Békés Megyei Hírlap, 1991. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-30 / 229. szám

1991. szeptember 30., hétfő ■ Az NBI állása:O BÉLÁNK A KFT. BÉKÉSCSABA Sallai u. : 66/23-436 V**/ Sörök, borok, üdítőitalok, égetett szeszek nagyker áron. A góllövőlista élcsoportja: 5 gólos: Orosz (Vác), Eszenyi (ÚTE). 4 gólos:Vincze (Kispest-Honvéd), Claude (Vasas), Gregor (Siófok). 3 gólos: Albert (TFC), Duró (Siófok), Coco-Aires (Vasas), Pö­­löskei (MTK-VM), Borbás (Haladás VSE). SPORT Vác, Siófok, Üllői út­ ­*­ A labdarúgó NB I­6. fordulójában a váciak csak egy pontot tudtak szerezni ott­­honukban az újonc BVSC-től. A siófokiak gólzáporral nyertek, a Fradi pedig pontot vesztett a rangadón, így a Duna-partiak megtartot­ták előnyüket, de a Siófok megelőzte a zöld­fehéreket. FTC—Kispest- Honvéd 0—0 Üllői út, 16 000 néző. V.:Nagy L. FTC: Balogh — Telek — Lipcsei, Kuznyecov — Páling, Simon, Pat­kós, Albert (Balogh a szünetben), Keller — Schneider, Deszatnik (Wukovics 64.). KISPEST-HON­VÉD: Gulyás — Csábi, Csepregi, Plókai — Urbányi, Kovács, Bérczy, Csehi — Pisont (Halmai 60.), Negrau (Molnár 76.), Vincze.­­ PRISKIN TRANS nemzetközi stkfi áruszállítás |­­g| 1,5 tonnáig, 13m3-ig. Telefon/üzenetrögzítő: 06(66) 22-152. A tévéközvetítés miatt nem volt telt ház az Üllői úton, de az extra biztonsági intézkedések mégis megtalálták a „közellen­séget”, a rendezők az újságíró­kat próbálták minden eszközzel távol tartani a közepes kilátást nyújtó helyektől. Az 5. percben egy legurított szabadrúgást Lipcsei 20 m-ről, alig lőtte a bal sarok mellé. A zöld-fehérek kerültek fölénybe, de a kapuig ritkán tudtak eljutni. Negyedóra múltán változott a helyzet , a Honvéd is veszé­lyeztetett. Szünet után több mint 15 per­cig a kapuk környékére sem ke­rült a labda, a kemény küzdelem jobbára egyérintős alapon folyt. Az utolsó negyedórára mindkét oldalon elfogyott az ötlet, a kez­deményezőkészség, meg a leve­gő. Sok néző most értette meg, miért a külföldi klubcsapatok­ban szereplő játékosokkal kell kiállnia a magyar válogatottnak. A nagy érdeklődéssel várt rangadón a küzdelem kívülről inkább küszködésnek és gyötrő­désnek tűnt. Egyik csapat sem talált gólt, így lett döntetlen. A színvonal csak jóindulattal mondható közepesnek. Jó: Lipcsei, Patkós, ill. Pló­kai, Csehi. Veszprém— Videoton- Waltham 4—4 (0-3) Veszprém, 4000 néző. V.: Hart­mann. VESZPRÉM: Andorka — Varga, Lantai, Csik, Szécsi — Kiss (Csornai a szünetben), Bánki, Kelemen — Kénoszt, Sülé, Vass (Horváth a szü­netben). VIDEOTON: Mitring — Molnár, Németh, Kuttor, Vadász — Dubecz, Csucsánszky (Kutasi 65.), Sallói, Bekő (Paul 55.) — Vajda, Ta­kács. Gól: Horváth, Kelemen, Szécsi (11-esből), Sülé, ill. Takács (2), Vaj­da, Sallói. Kiállítva: Lantai (70.), ill. Molnár (55.). Meglepetésre nyomban a Videoton ragadta magához a kezdeményezést. A veszpré­miek képtelenek voltak felvenni velük a versenyt. Az első 45 percben szinte csak egy csapat, a székesfehérvári volt a pályán, s egyéni akciókból jöttek a gólok is. Fordulás után merőben meg­változott a játék képe — ekkor sokáig a veszprémiek „szórták” a gólokat. A 80. percben Ké­noszt már elhúzta a labdát a ka­pus mellett, amikor az utána futó Kutasi az ötösön fölvágta. A 11- est Szécsi nagy erővel rúgta a kapuba, 3—4. A 83. percben Sülé cselezte át magát a védő­kön, lövését Mitring kiütötte, Sülé ismételt: közelről fejelte a labdát a kapuba, 4—4. Ritka érdekes, gólokban gaz­dag mérkőzést játszott a két csa­pat. A Bundesligából ismert csatákhoz hasonló óriási küzde­lemben született meg végül is a ritkaságszámba menő 4—4-es döntetlen. Jó: Szécsi, Csik, Kelemen, Csornai, ill. Dubecz, Kuttor, Takács, Sallói, Vajda. Vác—BVSC 1—1 (0—1) Vác, 3000 néző. V.: Németh L. VÁC: Koszta — Nagy, Carlos (Horváth 65.), Kriska, Szalai — Zombori, Simon (Nyilas 68.), Hahn, Romanek — Füle, Répási. BVSC: Erdélyi — Kroner, Pintér, Iscsák, Nyikiforov — Garas (Selmeci 78.), Nahócki, Huszák, Farkas — Farkas­házi, Gracsov (Kovács T. 88.). Gól: Farkas, ill. Füle. Nem volt különösebben ma­gas a színvonal, a vendégek élő védőfalat vontak saját 16-osuk elé, sündisznóállásukból nem is nagyon akartak kijönni, így a Vác szinte megbénult. A labdás tűzijáték és a nagy nyomás végül is gólra vezetett, a Vác pontot mentett. Összessé­gében reális eredmény született. Jó, a Váci Izzóból senki sem érdemel dicséretet, ill. Erdélyi, Kroner, Iscsák. Siófok—ZTE 4-1 (1-1) Siófok, 5000 néző. V.: Kiss G. SIÓFOK: Biró — Keszeg, Zare, Olajos, Wolf — Menze (Meksz 46.), Fodor, Duró — Gregor, Fischer, Kámán (Kirchmayer 55.). ZTF­: Tóth — Dobos, Pecsics, Gyurkity, Fujsz (Szabó II. 75.) — Horváth, Ha­lápi, Kovács — Rózsa, Németh, Kar­­buczky. Gól: Duró, Gregor, Fodor (2), ill. Rózsa. Meglepetésre a vendégek léptek fel támadólag, de lendü­letük csak jó negyedóráig tar­tott, ekkor változott a kép, foko­zatosan jött fel a hazai csapat. Annak ellenére, hogy korai gól­jukat a vendégek még kiegyenlí­tették, nem lehetett vitás a siófo­ki győzelem. Fodor vezényleté­vel mozgásba jött a hazai gépe­zet és a Balaton-partiak korsze­rű támadásokkal teljesen fel­őrölték az egyébként igen lelke­sen és nagy akarással küzdő vendégcsapat védelmét. Jó: Olajos, Fodor, Duró, Kirchmayer, ill. Tóth, Pecsics, Horváth, Rózsa. Tatabánya— Rába ETO 0—0 Tatabánya, 3000 néző. V.: Pillér. TATABÁNYA: Tőkés — Miksi (Banica 88.), Váczi, Sdvardi, Hege­dűs — Lázár, Máté (Simon 66.), Csa­­nálosi — Süveges, Kiszi, Szekeres. RÁBA ETO: Végh ■— Csikós, Bim­bó, Sánta (Bordás 46.), Virág — Ur­­bán, Rugovics, Bognár — Csertői (Tóth 65.), Plotár, Farkas. Kiállítva: Urbán (55.). A 84. percben Süvegest Far­kas a 16-oson belül felvágta, a játékvezető 11-est ítélt. Váczi bal alsó sarokba tartó labdáját azonban Végh szögletre ütötte. Jó iramú mérkőzésen a győ­riek egy pontja mindenesetre teljesen megérdemelt. Jó: Udvardi, Váczi, Máté, ill. Végh, Virág, Bimbó. Vasas—PMSC 3—0 (2—0) Fáy utca, 5000 néző. V.: Huták. VASAS: Babócsy — Turbék, Ju­hár, Kecskés, Mészöly — Pecha, Ga­­laschek, Gubucz, Klink — Coco- Aires (Nagy T. 74.), Claude PMSC: Bodnár — Kónya, Braun (Kocsis 35.), Balog, Palaczky — Bódog, Czérna (Ulveczki 65.), Jenei — Be­­lansky, Czéh, Magyar. Gól: Claude (2), Künk. Kiállítva: Bódog (57. durvaságért). Pécsi helyzeteket és Vasas­gólokat láthatott a Fáy utcai sta­dion közönsége az első félidő­ben, amely többek között arra is fényt derített, hogy Garami Jó­zsef csapata sok jóra aligha szá­míthat a szerdai UEFA Kupa visszavágón. A gólok sorát Claude nyitotta meg, majd 1—0 -nál, a 37. percben a FIFA-bíró Huták úgy ítélkezett, mint egy kezdő játékvezető, az elmaradt büntetőrúgásért azonban a Va­sas játékosai — okosan — nem tiltakoztak. Ehelyett újabb gól­lal „vettek bosszút”. A 38. perc­ben Galaschek ügyes indítása után Pecha mintaszerűen adott középre, Klink jókor érkezett, és védhetetlen fejese a bal sarok­ban kötött ki, 2—0. A második játékrészben, az 57. percben Bódog kíméletlenül terítette le Klinket, ezért nem is számíthatott másra, csak kiállí­tásra. A gólgyártást Claude kezdte, és ugyanő fejezte be: a 64. percben az apró termetű csatár fordulásból ritka szép gólt lőtt a jobb sarokba, 3—0. Jó: Juhár, Galaschek, Klink, Claude, ill. Czéh. MTK-VM—ÚTE 2—2 (1—1) Hungária krt., 5000 néző. V.: Var­ga S. MTK-VM: Zsiborás — Talapa, Híres, Bognár, Kecskés — Ivanics (Szabó a szünetben), Vancsa, Balog T., Keresztúri — Jován, Pölöskei (Kriszt a szünetben). ÚTE: Brock­­hauser — Tomka, Szőnyi (Varga 30.), Szabó, Szlezák — Miovecz, Rubold, Kaspar, Lovász (Véber 76.) — Eszenyi, Tiefenbach. Gól: Pölöskei, Szabó, ill. Eszenyi, Kecskés (öngól). Kiállítva: Keresztúri (18.). A kezdőrúgás előtt egy ked­ves és egy furcsa esemény szó­rakoztatta a nézőket: Pölöskei Gábort egy szép vázával és egy nagy virágcsokorral köszöntöt­ték 300. NB I-es mérkőzése előtt, miközben kiderült, hogy Bácsi Sándornak nem érvényes az orvosi igazolása, így helyette Tiefenbach lépett pályára. A rangadó-matiné sokkal jobban rászolgált a nevére, mint a szombat esti Üllői úti játék. Jó: Jován, Bognár, Balog, ill. Rubold, Eszenyi, Tiefgnbach. DVTK—Haladás 2-1 (1-1) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Szilágyi. DVTK: Knotz — Kertész, Csizi, Szabó Zs. — Bémi, Molnár, Petcu, Vitelki (Dénes 34.) — Gábor, Kiser (Váczi 77.), Szviszton. HALADÁS: Kutasi — Szekér, Mikos, Nagy M., Görög (Topor 60.) — Marton, Illés, Tóth, Elekes — Shaffer (Szöllősi 79.), Borbás. Gól: Borbás (45.), Szvisztun (45.), Görög (58. — öngól). A DVTK szorongatott hely­zetéből adódóan mindent egy lapra tett fel, és régen látott lel­kes játékkal rukkolt elő. A vas­gyáriakat nem törte le a szom­bathelyi vezetés, képesek voltak feltápászkodni és fantasztikus szurkolói buzdítás mellett meg­érdemelten fordítottak. Jó: Csizi, Szabó Zs., Petcu, Gábor, ill. Kutasi, Marton, Mi­kos. Az egykori békéscsabai kapus, Gulyás ezúttal válogatott formá­ban védte a kispestiek kapu­ját, s jelentős részt vállalt az Üllői úti pontszerzésből Fotó: Gál Edit E BÉKÉS megyei hírlap Várnában: Farkas Péter világbajnok 1 1. A várnai kötöttfogású birkózó világbaj­­nokságon a 82 kg-os súlycsoport döntő­jében Farkas Péter 1:0-ra győzött a bol­gár Angelov ellen és aranyérmet nyert. Az 57 kg-os súlycsoportban Sike András bronzérmes lett. Még 300 nap Barcelonáig Mint Szöulban. Még 300 nap,mármint eny­­nyi van hátra a barcelonai nyári olimpiai játékok megnyitójáig. Ebből az alkalomból tartottak tegnap délután sajtótájékoztatót a Magyar Olimpiai Bizottság székházában. Schmitt Pál elnök elmondta: az atléták, birkózók, cselgáncsosok, kajak-kenuzók, ökölvívók, sportlövők, úszók és vívók nagyon jól szerepeltek a közelmúlt világ- és kontinens­versenyein. Fontosnak tartják, hogy a barcelonai éremesélye-­­­sek számára mindenképpen megteremtsék a lehetőséget,­­ hogy a helyszínen is úgymond „belőhessék” a pályát. Ame­lyeknek mellesleg 90 százaléka már elkészült, fele pedig ver­senykész is. Jósolni nem szerencsés, de szabad... A MOB elnöke 210 olimpiai pontot remél, ez nagy­jából a szöuli, mellesleg nagyon sikeres szerepléshez lenne ha­sonló. Nyolc aranyéremmel reá­lisan lehet számolni, ezt pilla­natnyilag hat sportág reprezen­tánsai képesek szállítani. Nagy feladatot jelent az anya­giak előteremtése. A Magyar Olimpiai Bizottság egyszámlá­ján jelenleg mindössze 130 ezer forint van, miután a beérkező pénzeket azonnal tovább adják a felkészülés szolgálatába. Sokat remélnek a Mezőbank jóvoltá­ból most kibocsátott, numizmati­­kusoknak külön csemegét jelen­tő, sikersportágakat szemléltető ötös ezüstéremsor kibocsátásá­tól (képünkön ezt mutatja Schmitt Pál). Lesz olimpiai bé­lyeg is. A felkészülés és a rész­vétel persze sokkal többe kerül, ezért a kormányhoz fordultak segítségért: nem titok, 250 mil­lió forint szükséges a nyári és téli olimpiára utazó magyar sportolók támogatásához, eb­ben egyébként már a jutalma­zásra szánt összegek is benne vannak. A MOB kizárólagos engedé­lyével forgalmazzák majd ha­zánkban Kóbi kutyát és Olalah­­bohócot, a játékok kabalafigu­ráit — ezt csak a Cseh és Szlo­vák, a Lengyel és a Magyar Olimpiai Bizottság kapta meg térítésmentesen a szervezők­től. A sajtótájékoztatón ünnepé­lyesen köszöntötték a 25. jubi­­leiumi aranyfokozatú támoga­tót, a Planto food Termelő és Kereskedelmi Kft.-t, amely el­sősorban mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeket for­galmaz, s bevételéből a vívókat, sportlövőket és a lovasokat tá­mogatják— 2 millió forinttal. (fábián) Spanyol Nagydíj: Mansell még világbajnok is lehet Vadonatúj pálya bemutatko­zó versenyét rendezték vasár­nap a Forma–1-es autós világ­­bajnokság keretében. A Spanyol Nagydíjak történetében először Barcelonában vetélkedtek a pi­lóták a vb-pontokon. Az élen sokáig Berger haladt, majd őt a világbajnoki reményei életben tartásáért küzdő brit Ni­gel Mansell a 20. körben mege­lőzte. A brit Mansell fokozato­san növelte előnyét az élen és magabiztos győzelmet aratott. Másodikként a francia „Pro­fesszor" , Alain Prost, harmadik­ként az olasz Riccardo Patrese haladt át a célon.