Napló, 1995. március ( 51. évfolyam, 51-77. szám)

1995-03-20 / 67. szám

14 -NAPLÓ SPORT Fotex VSE-Ózdi KC 25:22 (14:9) Győzelem csonka csapattal Ózd, 2 ezer néző. V.: Brecska, Halmai. Fotex VSE: Perger - Török 3 (1), Gulyás 4, Sótonyi 6, Zsig­­mond 3, Éles 5 (1), Zubjuk 4. Csere: Svajlen (kapus), Vozár, Kiss A. Mb, edző: Kiss Szilárd. OKC: Rapo­­vecz - Jakab 1, Ördög 2, Kerekes 5, Fejes 5, Krasz­­níj 8 (2), Csörgő 1. Csere: Grandjean (kapus), Vitális, Fúrják. Edző: Závodszky István. Hetesek: 2/2, ill. 2/2. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. (A televízió labdarúgó-köz­vetítése - Fradi-Békéscsaba! - ellenére nagy érdeklődés előzte meg a férfi kézilabda bajnok­csapat ózdi vendégjátékát. Nem utolsósorban amiatt, mert az osztályozó elkerüléséért harcot folytató hazaiak ellen a veszpré­miek négy válogatottjukat - Csoknyai, Gyurka, Sibalin és Pásztor - nélkülözték, s ez fel­csillantotta a meglepetés lehe­tőségét az ózdiak előtt.­ Mindkét együttes óvatosan kezdett, s emiatt eleinte megle­hetősen nehezen estek a gólok. Az 5. percben még csak 1:1-et mutatott az eredményjelző. Ké­sőbb azonban belelendültek a csapatok, s a 12. percben már vezettek a veszprémiek, 3:2. A tartalékos Fotex ellen nagy lel­kesedéssel küzdött a helyi gár­da, s emiatt szoros volt az ered­mény alakulása. A túlzott aka­rás azonban megbosszulta ma­gát, olykor elemi hibák csúsztak a játékukba. Az első félidő má­sodik felében aztán fokozato­san elhúzott a bajnokcsapat (21. perc: 9:5), s végül megnyugtató vendégelőnnyel ért véget az el­ső harminc perc, 14:9. Fordulás után folytatódott a nem túl magas színvonalú, de rendkívül küzdelmes összecsa­pás. A hazaiak kettőzött akarása meghozta eredményét, a szép­számú közönség harsány buzdí­tása közepette fokozatosan kö­zelítették meg nagynevű ellen­felüket. A 48. percben már csu­pán egy gól volt Élesék előnye, 20:19. Ekkor úgy látszott, akár meglepetés is születhet! Az utolsó tíz percben azonban megemberelték magukat a veszprémiek, s nagyobb rutin­juk révén biztos győzelmet arat­tak, 25:22. Az erősen tartalékos, a sok mérkőzéstől és utazástól fáradt­nak tűnő veszprémiek az első félidőben jelentős előnyt sze­reztek lelkes ellenfelükkel szemben. Szünet után szorosab­bá vált a küzdelem, de a hajrá­ban ismét megmutatkozott a két együttes közötti tudásbeli kü­lönbség. Kiss Szilárd: — Küzdelmes összecsapáson végül ilyen ösz­­szetételben is rászolgáltunk a győzelemre. Gratulálok az óz­diaknak második félidei jó telje­sítményükhöz. I. e. A többi mérkőzés eredmé­nye: Nagykanizsa-Debrecen 25:25, Komló-Szolnok 33:16, Százhalombatta-Nyíregyháza 19:21, Tatabánya-Elektromos 27:241, Bp. Hort SE-Pécsi MSC 16:26, Gardénia ETO KC Győr- Pemü SE 24:23­, Törökszent­­miklós-Pick Szeged 15:23. Perger Zsolt a kapuban nagyszerű teljesítménnyel járult hozzá a veszprémiek háromgólos magabiztos ózdi sikeréhez Már megvan a két kieső?Labdarúgókupa-sorsolás 16. Parmalat 2­6 10 17:34 12 A Győri FC-től három pont levonva. Március 22-én, szer­dán. Magyar Kupa: Pécs-Stad­­ler FC, Vác FC-Békéscsaba, Kispest-Újpest, BVSC-FTC. Március 29-én Eb-selejtező: Magyarország-Svájc, Népsta­dion 20.15. Előtte nap kedden olimp­iai selejtező: Magyaror­­szág-Svájc, Üllői út, 19.00. A következő forduló április 1-jén, szombaton: Nagykani­­zsa-Pécs, Debrecen-Zalaeg­ TE, Vác-Csepel, Békéscsaba- Parmalat, Győri FC-Sopron. Vasárnap: BVSC Stadler FC, Kispest-Vasas. Hétfőn: Újpest- FTC tévéközvetítéssel, 19.00. Csepel-Nagykanizsa 2:0 (1:0) Csepel, ezer néző. V.: Hana­­csek. G.: Pena a 22. és a 61. percben. A vártnál könnyebben győztek a házigazdák az igen mérsékelt teljesítményt nyújtó vendégek ellen. Vác-Debrecen 0:0 Vác, 3 ezer néző. V.: Gergely. Az alacsony színvonalú találko­zón csapatok még a gólhelyze­tig sem jutottak el. Megérde­melt a debreceni pontszerzés. Pécs-Kispest 2:0 (0:0) Pécs, 10 ezer néző. V.: Kiss G. G., Fatusi a 70., Eszenyi a 77. percben. Kiállítva: Nieder­bacher (Pécs) a 66. percben. Igen jó iramú, izgalmas mécs­esen győztek a hazaiak, a három pont értékét növeli, hogy góljai­kat emberhátrányban szerezzék. Sopron-Újpest 1:0 (0:0) Sopron, 11 ezer néző. V.: Vad. G.: Németh a 67. percben. Kiállítva: Kucselata (Sopron) a 86. percben. A végig óriási aka­rattal küzdő és feltűnően jó erőnlétű soproniak megérde­melten szereztek három pontot. Stadler FC-ZTE 2:1 (0:1) Akasztó, 2500 néző. V.: Letrich. G.: Linnyikov (11-es­­ből) a 60., Csehi Z. a 68., ill. Horváth a 28. percben. Vesztes állásból tudtak fordítani a nagy akarással küzdő vendéglátók és szerezték meg idei első góljai­kat, valamint első hazai győzel­müket. BVSC-Parmalat FC 4:1 (3:1) Székesfehérvár, 3 ezer néző. V.: Bay. G.: Bükszegi a 4., 9., 77., Kovács a 44., ill. Fodor a 30. percben. Kiállítva: Disztl L. (Parmalat) a 82. percben. Igen gyenge teljesítményt nyújtott a sereghajtó fehérvári gárda, a fő­városiak ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Békéscsaba-FTC 1:1 (1:0) Üllői út, 12 ezer néző. V.: Vágner. G.: Hrutka az 57., ill. Kulcsár a 30. percben. A látot­tak alapján a jobban játszó ven­dégeknek gólokkal kellett volna nyerni az ezúttal rossz napot ki­fogó zöld-fehérekkel szemben. Győri FC-Vasas 2:0 (1:0) Fáy u., 3 ezer néző. V.: Puhl. G.: Csertői a 30., Herczeg az 54. percben. Továbbra is gyengén, elképzelés nélkül futballoztak a fővárosiak, míg a győriek moz­gékony produkciójukkal meg­érdemelten győztek. Verebes József, a fővárosiak edzője a kudarc (három mérkőzésen 0:9) hatására lemondott tisztéről. A góllövőlista élén: Bognár (BVSC), Füle (Vác), Preisinger (ZTE) 12-12, Lipcsei (FTC), Egressy (Újpest) 11-11, Ko­vács (Kispest) 10., Sándor T. (Debrecen), Wukovics (Újpest) 9-9. Bükszegi (BVSC) 8 gólos. Labdarúgó NB I 1. Újpest 12 3 3 48­ 19 39 2. Ferencváros 12 3 3 3921 39 3. Kispest 10 3 5 3822 33 4. BVSC 10 1 7 3924 31 5. Békéscsaba 8 7 3 3222 31 6. Debrecen 9 3 6 2623 30 7. Pécsi MSC 8 3 7 2227 27 8. Zalaeg­ TE 8 2 8 26:39 26 9. Csepel 6 5 7 18­ 17 23 10. Vác FC 6 5 7 2326 23 11. Sopron 5 5 8 30:33 20 12. ETOGyőr 6 2 10 2023 20 13. Stadler FC 5 4 9 152419 14. N. kanizsa 5 3 10 17:40 18 15. Vasas 3 3 12 20:36 12 Zürichben elkészítették a nemzetközi labdarúgókupák elődöntőinek sorsolását. A KEK-ben és az UEFA-kupa elődöntőjében is elkerülték egy­mást az azonos országbeli csa­patok. A BEK-ben: Paris SG-AC Milan, Bayern München-Ajax Amszterdam. Az első játéknap április 5., szerda, a visszavágók időpontja április 20. A döntő május 24-én Bécsben lesz. A KEK-ben: Arsenal-Sampdoria, Zaragoza-Chelsea. Játéknapok: április 6., csütör­tök, visszavágók április 20. A döntőt május 10-én Párizsban játsszák. Az UEFA-kupában: Lever­kusen-Parma, Juventus-Dort­mund. Időpontok: április 4., kedd és április 18. A döntő oda­­visszavágós, és május 3-án, szerdán és 17-én lesz. Az első mérkőzést a Leverkusen-Parma párharc győztesének otthonában rendezik, míg a visszavágón a Juventus-Dortmund találkozó továbbjutója a vendéglátó. 1995. március 20., hétfő Visszajött remények Az FTC szenzációs pályacsúccsal az első Budapesten a BKV Előre csarnokában telt ház (180 néző, vezette: Kiss, Tékán, Tóth) előtt zajlott le a férfi tekézők hazai Szuper Ligájában a legjobb négy csapat rájátszásának má­sodik fordulója. A remekül sze­replő pápaiak számára vissza­jött a remény a második hely megszerzésére, hiszen a közle­kedésieket saját pályájukon előzték meg a versengésben. Viszont a fantasztikus pálya­csúcsot elérő Ferencvárost kép­telenség volt megközelíteni. A hatsávos pályán az első 3- 3 dobó után az FTC 2785, az El­­max Vasas 2778, az BKV Előre 2719, a Szeged 2605 fát ütött. Az FTC-ben Hergét 957, Klakk 950, Szabó L. 1008­, a Vasas­ban Horváth Á. 900, Papp 933, Szabó K. 919 fát teljesített. A másik 3-3 dobó után a végeredmény: 1. Ferencváros 5700­, 2. Elmax Pápa 5530 (Makkai 901, Nagy L. 949, Papp 933, Váradi 928, Horváth Á. 900, Szabó K. 919), 3. BKV Előre 5503,4. Szeged 5294. Két forduló után: 1. Ferencváros 18, 2. BKV Előre 14,3. Elmax Va­sas 11,4. Szeged 7 pont. A bravúros teljesítménnyel a Vasas számára megnyílt a lehe­tőség az ezüstérem elérésére. Április 1-jén, szombaton Pápán a harmadik fordulóban minden bizonnyal nézőcsúcs lesz. A Fe­rencváros már szinte elsőnek te­kinthető, míg a közlekedésiek­kel szembeni hárompontos hát­rány behozható. *• Az ifjúságiaknál a BKV és az FTC fiataljai (holtverseny­ben) kiemelkedtek a mezőny­ből. A pápaiak közepes teljesít­ménnyel a harmadik helyet sze­rezték meg. A forduló ered­ménye: 1. BKV Előre 1782, 2. Ferencváros 1782 , 3. Elmax Pápa (Tömör R. 853, Nagy Sz. 826), 4. Szegedi Postás 1631 fa Pápai cselgáncssikerek Az Oroszlány melletti Bököd községben rendezték meg há­rom megye - Győr-Moson- Sopron, Komárom és Veszprém - területi gyermek és serdülő cselgáncsbajnokságát. A 12 szakosztály 220 versenyzője között szépen szerepeltek a Pá­pai SE fiataljai. A tizenegy tagú csapatból egy kivétellel vala­mennyien dobogón végeztek! Eredmények: Első helyezettek: Fekete Erzsébet, Kis Gábor, Deli László. Másodikak: Kon­dor Tamás, Fodor Petra, Lom­­bosi János, Kis Barna, Ambrus Raymund. Harmadikak: Molnár Tamás, Vízkeleti Richard. Kiss Dávid kor- és súlycsoportjában az ötödik helyen végzett. ­ Élen a Jutas-lakótelep Veszprém város sakkcsapat­bajnokságán a hetedik forduló után az állás: 1. Jutas-lakóte­­lep 17, 2. Csillagok Klubja 15, 3. Honvéd SE Veszprém 13,5, 4. Erdészet SE Veszprém 13,5. Haszkovó-lakótelep SE 10.5, 6. Anonimus SE A 9,7. Anonimus SE B 8, 8. Atlasz Klub 7, 9. Oázis Klub 6, 10. Vállalkozók SE Veszprém 4 ponttal. Eredmények: Oázis-Jutas-lkt. 0:3, Erdészet-Csillagok 1.5:1.5, Vállalkozók-Honvéd 1.5:1.5, Anonimus A-Atlasz 1:2, Ano­nimus B-Haszkovó-lkt. 2:1. Varga mindent bevarrt... Veszprém-Baja 89:78 (38:42) Veszprém, 400 néző. V.: Ga­lambos, dr. Szakáll (Budapest). Veszprémi Egyetem Csopak Rt.: Pisch 12, Varga 40, Véh 9, Kontics 8, Góczán 8. Csere: Fe­kete 6, Kohán, Fülöp, Buzási 3, Wágner 3. Edző: Horváth Atti­la. Honvéd Bajai SE-Tanárkép­­ző: Ádám 12/6, Jenei 26/21, Vörös 11/9, Martincsek 7/3, Csányi I. 7. Csere: Csányi A., Szőke, Gurzó 13/3, Vati, Kajtár 2. Edző: Pump Gábor. Kipontozódott: Vörös a 38. p. (Valamikor a közeljövőben fog kiderülni, hogy később vagy előbb kezdődött a kosárlabda NB 1-es kosárlabda-találkozó. A veszprémiek ugyanis úgy tud­ták őt, a vendégek és a játékve­zetők szerint viszont hat óra volt a jó időpont. Végül salamoni döntéssel éppen „félidőben” in­dult útjára a labda.­ Noha a hazaiak készültek a bajaiak taktikája ellen, ebből eleinte alig sikerült valamit megvalósítani. Az 5. percben 6:8-at mutatott az eredményjel­ző, majd kis idő múlva már 10:8 lett. A félidő közepén kezdhet­tek mindent elölről a gárdák, 20:20. A Slugovica-partiak rá­jöttek, hogy könnyedén beci­kázhatnak a lassú bakonyi vé­dők közé, és ezt a felfedezést nem is hagyták kihasználatlanul (11. perc, 20:25). Noha a ven­déglátók a 15. percben még egyszer utolérték ellenfelüket (27:27), ettől kezdve ebben a já­tékrészben a pályán az történt, amit a bajaiak akartak.­­A vendégek pontjaiknak fe­lét hárompontos dobásokból ér­ték el az első félidőben. A veszp­rémiek rosszul védekeztek, egyedül Varga volt dicsérhető, aki kihasználva magassági fölé­nyét, 20 pontot szerzett.­ Fordulás után Góczánék úgy döntöttek, hogy a bajaiak éppen elég pontot szórtak az első húsz percben. Egyszerűen állva hagyták ellenfelüket, igaz, eh­hez a vendégek kapkodó táma­dásbefejezése és az ebből faka­dó pontatlan dobások is kellet­tek. A 23. percben már 46:42 volt az eredmény, három perc­cel később 54:45. A főiskolások a félidő közepén szerezték hato­dik (!) pontjukat, Vargáék vi­szont nem tétlenkedtek (58:48). Eldőlt az összecsapás, a bajaiak elfáradtak, míg a veszprémiek időnként közönségszórakoztató produkcióval rukkoltak elő, és végül kétséget sem hagyva győztek immár sorozatban har­madszor. Jó: Varga, a mezőny legjobbja, Fekete, Góczán, ill. Gurzó, Jenei. Küzdőszelleméért és akarásáért dicsérhető a Csopak Rt., bár a jó játék­kal adós maradt. A lényeg, hogy elszállt a csapat feje fölül a kiesés „szelleme”, és ez vélhetően görcsoldó­ként hat a játékosokra, aminek csak a közönség láthatja majd hasznát. -ovo - A mérkőzés előtt az idővita miatt volt idő a bemelegítésre... Fotó: Andrányi András