Atlétika, 1994 (38. évfolyam, 1-12. szám)

1994-07-01 / 7. szám

én lettem az első. Szeretném a Bp. Honvéd segítségével a magyar állampolgárságot megkapni és akkor egyéniben is indulhatnék a magyar bajnokságon, nem csak váltóban.­­A szabályok értelmében külföldi állapolgár egyéni baj­nokságon, valamint 4x100 méteren a magyar bajnokságon nem vehet részt. Váltóbajnokságon versenyszámonként 1­ 1 külföldi versenyezhet és így nyert idén Simone Staicu 4x800 méteren a Bp. Honvéd váltójában bajnoki aranyér­met. A szerk. megjegyzése:­ Staicu után sorban értek célba a többiek, köztük a hato­dik helyen (eddig rögzítették a hivatalos sorrendet, mert eddig díjazták pénzzel a befutókat­ Molnár Gizella, az idei magyar maratoni bajnoknő­. Nyolcadiknak futott be Urr Anita, aki - Staicuhoz hasonlóan - szintén tagja a Bp. Honvéd 4x800 méteres bajnokcsapatának, nem sokkal utá­na Czéné Sipka Ágnes, a maratoni futás csúcstartója és így tovább, még a „tiszteletbeli nő”, a 87 éves Kosztka Emil bácsi is. De a legjobban a mezőny közepén célbaérkező Leri Ta­­másné, budapesti testnevelő csodálkozott, amikor a ver­senybíróság részéről dr. Albert Albert hozzálépett és ki­emelte a futók sorából. A Budapest Sportiroda idei három versenyén - számítógépes kimutatás szerint - ugyanis ed­dig 9787-en vettek részt, így a 213. helyen befutó sportoló­nőt, aki egyébként először vett részt a Budapest Sportiroda idei versenyein, mint tízezrediket - stílszerűen - 10.000 forintos vásárlási utalvánnyal jutalmazták. Gazdagon díjazták egyébként is a versenyt. Az első hat helyezettet 50-30-25-20-15-10 ezer forint pénzdíjjal, összesen 150 ezer forinttal jutalmazták. Minden célbaérke­ző emblémázott pólót kapott és a végére maradt a csattanó, a fődíjnak a résztvevők közötti kisorsolása. Az IKEA 200.000 forintos vásárlási utalványát Molnár Gizella, a ha­todik helyezett maratoni bajnoknő nyerte, növelve ezzel idei nyereményei számát. A Budapest Sportiroda tavaszi versenysorozata ezzel végetért. Hogy is mondta Monspart Sarolta a befutás után kipirultan? - Szép volt, jó volt, meleg volt! 6. Libresse Női Futónap (kb. 4,5 km, mintegy 500 induló): 1. Simone Staicu (Bp. Honvéd) 14:26 A versenyzők, edzők s egyéb szakemberek tapasztalatainak figyelembevételével és segítségével fejlesztettük ki hazai gyártásra a következő sportszereket: PLUTO diszkoszok peremnehéz kivitelben, cserélhető betétekkel, 750,1000,1500,1750, 2000 és 2250 g-os súlyban VIKTÓRIA magas- és rúdugró lécek négyzethasábos végződéssel Rúdugró betűző szekrények VIKTÓRIA rajtgép műanyag- és salakpályához Állítható VIKTÓRIA gátak, illetve gázlécek Gyakorló és versenykalapácsok Kalapács védőkesztyűk Öntöttvas súlygolyók, alapfestéssel, súlymegjelöléssel Kalapács- és diszkoszvető védő- és egyéb sporthálók Hálótartó állványzatok és oszlopok Tordai György sportszerkészítő­ és -javító Budapest, Vásár tér 4. (volt: Sebes György tér) Tel/fax: 282-44-40­ 6