csákány­­doroszló, 80 néző, vezette: Monostori I. Csákánydoroszló: Szőke (Baba) - Kis-Nemes, Dras­kovics (Lónai), Dedics, Pesti, Makai (Horváth Á.), Urbán (Danyi), Horváth R, Pandur, Biczó (Gérnyi), Sárközi. Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Vörös (Horváth T.), Albert, Luter (Simon), Kosár, Bakó, Fábián B., Kovács I., Fábián K., Horváth Z. Gólszerzők: Urbán (3), Draskovics, Sárközi, Gérnyi, Dedics, Pesti, Makai. Szezonbeli utolsó meccsén a csákányi csapat alaposan kiszolgálta szurkolótáborát­­ játékban és gólokban is. Őriszentpéter-Ják 15-0 (5-0). Őriszentpéter, 40 néző, vezette: Sebesi P. Őriszentpéter: Szemán - Gaál, Rados, Tamaskó, Hor­váth R. (Őr), Sály (Rozsnyai), Kulcsár, Mihályka, Ember­­sics (Horváth Cs.), Mihály, Horváth A. Ják: Dobos - Tóta R., Bozi, Neubauer, Rigler, Tóta Á., Berkes. Gólszerzők: Horváth A. (5), Gaál (4), Mihályka (2), Mihály (2), Rados, Sály. Az erősen létszámhiányos vendég jelesre sportszerűségből, vizsgázott küzdeni tudásból. A hazaiak viszont éltek a lehetőséggel, és biztos győzelmet arattak. Viszák-Club Walnut Ná­­dasd 1-6 (1-3). Viszák, ve­zette: Horváth P. Viszák: Szabó Gy. - Wolf, Horváth J., Németh I. (No­­vák), Seres, Agg A., Biczó, Németh A. (Lukácsi), Dezső, Benkő, Agg R. Nádasd: Doktor - Varga K. (Szabó Z.), Pálmai, Kala­már (Balogh B.), Meskó (Var­ga V.), Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Kádár, Németh Be., Gerencsér (Csenterics). Gólszerzők: Németh I., ill. Gerencsér (3), Kalamár (2), Meskó. Rábatótfalu-Szentpé­­terfa 1-4 (1-2). Szentgott­­hárd-Rábatótfalu, 80 néző, vezette: Bíró O. Rábatótfalu: Gongola - Kovács G., Szakács, Sütő, Jéger (Bouti), Náricza (Farkas A.), Kóczán (Ropos), Takács, Papfalvi, Sipos (Dómján), Horváth M. (Anderkó). Szentpéterfa: Páll - Ud­­vardi, Tóth G. (Keringer), Horváth V, Garger, Farkas H., Skrapits, Gaál R., Wágner, Frányi, Mersits (Baranyai). Gólszerzők: Kovács G., ill. Farkas H., Keringer, Gaál R., Mersits. Megérdemelt vendéggyő­zelem született. TG­KA MEGYEI N­. O.­­­ ÉSZAK 1. Gérce-Vásárosm.139 1331-U28 2. Söpte 139 1328-16­28 7. Zanat-Haladás 138 4­143-1428 4. Bozsok 138 4­125-1128 5. Pecöl 139 0443-1727 6. Kemenesalja 135 5326-22­20 7. Alsóújlak 135 4427-2419 8. Honvéd SE 135 4431-2919 9. Mersevát 125 3429-1418 10. Spari 134 27­18-2614 11. Szeleste-Pósfa 134 1814-2813 12. Uraiújfalu 133 3716-2412 11. Sitke 133 3725-4112 14. Gencsapáti 123 2727-3311 15.Ikervár 133 2827-5011 16. Ölbő 130 11213-57. MEGYEI NI. O.-DÉL 1. Nádasd 13111­148-13 34 2. Tanakajd 129 0 347-16 27 3. Táplán SE 129 0 352-36 27 4. Csákánydoroszló 138 2 359-29 26 5. Körmend VSE 128 2255-28 26 6. Gy.­Kerm.-Szentk. 127 2 336-28 23 7. Szentpéterfa 126 0 631-25 18 8. Rábatótfalu 134 3 634-30 15 9. Vasszécseny 134 3 637-34 15 10. Felsőcsatár 114 2 521-27 14 11. Bajánsenye 134 0 933-50 12 12. Viszák 123 1826-52 10 13. Őriszentpéter 132 01129-51 6 14. Zák 130 0136-95 0 UAS MPE www.vaol.hu A Mediaworks Hungary Zrt közéleti napilapja Felelős kiadó: Dr. Szabó László elnök-vezérigazgató Főszerkesztő: Lőrincz-Farkas Eszter Főszerkesztő-helyettes: Nagy Ildikó Szerkesztő: Ölbei Lívia, Tömböly Ágnes, Varga Nóra Megyei üzletszervezési vezető: Németh Balázs Kiadja a Mediaworks Hungary Zrt. Szerkesztőség és kiadó: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Leveleim: 9702 Szombathely, Pf. 32 Telefon: (94) 522-560 Előfizetői, terjesztési ügyfélszolgálat: (94) 999-120, elofizetes@mediaworks.hu Előfizetési díj egy hónapra 3 490 Ft, negyedévre 10 470 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 19 895 Ft, egy évre 10 %-os kedvezménnyel 37 690 Ft. A hirdetésfelvétel telefonszáma: (46) 99-88-11. Nyomda: Mediaworks Hungary Zrt, 8200 Veszprém, Frazgyári út 12. Tel.: (88) 541-600 Felelős vezető: Horváth Gábor nyomdavezető Előfizethető minden naptári év végéig a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással az MKB Bank 10300002-10583135-49020085 pénzforgalmi jelzőszámra. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban (személyesen, levélben, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Adatvédelmi irányelveink a vaol.hu internetes oldalunkon olvashatók. Az újság a MATESZ által auditált, ISSN 0133-0454.