Zalai Hírlap, 2017. március (73. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-20 / 66. szám

A ZALAI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2017. MÁRCIUS 20. Rosszul kezdődött a rájátszás Zalaegerszeg (j1)­­ A férfi futsal NB I alsóházi ráját­szásának nyitányán pén­teken késő este a Ferenc­város vendégeként lépett pályára a Göcsej SE. A ha­zaiak gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a mérkőzést a meghatározó játékosait nélkülöző za­laiak ellen. FTC Futsal-Fisher Klíma- Göcsej SK 4-1 (3-0) Budapest, Jv: Takács (Szűcs, Janitz). Göcsej SK: Cseresnyés - Pesti, Szőke, Horváth D., Gugcsó. Csere: Balikó (ka­pus), Simon, Csire, Tánczos, Béli, Koronczai. Edző: Bagó Gábor Gólszerzők: Horváth B., Birinyi, Kulik 2, illetve Gug­csó. Két olyan csapat játszott egymással, akik jól ismerik egymást. Az idei alapszakasz­ban a Göcsej mindkétszer nyerni tudott a fővárosiak el­len, ám a pénteki találkozón az egerszegiek több kulcsjáté­kosukat is nélkülözték. A mérkőzés elején rögtön magához ragadta a kezdemé­nyezést a Ferencváros, ám a zalaiak taktikája 13 percig jól működött, határozott védeke­zésből kontratámadásokat ve­zetni. Ekkor a fővárosiak megszerezték a vezetést, amit egy perccel később megdup­láztak. A hazaiak nagy nyo­más alá helyezték a zalai ka­put és a félidő hajrájában újabb gólt szereztek. Szünet után a 25. percben újabb ha­zai gól következett. A Göcsej SE akarása a 31. percben ért be, amikor Gugcsó szépített. A zalaiaknál először lépett pályára a héten igazolt Béli Milán. Bagó Gábor: „Teljesen fe­leslegesen játszottunk idáig le egy bajnokságot, mivel sem­mit nem ért. A több pontos előnyünk egy forduló alatt hátrány lett... Egy teljes sor hiányzott a csapatomból és olyanok ráadásul, akik nem most kezdték ezt a sportágat. Teljesen megérdemelt a Fradi győzelme és gratulálok nekik. Más dolgokról meg felesleges nyilatkoznom, csak nehogy későn vegyék észre, hogy van Zalaegerszegen egy NB I-es futsalcsapat...” A Göcsej SE legközelebb március 27-én, a Nyírgyulai A felsőházi tagsághoz szerencsés esetben már egy győzelem is elég Sopron (ka) - A férfi ko­sárlabda NB I A-csoport alapszakaszának 24. for­dulójában a Zalakerámia- ZTE KK együttesére na­gyon fontos mérkőzés várt vasárnap este Sop­ronban. Az egerszegiek megcsinálták a bravúrt. Soproni KC-Zalakerámia- ZTE KK 74-77 (17-16, 20- 17,17-21,20-23) Sopron, 1300 néző. Jv.: Kapitány, Ádám, Kovács. Sopron: Johnson 12/6, Myles 17/6, Mills 16/9, Dé­nes G., Spica 11. Csere: Du­­rault 7/3, Tóth G. 2, Ruják A., Takács 9/3. Vezetőedző: Drá­gán Aleksic. ZTE KK: Ubilla 15/3, Norfleet 10/5, Benke 11/6, Szabó Zs. 12, Drungilas 8. Csere: Kis R., Mohácsi 20/ 18, Wright 1. Vezetőedző: Bencze Tamás. Kipontozódott: Benke (40.). Vasárnap reggel jelentette be a Zalakerámia-ZTE KK vezetése, hogy Bencze Tamás vezetőedzővel újabb egy plusz egyéves szerződést kö­töttek. Szárics Kornél, a ZTE KK ügyvezetője a hírhez annyit tett hozzá: a klubveze­tés és az elnökség is elégedett Bencze Tamás munkájával, az elvégzett munka látszik a csa­pat teljesítményén és bíznak abban, hogy a vezetőedző személye ismét garancia lesz arra, hogy hazai játékosokat tudjanak a ZTE KK-hoz csá­bítani. Bencze Tamás szerző­dése azt is tartalmazza, hogy az elkövetkező években minimum egy 21 éven aluli saját ZTE-nevelésű játékost a hivatalos mérkőzé­sekre nevezett 12 fős keretbe kell nevezni. Vasárnap este pedig egy roppant fontos mérkőzés várt a ZTE KK-ra, hiszen a számítások szerint még két győzelem kell az egerszegiek­­nek ahhoz, hogy a középsza­kaszt a felsőházban kezdjék. Sopronban nagyon elszántan kezdtek az egerszegiek, és az 5. percben tíz ponttal is vezet­tek (3-13), de senki sem gon­dolta, hogy ennyire könnyű dolguk lesz. Rendezni kellett a sorokat, mert a Sopron gyorsan elkezdett felzárkózni, de a hazaiak lendülete erő­sebbnek bizonyult. Egy 14-0-s sorozattal fordí­tott (17-13) az SKC, a ZTE pedig öt percen át nem talált be, mígnem Mohácsi triplája meg­törte a jeget. Egyre harcosabb lett a mér­kőzés, és sok volt mindkét oldalon a tá­voli rádobás. A ZTE KK él­vezhette szurkolói támogatá­sát, és újra átvette a vezetést (23-25), de a hazaiaknál Mills kezdett belelendülni. A Sop­ron 35-29-re ellépett, de en­nél jobban nem, így abszolút nyílt maradt a találkozó. Szünet után a hazaiaknak bejött néhány távoli kosár, míg zalai oldalon kevésbé, így nőtt a különbség (48-40), Bencze Tamásnak időt kellett kérnie. Erre figyelni kellett, hiszen minden más mutató­ban a két csapat gyakorlatilag „egálra” állt. Egyértelműnek tűnt: ha az egerszegiek job­ban céloznak (ideértve a kö­zeli kísérleteket is), akkor még bármi lehet. S mintha át­szakadt volna a gát: Mohácsi, Benke, majd újra Mohácsi dobott hármast, így 52-52-nél egyenlített a ZTE KK. Az utolsó negyed abszolút kiéle­zett csatát hozott, Mohácsi hatodik triplájával 58-63-ra módosult az állás. Micsoda dobóforma, hiszen „Moha” csütörtökön, a MAFC ellen is ötször volt eredményes távol­ról és akkor is óriási lendüle­tet adott ez csapatának. A ZTE KK állandósította az előnyét, Drungilas, Ubilla és Szabó kosaraival az utolsó perc 65-71-nél kezdődött és jött az a Benke hármas, ami­vel végleg megnyugodhatott a Zalakerámia-ZTE KK: az egerszegiek győztek Sopron­ban, és tovább él a reményük a felsőházba kerüléshez. Bencze Tamás: „Óriási si­ker ez és nagyon boldog va­gyok, mert régen nyert a csa­pat Sopronban. Továbbra is a menekülés a győzelembe ka­tegóriában vagyunk, így lesz ez a következő két fordulóban is, de a játékosok óriási aka­rattal játszanak.” A 24. forduló további eredményei: PVSK-Paks 87- 91, Szolnok-Kaposvár 80-65, Szeged-Vasas 92-70, Jászbe­­rény-Kecskemét 73-88, Kör­­mend-Alba Fehérvár 76-81. A MAFC-Falco KC találkozó lapzártakor még tartott. Mohácsi és a „triplagyár" KOSÁRLABDA Megvan a bravúr: a ZTE KK győzött Sopronban Gugcsó Benjamin lőtte a Gö­csej SE egyetlen találatát Mohácsi Máté fantasztikusan dobott Sopronban is, hármasaival ő indította el a győzelem útján csapatát. De még sikerek kellenek Jó formában a zalai tekecsapatok A férfiak bebiztosították a bronzot, de ennél többre vágynak, a nők az aranyért hajtanak Zalaegerszeg (ggy)­­ A te­kézők Szuper Ligájában Egerszeg-Győr párharcra került sor a hét végén, s úgy a férfiak, mint a nők találkozóján magabiztos zalai sikerek születtek. Győr SZOL TC-ZTE FM­­Vas 0:8 (3518-3705) Győr, Szuper Liga férfi mérkőzés. Eredmények(elöl a hazai­ak, vastagon szedve a pont­szerzők): Danóczy 573-Pin­­tér 574, Batki 562-Farkas S. 622, Pollák 615-Járfás Sz. 623, Pete L. 559-Fehér Z. 652, Budai 611-Kozma 609, Németh 598-Nemes 625. A harmadik helyen álló ZTE a közvetlenül mögötte álló tabellaszomszédnál ven­dégeskedett, így a találkozó rangadónak is számított. A nagyszerűen játszó egerszegi­ek viszont sima mérkőzést ..no n-forti­ol/” Kam­lp 11 a , hogy zalai oldalon öten lépték át a 600 fás határt, ami bizto­síték volt a sikerhez. A vendé­gek fölényes győzelme azt je­lenti, hogy a harmadik hely­nél hátrább a ZTE már nem végezhet a bajnokságban, de az egerszegiek ennél még többre vágynak. Ifjúsági: Győr SZOS­ZTK-FM Vas 0:4 (1041-1210). Egyénileg: Farkas Á. 665, Ostrom 545. ZTE ZÁÉV-Ipartechnika Győr 6:2 (3290-3136) Zalaegerszeg Szuper Liga női mérkőzés. Rájátszás, az 1-4. helyért. Eredmények: Kovács 527-Domján 476, Hegedűs 557-Frank 526, Szabó 536-Ballók 553, Aitzer 573- Csizmazia 505, Molnár 540- Sass 545, Mátyás 569-Jár­­fásné 531. A rájátszás során az elmúlt héten Győrben győztes mérk­őr­zést adott döntetlenre a ZTE-ZÁÉV, ezúttal viszont nem adott esélyt ellenfelének a zalai csapat. Az első körben gyakorlatilag eldőlt a mérkő­zés, és a folytatásban sem na­gyon engedte az egerszegi együttes bizakodni a vendé­geket A ZTE-ZÁÉV TK ma­gabiztosan tartja második he­lyezését tabellán, és egy pont­ra van az éllovas Rákoshegy­től. Ifjúsági: ZTE ZÁÉV­Ipartechnika Győr 3:1 (999- 941). Egyénileg: Sabján 510, Kraiczár 489 m Hegedűs Anita egy szépen kivitelezett gurítás közben RÖVIDEN Storck négy újoncot visz ki Budapest (mti)­­ A fris­sen honosított Vinícius Paulo bekerült a portu­gáliai világbajnoki se­lejtezőmérkőzésre ké­szülő magyar labdarú­gó-válogatott 23 fős, szűkített keretébe. Bernd Storck szövetségi kapitány további három újoncot - Eppel Már­tont, Holman Dávidot és Adorján Krisztiánt - visz ki a szombati, lisszaboni találkozóra. A válogatott már hétfőn elutazik Portugáliába. A magyar válogatott kerete: Kapusok: Di­­busz Dénes (FTC), Gu­­lácsi Péter (Leipzig), Megyeri Balázs (Fürth). Védők: Bese Barnabás (Le Havre), Fiola Attila (Videoton), Hangya Szilveszter (Vasas), Ká­dár Tamás (Dinamo Ki­­jev), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva), Lang Ádám (Dijon), Pintér Ádám (Fürth), Vinícius Paulo (Video­ton). Középpályások: Gera Zoltán (FTC), Holman Dávid (DVSC), Kalmár Zsolt (Bröndby), Lovrencsics Gergő (FTC), Nagy Ádám (Bologna). Tá­madók: Adorján Krisz­tián (Novara), Dzsu­­dzsák Balázs (al-Vah­­da), Gyurcsó Ádám (Po­­gon Szczecin), Eppel Márton (Bp. Honvéd), Priskin Tamás (Slovan Bratislava), Sallai Ro­land (Palermo), Szalai Ádám (Hoffenheim). Adorján Krisztián a Serie B-ből került a keretbe további képek, információk zaplap Zalai Hírlap Online Plusz egy mérkőzés:__________ 14 Roma-Lacic­ min­tan zárja után 1. FC Köln-Hertha BSC 4-2 1 2. Hoffenheim-Leverkusen 1-0 1 3. Wolfsburg-Darmstadt 1-0 1 4. Bremen-RB Leipzig_____3-0 1 5. E. Frankfurt-Hamburg 0-0 1 6. Mainz-Schalke________0-1 2 7. M.gladbach-B. München 0-1 2 8. Torino-lnternazionale 2-2 X 9. Milan-Genoa ____1-0 IQ.Empoli-Napoli________2-3 2 11. Bolosna-Chievo_______4-1 1 12. Cagliari-Lazio________0-0 X 13.Sampdoria-Juventus 0-1 2